Open Dag politie in Achterveld lelft onderzochte bedrijfterreinen a waterwingebieden verontreinigd as nbrekers verspelen buit met erkoopwaarde van 140.000 Hamershofloop gaat niet door Üe leusder krant1 'Kerk aan Bod' biedt interessante avondei Ook voor u SsSsa. ankzij doeltreffend optreden van Leusdense politie Personenauto gestolen Wegens nieuwe rayonbureau: nderzoek provincie toont aan: Hernieuwd optreden Henk van Ulsen met 'Prediker'; trant Een huis vanGoldewijk gSSr"5 "I SOU EINDREDAKTIE: Hans Mosterd I Uitgave BOU BV Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Lezers service Konijntje in de Wetering ft Redaktie en administratie Asscnatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement I i 17.20 per kwartaal •fr'flr'ft' r krant; DINSDAG 1 SEPTEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 34 KINDERFIETSJE LEUSDEN De Leusdense politie slaagde er in de nacht van donderdag op vrijdag in om kleding met een verkoop waarde van ƒ140.000,- te pakken te krijgen, die diezelfde nacht was gestolen in jeugdmodezaak 'Ot en Sien' uit winkelcentrum 'De Hamershof. Bovendien werd een ver moedelijke inbreker aangehouden. Deze heeft echter nog niet bekend iets met deze inbraak te maken te hebben gehad. Patrouillerende agenten kregen vrijdag rond 2.50 uur argwaan, toen zij op de Eysinkplaats in 'De Ha mershof drie mannen zagen lopen. Zij probeerden het trio te volgen, maar verloren hen uit het oog. Wel hadden zij inmiddels een redelijk signalement van een van de drie. De agenten gingen terug naar de Eysinkplaats en controleerden daar geparkeerde voertuigen. Een blauw bestelbusje bleek niet afge sloten te zijn, en volgeladen te zijn met kleding. Al snel dachten de politiemannen aan diefstal, want aan de kleding hingen prijskaar tjes. Bovendien waren elektrici teitsdraden achter het contactslot van de wagen doorverbonden. Uit het kenteken van de wagen bleek, dat deze toebehoort aan een 36-jarige en volgens een politie woordvoerder 'bekende crimineel' uit Amersfoort. Elders op de par keerplaats werd een personenwa gen aangetroffen die toebehoorde aan de ex-vrouw van deze man. Zowel de bestel- als de personen wagen werden overgebracht naar het politiebureau. Inmiddels waren agenten in de omgeving gaan zoeken naar de be stuurders van de voertuigen Vlak bij zagen zij opeens de al eerder gesignaleerde man. Hij reed op een kinderfietsje, dat hij vermoe delijk ergens had 'geleend'. De man kon door de wetsdienaars worden aangehouden en werd overgebracht naar het Leusdense politiebureau. In afgelopen dagen is hij verhoord, maar hij heeft met bekend. Volgens de woordvoer der 'staat hij ook daarom bekend' De m het bestelbusje gevonden kleding bleek eerder die nacht te zijn gestolen bij jeugdmodezaak 'Ot en Sien' De verkoopwaarde is vol gens een persbencht van de kle dingzaak ongeveer 140.000,-. Toe gang tot het winkelpand werd ver schaft door vernieling van het slot van de voordeur. Behalve kleding wordt uit de winkel mets vermist. Hoewel het formeel nodig is, dat een verdachte eerst bekend, dat hij of zij iets gestolen heeft, en dat nu met het geval is, kon de kleding na overleg met de officier van justitie toch spoedig aan de jeugdmode zaak worden teruggegeven. Vol gens een persbericht van de on derneming kon de winkel zater dagmiddag 'weer normaal draai en'. LEUSDEN - De Hamersho floop die zaterdag 27 au gustus zou worden gehou den tijdens het feest Ha mershof '87, en waarover werd bericht in de Leus der krant van donderdag 27 augustus, gaat niet door. Dit melden de orga nisatoren van het feest, die hierover him 'grote spijt' uitspreken. De reden ervan is volgens hen, 'dat de Leusdense politie m verband met het drukke dienstrooster geen mensen voor de loop kan vrijmaken'. Zonder begeleiding van de politie mag deze wedstrijd met worden gehouden. Desge vraagd bevestigt een politie woordvoerder dit. Hij verdui delijkt: 'In het weekehd heb ben wij een beperl-Te bezet ting Het is in pnncipe mogelijk om met deze bezetting mee te werken aan een sportief eve- ment, maar je moet met verge ten, dat we die dag ook met de avondjaarmarkt te maken heb ben. We kunnen helaas maar aan een van de twee mede werking verlenen.' Volgens hem zou het pro bleem zijn opgelost, 'als de Ha mershofloop net zoals vorig jaar, met op zaterdag, maar op de woensdag ervoor zou wor den gehouden'. LEUSDEN - Zaterdagmorgen miste een Leusdenaar zijn personenauto. gestolen kleding - waarde 140.000,-- werd op een hoop in het busje gooid, waarde politie de buit, nog altijd voorzien van prijskaartjes, ntrof. ACHTERVELD - In verband met het onlangs geopende rayonbureau houdt de Rijks politie van Achterveld-Stou- tenburg op zaterdag 5 sep tember 1987 een zogenaamde "open dag". De bevolking zal die dag kunnen kennis maken met enkele onderdelen van het werk van "haar" rijkspolitie, om daarmee het kontaki lus sen politie en publiek in posi tieve zin te versterken. Zo zal die dag o.a. de Ver- keersgroep zich presenteren met een paar van haar voer tuigen, personeel van de Veldpolitie zal bijzonderhe den van haar werk tonen, technische rechercheurs zul len aanwezig zijn, terwijl voorlichting zal worden ge veven over net voorkomen van misdnjven. Daarbij zullen fietsen kunnen worden gegraveerd met postcode om de kans op "vermissing" te verkleinen. Verder zullen die dag enkele demonstraties worden ge houden met politiehonden Behalve genoemde politie onderdelen zal aan deze open dag een bijdrage wor den geleverd door de plaat selijke vrijwillige brandweer, de E.H.B O. en de regionale afdeling van Veilig Verkeer Nederland. In de weken voorafgaande aan deze open dag zullen op alle basisscholen van Acht'Jt, veld-Stoutenburg werkstuk ken betreffende de politie worden gemaakt, waaraan de politie zelf een wedstrijd met pnjzen heeft verbonden. De werkstukken zullen op 5 september op één der loka- ties worden ten toon gesteld. De "Open dag" zal duren van 10.00 - 15.00 uur met als lokaties het bureau aan de Koningin Julianaweg en de oude sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat. Het rayonbureau is die gehele dag ter bezichtiging ge opend JSDEN - Uit een onderzoek in drie waterwingebieden in de vincie Utrecht blijkt, dat het grondwater op de helft van de lerzochte bedrijfsterreinen zodanig is vervuild dat maatre en wenselijk zijn. Op vierentwintig van de achteenveertig Irijfsterreinen zijn sterk verhoogde gehaltes aan zware me en diverse koolwaterstofverbindingen aangetroffen, lis benzeen, tolueen, olie en naftaleen. eertig bednjven is tenminste lichte grondwatervervuiling >nden. Het onderzoek naar de :eigingen voor de waterwin- eden Loosdrecht, Vee- laal en Zeist is uitgevoerd de provincie Utrecht, in sa- werking met de Regionale In- toe Milieuhygiëne en het Wa terleidingbedrijf land. Midden-Neder- Opzet Het doel van het onderzoek is het krijgen van inzicht in de gevaren voor en de kwaliteit van het on diepe grondwater in drinkwater- wingebieden. Op basis daarvan kan de overheid maatregelen tref fen, die een betere bescherming aan dnnkwaterwingebieden moe ten bieden, uit de zevenentwintig gebieden in de provincie waar grondwater voor de bereiding van drinkwater wordt gewonnen, zijn Loosdrecht, Veenendaal en Zeist gekozen omdat deze waterwinge bieden voor een belangrijk deel binnen de bebouwde kom liggen. Resultaten In eerste instantie zijn er 134 be drijven, die binnen de grenzen van de beschermingszones van de waterwingebieden Loosdrecht, Veenendaal en Zeist liggen, bij het onderzoek betrokken. Na een bezoek bleven er ruim tachtig be drijven over, waar men op dit mo ment met schadelijke stoffen werkt. Het gaat met name om drukke rijen, wassenjen, metaalverwer kende en chemische bedrijven, garages, tankstations en transport bedrijven. Uiteindelijk zijn er op achtenveertig verdachte bedrijfs terreinen grondwatermonsters verzameld en geanalyseerd. Op drieëntachtig procent van de onderzochte terreinen blijkt het grondwater tenminste licht veront reinigd. In vijf gevallen is veront reinigd grondwater op minder dan 150 meter van de waterwin- plaats aangetroffen. De onderzoe kers sluiten niet uit, dat de veront reiniging binnen afzienbare tijd de pompputten zal bereiken. Maatre gelen zijn hier daarom dringend gewenst. De kwaliteit van het drinkwater staat onder strenge controle waardoor men niet onge rust heeft te zijn over de drinkwa- terkwaliteit op korte termijn. Het voertuig stond geparkeerd bij zijn woning aan de Calabrië. Het voertuig werd de nacht daarvoor gestolen Merk en type van de auto zijn: Citroën BX RD break. De kleur is wit. Getuigen van de diefstal kun nen kontakt opnemen met Leus dense politie, telefoon 944444. Ruim veertig kramen op Culturade Pag. 3 Trekker-trekwedstrijd trok 3500 bezoekers Pag. 5 Sfeer van Ouwde jongens, krentebrood kenmerkte reünie m Achterveld Pag. 6 Laatste nieuws Puddingpop Pag. 6 Leusdenaren verzorgden goede podium optredens tijdens Culturade Pag. 7 Sport: Leusdenaren presteren matig op schaaktoernooi Eemland Pag. 8 Roda bekert verder, Achterveld uitgeschakeld Pag. 9 Heren LHV na zege alleen op kop Pag. 9 Nieuwe bridgeclub „De Deel" pag. 9 Aan het eind van het rapport doet de werkgroep die het rapport heeft opgesteld een aantal aanbe velingen. Volgens de werkgroep moeten de aangetroffen verontrei nigingen op korte termijn opge ruimd en is het van groot belang dat er maatregelen worden getrof fen om verdere vervuiling tegen te gaan. Het gaat daarbij om het aanbrengen van dichte vloeren op plaatsen waar met schadelijke stoffen wordt gewerkt, om het controleren en weghalen van on dergrondse tanks en het verwijde ren van vervuilde grond. De werkgroep vindt dat een groot deel van deze activiteiten door de gemeenten, met name in het ka der van de verlening en de hand having van de Hinderwet, moet worden aangepakt Als taken voor de provincie noemt de werkgroep: het uitvoeren van een dergelijk onderzoek in de overige 24 waterwingebieden, het voortzetten van een aktie "tank slag" en het rekening houden met een groot aantal vervuilde be drijfsterreinen bij het opstellen van het jaarprogramma bodemsa nering LEUSDEN - Dezer dagen is er in Leusden een folder verspreid onder de naam: "Kerk aan Bod". Deze folder somt het pro gramma 'katchese en kringwerk 1987-1988' op. De folder is het produkt van een tweetal commissies die hun achterban vinden in de diverse Leusdense kerkgenootschappen. Het geheel is uitgegeven onder auspicieën van het Gereformeerd en Hervormd Knngwerk, en van de Sint Jozefparochies te Leusden en Achterveld Zowel gezamen lijke activiteiten als bijeenkomsten die meer een eigen en apart ka rakter hebben, worden in het overzicht vermeld. Cursussen De Werkgroep Katechese en de Kringwerkcommissie sommen in deze folder een aantal mogelijkhe den op om vrije tijd nutttig door te brengen door een midden van op gave voor een of meer cursussen. De commissies vertellen, dat zij een kleine bijdragen willen leve ren in een langdurig proces dat "tot waarachtig inzicht leiden kan". Prediker Met name is interssant het eerste programma: 'Prediker' van Hen van Ulsen, een gezamenlijk aan bod. Vong jaar heeft hij een stampvolle Jozefkerk tot het uiter ste weten te boeien: reden ge noeg voor een herhaald optreden. Ditmaal over het onderwerp 'Pre diker'. In samenwerking met de altsaxafonist Adriaan Valk zal Van Ulsen het boek Prediker voordra gen. Datum 22 februari 1988, we derom in de Sint Jozefkerk te Leus den-Centrum. Tijdige reservering is, volgens de organisatoren ge wenst. Samenleving 'Macht en onmacht in Relaties', een aanbod van de Sint Jozefparo chie, houdt zich gedurende een viertal avonden bezig met samen levingsvormen, homosexualiteit, echtscheiding en incest Deze avonden vinden plaats op de woensdagen 7, 14 en 28 oktober en 4 november a.s. in De Kom. De avonden beginnen steeds om acht uur. Voor de complete informatie ver wijzen wij naar de uitvoerige fol der die verkrijgbaar is bij de ge noemde kerkinstanties. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. amilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm 3'l kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) osse nummers 75 cent per stuk )PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR )ns kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden Centrum is dage |ks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend 'aterdags gesloten Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel v.a. 89.750.- (incl. b t w.; BOUWBEDRIJF GOLDEWIJK BV. Postbus 320. 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691. Wanneerhij-om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd. Lezersservice tel. nr 03420-94911. nd; De Leusder Kabel Krant ^enda staat7oÓ;T'°pde en morgen. vandaag INBREKERS: geen buil, maar beet.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1