oda bekert verder, chterveld uitgeschakeld eren LHVna zege op aarn alleen aan kop Leusdense bridgers verenigen zich in 'De Deel' )pen toernooi LTV ockhorst van start Dames SVA ronde verder in bekertoernooi etbalseizoen officieus van start: Ruim veertig leden verschaffen nieuwe club gezonde basis: limes laten tegen SDO kansen liggen: Kom snel langs. De nieuwe Piedro- kollektie is binnen. pSnterhuis DINSDAG 1 SEPTEMBER 1987 KNOLLENVELD fSDEN/ACHTERVELD - Zaterdag werd het voetbalsei- officieus voor geopend verklaard. In Utrecht werd de j ronde in de strijd om de afdelingsbeker afgewerkt. De (ense ploegen kwamen met wisselend succes van het zaterdagafdeling van Roda opende overtuigend tegen ighoofdklasser Rivierwijkers. Wim van der Linden en zijn n zegevierden met 2-0. a-zondag bereikt ook de volgende ronde ten koste van rse Boys, dat in eigen huis naar een 0-4 nederlaag werd eld. tterveld verging het minder goed. In een veel te harde rijd delfden de volgelingen van Cor Hoogland met 5-1 het spit tegen VIOD uit Tienhoven. ierste seneuze krachtmeting t seizoen '87/,88 heeft Roda tekend doorstaan. De Leus- n zegevierden in het beker- gen eveneens hoofdklasser ►rijkers uit Utrecht met 2-0. an Dijk scoorde beide tref- een enerverende match, die "e eerste tot het laatste fluitsig- ne^n de correct leidende arbi- askamp uit Barneveld bleef eerste kwartier werd Roda k gespeeld, links en rechts 1 de geel/blauwen gasten 'et le Roda-defensie, die de cer se voorwaarisen teveel ruimte gaven. De zaterdagelf mocht de (klamme) handjes dicht knijpen, dat de Wijkers met tot sco ren kwamen, anders had de wed strijd wellicht een ander verloop gekend. Nu kwam de ploeg van Van der Linden na een half uur spelen tegen de verhouding in op een 1-0 voor sprong door Coen van Dijk, na goed voorbereidend werk van Hans Nieuwenhuizen en Edwin Veldhuizen. Rivierwijkers, getramd door ex- speler van SC Amersfoort Rob Snij ders, kwam deze gevoelige klap met meer te boven en moest zelfs Spelmoment uit de bekerwedstrijd Roda'46 - Rivierwijkers. De Utrechtse doelman beleeft hachelijke ogenblikken op het moment dat onze fotograaf deze plaat schoot. lijdzaam toezien dat de thuisclub zich de beste kansen creeerde. Na rust hanteerden de rood/zwarten wèl een straffe mandekking, zodat de Utrechters zelden nog gevaar lijk konden worden. De Leusdense formatie kon daarentegen m de tweede helft naar hartelust counte ren en kreeg ook enkele dotten van kansen, maar benutte er slechts één door alweer spits Coen van Dijk, die zeer alert reageerde op een snoeihard schot van Hame Kersies, waarmee Roda '46 op 2-0 kwam. De Leusdenaren bekeren dinsdag 8 september verder. Moest de zaterdagafdeling van Roda '46 m de eerste bekeront moeting meteen met de billen bloot tegen een zondaghoofdklasser, de zondagelf lootte lichter en mocht tegen een derdeklasser een plaatsje m de tweede bekerronde bevechten. Op het knollenveld van Dolderse Boys hadden de Leusde naren onder leiding van de meuwe trainer Ruud Maas nauwelijks moeite om zich van de tegenstan der te ontdoen. Ondanks een veldoverwicht in de eerste helft, duurde het even voordat de Leusdenaren het gat vonden. Uiteindelijk tekende de uit de A-jeugd overgekomen Perry Houtveen voor de openingstreffer. Tot de pauze kwam in de 0-1 stand echter geen verandering meer. Na de pauze bleek Meindert Vlugt, die vorig jaar nog als trainer aan het roer van de zondagselectie stond, ook zelf het voetballen nog niet verleerd. Hij loodste persoon lijk zijn team in veilige haven door de verlossende tweede treffer te plaatsen. Ontspannen bouwde de Leus dense formatie in de rest van het tweede bednjf aan een accepta bele score. Bobby Schoordijk en Bert Staubach (weer terug op het oude nest) tilden de stand naar 0-4, waarmee Roda een ronde verder kwam. DESASTREUS Slechter verging het Achterveld. De seizoensouverture, in de vorm van de eerste bekerronde, verliep voor Cor Hoogland en zijn mannen ronduit desastreus. In Tienhoven Het voetbalseizoen is afgelopen zaterdag voorzichtig van start gegaan met de eerste ronde van het Afdelings- bekertoernooi Roda'46 (za.) overleefde ten koste van zondaghoofdklasser Rivierwijkers (2-0). kreeg de Achterveldse eerste klas- ser met 5-1 klop van tweede klas- ser VIOD, in een duel waarin de scheidsrechter op zijn minst een dubieuze rol speelde. Toch voert het te ver te veron derstellen dat daar de oorzaak voor het forse verlies heeft gele gen. Trainer Hoogland lijkt> een week voor het begm van de com petitie, zijn definitieve opstelling nog lang niet voor elkaar te heb ben. Wel bleef men het spelconcept, waarmee men vorig seizoen het publiek voor zich won, trouw. Ach terveld nam opportunistisch spe lend de touwtjes in handen, waar VIOD met harde actie's en grove overtredingen op reageerde. De scheidsrechter trad daar te lank moedig tegen op, waardoor de gasten aangeslagen raakten. Via een snelle uitval kwam VIOD op voorsprong en omdat bij een vol gende gelegenheid de muur van Achterveld niet goed stond opge steld, kwam de thuisploeg op 2-0. Nog voor de pauze werd de wed strijd met een derde treffer defini tief op slot gegooid. Na de veldwisseling wist Achter veld de achterstand aanvankelijk nog te beperken toen Gerard van - de Breemer koppend de stand op - 3-1 bracht, maar de thuisploeg liet zich de kaas niet meer van het brood snoepen en VIOD werd in die opzet door de bezoekers ook niet al te veel meer in de weg ge legd. Het resultaat: 5-1 voor VIOD en Achterveld uit de beker. In ie der geval zal deze wedstrijd als een nuttige oefening voor de komende competitie worden beschouwd: Cor Hoogland weet nu tenminste precies waar hij aan toe is. SDEN - De herenhandballers van LHV hebben zondag zaken gedaan. De Leusdenaren versloegen Baam, dat op tnd tot één van de zwaarste tegenstanders in deze poule orden gerekend, met 14-17. Omdat de concurrentie op de send verlopen tweede speeldag punten inleverde, gaan isdenaren als enigen zonder puntverlies aan de leiding, lames van LHV kwamen in Bussum niet verder dan een ipel. In een wedstrijd met twee gezichten, mochten de enaren in de slotfase de handen dicht knijpen dat de maker nog een feit werd. tweede klasse B bij de he- LüdJtent zich na twee wedstrij- G< n al een spectaculair com- 'erloop af. Na de sessies van ►en zondag is alleen het t wil eesti spe ct len 35C nde nse LHV nog zonder punt- De titelpretendent kan ie rustig spreken van een de start, die het streven om n D kompetitie met een kam- hap af te sluiten ongetwij- duwtje m de rug zal geven. Ier geval geven de uitslagen eerste schermutselingen iiniteP aan de gedachte dat de [verschillen in deze poule er klem zijn. LHV lijkt op dit t het meest te profiteren van dat de rest van de ploegen punten afhandig maakt, het natuurlijk nog erg vroeg vergaande conclusies te al weet LHV zich al wel vas ird van een betere start dan sh v aj toen men het debuut op vaJ au met twee nederlagen op eerde. Uiteindelijk waren hespartijen toch nog goed en riante tweede plaats, dne punten achter kam- MM. MINUTEN om lla uur) >mzeilde zondag eigenhan- lastige klip. Baarn zal aan van de rit waarschijnlijk als de beteren m deze klasse komen (de ploeg firushté izoen vlak achter de kam pioen). De tegenstander van zon dag was bovendien één van de ploegen die de eerste ronde zege vierend besloot. Hoewel LHV nog allerminst een vlekkeloze partij afleverde, waren de Leusdenaren toch over de hele wedstnjd de betere ploeg Men hield vooral het hoofd koel, waar Baarn nogal gejaagd speelde. Het best werd de rust m de Leusdense formatie geïllustreerd in de rom melige slotfase van de wedstrijd. Op het moment dat LHV een voor sprong van dne punten koesterde (15-12), werden twee gasten met twee strafminuten naar de zijlijn verwezen. Baarn beantwoordde deze situatie door man-to-man te gaan verdedigen, in een laatste po ging de achterstand weg te werken. LHV liet zich echter niet gek maken en dat leidde ertoe dat, ondanks het feit dat men twee veld- spelers minder binnen de lijnen had, de Leusdenaren scoorden. Met nog dne minuten te spelen betekende dit de beslissing. Na de openingstreffer van Baam, nam LHV het initiatief over om dit niet meer af te staan. Arjan Schnei ders, die zich in de eerste aanval op de hoek liet verrassen, maakte dit bij de volgende gelegenheid met een weer goed door de gelijkma ker en 2-1 voor zijn rekening te nemen. In de daarop volgende pe riode kwamen de Leusdenaren vooral nog in de problemen omdat men verzuimde de nant uitgespeel de kansen te benutten en weg te lopen. Het was vooral aan de bril jant keepende Matthijs Jantzen te danken dat LHV Baam toen achter zich hield. Door twee strafworpen te keren en een aantal break-outs onschadelijk te maken, groeide de LH V-doelman uit tot de held van de dag. Bij de pauze konden de Leus denaren dan ook nog steeds op een voorsprong bogen: 5-7. Na de pauze werd het duel steeds rommeliger. De scheids rechter, die het zeker m het eerste bednjf voortreffelijk had gedaan, begon de greep op de wedstnjd wat te verhezen, hetgeen in een stortvloed van twee-minuten-straf- fen resulteerde. LHV bleef onder de omstandigheden echter de rus tigste ploeg en daarmee haalde men verdiend de kostbare punten binnen: 14-17. REPUTATIE De dames traden zondag aan te gen een tegenstander die zich in Leusden een slechte reputatie heeft verworven. Althans, de ploeg van Joop Douma bewaart aan het Bussumse SDO zeer slechte herin neringen. De Bussummers zetten LHV in de jongste competitie twee maal de voet dwars en waren daar mee persoonlijk verantwoordelijk dat de Leusdenaren het kampioen schap aan zich voorbij zagen gaan. Het was vooraf dus vooral de vraag hoe de ploeg op SDO als tegenstan der zou reageren. Zou men erop gebrand zijn revanche te halen, of zou LHV nog steeds onder de in druk aan de wedstnjd beginnen? De Leusdenaren leverden uitein delijk een wedstnjd af met twee totaal verschillende gezichten, waann werd nagelaten SDO in de eerste helft al naar huis te spelen. De sterk combinerende Leusde naren speelden de kansen goed uit, maar de schutters hebben het vizier nog steeds met op scherp staan. Daarom moest er tot de ne gende minuut gewacht worden voor de eerste bres geslagen werd. Ria Meyennk hielp LHV over het dode punt heen. Even later benutte dezelfde speelster een strafworp, waarmee de Leusdenaren iets rui mer konden ademen. Vijf mmuten voor rust leek Hetty Tessels LHV helemaal de veilige haven binnen te loodsen, door 0-3 aan te tekenen uit een vrije worp Merkwaardig genoeg begon het echter juist vanaf dat moment steeds stroever te lopen, en werd SDO m staat gesteld nog voor de rust in het spoor terug te komen. Doelvrouwe Marga Rademaker, die net als haar evenknie bij de heren een gedenkwaardige partij keepte, moest in de slotfase nog twee keer de gang naar het net maken om te „vissen": 2-3. KLOK Ook na de pauze slaagde LHV er niet meer in het mveau van de eer ste helft te benaderen. Met name aanvallend verliepen de zaken niet naar wens. Conditioneel bleek vol doende voorradig, maar men hep vooral tegen zichzelf te ballen. Vooral nadat men vlak na de her vatting weer dne uitgespeelde aanvallen niet had kunnen verzilve ren stortte de ploeg meen. Toch was het LHV dat de score heropende en andermaal via Ria Meyennk. SDO rook echter moge lijkheden en de doelpunten waren dan ook slechts een kwestie van tijd. Even leek het erop dat LHV zelfs helemaal met lege handen naar huis zou gaan, toen de gast vrouwen bij 5-4 voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong kwamen. Met nog slechts luttele mmuten op de klok, leek de rol van de Leusde naren in dit duel uitgespeeld. In een alles-of-niets poging gaf Joop Douma opdracht man-to-man te gaan verdedigen en dat leek succes te gaan hebben. Met de eerste kans die zich voordeed, werd nog te lichtzinnig omge sprongen, maar de tweede keer was het wel raak. Petra van der Heyden pakte de laatste kans van de wedstrijd en schoot haar ploeg op de valreep naar een, gezien het wedstnjdbeeld, alleszins verdiend gelijkspel. Toch is de competitiestart van LHV bepaald voortvarend te noe men. Met 5 punten uit dne ontmoe tingen zijn de Leusdenaren in de kop van het klassement terug te vinden. IJSDEN - Met het in- e ev ationale jeugdtoer- jer nog in de benen, be- pennisvereniging LTV orst afgelopen end haar jaarlijkse toernooi op het Bur- leester Buiningpark. nu was de belangstel- irtjesi titie] wod or fi T>2* ling weer te groot. Er moesten 200 partijen worden uitgeloot, om er zo'n 325 over te houden. De aanmeldingen in de B- en C-categorie werden nagenoeg allemaal gehonoreerd, waar door er twaalf heren en elf da mes deelnemen m B. Bij de heren komen onder meer Jan Eysvogel (HLTC), Evert Baar- spul (Bilthoven) en Marco Mossink (Maarssen) m actie. Bekende namen uit de directe omgeving zijn die van Van Wede, Valkenhoef, Buitendijk en Vissers. Bij de dames zijn Commissa ris. Korenman, Schoenmaker. Maas, Kolber en Schoemaker opvallende inschrijvers. Acht dubbelpartijen komen voor in HDB In de C-categone doen zelfs 32 heren en 15 dames mee in de enkelspelen. De sterkste worden geacht tezijn Van Em- pelen ('t Stort) en Westra (Groenekan); bij de dames zijn dit Pastor (Alta) en Schoema ker (Lockhorst). In C wordt ook HDC en GDC gespeeld. In D worden gespeeld HED, DED, DDD, HDD en GDD. In D 25 dezelfde vijf categoneën, met uitzondering van DED. Vanavond is er een Mexi caanse avond, woensdag staat Turkije centraal, donderdag Belgie en vnjdag Nederland. De wedstrijdleiding is in handen van Anton Kamp en Roos van der Doe. [UUSl 033-ff i LEUSDEN - Onder grote belangstelling vond op woensdag 26 augustus de oprichtingsvergadering plaats van een heuse Leusdense bridgevereniging. De jongste vereniging van Leus den, die domicilie heeft gekozen in Groot-Krakhorst, liet zich bij het vinden van een naam voor de club door de oude functie van het rustieke pand inspireren: men zal verder door het leven gaan als Bridge-vereniging „De Deel". De behoefte aan een eigen bnd- ge-verenigmg ontstond vooral toen een aantal mensen zich via een cur sus van Latent Talent de eerste be ginselen van het spel lieten bij brengen. Toen men zover was zelf te kunnen gaan spelen, bleken de aspirant-bridgers bij verenigingen m de omgeving niet goed terecht te kunnen. Toen bleek dat er in Leus den wel degelijk belangstelling be stond om m verenigingsverband met het edele kaartspel bezig te zijn, nam Betty Zevenboom het ini tiatief, dat woensdag uitmondde in het ten doop houden van de meuwe vereniging. Na een welkomstwoord van op richtster Betty Zevenboom werd met algehele instemming besloten de bridgeclub „De Deel" te noe men. Na een dankwoord te hebben gericht tot de commissie die het pad naar de oprichting diende te effenen, nam de voorzitter van de nieuwbakken vereniging, de heer H. W. G. Bennink, het woord over. In het bestuur namen verder nog zitting mevrouw Van Wijk, die het beheer van de penningen voor haar rekening zal gaan nemen, me vrouw Wegman, als secretaris, de heer Van Toren, als wedstrijdlei der en mevrouw Roelfsema als al gemeen bestuurslid. Op de op richtingsvergadering waren 44 as- pirantleden aanwezig, maar uit de administratie bleek dat het streef getal van 48 leden al bereikt werd, waardoor de vereniging goed be mand van start kan gaan. Op de vergadering werd daarna nog de hoogte van de contributie vastgesteld, evenals de datum van de eerstvolgende algemene leden vergadering. Aan alle leden reikte de wed strijdleider een competitieschema uit, waaruit bleek dat de eerste competitieronde op 14 oktober zal worden afgewerkt. Daarna zal er in De eerste bridge-drive van de nieuwe vereniging ACHTERVELD - Waar de mannelijke collega's zaterdag faalden, slaag den de damesvoetballers van Achterveld erin de volgende bekerronde te halen. Het Utrechtse „Voorwaarts" kreeg van de Achtervelders met 12-0 om de oren. De dames van de thuisspe- lende ploeg heten van mogelij ke illusies aan Utrechtse zijde al snel niets meer heel. Al voor de pauze leidde Achterveld met 6-0, door doelpunten van Lmda van Hamersveld (3x), Lida van de Bedum en Rita Wouters. Doelvrouwe Conny van de Brink miste nog een uitgelezen mogelijkheid om de score al in het eerste bednjf nog verder te verhogen. De door haar genomen strafschop miste echter de nodige zuiver heid, waardoor haar collega weinig moeite had de inzet te keren. Ook na de pauze bleef de sconngsmachine geolied draaien. Via treffers van Anja Voorburg (2x), Herma Rozema (3x) en Betty van Bekkum (die keepster Conny van de Bnnk m de tweede helft verving) werd de stand naar grote hoogten getild: 12-0. de regel om de twee weken op woensdagavond competitie ge speeld worden. Daaraan vooraf gaand zijn er 5 top-integraal com petitie-avonden, warvan de paren er zeker vier zullen moeten spelen. Naar aanleiding van de scores die hier worden behaald, worden de paren ingedeeld naar mveau. Na afloop van de vergadering kon om kwart over acht begonnen worden met een bridgedrive. Dat - die bepaald amusant verliep en met een héél serieus karakter droeg, was met zo'n probleem. An- ders zal dat echter moeten zijn aan- staande woensdag. Dan wordt na melijk de eerste integraal-compe titie ronde afgewerkt. (advertentie) 'n Nieuwe kollektie fraaie Piedro's wacht op U. Sterke, mooie en altijd passende Piedro's... in lengte en Dreedte maten En U weet 't met 'n paar Piedro's koopt U een kompleet systeem van passen, meten en tijdige kontrole. Voor de Piedro-kinderen hebben wij een leuke verrassing! MEM» VI I I BI-TI R VOOR HUN VPITI N Winkelcentrum Hamershot Komcnil 4 LEUSDEN Tel 033-944119

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9