ijkvereniging 'Groenlanden' ieuw leven ingeblazen grarisch cursusseizoen laandag van start Jon veertig jaar Volkswagenimporteur Definitief programma Puddingpop '87 LEUSDEN, ■^tevredenheid over c.v. -installaties de aanleiding Behandeling begroting gemeente Leusden Programma van de KMTP rectieleden vandaag met 'Kevers' naar Wolfsburg cusder krant VERGROTEN? Kinderclub 'De Til' zaterdag van start BLOKFLUITSCHOOL LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Nazomer Leusden Achterveld Stoutenburg DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1987 plaatselijk nieuws h USDEN - Wijkvereniging 'Groenlanden' die geruimte 1 een sluimerend bestaan leidde, is dinsdagavond tij- ns een druk bezochte bijeenkomst in 'De Korf nieuw ren ingeblazen. Direkte aanleiding was ontvredenheid er de functionering van de centrale verwarmingsin- illaties in 192 huurwoningen in de wijk. Tijdens de ver- dering zetten vertegenwoordigers van de verhuurder, Stichting Pensioenfonds Bouwnijverheid uit Amster- m, uiteen, welke verbeteringen in de toekomst aan de lallaties zullen worden aangebracht. klachten over de installaties er volgens de heer J. Koor- >orzitter van Pleincommissie ladland al 'meer dan een en 'kwamen regelmatig bo- tijdens vergaderingen van commissie'. Naar aanleiding in heeft voorzitter en tevens ans van de wijkvereniging, er H Klijn, op 24 augustus van ir een brief geschreven aan urtbewoners. Hierin worden genodigd voor de dinsdag iden vergadering. )VATIE heer Giamotten, hoofd Vast- van de verhurende instantie, tijdens de bijeenkomst in op enovatieplan voor de installa- Jit zijn woorden bleek, dat het plan alleen vervanging van de ap paratuur betreft, en geen aanpas singen in de woningen, die volgens de huurders ook noodzakelijk zijn. Het keukenblok zou volgens hen moeten worden veranderd. 'De huisbaas', de genoemde stichting, zou hier volgens de heer Giamotten pas over drie jaar aan kunnen den ken. Dit kon de goedkeuring van de wijkvereniging uiteraard met wegdragen. Meer instemming vond het plan van voorzitter Klijn om de vereni ging nieuw leven in te blazen. Dat resulteerde overigens niet m veel aanmeldingen. Twaalf nieuwe le den gaven te kennen dat zij m prin cipe een bestuursfunctie zouden willen gaan bekleden. Uit deze mensen zal volgens Klijn 'op korte termijn' een bestuur worden gefor meerd. LEUSDEN - In afwijking van het eerder vastgestelde schema zal de behandeling van de begroting 1988 van de gemeente Leusden op de volgende data plaatsvinden. 26 oktober, cie Welzijn en Onder wijs 27 oktober: cie Openbare werken en Ruimtelijke Ordening 28 oktober: cie Algemene en Be stuurszaken 2 november, cie Financieel Beleid en Beheer 25 november: Raad, aanvang mid dagvergadering 15.30 uur, aanvang avondvergadering 19.30 uur; even tuele voortzetting op 26 november. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld. Zij zijn voor een ieder toegankelijk en vinden plaats in het gemeente huis van Leusden, 't Erf 1 Vanaf dinsdag 13 oktober ligt de begroting ter inzage bij het bureau Voorlichtmg 't Erf 1, telefoon 94 12 47 tst. 116 en de Bibliotheek Nieuw Langenbeek. Veel belangstelling voor de heroprichtingsvergadering van wijkvereniging 'GroenlandenAanleiding voor de bijeenkomst was de al geruime tijd aanwezige onvrede over de centrale verwarmings-mstallaties. LEUSDEN - Het programma 1987 - 1988 van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde (KMTP) afdeling Amersfoort en omstreken, ziet er als volgt uit: - dmsdag 8 september m de Amershof in Amersfoort, een le zing over 'Grenzenloze Groenten' door mevrouw W.A. Wagenvoort; - dmsdag 6 oktober in Concordia m Hooglang: mevrouw Melle Wier per over 'Vormgevers in de tuin'; - dmsdag 3 november in de Amershof: 'Java en Bali, even an ders bekeken', een lezing van me vrouw E.M. Nauta-Meertens; - dmsdag 15 december: een kerstdemonstratie met als thema 'Contrasten' in Flehite; - dmsdag 12 januari: een lezmg over 'Planten en bloemen in Pom pei' door de heer F.P.M. Francissen USDEN - Maandag 7 september a.s. start het agrarisch iswerk in West-Gelderland. Als start wordt dan geduren- en zogenaamde informatieavond het gehele programma esenteerd. Elke belangstellende krijgt de gelegenheid om mlijk inlichtingen te verkrijgen over één of meerdere _isen. ze avond wordt van 20.00 tot 22.00 uur georganiseerd in de itelijke Middelbare Agrarische School, Bamseweg 3 te eveld. elopen cursusseizoen heb- personen deelgenomen of meerdere korte oplei- Gezien de grote belang- g die elk jaar weer blijkt ien de cursussen in een be- om m korte tijd veel te weten nen over een bepaald onder- ratc Bovendien blijkt uit de reac- ns I ties van deelnemers dat ook de onafhankelijke, objectieve bena dering erg aanspreekt. Voor de organiserende agrarische scholen, rijksvoorlichting en landbouwor ganisaties werken genoemde reacties uiteraard stimulerend om het cursusaanbod uit te breiden en verder te actualiseren. Voor het komend seizoen zijn de cursussen verdeeld over 6 catego ries namelijk Rundveehouderij, Varkenshouderij, Pluimveehoude rij, Techniek, Economie en Oven- ge cursussen. In de veehouderij zijn nagenoeg voor alle diersoorten cursusmogelijkheden op het ge bied van veevoeding, huisvesting, gezondheidszorg, fokkenj en be drijfsbeheer d.m.v computers. Daarnaast zijn hand- en vakvaar- digheidscursussen, waarvan voor beelden zijn te noemen als klauw- verzorgmg, elektnsch lassen, land bouwwerktuigen en metselen. Aan de economie van het agrarisch be drijf wordt weer ruime aandacht besteed m o.a. de cursussen Eco nomisch Vormmg Toekomstige Ondernemers en Economische Vorming Gevestigde Onderne mers. De boerinnen zijn welkom op iedere cursus. Daarenboven wor den aparte cursussen voor hen georganiseerd. Als cursusmoge lijkheden zijn te noemen de Econo mische Vorming Agrarische Vrou wen en Introductie Computerge bruik. Bij voldoende belangstelling start dit jaar voor het eerst de cur sus Voorkomen van lichamelijke klachten door verkeerd bewegen of een verkeerde werkhoudmg. Gezien de vele rugklachten e.d lijkt het een cursus die in een be hoefte gaat voorzien. Informatie en/of aanmelding bij Agrarisch Onderwijs Centrum (C.M A.S, en Praktijschool Bame- veld), tel. 03420-1488; 's avonds 03420-13023. iEUSDEN - Pon's Automobielhandel BV is veerig jaar jorteur van Volkswagen in ons land en dit importjubi- m wordt op grootscheepse wijze gevierd. Op donder- jmorgen 3 september vertrekt vanaf de campus van de :hnische Universiteit te Enschede een stoet van bijna tehonderd „Kevers" naar de Volkswagenfabriek te ilfsburg. Het betreft de directieleden van de Nederland- VAG dealerorganisatie, die naar de Volkswagenstad trekken voor een driedaags feestprogramma. De com- te Nederlandse Volkswagendirectie is bij dit vertrek twezig. nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. fdaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd tdaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker ndredaktie: Hans Mosterd levering kopij en advertenties: •orhet dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: mioor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op Adagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur lefoon 033-941495 (administratie en redaktie) bonnementsgeld: 86.80 per laar. I 33.90 per hall |aar 17.20 per kwartaal achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op 'onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunl u konlakt nemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 'bestellen toto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u hestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) vooruitbetaling op giro 871441. t n.v BDU B V te Barneveld. duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, mmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst gestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 5 - voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), hint ook contant betalen op ons kantoor «den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling tvangt u de gewenste foto( s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- intenkombinatie te Barneveld. Bij Wolfsburg wordt verzameld, waarna men in optocht door de straten van deze stad rijdt, gevolgd door de directie van dit autocon cern. Het feestprogramma ver meldt verder een feest m de nostal gische sfeer van de veertiger jaren, een galadiner, een ontvangst door het gemeentebestuur van Wolfs burg en de terugrit naar Neder land, in een „jubileumauto" van het type Golf GT4. De tocht per oude Kever belooft een unieke gebeurtenis te worden. Het is al sinds jaren niet meer voor gekomen dat zoveel auto's van dit populaire model in éen nt gezien zijn. Voor de onderlmge communi catie wordt op het Duitse traject gebruik gemaakt van geavanceer de Siemens autotelefoons, terwijl voorts uitgebreide maatregelen zijn genomen om de Keverstoet technisch te begeleiden. OUDSTE KEVER De eerste „Kevers" kwamen op 16 oktober 1947 bij Beek over de Nederlandse grens. Opmerkelijk is dat één van die zes allereerste Ke vers die in ons land werden geïm porteerd, zich in de stoet bevindt. Het is een zwarte Kever met rode bekleding en chassisnummer 70337. Deze auto werd op 25 okto ber 1947 verkocht aan dealer Huis- kes te Delden Uiteindelijk is deze auto terechtgekomen bij VAG dealer Garage Kost in Amsterdam. De Volkswagen Kever is jaren lang een ongekend populaire auto geweest en nog steeds is er een grote kring van Kevervrienden in ons land aanwezig. Ooit is zelfs de Stichting tot Behoud van de Kever in het Nederlandse Landschap op gericht. Voor de nog talrijke eige naren van een Kever is door Pon's Automobielhandel BV de Kever Voordeel Club opgericht, waarvan duizenden lid zijn. VARIANTEN Van de „Kever" zijn in de loop der jaren vele varianten versche nen. Hij heeft geschitterd in de hoofdrol van de Herby-films, er zijn buggy's van gemaakt van zijn on derstel en hij heeft dienst gedaan als „funcar", enzovoort. Het begon al lemaal met de legendarische „Bril letjes", die werden gevolgd door „Ovaaltjes" met de ongedeelde achterruit. Wie weet nog van de „Big Bugs" met ribcord bekleding, „Mei-Kevers" in oranje kleur, „Jeans Kevers" in geel met blauwe jeansstof, „Pop Kevers" in lila, „Fruit Kevers" in tomatenrood en appelgroen, „Herby Kevers" en „Mexico Kevers"? De Kever heeft vele records ge broken. In 1972 werd het twintig miljoenste exemplaar gebouwd. Daarmee was de Kever de meest gebouwde auto ter wereld. De laatst Kever arriveerde in 1982 in ons land. LEUSDEN - Het programma van Puddingpop '87, dat ko mende zaterdag wordt afge wikkeld bij 'De Geut', heeft di verse wijzigingen ondergaan. Hoewel over al de veranderin gen in deze krant uitgebreid is bericht, volgt toch nog een maal, om alle misverstanden te voorkomen, het programma. Het luidt als volgt. 14.00 uur: zaal en tent open; 15.00 uur: optreden van de Utrechtse groep 'La Farce'; 16.30 uur: de bluesrock- formatie 'Sugar mama' be gint haar optreden; 18.30 uur: de beurt aan de Amersfoortse groep rW 5'; 20.00 uur: 'Bertus Bor- gers Groove Express' treedt voor het voetlicht; 21.30 uur: optreden 'Claw Boys Claw'; 22.45 uur: de meiden groep 'You Tarzan, Me Jane' gaat van start; 23.30 uur: 'Powerplay' betreedt het podium. Kaartjes voor het festival zijn nog m de voorverkoop ver krijgbaar bij onder meer 'De Geut', Zwarteweg 29. De prijs bedraagt dan 10,-. De organi satoren wijzen belangstellen den erop, dat zaterdag tijdens het festival diverse stands met snacks en dergelijke aanwezig zullen zijn. Ook aan de inwen dige mens is dus gedacht. in de Amershof; - dinsdag 2 februan: m de Amershof spreekt de heer A. van Frankenhuyzen over 'Bijzonderhe den over vlinders'; - dinsdag 1 maart: de heer J.L Mol houdt m de Amershof een le zing over 'Bodembedekkers en schadu wplanten' - dinsdag 12 april: een activitei tenavond in de Amershof voor en door leden; - dmsdag 3 mei; de heer J.A M. Cuypers spreekt m Groot-Krak- horst m Leusden over 'Water in de tuin', - maandag 6 juni: de heer Ton ter Linden houdt in de Amershof een spreekbeurt over 'De tuinen van Ton ter Lmden' met dia's van Marij ke Heuff. De genoemde avonden van de KMTP beginnen om 20.00 uur. Cursussen De KMTP begint 24 september een cursus 'Droogbloemen'. Deze wordt gegeven in de Stadskweke- rij aan de Heiligenbergerweg. Op gave kan geschieden bij mevrouw Van Vugt, telefoon 033 - 946068. Verder geeft de maatschappij binnenkort een cursus 'Snoeien', in februari 1988 een cursus 'Corsages maken', en op een nog nader be kend te maken tijdstip een cursus 'Grondbewerken, -bemesten en composteren'. Meer informatie over deze activiteiten wordt ver strekt door de secretaris van de afdeling Amersfoort en omstreken, de heer J. Muller-de Hullu, telefoon 033 - 19904. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN - De kinderclub van de Gereformeerde kerk vrijgemaakt gaat zaterdag 5 september van start in 'De Til', Hamersveldseweg 30. De club wordt iedere zaterdag gehouden tussen 10.30 en 12.00 uur, en is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Tijdens de clubbijeenkomsten wordt uit de Bijbel verteld, gezon gen en geknutseld. De toegang is gratis. Meer informatie wordt ver strekt door M Mook, telefoon 947236, of C. Westerbeek, telefoon 947521. Loes van den Akker Barbeel 13 3831 ZD Leusden-C Tel. 033-946922 Vraagt dc gratis folder. door Jan Versteegl. Augustus zit er op. Een paar opmerkelijke feiten over deze maand volgen hier. De eerste 15 dagen van au gustus kregen het trieste pre dikaat „koudste eerste au- gustus-decade van de eeuw". De tweede helft gaf wat meer wisseling te zien, van koele, buiige perioden en meer zo mers weer. Deze helft was dus ietsje beter dan de eerste helft, maar erg goed ook weer niet. De gemiddelde etmaaltem- peratuur bedroeg in De Bilt 13,6 celcius tegen 17,0 cel- cius normaal. Een compleet overzicht van mijn weersta tion volgt nog. September gaf een goede start te zien. Werd het maandag al een stuk zon niger, dinsdag was een echte nazomerdag, met een tempe ratuur dichtbij de 25 graden. Een voorbeeld dat september echt van plan lijkt (leek) het barre imago van de zomer enigszins op te vijzelen. Een storing uit het zuiden gaf echter weer snel bewolking en er vielen lokaal enige buien. Toch kwamen er weer snel herstel, doordat door aanvoer van warme lucht in de bovenlucht een nieuw ho- gedrukgebied boven West- Europa ontstond. Depressies zijn er wel, maar bevinden zich op afstand. Hun fronten lopen zeker richting vaste land en nemen ook snel in betekenis af. Grote schade lijken ze deze week dan ook niet aan te richten. Maar verdere gegevens doen mij weer wat pessimis tischer worden. Boven de oceaan ontwikkelt zich, vol gens de kaarten van het weekeinde, een meer weste lijke stroming. Dat betekent een vergrote kans dat de on stabiliteit wederom gaat toe slaan en dat vanaf morgen de buienkans weer groter wordt. Een definitieve om mezwaai naar statisch zo merweer lijkt dus niet waar schijnlijk. Al eerder gesteld: de hoogtestroming wil niet „om". Helaas, want septem ber kan vaak nog mooi weer opleveren en zelfs nog een aantal „zomerse dagen" ge ven. Een nadeel is dan wel steeds korter wordende da gen en het ontstaan van mist door afkoeling bij langer wordende nachten. Vorige week maakte ik melding van het verschijnen van een ijzel- boek. De vraag kwam bij eni gen op, hoe dun het boek is. De prijs bedraagt 35,-. Niet al te veel voor geïnteresseer den. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van hei Leusden's kabelnel Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pruspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsmeuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekemddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Lensder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakl Kabelspots, halve beeldpagina met kleurgebruik 75,- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6,- per daq. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitaiie-rubnek. eerste twee regels 6 - per dag. elke regel meer 6, (betaling kontani op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer mtinde^emeente/ Vrijdag 4 september 10.00 uur: begin 'Coffee morning' van Foreign Contact Group in Vrouwenontmoetingscentnim 't Vooronder, Burgemeester van de Postlaan 2. Zaterdag 5 september 7.30 uur: burgemeester Panis geeft startschot voor Batavus Toer tocht, bij pannekoekenboerderij 'De Hakhorst', De Waarden 25a; 10.00 tot 12.30 uur: landelijke bi- bliotheekdag m Openbare biblio theek 'Nieuw-Langenbeek' bij 'De Hamershof; 14.00 uur: start Puddingpop '87, Zwarteweg 29. Maandag 7 september 19.30 uur: commissie Welzijn brengt bezoek aan 'Duiventoren' op Heiligenbergerweg via familie Steinmetz, Ursulineweg 7 20.00 uur: vergadering commis sie Welzijn en Onderwijs in het ge meentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 8 september 19.00 uur: begin seizoen Katho lieke Plattelandsvrouwen Organi satie (K.P.O.) met eucharistievie ring in 'De Kom', Hamersveldse weg 55. Zaterdag 5 september: 10.00 uur Opendag politie Kon. Julia- naweg Zaterdag 5 september: 20.00 uur Gehuwdenbal café Buiten- lust Zaterdag 5 september: 20.00 uur Disco Show De Klaveet Zondag 6 september: 13.30 uur A.M.B.C. puzzelrit hotel de Ros kam Zondag 6 september: 14.00 uur Disco de Klaveet Dinsdag 8 september: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw Zondag 6 september Tussen 13.00 en 13.39 uur: start fietstocht A.B.T.B., Horsterweg 22a.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3