ituatie Van Daatselaarhof blijft bij het oude >rie nieuwe winkels al open zakelijkheden nieuws- complex Hamershof-noord™11^ 'iet bedrijfsleven Winkel bakkerij Schouten in Achterveld heropend I es eeuwen geschiedenis sfran Woudenberg Eerste stads postzegels Don Bosco overhandigd leusd en krant l laxi-emoties over mini-kavel in wijk Claverenblad: ■-lezers. schrijven^ Oud papier- aktie D WS ind september verschijnt boek: 5 19 Hamershofloop DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1987 ,EUSDEN - Het stukje grond aan het eind van de Van )aatselaarhof in de wijk Claverenblad/Wildenburg blijft .als het is. Zowel de drie parkeerplaatsen met de beugels 1s het speelplaatsje blijven er gehandhaafd. Wel zal de fwatering op het speelgedeelte door de gemeente worden erbeterd. Dit besloot de commissie Openbare Werken en luimtelijke Ordening (OW/RO) dinsdagavond tijdens laar vergadering in het gemeentehuis. De commissie had lijna anderhalf uur nodig om tot dit besluit te komen. let lapje aarde ter grootte van Jeveer vier bi) vijf vierkante [er is in de wijk al jarenlang lerwerp van veel gesprekken. GESCHIEDENIS de genoemde vergadering ortlen omwonenden uitgenodigd hun mening er over te geven, was m groten getale op gerea- :d. Hoewel het gaat om een j-kavel, bleek het maxi-emoties roepen. De voorzitter van de commissie, wethouder Jan Wagenaar (WD), schetste kort de geschiedenis van de kavel. Zijn betoog kwam er op 'neer, dat aan emge bewoners van aangrenzende huizen, bij aankoop van hun woning was beloofd, dat zij op het terreintje zogenaamde schuingestoken parkeerplaatsen zouden krijgen. Het betreffende terrein zou volgens dit plan worden verhard. Daar is om allerlei' rede nen niets van terecht gekomen. Volgens de spreker kon dit gebeu ren, 'omdat het gebied alleen een globaal bestemmingsplan heeft'. Wagenaar: 'De raad heeft daarom het recht het plan aan te passen aan gewijzigde omstandigheden, en heeft daar in haar oneindige wijs heid gebruik van gemaakt. Uiter aard kan dat voor sommige bewo ners minder leuk uitpakken.' De betreffende kopers hebben overigens wel parkeerplaatsen ge kregen, maar deze zijn anders op gesteld dan oorspronkelijk de be doeling was. Verder is de rest van het terrein niet verhard, maar ver anderd in een speelplaats. De be woners die hun auto's er parkeren, zeiden tijdens de bijeenkomst, er regelmatig 'krasjes' op hun voertui gen op te lopen. Zij weten dat aan de daar spelende kinderen. Boven dien zou volgens hen het speel plaatsje 'een grote modderboel' zijn. Zij wezen de voorzitter op de in het verleden gedane beloften en vroegen alsnog om verwijdering van de speelplaats. De tegenpartij was het hier uiter aard niet mee eens. Een vader ver telde dat hij kleine kinderen heeft, 'die er fijn spelen'. Volgens hem zou het voor de kinderen 'veel ge vaar opleveren' als ze naar een ver der weg gelegen speelplaats zou den moeten gaan. De modder zou volgens hem best meevallen, als de gemeente wat aan de afwatering zou verbeteren. Andere aanwezi gen betuigden hoofdtyiikkend offi verbaal hun instemming. Tijdens de discussie passeerden allerlei oplossingen de revue. De aanwezigen opperden het plan er struiken te plaatsen, of er rubber tegels aan te brengen, zodat het terrein en verhard en toch speel plaatsje zou zijn. Af en toe werden de uitlatingen van de aanwezige bewoners wel erg persoonlijk. Op een gegeven moment leek de dis cussie zich toe te spitsen op het feit of een jongetje, dat met naam en toenaam werd genoemd, al dan niet al kon lopen, en andere soort gelijke thema's. Na lang heen en weer gepraat te hebben, stopte voorzitter Wagenaar de discussie en vroeg de commissieleden om een uitspraak. De heer Voortman (WD) vond: 'Voorzitter, ik stel voor dat we de huidige situatie handhaven. Het gaat hier om een bijzondere situa tie, waarin we een middenweg moeten zoeken.' Wel merkte hij op: 'De WD-fraktie heeft grote moeite met parkeerbeugels op een open bare parkeerplaats Toch kunnen deze er wat ons betreft blijven, ge zien de uitzonderlijke aard van de situatie.' Joop Kool (L85) was het hier mee eens. Hij merkte op 'Het is een ingewikkelde situatie We kunnen niet zeggen, dat een van de partijen gelijk heeft. Een compromis lijkt me de beste oplossing.' Harm Offereins (GPV/SGP) en Gert de Weerdt (PvdA) wilden de huidige situatie ook wel handha ven, maar dan met uitzondering van de parkeerbeugels. De Weerdt zei m dit verband: 'Ik ben bang dat dit incident tot een precedent leidt. Je kunt openbaar terrein geen parti culiere bestemming geven.' Offe- rems was het in dit opzicht met hem eens. Hij zei: 'Op de openbare weg heeft iedereen gelijke rechten. Het is onterecht dat die beugels er zijn neergezet.' Later kon hij zich er toch in vinden, dat de beugels er blijven. Wel benadrukte hij: 'Het moet echt een uitzondering blij ven.' Geachte redaktie, Tot mijn eigen verrassing was ik vong jaar, tijdens de „Hamershof loop", de eerste die de 21 km vol maakte. Fred Gressie, een van de organisatoren, heeft me het hele jaar er aan herinnerd, dat ik „de kampioen" van Leusden ben, en dat dat verplichtingen geeft. De uit daging heb ik begrepen en ik ben er klaar voor. Groot is mijn teleurstelling dat ik vandaag in uw krant lees, dat door organisatorische problemen de loop met door gaat. Ik vind het een goedkoop ekskuus. Als de politie dan aanbiedt, dat als de loop woensdag ervoor plaatsvindt, het probleem opgelost is. waarom dan problemen? Ik verwacht van Fred Gressie een oplossing, zodat ik zijn uitda ging waar kan maken. Theo Peters, Stadhouderslaan 4 Leusden. ACHTERVELD - In verband met de oud-papieractie van de muziek vereniging DWS zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Degenen die hun oud papier op willen ruimen kunnen dit zaterdag in bedoelde container komen de poneren. Degenen die door bijzon dere omstandigheden hun oud pa pier niet zelf kunnen komen bren gen kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur telefonisch melden aan W. van Hamersveld, tel. 03425-1688 en W. Wouters, tel. 033-941197. Het oud papier zal dan worden afge haald. Wel graag het papier bij elkaar bmden. Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen oud papier ook komen deponeren bij W. Wouters, Hessenweg nr. 95 te Stoutenburg. ud n JDEN - Nieuw maar toch oud. aanduiding gaat op voor de nieuwe winkels die geduren- e afgelopen dagen hun deu- het nieuwe woon- en win- omplex aan de noordzijde t Erf in 'De Hamershof open- De eerste was Interieurver ing van Kersbergen, die zo- jemeld woensdag 26 augus- an start ging. Pix schoenen Jreatique modestoffen volg- p respectievelijk dinsdag 1 en isdag 2 september, erieurverzorging Van Kers en verhuisde van De Brouwe- ar 't Erf. Volgens de heer J.M. r kijKersbergen, eigenaar van de is het nieuwe pand '60 pro- groter" dan het oude. Volgens is het voordeel van de nieuwe el, 'dat de klanten een beter 16picht hebben over ons assorti- Burgemeester Panis ver- e de openingshandeling van 5 DDWINKEL k Pix schoenen werd door de H| Het interieur van Créatique, in lichte kleuren. burgervader als eerste betreden. En ook deze onderneming is een oude bekende. Het bednjf zat ge durende ongeveer dne maanden in een zogenaamde noodwinkel aan De Mulderij. Wellicht behoe ven de artikelen die in de zaak worden aangeboden, geen nadere uitleg. Sinds Pix in Leusden is ge vestigd, hoeft niemand meer verle gen te zitten om modieuze en goed kope schoenen. Het voltallige college van B W was aanwezig. Burgemeester A. Panis mocht als openingshandeling zijn eigen schoenen uittrekken, waarop hij een paar grijze pantof fels aangeboden kreeg. De burgemeester noemde in zijn openingstoespraak de winkel een aanwinst voor De Hamershof, die in een duidelijke behoefte zou voor zien. Daarna was de beurt aan Creati- que modestoffen. Deze zaak open de gistermiddag haar deuren. Zo als de naam al zegt, voert de winkel modieuze stoffen in het leverings programma. Creatique blijft overi- Een doorkijkje m het nieuwe pand van Interieurverzorging Van Kersbergen. Vorige week opende de winkel zijn deuren. gens ook in het pand aan de Kooi kersgracht, waarin de zaak tot nu toe zat. Deze winkel gaat voortaan door het leven onder de naam Creatique wol. Omdat dit pand 'uit de voegen barstte', zoals eigena resse mevrouw T. Roof uitdrukte, is het assortiment verdeeld over bei de zaken. Iedereen kan met deze en de andere nieuwe zaken aan de noordzijde van 't Erf kennis ma ken in de Hamershof-krant die dinsdag 15 september verschijnt. Wie natuurlijk alles wil weten, kan het beste zelf een kijkje in de winkels gaan nemen. ACHTERVELD - Maandagmiddag om 17.00 uur werd de geheel verbouwde winkel van de firma Schouten heropend. De officiële heropening werd verricht door de burgemeester van Leusden, de heer A. Panis. De huidige bakker, Henri Schouten, verwelkomde een groot aantal genodigden. In het bijzonder verwelkomde hij de burgemeester, die zijn eerste officiële handeling in Achterveld verrichtte. breiding ondergaan, van 75 m" is het oppervlak nu uitgebreid tot 150 m2 Het is ook nu weer een hele verbetering. Men heeft nu veel meer ruimte waardoor alles over zichtelijker is. Men kan er nu ge zellig winkelen, zonder elkaar voor de voeten te lopen. Ook het assorti ment, waaronder de drogisterij is uitgebreid. Dinsdag werd de winkel voor het publiek geopend. Het was de eer ste dag na de vakantie, dat men weer bij de firma Schouten terecht kon. De vakantie werd gebruikt om de hele winkel m te richten. Het werd een drukke dag voor het win kelpersoneel. Alle bezoekers wer den verwelkomd met koffie en koek, terwijl er voor de kinderen een ballonnenwedstrijd werd georganiseerd. inti euive schoenenzaak van Pix biedt een goed overzicht op het assortiment. 4 Of - I es iie( ::2: LEUSDEN - Eind sep- ember verschijnt van de and van de heer A. van „n Jent een beschrijving van Ie geschiedenis van de St. Inna Broederschap van s Woudenberg. Deze broe rschap was een gods dienstige vereniging waarvan ook vrouwen lid onden zijn, die in de Mid- AN eleeuwen was opgericht, &j behoorde tot de zgn. al ebedsbroederschappen, leryaarvan de leden zich erzekerden van de gebe- en van de broeders en tijdens het leven n na hun dood. Een twee- e doel was het verstrek en van hulp aan behoef- gen. Na de Reformatie trachtte en vooral het laatste doel te fi erwerkelijken. Een bijzon- at2 e*heid is dat, in tegenstel- tot andere soortgelijke oederschappen, de St. La nna Broederschap nog Ho eeds bestaat. -36 De auteur is erin geslaagd een grote hoeveelheid histo rische bijzonderheden te verzamelen, die de lezer een inzicht verschaffen in de doelstelling en de praktijk van de broederschappen, maar tevens ook een kijkje verschaffen op de Wouden- bergse samenleving, de eeu wen door. Hierin spelen niet alleen kasteelbewoners een rol, maar ook de gewone burger. Tal van historische familie namen komen tevoorschijn, zoals Colverschoten, Schaf- felaar, Cruyf, Glinthorst, Wolfswinkel, Bouwmeester Geytenbeek, Overeem, La- gerweij, e.a. Tussen de boeren, burgers en buitenlui zien wij o.a. Dirck Lubbertsz Vlugh de schoolmeester, die tevens koster en gerechtssecretaris werd, en de predikant Petrus Pollion, alsmede Steven van Lynden, de Heer Van Geere- stein, die zich de titel van Opperkerkmeester aanma tigde, hun rol in de Wouden- bergse samenlevina vervul len. Dirck Vlugh werd nog op zijn 75ste levensjaar school meester in Leusden, waar hij concurrentie ondervond van een zgn. bijschool aan de Ba- voortse molen. Een lijst van geschiedkun dige feiten over Wouden berg, o.m. over de eerste aan zet tot ontginning van dit dorp, geeft tenslotte de geïn teresseerde lezer een over zicht van de belangrijkste gebeurtenissen die zich tus sen 777 en 1500 in Wouden berg hebben afgespeeld. Geïnteresseerden kunnen zich bij „voorintekening" op geven bij de heer K. C. van Lunteren van de Stichting Oud-Woudenberg, Schout straat 1, Woudenberg. De prijs bedraagt 10,-, maar zal nadien verhoogd worden tot 15,-. Bestellingen dienen voor 19 september a.s. te worden ingezonden. De om vang van het boekwerk be slaat ca. 120 pagina's (linnen band, voorzien van vele illu straties en facsimilè's van oorkonden, enz.). Bedoelde winkel werd reeds emge malen verbouwd en uitge breid. Tengevolge van de groeien de klantenknng was het nodig, ook nu de winkel weer te vergroten. Nadat de oude bakkerij door een nieuwe was vervangen werd be sloten de winkel uit te breiden en het gebouw van de oude bakkerij bij de winkel te trekken. „Voor zover we het hebben kunnen na gaan is dit de vijfde generatie Schouten, die als bakker werk zaam is in Achterveld. Verder te rug dan het jaar 1820 hebben we niet kunnen nagaan. We zijn alle medewerkers heel dankbaar voor de manier waarop men heeft ge werkt en geholpen om de verbou wing vlug maar ook goed rond te krijgen. Veel dank aan de archi tect, de aannemer en de onderaan nemers voor hun geweldige mede werking," aldus de heer Schouten. Vervolgens werd het woord ge voerd door de burgemeester. „Dit is mijn eerste officiële daad m Achterveld. Ik ben reeds enkele malen op de fiets door Achterveld gekomen. Achterveld is een dorp waar pit in zit. De winkel is in een dorp een onmisbaar geheel. Het is een plaats waar de dorpelingen elkaar zien en zo contact met el kaar hebben. Over Achterveld be hoeft men zich geen zorgen te ma ken, het is een dorp voor en met elkaar. Ik wens de familie Schouten veel succes," aldus de heer Parus. Hierna werd de sleutel door dochtertje Marit Schouten aan de burgemeester overhandigd die de winkeldeur opende. De familie Schouten mocht hier na vele handen drukken van dege nen die hen kwamen gelukwensen met de nieuwe winkel. Zij mochten ook veel geschenken en veel bloe men in ontvangst nemen. De wmkel heeft een grote uit- Marit Schouten overhandigde burgemeester Panis de sleutel. LEUSDEN - In Huize Don Bosco aan de Dodeweg werden dinsdagmorgen de eerste stadspostzegels en bijbehorende eerste dag-enveloppen met als onderwerp Don Bosco overhandigd. De hoogeerwaarde heer A. Asma, provin ciaal van de Nederlandse orde der Salesianen, ontving ze uit handen van de heer W. van het Meer, stadspost-onder nemer in de provincie Utrecht en tevens vertegenwoordi ger van de Nederlandse stadspostdiensten. De zegels zijn uitgegeven ter herdenking van het feit, dat honderd jaar geleden Johannes Bosco, beter bekend als Don Bosco, overleed. Pater A. Asma toont hier de nieuwe zegels. Links naast hem staat de heerK.J. Heeren, vertegenwoordiger van de stadspostdiensten Gelijktijdig met de uitreiking van deze zegels, werd in Huize Don Bosco een tentoonstelling geopend over het leven en werken van ge noemde priester. Meer informatie over de tentoonstelling wordt ver strekt door de heer K.J. Heeren, telefoon 033 - 943544. Belangstel ling voor filatelistische aspekten, kunnen terecht bij het Stadspost Filatelistisch Bureau, Kalverstraat 182, 7311 SM in Apeldoorn, telefoon 055 - 212200.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5