Puddingpop '87: professioneel en met een grootse slot-act Bewezen de 'C-1000 supermarkt gebruikt parkeerplaats voor opslag' Palmolive Shampoo Bewoner schrijft boze brief aan leden gemeenteraad: DINSDAG 8 SEPTEMBER 1987 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Hoewel Pudding Pop '86 al goed was te noe men, was Pudding Pop '87 veel beter en vooral ook veel professioneler van opzet. Tot die ontdekking kwamen blij kens onderstaande 'recensie' onze medewerkers Alphons van Spaendonck en Jaap Riewald. na ieder optreden te luisteren naar discomuziek, voortgebracht door 'De Geut'. Men kon zich ook bui ten vertreden. Iets was na het eer ste optreden welkom was, omdat de muziek wat aan de erg harde kant bleek Rond half vijf viel 'Sugar Mama' de eer te beurt om binnen Leusdens grenzen te laten merken, wat zij in haar mars had Deze groep, ont staan na een afsplitsing van het voormalige 'Eucalypta', speelde harde bluesmuziek met strakke gi- taarsoli en schitterend mondhar- VERBETERINGEN DRUK In tegenstelling tot vorig jaar was de vloer van 'De Geut', waar het concert werd gehouden, verhard met houten planken. Behalve snacks waren ook Italiaanse bol len, hand made-oorbellen, allerlei met afbeeldingen van popsterren bedrukte vlaggen, shirts en bad ges te koop. In vergelijking met vorig jaar zijn meer mensen op het 'pudding pop'-spektakel afgekomen, in leeftijd vanerend van zes tot tot vijfenzestig jaar. De extra toeloop van mensen kan toegeschreven worden aan de vele en goede re clame die de organisatoren maak ten voor dit tweede Leusdense popfestival; veel meer misschien nog aan de uitstekend gekozen programma-onderdelen. Zo had de groep 'Claw boys claw' veel fans getrokken, terwijl ook 'W 5' en 'Power Play' ware publieks trekkers bleken te zijn. Toen om drie uur de Utrechtse for matie 'La Farce' het podium be trad, was de zaal gevuld met zo'n tweehonderd popliefhebbers. Deze in 1985 opgerichte groep houdt zich bezig met muziek die het meest in de buurt komt van 'rock wave'. Vooral de nieuwe zangeres Ka thy La Monde, één van de winnaressen van de Henny Huismans Sound Mix Shows, viel op door haar goede dynamiek en leuke omgang met haar publiek. Een publiek overigens, dat nog niet écht warm was, waardoor 'La Farce' voor de moeilijke opdracht stond een koel publiek op te zwe pen: deze moeilijke taak werd re delijk volbracht 'La Force' is ove rigens door 'Vara's Popkrant' uit geroepen tot één van de beste tien popkrant-bands van 1987 DISCO Om het publiek de gelegenheid te bieden weer wat tot rust te ko men, had het de gelegenheid om De Utrechts formatie 'La Farce' op de planken. Hoewel de groep als een der eersten optrad, wist zij de aanwezigen toch enthousiast te maken. Voor een deel was dit te danken... (advertentie) Sponsdoekjes 3 stuks Massage Badspons Fleuril 2 '/2 kilo Silan NU met 20% meer inhoud Pokon 500 ml GRATIS 10 liter potgrond Candarel 75 gram op=°p 5.98 Zendium Tandpasta 2.49 GRATIS tandenstoker Nivea Zeep 3 stukken 1.59 5 soorten 400 ml Palmolive Crème spoeling normaal of kruiden Volume Permanent 2 pakken Andy Allesreiniger 750 ml W.C. Eend blauw of mild Crofty Badkamerclean doekje Crofty Afvoerclean Soda fi|n 750 gram Brasso 125 ml Silvo 125 ml 2.69 2.49 Sapur 8.95 NU terug via bank of giro 2.50 U betaalt uiteindelijk 6.45 HOOGVLIET monicaspel. Vooral gitanst Bas maakte grote indruk - hij was ge kleed in het kostuum van iemand die een 'Harley Davidson" berijdt - en ging volkomen op in zijn mu ziek, intens genietend van iedere noot die hij speelde. Voor iemand die van blues houdt, ontpopte zich 'Sugar Mama' tot een heerlijke band om naar te luisteren. W 5 Nadat het enthousiaste publiek een pauze van één uur gegeven was, kon het gemeten van een op treden waar ongetwijfeld velen op hadden gewacht, de Nederlandse soul-formatie 'W 5', die vooral re gionaal grote bekendheid geniet bij de popmuziekliefhebbers. Met name de manier waarop James Browns 'Sex Machine' werd ver tolkt, oogstte grote waardering vanwege een uitstekende perfec tie. Rond vierhonderd mensen, die nog steeds met heleméal de smaak te pakken hadden, waren getuige van dit optreden. Toch kreeg 'W 5' de mensen wild en thousiast. LINE Inmiddels werd acht uur 's avonds geschreven, toen de groep 'Line' het voetlicht zou moeten betre den. Dit optreden kon echter geen doorgang vinden, omdat 'Line' inmiddels met meer als zo danig bleek te bestaan. Als ver vanging trad Bertus Bogers op: een oude rot in het vak Bogers houdt zich voornamelijk bezig met het spelen van een mengeling van blues en rock. De muziek werd technisch en muzikaal uitstekend vertolkt door Bogers. CLAW BOYS CLAW Het was tien minuten over half tien toen de zaal van 'De Geut' zo'n achthonderd vijftig liefhebbers herbergde De stemming zat er in middels uitstekend in: iets wat de formatie 'Claw Boys Claw' goed te pas kwam. Het laaiend enthou siaste publiek had de hele dag al uitgekeken naar dit optreden: kei harde new wave. De groep heeft onlangs de BV Popprijs' gewon nen en kreeg ook in Leusden met een té gekke show de mensen op de planken met een waanzinnig enthousiasme. LEUSDEN - 'Deze zaak weigert haar magazijn binnenshuis te houden. Bij thuiskomst telde ik 46 containers, 3 pallets oud papier en ongeveer 15 bakken brood, die allemaal buiten stonden. Ook een vak van de parkeerplaats (aan de achterzijde van de supermarkt - red.) werd als magazijn gebruikt.' Een citaat uit een boze brief, gericht aan de raadsleden van de gemeente Leusden. De betreffende zaak is de C-1000 supermarkt, gevestigd aan De Grutterij in winkelcentrum 'De Hamershof, waar de briefschrijver vlakbij woont. Hij vervolgt: 'Zou u dag in dag uit kratten, flessen, oud papier, groente, kratten brood, melkcon- tainers, enzovoort, in de buurt van de entree van uw woning willen hebben?' Hij vraagt de raadsleden 'deze zaak met onmiddelijke in gang te verplichten het magazijn binnenshuis te houden.' Bovendien stelt hij voor 'bij het met nakomen hiervan duidelijke sancties te ne men'. VERKLARING Als de eigenaar van de winkel, de heer W. Wahle, met de klachten wordt geconfronteerd, zegt hij: 'Ik erken, dat wat die meneer schnjft, een gigantisch probleem is.' Hij heeft voor de huidige situatie de volgende verklaring. Wahle: 'Het probleem is m maart van dit jaar ontstaan. Toen ging mijn zaak over van de Centra-formule naar de C- 1000 formule.' Hij verduidelijkt: 'De Centra was service-gericht. Het as sortiment bestond uit produkten met een wat hogere prijs. Ik ben op een andere formule overgegaan op grond van een rapport uit 1983 van het Coördinerend Instituut Mid den- en Kleinbedrijf (CIMK), waar in het volgende stond. Er kon vol gens het rapport in Leusden een vestiging van de Albert Heijn ko men, mits de Bom zou uitbreiden en de Centra de C-1000 formule zou krijgen.' Volgens Wahle is de C-1000 for mule 'discount-achtig' 'Een dis count supermarkt brengt goedko pe produkten.' Deze overgang naar de nieuwe formule vond plaats in maart van dit jaar, en leidde tot flinke groei van de klandizie. Wah le daar over: 'Ik had een omzet groei verwacht van 20 a 25 procent, maar het werd 40 a 50 procent. Dat had ik met voorzien, maar leidde wel tot het huidige probleem.' Er zijn volgens hem twee oplos singen voor. Hij somt op: 'Ten eer ste zou ik kunnen gaan uitbreiden, maar daar moet ik dan wel toe stemming voor hebben van de ge meente. Zelf voel ik daar echter op dit moment nog met veel voor. want het zou best eens kunnen zijn, dat wanneer de Albert Heijn super markt is geopend (begin decem ber van dit jaar - red.), dat mijn omzet daalt. Het probleem is dan meteen verholpen.' Dat volgens hem tevens de tweede oplossing voor het opslagprobleem, die ove rigens wel pas over minimaal vijf maanden zijn beslag kan krijgen De ondernemer geeft dat onmid- delijk toe. Hij verzucht: 'Ik hoop, dat degenen die last ervaren, geduld kunnen opbrengen. Ik doe mijn ui terste best om de overlast tot een minimum te beperken, maar hele maal voorkomen kan ik het niet. Als er een vrachtwagen met pro dukten komt, dan moet die worden gelost, of ik op dat moment ruimte heb of met.' Waarom heeft hij dan met ge wacht met de nieuwe formule tot de Albert Heijn vestiging open gmg? Dan was het probleem wellicht met ontstaan. De heer Wahle reageert hier op: 'Een goed koopman wacht de ontwikkelingen niet af. Als ik wacht tot de Albert Heijn h; weet ik zeker dat mijn omze klap krijgt. Daarom ben ik c offensief gegaan. Ik verover 1 eerst een groot stuk van de n om later een stukje te verb dan om tegelijk met de Albert voor een marktaandeel te 1 ken. Vanuit zakelijk oogpunt h volgens mij in maart de meest sche stap gezet.' SCHUNNIG De klachten over de C-1000 men aan de orde tijdens de op dag 1 september gehouden v dering van de raadscom: Openbare Werken en Ruimt Ordening (OW/RO). Tijden rondvraag vroeg Joop I (Leusden'85) aandacht voor tuatie. Hij merkte op: 'Het is w lijk schunnig wat er allemaal parkeerplaats is opgeslager voorzitter van de vergadering houder Jan Wagenaar (WD) 'We zijn al vaker met de opsla blemen van de C-1000 geco: teerd. Het college heeft al eer brief aan de supermarkt ges Men weet daar donders goed men aan toe is.' Een kant en oplossing wist hij er echte: voor Hij opperde onder me mogelijkheid om de C-lOOö stemmmg te geven iets uit te den. Harm Offereins (GPV/SGi daarop: 'Ja voorzitter, maar wfl gen dan wel onderhand de v< de situatie. De winkeliers die te te kort hebben, zetten de gewoon op straat, en de gen moet dan maar een oplossm denken. Dat is natuurlijk de c keerde wereld. De onderw moeten gewoon binnen de t van hun zaak blijven Als d« lukt, moeten ze mijns inziens den beboet Verder denk ik. in voorkomend geval zelf n gelijke oplossingen naar meente moeten komen Laaiend enthousiast werd het publiek pas echt tijdens het optreden 'Claw Boys Claw' Deze groep kwam 's avonds even na half tien v voetlicht. Het aantal bezoekers van het popfestival was toen aange tot ongeveer 900 mensen. DAMESTRIO Evenals vorig jaar was ook dit jaar een damestrio van de partij: 'You Taizan? Me Jane!'- drie beeld schone jonge dames die echter al léén bestaande liedjes zongen en het uiteindelijk met veel verder wisten te brengen dan een wate rig aftreksel van de groep 'Center fold', die vorig jaar op het pro gramma van 'Pudding Pop' stond. POWER PLAY Oorspronkelijk stond op het pro gramma als laatste onderdeel ver meld het optreden van de groep 'Fatal Flowers'. Slechts kort de aanvang van zijn optred deze groep het echter ongetwijfeld een grote ling onder andere voor Ger dijk, Hans Schenk, Gerard ters en Frits Ringers die zich een heel jaar lang hebben gehouden met de organisa het popconcert, geassi door zo'n vijftig vrijwilligers. Toch realieerde het 'Power Play' met Jan van der Mey een act met stevige waardig slot van een onwijs festival dat eigenlijk tot de lijkse evenementen van Lew moet gaan behoren.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6