ida '46 (za.) opent zonder rertuiging met zege op SOVA: 2-0 t ngelukkig Roda '46 in slotfase ideruit bij Zuiderzeevogels Ouverture Sterk verjongd Achterveld mist overtuiging tegen BW Damesvoetballers SVA naar verlies |en van Dijk en Edwin van Veldhuizen zetten ïsdenaren op goede spoor bbie Schoordijk ziet Rood in hectische slotfase VMGTKAL ©IIALASS Cor Hoogland mist bij start competitie zeven basisspelers itknoping laakcompetitie Bekerprogramma Roda'46 INVALLEN ISDEN - Dezaterdagelfvan Roda '46 heeft de basis voor ,ed competitie-resultaat gelegd door in de eerste wed- [degradant Sova '54 achter zich te houden. In een overi- weinig verheffend spektakel haalde de formatie van Wim van der Linden de eindstreep met een ietwat keerde 2-0 overwinning. p sterke momenten van spits n Dijk en linksbuiten Edwin feldhuizen waren voldoende •x-KNVB'er op de knieen te E 2-0. [het Burgemeester Buining- park hebben de Leusdenaren de eerste competitiewedstrijd van het seizoen '87/,88 tegen streekgenoot Sova '54 uit Amersfoort met een moeizaam behaalde 2-0 overwin ning afgesloten. Het spelpeil van deze ontmoeting was voor het royaal opgekomen pubhek be paald met van een hoog mveau. Het waren vooral de momenten voor de doelen die voor de nodige opwin ding moesten zorgen. Van techni sche hoogstandjes en/of een ver zorgde spelopbouw van beide elf tallen was weinig sprake. Wellicht dat de druk om vooral in de eerste wedstrijd een positief resultaat te willen behalen, hiervoor als een excuus mag gelden. Dat Roda '46 de verdiende volle buit toch wist binnen te halen, is vooral te danken aan de knappe goal van spits Coen van Dijk in de eerste helft die daar mee het nodige zelfvertrouwen in de ploeg terug bracht. Coach Wim van der Linden deel de de mening, dat de match als in Berry Buunk beleeft hachelijke momenten voor het Roda-doel in de ontmoeting met het Amersfoortse l De Leusdenaren zouden desalniettemin relatief eenvoudig zegevieren met 2-0. i hi nzei kijkspel met hoog scoorde. „Maar", zo stelde de trainer, „het collectief heeft vandaag gewonnen. De jon gens hebben zich aan de opdrach ten gehouden We zouden op die ene kans wachten en die is er ook gekomen". Roda-zaterdag het het initiatief aan de tegenstander over, maar die kon nauwelijks een vuist maken. Kort na de pauze hadden de Amersfoorters een korte oplevmg. In deze fase van de wedstrijd had den ze ook de gelijkmaker op de schoen, maar libero Fokko van Leyenhorst redde op de doellijn. In de openingsfase hanteerde beide partijen een behoudend spelconcept, waardoor het spel de toeschouwers maar nauwelijks kon boeien. Het eerste kwartier domi neerden de rood/witten van René Duits, die vooral over rechts enige keren gevaarlijk doorbraken. Linksback Wout Buennk kwam in die fase niet erg overtuigend over, maar in de tweede helft herstelde de bebaarde verdediger zich goed. De openingstreffer m de 23e minuut kregen de Leusdenaren na een pass van Edwin van Veldhui zen op een presenteerblaadje. Een Sova-speler schoof pardoes de bal in de voeten van Coen van Dijk, die zich geen moment bedacht en on houdbaar via binnenkant paal raak schoot: 1-0. Nog geen minuut later kroop de thuisclub door het oog van de naald, toen Berry Buunk een corner van Sova net voorlangs zag gaan. Gedurende het verdere verloop van de eerste helft deden zich geen noemenswaardige kansen meer voor. Roda '46, dat teveel over links opereerde, speelde gecontroleerd naar het rustsignaal van scheids rechter Van de Linden toe. Na de doelwisseling werd de wedstrijd iets spannender Dat be gon al met de bal die Fokko van Leyenhorst als eerder vermeld van de doellijn haalde. Even later knal de Hame Kersies, na de hervatting ingevallen voor Hans Nieuwenhui- zen, snoeihard op doel. De invaller gaf hiermee nog eens duidelijk aan, dat hij m de basiself thuishoort, ook gezien het feit dat de midden velder meer tempo in het spel brengt Harrie Kersies bekroonde z'n sterke invallen bijna met een doelpunt. Een afgeslagen bal schoot hij uitgekiend op doel, maar het leer passeerde de verkeerde zijde van de doelpaal. Sova '54 kon daarentegen offen sieve daden met in doelpunten om zetten. ondanks het sterke aanval- spel van linkerspits Michael Vul pen. De degradant uit de vierde klasse van de KNVB trof nog wel een keer de lat, maar echt gevaar lijk wisten ze het de Roda-defensie met meer te maken. Daar de Amersfoorters na rust zich meer aanvallend gingen oriënteren, kre gen de Leusdenaren voorin een zee van ruimte. Echter de Roda- voorwaartsen Coen van Dijk en Harry Settels waren niet overtui gend genoeg in de één tegen één duels. De uit de jeugd overgeko men Edwin Veldhuizen werd op links door zijn teamgenoten te wei nig in het spel betrokken, waar door deze zijn snelheid maar zel den kon demonstreren. VEILIG Hij was het evenwel die na een lange rush langs de zijlijn, via een Sova-speler 2-0 liet aantekenen en zodoende de beide punten veilig stelde. De opstelling was: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Karei Ou- werkerk. Klaas de Vries, Wout Buerink, Nico Romeijn, Hans Nieu- wenhuizen (4S Harrie Kersies), Bar ry Kamperhorst, Harry Settels. Coen van Dijk en Edwm Veldhui zen. JSDEN - Het begin van het nieuwe seizoen is voor de zondag wat ongelukkig verlopen. Tegen het aanzienlijk Brkte Zuiderzeevogels slaagden de Leusdenaren er 85 ten in om redelijk eenvoudig overeind te blijven. Vier ten voor het verstrijken van de speeltijd werd echter een igheidje van invaller Wilco Betting Roda fataal. Zuider- >gels profiteerde van het geboden buitenkansje, en liet le voorsprong in de slotfase niet meer ontnemen: 0-1. h verliep het eerste optreden rood-zwarten allerminst on- nstelijk. Ondanks het feit dat kenboeg m Leusden nog im- |oed gevuld was (naast de _r]r ing geblesseerden Bennie iberg en John Jansen ontbrak g ook Remco Bosman op het Ie En dat had tot gevolg dat 111 de voorhoede onderbezet -e* net ontbrak zondag dan ook lagvaardigheid in die linie, tks het feit dat Roda zich de kansen creëerde, slaagde :r met in tot doelpunten te Het middenveld en de hoede daarentegen volde- tstekend. op >nv )uw 3 me ii ml den P opbouw van de aanval van zeevogels, dat dit seizoen op >!aatsen versterking kreeg, rcoeg op het middenveld ge- Die werkwijze had tot diep in de tweede helft succes. Boven dien kon Roda zich verlaten op het ijzersterk acterende duo achterin. Doelman Hans van Bekkum en oud-trainer Meindert Vlugt bleken nauwelijks te nemen hindernissen. Trainer Ruud Maas toonde zich na afloop dan ook met ontevreden met het werk dat zijn formatie afle verde. Maas daarover: „We zagen vooraf bepaald op tegen het kar wei in Lelystad, aan de ene kant omdat ik nog steeds met een aantal geblesseerden kamp, aan de ande re kant omdat ik wist dat Zuider zeevogels dit seizoen over een sterke ploeg beschikt. Toch zijn we daar met weggespeeld, omdat we enn slaagden het goede aanvals- spel van de Vogels vroegtijdig te ontregelen. In de eerste helft vond ik, dat wij het beste van het spel hadden. In ieder geval creëerden wij ons de beste kansen. Maar ook na de pauze bleven we goed over eind en dat doelpunt kwam eigen- Remco Bosman.geblesseerd. lijk een beetje ongelukkig tot stand. Een gelijkspel was naar mijn idee meer op zijn plaats geweest." STAART In de eerste drie kwartier waren, zoals Maas al opmerkte, de beste kansen voor Roda, dat met Hans Vrijhoef als invaller voor Remco Bosman van start ging. Het ontbre ken van een echte spits was er echter debet aan dat de Leusdena ren bij de pauze nog steeds zonder treffers zaten. Omdat ook Zuiderzeevogels maar mondjesmaat gevaarlijk voor doelman Hans van Bekkum ver scheen, gaf de 0-0 waarmee de ploegen gingen rusten, een goede afspiegeling van de krachtsver houdingen binnen de lijnen. Na de rust veranderde er lange tijd niet veel. Roda bediende zich van het voor de rust met succes beproefde concept en leek zich met een gelijkspel tevreden te stellen. Lange tijd zag het er naar uit dat het eindresultaat zou zijn Maar zoals wel vaker zat ook nu het ve nijn in de staart. Een misser van invaller Wilco Betting (die voor Pe ter Knijf m het veld was gekomen), had tot gevolg dat Roda alsnog met verlies huiswaarts moest keren. Vier minuten voor tijd verspeel de Betting op links de bal, waarna de spits van de Zuiderzeevogels een vrij veld voor zich had. Onge hinderd kon hij oprukken tot dicht in de buurt van doelman Hans van Bekkum, die hij met een droge knal in de kruising kansloos het: 0-1. Vanaf dat moment werd de wed strijd nog uitermate boeiend. In een alles-of-niets poging begonnen de gasten uit Leusden man-to-man te spelen en dat had tot gevolg, dat het aan beide zijden ineens kansen LEUSDEN - De eerste speel dag in de nieuwe competitie zit er op. De teams uit Leus den en Achterveld kwamen met wisselend resultaat uit de ouverture tevoorschijn. De zaterdag opende met 2-0 winst tegen Sova, maar Roda- zondag en Achterveld kwa men in de eerste klasse niet verder dan een nederlaag. In de Hoofdklasse zaterdag ver raste nieuwkomer Eemdijk met een overwinning op Hoogerheide (1-0), terwijl Musketiers uit Eist op nieuw een hoofdrol lijkt te gaan willen spelen via 3-1 winst op Veensche Boys. Bloemenkwartier schoot fors uit de slof door een 4-0 overwinning te laten noteren tegen WA. Het Utrechtse Velox kon za terdag bogen op de emge winst buitenshuis. WJ werd met 1-2 ver slagen. Bij Hercules vielen zaterdag de meeste treffers te genieten. De thuisploeg bleef tegen Veluwse Boys met 3-2 aan de positieve zijde van de score. Roda, tenslotte, deed wat het mm of meer aan haar stand verplicht was De Leusdenaren zetten het Amersfoortse Sova met 2-0 aan de kant. Uitslagen Hoofdklasse zaterdag: Roda'46 - Sova'54 2-0 WJ-Velox 1-2 Eemdijk - Hoogerheide 1-0 Bloemenkwartier - WA'71 4-0 Hercules - Veluwse Boys 3-2 Musketiers - Veensche Boys 3-1 Stand Hoofdklasse zaterdag: 1. Bloemenkwartier 2-2 (4-0) 2. Roda'46 2-2 (2-0) 3. Musketiers 2-2 (3-1) 4. Eemdijk 2-2 (1-0) 5. Velox 2-2 (2-1) 6. Hoogerheide 2-0 (0-1) 7. Veluwse Boys 2-0 (2-3) 8. WJ 2-0 (1-2) 9. Veensche Boys 2-0 (1-3) 10. Sova'54 2-0 (0-2) ZONDAG In de eerste klasse zondag kre gen de formaties uit Leusden en Achterveld klappen te verwerken. Roda ging wat ongelukkig onderuit bij Zuiderzeevogels (1-0), terwijl de door absenties geplaagde formatie uit Achterveld er met in slaagde een 0-1 voorsprong veilig over de tijd heen te tillen. Debutant BW31 bleek in Blancum te gretig om zich bij de achterstand neer te leggen. Uiteindelijk ging Achterveld met 2-1 tegen de vlakte. In deze klasse vielen verder twee gelijke spelen te noteren. BFC - Barneveld (2-2) en WZA - Koc- kengen (0-0) eindigden onbeslist Het Hilversumse EMM startte goed met een 3-1 zege op Veensche Boys, terwijl Naarden thuis met 3-0 zegevierde over Olympia'25. Uitslagen eerste klasse zondag: EMM - Veensche Boys 3-1 Naarden'79 - Olympia'25 3-0 BFC - Barneveld 2-2 BW31 - Achterveld 2-1 WZA - Kockengen 0-0 Zuiderzeevogels - Roda'46 1-0 Stand eerste klasse zondag: 1 Naarden'79 2-2 (3-0) 2 EMM 2-2 (3-1) 3. Zuiderzeevogels 2-2 (1-0) 4. BFC 2-1 (2-2) 5. Barneveld 2-1 (2-2) 6. WZA 2-1 (0-0) 7. Kockengen 2-1 (0-0) 8. Achterveld 2-0 (1-2) 9. Roda'46 2-0 (0-1) 10. Veensche Boys 2-0 (1-3) ACHTERVELD - De start van het nieuwe seizoen is voor de Achterveldse voetballers van SVA niet bepaald van een leien dakje gegaan. De nieuwe trainer Cor Hoogland zag zich voor het eerste competitietreffen meteen geconfronteerd met een flink aantal niet beschikbare spelers, waardoor de Achtervel- ders in fantasieopstelling aan de wedstrijd tegen debutant BW'31 begonnen. Bij rust leidden de Achtervelders nog met 0- 1, maar de pauze werd het gebrek aan routine de gasten noodlottig: 2-1. Bob Schoordijk.rode kaart. regende. Maar eerst kreeg Roda nog een tegenvaller te verwerken. Bobbie Schoordijk, die haast wilde maken met een ingooi, raakte geïr riteerd door een tegenstander die hem hinderlijk in de weg bleef staan. Schoordijk verloor even de zelfbeheersing en kwakte het leder in het gezicht van de tegenstrever Het kwam de Leusdenaar op rood te staan, waarmee hij zijn ploeg allerminst een dienst bewees. Toch kreeg Roda nog een uitste kende mogelijkheid op de gelijk maker. Ronnie Burgsteden miste echter de rust om het karwei, al leen voor de keeper, af te maken, waardoor Roda met lege handen bleef. Aan de andere kant hielp Zuiderzeevogels ook een aantal fraaie mogelijkheden om zeep, waardoor de wedstrijd een sensa tionele uitslag bespaard bleef. BW31, vong seizoen kampioen in de tweede klasse, liet over de aspiraties weinig twijfel bestaan. Ook tegen Achterveld ging de ploeg uit Blancum voor de volle winst en dat stelde de bezoekers in de openmgsfase voor de nodige problemen. Dat was op zich nog met zo verwonderlijk, omdat trai ner Cor Hoogland niet de beschik king had over spelers als Adne van de Heuvel, Klaas van de Heuvel, Peter van Ruitenbeek, Henk van Rijnsoever en Enk Hak. Daarnaast zaten ook nog eens twee Achter velders een schorsing uit, waar door de spoeling wel erg dun werd. Hoogland had dan ook de grootst mogelijke moeite om een acceptabele opstelling uit de hoge hoed te toveren. Toch was het te gen de verwachting in Achterveld, dat de score opende. In de twaalf de minuut werd Gerard van de Breemer door Robbie de Vette op maat bediend. Van de Breemer tikte beheerst binnen: 0-1. Gedurende het vervolg van de eerste helft bleven de beste kansen voor de oranjehemden. Zo onthield de scheidsrechter in de 26e mmuut zijn goedkeuring aan een treffer van Enk de Jong, omdat hij buiten spel stond. Hoewel de druk van de op de gelijkmaker jagende tegenstander in het restant van de eerste helft hand over hand toenam, bleven de mannen van Cor Hoogland tot aan de pauze overeind. BERGAFWAARTS Hoewel Achterveld ook na de veldwissehng onder druk bleef staan, kreeg men toch wel kansen. Vlak na de pauze bijvoorbeeld kreeg Edwin Smjders een uitgele zen mogelijkheid zijn ploeg naar 0- 2 te schieten. Door een fout in de defensie van BW, kwam de Ach- tervelder oog in oog te staan met de goalie van de thuisploeg. Hij omspeelde de doelwachter goed, maar wist het juiste vervolg op zijn actie niet te vmden. Zijn schot be landde aan de verkeerde kant van de staander. Nog geen dne minuten later kwam BW langszij. Uit een straf schop scoorden de Blaricummers het doelpunt, dat al geruime tijd in de lucht hing: 1-1. Daarna ging het met Achterveld snel bergafwaarts. Het spel miste overtuiging en dat leidde tot balverhes. Het was dan ook slechts een kwestie van tijd voor BW, dat winstkansen rook en op voorsprong kwam: 2-1 In de resterende minuten daarna daalde het peil naar een bedenke lijk mveau. BW bleef jagen op nog meer treffers, maar vond Achter- veldgoahe Gerard van de Bedum hinderlijk op zijn weg. Achterveld kreeg ook nog wat kansen maar de overtuiging ontbrak om er nuttige zaken mee te doen. En zo moest de peipjonge Achterveldselectie de eerste nederlaag in de eerste klas se incasseren. ACHTERVELD - De dames voetballers van SVA uit Ach terveld zagen hun eerste wed strijd in competitieverband tegen 's Graveland in een ne derlaag eindigen. Hoewel de Achtervelders bij rust nog een voorsprong koesterden, bleek de thuisploeg over de langste adem te beschikken: 2-1. In de eerste helft werden de gasten uit Achterveld vooral ge plaagd door het feit dat men de wind tegen had. Daardoor bleek het moeilijk de passes de juiste nchting mee te geven. In de verdediging en op het mid denveld verhepen de zaken bij Achterveld naar wens. Alleen de aanval hep zich constant vast in de uitstekend georganiseerde defen sie van de tegenstander. Toch wa ren het de Achtervelders die op voorsprong kwamen. Kort voor de pauze werd Chnstel van Dijk in stelling gebracht door Herma Ro- zema. Van Dijk aarzelde geen mo ment en knalde binnen: 0-1. Na de pauze kwam de doelpun- tenmaakster echter met meer bin nen de hjnen. Van Dijk werd ver vangen door Uona Hoogland, ter wijl Lida van de Bedum in de kleed kamers achterbleef voor Ellen Smit. Of dit nu wel een verbetering was, viel nog te bezien. Want hoe wel Achterveld nu met de wind mee speelde, was het 's Graveland dat het initiatief nam. Dat leidde in de tiende minuut en vlak voor het eindsignaal tot treffers, waarmee Achterveld met lege handen naar huis gestuurd werd: 2-1. HUISCOMPETITIE I'?: Ded h,el ISDEN - De ontknoping van nercompetitie bij de schaak- ging Leusden was afgelopen rdag buitengewoon span- Van de drie koplopers kon Zijlstra helaas niet aanwezig tor de andere twee, Joop van B vö n, en Carel Vos, moesten er d'e joed voor gaan zitten. de len speelden met zwart te- 'eIT en gevaarlijke tegenstander. »su beiden onderstreepten nog *e un huidige vorm. Illustratief stijl van de beslissende ie 6n: Joop van Santen won door tombinatievuurwerk van Eg- eRS oed, terwijl Carel Vos in een »nele partij de jonge René 1 zijn wil oplegde. Ze gaven dus op de slotavond geen feed toe en zo werden Van Santen en Vos samen zomerkam- pioen. Er werden overigens nog maar vier partijen gespeeld. Veel scha kers hadden de maximale zeven er al op zitten. Zij vermaakten zich met vrije partijen, snelschaken of een rapid-toernooitje (met Cees Kerk hof als grote winnaar). Uitslagen zomercompetitie: Moed - v Santen 0-1; Stienen - Vos 0-1; Nijhof - v. Dalen 1-0; Boogaard - Wisman 1-0; Eindstand: 1. v. Santen 6Vzuit7; 2. Vos 6'/2Uit 7; 3. E. Zijlstra 5^2 uit 6 4. Moed Suit 7. Volgende week begint de huis competitie. Die belooft dit jaar heel spannend te worden, want velen zouden zich in de strijd om het clubkampioenschap kunnen men gen. Naast titelverdediger Wim Velker lijkt vooral Jan Snijders fa voriet. Maar ook Arnold en Hans Peperkamp zijn kanshebber. Pie- ter de Jager moet heel hoog kunnen komen, als hij ook tegen zwakkere spelers inzet en concentratie toont. De beide zomerkampioenen, Vos en v. Santen, kunnen een hoofdrol gaan spelen als ze hun roem be houden. En zo zijn er nog minstens een half dozijn schakers die best eens de kampioensbeker van Wim Velker zouden kunnen overnemen JEUGDSCHAKERS Bij de jeugdschakers is de nieu we competitie al begonnen. Van de favorieten deden Uerard van de Weerd en Alex Boersen goede za ken door te winnen van sterke con currenten. Uitslagen eerste ronde: Gerard v.d. Weerd - Bert Kampes 1-0; Alex Boersen - Pascal Frankevoort 1-0; Rik Moed - Martijn Hüdebrand 1-0; Mare Brozius - Mattias Vos 0-1 Vincent Brozius - Marco Morsink 0-1; Vincent v.d. Bilt-Jon Shatat 1-0; Dave Boersen - Frank v Oevelen 0-1; Oswald Hesp - Daniël Elzas 1-0; Perry Snijders - Arnoud Kuipers 0-1. TOERNOOI Afgelopen zaterdag namen vijf spelers van Leusden deel aan het snelschaaktoernooi van het S.G Amersfoort. Jaap de Jager scoorde toen de meeste punten: 9^2 m groep A Zijn broer Piet er viel wat tegen: hij belandde in groep 8 en bleef steken op 8 punten. Bert Une- ken startte heel zwak en kwam zelfs in groep C terecht. Maar allengs ging het beter en zijn 8V2 punt bracht hem zelfs de ongedeelde eerste prijs m groep C. Gerhard te Winkel kon geen potten breken (5 punten in groep C). Om nog onduidelijke redenen was Ron Flohr na de eerste drie partijen plotsklaps vertrokken, zo dat hij op IV2 punt bleef steken. Vervelend, want de Leusdenaren hadden zich juist ook als team aan gemeld (wat Ron Flohr waarschijn lijk niet wist!) en speelden dus met een grote handicap. Het team werd voorlaatste, nog net voor Amers foort Hl. In dit toernooi speelde zich on der andere het volgende drama af: De stelling is natuur lijk remise. Maar het is snelschaken. Beide vlaggen stonden op vallen en de in al zijn paniek slingert wit zijn toren iets te ver 2. Ta3-H3?? En nét voor zijn vlag valt grijpt zwart triomfantelijk de witte ko ning. Dat mag namelijk bij snel schaken. De beide spelers twijfel den na dit incident goed verstaan baar aan elkanders sportiviteit spelers deden als razenden allerlei loze torenzetten om maar zo snel mogelijk weer op de klok te kun nen beuken: Nu deed zwart iets geniaals: 1. Tb2-g2tü Wit was nog zo gefixeerd op al de loze torenzetten, dat hij pas zag dat hij schaak stond toen hij de toren al vast had. Hij moest er dus mee zetten. Nu zou 2. Tg3 nog wel kans op remise gegeven hebben, want zwarts tijd was zo goed als op. maar LEUSDEN Vanavond wordt de tweede ronde m het afdelingsbekertoernooi afge werkt. Van de Leusdense ver tegenwoordigers zijn er nog twee teams m de race Roda'46 zaterdag en zondag. Achter veld viel in de eerste ronde al uit de boot. Roda '46 zaterdag lijkt, na zondaghoofdklasser Rivierwij- kers te hebben uitgeschakeld, opnieuw niet zonder kansen. De Leusdenaren krijgen op ei gen terrein te maken met FC Horst. De zondagploeg reist af naar het nabunge Barneveld om daar tegen de gelijknamige eerste klasser aan te treden. Beide wedstrijden beginnen 's avonds om 18.30 uur.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7