rief L'85 wat betreft VD geheel overbodig" aam zwembad zaterdag onthuld Se leusder krant L m MORGEN GEOPEND ^vandaag id c Vandalen vernielen Volkswagen susder unfc OPENINGSMENU Veel buit bij inbraken scholen d papier rtie Roda'46 positie lildersclub SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Toyota Ros Bcyaart. Inbraak Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden [ktievoorzitter Parson (VVD) over schrijven inzake ideel „oude" frakties in bestuurlijke chaos": Veroordeling berovers 9 Irijfsleider Van de Konijnenburg maakt dan prijswinnaars bekend wa (^'bloemendal MITSUBISHI DEALER AUTO EEMHAVEN ipoi EENHUIZEN BV Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaklie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV hkrant DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 37 (Van de reactie) [SDEN - 'De brief van Lensden'85 is wat betreft de Mraküe geheel overbodig. Wie allemaal schuldig zijn vat Leusden '85 noemt, 'de bestuurlijke chaos in onze leente', is namelijk heel moeilijk te analyseren. Alles als gevolg van de onderzoeken naar de handel en idel van het college is komen boven drijven, wist de l, inclusief Leusden '85, bij lange na gewoon niet. Als van de WD dat wel zou hebben geweten, zouden wij lurlijk zijn opgetreden. En nu wij het weten, nemen wij pen. Maar dan verwijt Leusden '85 ons weer, dat we te 1 optreden in de richting van de wethouders.' Woorden fraktievoorzitter Alrich Parson van de WD, als eerste tie op een brief van Leusden '85 aan de besturen van Leusdense politieke partijen. Over deze brief werd cht in de Leusder krant van 9 september. bnef schrijft het bestuur len '85, dat zij meent dat ien de wethouders direkte e verantwoordelijkheid maar ook 'dat de gedogers (in de persoon van een aantal raadsleden) minstens evenzeer een schuldenlast met zich meedra gen. Dat geldt zowel voor de 'oude' raadsleden van de coalitie, als in Alrich Parson (WD): '...brief van Lensden '85 geheel overbodig. wellicht beperkte mate ook voor die van de oppositie.' De brief werd zoals gemeld aan de orde gesteld tijdens de vorige week donderdagavond gehouden bijeenkomst van het seniorencon vent, de gezamelijke fraktievoor zitters. Dat leidde min of meer tot een breuk in dit gezelschap, omdat Ben Stoelinga (Leusden'85) zich ge noodzaakt zag voortijds de verga dering te verlaten. Als reden voor deze daad gaf hij op, dat hij merkte, 'dat mijn aanwezigheid feitelijk niet meer op prijs werd gesteld'. Hij spreekt in dit verband van 'een provocatie van de andere partijen'. BELANGRIJKSTE Alrich Parson spreekt dit met nadruk tegen: 'Er was beslist geen sprake van een provocatie. Wij (de WD - red.) wilden samen met de andere politieke partijen, inclusief Leusden '85, praten over een nieuw beleidsplan en een nieuw college. Wij vinden dat op dit moment voor Leusden het belangrijkste. Nou probeert het bestuur van Leusden '85 met die brief dat in de war te sturen. In die zin provoceren niet wij, maar Leusden '85.' Maar de bnef was toch met ge- ncht aan de frakties, maar aan het bestuur van de politieke partijen? De bnef hoorde dus niet thuis op de agenda van de vergadering van het semorenconvent. Parson reageert daarop: 'Formeel is dat natuurlijk wel zo, maar het is toch vreemd dat de fraktie van Leusden '85 met ons (het semorenconvent - red.) aan het onderhandelen is, terwijl het be stuur van deze partij haar wantrou wen ten opzichte van ons uit spreekt. Daarom is het mijns in ziens logisch, dat wij ons afvroegen in hoeverre ook de fraktie ons wantrouwde, en is het dus ook lo gisch dat de brief tijdens de bijeen komst van het seniorenconvent aan de orde kwam.' Overigens merkt Parson op, dat de bnef aan de orde zal komen op de eerstkomende ledenvergade ring van de WD. Hij zegt: 'De brief komt dan uiteraard aan de orde, maar de leden van onze partij kun nen ons - als ze dat al zouden willen, wat ik absoluut niet geloof - met naar huis sturen, want wij zijn ten slotte door de kiezers gekozen en niet door de ledenvergadering.' Hij vervolgt: 'Wat Leusden '85 daarom met die brief voorheeft, is mij niet duidelijk.' LEUSDEN/UTRECHT - Geweld tegen homoseksuele mannen is „extra verwijtbaar". Dat vindt de officier van justitie mr. J. Wittop Koning. Wegens beroving van een homofiel op een parkeerplaats bij Leusden eiste hij dinsdag voor de Utrechtse rechtbank respectieve lijk vijf en vier maanden cel (waar van twee voorwaardelijk) tegen twee 18-jarige inwoners van Vee- nendaal. De twee jeugdige Veenendalers hadden drie maanden geleden het plan opgevat hun slachtoffer op te lichten. Tegen betaling vooraf zou den zij de man „verwennerij" in het vooruitzicht stellen. De bedoeling was echter om na de ontvangst van het geld het hazepad te kiezen. Het slachtoffer bleek voor die constructie weinig te voelen en keerde terug naar zijn geparkeer de auto. Daar werd hij beetgegre pen en door het tweetal beroofd van zijn portemonnee en enkele betaalkaarten. „Ik vind het uiterst bedenkelijk wat hier is gebeurd," aldus de offi cier, die het de Veenendalers voor al kwalijk nam, dat zij een homo seksuele man voor de beroving hadden uitgezocht. De verdediging bepleitte een alternatieve straf. Of dat er van komt, zal blijken bij de uitspraak van de rechtbank op 22 september. Raadscommissie bracht bezoek aan duiventoren bij „Heiligenberg" E.H.B.O. Achterveld hield avond voor afgifte bloed Het weer in Leusden „De Hohorst moet blijven" Leden commissie WZO wil „ervaren" sociaal rechercheur Leusdense onderwijzer Vallentgoed zaterdag aan start Amers foortse marathon Bowlingcompetitie van start Leusdense „fietsgekken" doen mee aan monstertocht pag.3 pag.3 pag.3 pag.4 pag.4 pag.5 pag.7 pag.7 Clubkampioenschappen LTV „De Inslag" LEOS oefent verder Servicepagina pag.7 pag.9 pag.9 t> SDI EN - De bouwwerkzaamheden aan het nieuwe mbad op het Burgemeester Buiningpark gaan stil maar irminderd door. Zaterdag 12 september om 11.00 uur It een mijlpaal bereikt. Dan zal bedrijfleider Frans van inijnenburg bij de bouwplaats van 'zijn' bad onthullen ir welke naam het voortaan door het leven zal gaan. :nen die de nieuwe naam hebben bedacht - vier men- kwamen op deze orginele aanduiding - krijgen dan een t uitgereikt. wordt het bad 31 maart 1988 opgeleverd. Dan kan het half april volgend jaar open worden gesteld.' Hij houdt echter een slag om de arm. 'Of dat wordt gehaald, is nu nog niet te zeggen. We moeten afwachten, hoe streng de winter wordt. Daar zijn we van afhankelijk', aldus de heer Van de Konijnenburg. ZWEMLES Bij het zwembad zullen zaterdag folders worden uitgedeeld, waarin uit de doeken wordt ge daan, wanneer de zwemlessen voor de diploma's A en B begin nen. Deze folders zijn vanaf vol gende week ook verkrijgbaar bij het gemeentehuis, 't Erf 1. Uit de vele telefoontjes die de heer Van de Konijnenburg over dit onder werp krijgt, blijkt dat Leusden met smart op het nieuwe zwem bad zit te wachten. zal de bedrijfsleider een iression', het nieuwe logo zwembad, en de naam van enaamde multifunctionale >ij het zwembad, onthullen, jression' laat zien hoe het bad er in de toekomst uit zal betreft een schilderij van van Achtervelder Bart :erk. NKEN Heen de prijswinnaars, dereen die een suggestie heeft gedaan voor een naam voor het zwembad, krijgt zaterdag een aandenken. Na de officiële handelingen zal de heer Van de Konijnenburg een rondleiding verzorgen bij de bouwplaats. Iedere belangstellende kan zich dan zelf op de hoogte stellen van de vorderingen die bij de bouw van het bad worden gemaakt. Volgens de bedrijsleider liggen de werkzaamheden aan het bad 'mooi op schema'. Hij verduidelijkt: 'Tot nu toe gaat alles zoals we hebben verwacht. Als dat zo blijft, LEUSDEN - In de nacht van maan dag op dinsdag werd in twee Leus dense scholen ingebroken. Het betreft Montessorischool "t Ronde', Uilenhoeve 39, en Openbare basis school 'De Heerd', Berkelwijk 33. Uit "t Ronde' werd een grote hoe veelheid computerapparatuur ge stolen. Toegang tot het schoolge bouw werd verschaft door een klein klapraampje te forceren. De preciese waarde van het ont- (advertentles) vreemde is de politie nog niet be kend. Ook uit 'De Heerd' wordt van alles en nog wat vermist. Mede werkers van de school zijn bezig met de inventarisatie er van, zodat de Leusdense politie ook in dit ge val nog niet precies weet, wat er vermist wordt. De dader(s) kwa- m(en) in deze school binnen door een raam van een kantoor te-ver-1 nielen. *N - Roda'46 houdt van don- 10 tot en met zondag 13 >er een oud papier-aktie. Daarvoor staat gecturenae cue da gen een container op de parkeer plaats bij de Roda-kantine op het Burgemeester Buiningsportpark. Wie het papier er met zelf heen kan brengen, kan kontakt opnemen met Perry Wendel, telefoon 033 - 941367; of Robbert Schimmel, tele foon 033-941815. Het papier wordt dan opgehaald. N - De schildersclub 'Loys- poseert van 14 september tot en met 1 oktobei ui net Gereformeerde dienstencentrum, Burgemeester De Beaufortweg 18. Daar kunnen belangstellenden tij dens kantooruren werkstukken bewonderen en kennis maken met de activiteiten van de club. Meer informatie wordt telefonisch ver strekt door Diny Pot, voorzitter van de club, via nummer 033 -942390. MAZOA-SERVICEDEALER VOOR LEUSDEN LEUSDEN - Een Volkswagen 1303 S, in de volksmond bekend als 'Keveri, die stond geparkeerd op het terrein van 'De Rockers' aan de Valleilaan, is in de nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 september volledig vernield. Het voertuig is eigendom van een inwoonster van Leusden, en stond er geparkeerd in afwachting van restauratie. De schade aan de wagen bedraagt ongeveer vierduizend gulden. TYFOON 033-622263 AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 - tel. 033-630154 Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 De eigenaresse vertelt: 'Lruge le den van 'De Rockers' zijn goed in autotechniek en zouden mijn mooie (advertenties) Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620 ipchilnt dln Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU MJnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ■'öberichten en losse advertenties 44 cent per mm ontrakten belangrijke korting, derheitjes f 1.44 per regel (48 cent per mm) »e nummers 75 cent per stuk ^INGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR 'antoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage 'an 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend dags gesloten 5-gangendiner voor twee (incl. wijn) voor 99.50 Restaurant Hamersveldseweg 55 3833GL Leusden Telefoon 033 - 94 31 27 specialiteitenrestaurant recepties en diners ongekende leesi mogelijkheden in '.en van de zalen vergaderzalen koude buffetten aan huis en bedrijf Openingstijden: dagelijks v.a 16.30 uur maandag t/m vri|dag lunch v.a. 12.0Cuur keuken gesloten om 22.00 uur Kever restaureren. Daarom had ik hem op hun terrein gezet. Maar onverlaten is hij met bakstenen to taal vernield.' Ze voelt zich naar eigen zeggen 'verontwaardigd, ge dupeerd en heel verdrietig'. Iedereen die hier iets van af weet, kan dat bij 'De Rockers' mel den, telefoon 948163. LEUSDEN - In een woning aan het Molenhoekje in Leusden-Zuid werd dinsdag tussen 16.00 en 17.15 uur ingebroken. Toegang tot het huis werd verschaft door met een schroevendraaier de buitendeur aan de achterzijde te forceren. De hele woning is doorzocht. De be woners zijn nog bezig met de op stelling van een lijst met vermiste spullen. De Technische Recherche van de politie is inmiddels een on derzoek m het huis gestart. De met bakstenen volledig vernielde 'Kever' op het terrein van 'De Rockers'. Het voertuig is eigendom van een inwoonster van Leusden, en stond er voor een restauratie WD: „Wij? Zij!

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1