'Virus' bereidt zich voor op het winterseizoen 'De Hohorst moet blijven' Deze uitvoering maakt iets in u los. a Leden commissi! WZO willen 'ervaren' sociaal rechercheur Leusden; van 't Klooster Leusden, Hamersveldseweg 14, Tel. 033-941243. Informatieavond voor lopers en joggers 'RENAULT 5 GTXi Projekt van Culturele Raad Leusden gestart Leudense jongerenvereniging op de sportieve toer Internaat hield marktkraam-aktie in 'De Biezenkamp' UNION. PA'S PAS FIETSEN! Sezers. schrijveii= Sezers. schrijve JUT DICK MEERVELD DE NIEUWE GENERATIE RENAULT 5 Postzegels Reünie (1) Reünie (2) Reünie (3) Hamershofloop Aanstelling gaat gemeente Leusden toch geld kosten DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1987 LEUSDER KRANT Leerlingen van Openbare basisschool 'De Wegwijzer' in de Leusdense Muziekschool achter de toetsen van een clavecimbel. De kinderen konden met dit en andere instrumenten met toetsen kennis maken in het kader van het projekt 'Toetsen' (inderdaad!) van de Stichting Culturele Raad Leusden. LEUSDEN - Het projekt Toet sen' van de Stichting Culture le Raad Leusden ging dinsdag 8 september van start in de Leusdense Muziekschool. Die dag konden leerlingen van de basisscholen 'De Hobbit', 'Kinderland' en 'De Wegwij zer* kennis maken met toet- sen-instrumenten, zoals een piano, een vleugel en een cla vecimbel. Meer daarover was te lezen in de Leusder krant van dinsdag 8 september. LEUSDEN - De Leusdense jongerenvereniging „Virus" houdt vanavond haar eerste „normale" bijeenkomst na het vakantieseizoen. Voor de sportieve virusleden is het na jaarseizoen al een weekje eerder begonnen. Vorige week vrijdag werd al een begin gemaakt met de serie sportbij- eenkomsten. I Jongerenvereniging Virus start vanavond om 21.00 uur met haar eerste maandelijkse soosavond in „De Til". De eerste maandelijkse soosavond staat geheel in het teken van het komende seizoen. Het Vi- rusbestuur spreekt dan ook van een „opgeefavond" waarbij leden zich kunnen melden voor deelna me aan komende activiteiten. Het inmiddels traditionele kerst- cabaret zal, als daar tenminste vol doende belangstelling voor is, ook dit jaar op het programma staan. Het bestuur vraagt vanavond ook aan de leden om met goede ideeën te komen voor de nog komende soosavonden. Één avond in novem ber is al gevuld. Nu staat al vast, dat virusleden op donderdagavond 26 november de Beaujolais Primeur 1987 kunnen proeven. SPORTEN De sportief mgestelde virusle den kunnen elke vrijdagavond om 21.00 uur met elkaar sporten. Om iedereen tevreden te stellen wordt er afwisselend gevoetbald en ge volleybald. Alleen in november wordt van het strakke schema af geweken, ter voorbereiding op het volleybaltoernooi van 15 novem ber. LEUSDEN - De commissie Stimulering Sportdeelname (SSD) organiseert op maandag 14 september aanstaande een infor matieve avond met als thema „Lopen". De avond wordt gehou den in het vergaderzaaltje van sportzaal „De Meent" in de wijk Groenhouten en is gratis toegankelijk voor iedereen. De avond is bedoeld voor ieder een die wel eens een blokje tnmt, voor mensen die met grote regel maat hardlopen, maar ook voor mensen die gewoon wat meer wil len weten over het hardlopen en alles wat daarmee samenhangt. De organisatie heeft voor deze gele genheid een deskundige uitgeno digd, in de persoon van Hans Hey- merskamp, die één en ander uit de doeken zal doen. Heymerskamp, lid van de medi sche commissie van de KNAU, trai ner bij de Amersfoortse atletiek vereniging „Altis" en van beroep fysiotherapeut, zal in ieder geval zijn licht laten schijnen over onder werpen als trairungsopbouw, bles surepreventie, voeding en kleding. Daarnaast zal hij ingaan op vragen uit het publiek, die met het hardlo pen en het joggen samenhangen. De avond, die in het vergader zaaltje van „De Meent" wordt ge- geert 'De Hohorst" in het persbe richt: 'De kosten worden met ge haald uit het budget voor de jonge ren. Tijdens de aktie hebben we enige bijdragen ontvangen. Verder zijn we naarstig op zoek naar spon sors.' Het bericht besluit: 'Dit was de eerste aktie. De Monumentendag en de Jaarmarkt volgen nog.' LEUSDEN - 'De Hohorst moet blijven.' Onder dit motto hield internaat 'De Hohorst' dinsdag 8 september een marktkraam-aktie in winkelcentrum 'De Biezenkamp'. Over de problematiek rond het internaat werd uitgebreid bericht in de Leusder krant van donderdag 3 september. Tijdens de dinsdag gehouden aktie werden 650 handteke ningen verzameld. Vanaf 549.- Dealer van Union, Raleigh, Peugeot, Puch en Gazelle rijwielen en bromfietsen. Dc 6eisvakman I Grutterij 13, Leusden. Tel. 033-940005. Ook uw adres voor reparatie. In een persbericht schrijven de organisatoren van de aktie: 'Dank zij de bereidwillige medewerking van marktmeester Van Dijk, kon den medewerkers, medewerk sters en enige jongeren een stand inrichten.' In de kraam waren sten cils, buttons, rozen en pamfletten aanwezig, waarin en waarmee dui delijk werd gemaakt, dat 'De Ho horst moet blijven'. SPONTAAN Het bericht vervolgt: 'Het werd een hartveroverende happening. Marktkooplieden boden spontaan aan pamfletten bij hun kraam te hangen. De Leusder krant leverde papier als dat op was. Maar vooral de Leusdense bevolking toonde haar betrokkenheid.' Uitspraken die volgens het be richt te horen waren, zijn: 'Hoe ha len 'ze' (de regenng? - red.) het m hun hoofd', 'Waar moeten de jonge ren dan naar toe?', 'Wie gaat er nou verbouwen en dan sluiten?', 'Wat kost zo'n aktie wel met? Wie betaalt dat?' Op deze laatste opmerking rea- Eigenlijk een foto die voor zichzelf spreekt. De slogan 'De Hohorst moet blijven' is rechtsboven te zien. Middenonder de afkorting WVC van 'het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur'. Dit ministerie is van plan het internaat De Hohorst' te sluiten. Dinsdag hield het internaat daarom in De Biezenkamp' een marktkraam-aktie. 5 jaar plaatwerkgarantie. 0Do Renault 5 is vernieuwd. Een ge neratie van 18 geperfectioneerde modellen, waarvan er twee zelfs helemaal nieuw zijn! Eén daarvan is de Renault 5 GTX. Wie eenmaal achter het stuur van deze nieuwe krachtpatser heeft plaatsgenomen, is zichzelf niet meer. Plotseling ontwaakt het instinct van de ware coureur, de echte kilometer vreter Maar wat wil je ook. met een 1,7 liter motor, 90 pk en een top van zo'n 184 km, u. Wat anders te verwachten met een acceleratie naar 100 km /ui linnen de 9,4 seconden En geen wonder, als je kijkt naarzYi super sportieve uitvoering. De nieuwe Renault 5 GTX is een top-auto lot in het kleinste detail Geraffineerd van uiterlijk en uitrusting en met een riant comfort Kortom een klasse apart. De nieuwe generatie Renault 5. Al vanaf f 16.895.- (incl. BTW). Afleve ringskosten f400,-(incl BTW). Kom nu langs. Wij hebben tot 19sep tem lier 1987 een zeer aantrekkelijk finan eieringsaanlxxl voor u. NIEUWE MOTOR NIEUW INTERIEUR NIEUWE STYLING SCHONE MOTOR Wijzigingen voorbehouden. Renault adviseert elf oliën. houden, begmt om 20.00 uur en zal rond de klok van 22.00 uur worden beëindigd. Enige tijd geleden deed ik een beroep op u, om afgestempelde postzegels te bewaren ten behoeve van een melaatsenkamp in Indore in India. Hierbij wil ik u hartehjk danken voor de vele postzegels die ik voor deze actie gekregen heb. Het wa ren er heel veel en ik heb al ver schillende volle dozen kunnen op sturen. Pater Jan Leenders, Kerk straat 8, 6021 CH Budel, zorgt voor de verkoop van de postzegels. Hij bedankt u allen en schrijft dat de actie „een groot succes" is gewor den, dat hij zo „al veel voor de melaatsen heeft kunnen doen", on der meer door medicamenten en noodzakelijke levensmiddelen voor hen te kopen. Hij dankt u op recht voor uw hef de en inzet voor deze zieken, die bovendien erg arm zijn, niets bezitten en uit de gemeenschap worden gesloten. Graag wil ik u vragen met de actie door te gaan. Knip of scheur de postzegels van kaarten en brie ven (niet afweken!). Als u er wat bij elkaar hebt, kunt u ze afgeven of in de brievenbus doen bij Huize St. Ansfridus, Hamersveldseweg 57. Ik stuur ze dan naar Pater Jan Leenders. Natuurhjk kunt u ze ook zelf aan hem sturen. Zuster Imelda, Huize St. Ansfridus, Hamersveldseweg 57, 3833 CL Leusden. Hiermede wil ondergeteke zijn dank betuigen, voor het werk, dat u besteed hebt, om o; aandacht te brengen, dat de m ren, ook toch zeker hun best ben gedaan, om met de midd die hun ten dienste stonden, vaderland te dienen. Mijn persoonhjke dank, oud-soldaat 2-3 H A. H. Pare Noordzijde 1 Bensc Wij die er nog zijn, haddei voorrecht de reünie van ou<fde daten te mogen meemaken augustus in „Ons Gebouw" in terveld. Dat het een onvergetehjke ig« ia- rte is is geworden, waar zó veel me uit dit „dorp" hun medewet aan hebben gegeven, ondei ding van Jpitiatiefnemer de k Schouten, staat vast en geldt alle deelnemers. Dat u in de Leusder Kran artikel over de gebeurtenisse treffende de „Zandbrinker Af. hebt opgenoment daar bedai jru wij u voor! Het was een heel p ge verrassing! C. C. de Giloi Yokohamadn ntc Uti n LS Hiermede wil ik mijn dank tuigen voor uw aandeel in het gen van de reünie Soldaten '40". Eindehjk zijn wij dan te wt ut gekomen hoe het gegaan is me IC molen, enzovoort. Het was in totaal voor ons onvergetehjke dag. D. van Leijdem De Als hardloper wilde je strah helaas, de organisatoren moe wel falen Een grote teleurstelling voor halve marathon-fanaat met deze aüassing was jij gebaat Zoals je weet, al verschillende ren wist ik een sportevenement te gaiuseren Maar verantwoordt lopen is eerste vereiste dus de organisatie bleef „de wij, Beste Theo, wordt nu maar bleek misschien volgend jaar „Ham' hoüoop" in „Den Treek" Op veihge bospaden kun je om eerste plaats gaan strijden Theo, beslist, er komen betere den. Sportgroeten van: ut sh Fred Gres Ardennen nLeusdf0' ee ife (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden ging al in juli accoord met de aanstelling van een zogenaamde „sociaal rechercheur" in de gemeente Leusden. Men ging er van uit dat het Rijk de kosten van een dergelijke ambtenaar voor haar rekening zou nemen. Achteraf blijkt dit niet geheel te kloppen. Zoals het er nu naar uitziet, zal de gemeente Leusden ruim elfduizend gulden uit eigen zak moeten betalen. De gemeente Leusden is met de gemeenten Bunschoten en Eemnes overeengekomen een sociaal re chercheur aan te stellen. Een der gelijke rechercheur is belast met het opsporen van fraude met be trekking tot de uitvoering van so ciale wetten. Het zag er naar uit dat de landelij ke overheid honderd procent zou betalen van de kosten die de aan stelling van een dergelijk recher cheur nu eenmaal met zich mee brengt. In totaal werden deze kos ten begroot op bijna 85.000,-. Inderdaad betaalt het rijk dit volledige bedrag als het „cliënten bestand" van de dne deelnemende gemeentes duizend zou zijn. Nu blijkt dat iemand verkeerd heeft geteld Achteraf is namelijk komen vast te staan, dat Bunschoten, Eem nes en Leusden gezamenlijk „slechts" 866 klanten in hun be stand hebben. Het gevolg is dat de drie gemeentes zelf een deel van de kosten voor hun rekening moe ten gaan nemen. JONGERE KRACHT Maandagavond pleitte wethc der Gijs van Woudenberg (CDA) de commissie Welzijn en Ondi wijs (WZO) voor de aanstelling v een „wat goedkopere jonge kracht". De wethouder zei hierm „te hopen, dat de totale kosten g drukt kunnen worden." De leden van de commissie k ken echter anders tegen het p bleem aan. Vrijwel unaniem pi* ten de aanwezige commissieled* voor de aanstelling van een oudere, ervaren kracht met „ov« wicht". „Wees liever blij dat i geen 1000 cliënten hebben" aldi de reactie van Lilly van Ameio (WD). Ben Stoelinga (Leusden *8 liet een waarschuwend geluid h ren. Naar zijn mening zijn de dc* de gemeente Leusden geraairt kosten „te laag". De heer Stoelmi verwacht nog „extra uitgaven in< sfeer van de reis- en verblijfkost* van de aan te stellen sociaal r chercheur.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 4