Vier nieuwe wethouders College stelt projektgroep in voor opslagproblemen 'De Hamershof EP uu ^vandaag in Qe leusder krant1 Leusdens" schooltelevisie programma van start gegaan cE Boete en ontzegging van rijbevoegdheid Voorzitters raadsfrakties CDA, VVD, PvdA, D66 en GPV/SGP bereiken overeenstemming over 'herzien' beleidsprogramma Donderdagmorgen eerste herhaling: leusder kra Wegens rijden onder invloed en verzet tegen politie: SEKVA VOLVO Emmaüsgangers komen niet naar Achterveld Aanleg voetpad Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU rt Lezers service Konijntje in de Wetering krant DINSDAG 15 SEPTEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 38 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal L_— Uitgave BDU BV ■HBBMBnra l zo gaan we maar door. Ik denk, dat we nu eens moeten ophouden met dat gekissebis, en snel orde op zaken moeten stellen. Dat lijkt me in de huidige situatie het beste.' Ondanks het voorgaande ver wacht Evelien Blom uit de hoek van L'85 toch geen moeilijkheden in verband met het nieuwe beleids plan, want 'toen hij (Ben Stoelinga - red.) uit de onderhandelingen wegliep, was het alleen nog een zaak van punten en komma's. In grote lijnen was overeenstemming bereikt', aldus de CDA-voorvrouw. LEUSDEN - De voorzitters van de raadsfrakties CDA, VVD, PvdA, D66 en GPV/SGP hebben donderdagavond overeen stemming bereikt over een 'herzien' beleidsprogramma. Tevens is toen een akkoord bereikt over de politieke samenstelling van het college. Dat houdt in: de WD en de PvdA krijgen ieder een wethouder, en het CDA krijgt er twee. De kandidaten voor het wethouderschap zijn: Eve lien Blom (CDA) krijgt de portefeuille Welzijn, Bram Vroon (CDA) neemt Financiën voor zijn rekening, Joost de Jongh (WD) krijgt Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, en Corn Verduin (PvdA) tenslotte krijgt het beheer over de portefeuilles Sociale Zaken, Emancipatie, Milieu en On derwijs. Dit maakte Evelien Blom vrijdag morgen wereldkundig namens de vergadering van de gezamelijke fraktievoorzitters. Zij merkte hier bij wel op, dat de frakties van de PvdA en D66 het voorbehoud heb ben gemaakt, dat de ledenverga deringen van deze respectievelijke partijen hun goedkeuring nog moeten verbinden aan de kandi daten van hun politieke kleur. Ver der vermeldde zij dat de fraktie- voorzitter van D66, Ep Oostra, twee maal wegens ziekte niet bij de on derhandelingen aanwezig is ge weest, maar dat hij 'wel akkoord gaat'. 1 Evelien Blom (CDA): wethouder zn Welzijn. Volgens mevrouw Blom is be noeming door de gemeenteraad nog slechts 'een formaliteit, omdat we (de fraktievoorzitters - red.) ge- Bram Vroon (CDA): wethouder van Financiën. zamenlijk tot deze samenstelling zijn gekomen.' De fraktievoorzitter van Leusden'85, Ben Stoelinga, heeft als enige geen handtekening onder het nieuwe beleidsprogramma ge zet, omdat hij zich donderdag 3 september genoodzaakt zag, de onderhandelingen niet verder bij te wonen. Hij verliet toen de verga dering van de fraktievoorzitters niet in de eerste plaats vanwege de beraadslagingen op zichzelf, maar omdat een bnef aan de orde kwam, die zijns inziens niet op de agenda van deze bijeenkomst thuis hoorde Het betreft een schrijven van het bestuur van Leusden '85 aan de besturen van de andere Leusdense politieke partijen. In die brief ver wijt L'85 de 'oude' raadsleden te hebben gefaald, en vraagt de ver schillende partijbesturen hieruit consequenties te trekken. Volgens Stoelinga werd hem tijdens de bij eenkomst 'duidelijk gemaakt, dat mijn aanwezigheid niet meer op prijs werd gesteld'. Hij spreekt in dit verband van 'een provocatie'. Dit laatste wordt door andere, toen aanwezige, fraktievoorzitters ontkend. Fraktievoorzitter Alrich Parson (WD) zei m de Leusder Krant van vorige week donderdag: "Er was geen sprake van een pro vocatie. Wij (de WD - red.) wilden samen met de andere politieke partijen, inclusief Leusden '85, pra ten over een meuw beleidsplan, en een nieuw college. Wij vinden dat op dit moment voor Leusden het belangrijkste. Nou probeert het be stuur van Leusden '85 dat met die bnef in de war te sturen. In die zm provoceren niet wij, maar Leusden *85.' GEKISSEBIS Evelien Blom (CDA), voorzitter van de vergadering van fraktie VROUWEN ÉÜi Joost de Jongh (WD): wethouder van Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. voorzitters, zegt er in een monde linge reactie over 'Iedere partij heeft hem (Ben Stoelinga - red.) gevraagd te blijven. Dat heeft hij niet gedaan. Maar dan moet hij niet de schuld er van bij ons leggen. Het is zijn verantwoordelijkheid.' Ver der wil ze er liever niet op in gaan. Ze meent: 'We hebben al genoeg gezeur. Als ik nu een uitgebreide reactie geef, dan komt daar weer een reactie van Leusden'85 op, en Het Leusdense college van Bur gemeester en Wethouders krijgt naar het zich laat aanzien voor het eerst in zijn geschiedenis vrouwen in de gelederen, en maar meteen twee. Niet helemaal nieuw is de PvdA-wethouder. Tot 1981 had deze partij namelijk al een wethou der in het college. Corn Verduin (PvdA): wethouder van Onderwijs, Sociale Zaken, Emancipatie, en MUieu. Nieuwbouw Muziekschool pas m oktober in raad pag. 2 Latent Talent verrast door grote belangstelling pag. 3 Zwembad heet „Octopus" pag. 3 „Ros Beyaaxt" weer open als multifunctioneel horecabedrijf pag. S Open Monumentendag voorziet in behoefte pag. 5 Sport: Roda (za) levert eerste punt in pag. 6 Dames LHV soepel langs zwak Laren pag. 6 Antilopen en Swift delen de punten pag. 6 Hockeyers verslikken zich in debutant Alkmaar pag. 7 Sport in cijfers pag. 7 Leusden in de ban duo Van Spaendonck pag. 7 Modeshow De Korf druk bezocht pag. 7 LEUSDEN - De televi sieserie, bedoeld voor de onderbouw van de basis school, die de Nederland se Onderwijs Televisie in juni in Leusden heeft op genomen, is gestart. De eerste aflevering was te zien op maandagmorgen 14 september jl. Deze afle vering zal op aanstaande donderdag herhaald wor den, 17 september om 9.00 uur 's morgens. De televisieserie bestaat uit vijf afleveringen waarin allerlei aspecten rond de verhuizing van de - echte - Leusdense familie De Vree van een flat m Amersfoort, naar een eenge zinswoning aan de Watermo len in Leusden aan de orde komen. In de aflevering van gisteren werd aandacht ge schonken aan de verschillen de soorten huizen die er zijn. Te zien was hoe de familie De Vree, bstaande uit moeder Marieke, vader Hans, dochter Linda - in de sene zogenaamd vijf, in werkelijkheid al zes jaar - en zoon Luuk op zoek gaan naar een ander huis. In de vol gende aflevering is de verhui zing te zien, waarvoor de opna men op de Watermolen 8. wer den gemaakt. In het derde programma zal te zien zijn hoe Linda naar haar nieuwe school gaat, terwijl Luuk voor het eerst peuter speelzaal Pinkeltje binnen stapt. Het vierde programma laat de kennismaking met de nieuwe buren en buurkinde ren zien. De bewoners van de wijk Claeverenblad zullen daaronder veel bekenden kunnen ontdekken. Hoewel alle opnamen minitieus waren voorbereid, bleven vooral de kinderen spontaan en onge dwongen reageren, zodat de sene alleszins het aankijken waard is. In de vijfde en laatste aflevering gaan de kinderen uit logeren, wat beelden van andere delen van Leusden op levert. DATA Iedere aflevering wordt voor de eerste maal op maan dagmorgen om tien uur ver toond, in dezelfde week volgt daarop op donderdagmorgen om negen uur een herhaling. Behalve als inhaalmogehjk- heid voor een gemiste kans is deze herhaling bedoeld om met kleuters door te kunnen praten over het onderwerp van de week. Bij de programmaserie hoort een handleiding waarin de teamleden van de onder- bouwklassen die de program ma's volgen tientallen sugges ties vinden, zoals boektitels, rijmpjes en versjes en speel- suggesties. Eventueel kan ook gebruik gemaakt worden van geluidscassettes. LINDA Hoofdrolspeler Linda heeft maandagmorgen thuis geke ken naar „haar" televisiepro gramma. Haar school had ui- gerekend op deze maandag een vrije studiedag voorge schreven. Vriendjes hebben haar al een „filmster" ge noemd, maar dat vinden noch Linda noch moeder Marieke echt leuk. „Linda moet een norméde meid blijven". Wie Lmda meegemaakt heeft tij dens de opnamen en het re sultaat op de buis ziet, kan dat alleen maar hoopvol onderschrijven. LEUSDEN - Het college van burgemeester en wet houders van Leusden heeft besloten een pro jektgroep in te stellen die zich onder meer gaat bui gen over de opslag van emballage in winkelcen trum De Hamershof. In de projektgroep zullen nieuwsblad voor de gemeente Leusden duu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten vertegenwoordigers van de gemeente, de winke liers, en de bewoners zit ting nemen. Deze opslag véin allerlei arti kelen gebeurt regelmatig bui ten de winkelpanden. Dat leidt tot overléLst bij omwonenden, door stank en een rommelige aanblik In de Leusder Krant van vorige week dinsdag werd in dit verband bericht over de C-1000 supermarkt, die vol gens een omwonende zou wei geren 'de zaak binnenshuis te houden'. De betreflende man schrijft in een boze brief aan de ^eiiicciuciaaa DIJ .iixi telde ik 46 containers, 3 pallets oud papier en ongeveer 15 bakken brood, die allemaal buiten stonden. Ook een vak van de parkeerplaats (aan de achterzijde van de supermarkt - red.) werd als magazijn ge bruikt.' TAAK De nu door het college inge stelde projektgroep knjgt als taak 'voorwaarden en richtlij nen op te stellen over de op slag en afvoer van huisvuil, em ballage en dergelijke'. Daar naast zal de groep 'onderzoe ken of er meer problemen zijn, waar een gezamelijke aanpak gewenst is'. LEUSDEN/UTRECHT - Wegens het rijden onder invloed en „zwaar verzet" tegen een agent van de Amersfoortse politie veroordeelde de Utrechtse politierechter mr. R. Meertens-Zeeman dinsdag een 44-jarige mwoner van Leusden tot een boete van 1500 gulden. Ook mag de man 8 maanden met autorij den. Vier maanden van deze ont zegging zijn voorwaardelijk Op de zitting waren verschillen de lezingen te horen over wat er op de avond van 9 februari in Amers foort gebeurd was. Volgens een hoofdagent, die als getuige optrad, had de Leusdenaar slingerend over de weg gereden. „Hij kon maar net een verkeerszuil ontwij ken", zei de agent. „Op het stopte ken reageerde hij met meteen. Pas toen wij het zwaailicht aanzetten ging hij langs de kant van de weg staan. Bij het uitstappen was zijn houding al meteen agressief. Hij stortte vreselijke scheldkanonna des over mij uit", aldus de agent Daarop was volgens hem een vechtpartij ontstaan, die pas ein digde toen hij de mein handboeien omdeed. Ook de echtgenote van de verdachte, die zich met de ruzie zou hebben bemoeid, werd in de boeien geslagen en meegenomen naar het bureau. Door alle conster natie werd noch een blaastest noch een bloedproef afgenomen. De verdachte noemde het ver haal van de agent „enorm overdre ven". Hij zou meteen op het stopte ken gereageerd hebben. „En ik reed niet slingerend want ik had bijna niet gedronken", zei de man. „Het was de agent die eerst aan mij begon te trekken. Toen werd ik kwaad". Officier van justitie mr. I. Hage hechtte meer waarde aan de poli- tieverklanng dan aan het relaas van de verdachte. Zij achtte bewe zen, dat de man onder invloed had gereden, omdat op het politiebu reau geconstateerd was, dat hij naar alcohol rook en bloeddoorlo pen ogen had. De officier eiste 9 maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. waarvan 4 maanden voorwaardelijk Ook vroeg zij de man een boete van 1500 gulden op te leggen en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. advertentie AMERSFOORT DEALER Amsletdamseweg 7 lel 033-630154 ACHTERVELD - In tegenstel ling tot wat op vele aanplakbil jetten in Achterveld te lezen staat, komen de Emmaüsgan gers zaterdag 19 september niet naar dit dorp. Gisteren maakte de orgéuusatie be kend, dat dat wegens omstan digheden' met doorgaat. De Emmaüsgangers komen jaar lijks naar Achterveld om kle ding en schoeisel m te zame len. De actie van zaterdag wordt verplaatst naéir zaterdag 21 november. ACHTERVELD - Enige dagen gele den is een begin gemaakt met de aaiucy voxi een vu tup au. uu pau loopt van de Rentinckstraat naar de Jan van Arkelweg. achter de basis scholen "t Startblok' en 'De Regen boog' langs, en krijgt een verbin ding met de Van Geijnstraat. Het pad is naar verwachting woensdag 23 september klaar. De breedte er van wordt 1.8 meter. advertentie Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel, 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel.nr. 03420-94911.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1