wembad heet 'Octopus' latent Talent verrast door grote belangstelling LEUSDEN nderd inzendingen op prijsvraag zwembadstichting leusder krant sport en rekreatie BAD Inbraken in auto's Inbraak school 'De Rossenberg' Inbraak in woning Voorzitster werkgroep: 'Dit heb ik nog nooit meegemaakt' ■3okaal_ Westcirculatie weekindegemeerte/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Leden van de werkgroep Latent Talent zijn verrast door de opmerkelijk grote stroom aanmeldingen voor de cursussen die de werkgroep aanbiedt. ,,Dit heb ik nog nooit meegemaakt", aldus de reactie van de voorzit ster van Latent Talent, Friedy Borghuis. Tijdens de open dag, die afgelopen zondagmiddag werd gehouden in boer derij Groot-Krakhorst, moesten veel mensen teleurgesteld worden omdat de cursus van hun keuze al 'volgeboekt' was. werkgroep Latent Talent orga- in Leusden al ruim tien jaar vóór en door Leusdena- De belangstelling voor deel- aan een cursus wisselt nog van het ene jaar op het an- jaar. Bij te weinig belangstel- frg voor een bepaalde cursus be- juit de werkgroep om de betref- Inde cursus niet door te laten Het ziet er naar uit dat dit [«jaar bijna alle cursussen door- jpaan omdat de belangstelling Eerweldigend is. [érwijl zondagmiddag buiten de igen met bakken uit de lucht wam, stonden de Leusdenaren in jet hoofdgebouw van Groot Krak- jorst in de nj om zich aan te mei- jen voor één van de bijna tachtig rsussen die Latent Talent in het [ijaarsprogramma heeft opgeno- Een groot aantal mensen ram voor niets. Al vóór de open Sag was een derde deel van de ussen volgeboekt. Het maxi mum aantal deelnemers was dan al bereikt omdat belangstellenden zich al op een andere wijze had den aangemeld. Zo hadden zich voor de cursus Bridge I 37 kandi daten gemeld, terwijl het maxi mum deelnemertal 12 bedraagt. De penningmeester van Latent Ta lent gaat een drukke tijd tegemoet want iedereen die niet geplaatst wordt, krijgt zijn deelnemersgeld teruggestort. Deze keer kan dat al lemaal wel even duren omdat het om grote aantallen mensen gaat. In ieder geval krijgt iedereen die niet geplaatst is voor een cursus, zo snel mogelijk persoonlijk be richt. Bij Latent Talent geldt de slagzin 'Geen bencht, goed bericht'. Ie dereen die zich aangemeld heeft en niets hoort, kan er van uitgaan dat de cursus voo hem of haar ge woon doorgaat. SAMENWERKING De Leusdense werkgroep Latent Talent heeft contact gezocht met een vergelijkbare werkgroep in Woudenberg. In de Leusdense buurgemeente gaat het om de werkgroep 'Woudenberg maakt Woudenberg wijzer'. De Wou- denbergse werkgroep heeft goed naar de Leusdense zusterorganisa tie gekeken waar het om de opzet gaat. Het Woudenbergse pro grammaboekje lijk als twee drup pels water op het Leusdense cur susprogramma De Woudenbergse en Leusdense werkgroep gaan samenwerken op het gebied van docentenuit wisseling. Door de samenwerking is het mogelijk dat bij onvol doende belangstelling voor een cursus in de ene plaats, aspirant cursisten zich kunnen aansluiten bij de overeenkomstige cursus in de andere plaats. Beide werk groepen zijn erg blij met deze vorm van samenwerking, waarbij de service aan het publiek nog groter is geworden. WIJN PROEVEN Eén van de cursussen die het maximum aantal deelnemers al had bereikt vóór de open dag is de cursus 'wijn proeven'. Gedu rende drie avonden zal Harry van Schaik in zijn slijterij de deelne mers in totaal 24 verschillende wij nen laten proeven. De heer Van Schaik zal wijnen de revue laten passeren uit geheel West-Europa. Ook wijnen uit Califomië, Zuid- Amerika en zelfs Rusland zullen besproken en geproefd kunnen worden. Een cursist met een goed ontwikkelde smaak zal aan het eind van de drie cursusavonden in staat zijn om verschillende Bor deaux-wijnen te onderscheiden. „Als hij of zij heel goed is kunnen er zelfs verschillende wijnjaren herkend worden", aldus de cur susleider. Christine Metterruch is de do cente voor de cursus 'Tarot', een „methode om via kaarten meer in zicht te krijgen in jezelf', aldus de cursusleidster. Voor de betref fende cursus hebben opvallend veel Leusdenaren zich aange meld In zes cursusochtenden gaat mevrouw Metternich de cur sisten vertrouwd maken met de 78 kaarten waar het allemaal om draait De cursisten zullen horen hoe het kaartspel als orakel is te gebrui ken. Verder zal men leren hoe de Tarot werkt als middel voor be wustwording zoals bijvoorbeeld meditatie. „Het heeft niets te maken met kof fiedik kijken. Ik zit echt niet thuis in een donker kamertje met een glazen bol voor me", zegt me vrouw Metternich met nadruk. De docente houdt zich al 22 jaar met Tarot bezig. „Je moet me liever plaatsen in de groep mensen die zich met mediteren en met zaken als astrologie bezig houden", al dus Christine Metterruch. De belangstelling voor de 'open dag' van Latent Talent was overweldigend.- Opvallend was zondagmiddag het groot aantal Leusdenaren dat zich aanmeldde voor één van de vele talencursusen die Latent Talent in het programma-aanbod heeft staan. Bij de werkgroep was eer der het idee ontstaan dat de be langstelling voor talencursussen afnam. Nu weet men dat nog niet zo zeker. Een verklaring voor het feit dat zich deze keer zoveel mensen aanmeldden voor een cursus heeft de werkgroep niet. Men is wol pro blij met de toege nomen belangstelling. Voor een enkele cursus kan men zich nog aanmelden. Hoe dat aan melden precies moet gebeuren is te lezen in het huis-aan-huis ver spreidde cursusboekje. Extra exemplaren zijn te verkrijgen bij de Rabobanken in Leusden en bij de bibliotheek. heid kregen allen een 'Octopus'- ballpoint uitgereikt, waarna er een rondleiding volgde in en om het zwe mbad-in-aanbou w PERSONEEL In de wandelgangen deelde de heer Van de Konijnenberg ons mee, dat niet alle personeelsleden in het nieuwe zwembad zullen te rugkeren. Zo zal ondermeer de heer L. Westgeest met meer te rugkomen. Enerzijds heeft dit te maken met het afwegen van dienstjaren van het oude perso neel; anderzijds met goede be drijfsvoering, waarbij het met zin vol is om twee mensen op één plaats aan te stellen. LEUSDEN - Tijdens een korte maar feestelijke plechtig heid werd op stormachtige manier de nieuwbouw van Leusdens zwembad officieel van een nieuwe naam voor zien. Het zwembad gaat 'Octopus' heten. honderd mensen hadden de genomen om een kijkje te op de bouwplaats van ons zwembad. Onder hen be- enige raadsleden en alsmede diverse per- De bedrijfsleider het nieuwe badcomplex, van de Konijnenburg, zijn gehoor mee, dat ruim ideeën bij de 'Keuze waren binnengeko- voor de nieuwe naam van het naamkeuzecommissie, be- uit de heren H. Hermans, Salverda, Van den Wall Bake, Babiche Vos en Chester die samen de eerste voor het zwembad hebben kwam tot een zestal uniek 'Octopus-vulpen-set' uitgereikt aan de dames Van Werff, Vermunt en Leeger-de en aan de heer Jansen Een crossfiets werd uitgereikt een tweetal jeugdige Leusde- Annemieke Kool en Michel Winterswijk. Het waren deze twee laatsten die gekomen waren op de naam 'Ka meleon' voor de zogenaamde multifunctionele ruimte in het zwembad. Dit multifunctionele as pect werd op artistieke wijze weergegeven in een 'artist im pression' van het zwembad, ver vaardigd door de Achtervelder Bert van Heemskerk. Uitermate te betreuren en hopelijk niet be doeld als kwalijk voorteken, wa ren de ruim honderd aanwezigen er getuige van hoe een windstoot speelde met deze artistieke im pressie met als gevolg dat de glas plaat van het schilderij finaal aan flarden ging. PASJES Overigens werd door de heer Van de Konijnenburg meegedeeld, dat reclame en marketing in han den waren van het Amersfoortse bedrijf Dekker/Van de Bos Part ners Dit bedrijf zal zich onder meer bezig houden met het ont werp van het briefpapier, zo genaamde octopuspasjes, als mede de vormgeving van public relations. De bezoekers van deze plechtig- I Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. I Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosierd I Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker I Eindredaktle: Hans Mosterd 1 Inlevering kopij en advertenties; I Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor I het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur j Redaktie en administratie: [Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur 1 Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 66.80 per jaar. 33.90 per half jaar, 17.20 per kwartaal I Klachten bezorging: I Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 I uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op I met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 I en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) I bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n v BDU B V te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal. nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. De volledige naam van het Leusdense zwembad in aanbouw. Ruim zeshon derd mensen deden mee aan de prijsvraag van de stichtmg. Vier van hen kwamen op de naam 'Octopus'. LEUSDEN - In de nacht van donder dag 10 op vrijdag 11 september werd ingebroken in vier personen auto's. Allen stonden geparkeerd in de buurt van de woning van hun eigenaars. De eerste melding die bij de Leusdense politie binnenkwam, betrof een voertuig dat stond ge parkeerd aan de Houtvester. Van deze auto werd het rechterportier met een valse sleutel geopend. Er werd een radio-cassette recorder uit ontvreemd. Uit een wagen die stond op de Ruisvoorn, wera wei nei scneer- raampje van het rechterportier ver meld, maar uit het voertuig wordt mets vermist, Dat was anders bi) een personenauto, die stond op de Sterkenburg. Ook daar werd het scheerraampje van de deur aan de rechterzijde vernield, maar er werd ook een radio uit gestolen. Als laatste werd de politie ge meld, dat een auto aan de Libel was 'gekraakt'. De manier om binnen te komen, was identiek aan die van de vorige twee voertuigen. Hoewel was geprobeerd een radio-casset te recorder uit de wagen te ont vreemden, was dit met gelukt. De draden van het apparaat waren wel losgetrokken, maar kennelijk had de dader geen kans gezien de recorder weg te nemen. LEUSDEN - Bij basisschool 'De Rossenberg' aan de Rozen- gaarde was het m het afgelo pen weekeinde weer raak Zaterdagmorgen om ongeveer 3.00 uur werd er weer ingebro ken. Toen de politie ter plaatse kwam, stonden enige ramen open. ui uc scnooi weiu uiore- kersgereedschap gevonden, en stond de 'buit' klaar voor transport. Gezien de hoeveel heid buit denkt de politie dat sprake is vein meer dan een dader. Waarschijnlijk zijn de inbrekers bij hun werkzaam heden gestoord. Bedrijfsleider Frans van de Konijnenburg (links op de foto) reikt de prijzen uit aan de winnaars van de prijsvraag. LEUSDEN - Het afgelopen week einde werd ingebroken m een wo ning aan de Walenburg. Toegang tot het huis werd verschaft door het patnjsraampje in de voordeur in te slaan, en vervolgens de voordeur te openen. De hele woning werd doorzocht. Wat precies is ont vreemd, is nog niet bekend, want volgens een politiewoordvoerder 'was het er een puinhoop'. De poli tie knjgt nog een lijst van gestolen spullen. Inmiddels is wel een on derzoek gestart. We hebben een behoorlijk 'hertst achtig' weekeinde achter de rug. Vooral zaterdag was er veel wind. Herhaaldelijk noteerde mijn wind meter meer dan 17 m per se conde. Dat zijn stormachtige wind vlagen. Deze wind werd opge wekt door een diepe stormde- pressie ten zuidwesten van IJs land. In deze depressie waren ook de restanten opgenomen van de oude tropische cycloon 'Cindy'. Het voordeel was wel, dat deze, aan haar voorzijde erg warme lucht aanroerde, afkomstig van de evenaar. Het was zaterdag dan ook vochtig en warm. Ik noteerde nog een temperatuur van bijna 23 graden. Het koufront j van de depressie vertraagde door 1 golfvorming, waardoor het zondag lanyuuxiy regende of mot regende. Heel goed te zien op sa tellietfoto's was, dat delen van En geland en Denemarken geruime tijd in het 'oog' van de depressie verkeerde. Hierdoor was het daar redelijk tot goed weer. De hoogtekaarten geven een goed ontwikkelde straalstroom te zien op de oceaan. Deze is west/ oost gericht, zodat storingen be horen bij depressies vrij gemak kelijk het vasteland van Europa kunnen bereiken. Toch schijnt de zon wel af en toe vanwege het optreden van zwakke hogedrukgebiedjes tus sen storingen door Als fronten vertragen, kan er best nog wel eens een mooi dagje bij zijn. Maar u begrijpt het zo langzamerhand wel: een echte nazomer zit er op dit moment niet in. Het wil dit jaar kennelijk niet lukken. Komt er in derdaad geen nazomer, dan bele ven we toch wel een uitzonderlijk jaar. Terugkijkend ontdekte ik een vergelijkbaar jaar, namelijk 1962. Ook toen was het een koud jaar, maar oktober en begin no vember vielen zacht uit. Wat er toen volgde weet u misschien nog wel of misschien niet meer. Som migen zagen in oktober van dat jaar al enige aanwijzingen van een strenge winter. Het begon met hoge luchtdruk boven Centraal- Azië. Daarop is een kettingreaktie gevolgd met koudegolven in N. Amerika, warmtegolven boven de Atlantische Oceaan en koudegol ven boven Europa. Uiteindelijk uitmondend in één van de streng ste winters aller tijden. Of het dit jaar ook zo gaat? Be wou dat ik het wist zodat ik u 'gelukkig' (elfste- denliefhebbers) of 'ongelukkig' (anti-wintermensen) kon maken -»| DINSDAG 15 SEPTEMBER 1987 Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden s kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Lensden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sjxutuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakl. Kabelspots, halve beeldpagma met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6. - per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij koml desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Dinsdag 15 september 20.00 uur: de Vrouwen Advies Commissie (V.A.C.) in 't gemeente huis, 't Erf 1, houdt bijeenkomst voor geïnteresseerden voor een woning in 't Ruige Veld; 20.00 uur: de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (N.C.V.B.) afdeling Leusden-Zuid houdt ope ningsavond seizoen m 't Trefpunt, Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid; 20.00 uur: vergadering Planad viesgroep (PAG) in het gemeente huis, 't Erf 1. Donderdag 16 september 9.15 uur: themaochtend Vrouwe nontmoetingscentrum 't Vooron der, Burgemeester Van der Post- laan 2, met vertoning van een film; 20.00 uur: vergadering commis sie Verkeer m het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur een voordracht over Franse chansons door Andre Spruit m 't Claeverenblad, De Brink 16. Woensdag 16 september 9.00 uur: Handwerkhobbyclub 'De Moespot' Donderdag 17 september geen bejaardensoos Vrijdagavond 18 september 19.00 uur: knutselen Hobbyclub 'De Klont' in 'De Moespot'. Zaterdag 19 september 20.00 uur Disco Show 'De Kla- veet'. i Zondag 20 september 14.00 uur: Disco'De Klaveet'. Dinsdag 22 september 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem 'Ons Gebouw'.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3