[ruising Randweg/ Groene Zoom gelijkvloers wee twaalfjarige jongens eginnen handtekeningenaktie K.V.-kern Leusden oudt Vredesweek S3 LEUSDEN leusder krone le raadsfrakties ongelukkig met overhaaste beslissing idmeester zou terug moeten komen in nieuw zwembad Poging tot inbraak MIELE HEEFT DE KEUKEN VAN UW DROMEN Schrijfavond Amnesty Cursus EHBO MIELE Keukencentrum Huizenga 'Rot-zomer' mkinclegemeeiie/ Leusden Achterveld DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1987 plaatselijk nieuws XUSDEN - Alle Leusdense raadsfrakties zullen akkoord (aan met het collegevoorstel om het verkeer op de nog te ealiseren kruising Randweg/Groene Zoom gelijkvloers af e wikkelen. Dit bleek tijdens de maandagavond in het [emeentehuis gehouden vergadering van de commissie 'inancieel Beleid en Beheer (FBB). Tijdens de bijeenkomst benadrukten alle fraktievertegenwoordigers wel, dat, zo- Js Harm Offereins (GPV/SGP) het verwoordde, 'het be- Lroevend is, dat we te weinig tijd hebben om over zo'n belangrijke kruising goed na te denken'. De reden van de ijdsdruk is, dat de werkzaamheden voor 22 december van [it jaar moeten zijn begonnen, omdat anders een rijksbij- irage wordt misgelopen. genoemde kruising moet ien aangelegd in het kader van ansluiting van de Randweg op utoweg A28. In de raadsverga- ig van juni is besloten om voor lansluiting te kiezen voor een inaamde Haarlemmermeer va- Een deel van de aanleg van mooppunt vindt plaats op het idgebied van Amersfoort, gemeente heeft inmiddels Gedeputeerde Staten laten weten, de door Leusden gekozen variant te preferen, en toegezegd om de nodige medewerking te verlenen, onder meer in planolo gisch opzicht. BIJDRAGE De Staatssecretaris van Econo mische Zaken heeft op 22 decem ber 1986 toegezegd een bijdrage van 3.500.000,- te leveren aan het plan, mits met de bouwwerkzaam heden voor genoemde datum is begonnen. Om aan deze voorwaar de te voldoen, dus om voor 22 de cember met de aanleg van de ont sluiting op de A28 te zijn begonnen, hebben Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht de gemeente Leusden dringend geadviseerd, om het gedeelte van de Randweg tussen de Groene Zoom en de aan sluiting zelf al nu aan te leggen. In het door Leusden aan te leg gen deel van de ontsluiting ligt het al genoemde kruispunt Groene Zoom/Randweg. Bepalend voor de hoogte van de nieuwe weg is, hoe het verkeer op dit kruispunt in de toekomst zal worden afgewikkeld. Als dat ongelijkvloers, dus met een viadukt, zal gebeuren, moet het oostelijke deel van de binnenkort aan te leggen weg, dus het deel tot aan de betreffende kruising, vol gens de dienst Gemeentewerken, ongeveer anderhalve meter hoger worden dan bij ongelijkvloerse af wikkeling van het verkeer. In het raadsvoorstel wordt ge zegd: 'Verkeerstechnisch bezien is de ongelijkvloerse variant te prefe- ren. Het langzaam verkeer wordt de meest veilige kruisingsmoge- lijkheid geboden, terwijl toekom stige ontwikkelingen met relatief eenvoudige aanpassingen kunnen worden opgevangen, zonder dat de afwikkeling van het verkeer op de kruising belangrijk in het ge drang komt.' Vanwege het finan ciële aspect adviseerde het colle ge de raad echter om toch te kiezen voor een ongehjkvloerse kruising. Deze oplossing zal ongeveer 1.415.000,- kosten, terwijl een via dukt en alles wat daarbij hoort, 2.650.000,- duurder uit komt. Wel merkte Marius Pais, direc teur van de dienst Gemeentewer ken, op, dat een ongelijkvloerse kruising 'geen restcapaciteit heeft'. Hij verduidelijkte: 'Volgens onze berekeningen van het op de krui sing te verwachten verkeersaan bod, moet een ongehjkvloerse kruising haalbaar zijn. Maar als het verkeer er drastisch toeneemt, staat het kruispunt wel snel dicht.' KREDIET kMaandagavond werden de raadsfrakties daarom voorgesteld een krediet van 1.415.000,- vrij te maken. Hierbij werd opgemerkt, dat het werk openbaar zal worden aanbesteed. Harm Offereins (GTPV/SGP) kreeg over dit onderwerp als eer ste het woord. Hij zei: 'Ik ben voor de goedkopere variant. Over de hoeveelheid langzaam verkeer die m de toekomst op het kruispunt te verwachten is, is weinig te zeggen.' Hij zag dat wel optimistisch tege moet: 'De aansluiting op de A28 is niet bestemd voor langzaam ver keer. En ik kan me ook niet opstel len, dat m de toekomst iedereen met de fiets naar industrieterrein 'De Horst' zal gaan.' Dit industrieter rein ligt noordelijk van de aanslui ting op de autoweg, en zal in de toekomst waarschijnlijk van de nu aan te leggen weg te bereiken zijn. Henk Ossendrijver (CDA) sloot zich hierbij aan. 'Zoveel fietsen van en naar 'De Horst' zie ik niet zitten', aldus deze CDA-man. In dit ver band opperde hij de mogelijkheid om vanaf de Burgemeester de Beaufortweg een fietspad aan te leggen naar 'De Horst', dat met een tunnel onder de aan te leggen weg door zou moeten lopen. Gert de Weerdt (PvdA) vond: 'Ik denk, dat het moeilijk is zo'n dure voorziening te verdedigen. Het kost ontstellend veel meer.' Hij ha merde erop, dat 'een juridisch wa terdichte constructie' te verzinnen, om te voorkomen, dat Amersfoort niet in de nabije toekomst op de nieuwe weg kan aansluiten, terwijl deze gemeente niet in de aarileg- kosten bijdraagt, 'want', zei hij, 'als die weg er éénmaal ligt, kun je er zomaar op aansluiten'. Daarop rea- EUSDEN - Twee twaalfjarige jongens zijn een handteke- mgenaktie gestart naar aanleiding van de mededeling in Leusder Krant van dinsdag 15 september, dat badmees- r L. Westgeest niet kan terugkomen als personeelslid an het nieuwe Leudense zwembad 'Octopus'. Het betreft incent Nieuwenburg en Arno Liever. Binnenkort zullen de handtekeningen aangebieden aan bedrijfsleider rans van de Konijnenburg van het bad. prettig'vooruitzicht. Vincent daar over: 'Mijn moeder heeft hem ge sproken. Hij wist gewoon niet meer wat hij moest doen Inmiddels hebben ze al bijna vierhonderd handtekeningen op gehaald, maar dat moeten er vol gens Arno 'veel en veel meef wor den. olgens de bedrijfsleider past heer Westgeest, zoals is ge- om twee redenen niet meer l team. Hij zegt: 'Enerzijds ft dit te maken met het afwegen de dienstjaren van het vroege- >ersoneel; anderzijds met de njfsvoering, waarbij het niet d1 is om twee mensen op een ts aan te stellen.' Vincent legt over hun aktie uit: 'We hebben jarenlang zwemles van Leo Westgeest gehad, ook nog in het zwembad in Amersfoort (het Sportfondsenbad, dat tijdelijk door Leusdense zwemmers wordt ge bruikt - red We zouden het jam mer vinden als hij weggaat.' Vol gens hen vindt Westgeest zelf zijn toekomstige ontslag ook geen LEUSDEN - In het gebouw van het Nederlands Astmafonds werd in de nacht van maandag op dinsdag een poging tot in braak gedaan. Een ruit van het gebouw werd ingegooid of - geslagen. Dat lukte maar ge deeltelijk, omdat de vensters in het pand waren voorzien van dubbel glas. Wegens voor de politie onbekende redenen werden de inbraakpogingen gestaakt. Dat het wel in de be doeling lag in te breken, blijkt volgens een politiewoordvoer der uit het feit, dat rond het gebouw veel voetsporen zijn aangetroffen. EUSDEN - De kern Leusden van het Interkerkelijk Vre- esberaad (I.K.V.) houdt van 20 tot en met 27 september en Vredesweek. Tijdens deze week worden een bijeen- omst over 'Daagt het in het Oosten?', en diverse bijzonde- kerkdiensten gehouden. Ook vindt een marktkraam-ak- plaats. oorafgaand aan deze week zal Tijdag 18 september het Oeku- usch Vrijdagavondgebed in het staan van 'Gebed voor vrede ferechtigheid'. Dit gebed duurt 19.45 tot 20.15 uur. Plaats van deling is de Marcuskerk, het cgebouw van de Nederlandse vormde gemeente, Asschatter- 23. Dit gebouw is om 19.30 THEMA In parochiecentrum 'De Kom', Hamersveldseweg 51, wordt maan dag 21 september een informatie- en discussieavond gehouden door de werkgroep Missie-Ontwikke- lingssamenwerking-Vrede van de St. Jozef-parochie Leusden, en de plaatselijke I.K.V.-kern. De bijeen- )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd 'edaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker iindredaktle: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor 'el donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur tedaktie en administratie: (antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 66.60 per laar. I 33.90 per hall |aar, 17,20 per kwartaal (lachten bezorging: Ms abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagmiddag 18 00 iur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakl op "et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 6" 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt Dpnemen met onze mspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen toto's: 5e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v BDU B V te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 2(Tx 25 cm). Ukunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatle te Barneveld. komst begint om 20.00 uur. Het al genoemde thema zal worden be licht door Laurens Hogebrmk, be- raadslid van het landelijke I.K.V., en tevens secretaris van de Raad voor Overheid en Samenleving van de Nederlandse Hervormde kerk; en Theo van der Voort, studiese cretaris van het hervormde en ge reformeerde Werelddiakonaat. en tevens priester van de Russisch- orthodoxe kerk in Deventer. Zij zullen vanuit hun eigen kennis en ervaring informatie geven over de jongste ontwikkelingen in de Sovjet-Unie, en de betekenis hier van. Vragen die zij aan de orde zullen stellen, zijn: In welke op zichten is er sprake van openheid (glasnost), en welke hervormingen (perestrojka) van de Sovjet-maat- schappij mogen er worden ver wacht? Wat kunnen de nieuwe ont wikkelingen betekenen voor de ontwapening en ontspanning m Eu ropa? Hoe dient het westen daarop te reageren? In enige kerkdiensten zal aan dacht worden besteed aan 'oorlog en vrede'. Zaterdag 26 september wordt zo'n dienst, een zogenaamde schnftdienst, gehouden in de St. Jozef-kerk aan de Hamersveldse weg. Het thema van de bijeen komst is: 'Het is mogelijk om op nieuw te beginnen.' De dienst staat onder leiding van parochianen. Het dameskoor verleent haar mede werking. Hetzelfde onderwerp staat centraal tijdens de eucharis- üevieringen m de St. Jozef-kerk op zondag 27 september. Deze vierin gen beginnen om 9.00 en 11.00 uur. Voorganger is beide malen pastor A.J.M. Goes. Hieraan werkt het jon gerenkoor mee. In de Dorpskerk, Arnhemseweg 77, om 9.00 uur, en in de Marcus kerk, Asschatterweg 23, om 10.30 uur, staan de kerkdiensten van die zondag ook m het teken van de Vredesweek. Voorganger m beide diensten is dominee N.J. Flink. Na de diensten kunnen kerkgangers de Vredeskrant 1987 meenemen. Deze krant heeft als thema: 'Ker ken, groepen en mensen die dwars door de scheidslijnen tussen Oost, West, Noord en Zuid, elkaar zoe ken'. De Vredeskrant 1987 is ook ver krijgbaar in de l.K.V.-kraam die zaterdag 26 september zal staan op de markt bij winkelcentrum 'De Ha mershof. Ook is in de stand mate riaal voorhanden over de vraag stukken van 'oorlog en vrede'. (advertentie) Zeist Montaubanstraat 241. Tel 03404-15750 Tijdelijk* tot f 5.000,- voordeel op de komplete Miele-keuken-van-uw-keuze tijdens de najaarsaktie. *(t/m 10 okt. 1987) Veel belangstelling voorde schrijfavond van Amnesty International. De Leusdense afdeling van deze organisatie hield maandag de eerste avond van het seizoen. LEUSDEN - De Leusdense afdeling van Amnesty International hield maandag 14 september de eerste schrijfavond van het seizoen in ba sisschool 'De Brink'. Er kon toen geschreven worden naar de auto riteiten van Jordanië, Turkije en China. LEUSDEN - De EHBO afdeling Leusden begint donderdag 17 september een zogenaamde be ginnerscursus in basisschool 'De Heerd', Berkelwijk 33. Het betreft dan de A-groep. De andere groep, de B-groep, gaat donderdag 24 september van start. Alle cursusbij eenkomsten beginnen om 20.00 uur. Er is nog ruimte voor enige cursisten. Wie zich wil aanmelden, kan terecht via telefoonnummer 033 - 940069. door Jan Versteegt Na het weekeinde verbe terde het weer onverwachts. Een vrijwel stationair front bezorgde oms zondag nog veel regen (Achterveld 14 mm), maar daarna werd het zuidoostwaarts weggeduwd. Het klaarde op en maandag en dinsdag waren geen slechte nazomerdagen. Dat het weerbeeld onver wacht in positieve zin uit de slof schoot kwam door het ontwikkelen van een hoge- drukgebied boven Noord- Frankrijk. Weliswaar bleef de luchtdruk laag boven IJs land en omgeving, zodat de stroming hogerop westelijk bleef. De fronten werden echter noordwaarts ver plaatst. Opvallend was maandag een zeer lange wolkenband, te zien op satellietopnamen van de Meteosat II genoem de band strekte zich uit van Rusland via Duitsland en ons land zo de Atlantische Oce aan op om tenslotte te eindi gen boven Venezuela in Zuid-Amerika. In deze wol kenband waren diverse lichtgevende plekken te zien, hetgeen op depressies met regengebieden duidde. Toch mooi, zulke opnamen in je weerkamer te kunnen ont vangen. Het eerder genoemde ho- gedrukgebied trekt naar ver wachting via Duitsland naar polen en later nog verder oostwaarts. Dit houdt in dat het vanaf vandaag de in vloed op ons weer verliest. Wij krijgen te maken met een opnieuw oplevende depres sie-activiteit op de oceaan. Dinsdagavond was al merk baar] dat het oude koufront van ^dndag weer terrein ging winnen. Hij werd gestimu leerd door een nieuwe sto ring. liggend bij Ierland en Bretagne. Mogelijk dat wij daar nog wat spatjes regen van hebben gekregen. De kans hierop leek in het zuiden echter groter dan bij ons. Het grote werk lijkt op dit moment weggelegd te zijn voor een depressie bij IJs land. Deze kan in de loop van vrijdag een front op ons afsturen. Dat gaat gepaard met een toenemende kans op regen en ook weer meer wind. De stroming wordt dan geleidelijk weer meer noord west, zodat ook de tempera tuur weer wat omlaag gaat. Al met al lijkt een mooi weekeinde voor de zoveel ste maal deze zomer een illusie. De zomer kun je uitdruk ken in één waarderingscij fer. Rekening wordt dan ge houden met temperatuur, zon, hoeveelheid en duur van de neerslag in de Bilt. Via Trouw vernam ik dat Peter van Lakerveld een zo- mercijfer heeft berekend. De uitkomst van de berekening van deze zomer is treurig. Een normale zomer krijgt een cijfer honderd, maar de periode 1 juni tot 31 augustus kwam niet verder dan.minus 2,5. Twee zo mers deden het nog slechter sedert 1926, te weten 1954 en 1956. Een vergelijk: de redelijke zomer van 1986 bracht op 115,3 en 1985, toch ook geen beste zomer 35,5. Toch nog een stuk boven 1987. Toch een „rotzomer" zou je zo zeg gen. geerde Manus Pais: 'Proviale Sta ten hebben besloten, dat Amers foort alsnog moet gaan meebetalen aan de aanlegkosten, als zij in de nabije toekomst willen aansluiten.' Een ander aspect van de ontslui ting kreeg grote aandacht van Joop Kool (Leusden '85). Hij stelde: 'Wij zijn blij, dat nu eens echt openbare aanbesteding plaatsvindt. We heb ben er lang op gehamerd. Ik zie dit eigenlijk als een kroon op het werk van Leusden '85.' Over de situatie op zich zei hij: 'Ik heb mijn vragen over de verkeerscapaciteit van de ongelijkvloerse kruising, maar toch laat ik me door deze variant mee slepen.' Als laatste kreeg Alrich Parson (WD) het woord. Hij verwoordde: 'Mijn fraktie geeft voorkeur aan de gelijkvloerse kruising.' Wel merkte hij er bij op, 'dat er onvoldoende informatie is over het te verwach ten aanbod van langzaam verkeer" op het kruispunt, om in zijn opstel ling mee te nemen. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspols, halve beeldpagina met kleurgebruik 75 - per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6 - per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6 - per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en VTaag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Donderdag 17 september 9.15 uur: thema-ochtend 't Voor onder, Burgemeester Van der Postlaan 2; 20.15 uur: een voordracht over Franse chansons in 't Claeveren- blad, De Brink 16. Vrijdag 18 september 10.00 uur: 'Coffee morning' Fo reign Contact Group in 't Vooron der, Burgemeester Van der Post laan 2; 19.00 tot 20.00 uur: 'Streetparade' in 'De Hamerhof; 19.45 tot 20.15 uur: oecumenisch avondgebed I.K.V. in Marcuskerk, Asschatterweg 33; Zaterdag 19 september 11.00 uur: prijsuitreiking quiz in bibliotheek 'Nieuw Langenbeek', Hamersveldseweg 77; 11.00 tot 12.00 uur: show Muziek vereniging 'Lisiduna' 'De Hamers- hof. 13.30 tot 17.00 uur: TROS Muziek spelshow tussen het gemeentehuis en 'De Korf; 19.00 tot 23 00 uur: avondjaar markt ut 'De Hamershof; 19.00 tot 23.00 uur: optreden ar tiesten bij 'De Hamershof. Maandag 21 september 20.00 uur: bijeenkomst IXV. in 'De Kom', Hamersveldseweg, t.g.v. start Vredesweek Vrijdagavond 18 september 19.00 uur: knutselen Hobbyclub 'De Klont' in 'De Moespot'. Zaterdag 19 september 20.00 uur: Disco Show 'De Kla- veet'. Zondag 20 september 14.00 uur: Disco 'De Klaveet'. Dinsdag 22 september 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem 'Ons Gebouw'.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3