Verzwakt Achterveld geeft voorsprong uit handen oda (zo) viert feest en koste van EMM Wisselend leusdenaren sterk in Imersfoortse marathon Voetbalcorrespondent Sportcorrespondent Algemeen correspondent usdenaren revancheren zich voor nederlaag BFC na rust betere ploeg WETML {«'IEAl.AKS REDAKTIE LEUSDER KRANT De redaktie van de Leusder krant is op zoek naar: voor het maken van verslagen en voorbeschouwingen, het verzamelen van uitslagen en het onderhouden van contacten met de verenigingen. voor het schrijven van interviews en achtergrondverhalen. Tevens moet hij of zij bereid zijn incidenteel sportactivi teiten te verslaan. voor het schrijven van verslagen, interviews en achter grondartikelen. Het is boeiend werk, voor wie geïnteresseerd is in het rei len en zeilen van de Leusder samenleving. Het afwisse lende en boeiende - vrije tijds - werk wordt redelijk beloond. Nadere informatie verstrekt eindredacteur Hans Mosterd, tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 033-941495. Schriftelijke sollicitaties binnen een week richten aan: t.a.v. J. J. Mosterd Aschatterweg 19 3831 JT Leusden DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1987 (advertentie) ACHTERVELD - Achterveld zit in de eerste klasse zondag in de hoek waar de klappen vallen. Ook na de tweede speeldag zijn de mannen van Cor Hoogland nog zonder punten. Voor eigen publiek moesten de oranje-hemden hun meerdere erken nen in het Bussumse BFC. Hoewel de thuisploeg bij rust nog een voorsprong koesterde, bleef Achterveld na negentig minuten met lege handen: 1-2 co's_van de wereld gaan nemen. En dat deden de Hilversummers dan ook Achterin ging de ploeg één-tegen-één spelen, met als ge volg dat er zeeén van ruimte ont stonden. Roda kon naar hartelust door de Hilversumse limes heenlo pen. In de tiende minuut werd de feestvreugde met een fraai doel punt extra luister bijgezet. Met een listig hakballetje zette Peter Knijf bij een spelhervatting Bert Stau- bach aan het werk, die de bal pre cies in de kruising mikte. Hans Vrij hoef tekende na een kwartier voor nummer vijf. Met het hoofd knikte Vrijhoef zijn tweede treffer binnen, nadat hij door Bob Schoordijk, die nog steeds een schorsing boven het hoofd hangt, op maat was be diend. Na 25 minuten vond Ruud Maas dat het tijd werd voor een wissel. De nog niet helemaal fitte Remco Bosman werd uit het veld gehaald voor Ferry Houtveen, terwijl Hans Heyman de kleedkamers mocht opzoeken om linkervleugerverde- diger Willem Klumper de gelegen heid te geven aan het voetbalfeest je deel te nemen, een feestje dat nog niet ten einde was. Bob Scoor- dijk knalde de zesde Roda-treffer in de touwen, waarna voormalig trainer Meindert Vlugt met een solo alle aandacht voor zich opeiste. In het zestien-meter-gebied werd hij gevloerd, waarna Bert Staubach als scherpschutter mocht optreden om de penalty te benutten: 7-0. Vanaf dat moment geloofde Roda het wel een beetje. Het spel van de Leusdenaren zakte m en EMM kreeg weer wat lucht. Zoveel zelfs, dat in de slotfase nog de ha telijke nul van het scorebord kon wegnemen. De revanche van Roda, voornamelijk op zichzelf, was er echter niet minder om. Na twee speeldagen is al duide lijk dat de krachtsverschillen in de eerste klasse van het zondagafde- lingsvoetbal bijzonder klein zijn. Geen enkele ploeg slaagde enn tweemaal tot winst te komen, ter wijl onderin, voor zover er nu al sprake kan zijn van een boven- en een onderkant in het klassement, ook al flink gescoord werd. Alleen Achterveld valt m dit gezelschap wat uit de toon met nul punten. Toch kunnen de Achtervelders wel emge excuses aanvoeren. Cor Hoogland kan bijvoorbeeld nog steeds ruet beschikken over een complete selectie, omdat een aan tal basisspelers in verband met schorsingen en blessures nog op het appèl ontbreekt. Bovendien was de tegenstander van afgelopen zondag er één met een reputatie. BFC voerde afgelo pen seizoen maandenlang de ranglijst aan en leek de gedood verfde favoriet voor promotie naar de Hoofdklasse. Pas op de slotdag van de competitie werd de ploeg door Nederhorst achterhaald en in een beslissingsduel delfden de Bussummers het onderspit. Hoewel BFC zondag nog niet echt impo neerde, blijft het een ploeg om re kening mee te houden. Dat onder vond Achterveld in elk geval. Er ontspon zich op het Kerstens- sportpark overigens een aantrek kelijk duel. Zo verzwakt als het mo menteel is, bleef Achterveld de haar bekende spelopvatting trouw. Opportunisme is een sleutelwoord in dat concept en het heeft nog steeds tot gevolg dat in ieder geval het pubhek in ruime mate aan zijn trekken komt. KOPSTOOT Direct na het begin deden zich voor beide doelen dan ook al nante sconngsmogehjkheden voor. De beste kans in de openingsfase was voor BFC, dat in de zevende minuut René van Soest in vrijstaande posi tie voor Gerard van de Bedum vond. Van Soest werd vanaf de lin kervleugel op maat bediend, maar gelukkig voor Achterveld miste de kopstoot van Van Soest de juiste nchting, waardoor de thuisploeg een snelle achterstand bespaard bleef. Niet veel later was het aan de andere kant wel raak. Achterveld kreeg een vrije trap te nemen net buiten het zestien-meter-gebied. Robbie de Vette hep over de bal heen en het het karwei over aan Erik de Jong, die met het buiten kansje wel raad wist. Via de onder kant van de lat verdween het leder achter de BFC-doelman. Na de openingstreffer bleef het spel op en neer gaan, met kansen voor beide doelen. Een gevaarlijke uitval van BFC werd echter niet in een doelpunt omgezet, omdat de ingeschoten bal voorlangs hobbel de. Aan de andere kant zag Harrie van Dalen een goed schot de be kroning missen, omdat een verde diger de bal van de hjn haalde. Gerard van de Breemer het ook nog een schot los, dat slechts ten koste van een hoekschop uit het doel gehouden kon worden. Met de stand 1-0 op het scorebord gin gen de ploegen rusten. KEEPWERK Wie gedacht zou hebben dat Achterveld zich na de pauze zou beperken tot het vasthouden van de voorsprong, kwam bedrogen uit. De thuisploeg ging enthousiast op zoek naar meer en dat werd Achterveld noodlottig. In de twee de minuut leidde een hoekschop voor SVA het begin van het einde in. De uit de corner voorgegeven bal werd een prooi voor BFC dat razendsnel uitbrak, en scoorde: 1- 1. Toen waren het de Bussummers die ineens kansen roken. Achter veld werd onder druk gezet en het gevolg was dat de organisatie in de gelederen van de formatie van Cor Hoogland ineens ver te zoeken was. Doelman Gerard van de Be dum hield zijn ploeg in die fase van de strijd met uitstekend keep werk op de been. In de 25e minuut ging het echter toch fout. De gehele linkerflank van de Achtervelddefensie bleek zoek, waardoor BFC door mets of nie mand gehinderd kon oprukken tot bij het Achterveld-doel. De treffer die volgde betekende het eind van de Achterveldse aspiraties: 1-2. Niet veel later kroop Achterveld door het oog van de naald. Op nieuw kon een BFCer alleen op Van de Bedum afgaan. Omdat de spits teveel naar de zijkant werd gedrongen, slaagde die er echter niet in de voorsprong verder uit te bouwen. Zijn schot trof slechts het zijnet. Ook Achterveld kreeg nog wel mogelijkheden om iets aan de sco re te doen, maar 1-2 bleek uitein delijk een juiste afspiegeling van de veld verhoudingen te zijn. Ach terveld kan de wonden likken en zich opmaken voor de zware uit wedstrijd van zondag tegen Naai den 79. 11. SO VA'54 2-0 12. WA'71 2-0 OVERHOOP In de eerste klasse zondag werd het klassement al danig overhoop gegooid. Geen ploeg is meer zon der puntverlies en de verliezers van de eerste ronde werden de winnaars van de tweede. Zodoen de ligt het hele veld nog erg dicht bij elkaar. Alleen Achterveld valt zonder punten wat uit de toon. Roda ver beterde zich aanzienlijk via de 7-1 triomf op EMM. Naarden '79, Zuiderzeevogels, Kockengen en BFC deden de beste zaken. Hoewel alleen de Bussummers, ten koste van Achterveld, tot winst kwamen, delen deze drie voorlopig de lei ding met drie punten. EMM, Roda, Barneveld, Veen- sche Boys en BW '31 slaan de ont wikkelingen aan de top op be scheiden afstand gade. WZA en Olympia '25 kwamen nog met ver der dan één punt uit twee ontmoe tingen, terwijl Achterveld de rij sluit nog zonder punten. Uitslagen eerste klasse zondag Roda'46-EMM 1-1 Olympia '25 - Zuiderzeevogels 3-3 Barneveld - Naarden '79 2-2 Achterveld - BFC 1-2 Kockengen - BW 5-2 Veensche Boys - WZA 3-0 Stand eerste klasse zondag 1. Naarden'79 2-3 2. Kockengen 2-3 3. BFC 2-3 4. Zuiderzeevogels 2-3 5. Roda'46 2-2 6. Veensche Boys 2-2 7. Barneveld 2-2 8. BW'31 2-2 9. EMM 2-2 10. Olympia'25 2-1 11. WZA 2-1 12. Achterveld 2-0 (zo) oppermachtig in verregend duel met EMM. het arme Emm was nog wel oede bedoelingen naar Leus- gekomen. De argeloze en vermoedende Hilversummers n als winnaar uit de eerste >etitieronde tevoorschijn ge in en Roda leek op het oog irima tegenstander om de aar klassering in de eerste klasse wat extra glans te geven. Men iste zich duidelijk in de daden- j die de mannen van Maas ag op de mat ten toon wensten spreiden, waardoor EMM its kon figureren in de glan- e voetbalshow die Roda op het erigre Buiningpark opvoerde, ainer Ruud Maas kon na af- dan ook niet meer dan tevre- zijn over de prestatie's van zijn elingen: „We hebben als col- ef knap gevoetbald. We zijn er slaagd de tegenstander zonder te houden, waarbij we de gels goed benut hebben. Bo- ïien pakten we in het begin belangrijke doelpunten mee, on danks het gemis aan een echte spits als John Jansen. De derde treffer voor de pauze was de gena deklap voor EMM, dat toen net wat onder de druk wegkwam. Je kunt zeggen, dat die op het juiste mo ment kwam. Alleen over het laatste kwartier ben ik nog niet echt de spreken. De jongens geloofden het wel en ik vond dat ze door hadden moeten gaan. Maar met zeven goals voor is de strijd natuurlijk al gestreden en is de noodzaak om te blijven gaan niet meer zo nadruk kelijk aanwezig", aldus de oefen- meester. OUD-GEDIENDE Vanaf het eerste fluitsignaal do mineerde Roda het duel en erg lang hoefde het publiek ook niet op doelpunten te wachten. In de tien de minuut was het voor de eerste 6. A. van Hest (V), 2.39.45 7. B. Burger, 2.41.22 8. T. Baegen, 2.41.28 9. Fnts Boudewijn (V), 2.42.11 10. J. Kortekaas, 2.43.47 11. Darners (V), 2.44.42 12. S. Monsma (V), 2.44.48 18. Jaap Vallentgoed (Altis, Leus den) (V). 2.47.28 19. Hans van Dijk (Altis, Leusden) (V), 2.47.59 Alie Snoek-Visser (Leusden), 4.00.00 Beste vrouw, Els Raap (Abcoude), 3.05.16. Altis-atleten Vallentgoed en Dijk besloten, samen met Ll' van Velzen, de koninginne cel gezamenlijk te attaqueren. 25 kilometer ging dat aardig wens. Men lag op het schema, (op een tijd rond de 2,38 was gesteld. Toen moest Jaap Val- goed lossen, omdat hij op het winderige parcours last kreeg steken in de zij. Erg ver viel hij twens niet terug, want op de 6t haalde hij zijn ploeggenoten «ïsch weer m. aP Vallentgoed over zijn eerste tthon: „De wind was mijn Kste tegenstander. Het sloopt hne, terwijl vooral het tweede van het parcours erg saai was. rga je echt twijfelen. Maar voor r®st ben ik dik tevreden. Ook lujn tijd, die weliswaar minder d is, dan het schema dat we in ïchten hadden, maar meer was •r de omstandigheden met baar". van Fliilr riip al mwr mara- keer raak, toen Hans Vrijhoef een fout van de EMM-keeper afstrafte. De doelman liet de bal los, waarna Vrijhoef er als de kippen bij was om 1-0 te laten aantekenen. Voor dat dat eerste kwartier verstreken was, kwamen de Buiningparkers al in winnende positie door een doel punt van Bob Schoordijk. Na goed voorbereidend werk van Peter Knijf, die tot aan de achterlijn was opgerukt en er nog in slaagde een voorzet af te leveren, had Schoor dijk het leder voor het intikken: 2-0. Tot dat moment waren de Leus denaren constant in de nabijheid van het Emm-doel te vinden ge weest. De Hilversummers gaven zich echter nog niet gewonnen en Roda kwam enigszins m de ver drukking. Maar op het moment dat EMM aan een tegendoelpunt dacht, hielp Dick van 't Klooster zijn ploeg aan een veilige voorsprong. Van 't Klooster werd in de diepte aangespeeld, waarna de Leusde- naar alleen door kon gaan. Be heerst schoof de ougediende de bal onder de EMM-keeper door, waarna Emm zich verslagen wist: 3-0. HAKBALLETJE Na de veldwisseling werd het pas echt feest. Emm moest gezien de situatie, die toch al vrijwel uit zichtloos was geworden, alle nsi- De onmacht van EMM treffend geïllustreerd. Roda won met 7-1. LEUSDEN/ACHTERVELD - De voetballers in het Leus- dense kunnen terugkijken op een weekeinde met wisselend succes. Roda zondag deed on getwijfeld de beste zaken door met 2-1 van EMM te win nen. De zaterdag-elf verdien de één punt bij Velox, terwijl Achterveld de tweede neder laag incasseerde tegen BFC. In de Hoofdklasse zaterdag zijn na twee speeldagen nog dne ploe gen ongeslagen. Debutant Eemdijk eist van die dne de meeste aan dacht op. Niet alleen vanwege het feit dat men tot nu toe twee keer tot winst kwam, maar ook om de ma nier waarop. Met een doelsaldo van zeven voor en geen tegen maakte de ex-eersteklasser be paald een goede indruk. Bloemenkwartier maakte ook bij Veluwse Boys geen fouten (0-2), terwijl Musketiers bij voorbaat al als een favoriet van start was ge gaan (1-2 winst bij SOVA '54). Roda haakte door het gelijke spel bij Velox voorlopig af, en sa men met de Utrechtenaren belagen de Leusdenaren de kopgroep. Ve luwse Boys, Veensche Boys, Her cules en WJ vormen met twee punten de middenmoot, terwijl SOVA '54 en Hoogerheide nog puntloos zijn. Uitslagen Hoofdklasse zaterdag Hoogerheide - VJJ 0-2 WA'71-Eemdijk 0-6 Veluwse Boys Bloemenkwartier 0-2 Veensche Boys - Hercules 1 -0 SOVA '54 - Musketiers 1 -2 Velox - Roda '46 0-0 Stand Hoofdklasse zaterdag 1. Eemdijk 2-4* 2. Bloemenkwartier 2-4 3. Musketiers 2-4 4 Roda'46 2-3 5. Velox 2-3 6. WJ 2-2 7. Veluwse Boys 2-2 8. Hercules 2-2 9. Veensche Boys 2-2 10. Hoogerheide 2-0 thons liep, maar dit jaar weinig ge legenheid kreeg om te trainen, ging in het laatste deel „helemaal kapot": „Het was verschrikkelijk, vooral de wind maakte het erg zwaar", aldus Van Dijk, die als bes te tijd tot nu toe 2.35 noteerde. SDEN Roda zondag heeft even het één en ander rechtge- De ongelukkige nederlaag van de Leusdenaren in de ope- swedstrijd tegen Zuiderzeevogels zat de formatie van trai- :oach ruud Maas kennelijk heel hoog, en de frustraties over werden op het arme EMM uit Hilversum gebotvierd. 7-1 en een natj>ak konden de Hilversummers na negentig iten het Burgermeester Buiningpark weer verlaten. EUSDEN - Afgelopen zaterdag werd in Amersfoort de ne- de marathon gehouden. Het was een bijzondere, want dit werden tegelijkertijd de Nationale Kampioenschapen voor eranen georganiseerd. In het gedrang aan de finish ontdek- we in de gauwigheid drie Leusdenaren die de marathon cesvol afsloten. Naast routinier Hans van Dijk en debutant p Vallentgoed ook Alie Snoek-Visser, die de 42 kilometer in ir liep. 3.05.16. De Leusdense Alie Snoek- Visser deed er een klein uur langer over om de finish te bereiken. Uitslagen Marathon: 1. Dick van Santen (V) (Rotter dam), 2,26,01 2. Wü Sparreboom (V), 2.28.37 3. Tom Kusters (V), 2.35.43 4. J. Jansen, 2.38.49 5. Beat Zobrist (Zwitserland), 2.39.17 „In de laatste zeven kilometers dacht ik vrijwel aan niets anders meer dan uitstappen. Ik heb dan ook diepe bewondering voor die Veteranen. Als je ziet hoe hard ze je in de laatste kilometers nog voorbij komen, ongelofelijk". Henk van Velzen, Jaap Vallent goed en Hans van Dijk finishten uiteindelijk als 16e, 18e en 19e, ter wijl Vallentgoed zijn debuut kracht bijzette met een achtste plaats in het Veteranenkampioenschap. Hun tijden van rond de 2.47 staken echt nog schril af bij die van de winnaar Dick van Santen, die met 2.26.01 een nieuw parcoursrecord vestigde. Hij mocht zich tevens Ve- teranenkampioen noemen. Bij de vrouwen eindigde Els Raap als eerste in een tijd van

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9