Eigen fraktie schuldig aan chaos door e weinig 'tegengas' tegen oppositie' ✓ommissie stelt gemeenteraad voor 'eier van Gooi ongevraagd te ontslaan Overval op benzinepomp SB ^vandaag in Üe leusder krant: Wethouder Jan Wagenaar (VVD) schrijft eigen car tij-afdeling brief vol aantijgingen: Jegens 'ernstig plichtverzuim als gemeentesecretaris'; Personenauto gestolen SERVA VOLVO jeusiflei trant Rel om vuilniszakken BDUI EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Lezers service Konijntje in de Wetering Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495* Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV pkrant DINSDAG 22 SEPTEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 40 - .1- BP—BUM WMISM WnPWBWMWBWn SBBHBHHB (van de redaktie) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar (WD) heeft de enaanval geopend. De wethouder, die inmiddels een ief heeft ondertekend waarin hij instemt met zijn ver- ijnen als wethouder, en die dat onlangs nog mondeling in overstaan van burgemeester Panis bevestigde met de iededeling, „dat hij per vijftien oktober als wethouder leg zou zijn", heeft zijn eigen partij-afdeling een uiterma- narrig schrijven doen toekomen. In zijn brief wijt hij de huidige problemen aan zijn eigen ie, en aan het bestuur van de WD-afdeling in Leus- ui. Er zou niet genoeg „tegengas" zijn gegeven aan de sitie, zo luidt één van de klachten van de wethouder, 'erder is er volgens Wagenaar sprake van „grove be- chuldigingen", van „persoonlijke belangen" en van han- elen „in het geniep". Duidelijk is in elk geval, dat n Wagenaar meent, zijn par- genoten een groot aantal rwijten te kunnen maken. In zijn brief, gedateerd de sgentiende september van I jaar, schrijft de heer Wage- aar het volgende: „Aan de leden van de WD, e uitnodiging van het bestuur Dor het bijwonen van een le- invergadering op 23 septem- er aanstaande met als onder werp een nadere toelichting op de huidige politieke situatie in Leusden doet naar mijn me ning geen recht aan de werke lijke reden, waarom het be stuur deze vergadering heeft uitgeschreven. De werkelijke reden is, dat een aantal leden van de WD uit onvrede met de gang van zaken het bestuur hebben geforceerd een verga dering te beleggen." „Waar gaat het om?" vraagt de wet- Wethouder Jan Wagenaar (WD). houder zich schriftelijk af. TEGENGAS Hij geeft vervolgens zelf het antwoord: „Vanaf het begin van het functioneren van de WD-fraktie in deze nieuwe raad is keer op keer gebleken, dat zowel de fraktievoorzitter Alrich Parson en de afdelings voorzitter Willem Luft geen „tegengas" hebben kunnen geven aan de grove beschuldi gingen, verdachtmakingen etc. van de in de raad aan wezige oppositie. Deze grove beschuldigingen in commissies en raadsvergaderingen gedaan en vaak via de media breed uitgemeten, zijn nimmer weer sproken." „De 'geest kwam uit de fles' en de WD kwam daardoor in een onmogelijke positie als ge volg van het passief toekijken van zowel de fraktie als het bestuur." BELANGEN „Nemen we daarbij ook nog de persoonlijke belangen van één der fraktieleden," zo ver volgt Jan Wagenaar zijn bnef, „met betrekking tot het ver vullen van het wethouder schap, dan is de chaos com pleet." „Geheel buiten de leden van de WD Leusden om, zonder emg vooroverleg of rugge spraak met mijzelf, presteert de fraktievoorzitter Alnch Par son het om „in het geniep" tij dens mijn afwezigheid m het buitenland de fraktieleden Lily van Amerom, Joost de Jongh en Ton Voortman te enqueteren met betrekking tot hun bereid heid mijn plaats als wethouder over te nemen," aldus Wage naar. Hij vermeldt er nog bij, dat „naast voorzitter Willem Luft ook de fraktie en het be stuur van het CDA op de hoogte waren van die enque- te." BEROEP Onder het kopje „Zonder U, Over U" doet Wagenaar ver volgens een beroep op zijn partij, tot eendrachtigheid. „Kennelijk beslissen fraktie en bestuur over het wel en wee van het politieke gebeuren in Leusden. Ruggespraak of me ningen van de leden van de WD is met nodig en aan de kiezers wordt kennelijk hele maal met meer gedacht," zo stelt hij vast. Daarop volgt de conclusie, dat het landelijk met best gaat met de WD en dat, als de zaken in Leusden met geza menlijk worden aangepakt, het ook m Leusden wel eens verkeerd voor de partij kon uitpakken. „Op deze wijze gaan wij in Leusden met met elkaar om," zo blijkt de heer Wagenaar van mening. Tenslotte kondigt hij aan, woensdagavond een ver klaring te zullen afleggen, waarin hij „op een aantal pun ten in zal gaan, hopende emge duidelijkheid te kunnen ver schaffen met betrekking tot de ontstellend vervelende situatie waarin wij als WD in Leusden terecht zijn gekomen." De betreffende vergadering vindt aanstaande woensdag plaats. Het is een besloten ver gadering. Zie ons kommentaar op pagi na 5. (van de redaktie) SDEN - De bijzondere onderzoekscommissie uit de ieenteraad, die een onderzoek naar het ontslag van imeentesecretaris Reier van Gooi heeft ingesteld, heeft laar eindadvies gepubliceerd. Dat luidt: ongevraagd ont- llag aan de gemeentesecretais vanwege ernstig plichts- rerzuim. Het advies vloeit voort uit een uitvoerig onderzoek, dat le commissie heeft ingesteld, daartoe zijn getuigen ge- loord uit het ambtelijk apparaat, en zijn deskundigen ngeschakeld die met name de representatierekening over 985 en andere jaren hebben bestudeerd. Dat leidde tot de lonclusie, dat de ontslaggrond 'plichtsverzuim1. Daaruit lou dan ongevraagd ontslag moeten voortvloeien. Dat is een bijzonder zware sanctie. Het zou namelijk betekenen, dat de heer Van Gooi geen recht kan doen gelden op een litkering in het kader van de werkloosheidswet: hij zou aangewezen raken op de Bijstand. Met het oog op de vereiste zorgvuldigheid wilde de :ommissie geen gegevens verstrekken over haar feitelij ke bevindingen. Die blijven aan de gemeenteraad voorbe houden in een besloten rapportage. De raad zal zich daar over ook in een besloten zitting uitspreken. Daarna, tijdens het openbare deel van de vergadering, zal men besluiten of men de voor het ontslag vereiste procedure inderdaad in gang zal zetten. Naar verwachting zal dat wel gebeuren. Alle fracties waren namelijk in de betreffende commissie vertegenwoordigd, en het advies van de commissie is unaniem. Naar het zich laat aanzien, zal dat besluit dan ook komende donderdag 24 september, tijdens de eerstvol gende raadsvergadering, vallen. s het onderzoek, zo meldt banden aangetroffen tussen de ^commissie - onder voorzitter- voornaamste opdrachten van De bijzondere commissie uit de Leusdense gemeenteraad stelt voor. ip van Corri Verduin (PvdA) - commissie. De eerste betrof de gemeentesecretaris Reier van Gooi (foto) oneervol te ontslaan. De heer d een groot aantal dwarsver- ontslag-grond voor Reier van Gooi; Van Cool is al sinds februari van dit jaar thuis. de tweede had betrekking op de representatiekosten. Nadat men beide zaken uitvoerig had bestudeerd, is een aantal vra gen aan de heer Van Gooi voor- grelegd, ter opheldering. Naar uit het emdverslag blijkt, hebben de antwoorden van de gemeentese cretaris en diens advocaat de com missie niet kunnen overtuigen; ze worden als 'onbevredigend' ge kwalificeerd. Ook in een later sta dium, toen de heer Van Gooi met betrekking tot de hem gestelde vragen een gesprek met de com missie heeft gehad, op 11 septem ber jongstleden, hebben noch hij, noch zijn advocaat nadere verkla ringen terzake gedaan, meldt de commissie. FRAUDE Naar Com Verduin tijdens een persconferentie vorige week don derdag meedeelde, zal nog nader worden bekeken of er sprake is van fraude. De procedure vereist namelijk, dat de heer Van Gooi ripogmaals m de gelegenheid wordt gesteld, de tegen hem inge brachte beschuldigingen te beant woorden. Aangezien het - formeel - met is uitgesloten dat die antwoor den tot enige opheldering leiden, is het in het huidige stadium te vroeg om al van fraude te sDreken. Mochten echter, indien de proce dure tot ontslag wordt gestart, de antwoorden van de heer Van Gooi even onbevredigend blijven dan blijkbaar tot op heden het geval is geweest, dan zit het erin dat het Openbaar Ministerie van de ge constateerde feiten op de hoogte wordt gesteld. Mogelijk zou dat zelfs tot een aanklacht wegens fraude kunnen leiden, zo maakte mevrouw Verduin duidelijk. Even duidelijk echter wees zij erop, dat het in dit stadium te vroeg was om een dergelijke conclusie nu al te rechtvaardigen. EIGEN NORMEN Uit eerdere rapportages is wel duidelijk, dat de heer Van Gooi zich de nodige vrijheden heeft ver oorloofd, daar waar het ging om het omspringen met representatiegel den. Legendarisch is daarbij het Carnavalsweekeinde m 1985, toen hij een gigentische hoeveelheid consumpties, genurrigd in De Korf, declareerde Zo zijn er meer voorbeelden te noemen, zoals onder meer het roemruchte wekeinde in 'De Bo venste Molen' in Venlo, waar het voltallige college een weekend vervolg op pagina 5 Jaarmarkt „De Hamershof'1 uitbundig succes Pag. 3 Jazz-streetparade: klein, maar enthousiast Pag. 3 Het weer in Leusden Pag. 3 Geslaagde jubileumtocht ABTB Pag. 3 Eindrapport onderzoekscommissie vernietigend voor oud-burgemeester en wethouders Pag. 5 Commentaar/meningen Pag. 5 Merkwaardig goal berooft Roda (zo.) van winst Pag- 6 LHV zeg zegereeks voort Pag. 6 Eerste nederlaag Antilopen Pag. 1 Leusden herenhockeyers naast Velzense Strawberries Pag- 1 LEUSDEN - Zaterdagavond werd aan de Valkenhoeve een perso nenauto gestolen. De wagen is ei gendom van een Leusdenaar die de avondjaarmarkt in winkelcen trum 'De Biezenkamp' bezocht. Het gestolen voertuig betrett een blauw metallic Mitsubishi Galant met kenteken DB-32-FT. Iemand, heeft de politie gemeld, dat dr- jongelui met de wagen wegrede Volgens deze persoon schampt. het voertuig daarbij een lichtmas11 Aan op de weg gevonden stukjes glas en bumper kon de politie op maken, dat dit klopt. Iedereen die meer van deze gebeurtenissen weet, kan dit aan de politie melden, telefoon 944444. LEUSDEN - De 29-jarige vrouwelijke pompbedien de van de benzinepomp bij De Hamershof kreeg donderdagavond tegen sluitingstijd de schrik van haar leven. Tegen tienen stapte een man binnen, die haar met een pistool bedreigde en de inhoud van de kas verlangde. De vrouw had al wat werk 'in voren' verricht, zodat het me rendeel van de dagopbrengst al in de kluis was gestopt. Daar kon zij met meer bijkomen, zodat de uiteindelijke buit niet meer dan een kleine ƒ900,- bedroeg. De overvaller werd daarop gestoord door een late klant aan de pomp. Hij verdween daarop lopend in de nchting van Akkerhoeve/Noordwijk. De snel gearriveerde politie kamde de wijk uit, maar trof memand aan die aan het sig nalement beantwoordde. Dat signalement luidt: een man van tussen de 20 en 25 jaar oud, met een donkere huidskleur. Lengte ongeveer één meter zeventig, donker haar. De man heeft donker haar en was ge kleed in lichtkleurige kleding. De politie verzoekt even tuele getuigen, die bijvoor beeld even na tien uur donder dagavond een auto opvallend snel weg hebben zien rijden uit de genoemde wijk, zich met de politie in verbinding te stellen. Het telefoonnummer is; 944444. Een vreemde taal leren? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Start direkt! Inl. 033-729097 (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU ïerschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ramilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm p kontrakten belangrijke korting '"derheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) [Losse nummers 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kis kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage ks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend 'aterdags gesloten LEUSDEN - In onze krant van afgelopen donderdag werd melding gemaakt van een 'rel om vuilnis zakken.' Dit bericht blijkt aanlei ding te hebben gegeven tot een betreurenswaar dig nusversianu. xxo^en, om hierbij te vermelden, dat het bericht een bedrijf betrof dat gevestigd is in zakencentrum Asschat. Het betreffende bericht handelde dus uitdrukke lijk niet over kapsalon 'Gi- ronde' in De Biezenkamp. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd Lezersservice tel nr 03420-94911. (advertentie)

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1