)ndanks regen uitbundig succes Klein, maar enthousiast Jubileumtocht ABTB geslaagd [LEUSDEN armarkt Hamershof: Concert van Esterel-trio Jazz-streetparade: 'Hamertje tik' gaat open eusder krant Beangstigend (toe mkindegemeenbtf Leusden Achterveld IINSDAG 22 SEPTEMBER 1987 plaatselijk nieuws ;in SDEN - Op vrijdagavond 18 september begonnen de festi- lsc iten rond het zevenjarig bestaan van het winkelcentrum ■sociëteit. De belangstelling voor de optredens van o.a. 'S U„ Hundepool en Wiebe Haanstra was heel behoorlijk: men- leven - met veel boodschappen in de hand - staan luisteren ogen er lekker bij zitten. Hamershof met verschillende optredens van de Leusdense af( aterdag 19 september zou het en vele malen drukker wor- in het jarige winkelcentrum, grandioze happening vond s binnen de muren van C- waar de TROS-prijzenslag gespeeld onder deskundige -Süftig van Bram van der Weide, eïukkige winnaar, Gerrit Wal- t Leusden-Centrum, vertelde oop: ige week werden er tweedui- genummerde kaarten in de rmarkt uitgedeeld. Wie zo'n kreeg, was in principe kan- 9^ at-speldeelnemer. Vanmor- werd er een nummer ge- nd nd. Met nummer 527 was ik ichtst in de buurt en mocht ik voorronde spelen. Met be- van de beginletters van pro- namen op verschillende ver ingen moesten de drie spe- fan de voorselectie het woord vormen. Wie dat kon bin- [wee mmuten en voor zo wei- logelijk geld, mocht twee nu- Uang gratis winkelen..." Wallet viel dat geluk te en hij wist binnen de ge- e tijd voor maar liefst 499,25 nte garen. eer Wallet moet er achteraf ichen, wanneer hij zich reali- wat hij allemaal heeft meege- >n. veel flessen wijn, een jonge kaas met een winkel- Tld de van honderddertig gul een partij biefstuk, en ga zo door. In totaal wist de heer et twee winkelwagens vol te en Hij is het personeel van C- dat hem zo goed geholpen erg dankbaar. diverse mensen vernamen dat aangeslotenen op het CAl-systeem er hard- niet in konden slagen om e-uitzending van deze prij- g te ontvangen. Mogelijker- er iets fout gegaan in de communicatie wereld. Van men sen met portable radio's kregen we te horen dat het programma via de middengolf wèl te beluiste ren was. Ook de geluidstechnicus van het facilitair bedrijf van de NOS kon niet ontkennen, dat de verbindingen niet echt goed te noemen waren. FEEST Hoewel het eigenlijk niet op het échte jaarmarktprogram vermeld stond, vierde het onlangs gestarte 'Decorette' ook feest ter gelegen heid van zijn opening. De jazz-ach- üge formatie 'Windy Five' ver gastte het winkelend publiek op welluidende klanken Twee meis jes liepen de hele dag in het win kelcentrum rond en boden voor bijgangers een rode roos aan. En kele van die rozen waren voorzien van een geluksnummer, goed voor een fraaie openingsattentie van 'Decorette'. LISEDUNA Een goede organisatie kenmerkt zich door vele attracties die uitste kend m een tijdschema passen. Prijzenslag was nog niet voorbij, of het winkelend publiek kon geme ten van de uitbundige muzikale klanken van de harmoniever eniging Lisiduna. Een vereniging die toch iedere keer op muzikaal gebied weer sterker naar voren komt. MUZIEKSPELSHOW In de 'Hamershofkrant' werd al uitvoerig bericht over het karakter van de muziekspelshow: een showprogramma voor het hele ge zin met muziek, artiesten en een kwis met aantrekkelijke prijzen. Inderdaad weet Bram van der Weide zijn publiek te vermaken met zijn kansspelshow. Op zeer En dan. de kennis natuurlijk.... kundige wijze wist hij zo'n drie honderd toeschouwers volkomen in zijn ban te houden in afwisselin gen van laaiend enthousiast tot ge spannen, stille, luistermomenten Van der Weide hield zijn publiek een karakterplaatje van zichzelf voor: 'Ik spreek ofwel de volle waarheid, of ik sta grandioos te lie gen!'. Een eigenschap die natuur lijk uitstekend van pas komt bij spelen zoals deze. Voor een echtpaar uit Bameveld dat op deze show was afgekomen, moet het wel een bittere teleur stelling geweest zijn, dat zij nu net naast de - mogelijkerwijze fel be geerde - videorecorder zaten. Daarbij kwam nog dat de twee echtelieden in het openbaar niet tot eensluidende meningen kon den komen. Zelfs niet toen presen tator Van de Weide een alterna tieve prijs introduceerde: zijn broekzakpnjs. Jammer voor het echtpaar, dat die broekzakprijs maar niets vond: het bleek een cheque van tweeduizend gulden te zijn. Doorspekt met veel muziek - en niet te vergeten veel reclame -ver gen, dan kan er natuurlijk wel een zekering doorslaan", liet hij we ten. Hij vertelde ons, dat hij veel meer schakelkasten dan vorige ja ren had opgenomen in 'zijn elek triciteitsnet' DRUKTE De Hamershofwinkeliers die afge lopen zaterdag normaal tot vijf uur geopend waren voor het publiek, konden eventjes tot rust komen na de winkelsluiting. Even eten en dan vervolgens een stand inrich ten. Verschillende standhouders waren echter rond vier uur al aan getreden. De eigenlijke avond- markt zou pas om zes uur aanvan gen. En dat, terwijl het langzamer hand begon te regenen. Het werd geleidelijk aan ook steeds druk ker. Ieder kwartier werden weer meer marktbezoekers gesigna leerd in het winkelcentrum. En urenlang achter elkaar bleef dat het geval: mensen die zich niets aantrokken van geleidelijk harder wordende regenbuien, maar de gezelligheid van een ouderwetse jaarmarkt zochten. Op veel plaat sen konden er hartige hapjes ge nuttigd worden, terwijl het ook niet ontbrak aan mogelijkheden om de dorst te laven AFWISSELING Naast het gemeentehuis zorgden Ben Cramer, André Sharon, Nancy Boyd, Annie Schilder en Forrest M. Thomas voor de nodige muzi kale afwisseling. Het was Harry van Schaik die hier de rol van gast heer op zich nam. Zo vertelde hij zijn grote gehoor over een aantal veranderingen, ten opzichte van de vorige jaarmarkt-podium-op tredens. Het opmerkelijke feit dat het re gende. was één van die verande ringen. Eveneens de andere loca tie, terwijl er dit jaar gebruik kon worden gemaakt van een heuse TROS-podium-wagen met alles erop en eraan. Jammer was, dat de optredenden j tegen bomen aan moesten kijken. J Ook het publiek had daar wat last van. Een volgende keer moet mis- schien toch weer een andere 1 plaats gezocht worden. UITSTEKEND Terugziende op twee lange feest dagen, kom je tot de ontdekking, dat het bestuur van de Winkeliers vereniging van 'De Hamershof er ook dit jaar weer op briljante wijze in is geslaagd om vele standhou- ders en zo'n kleine vijftigduizend mensen naar het winkelcentrum 'De Hamershof te trekken. Verve lende voorvallen waren er niet en de memng van vele kraamhou- j ders en winkeliers was in één woord: uitstekend. i aak. maakten artiesten en presentator het talrijk aanwezige publiek ge durende een hele middag. Boven dien was iedereen vol lof over het weer, dat zich van zijn beste kan ten het zien. ORGANISATIE Wie een klein beetje bekend is met het winkeliersbestand in 'De Hamershof, viel het op, dat een aantal heren erg druk in de weer was om alles vlekkeloos te laten verlopen. Met name mogen hier genoemd worden: Pim Berghuizen. Jan Ver hoef, Piet Nap, Eric Mulder, Joop van Kersbergen, Bert Kuipers en mevrouw Molenbroek. Samen vormden zij het bestuur van de winkeliersvereniging 'De Hamers hof. VERLICHTING Organisatie op een ander terrein, maar wel een zeer belangrijk, was in ervaren en goede handen bij Je roen Bos. Reeds vele malen is hij de man geweest die het jaarmarkt- publiek gedurende de avonduren van gezellig licht voorzag. Ook dit jaar heeft hij deze taak weer op zich genomen. "Wanneer standhouders oventjes gaan aansluiten op de lampfittin- LEUSDEN - In boerderij 't Claeve- renblad vindt vnjdag 25 september een concert plaats door het Este- rel-tno. Deze groep bestaat uit: Herre Halbertsma (viool), Frank Lange (cello), en Harry Schram (piano). Op het programma staan werken van Haydn (pianotrio num mer 30 m D groot), Beethoven (pia notrio opus 70 nummer 1), Dvorak (pianotrio opus 90; het zogenaamde Dumky-trio). Kaarten zijn m de zogenaamde voorverkoop verkrijgbaar bij boer derij 't Claeverenblad, De Brink 16. De toegangsprijs bedraagt 12,50. Telefonisch reserveren is ook mo gelijk, via nummer 033 - 943472. Naast het kwartet van Wiebe Haanstra, dat bij de sportzaak van Pim Berghuizen opereerde, traden ook de 'Swingprofs' op. LEUSDEN - Aan de voor avond van de grote jaar markt werd op vrijdag avond in Winkelcentrum de Hamershof in Leusden een Jazz Street Parade ge houden. Hetgeen een wel zeer eufemistische aan duiding bleek te zijn voor welgeteld twee Jazz groe pen die tussen het winke lend publiek een plekje hadden gevonden. The Swing Profs onder lei ding van Bardie Leopold en met zang van de voorzitter van de Leusdense Jazz Soociteit Kees Hundepool, stond vor de nog niet geopende Albert Heyn. Het kwartet van Wiebe Haanstra, eveneens afkomstig uit Leusden. had een plekje gevonden voor de sportzaak van Pim Berghuizen. Een kleine parade waarmee niet geparadeerd werd. Dat kon met meer met al die elek tronische apparatuur Ge speeld werd er wel. Tussen zeven en negen uur werden vooral evergreens waaronder veel Mainstreet Jazz ten ge hore gebracht Niet zoveel mensen bleven staan om op deze mooie nazomeravond naar deze muziek te luisteren. Maar de tred waarmee vlug een aantal boodschappen werden gehaald was waar neembaar swingender. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubneken De agenda van de dag Het weer in Leasden De pruspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Veremgingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de v/eek Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspxjts. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6. per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6 - per dag. elke regel meer 6 - (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst-graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN - Speel-o-theek 'Hamer tje tik' wordt zaterdag 3 oktober geopend door burgemeester mr.A. Panis. De officiële openingshande ling zal hij om 10.00 uur verrichten. Daarna kan iedereen de nieuwe speel-o-theek bezichtigen, en ken nis maken met de medewerksters diepe depressie. De fronten ervan naderden reeds de Britse Eilanden. De verwachting is dat deze fron ten morgen een einde gaan maken aan het vrij warme en vochtige weer. Dan wordt het weerbeeld weer wat wis selvalliger en gaat de tempe ratuur de komende dagen te rug naar een niveau van rond 17 graden. Af en toe kan er wat zon zijn, maar door het voortduren van de westelijke bovenstro- ming zal er van tijd tot tijd ook nattigheid zijn. Al met al is de kans op een stabiele na zomerperiode nog steeds ge ring. Daarvoor hebben wij een standvastig hogedrukge- bied nodig boven de Noord zee of Midden-Europa. Nor maal lukt het nog wel eens dat september zo'n periode van mooi nazomerweer biedt. Dit jaar lijkt niets te lukken. Overigens is septem ber dit jaar wel een stuk war mer dan vorig jaar. Toen was september één van de koud ste maanden van deze eeuw. Ik kom nog even terug op de zomerwaardering van Peter van Lakerveld, die ik vorige week vermeldde. Volgens Van Lakerveld is er naast zijn eigen index ook nog een andere, zij het vrij ruwe ma nier om de zomer in één cijfer te waarderen. Dat is het ge middelde van de dagelijkse maximum temperatuur over de periode 1 juni-31 augus tus. Om te ontdekken of een zomer goed waszegt dat cij fer meer dan de gemiddelde temperatuur. Want is het be wolkt, dan zijn de nachten zacht en de dagen koel, ter wijl de etmaaltemperatuur dezelfde kan zijn als op een zonnige dag met koude nacht. De maximum tempe ratuur is in het laatste geval hoger. In de voorbije 3 zo mermaanden was het gemid delde maximum 19,9. Dat is niet best. Van de 87 zo mers in deze eeuw kwamen er slechts 10 lager uit. In de nacht van zaterdag op zondag passeerde een ac tieve storing ons gebied. Het onweerde geruime tijd en er viel zo'n 10 mm regen. De oorzaak van het onweer was gelegen in het feit dat de scheidingslijn tussen de zeer warme lucht boven Zuid-Eu ropa en koelere boven het Noorden weer in beweging kwam. Genoemde storing deed de lijn weer voorwaarts oprukken, zodat de warme en oude lucht elkaar boven het midden van het land ont moetten en hun gevecht uit vochten. De warme lucht won terrein (tijdelijk) in noordelijke rich ting. Al met al was het best beangstigend zaterdagnacht. Intussen was zondag al dui delijk te zien dat de 'warme' opleving van tijdelijke aard zou zijn. Nabij IJsland was de ontwikkeling te zien van een nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. ledaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd edaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker indredaktle: Hans Mosterd Hevering kopij en advertenties: »rhel dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur voor !t donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op fkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur a'efoon 033-941495 (administratie en redaktie) bonnementsgeld: 66.80 per |aar, 33.90 per hall |aar 17,20 per kwartaal lachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 if te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt 'nemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 abestellen loto s: i meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u 'bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ivooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld. et duidelijke vermelding van de gewenste toto. het aantal, 'mmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, ebestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor. 'Usden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling 'tvangt u de gewenste fotofs) thuis. E LEUSDÈR KRANT is een uitgave van de BDU- 'antenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - In verband met het 55-jarig bestaan van de plaatselijke ABTB-afdeling werd zondag een fiets-autotocht georganiseerd. Aan deze tocht namen ruim honderd personen deel. De tocht werd in twee delen ver reden. Voor de ouderen en ge handicapten was de auto inge schakeld. Er behoefde slechts één auto met drie personen mee te rij den. Na de start vanaf het groot Achterveldplein ging de tocht vanaf Achterveld in de richting Stoutenburg In Stoutenburg ging het richting Leusden, waarna men via het fietspad langs het kanaal de weg verder ging richting Wou denberg Vanaf hier ging het weer in de richting Achterveld. Tijdens deze nt was ongeveer op de helft een frisdranken-stop. Weer in Achterveld gearriveerd ging het via de Helweg naar de boerdenj van Van Soesbergen, waar de lunch werd gebruikt. Na de lunch kwam het tweede ge deelte van de tocht die vanaf Ach terveld in de nchting Barneveld voerde. Vandaar nchting Ter- schuur en zo weer richting Achter veld. De deelnemers genoten van de mooie natuur. De routes gin gen zoveel mogelijk langs binnen wegen Een gedeelte van de tweede rit ging door een bepaald gebied, waar de eigenaar toe stemming voor had verleend. Dit particuliere gebied is normaal voor alle verkeer gesloten. Ook tijdens de tweede nt was er halverwege weer een frisdranken stop. Tijdens de tocht reed er een bezemwagen mee die bij pech kon helpen en eventuele uitvallers naar de finish kon brengen. De start had plaatsgevonden om 11.00 uur en de eerste deelnemers arriveerden om 14.30 uur. De laat ste deelnemers kwamen om 15.45 uur aan, zodat allen binnen de ge stelde üjd binnen kwamen. De fi nish was bij Jan Rutte. Uit de reac hes kon men opmaken dat het een hele mooie en ook heel gezellige tocht was geweest. Regelmaüg trof men groepjes aan die gezellig bij elkaar stonden te babbelen. De organisatoren werd verzocht in het vervolg meer van dergelijke tochten te organiseren en zeker één in de üjd dat de herfsttooi gaat komen. Diverse deelnemers heb ben zich reeds aangemeld voor een volgende tocht. Na aankomst bleef men onder het genot van een drankje nog geruime tijd heel gezellig bijeen er van. De speel-o-theek is onderge bracht m Vrouwenontmoetings centrum 't Vooronder, Burgemees ter Van der Postlaan 2. Dinsdag 22 september 20.00 uur: bijeenkomst commissie 'Duiventoren' van de Historische Kring Leusden in 'De Geertrudishof aan de Hamersveldseweg. 20.00 uur vergadering gemeenteraad m het gemeentehuis 't Erf 1. 20.00 uur: kaartavond in Jongerencentrum „De Til", Hamersveldseweg 30. Dinsdag 22 september: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem, Ons Gebouw. Woensdag 23 september: 9.00 uur Handwerk Hobbyclub, De Moespot. Donderdag 24 september: 13.30 uur Bejaardensoos, Ons Gebouw. Donderdag 24 september: 19.30 uur Volksdansen. De Moespot. Vrijdag 25 september: 20.00 uur KPJ knutselen, De Moespot. Zaterdag 26 september: 20.00 uur Disco Show, De Klaveet. Zondag 27 september: 14 00 uur Disco, De Klaveet.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3