indrapport vernietigend voor ad- burgemeester en wethouders commentaren—- —meningen- leusder krant ethouders zeggen tijdig vertrek toe: ief-structuur heeft binnen organisatie irukwekkende vormen aangenomen' zoekKPO aanBeco Bingo voor 'De Glind' Inbraak in auto Dronken achter stuur Politie vindt gestolen fietsen De feiten op tafel Straatvechter Spijtige zaak plaatselijk nieuws ISDAG 22 SEPTEMBER 1987 ormalige burgemeester Rademaker (CDA) en de huidige drie wethouders, Cijs van Woudenberg, Fons Is (beiden CDA) en Jan Wagenaar (WD) hebben, zo bhjkt uit het eindrapport van de betreffende jsie, uitdrukkelijk gefaald binnen de organisatie. 'Signalen' hebben zij genegeerd, en kritiek werd an met de mededeling, 'dat men zich niet op sleeptouw moest laten nemen door een enkele ontevredene, yemeester heeft inmiddels gebruik gemaakt van de VUT, de heer Ummels heeft zijn ontslag ingediend, en jere twee wethouders zullen, zo hebben zij laten weten, voor 15 oktober aanstaande het veld ruimen. AFGESCHERMD Het geconstateerde probleem in de organisatie werd nog verer gerd, doordat het college het orga nisatiebeleid afschermde. 'Het col lege kan er op worden aangespro ken dat het de raad te lang van de problemen heeft weggehouden. Zo kon het gebeuren dat veel organi satorische problemen bleven voortsudderen. De adviseurs bena drukten met enige stelligheid dat het college voor de hele gang van zaken aanspreekbaar is. Veel wijst erop, dat het college de organisato rische problemen te lang op zijn beloop heeft gelaten', zo wordt vastgesteld. KWALITEIT (van de redaktie) SDEN - De wethouders Gijs van Woudenberg (CDA) en Wagenaar (WD) hebben burgemeester A. Panis ver- id, dat zij tijdig zullen opstappen als wethouder, om nte te maken voor het nieuwe college van B&W. Dat zei [emeester Panis vorige week donderdag tijdens een :onferentie in het gemeentehuis. Zoals bekend, is jemeester Rademaker onlangs vervroegd uitgetreden Leeft wethouder Fons Ummels (CDA) zijn ontslag in- lels chriftelijk ingediend. fethouder Van Woudenberg (DA) heeft voor, of uiter- op 24 september zijn schriftelijk ontslag toegezegd, houder Wagenaar (WD) heeft meegedeeld, te zullen •n dat hij op 15 oktober als wethouder is opgestapt, de burgemeester. De persconferentie ging over de ipporten van de twee onderzoekscommissies uit de lense gemeenteraad. 'AFSPRAKEN' Een andere klacht was, dat de wethouders dwars door de organi satie heen opereerden. Zo kwamen opdrachten direkt terecht bij de uitvoerende ambetnaren, zonder dat de chefs van de betreffende afdelingen ergens van wisten. Dat leidde dan weer tot een onover zichtelijke uitvoering. Bovendien was vaak onduidelijk, wat de aard van de gemaakte afspraken pre cies was. Controle was daardoor ook nauwelijks mogelijk. Verder constateert de commis sie: 'Het talent om adequate afspra ken te maken en deze na te leven is malig burgemeester Rade- de huidige dne wethou- tnten volle verantwoordelijk B bestuurlijke chaos die in n is ontstaan. Dat is de con- n het eindrapport van 'com- twee', de tweede onder- pmissie uit de Leusdense iteraad. apport is op een aantal pun- duit vernietigend voor voor burgemeester Rademaker drie wethouders, Gijs van nberg en Fons Ummels CDA) en Jan Wagenaar Ook de ambtelijke top, i zitting hebbend in het zo- ide management-team, tdrukkelijk in heer taak ge- rordt in het eindrapport ge leerd. erwege de in eerste instan tie afgesproken procedure, die de commissie wilde volgen, moest die worden afgebroken vanwege de ernst van de bevindingen. Een aantal conclusies: - ernstige onvrede bij grote de len van de gemeenteraad over de manier waarop het beleid tot stand kwam: raad en college stonden te vaak als "blokken tegenover el kaar; - ontbreken van beleid bij het college: te veel werd overgelaten aan de 'waan van de dag'; 'besturen via het spreekuur' was normaal waardoor de ambtenaren vaak niet duidelijk was, waar het college op aan stuurde. - college en ambtelijk apparaat bleken twee verschillende werel den die elkaar 'verre van systema tisch' benaderden. pover ontwikkeld; de aanspreek baarheid is daardoor gering, het gebrek aan planmatig werken wreekt zich op alle fronten.' APPARAAT Een andere conclusie van de com missie is, dat het ambtelijk appa raat 'sterk verkokerd' is. 'De twee blokken, secretarie en gemeente werken, opereren los van elkaar, met alle gevolgen van dien.' 'Het management-team (de vijf hoogste ambtenaren, red.) is niet bij machte gebleken om de ambte lijke organisatie naar het college toe als eenheid te laten opereren; ondanks alle voornemens en voor schriften is het management-team nooit goed van de grond gekomen', zo wordt in het rapport gesteld. 'Het geheel zat als los zand aan elkaar; er was een slechte commu nicatie 'naar beneden'; het functio neerde vanaf een voetstuk; er was geen sprake van een voorbeeld functie', zo vat de commissie haar kritiek op de ambtelijke top samen. MACHTSSPEL Een ander punt is, dat merkbaar was, dat functionarissen m de top van de organisatie zich 'danig met elkaar bezig hielden'. De commis sie spreekt in dit verband van een 'langlopend machtsspel'. 'Persoonlijke belangen hebben een dominante factor gevormd bij de inrichting en bijstelling van de ambtelijke organisatie' meldt de commissie. 'De chef-structuur heeft binnen de organisatie indrukwekkende vormen aangenomen. Effecten zijn duidelijk voelbaar: het werk loopt over veel schijven en er gaat een demotiverende werking op de me dewerkers van uit', aldus de com- NALATIG De houding van de toenmalige burgemeester en de drie eerder genoemde wethouders kan nog het best als 'nalatig1 worden om schreven. De commissie conclu deert, dat •het college de proble matiek als minder ernstig heeft ervaren'. Het college had 'hierover een duidelijk een eigen beleving in de zin dat het allemaal nog wel meeviel. In de ogen van het colle ge moest het allemaal niet over dreven worden. Men diende - zo was de opvatting - zich niet op 'sleeptouw te laten nemen door een enkele ontevredene' wordt in het rapport vastgesteld. De commissie concludeert daarop, dat de 'struisvogelpoli tiek' van het college niet tot ver betering kon leiden. 'In organisatorisch opzicht staat de gemeente Leusden voor een zwaar karwei. Eén en ander stelt niet ge ringe eisen aan de kwaliteit van het pohtiek-ambtelijke management. Zonder daarmee een politiek oor deel te willen uitspreken', voegt het bureau (het adviesbureau Rijncon sult, red.) hieraan toe, 'dat men de nodige reserves heeft over de hui dige management-kwaliteit', aldus het rapport. Sleutelen aan de bestaande si tuatie werd dan ook ontraden. De commissie was het daarmee eens. 'Na intern beraad zijn de fracties, mede naar aaanleiding van de re sultaten van eerdere onderzoeks commissies - onder meer rond de roemruchte 'kavel-25-kwestie, red. - tot de conclusie gekomen dat het vertrouwen in de wethouders zoda nig geslonken was dat hun positie onhoudbaar was geworden', zo wordt m het rapport tenslotte ge meld. ORGANISATIE Het ligt nu in de bedoeling, zo snel mogelijk te komen tot een meuw college, en tot een reorgani satie. De eerste stappen daartoe zijn inmiddels - onder meer met het opheffen van het management team - gezet. Ook zal, zodra de gemeenteraad besluit om de pro cedure te starten die tot ontslag van de gemeentesecretaris moet lei den, zo snel mogelijk een andere procedure van start gaan: die, die moet leiden tot het aanstellen van een meuwe gemeentesecretaris. Dat meldde burgemeester Panis tijdens de persconferentie. Het georganiseerd overleg met de ambtenaren hierover heeft plaats gevonden. De vakorganisa ties van de ambtenaren hebben hun leden inmiddels voorgesteld, de bevindingen van de commissie te onderschrijven. ERVELD - De Achterveldse K.P.O. bracht, via mede- ïg van de firma Van Hierden, een bezoek bij de Beco te en. Omstreeks 19.30 uur vertrok men met een bus en en- ersonenauto's naar het meubelcentrum. Zowel leden als den konden deelnemen. Er waren maar liefst 77 belang- iden waaronder enkele heren. tomst bij de Beco werd het :hap ontvangen met koffie ek. Hierna kregen de aan- n ongeveer 1 Vz uur de tijd id te lopen en de zaak te in. Er was veel te zien op bied van meubels, gordij- rages en vloerkleden. Tijdens deze rondwandeling hoorde men vele malen de opmer king "wat mooi" en "wat een spul len". Na het bezichtigen werd er een film vertoond met als titel "wonen is een leven met com fort". In deze film werd het belang van goede meubelen duidelijk on der de aandacht gebracht. Het ko pen van meubelen is in feite een investering waarbij alles goed overdacht moet worden. De Beco biedt een goede mogelijkheid om te zien wat er te koop is. Een goed advies is heel belangrijk voor een goede keuze, waarbij men dan ook bereid is tot het geven van goede adviezen. Na het vertonen van de film werd de bezoekers nog een consumptie aangeboden waarna de voorzitster de firma Van Hierden bedankte voor de mede werking waardoor deze tocht mo gelijk was geworden. Voldaan over deze gezellige en zeer infor matieve avond werd de thuisreis aanvaard ACHTERVELD - De Lionsclub Leusden-Achterveld houdt don derdag 22 oktober een bingo avond in 'Ons Gebouw', Hessen weg 214. De opbrengst van deze bijeenkomst gaat naar Jeugddorp 'De Glind', en wordt gebruikt voor de aanschaf van extra voorzienin gen op sportgebied, zoals een trampoline. Het genoemde jeugddorp is een instituut voor jeugdhulpverlenings- werk. In het dorp worden bijvoor beeld jongeren opgenomen op ad- ef, met een rekening daar- rbonden die niet leek te rij- et een enigszins normale op- waar het gaat om het om it gemeenschapsgeld, igens is voormalig burge- Rademaker tot op heden Je, die zijn deel van de kos- dat weekend inmiddels in imeentekas heeft terugge- role ommissie constateerde al in 'der stadium, dat het totaal ten van adequate controle kant van het college van B& e leidde, dat bestaande in- niet of nauwelijks werden tlgd. Dit ondanks diverse n aan het adres van het col- je echter niet leidden tot 'an een soort kennis nemen feit. Pas in augustus 1986 1 de instructies aangepast, heeft men kunnen con- dat dat ook onmiddellijk t°t een aanzienlijke daling Agaven voor representatie. |n ander leidde er volgens opport bovendien toe, dat i*°°t deel van de uitgaven representatie nauwelijks t]g kon worden genoemd. 'Met name de gemeentesecretaris genoot in dit verband een welhaast onbegrensde vrijheid. Hij kon in feite zijn eigen normen stellen en heeft daarvan naar de mening van de commissie ernstig misbruik ge maakt' meldt de commissie in haar eindrapport. STRIJDIG De onzerzochte feiten leidden de commissie uiteindelijk tot de con clusie, 'dat de gedragingen van de gemeentesecretaris strijdig waren met de eisen die aan de hoogste ambtenaar van de gemeente moe ten (kunnen) worden gesteld. Waar van de gemeentesecretaris mag worden verwacht dat hij een voobeeldfunctie vervult, kan slechts worden geconcludeerd, dat de gemeentesecretaris zich voorrechten heeft veroorloofd die niet met de voorbeeldfunctie te verenigen zijn. Betrokkene heeft naar het oordeel van de commissie daarmee blijk gegeven het inzicht te missen in de wijze waarop hij als gemeentesecretaris dient te func tioneren. Hij is in dit opzicht zoda nig tekort geschoten dat hij niet in zijn functie kan worden gehand haafd', aldus de onderzoekscom missie m haar eindrapport. ONTSLAG Daarop besloot de commissie, waar in haar ogen sprake was van 'overduidelijk plichtsverzuim', het betreffende artikel uit het Ambte narenreglement aan te bevelen bij de Raad. Het gaat daarbij om arti kel Gl, lid 2 en dat luidt: 'Plichtsver zuim omvat zowel het overtreden van emg voorschrift als het doen of nalaten van iets hetwelk een goed ambtenaar in gelijke omstandighe den behoort na te laten of te doen.' 'Op basis van het gehele onder zoek kan de commissie tot geen andere conclusie komen, dan dat in dit geval sprake is geweest van ernstig plichtverzuim', aldus de commissie in haar eindrapport. Daarbij heeft de commissie de funktie van de heer Van Gooi mee laten wegen. 'Op een dergelijk ern stige vorm van plichtsverzuim door de hoogste ambtenaar van de ge meente past naar het oordeel van de commissie voor het bevoegd gezag maar één antwoord, lettend op de geldende rechtspositierege ling, te weten ongevraagd ontslag op grond van plichtsverzuim', zo concludeert de commissie. Tijdens de persconferentie waarop het rapport werd toege licht, vorige week donderdag, bleek van enige toelichting nauwe lijks sprake te zijn. Dat heeft te maken met de zorgvuldigheid van de procedure, die de commissie aanbeveelt. Vandaar, dat alle vra gen over de aard van het onder zoek en de emst van de aangetrof fen feiten, onbeantwoord bleven. De gemeenteraad zal zich nu donderdag over de niet gepubli ceerde feiten uitspreken, m een besloten vergadering. Vanaf acht uur, als de vergadering openbaar is, zal dan de beraadslaging over het advies zelf volgen. Dan wordt besloten, of men het advies van de commissie opvolgt. Indien dat het geval is, en naar het zich laat aanzien zal dat wel gebeuren, is de te volgen procedu re als volgt: de heer Van Gooi wordt in kennis gesteld van het besluit van de gemeenteraad. Hij krijgt daarmee nog macimaal twaalf dagen de tijd, om alsnog te reageren op de vragen, die de commissie hem al eerder stelde, daarop zal de gemeenteraad be palen, in hoeverre die eventuele antwoorden al of niet bevredigend zijn. Aan de hand daarvan valt het definitieve besluit. Indien dat be sluit inhoudt, dat de hgeer Van Gooi wegens plichtsverzuim ont slagen wordt, betekent dat overi gens dat hij aangewezen raakt op de Bijstand; een uitkering m de werklozen-sfeer behoort dan niet tot de mogelijkheden. vies van justitie. In 'De Glind' pro beert men een situatie te scheppen, waardoor de jongeren weer ver trouwen krijgen in zichzelf en de omgeving. Als gevolg van de bezuiniging is het werk van het jeugddorp vol gens een persbericht 'niet eenvou diger geworden'. In verband hier mee houdt de Lionsclub de bingo avond. Deze begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. LEUSDEN - Dinsdag tussen 14.00 en 15.15 uur werd ingebroken in een personenauto die stond gepar keerd aan de Paradijsweg. Toe gang tot het voertuig werd ver schaft met een valse sleutel. Hier mee werd het linker voorportier geopend. Uit het voertuig werd een bruine leren tas gehaald, met daar in een portefeuille, een portemon nee met 150,-, een rijbewijs en een bankpasje. Zowel de wagen als de tas zijn eigendom van een me- vouw uit Hoevelaken. LEUSDEN - Patrouillerende agenten hielden zaterdag om 2.45 uur op de Zwarteweg een automobiliste aan die te veel gedronken bleek te hebben. De mevrouw, een 25-jarige in woonster van Woudenberg, werd een blaastest en daarna op het politiebureau een bloedproef afgenomen. Zij kreeg verder een rijverbod van acht uur opgelegd. Met het advies van de bij zondere onderzoekscommis sie uit de gemeenteraad, om oneervol ontslag te verlenen aan gemeentesecretaris Reier van Gooi zou men den ken, dat er eindelijk duide lijkheid is ontstaan. Helaas is dat dus nauwelijks het geval. De feiten, die de commis sie boven tafel heeft gehaald, blijken dusdanig ernstig te zijn, dat oneervol ontslag aan de orde is. Maar waar die feiten uit bestaan kan, van wege de zorgvuldigheid die de eventueel te volgen pro cedure vereist, nog niet aan de openbaarheid worden prijs gegeven. Dat is - binnen een eigen lijk al veel te lang voortsle pend proces - te betreuren. Hoe men het ook draait of keert, er zijn persoonlijke belangen met de kwestie ge moeid. Waar duidelijk is, dat de heer Van Gooi in het ver leden weinig of geen oog had voor de persoonlijke belan gen van zijn medewerkers - hij maakte volgens de ambte narenrechter 'ambtenaren ziek' - gaat het natuurlijk de gemeenteraad als zijn werk gever niet aan, hem op een zelfde wijze te behandelen. Vandaar ook, dat we best begrip hebben voor de zorg vuldigheid, die een en ena- der vereist. Aanderzijds is het natuur lijk ook zo, dat Leusden in middels bol staat van de ge ruchten over wat de heer Van Gooi wel allemaal ge daan - of gelaten - zou heb ben. Openbaarheid van de fei ten is dan ook, met inachtne ming van de zorgvuldigheid, op de kortst mogelijke ter mijn geboden. Daarbij verdient een twee de aspekt van de kwestie eveneens de aandacht. Waar het in ons land, bij gebleken strafbare feiten, regel is dat een burger zich voor de rech ter moet verantwoorden, zal er een duidelijk antwoord moeten worden gegeven op de vraag, of er in handel en wandel van de heer Van Gooi als gemeentesecretaris, sprake van dergelijke feiten is geweest. En mocht dat zo zijn, dan zal de gemeente raad daar ook de consequen ties uit dienen te trekken. Zoals het er nu uitziet im mers, is er sprake van een ambivalente toestand. Ener zijds blijken de geconstateer de feiten ernstig genoeg te zijn, om het zwaarste middel dat mogelijk is, voor te stel len: oneervol ontslag. Ander zijds blijft de vraag, of - on danks het ontslag - er toch nog een uitzondering wordt gemaakt voor de heer Van Gooi, daar waar anderen zonder meer aan aanklacht te wachten zou staan. Een zichzelf als werkgever an als hoogste bestuursorgaan se rieus nemende gemeente raad kan en mag die verden king niet op zich laden. De raad zou er goed aan doen, zich die overwegingen bij de verdere afhandeling van de zaak voor te houden. Waar we hierboven con stateerden, dat het zo spijtig is dat de heren Van Wouden berg en Wagenaar zichzelf zo te kijk zetten met hun aar zeling, een eenmaal geno men besluit loyaal en met vaart uit te voeren, maakt de heer Wagenaar het nu wel erg bont. Na de laatste verkiezin gen, zo herinneren we ons, wist de heer Wagenaar bin nen tien minuten nadat hij kennis had genomen van de uitslag, „dat we dus door kunnen gaan". Het waren zijn eigen woorden, en ze gaven uitdrukking aan zijn inter pretatie van de wensen van de kiezers: CDA en WD kon den samen verder gaan. Dat was natuurlijk ook wel zo. Maar een iets andere uit leg van de politieke aardver schuiving was, dachten we, op zijn plaats geweest. En waar die dan niet tot uiting was gekomen in de samen stelling van het college van B&W, had dat misschien toch moeten gebeuren in een an dere bestuurlijke opvatting van datzelfde college. Name lijk, dat een college uitvoe ring geeft aan democratisch genomen besluiten. En niet, dat een college van B&W, an no de jaren twintig, bepaalt wat er gebeurt. Zelden in de recente ge schiedenis is ergens een dus danige verzameling regen teske hypocrieten binnen één college verzameld geweest. En nu daar een eind aan komt, wordt pas duidelijk in welke mate dat het geval is geweest, met name waar het de heer Wagenaar betreft. Zijn hele partij had alle be schuldigingen tegen hem moeten pareren, stelt hij. Zo als hij zelf tot twee maal toe een gemeentelijke commis sievergadering misbruikte, om zijn persoonlijke rancune tegen het raadslid Kool te kunnen botvieren. Daar had zijn fraktie, en het bestuur van zijn partij, hem bij in be scherming moeten nemen. De heer Wagenaar brengt daarmee de hedendaagse de mocratie terug tot wat het in zijn ogen blijkbaar altijd al is geweest: een ordinair stam- ritueel. Hij had alleen kunnen weten, dat die inmiddels, ook elders in de wereld, zijn afge schaft. De heer Wagenaar spreekt over „persoonlijke belangen van een raadslid". Als we ons niet vergissen, is er momen teel een onderzoek gaande naar zijn eigen persoonlijke belangen. En het betreft dan geen onderzoek van de eer ste de beste, maar een ge combineerd onderzoek van justitie en van de Fiscale In lichtingen en Opsporings dienst. De uitslag daarvan is nog niet bekend, dus valt er ook geen enkele beschuldi ging terug te nemen. En los daarvan, wat moet een gemeente met een wet houder aan de onderhande lingstafel, met een woning bouwvereniging, met bouw ondernemingen, kortom, met allerhande zakelijke belan genbehartigers, tegen wie een voorlopig onderzoek loopt van justitie? Is het in het belang van de Leusdense gemeenschap, dat zo iemand haar belangen be hartigt, dan wel vertegen woordigt? Het politieke antwoord daarop - en dat is heel wat anders dan het gerechtelijke - is duidelijk: neen. Het is bekend dat, toen de ernst van de feiten binnen de bestuurlijke chaos die de heer Wagenaar mede heeft veroorzaakt, bekend werd, de heer Wagenaar de volgen de mening verkondigde: zijn fraktie had de oppositie de mond moeten snoeren, dan was er niets aan de hand ge weest, want CDA en WD hadden samen toch de meer derheid. Dat heeft de wethou der bij verschillende gele genheden gesteld. Het beroep op de beslissin gen „zonder ruggespraak van de leden en zonder dat er aan de kiezers wordt ge dacht" is dan ook van een pa thetisch aandoende zielig heid. De heer Wagenaar heeft er in zijn bestuurlijke loopbaan in Leusden - althans de jaren dat wij hem meemaakten - weinig blijk van gegeven, zelf ook maar in het minst geïnteresseerd te zijn in de mening van anderen. De be sluitenlijst van het college van B&W onder het waarlijk bezielende voorzitterschap van de voormalige burge meester kunnen daarvan ge tuigen. En dan ging het niet eens om kiezers, maar om collega-wethouders. Waar de heer Wagenaar tenslotte stelt, „dat we in Leusden niet zo met elkaar omgaan" schieten woorden tekort. Men kan slechts met een zucht constateren dat die opmerking uit de pen van de ze wethouder een niet gerin ge discrepantie aangeeft. En beschuldigingen aan het adres van zijn eigen frak- tievoorzitter, die „in het ge niep" gehandeld zou hebben slaan natuurlijk ook weer nergens op. Want wie heeft zich de laatste maanden af gezonderd van iedere moge lijkheid om te praten, of om zaken toe te kunnen lichten? Dat was de wethouder zelf, dus. De vraag rijst natuurlijk, wat de verklaring van de wethouder ten overstaan van zijn eigen partijgenoten wel niet zal inhouden. We kunnen die voorstelling helaas niet bijwonen, maar een idee heb ben we wel: één van de ellen lange monologen waarin fei telijk weinig wordt meege deeld en waarmee hij in het verleden menige commissie met succes wist te overdon deren. Men kan slechts betreu ren, dat de heer Wagenaar zich zo'n slecht verliezer heeft getoond, die er blijk baar niet tegenop ziet, zich zelf te verlagen tot het niveau dat uit zijn brief spreekt, en waarvoor men diep door de knieén moet gaan om het te kunnen volgen. Straatvechters, als u het nog niet wist, weet u het nu, doen het gebukt. Het eindrapport over het - deels voormalige - college van B&W laat aan duidelijk heid niets te wensen over. Ook de ambtelijke top mag zich de in het rapport vast gelegde kritiek aantrekken. Een 'chef-cultuur', een 'pover ontwikkeld vermogen tot het maken en houden van afspraken', een 'afschermen van beleid', 'verkokering', noem het op en het staat in het rapport. Het voortijdig vertrek van de voormalige burgemeester komt zo in een iets ander daglicht te staan, terwijl het vertrek van de wethouders nu duidelijk rechtvaardiging vindt in fei ten. In het verleden had het college veel kritiek op een ieder, die kritiek durfde te hebben - en te uiten - op han del en wandel van B&W. Dat zelfde gold voor al diegenen, die het college steunden, per soonlijk of als partij. De fei ten, die uit het eindrapport blijken, maken in elk geval één ding duidelijk: de in het verleden links en rechts voorzichtig geuite kritiek was nog maar een slap af treksel van wat nu aan het licht is gekomen. Waar men inmiddels bin nen het CDA akkoord is ge gaan met de beslissing, nieu we wethouders aan te stellen - waarbij het feit dat men twee wethouders heeft kun nen handhaven ook een rol zal hebben gespeeld - lijkt dat gezien de feiten, een ver standige keus. Ook binnen de WD zal men moeilijk om de geconstateerde feilen van - onder meer - de eigen wet houder heen kunnen. Wat daarbij betreurens waardig is is, dat de twee wethouders die tot op heden nog geen ontslag hebben ge nomen, zo onderhand hun ei gen politieke geloofwaardig heid ondergraven. Waar de betrokken partijen alles in het werk hebben gesteld om een wwardige aftocht moge lijk te maken, begint het ge drag van de heren Van Wou denberg en Wagenaar zo on derhand grote gelijkenis te vertonen met een regelrech te gotspe. Met andere woorden, de waardering voor hetgeen men - wel degelijk - heeft ge presteerd, wordt met iedere minuut uitstel minder. En de politieke geloofwaardigheid van beide heren is omge keerd evenredig geworden aan de termijn die zij menen nodig te hebben om tot het besluit van opstappen te ko men. En dat is voor alle betrok kenen - de bewuste wethou ders niet in de laatste plaats - een spijtige zaak. ACHTERVELD - Een Leusdense politieagent zag zaterdag om onge veer 9.15 uur een bestelbusje ge parkeerd staan aan de Ruurd Vis serstraat m Achterveld, waarin eni ge fietsen lagen. De agent kreeg argwaan en meldde zijn bevindin gen aan de politiepost in Leusden. Daarop werd besloten bij de wa gen te gaan posten. Na enige tijd kwam een man naar de wagen lo pen. Hij werd aangehouden en ge dwongen de bus te openen. De njwielen m het voertuig bleken vrijdagavond te zijn gestolen in Nij- kerk. De bestuurder van de bestel bus, een inwoner van Achterveld, vertelde, dat niet alleen hij, maar ook de eigenaar van de wagen in het complot zaten. Deze man woont m Amersfoort. Ook hij is aangehou den. Beiden hebben inmiddels be kend.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5