.ntilopen loopt tegen eerste nederlaag op usden in slotfase Strawberries Leusdenaren rijden goed in Rollathon Clubkampioenschap LTV Lockhorst van start sport... —in cijfer?" rte inzinking na rust wordt korfballers fataal: es incasseren tweede verlies: Driehonderd deelnemers: Antilopen Achterveld MHC Leusden SENIOREN Dames LHV2-AAV2 Heren LHV - Nijenrodes 2 Recreanten LHV-BHC JEUGD MA LHV 2 - HMS/Achilles JA LHV - Laren SENIOREN Antilopen 1 - H.K.C. (Ha) 5-7 Antilopen 2 - Sparta 2 11-7 Woudenberg 2 - Antilopen 3 6-4 Antilopen 4 - Woudenberg 3 3-5 O.D I K. 4 - Antilopen 5 7-4 JEUGD Jeugd Tempo J1 - Antilopen J1 6-8 Kameo J1 - Antilopen J2 13-2 ASPIRANTEN Atlantis Al - Antilopen Al 4-3 Antilopen B1 - Dindoa B1 4-1 Antilopen C1 - Dalto C1 6-2 Hellas D1 - Antilopen D1 0-5 Antilopen El - Revival El 4-0 PUPILLEN ter Jan Schuiling, Arthur Scher- penzeel. Vincent Koopman. Rob Stuiver, Remon van Beek, Leon de Boer, Jurgen van Vliet, Willem Du- pon en Raoul Achterberg. In A2 Herman van Ree, Cynl Holleman en Fnts Geubel. In HDA lijken Frank Vissers met Hans Bosboom en Arthur Scherpenzeel met Joop Krüger ver te komen. In de B poule onderscheiden zich Nolly Knoop en Gerda v.d. Weide bij de dames en Gerard Albers en Jan Tijmensen bij de heren. Hetzelfde in C doen Rob Sakkers en Henk Kisteman bij de heren. In de damespoules is nog te weinig gespeeld om nu al favorieten te noemen. Veteranen, die zich al geplaats hebben in de enkelspe len zijn Betty Zevenboom, Cor Jan sen en John Ombach Naarden '79 - Achterveld afgel SEC 3 - Achterveld 2 2-1 Achterveld 3 - Baarn 4 11-2 Veensche Boys 3 - Achterveld 4 3-1 Limvio 4 - Achterveld 5 0-7 Achterveld 6 vnj DAMES Nijenrodes - Achterveld JEUGD SEC Al-Achterveld Al 6- 1 Achterveld BI - Baam BI 1-14 WZA C2 - Achterveld Cl 0-1 Achterveld D1 - Amersf. Boys Dl 2-6 APWC E1 - Achterveld El 3-0 Achterveld E2 - WZ 49 E3 6-0 DAMES JUN. Achterveld - Huizen Achterveld Fl-SO VA F1 SENIOREN Dames Kameleon I - Leusden I 2-0 Leusden II - Amersfoort III 1 -0 Woerden III - Leusden III 3-4 Heren Leusden I - Strawberries 2-2 Be Fair IV - Leusden II 1-4 Leusden III - SCHCIX 2-1 Laren XI - Leusden IV 5-5 Gooische IX - Leusden V afg. Leusden VI - Nieuwegein V 7-0 Leusden A - Soest A 2-0 Gooische C - Leusden B afg. Leusden C - Maarssen B 2-6 Phoenix A - Leusden D 5-1 Antilopen PI-Dalto PI 1-4 Woudenberg P2 - Antilopen P2 1-1 Meeuwen R3 - Antilopen R2 1-1 JEUGD Jongens Leusden Al Leusden A2 Leusden A3 Leusden BI Leusden B2 - Leusden B3 Leusden Cl Leusden C2 Leusden C3 Leusden C4 Leusden Dl Leusden D2 Leusden D3 Meisjes Leusden Al Leusden A2 Leusden BI Leusden B2 Leusden B3 Leusden B4 Leusden Cl Leusden C2 Leusden C3 Leusden Dl Leusden D2 Leusden D3 Leusden D4 -Soest Al - Gooische A2 SCHC A5 -Schaerw. BI - IJsseloever B1 - Phoenix B2 - Gooische Cl Culemborg Cl SCHC CS Bameveld C1 - A'frt. Dl -SCHCD3 - Bunschoten D1 A'frt. Al Voordaan A2 -A'frt. BI - Haaskamp BI - Laren B3 - Hoevelaken BI -Schaerw Cl - Vianen Cl - Hilversum C4 Laren Dl Maam Dl Maarssen Dl Almere D2 LEUSDEN - Onder grote belangstelling is zondag 20 september voor de vierde maal een Rollathon gehouden door Roller- skating Amersfoort. In de wijk Liendert werd om 13.00 uur het startschot ge lost voor ruim 40 deelne mers op rollerskates t/m 13 jaar. Jongens en meis jes probeerden in een zo goed mogelijke tijd de 20 rondjes van 1 km te rijden. Er waren door de Bonds spaarbank bekers voor de eerste drie jongens en voor de eerste drie meisjes be schikbaar gesteld. Als eerste jongen kwam de 13-jange Tom v.d. Kerkvoort uit Amers foort (tijd: 56 minuten) binnen. Als tweede in het eindklasse ment en als eerste meisje ein digde Misja Abels (13 jaar, tijd: 57 min.) uit Leusden. De derde binnenkomer was Remko Abels uit Leusden, 10 jaar. Ook hij ging met een be ker naar huis. Tweede en derde meisje wer den respectievelijk Cindy en Desi Boersma uit Amersfoort. Na de prijsuitreiking voor de junioren werd het startschot gelost voor de deelnemers 14 jaar en ouder. Het meest in het oog springend hier was Bert van Gend (42 jaar) die voor deze rollathon speciaal uit Beek en Donk was geko men om mee te doen. Hij legde de afstand van 40 km af in 1 uur 25 min. Van Gend was de enige deelnemer die op skeelers meedeed. Alle ove rige deelnemers deden mee op rollerskates Winnaars bij de heren: Sam van Buuren (17 jaar) nummer 1Jeroen Bakker (19 jaar) nummer 2, beiden uit Ermelo Derde werd de Amersfoorter Marcel Blau- wendraad (17 jaar). Het eerste en enige meisje dat de Rollathon volledig uit reed. (40 rondjes van 1 km) in precies 2 uur was de veertien jarige Ellen van Putte uit Leus den. 2 uur was de tijd die ge geven werd om de rollerma rathon te rijden. Na de bin nenkomst van Ellen van Putte werd afgevlagd. INSDAG 22 SEPTEMBER 1987 Bciisilci* kPUüt» Walter Urbach waagt namens Anti verrassing in petto. Vlak na de zesde treffer van HKC mocht na melijk Frans Termaten, na een af wezigheid van ruim een jaar in de selectie, weer zijn opwachting ko- m^Ti maken, ten koste van Koos ?en een schotpoging. Meinsma. De boomlange scherp schutter van weleer kon. ondanïs een benutte strafworp, echter ook niet verhinderen dat zijn ploeg de eerste nederlaag van het nieuwe seizoen moest incasseren: 5-7. LEUSDEN - Tennisvereniging LTV Lockhorst zit midden in haar seniorenclubkampioenschappen. Vorige week werd al volop gespeeld, terwijl komende zondag de finales zijn ge pland. En die tijd heeft de wedstrijdcommissie onder leiding van Rob Sakkers wel nodig, want de belangstelling is groot. Inclusief de sterkste junioren, die in de hoogste categorie mee spelen, hebben zich ruim 300 deelnemers aangemeld. Er wordt in dne klassen gespeeld en in één veteranenafdeling. In alle vier komen de vijf catego rieën HE, DE. HD, DD, GD voor. Door te kiezen voor het poulesys- teem met 3 of 4 deelnemers, moesten de spelers, die voor alle drie categoneën hadden inge schreven, minimaal zes en maximaal negen partijen spelen. Besloten werd daarom de wed strijden in de poules op tijd, één uur, te laten spelen. De eerste of de eerste twee uit elke poule strij den daarna verder volgens het af- valsysteem in een normale wed strijd. Het slechte weer op de eerste zon dag was er de oorzaak van, dat nog steeds in de poules werd ge speeld en dat pas later in de week kon worden begonnen met het af- valsysteem. Alle winnaars in de poules zijn hierdoor nog niet be kend. Hoge ogen in de enkelspelen A gooien bij de dames Madeion Schoemaker, Carina Vos, Marinka Bosboom en Anke de Boer. Bij de heren zijn dat Frank Vissers, Wou- het fysieke en veel minder op het technische vlak te liggen. Naast het feit dat de bezoekers van afge lopen zaterdag op het fnsse Bui- ningpark over de nodige lengte beschikten, schuwde men in de zaal ook het gebruik van de licha melijke zegeningen niet. Het was vooral inzet, in de meest letterlijke zin van het woord, dat van HKC een meer dan gemiddelde ploeg maakte. Maar uitgerekend dèt spelletje lag Antilopen niet. De Leusdenaren. die zelf aanmer kelijk minder gewicht en lengte in de schaal brengen, moeten het veeleer hebben van technisch verzorgd spel. Die voorkennis maakte het duel van afgelopen za terdag bij voorbaat al één waar met enige reserve tegenaan werd gekeken. Bovendien bleek HKC bij de aanvang van de competitie duidelijk klaar voor het karwei en, getuige de uitslagen, van plan een rol van betekenis in het verdere verloop van de strijd te gaan spe len. KNELPUNT Ondanks deze gegevens was An tilopen er toch veel aan gelegen om de fraaie competitiestart een waardig vervolg te geven. Een gunstig resultaat tegen HKC zou bovendien de positie in de rang lijst sterk positief beïnvloeden. De eerste helft verliep wat Antilo pen betreft eigenlijk erg goed. Al leen de doelpunten bleven uit en daarmee deed zich nou net het knelpunt weer voelen, waar de Leusdenaren vorig jaar in de zaal op stuk liepen. Na vijf minuten kwam HKC op voorsprong via een strafworp, die in verdedigend op zicht op het conto van Daniël Beekmans kon worden bijge schreven. Het was tekenend voor de produktieve onmacht van Anti lopen dat het tot de 23e minuut duurde voor de Leusdenaren ge lijk kwamen. Want de mogelijke conclusie dat het vak met Maijon Abbring, Joyce Osnabrugge, Jan Costa en Walter Urbach zich dus geen kansen creëerde was abso luut niet terecht. De vier, die te gen de normale gang van zaken in als eerste aanval begonnen, mis ten slechts de scherpte (en een beetje geluk) om de score al vroeg weer in evenwicht te bren gen. Zo zagen zowel Marjon Ab- bnng, als Jan Costa schoten uit de korf dansen, in plaats van dat ze er gewoon doorheen vielen. Het was uiteindelijk toch Jan Costa die de gelijkmaker aantekende, via een doorloper. Het antwoord van HKC, dat door de eerste verdediging van Antilo pen goed in bedwang was gehou den liet na de vakwisseling niet lang op zich wachten. Een doorlo per betekende hernieuwde ach terstand voor Antilopen, waarna Nancy Lahey de stand voor de pauze toch nog in evenwicht bracht. Die treffer kwam trouwens op tamelijk curieuze wijze tot stand. Terwijl Lahey in vrijstaande positie werd aangespeeld, ver stapte de Leusdense zich, waarna ze haar kans als gepasseerd be schouwde. Tot haar eigen verba zing bleek ze echter nog steeds alleen voor de korf te staan, het geen haar toch maar deed beslui ten om een schotpoging te wagen. Beheerst mikte ze de bal door de korf waarmee Antilopen toch nog kreeg waar het minimaal recht op had: 2-2. Na de pauze was Antilopen een korte tijd de kluts kwijt en daar maakte HKC, dat tot dan toe niet echt imponeerde, geroutineerd gebruik van. In een tijdsbestek van vijf minuten (het kan snel gaan bij korfballen) kwam de voorlo pige lijstaanvoerder in de Over gangsklasse A aan een niet ver wachte voorsprong van drie pun ten (2-5). Het duurde lang voor An tilopen die slag te boven was. De Leusdenaren mochten zelfs nog van geluk spreken dat de achter stand niet verder opliep, toen HKC een strafworp miste. Even leek het er zelfs op dat de Leusdenaren, die zich in de laatste fase van de strijd weer wat hervon den, aan zouden kunnen klampen. Via treffers van Jan Costa en Frank van de Pijpekamp kwam Antilo pen terug tot 4-5, maar de eerste de beste tegenstoot van KHC werd de Leusdenaren fataal. Bij 4- 6 was het duidelijk dat Antilopen deze partij als verloren kon be schouwen. Toch had de slotfase nog wel een - De herenhockeyers van Leasden hebben op eigen |de punten gedeeld met het Velzense Strawberries. Ge- veldverhoudingen, moesten beide partijen na afloop t\ zijn met de 2-2 die na het verstrijken van de speeltijd Srebord sierde. De dames verzuimden tegen het sterke ion kansen te benutten. De thuisploeg zette de Leusde- |foor de pauze op 2-0 en daar bleef het verder bij. I heren van Leusden ver- I seizoenstart wat stroef, j van Rob Weers haalde jnten uit drie ontmoetin- [dat is in vergelijking met het vonge seizoen, Leusdenaren in deze ebuteerden. duidelijk kwam deze gang niet helemaal uit de Onder het gelouterde vorig jaar vielen een krachten weg en in naar de nieuwe com- daar nog wat bles- I In dat licht bezien doen het helemaal zo niet, al lijkt een klasse- top van het klassement tot de meest voor de opties te behoren, kon Rob Weers geen basis in het veld bren- 1 moest de Amersfoortse fester het stellen zonder i Frederik van der Lee, fverschoven nekwervels Hij werd vervangen Ijonge Gert-Jan van de lok Maarten Jonges en senboom ontbraken nog ^pèl. Naar verwachting i spelers tien oktober hun opwachting weer in de selec tie komen maken. Routinier Frank Roggenkamp was er wel weer bij en dat had tot gevolg dat Ralph Wessels op de bank begon. Uitgangspunt Hoewel de Leusdenaren het veld opkwamen met als uitgangspunt voor de winst te gaan, was op voorhand ook al duidelijk dat dat geen simpel karwei zou worden. Strawberries heeft als gerouti neerde eerste-klasser bepaald een reputatie te verliezen en het was bekend dat de ploeg uit Vel- zen technisch knap spel paart aan een forse fysieke inbreng. Dat de kenners zich daarin met vergisten bleek al snel na de aanvang. Leus den, dat de opponent met een viermans middenveld en twee sto rende spitsen tegemoet trad, kwam er de eerste twintig minu ten voor geen milimeter aan te pas. pas. De inbreng van de Vallei- parkbewoners beperkte zich tot een enkele uitval, die overigens wel de basis voor het eerste doel punt vormden. In tegenstelling tot Strawberries, dat met zes corners op nj geen raad wist, was Leusden met een enkele kans tevreden. De opgekomen Frank de Ruiter vond in de cirkel Thorvald Goosman, die intikte. Slechts een voet van de laatste man van Strawberries stond een doelpunt in de weg. De scheidsrechter kon niets einders doen dan Leusden een strafbal toe te kennen, die door Frank de Rui ter verzilverd werd: 1-0 Tien minuten later, in de twintigste minuut, kwam Strawberries weer op gelijke hoogte. Nadat de Velze- naren de druk op het Leusdense doel nog verder hadden opge voerd, leverde de zevende straf- comer van de gasten wel succes op. De 1-1 stand die vanaf dat mo ment het scorebord sierde, was niet meer dan uiterst terecht. Het tegendoelpunt was voor Rob Weers overigens aanleiding om het spel van zijn pupillen aan te passen. De spitsen, die de op dracht hadden om vroeg te storen, bleken voor hun ploeggenoten vaak onbereikbaar, en vanaf de zij lijn kwam dan ook het commando dat de voorwaartsen zich moesten laten terugvallen, om vanuit een meer behoudend speltype Straw berries te bestrijden. Dat lukte aar dig. want de laatste tien minuten van de eerste helft waren voor Leusden, al bleven doelpunten voor de veldwisseling verder uit. Gerechtigheid De tweede helft was eigenlijk het spiegelbeeld van de eerste. Leus den hield het initiatief, dat men kort voor rust naar zich toegetrok- Thorvald Goosman tracht de bal met hypnose zijn wil op te leggen. ken had. maar Strawberries her opende de score. Na een kwartier verdwaalde de stick van verdedi ger Aldert Westra tussen de be nen van een aanvallende tegen stander, waarna de scheidsrech ter de bal op de stip plaatste. Hoe wel de strafbal zonder overtuiging werd genomen, verkeek de jonge Gert-Jan van de Groep zich en stond Leusden met 1-2 achter. Na die achterstand was er nog slecht sprake van éénrichtingsver keer op het doel van Strawberries. Toch duurde het nog tot vijf minu ten voor tijd dat Leusden een riante mogelijheid kreeg om ge lijk te komen. Thorvald Goosman werd in de cirkel op de stick ge hakt en dat leverde Leusden een strafbal op. Frank de Ruiter schoot echter te scherp in, waardoor de bal via de binnenkant van de paal het veld weer inrolde. In de laatste minuut bleek er echter toch nog gerechtigheid te bestaan. Straw- oernes, aai ai vijl minuien met üen man speelde moest lijdzaam toe zien hoe, Bart van Dalen een voor zet van Frank de Ruiter afrondde: 2-2. Rebound De dames traden tegenstander Kameleon zondag met gemengde gevoelens tegemoet. Het feit dat Kameleon een week eerder de ex-eerste klasser SCHC met 3-2 had verslagen, tekende een beetje de kracht van de ploeg, die Leusdenaren zondag diende te bestrijden. Toch verliep de wedstrijd aanvan kelijk bepaald hoopvol. Leusden creëerde zich na de afslag vol doende kansen, maar men faalde hopeloos in de afwerking. Daar door kon het gebeuren dat een kleine twintig minuten na het be gin de ploegen nog steeds in evenwicht waren. Dat duurde ech ter niet lang meer. Een strafcomer van Kameleon werd in de re bound alsnog achter doelvrouwe Pauline Ankerman geslagen: 1-0 Vijf minuten later was het pleit be slecht. Ook na deze treffer van de gastvrouwen lag een rebound ten grondslag. Nadat Nienke Timmer in eerste instantie een veldduel in haar voordeel besliste, moest de Leusden verdediging daarna toch nog machteloos toezien hoe de bal over de lijn in het doel ver dween: 2-0. Deze klap kwam Leusden niet meer te boven. Hoewel de forma tie van Frank Roggenkamp en Reintje Corporaal er alles aan deed, werd er ook in het tweede bedrijf met gescoord. Omdat ook Kameleon verzuimde zuiver af te werken (men slaagde er bijvoor beeld in de slotfase niet in een nummeriek overwicht uit te bui ten), bleef het bij de 2-0, die voor pauze al bereikt werd. SDEN - De korfballers van Antilopen staan weer met beide p op de grond. Nadat de Leusdenaren de start van de com- {e luister bijzetten met drie punten uit twee ontmoetingen, |en de Buiningparkbewoners in HKC, één van de verras- e koplopers in de Overgangsklasse A, hun meerdere er- Na een goede eerste helft, die met 2-2 een matige af- ling gaf van de Leusdense kansen, liep HKC na de pauze eg, om Antilopen niet meer terug te zien: 5-7. HKC was voor de Leusdenaren overigens geen onbekende. In het kortstondige optreden in de Overgangsklasse in de micro- competitie, maakten de Leusdena ren al uitgebreid kennis met de kwaliteiten van de ploeg uit Har- dinxveld-Giessendam. Die kwali teiten leken toen voornamelijk op Mer: één keer raak en één keer mis. werd in de tweede helft door HKC ingerekend: 5-7.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7