Vijftig jaar missiewerk in voormalig Nieuw Guinea ifragen over Hohorst Pas geopende 'Decorette' biedt totaalpakket voor aankleding woning Prijswinnaars zakelijkheden nieuwe Radio Drieënhuizen saBU^ 'iet bedrijfsleven uderavond isiduna' Begin seizoen Jazz Sociëteit ifinterprogramma A.B.T.B. Kollekte geestelijk gehandicapten Feestelijke viering op Kasteel Stoutenburg: sïïtïïSolE Bijeenkomst Atari Gebruikers idagenda aeverenblad Geslaagd muziekprojekt LEUSDEN - De Jazz Sociëteit Leusden begint haar seizoen zondag 27 september met een optreden van de Wantenaar Brothers. Deze uit Soest afkom stige groep zal vanaf 14.30 uur optreden in schuur 'Hakhorst', Waarden 25a. De 'brothers' zijn: Woud Wantenaar (altsax/ zang). Joop Wantenaar (slag werk), Gert Wantenaar (accor deon/toetsen), Peter Baden- broek (basgitaar), en de emge vrouw in het gezelschap, Miljet Molnar (zang). Ook wordt dan het bati ge soldo bekend gemaakt van het Mid Holland Jazz Festival dat zaterdag 27 juni in Leusden werd ge houden, en waarvoor veel muzikanten zich belan geloos hebben ingezet. De opbrengst van dit festival komt, zoals eerder werd bericht, ten goede aan een hospitaal in Tanzania. Dit bedrag wordt in de pauze van het concert middels een cheque overhandigd aan de heer dr. Kuiper uit Leusden die zich jaren voor dit ziekenhuis heeft ingezet. De toegang tot het concert is voor leden gratis. Niet-leden betalen 5,-. 24 SEPTEMBER 1987 BCUSgjCf hrOWt IJSDEN - Het winterpro- imma van de Aartsdiocesa- Boeren en Tuinders Bond ■B.Ti.) afdeling Hamers- d/Leusden luidt voorlopig volgt: i oktober: afdelingsbijeen- tnst. Voor meer informatie !r over zie elders. oktober: samen met de Iholieke Plattelandsvrou- Organisatie (K.P.O.) 'dt 'ontwikkelingssamen- irkmg' belicht. 14 oktober: oogstdankvie- 13 november: schutjassen in 'De Til', Hamersveldseweg 30. 26 november: bijeenkomst met de afdeling Achterveld. Spreker is dan J. Varenkamp, voorzitter van het Landbouw schap. 3 december: ontspannings avond. 9 december: afdelingsbij eenkomst over 'Mijn bedrijf tussen nu en het jaar 2000'. 27 december: winterwan- deltocht met de (K.P.O.). 7 januan: afdelings-kaart- avond. 21 januari: afdelingsbijeen komst. 24 februan: bijeenkomst sa men met de afdeling Achter veld over milieuzaken en hier mee verband houdende bepa lingen uit de Hinderwet. 26 februan: schutjassen in 'De Til'. 3 maart: kringvergadering. 10 maart: jaarvergadering. 18 maart: bowlingavond. Dit programma is nog niet volledig. Meer gegevens over bijvoorbeeld de tijdstippen waarop de bijeenkomsten be ginnen, en waar ze worden ge houden, zijn nu nog niet be kend. JEN - De agenda van aktivi- w boerderij 't Claeveren- Oe Brink 16, ziet er voor ko- 6 maand als volgt uit: 'derdag 1 oktober om 20.15 en tweede lezing over Franse °ns door André Spruit, 'derdag 8 oktober om 20.15 marionettentheater. Alice 5rsen en Christja Mees spe len de Griekse mythe van Ariadne, Theseus en de draad in het laby rinth. Na de pauze voeren zij een eigentijdser verhaal op. Vrijdag 9 oktober om 20.15 uur: opening van een expositie van Naud Nova (olieverf en tekenin gen), Huib Spee (acryl) en Jan de Valk (emailles). Deze tentoonstel ling duurt tot 2 november. De ope ningstijden zijn: zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. Wie de expostie op andere üjden wil be zichtigen, dient een afspraak te ma ken. Maandag 12 oktober om 10.00 uur: een rondleiding langs de ten toongestelde werkstukken door Kees Vial. Zondag 25 oktober om 12.00 uur: een Jazz-koffieconcert door het trio Wiebe Haanstra in het kader van de 'Jazzmaand'. De groep bestaat uit: Wiebe Haanstra (piano), Wil lem Meyboom (bas) en Ab van den Berg (drums). - In winkelcentrum 'De Hamershof opent de ene winkel na de andere. De jongste ging vrijdag van start. Het betreft een zogenaamde 'Deco- rett&, ^een winkel vol kleur' zoals dat volgens de STER-reclame heet. De zaak is gevestigd in het voor maligs pand van Interieurverzor ging Van Kersbergen, De Brouwe rij 12. De onderneming biedt een to taalpakket voor aankleding van een woning. Iedereen die verf, be hang, gordijnen, tapijt, verlich tingsornamenten, en dergelijke wil hebben in dezelfde kleuren en designs, kan er terecht. De zaak heeft onder meer 1400 rollen be hang in voorraad, vele meters met potten verf in doe-het-zelf en pro fessionele kwaliteit. Ook wordt een kompleet assortiment badkamer- assecoires aangeboden. Jammer dat dit geen kleurenfoto is, want dan waren de vrolijke kleuren van deze nieuwe zaak zichtbaar. Het betreft zoals te lezen is, een 'Decorette', van de STER-reclame ongetwijfeld bekend van 'een winkel vol kleur". LEUSDEN - Voor de leerlingen van de Rooms-Katholieke basisschool 'Klimrakker1 was het donderdag middag 17 september feest. Die middag vond namelijk de afsluiting plaats van een twee weken durend muziekprojekt. Tijdens die weken werd het thema van allerlei kanten belicht, beluisterd, besproken en ervaren. De kleinsten, de groepen 1 tot en met 4, leerden liedjes en maakten muziekinstrumenten. De leerlingen van de bovenbouw, de groepen 5 tot en met 8, ervoeren dat muziek het volgende inhoudt: geluid, ple zier, afwisseling, en zelf iets doen. Zo hebben ze kennis gemaakt met een symfonieorkest, verschillende 'muziekfamilies', het 'Carnaval des Animaux' en popmuziek. Tijdens de lessen handvaardig heid maakte iedere groep een le vensgrote muzikant, zodat een heus 'Klimrakker huisorkest' kon worden samengesteld. Dat er ook echte muzikanten onder de leerlin gen van de school zijn, bleek op de afsluitmiddag, tijdens het optreden van het schoolorkest onder leiding van juf Karen Polkamp. Aan het eind van de middag werd het lied 'Muziek uit oude rom mel' door alle leerlingen ten geho re gebracht, waarbij de leerlingen van de onderbouw zorgden voor begeleiding met zelf gemaakte in- strumenten. LEUSDEN - 'Hoe moet dat nu ver der* is dit jaar de slagzm van de Nationale Kollekte Geestelijk Ge handicapten. De opbrengst van de kollekte wordt gebruikt voor onder meer vormingswerk, sport en vrij etijdsbesteding, voorlichting, en vakantiewerk. De slagzin van deze aktie heeft betrekking op de over heidsbezuinigingen die ook het werk onder geestelijk gehandi capten heeft getroffen. De betreffende kollekte wordt gehouden van 5 tot en met 10 okto ber. De organisatie heeft hiervoor dnngend kollektanten nodig. Ie dereen die wil meehelpen de kol lekte tot een succes te maken, kan bellen naar het bureau van de orga nisatie in Utrecht, telefoon 030 - 942100. Het gironummer er van is 11 22 22 2; het banknummer 70 70 70 333. cfollinrt van da union /ti'o tUnn» stelling van de velen die aldaar in de Missie hadden gewerkt. Ö&k was er een doorlopende film en werden er dia's vertoond over het leven en werken in het betrokken land. STOUTENBURG In verband met het 50-jarig Missiewerk in Irian Jaya, het voormalige Nieuw Guinea, werd zaterdag op Kasteel Stoutenburg bij de paters Franciskanen een grote bij eenkomst georganiseerd. Deze feestelijke viering werd door ruim 200 personen bijgewoond. Het waren degenen die in deze missie hadden gewerkt en nog werkten, maar met vakantie in Ne derland waren. Onder de aanwe zigen was ook de eerste Gouver neur van het toenmalige Nieuw Guinea de heer Baal met zijn echt genote en de eerste aldaar be noemde bisschop Monseigneur R. Stra verman. Het werd een hele mooie dag ook wat het weer betrof. Een hartelijk weerzien van paters, zusters en le ken die in dat land bij de missie en zending hadden gewerkt. Voor velen was het een weerzien na soms twintig, dertig en veertig jaar. Onder de aanwezigen was een 83-jarige pater die 20 jaar in de missie in China had gewerkt en daarna nog 38 jaar in Irian Jaya. De bijeenkomst werd geopend door pater Gardiaan van het Kas teel Stoutenburg. Hij begon zijn openingswoord in de landstaal van de Papoea's, wat bepaald aan sloeg. "Ik heb er goed op ge studeerd en het is me gelukkig goed gelukt", aldus de Gardiaan. Hij verwelkomde alle aanwezigen en wenste allen een hele mooie dag toe. Na het openingswoord hield één van de aanwezige paters een lezing, waarin hij een over zicht gaf over de 50 jaar. "Er is door de paters met de hulp van de zusters, leken en zending iets op gebouwd waar men hier in de be schaafde wereld enkele eeuwen over heeft gedaan," zo luidde de strekking. "Bij dit jubileum kunnen we terug zien op een succesvol werk. We heben van onder af aan moeten beginnen. 50 jaar geleden leefde men daar nog m een tijd van ste nen werktuigen en dergelijke, men heeft daar de zaak opge bouwd met de mensen te leren werken op een maruer dat men de vooruitgang kon zien. Er was de ontwikkeling en de zelfstandig heid die men leerde. Na de over dracht naar Indonesië kwam er een kentering, maar men is nu weer op de goede weg. Er zijn nog wel problemen, zoals in de grote plaatsen de werkloosheid en de toenemende criminaliteit", kregen de aanwezigen te horen. Hierna volgde een Eucharistievie ring en een gezamenlijke maaltijd. Na de maaltijd was er een onge dwongen samenzijn. Men kon De bijeenkomst werd besloten met het muzikale optreden van de Punktenburger Musikanten uit Amersfoort. Om 18.00 uur werd de feestelijke viering afgesloten met een dank woord voor de organisatie die dit vor elkaar had gebracht. Ook de aanwezigen werd bedankt voor hun spontane medewerking waar door het een uitermate geslaagde dag was geworden. De voormahge gouverneurs van Nieuw-Cuinea waren ook in Stoutenburg aanwezig. LEUSDEN - De twee hoofdprijswinnaars van de aktie die Radio Drieënhuizen hield, vlak na de opening van een nieuwe zaak aan 't Erf, zijn de heren Dijkhuizen uit Amers foort, en Kleter uit Leusden. De eerste won een compact disc-speler, de andere man een stereo radio-cassette recorder. Het nieuwe pand van Radio Drieënhuizen werd vrijdag 11 sep tember geopend. Die dag en zater dag 12 september werd aan ieder een die toen in de winkel voor meer dan 50,- besteedde, een mi niatuur service-autootje uitgereikt. Het miniatuurtje was voorzien van de naam van het bediijf. Er in zat een kaartje, waar op stond wat de betrokkene had gewonnen. Dat was bijvoorbeeld een video- of cassetteband, een radiotoestel- letje, of een hoofdtelefoon. Iedere vrouw die in de winkel iets boven het genoemde bedrag kocht, werd verreist met een bos tyoemen. land van De Hohorst' op de feestmarkt van De Hamershof mocht zich in een grote belangstelling verheugen. jj inmiddels bekend is, heeft men inmiddels 1700 handtekeningen verzameld tegen de plannen om het iintemaat te sluiten. Inmiddels heeft men op het internaat een uitvoerig rapport samengesteld, waarin alle y neuten tegen sluiting nog eens op een rij zijn gezet, zoals we die enige weken al uitvoerig in onze krant 1,' ceerden. het rapport, met reacties van bewoners, toewijzmgsinstanties en ouders van pupillen, wordt aan de li ter en aan de Kamerfracties toegestuurd. bleek, dat zij onder indruk waren van het spel van de muzikanten in spé en de show van de leerling- majoretten. De muzikanten traden zowel ge- zamehjk als in duo of trio op. Zij werden regelmatig afgewisseld door de majoretten die in groepjes van vier of vijf meisjes shows op voerden. Hierin werden diverse mogelijkheden en technieken ge toond met het baton en de pom pons. Het geheel werd toegelicht door instruktricë mevrouw L. de Vrede, en dirigent de heer J. Val kenburg. Gezien het succes van deze avond zullen vaker gemeenschap pelijk bijeenkomsten van de groe pen worden gehouden. Wie er de volgende keer ook bij wil zijn, kan lid worden van muziekvereniging 'Lisiduna'. Voor opgave en meer inlichtingen kan iedereen terecht bij de heer J.C. Spronk, koordinator muziekleerlingen, telefoon 033 - 942519; of mevrouw A.L. Kool, ma- jorettenleiding, telefoon 033 - 632029, of bij de heer Veenendaal, secretaris van de vereniging, tele foon 033 - 940744. LEUSDEN/AMERSFOORT - De Stichting Atari Gebruikers (SGA) Eemland houdt zaterdag 26 sep tember een bijeenkomst in zalen centrum 'De Amershof, Snouc- kaertlaan 11 in Amersfoort. Van 14.00 tot 17.00 uur zijn er demon straties op de XL en ST computers, onder meer met Turbo en GFA ba sic. L»e iirma Computer express is aanwezig om de mega ST te tonen. De SGA is volgens eigen zeggen een onafhankelijke organisatie die het computergebruik in Nederland stimuleert en ondersteunt. De toe gang tot de bijeenkomst van zater dag is gratis. Meer informatie wordt telefonisch verstrekt via nummer 03425 - 2244 of 2204. De hoofdprijzen van de wedstrijd die Radio Drieënhuizen hield ter gelegenheid van de opening van een nieuw pand, worden hier uitgereikt. Op de foto staan van links naar rechts: de heer Drieënhuizen, eigenaar van de zaak; de heer Kleter, die de tweede pnjs won, de heer Arends, füiaalhouder van de zaak, en de heer Dijkhuizen, die de eerste pnjs kreeg. internaat te komen. Dit, gezien de specifieke en unieke plaats die deze instelling inneemt in het scala van voorzieningen voor hulpverle ning aan jongeren. BRIEF Inmiddels heeft men op De Ho horst zelf een rapport vervaardigd, waarin alle argumenten tegen slui ting nog eens op een rij staan, dat rapport komt in grote lijnen over een met de argumenten, die we enkele weken al in deze krant pu bliceerden. Onderdeel van het totale pakket maakt ook een bnef uit, waarin di- rekteur Jan Weggemans nog eens duidelijk de relatie tussen het inter naat en Leusden op een rij zet. In die brief wijst Weggemans onder meer op de jongerenpro- jekten m Leusdenwaarin het inter naat heeft deelgenomen, in samen werking met het Leusdense jonge renwerk. Verder heeft 'De Hohorst" medewerking aangeboden aan het zoeken naar oplossingen voor de jongerenproblematiek in Leusden. Het internaat heeft verder de be reidheid getoond, medewerking te verlenen aan de 'werkvoorziening jeugdigen'. Het rapport gaat vergezeld van een groot aantal reacties op het plan tot sluiting. Die reacties ko men, naast van de direkt betrokke nen zoals inwonenden en ouders, van een groot aantal plaatsingsin stanties. iDEN - De leerling-majoretten luzikanten van muziekvereni- Lisiduna' hielden woendag 16 imber in 'De Til' aan de Ha- veldseweg een ouderavond in Drm van een 'open repetitie', veertig ouders kwamen die i bij de vereniging op bezoek, e reakties van de aanwezigen JSDEN/UTRECHT - Henk iderhorst, voorzitter van fractie van PSP/CPN in rinciale Staten, heeft iftelijke vragen gesteld Gedeputeerde Staten 1 de sluiting van jeugdin- aten. In zijn vragen infor- rt Branderhorst naar het dpunt van GS over die nen. Ook wil hij weten, of ran het college wat valt te vachten voor het behoud De Hohorst in Leusden. inderhorst vraagt met name, ^deputeerde Staten bereid initiatieven te ontplooien om ;t behoud van het Leusdense ikvereniging 'Lisiduna' in vol ornaat tijdens de taptoe die 9 juli in Putten werd gehouden. Woensdag 16 mber hielden de leerlingmuzikanten en -majoretten van de vereniging een ouderavond m 'De Til'.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7