ibliotheek 'Nieuw Langenbeek' oet mee aan kinderboekenweek 'Dokter Willem de Jong- stichting' vijfentwintig jaar Najaarstuinvuil aktie van start Verjaardagsreis medewerkers Pon LEUSDEN, leusilEf krant ïema luidt: 'Kinderen en boeken in Europa' Vergaderingen gemeente (oninklijke onderscheiding slag fiets -puzzeltocht In Leusdens tehuis 24 verstandelijk gehandicapten Resultaten kaartavond inrijding t gewonde eusder krant Jokaal «I ;b. m Achterveld: 46,2 mm regenwater! fbe% weefin degemeenteA Leusden Achterveld 1x3) DINSDAG 29 september 1987 plaatselijk nieuws ]USDEN De kinderboekenweek die dit jaar wordt ge- HCuden van donderdag 1 tot en met zaterdag 10 oktober, 'eft als thema 'Kinderen en boeken in Europa'. In de ■meente Leusden heeft de Openbare bibliotheek 'Nieuw na' mgenbeek', Hamersveldseweg 77, in dit kader diverse u [tiviteiten georganiseerd. Kinderen uit Leusden-Zuid en chterveld kunnen hieraan ook meedoen. Gel donderdag 1 oktober wordt 00 tot 17.30 uur een poppen- V0c' jel gehouden voor kinderen ■i tot 8 jaar. Voor jongere kinde- P| dit spel niet zo geschikt. Een week later, op donderdag 8 oktober, wordt een feestmiddag gehouden voor kinderen ouder dan 8 jaar. Dan is tussen 16.00 en ongeveer 18.00 uur een schrijfster van kinderboeken, Joke van Leeu wen, in de bibliotheek. Wat zij dan doet, is volgens een persbericht 'een verrassing'. De benodigde toegangskaar tjes voor deze twee bijeenkom sten zijn verkrijbaar in de biblio theek. Maar het blijft met bij deze akti- viteiten. Voor de oudere kinderen is er 'een kookreis door Europa' met recepten uit vijf landen. Kinde ren vanaf 10 jaar kunnen meedoen met een 'zoekspel' over Europa, waarbij zoveel mogelijk vragen dienen te worden beantwoord. Voor kmderen vanaf 8 jaar zijn er kleurplaten met daarop 'bekende figuren uit Europese kinderboe ken'. Voor erg jonge kmderen is er ook een kleurplaat. Voor de laatstgenoemde groep wordt gedurende de kinderboe kenweek iedere middag dat de bi bliotheek open is, tussen 16.00 en 16.30 uur voorgelezen. BEKROOND In bibliotheek 'Nieuw Langen beek' is een lijst voor handen van de kinderboeken die dit jaar m I verband met de kinderboeken week zijn bekroond. Verder is er een zogenaamde keuzelijst 'Europa in vogelvlucht'. Hierop staan boe ken die de bibliotheek aanbeveelt in verband met het thema van deze week LEUSDEN - In de maand okto ber worden de volgende openbare commissie- en werkgroepvergadenngen van de gemeente gehouden: Donderdag 1: Centrale An tenne Inrichting (C.A.I.); Maandag 5: Welzijn en On derwijs (WZO); Dinsdag 6: Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning (OW/RO); Donderdag 8: Algemene Be stuurszaken (ABZ); Maandag 12: Financieel Be leid en Beheer (FBB); Dinsdag 13: Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW); Dinsdag 20: Overlegcom missie Verkeer; Dinsdag 20: Planadvies groep (PAG); De voltallige gemeenteraad vergadert donderdag 29 okto ber. Alle genoemde bijeen komsten beginnen om 20.00 uur en worden gehouden m het gemeentehuis, 't Erf 1. De agenda's en te behande len snikken liggen vanaf vijf dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voor lichting, 't Erf 1, telefoon 941247 (toestel 116), en in Openbare bibliotheek 'Nieuw Langen beek', Hamersveldseweg 77. De verslagen van de hierbo ven aangekondigde vergade ringen worden ook op deze twee locaties ter inzage ge legd m de week volgende op die, waarin de betreffende vergadering is gehouden. 3n er iten, isde maar Berendse heeft zijn konmkhjke onderscheiding, een zilveren eremedaille, verbonden aan de orde ye-Nassau, uitgereikt gekregen. Zoals op de foto te zien is, is hij er erg mee ingenomen. USDEN/AMERSFOORT osdenaar J Berendse kreeg idag 25 september een zil- :en eremedaille uitgereikt, :bonden aan de orde van anje-Nassau. Deze konink lijke onderscheiding werd hem uitgereikt wegens zijn 40-jarige bednjfsjubileum bij Stork Bronswerk bv in Amers foort. De onderscheidene is gebo ren in de Keistad op 28 juni 1932. Momenteel woont hij m Leusden op het adres Prmses Beatrixlaan 32. In de afgelopen jaren heeft hij ook de volgende funkties bekleed: commissie lid van de Leusdense Zwem en Poloclub 'De Haaien', en tweede secretaris van de On dernemingsraad van zijn werkgever 'N - Aan de zondag 27 sep- door Jongerencentrum 'De Til' gehouden fiets-puzzeltocht, de den 23 mensen mee. Rond de start tijd, ongeveer om 13.00 uur, betrok de lucht, wat misschien het aantal deelnemers verminderde. De rou te werd uitgezet door Henk Bok- ker. De uitslag van de tocht luidt: 1. Familie G. van 't Klooster; 2. me vrouw Herder-Voskuilen; 3. Wer ner van de Berg. LEUSDEN - De 'Dokter Willem de Jong-stichting', of voluit de 'Stichting Protestants-Christelijke Tehuizen voor ver standelijk gehandicapten in de provincie Utrecht', bestond vrijdag 25 september precies 25 jaar. De stichting heeft negen zogenaamde gezinsvervangende tehuizen, waaron der één in Leusden. Dit tehuis werd in 1985 geopend, heet 'De Stegel', en is gelegen aan de Stijgbeugel. Er kunnen 24 verstandelijk gehandicapten worden gehuisvest. Het jubileum werd vrijdag ge vierd in 'Ouwehands Dierenpark' in Rhenen door zowel het personeel van de stichting als de bewoners van de tehuizen. In Leusden von den geen aktiviteiten plaats ter ge legenheid van dit feit, volgens Dick van Ee, groepsleider van 'De Ste gel'. omdat met ons tehuis, maar de stichting een mijlpaal heeft be reikt'. Aan het Leusdense tehuis zijn momenteel acht full-time mede werkers verbonden. Daarnaast doen er nog eens vier part-time dienst. HUISARTS De stichtmg is genoemd naar de in 1959 overleden Utrechtse huis arts Willem de Jong. In een boekje ter gelegenheid van het jubileum, LEUSDEN - De eerste kaartavond van het seizoen, op donderdag 24 september, m Jongerencentrum 'De Til' aan de Hamersveldseweg, genoot veel belangstelling. Aan de bijeenkomst namen 56 personen deel. De uitslagen zijn: Klaverjassen: 1. Gijs de Ridder, 6086 punten, 2. Gerda de Ridder, 5334 punten; 3. Mevrouw De Rid der-Schimmel, 5314 punten; 4. De heer Coense, 5210 punten; 5. de Tiëér H. Voskuilen, 5189 punten; 6. Mevrouw Snoek, 5136 punten; 7. Mevrouw De Kruiff, 5067 punten; 8. De heer C van Buuren, 5044 pun ten; 9. Mevrouw Aalbers, 5017 punten. Schutjassen: 1. De heer W. Wernsen, 88 punten; 2. De heer W. de Ridder, 85 punten; 3. De heer D Hubregtsen, 81 punten; 4 Johan Vis ser, 72 punten; 5. De heer G. Voor burg, 69 punten; 6. Herman Smal, 68 punten. staat over deze dokter: 'Telkens weer kwam hij in aanraking met moeilijkheden, die ouder worden de geestelijk gehandicapten ople verden m hun gezinnen. Hij con stateerde, dat zowel de ouders en andere huisgenoten als de gehan dicapten zich daardoor heel onge lukkig voelden. Waar en wanneer hij kon, is hij toen aan het werk gegaan, om daann verbeteringen aan te brengen.' Uit waardering voor het werk dat deze huisarts had verricht, werd de in 1962 opgenchtte 'Stichtmg Tot Oprichting en Instandhouding van Christelijke Tehuizen voor Alleen staande Geestelijk Gehandicapten' naar hem genoemd. Het duurde nog tot medio 1964 voordat het eer ste tehuis, 'De Meyerhorst' m Maarn, kon worden geopend. Als reden geeft het jubileumboekje op: 'Het gezinsvervangend tehuis was toen een nog betrekkelijk nieuw verschijnsel en men vroeg zich in alle ernst af of in de provincie Utrecht behoefte aan zo'n tehuis zou bestaan.' De stichting heeft nu de volgen de tehuizen: 'Blitse Gnft', 'Faros' en 'De Vuurdoorn' m Utrecht, 'De Loe- ver' m Wijk bij Duurstede. 'Lonas' in Veenendaal, 'Nieuw Plantwijck' ui Driebergen, 'De Reiger' m Maars- senbroek, 'Sparrenheuvel' in Bosch en Duin, en 'De Stegel' in Leusden. Alle tehuizen, behalve 'De Vuur doorn', zijn bestemd voor volwas senen. In totaal kan de stichting aan 204 verstandelijk gehandicapten onderdak bieden, waarvan 183 vol wassenen en 21 kinderen Volgens het jaarverslag over 1986 van de stichting blijkt, dat er op 31 decem ber van dat jaar daadwerkelijk 179 woonden; 163 volwassenen en 16 kinderen. GEZOND Uit datzelfde jaarverslag blijkt, dat de stichting financieel gezond is. Het jaar kon worden afgesloten met een positief saldo van 389.000,-. Over het wel en wee van de stichtmg schrijft voorzitter C.M. Roelofsen-Van Eijl in een voorwoord bij het verslag: 'Veel is bereikt op het gebied van de zorg voor geestelijk gehandicapten. Zonder moeite is het zeker niet ge gaan. Toch overheerst de beschei denheid, de voldoening Elders in het voorwoord staat: 'De groei van onze stichting was uiteraard alleen mogelijk m het ka der van landelijke regelingen en dankzij de bereidheid van Provin ciale Staten en van gemeenten om hun medewerkmg te verlenen. Deze steun is alleen te verklaren uit een algemeen aanwezig besef van de plicht de geestelijk gehandi capte mens een waardig bestaan te geven en de groeiende overtui ging, dat het gezinsvervangend te huis daarvoor een doelmatig mid del was. Wij hebben ongetwijfeld het maatschappelijk klimaat in veel opzichten mee gehad.' oud ÜN - De 7-jarige P. uit Leus- kte woensdag om ongeveer ir gewond bij een ongeluk, getje fietste op het fietspad e Noorderinslag in de nch- i Amersfoort. De 20-jarige J. irsfoort kwam hem met een bromfiets achterop, en wilde iiem passeren. Toen de brommerrijder half naast het jongetje reed, sloeg de laatste opeens linksaf. Volgens de Amersfoorter had de jeugdige fietser niet om gekeken of zijn hand uitgestoken. Een botsing volgde. Het jongetje liep daarbij dusdanige verwondingen op. dat hij moest worden overgebracht naar het Amersfoortse St. Elizabeth-zieken- huis. De bromfietser kwam met schnk vrij. Beide njwielen waren beschadigd. 3ze el afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. f,50 le 2,50 2,50 7,50 1472 aktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd aktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker redaktle- Hans Mosterd vering kopij en advertenties: hel dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor londerdagnummer tot uiterli|k woensdagmiddag 12 00 uur laktie en administratie: öor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op öagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur toon 033-941495 (administratie en redaktie) •nnementsgeld: per jaar. 33,90 per half jaar, 17.20 per kwartaal hten bezorging: onnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagmiddag 18 00 hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op mze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 930 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt men met onze mspekteur bezorging, overdag 03420 94206 «stellen foto's: Heeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u «tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) °oruitbetallng op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld. dadelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, m«r van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, bellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 'ook contant betalen op ons kantoor. Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling H u de gewenste foto('s) thuis. Jf-EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- frenkombinatie te Barneveld. EUSDEN - Dit najaar, van af 12 oktober, mag in de gemeente Leusden op 41 plaatsen tuinvuil worden gestort. Deze plaatsen zijn gemarkeerd met borden met daarop de tekst 'tuin vuil'. Onder tuinvuil wordt hier verstaan het plantaardige afval, zoals gras, snoeihout en plan ten. Voor alle duidelijkheid: te gels, sierbestrating of gedeel ten van hekwerk mogen er met worden gestort. Het vuil mag dus ook met zijn verpakt m dozen of plastic zakken. Al dit verpakkingsmateriaal maakt het moeilijker hei wycu^w.v. afval te verwerken. SCHOONMAAK Het is in de gemeente al veel jaren gebruikelijk, dat in het voor- en najaar verscheidene stortplaatsen voor tuinvuil wor den ingericht. Partikulieren mogen hier dan hun plantaar dig afval kwijt, dat tijdens een 'grote schoonmaak' te voor schijn komt. De bedoelmg van deze vuil stortplaatsen is de hoeveel heid huishoudelijk afval te be perken. Meer informatie wordt verstrekt door de Gemeente- werf, Hamersveldseweg 105, telefoon 033 - 941594. LEUSDEN - Ter gelegen heid van het feit dat Pon's automobielhandel bv vo rige maand 40 jaar gele den begon met de import van Volkswagens, mogen alle medewerkers van het bedrijf met hun parters twee dagen naar Wenen. In totaal vertrekken vrij dag 2 oktober ruim acht honderd mensen met vier vliegtuigen van Schiphol naar de Oostenrijkse hoofdstad. Het gezelscnap Kiijgt daar een uitgebreid cultureel pro gramma voorgeschoteld. Een woordvoerder wil niet kwijt wat dat precies inhoudt. Als reden daarvoor geeft hij op, 'dat het een verrassing moet blijven'. Wat al wel bekend is, is dat voor de groep zullen op treden de zangeres Marjon Lambriks, de pianist Louis van Dijk, de violist Jaap van Zwe den, de Wiener Sangerknaben en enige Oostenrijkse orkes ten. Ook wordt een busnt ge maakt door de stad en worden er vele historische gebouwen bezocht. door Jan Versteegt. Het is nooit leuk een nieuw record op weergebied te boe ken; of het is te heet of te koud, dan wel te droog of te nat. Afgelopen donderdag was het weer eens flink raak. Het oude Achterveldse re cord wat betreft de neerslag, stond sedert juli op 33,8 mm, in één etmaal. Vrijdagoch tend tapte ik maar liefst 46,2 mm af! Gemeten over het ge hele etmaal: in twaalf uur tijd viel maar liefst 48,5 mm uit de hemel in de meter. Vol gens vele Achtervelders is het donderdag noodweer ge weest, nadat 's morgens vroeg de stad Utrecht al aan de beurt was gekomen. Daar ontstond een complete ver keerschaos door bliksemin slag, welke de computer die de verkeerslichten bedient, vernielde. Tevens brak brand uit in twee huizen. Al met al weer genoeg stof om over te praten en te schrijven. Achterveld heeft dus weer een nieuw record. In het weekeinde stond het weer in het teken van aan voer van koude lucht, die af komstig was uit hoge breed ten. Deze aanvoer vond plaats tussen een oude de pressie boven Finland en een hogedrukgebied in opbouw boven de Britse eilanden. Een Noordwestelijke tot Noordelijke stroming was hiervan het gevolg. Het is een stuk kouder geworden, vergeleken met vorige week. Toen heersten nog tempera turen tot 27 graden in het zui den van het land, maar op dit moment komt de thermome ter niet veel verder dan 14 a 16 graden. De nachten zijn ook een stuk kouder gewor den. Doordat de atmosfeer nu tot rust gekomen is, bestaat er een gTote kans op vorst aan de grond. Dit is een nieuwe term voor nachtvorst. Der halve is het oppassen gebla zen voor kwetsbare gewas sen en planten. Afdekken er van lijkt verstandig. Het genoemd hogedrukge bied Lt> naar verwacnung doorgeschoven in de richting van Zuid-Scandinavië. Het zorgt de komende dagen voor droog en vrij rustig weer. Door afkoeling vanwege de reeds langere nachten, ont staat 's nachts gemakkelijk mist. Deze lost steeds moeilij ker op. Daarna zal er echter ook wat zon zijn. De middag- temperaturen blijven eerst vrij laag: rond 15 graden Cel sius. In de loop van de week wordt de luchtstroming gelei delijk meest oost en later zuidoost, zodat de tempera tuur wat hoger kan komen. Boven de twintig graden Cel sius wordt het echter niet meer. Het ziet er naar uit, dat diepe depressies uitwijken naar IJsland en omgeving. Het voordeel is voor ons, dat deze warme lucht naar boven aanvoeren, hetgeen het ho gedrukgebied zal verster ken. Dat kan dan een periode van wat langere stabiliteit opleveren. Warm is het nog in het ooste lijk deel van de Middel landse Zee. In Noord-Europa tekent de naderende winter zich reeds af. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden s kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het v/eer in Leusden De prnspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietaneven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontraki Kabelspots halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6. per dag. elke regel meer 6 - (betaling kontant op oris kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6, - per dag, elke regel meer 6, - (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Dinsdag 29 september 9.30 uur: reünie bij Tankwerk plaats 574 van de Koninklijke Land macht, Kolonel van Rooijenweg 3. Donderdag 1 oktober 16.00 tot 17.30 uur: poppenkast in bibliotheek 'Nieuw Langen beek', Hamersveldseweg 77; 20.00 uur: afdelingsbijeen komst Aartsdiocesane Boeren en Tuinders Bond (A.B.T.B.) in 'De Til', Hamersveldseweg 30; 20.00 uur: vergadering com missie Centrale Antenne Inrich ting (C.A.I.) in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur: tweede lezing over Franse chansons in boerderij 't Claeverenblad, De Brink 16. Dinsdag 29 september: 20.00 uur Ledenvergadering EHBO. Ons Gebouw. Woensdag 30 september: 9.00 uur Handwerkhobbyclub De Moespot. Donderdag 1 oktober: 13.30 uur Bejaardensoos, Ons Gebouw Donderdag 1 oktober: 19.30 uur Volksdansen, De Moespot. Vrijdag 2 oktober: 20.00 uur Kaarttoernooi, De Hessenkar Zaterdag 3 oktober: 20.00 uur Dansen, Café Buitenlust. Zaterdag 3 oktober: 20.00 uur Disco Show, De Klaveet. Zondag 4 oktober: 14.00 uur AMBC Onëntatierit, start Hotel De Roskam Zondag 4 oktober: 14.00 uur Disco, De Klaveet. Dinsdag 6 oktober: 9.00 uur Wel fareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw. Dinsdag 6 oktober: 20 00 uur Kaartavond KPJ - ABTB - KPO. Be jaardensoos, De Moespot

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3