Hard werkend Achterveld boekt eerste winst Spekkoper Herstel Roda (za) ten koste van Hercules 31 Roda (zo) blijft futloos Olympia gemakkelijk de baas Wisselvallige prestaties Haaien Enk de Jong door beenbreuk lange tijd uitgeschakeld: VAETItAL BAL AKS Uitslagen Dames- schietclub Treffer Bert Staubach enige hoogtepunt: Li DINSDAG 29 SEPTEMBER 1987 ACHTERVELD - Bij Achterveld kon zondag, na twee compe titie-nederlagen en een mislukt bekeravontuur, eindelijk de vlag weer eens in top. Voor eigen publiek troefde de nog immer gehandicapte formatie van trainer/coach Cor Hoogland Zuider zeevogels af door met 1-0 te winnen. De tol was echter wel hoog. De strafschop waardoor Achterveld op voorsprong kwam, werd veroorzaakt door een lelijke overtreding op Erik de Jong, die met een gebroken kuitbeen naar het ziekenhuis kon worden afgevoerd. foortse oefenmeester miste zijn uit werking met. Zuiderzeevogels vond een ploeg tegenover zich, die tot het uiters_te gemotiveerd was en die bereid bleek voor elke meter van het veld te knokken voor wat het waard was. Het lijkt juist die instelling te zijn geweest, die Ach terveld boven zichzelf uittilde, waardoor uitgerekend tegen Zuiderzeevogels resultaat kon wor den geboekt. Toch hoopt men in Achterveld dat de uiterst verdiende overwin ning op Zuiderzeevogels de omme keer zal betekenen in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De oranjehemden stonden na twee wedstrijden troosteloos en punt loos onderaan en met die positie konden de Achtervelders, na het vonge seizoen lang in de top te hebben meegedraaid, nauwelijks vrede hebben. Natuurlijk waren er voor de mati ge gang van zaken wel redenen aan te voeren. Zo trof Cor Hoogland .aan het begin van het seizoen een spelersgroep, die voor een belang rijk deel in de lappenmand zat, ter wijl een ander deel door schorsin gen of door andere omstandighe den niet beschikbaar was. Hoog land echter wenste zich niet volle dig achter deze excuses terug te trekken. Zondag maakte hij in een stevig gesprek met de groep die wel speelklaar was duidelijk, dat er een belangrijk deel van de verant woordelijkheid voor de slechte re sultaten bij de spelers zelf lag. In niet mis te verstane bewoordingen werd een aantal spelers met name op hun mentaliteit aangesproken en de donderpreek van de Amers- TACKLE Met name Erik de Jong bleek in de spits een ware plaaggeest voor zijn directe tegenstanders, en dat zou hem later in de wedstrijd nog duur komen te staan. Reeds in de tweede minuut brak De Jong door, waarbij zijn opponent noodge dwongen de kwaliteit van de Ach- terveldse shirts aan een onderzoek onderwierp. Het vergelijkend wa renonderzoek viel in het voordeel van de shirts en m het nadeel van De Jong uit. De Achtervelder kreeg slechts een vrije trap mee, die ech ter mets opleverde. Achterin gaf de thuisploeg Zuiderzeevogels geen millimeter Achterveld boekte op eigen terrein de eerste winst van dit seizoen, door Zuiderzeevogels met 1-0 de baas te bhjven. ruimte. Herman van Burgsteden viel op, doordat hij de Zuiderzeevo- gelsspits volledig aan banden leg de, terwijl de middenlinie, bestaan de mt Harrie van Dalen, Robbie de Vette en Gerard van de Breemer uitblonk in gretigheid. Na bijna een half uur te hebben gespeeld, was Achterveld dicht bij een doelpunt Edwin Snijders werd door twee man m de sandwich ge nomen. De vrije trap die daarop volgde, werd door Harrie van Da len rakelings over geschoten. Vijf minuten voor de pauze was het toch nog raak. Enk de Jong glipte op nieuw door de Zuiderzeevogels defensie, maar werd daarna bin- nende zestien meter zo hard getac keld, dat hij zijn kuitbeen brak. Voor de scheidsrechter was hier maar één beslissing mogelijk: strafschop. Gerard van de Breemer velde daarna meedogenloos het vonnis: 1-0. De uitgeschakelde De Jong werd vervangen door Klaas van de Heuvel, die zojuist van vakantie terug was gekeerd. BROUWERIJ Achtenn hield Achterveld de za ken over het algemeen goed ge sloten, al kwam men vlak voor de veldwisseling, door eigen schuld, nog ernstig in moeilijkheden. Ruud Tolboom speelde te lichtzinnig te rug op zijn keeper, zodat de Zuiderzeevogelsspits zijn voet er tussen kon knjgen. In de gauwig heid wist de man er echter niets goed mee mt te richten, waardoor de thuisploeg een tegentreffer be spaard bleef. Na de pauze creéerden beide ploegen zich een aantal mogelijk heden, maar het duurde tot een kwartier voor het emde, voor er weer wat leven in de brouwerij kwam. In een alles-of-niets-offen- sief van de tegenstander kwam Achterveld met de rug tegen de muur te staan. Omdat Ruud Tol boom, Henk Voorburg en sluitpost Gerard van de Bedum het hoofd koel hielden, bleef de thuisploeg in de heksenketel overeind. Tien mi nuten voor het einde werd Hans van de Kooy nog vervangen door Van der Pol en de verse kracht mocht er getuige van zijn hoe zijn ploeg de eerste punten in de com petitie binnenhaalde. LEUSDEN - De zaterdag-elf van Roda heeft op eigen terrein het winnende spoor weer gevonden. Na de nederlaag tegen Mus ketiers een week eerder en een gelijkspel bij Velox, kon de formatie van Wim van der Linden nu de volle winst weer op strijken. In een, vooral na de pauze, veel te hard duel kwam Roda dankzij een eigen doelpunt aan de volle winst. De Leus- denaren lieten echter de mogelijkheid liggen om Hercules af te straffen. standaardsituaties en als libero Fokko van Leyenhorst zich met de aanval ging bemoeien. De vnje verdediger testte in de beginfase met enkele harde schoten uit de tweede lijn de Hercules-keeper. In de 30e minuut leidde één van zijn poeiers tot corner. Barry Kamphorst bracht de bal in de zes tien, waarna een Hercules-speler - In de tweede thuiswedstrijd van het seizoen trad Roda'46 op als gastheer van good-old Hercules mt Utrecht. Na de nederlaag van vorige week tegen Musketiers (1- 0) was het zaak dat mt deze con frontatie de volledige winst zou worden behaald om het verschil in punten met de concurrentie met te groot te laten worden. In deze opzet is men inderdaad ge slaagd al was de wijze waarop en de marge waarmee afstand werd genomen nog weinig overtui gend. De blauw-wit gestreepte te genstander met in de achterste lijn een paar spelers waarbij de jaren beginnen te tellen, had de zater dag-elf toch minder problemen moeten opleveren. Na de doelwis- seling verzuimde Roda'46 de op ponent definitief van zich af te schudden en bleef het bij een ma gere 1-0. "We zijn weer op de goede weg. De jongens hebben keihard voor dit resultaat gevoetbald, maar na de hervatting was het té rommelig en heten we de kansen liggen. Maar over het algemeen ben ik te vreden, vooral de wisselwerking op het middenveld tussen Nico Romeijn, Barry Kamphorst en Har rie Kersies werkte perfect", aldus trainer Van der Linden, na de tweede overwinning van het sei zoen. Op de gemillimeterde grasmat van het Burgemeester Buining- sportpark zette Roda'46 zijn tegen stander onder druk, maar tot écht mtgespeelde kansen kwam het niet. De gevaarlijkste momenten kwamen voornamelijk voort uit met Harrie Kersies in zijn buurt -de bal met het achterhoofd in eigen doel kopte 1-0. ZELFVERTROUWEN De Leusdenaren kregen na deze opsteker meer zelfvertrouwen en waren dan ook dicht bij nog een treffer, ware het niet dat de scherpte voorin - vooral bij spits Coen van Dijk - ontbrak. De spits- speler lag negentig minuten lang aan de ketting bij zijn directe be waker, die enkele malen lelijk over de schreef ging. Scheids rechter Van de Pas noteerde vier spelers (onder anderen Roda-spe- lers Hame Kersies en Edwin Veld huizen) voor kleine overtredin gen, maar zag sommige smerige „tackles" door de vingers. Toen bijvoorbeeld de doorgebroken Edwin Veldhuizen door de kee per in het gezicht werd geslagen, kreeg de boosdoener slechts een waarschuwing. Het tweede bedrijf werd gety peerd door felle te harde duels, waarbij Roda'46 uitblonk in het missen van kansen. De opbouw van achteruit verliep prima, maar in het zestienmeter-gebied geko men stokten de rood/zwarte aan- valsdaden. De beste kans voor de formatie van Van der Linden kreeg Edwin Veldhuizen. De in de tweede helft als linkerspits opere rende speler ontbrak het aan over zicht of was gewoon te zelfzuchtig toen hij alleen op het vijandelijke doel afstoof. Bij een breedte- pass-je" had Coen van Dijk de bal voor het intikken gehad, ech ter Veldhuizen verkoos om zelf op doel te schieten. Uit een onmoge lijke hoek knalde 'Speedy' de bal op te vuisten van de keeper. Zo bleef de Utrechters de knock-out bespaard. Ook in de fase daarvoor hadden de Leusdenaren de voorsprong kunnen opvoeren. Coen van Dijk miste evenwel tweemaal en ook invaller Rob Verdier - de vervan ger van Harry Settels - faalde oog in oog met de keeper. "Die kansen moeten er gewoon in en dan winnen we de wedstrijd met vier-nul", zo meende Van der Linden na afloop. Hercules daar entegen kreeg zelden de gele genheid om doelman Berry Buunk op de proef te stellen. De bezoe kers hadden genoeg lengte in de LEUSDEN/ACHTERVELD - De vierde ronde van de voet balcompetitie is voor de se lecties van Roda '46 en Ach terveld niet ongunstig verlo pen. Alle drie de teams wisten zich spekkoper, na 1-0 zeges op respectievelijk Hercules (za.), Olympia '25 (zo.) en Zuiderzeevogels (Achter veld). In de Hoofdklasse zaterdag deed Roda wat het doen moest om de aansluiting met de kopgroep met al in een vroeg stadium van de competitie definitief te verhezen. De ploeg boekte op het Burge meester Buiningpark de tweede overwinning van het seizoen en wel tegen Hercules, dat voorlopig nog niet erg hoog wordt aangeslagen in de Hoofdklasse. De koplopers maakten opnieuw geen fouten. Bloemenkwartier boekte m Amersfoort opmeuw de volle winst en wel tegen SOVA '54, dat met 2-3 de boot in ging. Eem- dijk bevestigde de goede vorm door in Nijkerkerveen met 0-1 te zegevieren bij Veensche Boys. De musketiers uit Eist maakten geen fout bij Velox. In Utrecht won nen de Elstenaren met 0-2. Onderin het klassement deed WA'71 goede zaken, door Hoo- gerheide met 4-0 de baas te blijven. Hierdoor deed men de laatste plaats over aan Veluwsche Boys, dat ook zaterdag puntloos bleef te gen WJ (1-2). Uitslagen Hoofdklasse (za.) WA'71 - Hoogerheide 4-0; Veluw- se Boys - WJ 1-2; Veensche Boys - Eemdijk 0-1; SOVA'54 - Bloemen kwartier 2-3; Roda'46 - Hercules 1- 0; Velox - Musketiers 0-2. Stand Hoofdklasse (za.) 1. Bloemenkwartier 4-8 (12-4); 2. Musketiers 4-8 (8-2); 3. Eemdijk 4-8 (10-0); 4. WJ 4-6 (8-3); 5. Roda'46 4- 5 (3-1); 6. Velox 4-3 (3-5); 7. Veen sche Boys 4-2 (4-7); 8. Hercules 4-2 (5-7); 9. Hoogerheide 4-2 (3-8); 10. SOVA '54 4-2 (6-9); 11. WA'71 4-2 (4-13); 12. Veluwse Boys 4-0 (3-9). SPANNING air pp In de eerste klasse van het a dagafdelingsvoetbal is de ning voorlopig nog te snijden. te favorieten hebben zich nog t inr aangediend, maar ook onde lei komt er nog geen tekening in stnjd. Na de vierde ronde is er o geen ploeg meer zonder punt in, Op het moment dat Achterveld c 1-0 won van Zuiderzeevogels, ten alle ploegen zich in het b- van één of meer punten. Met overwinning op Zuiderzeevog deed Achterveld overigens ooki rode lantaarn over aan Olympia' Beide ploegen hebben wel, net EMM en Naarden '79, een wjprs strijd minder gespeeld als de a currentie. Roda rukte op naar een twee plaats, na de zege op Olympia. plaats delen de Leusdenaren ovt gens wel met Veensche Boys, korte metten maakte met BW in 2-0. Het Amersfoortse WZA de goede generale tegen BW, rige week (2-9), in de ontmoet met koploper BFC met waarmalo !r^ De Bussummers zegevierden r uu' 0-1 en verstevigden daamP^1 voorlopig hun leidende positie. Barneveld raakte op eigen tp116 rein de tweede plaats kwijt, met 0-3 van EMM te verhezen. Hilversummers herstelden hiermee van de klap die ze bij opliepen, twee weken geleden. Kockengen verraste Naaic!^ '79 door met 3-1 winnend van veld te stappen. lild 1. die h nu om Uitslagen eerste klasse (zo.) Olympia '25 - Roda '46 0-1; Bar. veld - EMM 0-3; Achtervelc Zuiderzeevogels 1-0; Kockenge Naarden '79 3-1; WZA - BFC Veensche Boys - BW31 2-0. Stand eerste klasse (zo.) 1. BFC 4-7 (10-4); 2. Roda'46 4-5 3)l 3. Veensche Boys 4-5 (7-4) EMM 3-4 (7-8); 5. Barneveld 4-4 7); 6. BW31 4-4 (9-13); Naarden'79 3-3 (6-5); 8. WZA (4-5); 9. Zuiderzeevogels 4-3 (4 10. Kockengen 4-3 (5-11); 11 terveld 3-2 (3-4); 12. Olympia '25 (3-7). Hame Kerssies voorhoede, maar het ontbrak hen aan technisch vermogen en ge voel voor combinatie. Na exact ne gentig minuten floot arbiter Van de Pas voor het eindsignaal en was de tweede zege van Roda'46 een feit. De opstelling was: Berry Buunk, Karei Ouwerkerk, Fokko van Leyenhorst, Klaas de Vries, Edwin Veldhuizen, Nico Romeijn, Wout Buerink, Harrie Kersies, Barry Kamphorst, Harry Settels (Rob Verdier), Coen van Dijk. ACHTERVELD - Na een vrij lange vakantieperiode zijn de le den van de damesschietclub ook weer van start gegaan. Er waren er< iro de bij de onderlinge schietwedst den acht leden aanwezig. 1 was Liesbeth Suermondt die e ste werd met 87 punten. De o rige uitslagen waren. 1^ aantal pun! 2. RiaVos 3. Anneke Oudshoorn 4. Inie Kok 5. Nel Tijmensen 6. Tiny Tolboom 7. JeannetVos 8. Mien v.d. Burgwal De gemis aan een echte spits deed zich met name bij het afmaken goed voelen. WIND LEUSDEN - De zondagelf van Roda'46 is in de eerste klasse lekker uit de startblokken gekomen. Zondag behaalde de for matie van trainer Ruud Maas in Hilversum bij Olympia'25 op nieuw belangrijke punten, waarmee men voorlopig zelfs de tweede plaats deelt in het klassement Een doelpunt van Bert Staubach diep in de tweede helft, ver leende het kleurloze duel nog enige glans, en leverde Roda twee punten op. De goede start van de Leusdense eerste klasser is des te opvallen der, omdat de ploeg nog immer verre van volledig is. De zieken boeg is na zondag zelfs overvol te noemen. Zo verloor Roda afgelo pen zondag binnen tien minuten Hans Heymen: verdraaide krue. Wilco Betting, die door zijn enkel ging, terwijl in de tweede helft Hans Heimen zijn knie verdraaide, waarmee de zorgen van trainer/ coach Ruud Maas aan het spelers front eerder toe dan af lijken te ne men Het uitvallen van Betting had overigens wel tot gevolg, dat Ben nie Wittenberg zijn rentree weer kon maken in de ploeg. John Jan sen is er echter nog steeds niet bij en het is dan ook met verwonder lijk, dat de problemen van de ploeg zich juist in de aanval mani festeren. De manier waarop Ruud Maas dit gemis echter het hoofd tracht te bieden, lijkt zijn uitwerking met te missen. De resultaten zullen, bij onstentenis van een echte spits, vanuit een hecht georganiseerde defensie gestalte moeten krijgen. Wat dat betreft mag de Leusdense oefenmeester van geluk spreken, dat hij dit seizoen de beschikking heeft over Meindert Vlugt, die dit jaar weer binnen de lijnen terug te vinden is, na zelf de ploeg als trai ner onder zijn hoede gehad te hebben. Vlugt blijkt met zijn rou tine een organisator van het zui verste water, die de verdediging van de Leusdenaren tot een schier onneembare vesting weet om te bouwen. STOOTKRACHT Ook zondag bleek de beproefde aanpak waardevol, al leverde het geen bijster aantrekkelijk kijkspel op. Ruud Maas legt echter de ver- antwoodelijkheid voor het matige duel volledig bij de tegenstander: "Om een wedstrijd te moeite- waard te maken, zijn er twee ploe gen nodig die willen spelen", al dus Maas, "en Olympia wilde met of kon met. Je verwacht bij een uitwedstrijd dat de tegenstander er alles aan doet om het spel te maken, maar dat was vandaag absoluut niet het geval. En wij moeten het zeker nu van een hechte achterhoede en een sterk middenveld hebben, want in de spits mis ik gewoon snelheid. Toch denk ik dat we vandaag ver diend hebben gewonnen, want zelfs na dat doelpunt van ons, bleef Olympia hetzelfde bange spelletje spelen. En ik ben ook erg gelukkig met die twee pun ten. want nu blijven we er lekker bij, zelfs nu we nog zoveel mensen missen". De wedstrijd Olympia - Roda '46 was er een zonder echte hoogte punten, of het moest het doelpunt van den Leusdenaren zijn. Het ge mis aan aanvallende stootkracht werd bij de Leusdenaren het tref fendst geïllustreerd door het feit, dat men tot dne maal toe een vrije trap vanaf de zestien meter mocht nemen. De inzetten misten alle maal het nodige zelfvertrouwen, waardoor Olympia betrekkelijk eenvoudig overeind bleef De gastheren leken zich overigens al tevreden te stellen met een gelijk spel, want erg veel moeite onder namen de Hilversummers niet om het Roda-doel onder druk te zet ten. De beste kansen bleven voor Roda, dat een aantal malen tot dicht bij de keeper oprukte. Het In de tweede helft profiteerden de Leusdenaren van de lastige, dwars over het veld staande wind. Omdat de tegenstand van Olym pia voor de pauze erg tegenviel, besloot Roda in het tweede bedrijf op jacht te gaan naar twee punten. Dat leidde bijvoorbeeld tot een uitstekende kans voor de mee naar voren gekomen voorstopper Ronnie Burgsteden, die een door Remco Bosman genomen corner goed 'time'-de en opspringend zijn hoofd tegen de bal kreeg. Zijn inzet miste echter de preciesie die nodig was om de gasten op voor sprong te helpen. Halverwege de tweede helft kreeg Roda toch nog dat waar het recht op leek te hebben. Invaller Jaap Zweinenberg, die de moege streden Hans Vrijgeef was komen vervangen, leidde een actie in, die Bert Staubach in staat stelde zijn ploeg naar 0-1 te schieten. Hoewel Roda het in de slotfase zelfs maar met tien man moest zien te rooien (op dat moment dat Hans Heimen zijn knie verdraaide, had Ruud Maas zijn wissels al ge bruikt), leek Olympia niet serieus van plan om de achterstand onge daan te maken. Men kroop wel meer uit de schulp dan voorheen het geval was, maar een echte vuist kon de Hilversumse ploeg niet maken. De beste kansen ble ven dan ook voor Roda. dat in de counter meer ruimte had dan eer der in de wedstrijd. Het bleef ech ter bij 0-1. LEUSDEN - In zwembad 'De Hooghe Waerd' in IJs- selstein werd zaterdag de eerste van in totaal vier wedstrijden verzwommen in het kader van de lande lijke jeugdcompetitie. De Haaienafvaardiging wis selde individuele hoog standjes af met slechte tij den. In het begin van de wedstrijd waren de presta ties beter dan later op de dag. De komende weken zal volgens trainer/coach Jules Baars bij de trainingen de nadruk gelegd wor den op het duurwerk om de con ditie verder uit te bouwen. Annelieke Jacobs In het begin van de wedstrijd werd al direct een hoogstandje geleverd door Simone Sybrandy en Annelieke Jacobs op de 200 m wisselslag. Beide meisjes verbe terden hun tot dan toe persoon lijke recordtijd met 4 en 5 secon den. Simone realiseerde nu een tijd van 2.37.7, waarmee ze slechts 2,7 seconden verwijderd bleef van de lirruettijd voor deelname aan de nationale winterkampioen schappen. Annelieke zwom nu een tijd van 2.40.3, waarmee ze achter Simone als tweede ein digde. SCHOOLSLAG Op de 200 m schoolslag waren het Alma Verhoeven en Tamara van Gorkom die uitstekend presteer den. Lukte het Alma net met het clubrecord bij de meisjes onder 16 jaar te verbeteren, Tamara slaagde daar wel in bij de meisjes onder 14 jaar. Alma bleef met haar tijd van 3.08.7 slechts ééntiende seconde verwijderd van het club record. Tamara verbeterde met haar tijd van 3.09.1 het clubrecord met ruim 6 seconden. Met deze tijd werd Tamara tweede achter Alma Bij de jongens was het Marco Woerdman die op de 200 m vrije slag 6,5 seconde sneller zwom dan ooit te voren. Zijn tijd van 2.19.8 was bovendien goed voor een derde plaats Tjiwolt Wierda ver beterde met 2.27.2 eveneens zijn tijd op dezelfde afstand met bijna 3 seconden. De 200 m schoolslag was voor Ru ben Tolboom een succesnummer. Met een tijd van 3.09 4 verbeterde Jaap Zweinenberg: voorbereidend werk. Tamara van Corkum hij zijn tot dan toe beste pre5 met ruim 6 seconden. Ramy kers en Caspar Renkers die ei eens op hetzelfde nummer uit men, zwommen tijden van 3. en 3.11.1. Door een klem fejll werd Caspar helaas gedisktf ceerd. Anders had hij zijn tot toe beste prestatie met ruim conden verbeterd. Bij de tussengevoegde zwem: km mers voor jongens en meisjes C l der 10 jaar en met meetelle voor de competitie waren Thijs Bokkers en Wemer var Berg, die hun tijden op de rug verbeterden met bijna 5 en conden. De respectievelijke \T He rsc !iaj oda toi Cl C-ia 85- Ddi (Be W den die ze zwommen, toi 1.54.5 en 1.44.9. LT-s Tot slot van de wedstrijd we: k* de twee estafettenummers de 100 m vrijeslag jongens en 41 m wisselslag meisjes winner- gesloten.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6