O* Roda (zo) viert feest tegen Barneveld Doelpuntrijk Achterveld pakt punt Roda overklast koploper Bloemenkwartier r Leusdenaren na rust goed op dreef: 5-3 Leusdenaren behouden aansluiting na 2-4 wmst Uitslag schietclub VMTItAL tv It A LANS Kaarttoernooi De Hessenkar r Fortitudo te sterk voor dames SVA Puzzelrit A.M.B.C. VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT LEUSDEN - Roda-zondag lijkt zich dit seizoen vooral ten doel te hebben gesteld op eigen terrein aan klantenbinding te doen. Na een oogstrelende show tegen EMM (7-1), viel er dit week einde op het Buiningpark weer in royale mate te genieten van regelrecht spektakel. Opnieuw werden de bezoekers vergast op acht doelpunten, waarbij Roda er vijf voor eigen rekening nam. Barneveld, de andere hoofdrolspeler in het blijspel, trof drie maal de roos. De toeschouwers die, naar bui ten gelokt door een lekker naj aars- zonnetje, in groten getale de weg naar het Buirungpark hadden ge vonden, kregen zeker waar voor hun geld. Vanaf de eerste minuten bood het duel tussen Roda en Bar neveld datgene wat voetbal zo aantrekkelijk kan maken; aanval lend spel, spektaculaire momenten en veel doelpunten. Zonder dat er echt sprake was van hoogstaand voetbal, daarvoor werden er aan beide zijden nog teveel fouten ge maakt, beleefde het publiek een heerlijke voetbalmiddag. Het lijkt niet onwaarschijnlijk dat een vroege treffer van Roda, uit een overigens wat dubieuze straf schop, er debet aan was dat het duel uitgroeide tot het aantrekkelij ke kijkspel, dat er uiteindelijk uit de bus kwam rollen. Het dwong Barneveld namelijk op zoek te gaan naar de gelijkmaker en dat is een speelwijze die de debutant in de eerste klasse niet op het lijf ge schreven lijkt. De bezoekers geven er normaal gesproken de voorkeur aan om de counter als wapen te hanteren. Niettemin bleek Barneveld niet te beroerd om de defensieve stel ling te verlaten, op jacht naar de gelijkmaker of meer en dat sierde de tegenstander. In de eerste vii f- enveertig minuten was er dan ook geen ploeg aan te wijzen die het beste van het spel had. Degenen die wat dat betreft het scorebord als maatstaf wilden hanteren, moesten concluderen dat de gas ten het voordeel van de twijfel ge gund zou moeten worden. In de tweede helft bleken de Barnevel ders te diep in de buidel van de reserves te hebben moeten tasten om het tempo de volle negentig minuten te kunnen volhouden. Met John Jansen weer m de gelederen, overvleugelden de Leusdenaren hun tegenstrevers en zetten de wedstrijd volledig naar hun hand. OPDRACHT Roda ging fel van start. De op dracht, waarmee trainer Ruud Maas zijn elftal de wei in had ge stuurd was duidelijk: snel scoren om Barneveld uit de tent te lokken. Dat die opzet al zo snel succes zou hebben, kon echter ook Maas niet bevroeden. In de vierde minuut Ronnie Burgsteden geeft samen met een Barneveldse collega een staaltje hogeschool ballet ten beste. Perry Wendel (links) en Meindert VLugt hebben hun handen vol aan de Bameveldspits. werd Peter Knijf met een diepte pass gelanceerd en de Leusdenaar ging binnen de lijnen van de zes tien meter tegen de vlakte. Hoewel de tackle van de Barneveldse back geen schoolvoorbeeld van een haarzuivere penalty betekende, wees de scheidsrechter gedeci deerd naar de stip. Bert Staubach werd met het nemen van de straf schop belast en de robuuste mid denvelder had de zenuwen vol doende onder controle om Roda op voorsprong te zetten: 1-0. De thuisploeg moest daarna echter wel erkennen dat Barneveld ook aanvallend wel iets m huis had. Roda daarentegen vatte de taak, met name achterin, wat te laconiek op, waardoor er voor het doel van Hans van Bekkum hachelijke mo menten ontstonden. De slechte or ganisatie brak Roda, nog voor het eerste kwartier om was, op. Uit een vrije trap vond Barneveld moeite loos een vrijstaande speler, die de bal slechts binnen hoefde te knikken: 1-1. Vanaf dat moment volgden de zaken elkaar razendsnel op. Binnen tien minuten na de gelijkmaker scoorden beide partijen nog een keer. In de twintigste minuut kon de Rood/Zwarte brigade uit Leus den juichen. Bob Schoordijk, na een schorsing weer speelgerech tigd. leverde vanaf de linkerkant een goede voorzet af die door Remco Bosman, tussen twee verde digers in, koppend werd afgerond: 2-1. Barneveld profiteerde vijf mi nuten later nogmaals van onacht zaamheid in de Roda-defensie. Aan de rechterkant ging Perry Wendel in de fout, waarna Hans van Bek kum voor de tweede keer de gang naar het net kon maken (2-2). Kort voor de pauze kwam Barne veld zelfs op voorsprong, al leek de manier waarop een goedmakertje voor de strafschop in de eerste minuut. Ondanks het feit dat een Barnevelder royaal in buitenspel positie liep, liet de scheidsrechter een doorbraak van de geel/blau wen toe, die daardoor met voor sprong de kleedkamers op moch ten zoeken: 2-3. LOBJE Trainer/coach Ruud Maas be nutte de rust om de zaken binnen zijn ploeg te reorganiseren. De spelers kregen voornamelijk de opdracht korter te dekken en m de achterhoede het gevaar eerder te keren. Het bleek niet aan dove mansoren gencht, al bleek Barne veld ook niet meer bij machte een echte vuist te maken. Een vroeg doelpunt van Roda deed ook het laatste restje verzet bij de bezoe kers wegebben. Net als in de eer ste helft werd Peter Krujf de diepte ingestuurd en ditmaal maakte de Leusdenaar het karwei zelf af. Met een schuiver in de verste hoek schoot hij zijn ploeg naar 3-3. Roda had vanaf dat moment het spel geheel onder controle. Barne veld werd goed vastgezet, waar door de gasten geen afspeelmoge- lijkheden meer kregen. Vijf minu ten na de gelijkmaker kwam de beslissing uit de lucht vallen. In de vijfenvijftigste minuut vuurde Mein dert Vlugt, na een één-twee, snoei hard door het midden op het Barne- velddoel. De keeper stopte de in zet maar half, waarna de goed opgestelde Remco Bosman alleen maar zijn voet tegen het terugsprin gende leder hoefde te plaatsen, om dank-je-wel te kunnen zeggen. Met een lobje verdween de bal over de liggende Barneveld-goalie in het lege doel. Toen zakte Barneveld helemaal, in elkaar. En als de scheidsrechter (in samenspraak met zijn grens rechters) de buitenspelregel met meer verstand van zaken zou heb ben gehanteerd, zou een grote overwinning voor Roda weggelegd zijn. Nu werd het uiteindelijk 5-3, door een doelpunt van John Jansen, die daarmee zijn rentree, na lang durige afwezigheid, treffend on derstreepte. Jansen mocht zijn op wachting komen maken voor de moegestreden Remco Bosman en het duurde niet lang voor de goal- tjesdief zijn naam weer waarmaak te. Hij stond zelf aan de basis van de vrije trap, die de laatste treffer van Roda opleverde. Jansen werd door twee man gemangeld en door goed positie te kiezen in het strafschop gebied, kopte hij Roda's veertien de doelpunt van dit seizoen binnen. LEUSDEN - De ontmoetingen tussen Roda '46 en Bloemenkwar tier hebben in het verleden uitgewezen altijd attractief te zijn. Ook afgelopen zaterdag in Hilversum had het faire duel een hoge amusementswaarde. De Leusdenaren speelden Bloemen kwartier volledig van de mat en een 2-4 overwinning was dan ook het logische gevolg na negentig minuten spelen. Na het herstel van vorige week -1- 0 winst op Hercules - heeft de ploeg van trainer Wim van der Lin den de stijgende lijn voort kunnen zetten. Demper op de feest vreugde was echter dat voorstop per Karei Ouwerkerk uit het veld werd gestuurd na twee boekin gen, zodat hem welicht een schor sing boven het hoofd hangt. Coach Van der Linde» was uiter aard dik tevreden na afloop „We hebben fantastisch gespeeld. Ein delijk zag ik weer het spel van vo- ng seizoen terug. Uitgangspunt was, in ieder geval in Hilversum niet te verliezen, maar toen we in de gaten kregen dat Bloemen kwartier te kloppen was, zijn we volledig op de aanval gaan spe len, zonder daarbij uiteraard de organisatie achterin uit het oog te verliezen ".aldus de zaterdag-trai ner. KANSEN Dat Bloemenkwartier in de 10e mi nuut op voorsprong kwam, was zeer tegen de verhouding in, want even daarvoor had centrumspits Coen van Dijk twee dotten van kansen gemist, en had Roda '46 eigenlijk al op voorsprong moeten zitten. De Leusdenaren leken even van de kaart, maar men putte zoveel moed uit de 1-0 achter stand, dat ze direct een tandje ho ger schakelden. Dat leidde halver wege de tweede helft tot de ver diende gelijkmaker van uitblnker Wout Buennk. Uit een goede com binatie legde Coen van Dijk de bal terug op Buerink, die dan ook geen moeite had om het karwei af te maken: 1-1. Als 'hangende lin kerspits' speelde Wout Buerink zijn beste wedstrijd tot nu toe. De Wout Buerink: treffer. agressieve aanvaller was keer op keer een bedreiging voor de Hil- versumse defensie. UITBLINKER Ook centrale middenvelder Har- rie Kersies behoorde in Hilversum tot de uitblinkers. Hij gaf zijn di recte tegenstander, de spelbepa ler van Bloemenkwartier, geen schijn van kans. Op slag van rust werden de Leusdenaren de dupe van het vlaggen van de Hilver- sumse clubgrensrechter, die tot tweemaal toe zijn vlag opstak, waardoor Roda '46 twee zuivere doelpunten onthouden werd. De formatie van Van der Linden raakte hierdoor allerminst aange slagen. Na de doelwisseling werd het goede spel ruimschoots be loond. De Leusdenaren dender den m de tweede helft over hun opponent heen alsof ze er niet stonden. Na een half uur spelen gaf het sco rebord reeds 1-4 aan. In de 55e mi nuut scoorde Hame Kersies uit een comer van Barry Kamphorst en nog geen vijf minuten later lag nummer drie al achter de zwak ac terende Bloemenkwartier-keeper. Uit een combinatie tussen Coen van Dijk en Wout Beurink scoorde laatstgenoemde speler zijn tweede treffer: 1-3. Coen van Dijk maakte zijn missers in de begin fase toch nog goed door Roda '46 naar 1-4 te koppen en daarmee zijn team definitief in veilig haven te loodsen. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door zeven dames deelgenomen. De winnares van de wisselbeker van voorgaande jaren kan het blijk baar nog niet goed vinden. Vonge week bereikte zij de eerste plaats Zij moest nu genoegen nemen met de vierde plaats. Als eerste ein digde An Voskuilen met 82 pun ten De overige uitslagen waren. 2. Iny Kok 79 3. Linda van Rossum 77 4. Anneke Oudshoorn 73 5. Bep Smal 72 6. Tiny Tolboom 70 7. Nel Tijmensen 69 LEUSDEN/ACHTERVELD - De vijfde speeldag in de voeth competitie was bepaald doelpuntrijk. En met name de Leusd se vertegenwoordigers droegen daarin naar hartelust steentje bij. De ontmoetingen waar Roda zaterdag en zondat uitkwamen, leverden samen veertien doelpunten op. Achi ei veld bleef wat achter. Met twee treffers, gelijkelijk verdefcat tussen Achterveld en EMM, was de koek daar wel op. Voor de zaterdag van Roda is de vijfde speeldag goed afgelopen. De confrontatie met koploper Bloe menkwartier werd royaal in eigen voordeel beslist, waardoor de Leusdenaren m de Hoofdklasse mee blijven doen. Van de andere koplopers bleven Eemdijk en Mus ketiers nog foutloos. Eemdijk ont deed zich op eigen terrein van SOVA'54, maar moest wel de eer ste tegendoelpunten van het sei zoen incasseren: 4-2. Musketiers had geen enkele moeite met Her cules, dat op eigen terrein gevoelig de oren werd gewassen 1-5). In de kopgroep moet Roda voorlopig VVJ ook nog voor zich dulden. De Utrechtenaren troefden thuis Veensche Boys af (2-1) en bleven zo de lijstaanvoerders op de voet volgen. Hoogerheide werkte zich uit de onderste regionen, ten kos ten van Veluwse Boys, dat voor de vijfde keer in successie zonder punten bleef: 3-0. Uitslagen Hoofdklasse zaterdag: WA'71 - Velox 1-2 Hoogerheide - Veluwse Boys 3-0 WJ - Veensche Boys 2-1 Eemdijk - SOVA'54 4-2 Bloemenkwartier - Roda'46 2-4 Hercules - Musketiers 1-5 Stand Hoofdklasse zaterdag: 1. Musketiers 5-10,(13-3) 2. Eemdijk 5-10,(14-2) 3. Bloemenkwartier 5-8,(17-8) 4. WJ 5-8,(10-4) 5. Roda'46 5-7,(7-3) 6. Velox 5-5, (6-8) 7. Hoogheide 5-4, (6-8) 8 Hercules 5-2,(6-12) 9. Veensche Boys 5-2, (5-9) 10. SOVA'54 5-2,(8-13) 11 WA'71 5-2,(5-15) 12. Veluwse Boys 5-0,(3-12) BOVENIN In de eerste klasse zondag blijft Roda bovenin meedraaien. Dai de 5-3 overwinning op Barne scc di e I ier de U as i igs! Sc gespje0 1 ing An staan de Leusdenaren nu stevii de tweede plaats, een plaats men overigens delen moet Veensche Boys. Achterveld aan een voorzichtige opmars gonnen, die de ploeg van Hoogland uit de gevarenzone moeten tillen. Dankzij het ge' spel tegen EMM klom men var elfde naar de negende plaats, een wedstrijd nunder dan de concurrentie. BFC blijft voorlopig bover staan. De ploeg uit Bussum ven e_n loofde zich tegen debutant BV geen misser en bleef uit de gi van de achtervolgers (3-1). V< sche Boys drukte Olympia'25 der in de zorgen, door in Hilver een 2-5 overwinning weg te kaj iktc De positie op de ranglijst wordt voor Kockengen, na een 4-0 derlaag bij Zuiderzeevogels, talar lijk benard. WZA heeft de dra; jar evenmin gevonden. De Am tüc foorters gingen in Naarden mei ,-eg ten onder. de ist< de de ooi OOI itai rik Uitslagen eerste klasse zondag: Olympia'25 - Veensche Boys Roda'46 - Barneveld EMM-Achterveld Zuiderzeevogels - Kockengen Naarden'79 - WZA BFC-BW31 Dl hui tel en kle eei H tor zoi lit. Stand eerste klasse zondag: 1. BFC 2. Roda'46 3. Veensche Boys 4. EMM 5. Naarden'79 6 Zuiderzeevogels 7. Barneveld 8. BW31 9. Achterveld 10 WZA 11. Kockengen 12. Olympia'25 5-9. 5-7. 5-7, C 4-5. 4-5,(1 5-5,1 5-4.(1 5-4.(1 4-3 5-3. 5-3. 4-1,(1 fa ier E^ mi ACHTERVELD - Vrijdag werd de eerste ronde gespeeld van het Hessenkar klaverjastoemooi. Het werd een kaartavond waar spor tief, maar ook fanatiek werd ge speeld. De prijswinnaars van c avond waren: Naam: pun 1. Wim ter Horst 2. Toon Ossendrijver 3. Marco de Vette 4 Ronald de Vette 5. Alie Bokkers 6. Maarten van Ree 7. mevr. A. Wouters 8. Carl Vos De poedelprijs was voor Bart Middelaar met 3528 punten. De volgende ronde zal niet o] eerste vrijdag in november den gespeeld, maar op vrijd; november. Karei Ouwerkerk: rood. RENTREE Even later werd de voorhoede speler gewisseld voor debutant Ronald Manasse. Ook Nico Ro- meijn mocht eerder onder de dou che. Ton Kaspers kwam voor hem in de plaats. De routiniers kon zo na enkele maanden afwezigheid zijn succesvolle rentree vieren. Dat Bloemenkwartier vlak voor tijd nog de achterstand verkleinde tot 2-4 kon de pret niet drukken. Het feit dat Karei Ouwerkerk na zijn uitsluiting (twee boekingen) een schorsing wacht, baart Van der Linden wel de nodige zorgen, want de Roda-voorstopper was de laatste wedstrijden pnma op dreef. Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Karei Ouwerkerk. Klaas de Vnes. Nico Romeijn (Ton Kaspers), Wout Buerink, Harrie Kersies, Barry Kamphorst, Harry Settels, Coen van Dijk (Ronald Ma nasse) en Edwin Veldhuizen. ACHTERVELD - Achter veld speelde zondag de uit wedstrijd tegen EMM. In ver band met de blessure van Erik de Jong was hij niet van de partij en werd zijn plaats inge nomen door Marinus van Burgsteden. Al in de eerste minuut moest keeper Gerard v.d. Bedum naar de hoek om een doelpunt te voorko men. Ondanks deze mislukking bleef EMM komen, ook omdat de Achtervelders liepen te dromen. Kort achter elkaar moest Gerard v.d. Bedum weer m actie komen, maar hij wist de zaak te klaren. In de veertiende minuut werd Achterveld een vnje trap toegewe zen die door Harry van Dalen werd genomen. Zijn schot werd echter tot hoekschop verwerkt. Direct daarop kreeg Edwin Snijders een hele mooie kans, maar ook nu werd het tot hoekschop verwerkt. Kort daarna een goede voorzet van de tegenpartij die door Ruud Tolboom bijna in eigen doel werd gekopt. Gelukkig voor hem en de Achtervelders kwam de bal tegen de lat. De tegenpartij bleef komen en mede door het slecht weg werken van de bal door Robbie de Vette kon de linksbuiten van EMM hier gebruik van maken en scoren. De etuge Achterveldse speler die het met gojde-schoten probeerde was Gerard van de Breemer, maar zijn inzetten werden steeds geblok keerd. In de 38ste minuut moest Henk van Rijnsopvpr het veld ver laten wegens een zware enkel kneuzing. Hij werd vervangen door Corné Kok. Het laatste kwartier voor de rust kwam Achterveld te rug. Marinus van Burgsteden gaf een goede voorzet naar Gerard v.d. Breemer. Zijn schot werd ook nu weer tot hoekschop verwerkt. AANVAL Het wilde niet lukken bij Achter veld. Een goede aanval door Hans v.d. Kooij en Edwin Snijders lever de ook nu weer met meer op dan een hoekschop. Na de rust een nog feller aanval lend EMM, waardoor keeper Ge rard v.d. Bedum weer zijn klasse moest tonen. Ir. de 8ste minuut gin gen twee spelers van de tegenpar tij op de Achterveldse keepe S Echter ook nu wist hij weer pi de zaak te redden. Enige tijd een ingooi van Robbie de Vetti bal werd door Edwin Snij doorgekopt naar Hans v.d. die zijn werk goed afmaakte stand op 1-1 bracht. Achtei bleef komen en kreeg een kansen. Harry van Dalen p; de vier tegenspelers doch schot ging juist naast. Een vnjei vanaf 30 meter genomen Henk Voorburg werd door de! per juist over getikt. Het werd! bijna 2-1. Een goede voorzet een EMM-speler werd door spits tegen de paal gekopt. Kort voor het eind van de strijd kwamen de keeper van en Gerard v.d. Breemer met eT in botsing en wel met de hooi tegen elkaar. Hierdoor liep de: per een hersenschudding op stand bleef 1-1 ACHTERVELD - Door de AMBC werd zondagmiddag een puzzelrit georganiseerd. De organisatoren waren de gebroeders De Boer uit Putten. Er werd door 25 personen aan deelgenomen. Er werd ook een bingo gespeeiu. uv pnjswin- naars waren: A. klasse: 1 G. Vink, Barneveld met 124 strafpunten; 2 H. v.d. Wetering, Woudenberg met 171 strafpunten; 3 W v.d. Heuvel. Putten met 173 strafpunten. De poedelprijs was voor C. Wil- lemsen, Woudenberg met 323 strafpunten. B klasse: 1. J. Kakebeen, Ochten met 153 strafpunten; 2. A.H. Luijs, Leusden met 279 strafpunten; 3. J.A. v.d Berg, Putten met 307 strafpunten; 4. Van Bloemendaal, Putten met 315 strafpunten; 5 A. Zwaaf, Spakenburg met 333 strafpunten. De poedelpnjs was voor E. Bruins ma, Leusden met 566 strafpunten Uit de door elkaar staande letters van de rebus in het clubblad moest het woord Gaarkeuken worden gevormd. De winnaar werd door loting aangewezen en kreeg een gratis inschrijving voor de volgende rit. De gelukkige is J. Kakebeen uit Ochten. LEUSDEN - De uitwedstrijd van de Achterveldse dames tegen de da mes van Fortitudo uit Culemborg werd met 4-1 verloren. Door een fors aantal blessures kon men net 11 speelsters bij elkaar krijgen. De wedstrijd verliep ech ter voor de Achterveldse dames met zo gunstig. Binnen vijf minu ten na de aanvang van de wed strijd keek Achterveld al tegen een achterstand van 2-0 aan. De Achtervelders schrokken hier door blijkbaar wakker en zochten de aanval met succes. Karina Prin sen speelde de bal goed door naar Herma Rozema die haar werk afmaakte en scoorde: 2-1. De te genpartij kwam terug en zette Achterveld onder dnik. Dat le verde weer een doelpunt op, waarna de stand op 3-1 kwam. Na het maken van dit doelpunt bleek dat de Achterveldse keepster, Bertha Blotenburg, een ge kneusde pink had opgelopen. Zij werd vervangen door Rita Wou ters Die had geen geluk en zag al kort daarna de bal achter in het doel verdwijnen. Na de rust zagen de toeschouwers een beter spelend Achterveld, maar doelpunten werden er niet meer gemaakt. Er werd heel goed op elkaar gespeeld en de buiten- spelval onder leiding van Betty van Ruitenbeek werkte pnma. Een goed kwartier na de rust moest Lida v.d Bedum het veld verlaten, omdat zij door haar enkel was gegaan. Ongeveer een kwar tier later overkwam Herma Ro zema hetzelfde. Omdat Achter veld geen reserves meer had, moest de wedstnjd met negen speelsters uitgespeeld worden Men wist toch de zaak te klaren en- konden meerdere doelpunten voorkomen worden. E! VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrljdaS van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6