üS toont clementie voor Antilopen LEOS winnend van start alend tennis weekend voor L.T. V. Leusden i.V. blijft zorgenkind jenaars beslissen duel voor de pauze: 8-9 Heren pakken eerste punt bij Woudenberg S nes sluiten winnend af tegen Seyst: 13-7 )INSDAG 6 OKTOBER 1987 ■eustler krant De heren enkel- en dubbelpar- tijen werden gespeeld volgens het gebruikelijke schema. Door gebrek aan deelneemsters werd bij de dames in één poule ge speeld. Nadat zowel de spelers als de or ganisatie de aanvangszenuwen hadden overwonnen, kon er ge noten worden van prima tennis, waarbij uiteindelijk in alle catego rieën de sterken kwamen boven drijven. Bij de heren waren B van de Broek. H. Hol. W. de Stroet en G de Sterke respectievelijk als eerste, tweede, derde en vierde geplaatst. De kampioen van vorig jaar Van de Broek uit Amsterdam, stond in de finale tegenover H. Hol. Na een uur tennis had Van de Broek via de setstanden 6-1 en 6-2 zijn natio nale titel geconsolideerd. Bij de dames versloeg Chantal van Die- rendonck haar tegenstander De Lange in twee sets 6-2,6-1. Nadat alle partijen gespeeld wa ren, volgde de prijsuitreiking. De (na een fraaie combinatie met To Steenbeek) en Carla Mossel slechts drie doelpunten en een handvol gemiste kansen (onder andere een strafworp) tegenover stellen Vlak voor de pauze begon het her stel zich echter al af te tekenen LHV kwam beter in de wedstrijd en de speelsters begonnen elkaar beter te vinden. Dat leidde ertoe dat de Leusdenaren nog voor de pauze weer aansluiting bij de te genstander vonden Ondermeer door een benutte strafworp van Hetty Tessels werd het 5-5, een stand waarmee de ploegen ook gingen rusten. PUNTJES Tijdens de rust zette trainer/coach Joop Douma de puntje op de i, waarbij hij zijn team de boodschap meegaf via de break-out te trach ten een doorbraak in de wedstrijd te forceren. In die opzet slaagde de Leusdense oefenmeester volle dig. Onder leiding van topscorer Carla Mossel (zes keer raak), kreeg de nieuwe spelopvatting gestalte De watervlugge hoeks- peelster vertrok steeds op het goede moment en werd daardoor een kwelgeest voor de defensie van de ploeg uit Zeist. Mossel te- D25+ TOERNOOI DDD: J. Abbing/Blansdorp - M. v Loo/M. v. Marissing 2-6, 64,64 HDD: J. Oosterbaan/R. Westerhof J. Gieten/G. de Meulenmeester 6- 3,6-2. GDD: D. Boer/J. Gielens - Blanddorp/ G. Aalbers 6-4,6-2. Meisjes t/m 18 jaar: I. Eikenaar-M. Verhoef 6-1, 6-3 Meisjes t/m 16 jaar: T Eikenaar -K. Gorter 6-1,6-0. Meisjes t/m 12 jaar: A. Jekel - L. Loo 6-3,4-6,6-3. Jongens t/m 18 jaar: W. Kneefel - E. Comelissen 6-0, 6- 1. Jongens t/m 16 jaar: G. Heine - B. Lokmeijer 6-2,6-3. Jongens t/m 14 jaar: W. Plantinga - W. du Pon 6-3, 1-6, 6-1. Jongens t/m 12 jaar: M v. Boeijen - E Commissaris 6-2, 6-4 kende snel na de hervatting voor twee treffers, na één keer zeer scherp te zijn aangespeeld door Hetty Tessels, waarmee de wed strijd definitief in Leusdense han den kwam. Hetty Tessels, kwam daarna vanaf de opbouw goed door, terwijl Ria Meyerink zich al evenmin onbetuigd liet door een break-out te benutten. Na een tegentreffer van Bat/Seyst plaatste LHV een nieuwe versnel ling, die werd ingeleid door Hetty Tessels vanaf zeven meter. Carla Mossel liet daarna zien ook vanuit de hoek gevaarlijk te kunnen zijn, waarmee LHV op 11-6 kwam. De tegenstander, die toen het moede hoofd al in de schoot had gewor pen, deed voor het laatst iets te rug, waarna LHV de laatste minu ten van de wedstrijd benutte om via Carla Mossel (op aangeven van Hetty Tessels) en Petra van der Heijden de eindstand vast te stel len op 13-7. MAKKE Voor de heren kwam het eind van de eerste helft van de veldcompe- titie waarschijnlijk geen dag te vroeg. De Leusdenaren, die hard op weg leken zich een uiterst comfortabele uitgangsposiue te verwerven voor de rest van de IDEN - De korfballers van Antilopen zijn zaterdag aar- nin nummer gezet. De Leusdenaren viel de twijfelachti- e beurt de wederopstanding van het slecht gestarte VES en beleven. De stand, waarmee beide ploegen uiteinde- kleedkamers opzochten (8-9 voor VES), moet dan ook als eerd worden beschouwd. Bij 4-9 in de tweede helft vier- Hagenaars de teugels, waardoor Antilopen nog zover con komen. pen lijkt weer terug bij af. kkere start (vier punten uit il wedstrijden, waarbij er ér zat), leken de Leusdena- defcat een rol van betekenis in ;rgangsklasse te kunnen VES, en eerder HKC, troef- echter stevig af tegen VES zouden de pu- Kees van Buren hebben ats scoren, om mee te blijven et de 'rat-race'. Op papier ld e Hagenaars ook een te- u-s der om tegen te oogsten, de Hagenaars een zekere te verliezen hadden (de ge as per slot als kampioen de igsklasse binnen gestapt), S dit seizoen bepaald niet !Sf> en doen. Uit de eerste vier ingen peurden de groen/ slechts twee schamele en als er een moment was BV Antilopen tegen de 'angst- i gi van eerdere competitie's V< zou moeten kunnen pak- 25 k dat zaterdag wel. ver kaj ikte dus allemaal wel even rdt int. VES maakte geen se- e indruk ten opzichte van ta ar werkelijk verzwakt te larschijnlijk trof uitgere- Arn tüopen een VES dat net de /eg weer gevonden heeft, denaren leken zich door istander te laten overbluf- der geval was VES op alle de betere ploeg. De Hage- oorden makkelijker, maar ooral feller dan Antilopen, tant achter de feiten leek ollen. KRUID Antilopen begon met Eddie Hen driks m de basis voor Jan Costa, die afwezig was, terwijl Nancy Lahey, Frank van de Pijpekamp, Esther Versteeg en André Kooi als eerste aanval begon. Die kweet zich nog naar behoren van zijn taak. VES opende de score, na een door braak tegen Jeanet Jekel, maar via een strafworp van Frank van de Pijpekamp kwam Antilopen niet veel later weer langszij: 1-1. Ook de tweede aanval zorgde ervoor dat de aansluiting behou den bleef. Nadat Koos Meinsma een strafworp had gemist, tekende Margret Versteeg met een door loopbal voor de gelijkmaker. Maar daarmee had Antilopen ook voor lange tijd het kruid verschoten. Na de twintigste minuut begon zich steeds scherper en schijnbaar on vermijdelijk een Fiasco af te teke nen VES leek warm geschoten en m een periode van pakweg twintig minuut namen de bezoekers een beslissende voorsprong. Door vier keer van afstand raak te schieten en één keer een strafworp te be nutten, werd Antilopen compleet weggezet: 2-7. Vijf mmuten voor de pauze, die voor Antilopen als een verlossmg moet zijn gekomen, deed de thuis ploeg via Margret Versteeg van afstand nog iets terug, maar de treffer kon niet gezien worden als een inleiding tot betere tijden. Inte gendeel, Antilopen kroop in de laatste minuten voor de thee nog twee keer door het oog van de VES domineerde in het duel met Antilopen. De Leusdenaren leden met 8-9 een geflatteerde nederlaag. naald, zodat de ploeg erger be hoed bleef. Eén keer omdat VES een strafworp onbenut liet en eén keer omdat de scheidsrechter cle mentie toonde met de Buiningpar- kers, door een treffer van VES, die in het slotsignaal viel, met toe te kennen. Het maakte allemaal niet zoveel uit. DEBUUT In de rust besloot Kees van Buren tot een wissel, die de zaken ten goede zou moeten keren. Koos Meinsma en Joyce Osnabrugge ruimden het veld, voor respectie velijk Jerry Urbach en Jolanda Ver steeg Het leek even dat de wissel nieuwe impulsen aan de Leusden se ploeg zou geven, toen Frank van de Pijpekamp kort na de hervatting 4-7 liet noteren. Op dat moment was alles nog mogelijk. Tien minu ten later werd ook cüe hoop weer de grond mgeboord door twee treffers van VES, dat daarmee de kloof van vijf punten m ere herstel de. De gasten leken zich te realise ren dat de race hiermee gelopen was en namen gas terug. Antilopen kreeg nog even een tegenvaller te verwerken toen in valler Jerry Urbach spoedig de wedstrijd geblesseerd moest ver laten. Van Buren deed daarom een beroep op junior Marcel Veenen- daal, die daarmee zijn debuut in het eerste mocht maken. Hij zette z'n eerste optreden in het vlaggeschip van de vereniging kracht bij met een raak schot van afstand, waar mee Antilopen op 6-9 kwam. Frank van de Pijpekamp had bij een eer dere gelegenheid de achterstand teruggebracht tot 5-9, door een strafworp te benutten. In de slotfase kwam Antilopen nog dichtbij, maar de schijn be driegt ook deze keer. In tegenstel ling tot wat de droge cijfers doen vermoeden, kwam VES de gehele tweede helft niet echt meer in ge vaar. Het laatste doelpunt van de wedstrijd kwam op nagenoeg identieke wijze tot stand, als de laatste afgekeurde treffer van VES m de eerste helft. Exact in het eind signaal deponeerde Eddie Hen driks de bal m het mandje van de tegenstander en ditmaal zag de scheidsrechter wel aanleiding de bal door te fluiten. Voor de statis tiek had Margret Versteeg even eerder haar derde treffer van de dag laten aantekenen, zodat de eindstand op 8-9 werd bepaald. Merkwaardig genoeg bleven consequenties voor het klassement voorlopig nog uit. Het veld met vol gers (ploegen met vier punten) groeide echter aan, zodat nu vijf teams kunnen bogen op een ge deelde derde plaats, waaronder Antilopen. LEUSDEN - Terwijl de aandacht van het nationale volleybal volkje zich massaal richtte op het Europees kampioenschap voor landenteams in Belgie, waar dit weekeinde de laatste rake klappen werden uitgedeeld, gingen hier te lande, haast fluiste rend, de competities weer van start. Voor Leos verliep de ouverture niet slecht. De vrouwen pakten in Bergambacht Thor in met 0-3, terwijl de mannen met een gelijkspel in Woudenberg ook niet ontevreden waren: 2-2. EN - Op het zonovergoten Valleipark, waar LTV Leus- micilie houdt vonden dit weekend de nationale kam- happen rolstoeltennis plaats. Simultaan werd een emooi en een D25 dubbeltoernooi verspeeld. 1 Leusden viel dit jaar de beurt de nationale kam pioenschappen rolstoeltennis te organiseren. Of dt nu als een lust of een last moest worden be schouwd kan eigenlijk op de laat ste dag pas worden geconsta teerd. Voor de wedstrijdleiding bestaande uit de dames W. No bels, T. v. Doom, A. Muideren de heren P. Slijper, H. van Doom en Meeuwesen, bleek afgaande op opmerkingen van spelers en men sen uit het publiek dat het in ieder geval een geslaagd evenement was. De deelname aan dit, nu voor de tweede maal georganiseerde, toernooi was bij de heren heel be hoorlijk (25 deelnemers). Bij de da mes bedroeg het aantal inschrij vingen daarentegen slechts drie. Bij de Nederlandse Invaliden Sportbond (NIS) staan circa 175 tenmsspelers geregistreerd en die werden allen uitgenodigd. Er reageerden 28 deelnemers. SCHEMA 'Vandierendonck trofee' werd door burgemeester Parus, aan de kampioenen uitgereikt. UITSLAGEN NK ROLSTOEL TENNIS Dames enkel: Chantal van Dierendonck - Ellen de Lange 6-2,6-1. Heren enkel: B v.d. Broek -H. Hol 6-1,6-2. Heren dubbel: B. v.d. Broek/v.d. Linden H Hol/J. Lodder 7-6, 6-3. Voor de vrouwen van Leos moet het resultaat van het eerste optre den in de nieuwe competitie als een wel zeer aangename verras sing zijn omhelsd. Nu is een 0-3 overwinning in een uitwedstrijd so wieso een prima prestatie, zeker als de tegenstander er één is die uit een hogere klasse is teruggevallen. Tegen de achtergrond van de si tuatie waarin Leos aan de competi tie begon is het een overwinning die extra glans krijgt. Trainer/coach Ad van Woensel zag zich na het vonge seizoen, dat Leos een vijfde plaats in de derde divisie opleverde, geconfronteerd met een vrijwel complete leegloop. En waar de in Ermelo woonachtige oefenmeester verwachtte dit jaar te kunnen oogsten, was de situatie nu zo dat het wel eens de vraag zou kunnen zijn of Leos zich wel in de derde divisie zou kunnen handha ven Liefst vijf basisspeelsters mel den zich voor het begin van dit seizoen af, die om uiteenlopende redenen niet meer voor Leos kun nen uitkomen. Omdat Nadja Gijsen nog steeds met een hardnekkige blessure kamp, verloor Van Woen sel aan de vooravond van de nieu we competitie een compleet team. NIEUWKOMERS Het had tot gevolg dat er in no- time een nieuw team uit de grond moest worden gestampt, dat ook nog in de derde divisie zijn partijtje mee zou moeten kunnen blazen. De nieuwe ploeg werd gegroepeerd rond de kern van routiniers Gem ma Moors en Rona de Koning. Astrid van Dijk stroomde vorig sei zoen door uit de eigen jeugd, en werd mgepast in de ploeg. Zij knjgt nu een plaats m de basis. De aanvulling voor de Leos- ploeg kwam uit de regio. Marjan van Engelenhoven, Anita Visser (Scherpenzeel), Sophia de Graaf (Spakenburg) en Petra Küh (terug op 't oude nest) brachten echter voornamelijk ervaring op eerste klasse-niveau met zich mee, het geen voor Van Woensel aanleiding was om te veronderstellen dat het minstens een half jaar zou duren, voor hij de nieuwkomers aan het peil van de derde divisie zou kun nen laten wennen. De voorberei dingen, die traditiegetrouw weer behoorlijk intensief waren, gaven echter aan dat de nieuwelingen in ieder geval zeer leergierig waren en dat er in korte tijd progressie geboekt kon worden. De opgaan de lijn die zich tijdens de oefen campagne aftekende, kon ook in het eerste competitieoptreden van de Leusdense volleybalsters zicht baar worden gemaakt. En hoewel één zwaluw nog lang geen zomer maakt, is er na de 0-3 zege voldoen de ruimte om de nabije toekomst met enig vertrouwen tegemoet te zien. NERVEUS Leos kende tegen het uit de tweede divisie teruggekeerde Thor uit Bergambacht alleen in de eerste set wat problemen, die voor namelijk betrekking hadden op het uitmaken van de set. Na een ner veuze start, waarin Leos drie servi cebeurten nodig had om het eerste punt te laten noteren, kwamen de Leusdenaren op dreef en door een betere serve en een gedegen aan valsopbouw, liepen de gasten uit naar 6-9. Vanaf dat moment sloot het blok Vein het tegenvallende Thor beter, wat bij Leos tot een terugval leidde. Thor kon bij 10-10 weer langszij komen, waarna Leos tot 11-12 licht in het voordeel bleef. Toen begon het weer te lopen en door diep te serveren kwamen de bezoekers uit het dal en maakten de set uit: 13-15. In de tweede set gooide Thor na 3-3 de handdoek al in de ring. Leos beschikt over meer beweging in de ploeg en door sterk te blijven serveren, kreeg de tegenstander geen poot meer aan de grond: 6-15. In de laatste set had Leos helemaal geen kmd meer aan Thor. De Leus denaren liepen weg tot 2-1, maar een wissel had tot gevolg dat Leos even vast kwam te zitten. Toen de basis echter weer in het veld kwam, was het snel bekeken: 6-15. INTENSIVEREN De heren maakten hun opwach ting in de eerste klasse. De ploeg van Bert van Doom dwong vorig seizoen op imponerende wijze via beslissingswedstrijden promotie af, iets waar men al een aantal sei zoenen niet in slaagde. Nu staat men voor de taak dit mveau in ieder geval te consolideren. Zaterdag konden de Leusdenaren meteen een indruk knjgen over de sterkte van de ploegen in deze klasse. De eerste tegenstander was namelijk het uit de districtsklasse terugge keerde Woudenberg. Het werd een uitputtingsslag, waarin techni sche hoogstandjes achterwege bleven, maar waarin in ieder geval ook kon worden vastgesteld dat Leos over mentale veerkracht be schikt. In de vier sets die de wedstrijd duurde, was evenwicht het sleutel woord. Beide ploegen bleken be reid om tot de bodem te gaan en iedereen kon na afloop vrede heb ben met het feit dat het scorebord een 2-2 stand aangaf. Het inpassen van meuwe spelers wordt dit sei zoen voor de herenformatie van Leos van het grootste belang. Van de oude garde vertrok slechts Bas-Jan Riesling (militaire dienst), maar de rest van de groep van vorig jaar kan slechts met moeite tegemoet komen aan de wensen van de technische leiding om de training te intensiveren. Leos wil dan ook met een jong team verder, dat de tijd en de energie heeft om de aandacht voor 100 procent bij het volleyballen te houden. Voor het zover is, kan trainer Van Doom echter nog niet zonder de routine van de ploeg van vorig jaar. EVENWICHT De eerste set werd zaterdag een langdurige aangelegenheid. De opzet van de Leusdenaren was om Woudenberg door middel van sterke services onder druk te zet ten en dat lukte heel aardig. Wou denberg bleek op datzelfde wapen ook vaardig, waardoor Leos ook aan het opzetten van goede aan vallen nauwelijks toekwam. Uitein delijk besliste Leos de eerste set in eigen voordeel: 14-16. Ook in de tweede set bleef de balans in even wicht, zij het dat Woudenberg wat gelukkiger was bij het verzamelen van puntjes. Daardoor konden de gastheren de stand weer gelijk trekken: 15-11. In de derde set gaven kemp hanen elkaar opnieuw geen duimbreed toe. Omdat bij beide ploegen de aanvalsopbouw niet erg uit de verf kwam, ontstonden er vaak lange rally's die het spel voor de toeschouwer misschien wel aantrekkelijk maakte, maar waann van goed volleybal eigenlijk geen sprake was. Op karakter trok Leos opnieuw aan het langste eind (15- 17), waarmee de Leusdenaren zich in ieder geval van een wedstrijd- punt verzekerden. Daar bleef het ook bij, want m de vierde set bleek de kaars mentaal op. Toen Wou denberg snel op 7-1 voor kwam, stortte het Leusdense bolwerk in. Pas op het moment dat de Leusde naren in geslagen positie lagen, lukte het weer even. Verder dan 15-7 kwam men niet meer, waar mee de wedstrijd een eindstand kreeg die het verdiende. 2-2. IN - LHV heeft zondag, met wisselend succes, de eerste a het veldseizoen afgesloten. De dames namen op o ver- Ie manier revanche voor het magere optreden een week tegen Celeritas en walsten over Bat/Seyst heen: 13-7. De andballers daarentegen lijken de kluts volledig kwijt. IHC de zegetocht van de Leusdenaren vorige week een riep, bleek LHV niet in staat de nare smaak weg te spoe- Buwegein profiteerde en nam twee punten mee uit Leus- 10. LHV-dames kreeg de eer van de veldcompetitie een happy end. De to Joop Douma had sinds van het seizoen nog niet n de competitie gezeten, atste weken begon dat de aren ook punten te kos- ao maakte LHV de eerste tfhandig, nadat de hand- Buiningparkers eerdere togen met hangen en wur- ïen goed einde bracht Bij 'gde een nieuwe teleur- to de vorm van een bloe gelijkspel, maar waar schijnlijk beleefde LHV vonge week in Bunnik een dieptepunt. Tegen Celeritas kwamen de Leus denaren drie kwartier met tot sco ren en dat kwam de ploeg op de tweede nederlaag te staan Dat dieptepunt lijkt LHV nu te zijn gepasseerd, afgaande op het re sultaat van zondag. Zeker in de tweede helft van de wedstnjd te gen Bat/Seyst gaven de Leusdena ren aan hun voordeel gedaan te hebben met de ervaringen van de laatste weken. Voor het eerst deze compeütie ook noteerden de Leusdenaren een score, die de toets der kritiek kan doorstaan Hoewel de kracht van Bat/Seyst met moet worden overschat, is 13- 7 een uitslag, die in Leusden een lekker gevoel zal hebben achter gelaten HERSTEL Toch was het nog met vanaf het eerste fluitsignaal koek en ei bij LHV. Integendeel, het duurde tot de tweede helft voordat de Leus denaren los kwamen. Het eerste kwartier lag er een matheid over de ploeg, waarbij men verzuimde Seyst onder druk te zetten. Het laaggeklasseerde Bat/Seyst kon hiervan profiteren en even maak ten de gasten zich de illusie dat er in Leusden wellicht punten lagen te wachten. De bezoekers dicteer den het spel in de openingsfase van de strijd en door te laks optre den van de LHV-defensie kon men vijf maal doeltreffend uithalen. LHV kon daar door Ria Meyennk Ria Meyerink: ïjzersterk aan de cirkel. competitie (door vijf zeges op rij aan het begin), stootten in de laat ste twee ronden voor de start van het zaalseizoen lelijk hun neus. In ieder geval leek LHV zondag de klap van vorige week, toen RHC de Leusdense droom wreed ver stoorde, nog niet verwerkt te heb ben. Zo kon Nieuwegein, geen ploeg die direct een hoofdrol speelt m deze competitie, waar schijnlijk tot eigen met gennge verbazing, twee punten uit Leus den mee naar huis nemen, waar mee de eigen positie versterkt kon worden. LHV scoorde over de hele linie, met uitzondering van doelman Matthijs Jantzen die zijn ploeg waarschijnlijk voor een afgang be hoedde, een dikke onvoldoende. Verdedigend ging het nog wel Tenslotte kregen de gastheren slechts tien doelpunten tegen, een aantal dat normaal gesproken een zeer aanvaardbaar resultaat is De makke van de laatste twee we ken is echter dat men aanvallend geen vuist kan maken, tien ge scoorde doelpunten tegen RHC en negen tegen Nieuwegein zijn aantallen die men onder andere omstandigheden fluitend in één speelhelft op het scorebord to vert, maar die nu in zestig minuten met pijn en moeite gehaald wor den. UITHUILEN Nu was het zondag mt zo dat LHV zich geen mogelijkheden creëerde. Zeker in de eerste helft werden een groot aantal reële scoringsmogelijkheden om zeep geholpen en achteraf lijkt het erop dat het zaad van het kwaad in die periode werd gezaaid. Als de Leusdenaren in de eerste twintig minuten iets meer trefzekerheid aan de dag had gelegd zou er ver moedelijk een heel andere wed strijd zijn ontstaan, waarin het ni veauverschil tussen de ploegen op de ranglijst ook op het score bord tot uiting zou zijn gebracht Nu hield Nieuwegein, dat niet echt kon imponeren, gelijke tred. om bij rust zelfs een voorsprong te nemen. De tellers gaven op dat moment een armzalige 4-5 stand te zien, waarbij Paul Lindeboom, Henk Menting, Ronald Morren en Daan Bleuel voor de Leusdense treffers tekenden. Na de pauze maakte LHV twee maal een achterstand goed, maar door te forceren kwam men aan het spel maken totaal niet toe. Henk Matting en Arjan Schneiders schoten LHV naar 6-6, waarna Nieuwegein opnieuw profiteerde van het gebrek aan zelfvertrou wen in de Leusdense gelederen: 6-9 Even leek het toch nog te gaan lopen bij LHV, toen Jos de Valk. Paul Lindeboom en Henk Metting LHV nog een keer naast de tegen stander brachten. De winst kwam uiteidelijk toch te recht bij de ploeg die daar het meeste aanspraak op kon maken. In de slotseconden werd het 9-10 voor de bezoekers. Voor LHV geldt op dit moment uithuilen en met een schone lei aan de zaal competitie beginnen. sten van het Nederlands Kampioenschap rolstoeltennis bijeen, met de winnaars Bob van de Broek en Vandierendonck (tweede en derde van rechts) naast elkaar.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7