Voormalig burgemeester Rademaker leeft toen geen fout gemaakt' EUSDEN leusder krant VdA'er Jan Jacobs over affaire met Jeugdraad: leusder krant Video-disco in 'De Geut' Expositie Overlevingstocht Schrijfavond Amnesty VBOK I hema-avond bijeenkomst. Dan zal Marieke Zo mer, maatschappelijk werkster bij het Landelijke Dienstencentrum van de organisatie, ingaan op het werk van de vereniging. In het bij zonder zal zij stilstaan bij hulpverle ning aan vrouwen die ongewenst zwanger zijn. Groeneveld opticiens Vergadering vrouwen verenigingen usden Achterveld Herfst-achtig Optreden volksdansgroep DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 (van de redaktie) LEUSDEN - 'Voormalig burgemeester Rademaker heeft zich mijns inziens in 1985 niet schuldig gemaakt aan een strafbaar feit, toen hij in het besloten deel van de vergade ring van de commissie Algemene Bestuurszaken van 15 augustus voorstelde een betalingsregeling te treffen met de penningmeester van de Jeugdraad. Hij vertelde toen namelijk, dat hij er over had gesproken met de Officier van [ustitie. Die zou hem hebben aangeraden nog geen aangif te te doen, omdat een regeling kon worden getroffen.' Dit zegt PvdA'er Jan Jacobs in reactie op een artikel in de Leusder Krant van donderdag 1 oktober, waaruit het te genovergestelde blijkt. De heer Jacobs was toentertijd samen met Puck Bosma (WD) vertegenwoordiger van de gemeenteraad in het Stichtingsbestuur van de Jeugdraad. onder meer de Leusdense ge- enteraad is kommotie ontstaan r het betreffende schrijven. Alle uus is volgens Jacobs 'voor een onbelangrijk deel' toe te schnj- aan 'de zeer summiere notulen de vergadering (Algemene Be- ïrszaken (ABZ) - red.)'. Hij ver- delijkt: 'In die notulen staat niets r de opmerking van burge ester, dat hij over de affaire Hakt zou hebben gehad met de icier van Justitie.' Met nadruk hij: 'Die notulen zijn beslist on- doende. Wat dat betreft, ben ik eens met het artikel in de Leus krant. Met verscheidene ande- dingen ben ik het echter niet RDUISTERD e gemeente besloot in 1983 om geen subsidie meer te verstrekken aan de stichting waann de Jeug draad was ondergebracht, omdat zij het jeugdwerk zelf ter hand wil de nemen. Dat betekende tevens het emde van de Jeugdraad. Tij dens het proces dat tot de ontbin ding van de stichting moest leiden, bleek dat 25.000,- was verdwe nen. Na onderzoek kwam boven water, dat de penningmeester dit geld had verduisterd, wat hij ook bekende. Een ambtelijke advies over deze affaire aan het college, luidde glo baal als volgt: De stichting moet zelf maar zien hoe ze dit oplost. Jan Jacobs hier over: 'ln de krant wordt gezegd, dat het vreemd is, dat alle raadsfrakties er desondanks mee instemden om een betalingsrege ling te treffen inzake de fraude bij de Jeugdraad, omdat de gemeente raad formeel weinig met de Jeug- )e% mkindegenmie/ iderdag 8 oktober O.OO uur: vergadering raads- imissie Algemene Bestuursza- (ABZ) in het gemeentehuis, 't 1; 0.15 uur: marionettentheater in rderij 't Claeverenblad, De Mc 16; 1.00 uur: Jazz-podium in Café Swartesteegh', Zwarteweg 6. jdag 9 oktober 6.00 tot 18.00 uur: feestmiddag bibliotheek 'Nieuw Langen- ik', Hamersveldseweg 77; 0.15 uur: opening expositie id Nova en Huib Spee in boer- ij 't Claeverenblad, De Brink 16. erdag 10 oktober 0.15 tot 16.30 uur: thema-dag r 'Kontakten tussen mensen met uitkering en gemeenteleden' in Toerustingscentrum van de Ge smeerde kerken, Burgemees- De Beaufortweg 18; O.OO uur: dans-kontaktavond in restaurant 'De Mof, Arnhem- <eg 95 in Leusden-Zuid, met me- ?erking van het 'Calledonian nbo'. andag 12 oktober O.OO uur: rondleiding langs ex- ïtie in 't Claeverenblad (zie vrij- 9.30 tot 21.00 uur: schrijfavond Amnesty International m Openbare basisschool 'De Brink', Lijsterbes laan 54; 20.00 uur: vergadering raads commissie Financieel Beleid en Be heer (FBB) in het gemeentehuis, 't Erf 1. Dinsdag 13 oktober 20.00 uur: bijeenkomst Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen in 't Vooronder, Burgemeester Van der Postlaan 2; 20.00 uur: bijeenkomst Neder landse Christelijke Vrouwen Bond afdeling Leusden-Zuid in 't Tref punt, Arnhemseweg 75; 20.(10 uur: vergadering raads commissie Economische zaken, Consumentenbelangen en Werk gelegenheid in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.00 uur: gezamelijke avond van de Leusdense vrouwenverenigin gen in het Dienstencentrum van de Gereformeerde kerken, Burge meester De Beaufortweg 18. donderdag 8 oktober: 20.00 uur Ledenvergadering Zon nebloem Ons Gebouw. Zaterdag 10 oktober: 20.00 uur Disco Show 'De Klaveet'. Zondag 11 oktober: 14.00 uur Disco 'De Klaveet'. Maandag 12 oktober: 20.30 uur Ledenvergadering Car navalsvereniging zaal café Buiten- lust. Dinsdag 13 oktober: Welfare club Zonnebloem 'Ons Gebouw'. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Manjke Bakker Elndredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uyr. voor hel donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar, 33.90 per half jaar, 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Ais abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op mei onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940091 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, paging waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. draad te maken had. Dat de frak- ties dat deden, vind ik niet zo vreemd, want de gemeente had wel degelijk met de Jeugdraad van doen, omdat de gemeente subsidie verstrekte. Een voorwaarde van subsidiéring is namelijk, dat de ge meente instemt met de financiële handel en wandel van de betreffen de organisatie.' Volgens de heer Jacobs werd het ambtelijke advies echter ook niet 'onder de grond geschoffeld', zoals in enigzins andere bewoordingen in deze krant werd opgemerkt. 'Het advies is aan de orde geweest in een gesprek tussen het college van burgemeester en wethouders en het bestuur van de Jeugdraad. Toen kwam echter heel wat anders naar voren', aldus Jacobs. Hij vervolgt: 'Toen bleek, dat het bestuur van de Jeugdraad een regeling met de penningmeester had getroffen om het gestolen geld terug te betalen. Maar dan zou de Jeugdraad nog wel zes jaar moeten doorbestaan, alleen maar om dat geld terug te krijgen.' ADVIES Dat is volgens de PvdA-er de reden geweest, dat de gemeente raad op 15 augustus 1985 een soort gelijk advies van de burgemeester kreeg: 'Laat de Jeugdraad de boek houding afsluiten en laten wij de afbetalingsregeling met de pen ningmeester overnemen.' Jacobs licht toe: 'Dat was toen ook mijn advies, want ik vond het onredelijk om een stichting van vrijwilligers zes jaar alleen te laten voortbestaan vanwege die afbetalingsregeling. De vrijwilligers die zich jarenlang voor de Jeugdraad hadden ingezet, zouden dan voor nog eens zes jaar gebonden zijn.' Hij vervolgt: 'Ik heb mijn eigen notulen van de vergadering eens geraadpleegd en daarin staat, dat de burgemeester opmerkte, dat hij kontakt had gehad met de Officier van Justitie, mevrouw Kruyer.' Hier uit blijkt zoals gezegd, dat zij hem aanraadde nog geen aangifte te doen. Wel zou zij er bij hebben opgemerkt, dat de mogelijkheid van aangifte open bleef.' Mevrouw mr.I.A.T. Kruyer die nog steeds Of ficier van Justitie is bij het Utrechtse plaatselijk nieuws kantongerecht, kon desgevraagd met 'op korte termijn' vertellen of en waarover dit gesprek werd ge houden. De beslissing tot overname van de regeling door de gemeente werd door alle frakties goedge keurd, en later schriftelijk vastge legd, met onder meer de clausule, dat wanneer de penningmeester de afbetaling zou staken, alsnog aangifte zou worden gedaan. Jan Jacobs legt uit: 'Dat werd aktueel aan het begin van dit jaar, toen de betalingen stokten. Toen is dus als nog aangifte gedaan. Ook 'onjuist' is volgens Jacobs de opmerking m het betreffende arti kel, dat hij er in het verleden 'regel matig mee opgezadeld' zou zijn, 'kontakt op te nemen met de niet betalende Leusdenaar'. Hij verdui delijkt: 'Zegge en schrijven eén maal heb ik hem daarvoor opge beld. Dat was in januari van dit jaar. Tevens was dat de laatste keer, want toen hij later in het voorjaar weer niet betaalde, is aangifte ge daan. Dat was geheel in overeen stemming met de regeling.' LEUSDEN - In 'De Geut', Zwarte weg 29, wordt vnjdag 9 oktober een disco-avond gehouden voor iedereen ouder dan zestien jaar. Tijdens de avond worden video clips gedraaid van onder andere Madonna, Prince, en Level 42. Ver der is er die avond een 'happy half hour'. Het jongerencentrum is die avond geopend van 20.30 tot 1.00 uur. Zaterdag is het centrum overi gens diezelfde tijd open. LEUSDEN - In boerderij 't Claeve renblad, De Brink 16, wordt van vrijdag 9 oktober tot en met maan dag 2 november een expositie ge houden, bestaande uit werk van drie kunstenaars. Het betreft Huib Spee (olieverfschilderijen), Noud Nova (olieverfschilderijen en pen tekeningen) en Jan de Valk (email- les). De opening vindt vrijdag 9 oktober plaats door de heren A. van Kuilenburg en J. van Luyn, res- pektievelijk de rector van de Colle ge's Eemland Zuid en Noord. Alle drie de kunstenaars werken als tekenleraar aan het Eemland- college. Noud Nova is verbonden aan Zuid, Huib Spee werkt op Noord, en Jan de Valk is op beide colleges aktief. De openingstijd van de tentoon stelling is op zaterdag en maandag van 14.00 tot 17.00 uur. Een rondlei ding langs de werkstukken vindt plaats op maandag 12 oktober van af 10.00 uur. Wie de expositie op een andere tijd wil bezoeken, dient een afspraak te maken. Het tele foonnummer van 't Claeverenblad is: 033 - 943472. Jan Jacobs (PvdA): 'Voormalig burgemeester heeft in affaire Jeugdraad geen fout gemaakt. LEUSDEN - Juid organiseert in het weekeinde van 16 tot en met 19 oktober samen met de organisitie Promotie Bewegen Nederland bv een overlevingstocht in de Belgi sche Ardennen. De tocht wordt te voet afgelegd, en is bedoeld voor jongeren die met voor een kleintje vervaard zijn. De kosten bedragen 250,-. In deze prijs zijn voeding, reiskosten en materiaal inbegre pen. Wie er meer van wil weten, kan kontakt opnemen met Roy Robbe- mond, telefoon 033 - 947614 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Ook is het mo gelijk een voorproefje te nemen op woensdag 14 oktober. Dan wordt in 'De Woelige Hoek' in Leusden-Zuid vanaf 15.00 uur een video-voorstel ling van een dergelijke tocht gege ven. LEUSDEN - Maandag 12 oktober wordt de maandelijkse schrijf avond van Amnesty International behouden. Van 19.30 tot 21.00 uur is iedereen daarvoor welkom in de Openbare basisschool „De Bnnk", Lijsterbeslaan 54. Deze avond wordt er geschreven naar Pakistan, Peru en Roemenie. Er liggen voor beeldbrieven klaar. P|-|i t ren Kind (VBOK) op 15 oktober een Ook zal een film met als titel 'Help, ik ben zwanger' worden vertoond, De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. LEUSDEN - In 'De Til', Hamersveld seweg 30, houdt de plaatselijke werkgroep van de de Vereniging ter Bescherming van het Ongebo- Een werkstuk in emaille van Jan de Valk. Bij Groeneveld heefi u een grote keus uil vele honderden dames-, heren- en kindermonturen Zodat wi| met u alti|d de beste oplossing vinden die past bij uw uiterli|k maar ook binnen uw budget! Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Leusden, Winkelcentrum Hamershof. Grutterij 3, door Jan Versteeg! Er is de laatste dagen ex treem veel neerslag gevallen in het Middellandse Zeege bied. Meldde ik dinsdag al dat Barcelona zondagoch tend 175 mm aftapte over een periode van 12 uur, in de loop van zondag kwam daar nog eens 93 mm bij. Het gevolg was natuurlijk rampzalig, zo veel water valt er immers in die streken bijna nooit. Het openbare leven was voor een groot deel ontregeld. Daarbij vergeleken stelde de 46,2 mm in Achterveld van vorige week natuurlijk niets voor. Bij ons is ook het een en ander veranderd. Het hoge- drukgebied, goed voor enige fraaie nazomerdagen, is van het toneel verdwenen. Diepe oceaandepressies, van herfstachtige allure, lagen al enige tijd op de loer. Vanaf dinsdag zagen zij hun kans schoon West-Europa binnen te vallen. Het resultaat bleef natuurlijk niet uit. Vanaf maandag meer regen en ook meer wind. Het weerbeeld wordt er dus niet nazomers op; eerder herfstachtig. We gaan ons nu concentre ren op een straalstroom (luchtstroming in de hogere niveau's). Deze straalstroom uit West-Noordwest heeft ho gerop windsnelheden van 300 kilometer per uur. Daar mee worden depressies zeer snel in de richting van Schotland getransporteerd. Een ervan bereikte gisteren de Hebriden en dat kwam tot uiting in een flink aanwakke ren van de Zuidwedsten- wind. Mogelijk dat deze stormachtig is geweest. Na tuurlijk voeren de depressies ook regen aan. Het is mogelijk dat later in de week de wind nog verder toeneemt en zelfs kan het aan de kust tot storm komen, die begeleid wordt door regen van betekenis. De tempera tuur krijgt ook een gevoelige klap. Middegmaxima van 13 a 15 graden lijken op het pro gramma te staan. Naar ver wachting zal het weekeinde onbestendig verlopen met buien en wind. Een koude trog van een depressie brengt ons dan koud weer. Als we de Amerikanen mo gen geloven zal oktober niet veel goeds brengen. Zij voor zien tot 1 november te koud en te nat weer voor ons ge bied. Maar ja, ook zij hebben (gelukkig) wel eens ongelijk. Laten we daar maar op ho pen. De maand september is, zoals reeds dinsdag vermeld, aan de warme kant geweest. De Bilt kwam op een gem. min. temp. van 10,2 0,8); een gem. max. temp. van 19,3 0,5); een gem. temp. van 14,8 0,8). De heer de Koning uit Nieuwerkerk a/d IJssel telde 158 uren met een tempera tuur van 18 graden of hoger. Vorig jaar was dat slechts 17 graden. Het Noordoosten en het Rijnmohdgebied waren het natst (100 mm). Ik heb goede „hoop" dat Achterveld landelijke topscorer wordt met 120,8 mm. Ik houd u op de hoogte. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigmgsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.-per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6 - p>er dag. elke regel meer 1 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte1 Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 1 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kanloor bij opgave). Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een ojogave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN - Dne Leusdense vrou wenverenigingen houden dinsdag 13 oktober een bijeenkomst in het Dienstencentrum van de Gerefor meerde kerken, Burgemeester De Beaufortweg 18. Het betreft de Ka tholieke Plattelandsvrouwen Orga nisatie (K.PO.) afdeling Leusden, en de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond (N.C.V.B.) afdelin gen Leusden-centrum en -zuid. Tijdens het samenzijn zal de heer Schmetz uit Ermelo vertellen over luisteren naar muziek'. De bijeen komst begint om 20.00 uur. ACHTERVELD - De volksdans groep die recentelijk in Huize St. Jozef werd opgericht, treedt vrij dag 9 oktober op in Cultureel Cen trum „De Flint", Coninckstraat 60. Die dag wordt er een zogenaamde volksdans-instuif gehouden, waar aan veel groepen deelnemen. (advertentie) De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten gordijnen dekbedden dekbedhoezen toilet- en badkamerkleedjes - karpetten - tafekleden zonwering - douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix - Gardisette Jap - Tulipan Forbo - Desso - Boras enz. INTERIEURVERZORGING Van Kersbergen Winkelcentrum „Hamershof" 't Erf 5, naast de Hema Leusden C Telefoon 033 946611.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3