SB Verkiezing wethouders in extra raadsvergadering Notitie van college over asielzoekers 1 1 Jitzonderlijke transportkombinatie Dracht spanten naar zwembad in aanbouw Üe leusder krant? [Ml Indr ndreportage van commissie over ontslag gemeentesecretaris Van Gooi uitgesteld Ruiten ingegooid Controles politie meert mermuziek Kledingbeurs Ministerie WVC wil 'snelle invoering' opvangsysteem Uitwisselings concert G.K.L. SERVA VOLVO rant Drie maal brand Vergadering FNV Eemland Hl -f BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering EINDREDAKTiE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV r ,n( O fl l*J rkrant DINSDAG 13 OKTOBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 46 (van de redaktie) LEUSDEN - Donderdag 15 oktober wordt een extra raads vergadering gehouden in het gemeentehuis, 't Erf 1. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 'verkiezing wethouders' en 'presentatie beleidsprogramma'. Niet aan de orde komt, zoals overigens wel werd verwacht, de eindrapportage van een bijzondere onderzoekscommissie uit de gemeenteraad, die een onderzoek heeft ingesteld naar het ontslag van gemeentesecretaris Reier van Gooi. Deze extra raadsvergadering begint om 19.30 uur. De reden dat de genoemde eind- volgens Corn Verduin, fraktievoor- rapportage dan niet plaatsvindt, is zitter van de PvdA-fraktie in de Leusdense gemeenteraad en voor zitter van de genoemde bijzondere commissie, 'dat de heer Van Gooi gebruik heeft gemaakt van zijn recht om te reageren op het raads besluit hem 'ongevraagd ontslag' te verlenen'. Uit betrouwbare bron is verno men, dat er na de extra raadsverga dering van woensdag 7 oktober waarop Wil van de Kar-Sanders tot CDA-raadslid werd benoemd, een besloten bijeenkomst is geweest in de commissiekamer Hierbij waren ook de heer Van Gooi en zijn advo- kaat aanwezig. De zowel mondelin ge als schriftelijke reaktie van de gemeentesekretaris die toen kwam, is van dien aard, dat de commissie de zaak niet voor 15 oktober kan afronden. 'Wat nu te berde is gebracht', kunnen we niet zomaar van tafel poetsen', aldus Corn Verduin. Ze hoopt, dat de eindrapportage wel tijdens de raadvergadering van donderdag 29 oktober aan de orde kan komen. vier raadsleden zullen donderdag 15 oktober tijdens een extra raadsvergadering tot wethouder worden Jï] ten. Het betreft van links naar rechts: Evelien Blom (CDA), Joost de Jongh (WD), Bram Vroon (CDA) en Verduin (PvdA). LEUSDEN - Van een leegstaande woning aan de Marienhove wer den vnjdagavond de ruiten inge gooid. De politie heeft geen idee wie de daders zijn, maar probeert dat te achterhalen. LEUSDEN - Op dinsdag 6 en woensdag 7 oktober heeft de Leus dense politie controle-akties ge houden. Dinsdag werd de school jeugd gekontroleerd op njden door rood licht; de dag daarop kwamen m het bijzonder de brom fietsers aan de beurt. In totaal wer den toen twmtig bromfietsers aan gehouden Met behulp van een rol- len-testbank werd gekeken of de voertuigen waren opgevoerd. Acht personen kregen een proces-ver baal en een bekeunng, in hoogte vanerend van vijftig tot honderd twintig gulden. Twee bromfietsen werden voor een technisch onder zoek meegenomen naar het politie bureau. Geslaagde modeshow m Huize St. Joseph Gemeente neemt beheer begraafplaats Oud-Leusden op 1 januan 1988 over Verzorging thuis beste oplossing „Bedrijvigheid" aan Rozendaallaan wordt met voorrang behandeld Oude „loks" stoomden over het „Ponlijntje" Kraammarkt Leusden-Achterveld goed bevallen Ronald Snoek wint persbokaal Leusderkrant „Het Startblok" viert 15-jarig bestaan Roda (za.) weet geen raad met overmacht Achterveld klimt uit dal Eerste zege hockey LEOS blijft bij DAC overeind Pag. 3 Pag. 3 Pag. 3 Pag. 5 Pag. 5 Pag. 5 Pag. 4 Pag. 4 Pag. 6 Pag. 6 Pag. 7 Pag. 7 DEN - Het seizoen van de ka- iuziek van de Amersfoortse :ele Raad (A.C.R.) begint don- ig 22 oktober met een concert van 'Camerata Trajectina'. Dit op treden wordt gehouden in de St Aegtenkapel, 't Zand 37, en begint om 20 15 uur. De genoemde muziekgroep wordt gevormd door Barbara Bor den (sopraan), Manus van Altena (tenor), Saskia Coolen (viola da gamba en blokfluit), Pieter Dirksen (clavecimbel) en Louis Peter Grijp (theorbe, luit en gitaar). Uitgevoerd wordt een programma rond de dichter, componist en diplomaat Constantijn Huygens (1596 - 1687). Meer inlichtingen over dit con cert en kaarten voor bijwoning er van zijn verkrijgbaar bij de A.C.R., Zonnehof 10. van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. LEUSDEN - In de Kerkelijk centrum "t Trefpunt', Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid, wordt woensdag 14 oktober een kledingbeurs gehou den. De beurs duurt van 14.00 tot 16.30 uur. De opbrengst is bestemd voor dne doeleinden: daklozen als gevolg van overstrommgen in Bangladesh, een tehuis in Suriname voor verwaarloosde en ondervoe de kmderen in de leeftijd van 0 en 5 jaar, en voor de Stichting Mensen in Nood. Kleding inleveren voor deze beurs kan op maandag 12 oktober tussen 19.00 en 20.00 uur, en dins dag 13 oktober tussen 14.00 en 15.00 uur. Wegens omstandighe den kunnen deze maal geen vod den worden mgeleverd. IUSDEN - Gistermorgen oeg reed een uitzonder- :e transportkombinatie or Leusden. Het betrof n vrachtwagen van het ansportbedrijf Van aanen bv uit Bameveld een uitschuifbare op- gger, waarop houten anten voor het dak van t nieuwe zwembad wer- n vervoerd. De totale igte van de kombinatie droeg dertig meter. De spanten en bijbehorend utmatenaal van geringere netingen zijn gemaakt in est-Duitsland m het plaatsje ederkruchten, vlakbij het ter bekende Monchen adbach. Om alles in Leusden de bouwplaats te knjgen, erde de Barneveldse ver erder twee transporten uit. t ene deel van de vracht krd vrijdag geladen en am maandagmorgen vroeg Een niet alledaags gezicht in Leusden: een ongeveer dertig meter lange kombinatie die enigszins doorbuigt onder de zware last. Het betrof houten spanten voor het dak van het zwembad in aanbouw. in Nederland aan. De rest werd dinsdagmorgen aange voerd. De wagen met de eerste la ding kwam maandag om onge veer 7.00 uur bij de Arnhemse- weg de oprit van de autoweg A28 af. Daar werd de kombi natie opgewacht door agenten van de Leusdense politie, en door hen begeleid tot aan de bestemming. De route naar het zwembad m aanbouw voerde via de Arnhemseweg naar Leusden-Zuid, en via de Maan- weg en de Groene Zoom naar de bouwplaats op het Burge meester Buirung-sportpark. Voor belangstellenden vol gens hier nog wat cijfertjes. Het gewicht van de hele 'trem' was ongeveer 40 ton, waarvan 24 ton voor rekening van de lading In totaal dienden 18 spanten te worden getrans porteerd. De vrachtwagen die het geheel moest trekken, was een Mercedes met een motor van 350 pk. (van de redaktie) LEUSDEN - Het Leusdense college van burgemeester en wethouders hebben een notitie opgesteld betreffende de opvang van asielzoekers in onze gemeente. De notitie wordt één dezer dagen voorgelegd aan het seniorencon vent, de vergadering van de fraktievoorzitters van de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Panis. De notitie is het gevolg van een brief van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC). De voorlegging aan het genoem de convent is nodig, omdat het zo genaamd nieuw beleid betreft, en de gemeenteraad heeft besloten, dat dit aan het convent dient te worden voorgelegd, zolang de 'ou de' wethouders er nog zijn. BRIEF De notitie is gemaakt naar aanlei ding van een brief van de plaats vervangend Direkteur-Generaal Welzijn van het ministerie van W.V.C., gedateerd op 17 juni 1987, en gencht aan de Leusdense be stuurders In die bnef wordt uiteen gezet, dat de Tweede Kamer heeft aangedrongen op 'snelle invoering' van een opvangsysteem voor asiel zoekers. Dit systeem is gebaseerd op de Regeling Opvang Asielzoe kers (ROA) die de volksvertegen woordigers onlangs hebben aan vaard. LEUSDEN - Het Gemengd Koor Leusden (G.K.L.) reist zaterdag 17 oktober na<u nuaen, om ouiiiuu met het Drentse koor 'Woudklank' een gevarieerd uitwisselingsconcert te geven. Hiermee beantwoordt het Leusdense koor onder leiding van John van Hoek, een dito concert, waaraan het koor uit Roden in mei van dit jaar in 'De Koningshof in Leusden meewerkte. In de brief wordt opgemerkt: 'Gelet op de huidige toestroom (van asielzoekers - red.) is bere kend dat over 3 jaar een aantal opvangplaatsen nodig is van circa 3 promille (dus 3 op de 1000 inwo ners - red.) van het aantal inwoners per gemeenteDat betekent dus. dat Leusden in de nabije toekomst eventueel tussen de twintig en veertig asielzoekers zal opnemen. Over de opvangruimte wordt in het schrijven het volgende gezegd: 'Bij de beschikbaar te stellen plaat sen wordt niet in eerste instantie gedacht aan gehele woningen of flats. Het is ook mogelijk dat de gemeente kamers m pensions of bij partikulieren huurt. Daarnaast kun nen met behulp van het aan de gemeente uit te keren bedrag, be staande lege gebouwen zoals scholen, internaten, kloosters en dergelijke, worden aangepast voor bewonmg door asielzoekers.' Na behandeling doorhet senio renconvent komt de notitie waar schijnlijk voor het eerst aan de orde m de vergadermg van de commis sie Welzijn en Onderwijs van no vember. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsleröamseweg 7 lel 033-630154 (advertentie) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeenle Leusden BOU schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- nilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm kontrakten belangrijke korting 'Sderheitjes 1 44 per regel (48 cent per mm) Se nummers 75 cent per stuk ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Mags gesloten LEUSDEN - In de nacht van zater dag 10 op zondag 11 oktober zijn de politie en de brandweer verschei dene malen in aktie geweest om uit de hand gelopen brandjes te blus sen. De eerste keer was het raak bij het clubgebouw van 'De Rockers' aan de Valleilaan Een 'vreugde vuur' was daar zaterdag om onge veer 11.30 uur zo hoog opgelaaid, dat het bijna niet meer m de hand te houden was. De brandweer was snel ter plaatse om het te doven. Als gevolg van de harde wind laai de het echter weer op, en zondag om ongeveer 2.50 uur moest de brandweer weer naar de plaats des onheils om het brandje definitief te smoren. Brand ontstond diezelfde nacht ook aan de Klokhoek. Daar was een smeulend vuurtje de oorzaak, waar Leusdenaar Van G. die zater dag daarvoor rommel had ver brand. De brand werd de politie door een voorbijganger gemeld Agenten die snel poolshoogte gin gen nemen, konden het vuurtje zelf doven. LEUSDEN - De afdelmg Eemland van de Dienstenbond FNV houdt maandag 19 oktober de najaarsver gadering voor leden. Het belang rijkste onderwerp dat ter sprake zal komen, is 'voorstellen voor het aanstaande congres'. De bijeen komst begint om 20.00 uur en wordt gehouden m 'De AmershofSnouc- kaertlaan 9 m Amersfoort. TRANSPORTBEDRIJF: .spant de kroon.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1