RODA (za) weet geen raad met overmacht Naarden voor RODA (zo) een onneembare vesting Achterveld klimt uit dal S.V.A.-dames schieten tekort bij C.D.W.: 6-2 Puntverlies 'Veensche Boys' pakt kostbaar punt: 0-0 Kansloze 5 -1 nederlaag voor Leusdenaren Na 0 -1 wmst op VVZA YOBTKAL 'MtALANS Roda '46 Achterveld Ot Hame Settels en Coen van Dijk worden gelanceerd. Hel zou voor de zoveelste keer niets opleveren. LEUSDEN - De zaterdagelf van Roda '46 zal een nare smaak hebben overgehouden aan het treffen met „Veensche Boys" uit Nijkerkerveen. Hoewel de Leusdenaren op het Buiningpark negentig minuten lang een overwicht hadden en Veensche Boys al na een kwartier met tien man kwam te staan, slaagde Roda er niet in het verzet te breken. Integendeel, de beste kansen waren zelfs voor de spaarzaam counterende gasten. Het O-Ó gelijke spel betekende voor de Leusdenaren opnieuw kostbaar puntverlies, die de ploeg bij de eindafrekening wel eens zwaar op de maag kan komen te liggen. gemakkelijk maakte De kansen die zich voordeden bleven even wel door onnauwkeurigheid bij de afwerking zonder rendement. NOODREM Na de knappe 4-2 overwinning vong weekend m de uitwedstrijd tegen koploper Bloemenkwartier mocht in alle redelijkheid verwacht worden, dat het treffen op eigen terrein tegen staartploeg Veen sche Boys geen al té grote proble men zou opleveren. Maar in het voetbal gaat dit soort rekensom metjes niet altijd op en dat werd zaterdag na een 0-0 eindstand nog eens duidelijk bevestigd Zelfs toen vijftien minuten na de aftrap een Nijkerkervener wegens natrappen door de scheidsrechter gedeci deerd van het veld was gestuurd en derhalve een man meer situatie ontstond, bleek een overwinning nog geen wet van Meden en Per zen. FLITSEND In de beginfase leek het erop dat Roda '46 met goed aanvalsspel dit karwei wel even zou klaren. Vooral Harrie Kersies, liet zich gelden door vanaf de flanken in de Boys defensie te penetreren. Al in de tweede minuut werd Coen van Dijk door hem van rechts op maat be diend. De kopstoot van de Roda- spits had wél de nodige vaart, maar miste precisie waardoor de Veen sche Boys-goalie m een reflex de bal tot corner kon verwerken. Roda '46 behield mede gezien de over macht een veldoverwicht, maar wist dit niet in doelpunten om te zenen. Men mocht zelfs van geluk spreken bij een tegenstoot vlak voor rust, toen Fokko van Leyen- horst via enige schijnbewegingen van een Boys-aanvaller uit balans was gebracht. Het schot kon door doelman Berry Buurtk gedeeltelijk worden gepareerd, waarna het te gen de dwarsligger afketste. Karei Ouwerkerk bracht op de doellijn redding. Na de pauze eenzelfde spel- beeld met een aanvallend Roda '46 en een met veel mensen achterin spelend Veensche Boys. Het is echter geheel aan de eigen speel wijze van Roda '46 te wijten, dat er met gescoord werd en de wed- strijdpunten gedeeld moesten wor den. In plaats van via de vleugels te opereren, werd de bal veelvuldig m het centrum gespeeld, waardoor men het de tegenstander wel erg Ook Ton Kaspers, een kwartier na rust ingevallen voor de gebles seerde Edwm Veldhuizen, kwam een paar keer in schietpositie, maar miste nog het nodige spelnt- me en zelfvertrouwen om een be slissing te kunnen forceren. Kort voor tijd moest Nico Romeijn nog aan de noodrem trekken, toen een Boys-speler in het centrum op de rand van het strafschopgebied doorbrak en alleen op Berry Buunk leek af te stevenen. Nico Romeijn werd hiervoor genoteerd, zoals eerder ook libero Fokko van Leyenhorst was gebeurd, na enig duw- en trekwerk bij het doel van de tegenstander Het uitstekende optreden van de doelman van Veensche Boys en het tactische on vermogen van de Leusdenaren wa ren indirect schuld aan dit doel puntloze eindresultaat en de mati ge vertoning op Burgemeester Bui ningpark. Tegen Eemdijk zullen de Leusdenaren een betere vorm moeten etaleren om m de hoofd klasse van de afdeling Utrecht een voorname rol te blijven spelen Op stelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Karei Ouwerkerk, Klaas de Vries, Edwm Veldhuizen (Ton Kaspers), Nico Romeijn, Har rie Kersies, Barry Kamphorst, Har ry Settels, Wout Beurink, Coen van Dijk. Tijdens de streekderby Roda '46 - Veensche Boys laaiden de gemoederen soms hoog op. Hier is Coen van Dijk het mikpunt, nadat hij ongelukkig in botsing kwam met de doelman. ot LEUSDEN - De Roda-zondag staat weer met beide benen op de grond. De ploeg van Ruud Maas, die in Naarden het gezegde „de boog kan niet altijd gespannen staan" tot lijfspreuk leek te hebben verheven, werd door Naarden'79 hardhandig uit hoge re sferen gehaald. Nadat de Leusdenaren tegen EMM en Bar- neveld tot grote uitslagen waren gekomen (7-1 en 5-3), sloeg de tegenstander van zondag de rood/zwarten met even grote cij fers om de oren: 5-1. Maar het is ook goed mogelijk dat de Leusdenaren het karwei in de vestingstad van tevoren wat te licht opvatten. Tramer Ruud Maas zocht daarin een verklaring voor de afstraffing, die Roda te verwer ken kreeg. Maas: „Ik heb er van tevoren nog duidelijk voor gewaar schuwd: jongens, het komt niet aanwaaien. Als je wilt presteren, moet je er iedere week weer voor de volle honderd procent staan. Doe je dat niet, dan krijg je een keer een zeperd Dat is ons van daag dus gebeurd. Na de wedstrijd van vorige week, denken een hoop jongens dat ze er al zijn. Dat merk je al in de kleedkamer. Sommigen zijnduidelijk niet goed met de wed strijd bezig. Ik denk dat concentra tiegebrek ons heeft opgebroken. Binnen de kortste keren sta je met 2-0 achter en dan moet je gaan forceren. Een ploeg als Naarden maakt daar gewoon handig ge bruik van en dan is het logisch dat je met deze cijfers klop krijgt", al dus Maas. Toch had Roda gewaarschuwd moeten zijn. Naarden is per slot geen onbekende tegenstander en ook vorig seizoen kregen de Leus denaren m de vestingstad gevoelig klop. Ook nu bleek Naarden over een geroutineerde ploeg te bezit ten, die makkelijk de bal in eigen ploeg hield. De snelle voorsprong (na drie minuten was het al 1-0) speelde de gastheren dan ook aar dig in de kaart Tegen het risico's nemende Roda kon men naar har telust counteren met de voor de bezoekers bekende gevolgen: vijf tegendoelpunten. STEMPEL Zonder ook maar iets aan het eindresultaat af te willen doen, kan ook niet onvermeld blijven dat Naarden enigszins fortuinlijk aan de leiding kwam, hetgeen toch wel een belangrijke stempel op de wedstrijd drukte. Al in de derde minuut kwamen de gastheren op voorsprong, toen de Naardenspits in de diepte werd aangespeeld. Iedereen, behalve de scheids rechter, meende te hebben gecon stateerd dat de man hierbij de bal met de hand meevoerde, maar protesten tegen de toekenning van het doelpunt dat daaruit voort kwam, bleven vruchteloos. Ruud Maas Dat was een behoorlijke tegen valler voor Roda, dat al vroeg m de wedstrijd gedwongen werd de aanval te zoeken. Naarden voelde zich, drijvend op routine en in het bezit van een aantal gevaarlijke buitenmensen, in de behoudende rol bijzonder thuis. Eén van de te genstoten had vlak na het verstrij ken van het eerste kwartier weer succes, In de achttiende minuut verschalkte Naarden andermaal de op éen lijn spelende Roda-defen- sie, waardoor de Leusdenaren zich eigenlijk al vrij snel in de wedstnjd verslagen wisten. Even gloorde er weer hoop in het Leusdense kamp, toen de scheidsrechter de Leusdenaren vlak voor het verstrijken van de eerste helft een cadeautje gaf. Hoe wel er wemig aan de hand leek, beoordeelde de man in het zwaï dat Peter Knijf in het strafschopge bied op ongeoorloofde wijze tegen de grond werd gewerkt en kende Roda een penalty toe. Het ca deautje, dat op een goedmakertje voor het eerste Naarden-doelpuni leek, werd door de voor Bennie Wittenberg ingevallen John Jansen dankbaar m ontvangst genomen, waardoor de rust met 2-1 gehaald werd. VA BANC In de tweede helft kreeg Roda de opdracht Naarden op eigen helft vast te zetten, om zo te probe-| ren de achterstand ongedaan maken. Roda maakte echter geenl moment de indruk een vuist te kun nen maken en zo kon het gebeuren dat een mmuut of zeven na de her vatting de bijl viel. Met een schitte rend doelpunt velde Naarden het vonnis. Een corner werd door een Naarden-speler in één keer op de slof genomen en het gevolg was dat Roda-doelman Hans van Bekkurr het leder als een streep aan zich voorbij zag gaan: 3-1. De Leusdenaren, die ook wel be grepen dat deze race gelopen was gingen daarna nog slechts plicht matig in de aanval. Gevaarlijk werd men echter nauwelijks, ook omda' Naarden achterin veel lengte mo- EUS bfiiseerde, zodat langs de kant stie kem op een gelukstreffer werd ge wacht. Die zou de wedstrijd moge-lier lijk weer de impulsen kunnen ge ven, die Roda nodig had om aan de collectieve malaise te ontsnappen In de laatste fase gingen de bezoe kers zelfs va banc spelen, in de hoop nog een goaltje mee te pik ken. Door eén tegen één te gaai spelen, nam men echter grote risi co's. Naarden profiteerde daarvan, door met twee uitvallen de stand naar 5-1 te tillen. De laatste treffers waren echter zuiver nog voor de statistiek van belang, omdat de wedstrijd al in een veel eerder sta dium, en misschien al wel in de kleedkamers, beslist werd. ACHTERVELD - Achterveld lijkt zo langzamerhand de moeilijkste tijd in de eerste klasse zondag achter de rug te hebben. Na een aantal weken de rode lantaarn te hebben gedragen, vonden de Achtervelders dit weekeinde aansluiting met de middengroep, terwijl men nog een inhaalwedstrijd tegoed heeft (tegen Naarden '79). Eén helft goed voetbal en een gelukkig moment in de eerste helft, stonden aan de basis van een 0-1 overwinning in de streekserby tegen het Amersfoortse WZA, waarmee de forma tie van Cor Hoogland uit het dal klom. Tramer/coach Cor Hoogland, die begin van dit seizoen Jan Drost op volgde, lijkt de aanloopproblemen waar Achterveld mee leek te kam pen, aardig te hebben overwon nen. Hoewel de oranje-hemden nog geen briljante wedstrijden af leverden, beginnen de zondag- eerste klassers wel punten te ver zamelen. Na de overwinning van afgelopen zondag stegen de Ach tervelders met stip in het klasse ment van de negende naar een ze vende plaats, waarmee de geva renzone de rug toegekeerd werd. Toch werd de ontmoeting tussen WZA, dat tot nu toe ook geen pot ten kan breken in de eerste klasse, met de klapper die er vorig seizoen uit de bus kwam rollen, Integen deel, nu werd het pleit met één doelpunt beslecht, Voor de pauze kon Achterveld niet imponeren en beheersten de gasten uit Amersfoort het spel- beeld Achterveld had m de eerste drie kwartier over geluk bepaald niet te klagen, ten eerste omdat de stormloop van WZA zonder gevol gen bleef en ten tweede omdat de bezoekers zelf wel hun doelpuntjes meepakten. Die zou meteen beslis send zijn, maar dat kon men op dat moment nog niet bevroeden. LENGTE Achterveld begon zondag met Klaas van de Heuvel (weer terug gekeerd na weken afwezigheid) in de basis voor Edwin Snijders, en m de zevende minuut kreeg Van de Heuvel een uitgelezen mogelijk heid om zijn rentree met een treffer luister bij te zetten. In vrijstaande positie maaide hij echter finaal over de bal heen, zodat WZA aan een achterstand ontsnapte. Vanaf dat moment begon WZA de wedstnjd naar zich toe te trek ken en omdat de ploeg voorin over nogal wat lengte beschikte, beleef de keeper Gerard van de Bedum voor zijn doel de nodige hachelijke ogenblikken. Omdat de Amers- foorters een koele killer ontbeel den, kon Achterveld, mede dankzij sterk optreden van de eigen goalie, overeind blijven. Maar met alleen achterin bleek vrouwe Fortuna Achterveld goed gezind. Een minuut of tien voor rust stak zij ook voorin de helpende hand toe, toen de VVZA-doelman een voorzet van Achterveld met onder controle kreeg. Marinus Burgsteden kreeg zijn hoofd achter de bal en kopte binnen: 0-1. De onverwachte voorsprong leek Achterveld over het dode punt heen te helpen. De ploeg, die eer der bepaald niet vlekkeloos draai de, leed minder balverhes en zon der verdere kleerscheuren werd de pauze gehaald. GENADE Na de pauze kwam WZA er veel minder aan te pas, dan voor de veldwisseling het geval was ge weest. Achterveld nam het initiatief over, al moest doelman Gerard van de Bedum nog wel een paar keer reddend optreden. Zo moest Var de Bedum al zijn capaciteiten aan wenden om een inzet van WZA ui! de rechterbovenhoek te ranselen Hiermee leek echter ook het laatste restje verzet van de tegenstander gebroken en was het nog slechts Achterveld wat de klok sloeg. Hoe wel een grotere score lange tijd ir de lucht hing, bleef het echter b: 0-1. Robbie de Vette, Klaas van de Heuvel en Hans van de Kooy hiel pen de ene na de andere fraaie JJJJ kans om zeep. Van de Heuvel zag daarna noc een schot op het houtwerk afket sen. Het enig vermeldenswaardige wapenfeit van WZA m die fase was een afgekeurd doelpunt. De treffer kon m de ogen van de scheidsrechter geen genade vin den, omdat de spits ongeoorloofc hard door ging op de keeper. Edwin Snijders kreeg in de laatJ ste periode de beste kans om de wedstnjd definitief te beslissen. R: mocht alleen op de Amersfoortse doelman af gaan, maar in het ziel: van de haven had Snijders de zenu wen niet voldoende onder contri le. Het bleef derhalve bij 0-1, wa< mee Achterveld zich een aardit uitgangspositie verwierf met oog op de derby tegen Roda, voor zondag op het programi staat. iet de eld ob dit lh< 1WC ch ien ner Hl AFD. ZATERDAG ACHTERVELD - Zondag speelden de Achterveldse dames de uitwedstrijd tegen C.D.W. uit Wijk bij Duurstede. Deze club was vorig seizoen uit de hoofdklasse gedegradeerd. Het was C D W. die de score opende na een kwartier spelen Ze bleven komen en voor men een kwartier verder was, keek Achterveld al tegen een 3-0 ach terstand aan. De gasten gooiden nu de remmen los en namen het initiatief. Het was Jacqueline Gerritsen die van ach teren op kwam zetten. Haar po ging om een goede voorzet te ge ven. had een heel ander resultaat. Inplaats van een voorzet, werd haar poging een mooi afstands schot dat nog resultaat had ook. De bal verdween achter de keep- ster. Het was Christel van Dijk die, nadat ze de Achterveldse achter hoede goed had opgejaagd, de bal onderschepte en het tweede doelpunt maakte. De C.D.W. da mes raakten enigszins aangesla gen door deze twee treffers en speelden hierna minder goed. Achterveld kon echter hiervan met profiteren. Na de rust speelde Achterveld met de wind tegen. Dit had tot ge volg dat de passes met altijd goed aankwamen. C.D.W. ging nu steeds meer tot de aanval over. Ondanks goed optreden van keepster Rita Wouters werd de druk van C.D.W. te groot voor de Achterveldse dames. Dit had tot resultaat dat de tegenpartijd nog driemaal wist te scoren en de wedstrijd zo met 6-2 eindigde. Tijdens de wedstnjd werd Lida van de Bedum nog vervangen door de teruggekeerde Carola Hoogland. Roda'46 - Veensche Boys Roda'46 2 - Hoevelaken 3 Huizen 5 - Roda'46 3 Veensche Boys 4 - Roda'46 4 Roda'46 5 - Veensche Boys 5 SDVB 9 - Roda'46 6 Spana 10- Roda'46 7 AFD ZONDAG Naarden'79 - Roda'46 APWC 2 - Roda'46 2 Roda'46 3 - Barneveld 2 bh Iva LEUSDEN/ACHTERVELD - Na de zesde speelronde, waarin Roda-zaterdag opnieuw puntverlies leed, kreeg de Hoofdklas se een éénling op kop. Van het driemanschap, dat wekenlang de toon aangaf, viel Bloemenkwartier vorige week terug, deze week gevolgd door Eemdijk, dat tegen VVJ het eerste punt verspeelde. Roda-zondag deed een stapje terug in de eerste klasse, ter wijl Achterveld naar boven klom. In de bovenste helft van de rang lijst in de Hoofdklasse zaterdag veranderde deze week niet veel, met dien verstande dat nu ook Eemdijk, als eén na laatste, het eer ste punt weggaf en daarmee de eerste plaats afstond aan Muske tiers. De Elstenaren bleven voor de zesde keer in successie zonder puntverlies, hoewel Veluwse Boys geen eitje bleek. 2-1. Eemdijk moest thuis in de slag met het als vierde geklasseerde FFJ en dat ein digde onbeslist: 1-1. Onbeslist eindigde ook Roda - Veensche Boys, en dat moet met het oog op de aspiraties van de Leusdenaren als half verlies wor den beschouwd. Veensche Boys daarentegen kon het punt goed ge bruiken. SOVA'54 blijft een zorgen kind, ook na de 0-1 nederlaag te gen Velox. De KNVB-degradant moet gaan uitkijken, om niet nog een klasse te duikelen. Bloemenkwartier herstelde zich van de nederlaag van vorige week tegen Roda'46 en veegde de vloer aan met Hoogerheide (4-0), terwiil WA'71 Hercules in de nesten werkte door met 0-2 te zegevieren. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) SOW»'54-Velox 0-1 Rp/ft'46 - Veensche Boys 0-0 Musketiers - Veluwse Boys 2-1 Hercules-WA'71 0-2 Bloemenkwartier - Hoogerheide 4-0 Eemdijk-WJ 1-1 Stand Hoofdklasse (zaterdag) 1 Musketiers 6-12 2 Eemdijk 6-11 3 Bloemenkwartier 6-10 4 WJ 6-9 5 Roda'46 6- 8 6 Velox 6- 7 7 Hoogerheide 6- 4 8 WA'71 6- 4 9 Veensche Boys 6- 3 10. Hercules 6- 2 11. SOVA'54 12. Veluwse Boys 6- 2 6- 0 ACHTEROP In de eerste klasse zondag deed Achterveld goede zaken, door WZA met 0-1 de baas te blijven Daardoor raakten de Achtervel ders uit de gevarenzone, en vond men aansluiting met de sub-top. Roda daarentegen raakte een comfortabele tweede plaats kwijt. Door bij Naarden met 5-1 over de knie gelegd te worden, zagen de Leusdenaren de achterstand op koploper BFC tot vier punten groeien. Veensche Boys raakte ook verder achterop bij BFC, door in Kockengen tegen de gelijknami ge club aldaar remise overeen te komen (1-1). De koploper zelf (BFC) maakte geen fout. De Bus semmers hielden thuis Olympia'25 op afstand: 2-0. EMM en Naarden lijken de grote winnaars van dit weekeinde. Door respectievelijk uit bij Zuiderzeevogels en thuis te gen Roda'46 te zegevieren (1-3, 5- 1), klommen de ploegen naar een derde en een vierde plaats, terwijl beiden nog een wedstrijd te goed hebben. Barneveld valt terug, want ook tegen BW'31 zat er niets goed in het vat voor de debutant: 1-0. Uitslagen eerste klasse (zondag) Kockengen - Veensche Boys 1 -1 WZA - Achterveld 0-1 BW'31 -Barneveld 1-0 BFC - Olympia'25 2-0 Naarden'79 - Roda'46 5-1 Zuiderzeevogels - EMM 1-3 SENIOREN WZA - Achterveld Hcogl.veen 2 - Achterveld 2 Achterveld 3 - Quick 4 Achterveld 4 - Hoogl veen 4 WZA 4 - Achterveld 5 Achterveld 6 - Roda 7 DAMES CDW - Achterveld Stand eerste klasse (zondag) 1 BFC 6 2. Veensche Boys 6 3 EMM 5 4 Naarden'79 5 5. Roda'46 6 6 BW31 6 7 Achterveld 5 8. Zuiderzeevogels 6 9 Barneveld 6 10 Kockengen 11 WZA 6 12. Olympia'25 5 11 JEUGD SO Soest A2 - Achterveld A1 Baam B1 - Achterveld B1 SO Soest C2 - Achterveld C1 De Glind D1 - Achterveld D1 Achterveld F1 - Hees F1 Achterveld E1 - Roda'46 E1 DAMES JUN Achterveld - 't Goy 6ÜC2 vo Z1 ho J 1de *h et\ 4" *i]l

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6