Mogelijk toch 'buurt winkelt je' n de wijk Alandsbeek axibeleid vanaf 1 januari in landen intergemeentelijk orgaan 1 1 leusden; leusd ei* kran t Behandeling begroting 1988 Politiehonden haalden Certificaten 'met lof ommissie ECW wil raadsbesluit 'her-overwegen' eden raadscommissie ECW uitten zorgen over vergunningen «y leusder knanls Avond N.V.S.H. Vrouwen en huishoudgeld Auto's total loss bokaal Keuring in Baarn werd onverwacht succes k 7 'j 101 m fbex mkindegeimnteA Leusden Achterveld DONDERDAG 15 OKTOBER 1987 plaatselijk nieuws 3 He (Van de redaktie) LEUSDEN - 'Bij de planning van de wijk zijn er bij de toekomstige bewoners verwachtingen gewekt. Die ver wachtingen zijn nooit waar gemaakt. De gemeenteraad heeft zich steeds verscholen achter: ach, er is toch geen ondernemer die er een winkel wil beginnen. Maar als er toch iemand is, die dat wel wil, waarom zouden we dan iets in de weg leggen?' Deze vraag stelde Ep Oostra (D66) dinsdagavond tijdens de vergadering van de raadscom missie Economische zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW), naar aanleiding van agenda punt 13, dat luidde: 'Buurtsteunpunt Alandsbeek'. A oo] fj ike Het punt kwam ter tafel als ge- van een brief van het college de Vrouwen Advies Commis- (V.A.C.) voor de woningbouw. ,enn wordt gereageerd op een «rdere brief van de V.A.C., waar- werd gepleit voor een winkel- irziemng in de wijk Alandsbeek. •r de wijk Langenbeek speelt in deer zin hetzelfde, zij het dat het bestemmingsplan van deze wijk de mogelijkheid van een dergelijke onderneming uitsluit. Het gemeentebestuur wijst de adviescommissie in haar schrijven op het zogenaamde distributie-pla nologische onderzoek, dat het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (C.I.M.K.) in 1985 in haar opdracht hield. Naar aanlei- Ton Voortman (WD): 'Niet tegen buurtsteunpunt in Alandsbeek, mits distnbutiestruktuur Leusden niet wordt aangetast. ding van de resultaten van dit on derzoek sprak de gemeenteraad op 29 augustus 1985 uit, 'geen buurtsteunpunten in de penode 1986 tot 1989 in ontwikkeling te ne men, en ook voorstellen die zodani ge ontwikkeling beogen, niet posi tief tegemoet te treden'. In het schrijven aan de V.A.C. zegt het college: 'De uitgangspun ten die aan deze beslissing ten grondslag liggen, zijn ongewijzigd. Het hoofddoel was en is eerst Ha mershof-Noord te realiseren en enige tijd in bedrijf te laten zijn. Daarna zal kunnen worden beoor deeld of de ontwikkeling van buurtsteunpunt Alandsbeek mo gelijk is.' De V.A.C. kreeg dus nul op het rekest. Wel hield de brief de deur op een kier met de opmerking: 'Wij zijn bereid om via de funktionele commissies na te gaan of het even tueel vestigen van een buurtwinkel in Alandsbeek past in de beleids uitspraken, zoals verwoord in het raadsbesluit van 29 augustus 1985.' MOEITE Dat werd dinsdagavond dan ook nagegaan. Ambtelijk medewerker de heer G. Stein af als schot voor de boeg: 'De grond in de wijk Alands beek, waar dat buurtsteunpunt eventueel zou moeten komen, is van ons, en het bestemmingsplan laat een dergelijke voorziening toe. Wat dat betreft is het dus geen probleem.' Meer moeite had hij met 'de vierkante meters food'. Hij merkte hierover op: "Volgens het C.I.M.K.-rapport hebben we nog nul vierkante meters te vergeven. Alle ruimte tot 1990 heeft de ge meente toebedeeld aan Hl (het nu gerealiseerde deel van winkel centrum 'De Hamershof - red.) Com Verduin (PvdA) reageer de: 'Onze fraktie heeft er altijd al moeite mee gehad, dat de verkoop van 'food' werd geconcentreerd in winkelcentrum 'De Hamershof. Voor kleme kinderen en bejaarden is dit centrum moeilijk te bereiken. Vooral deze groepen mensen zijn er bij gebaat, als ze de belangrijk ste boodschappen in de buurt kun nen doen.' Het in 1985 genomen raadsbesluit wilde zij daarom 'her overwegen'. Harm Offerems (GPV/SGP) hield zich naar eigen zeggen, 'op de vlakte'. Hij vond: 'Ik kan me niet voorstellen, dat we het besluit in 1985 alleen genomen hebben, om dat de zakenmensen zich zorgen maakten over overbewinkeling. Alvorens ik er meer over zeg, wil ik eerste weten, waarom we toen dat besluit hebben genomen.' De afweging van Ton Voortman (WD) luidde: 'Mijn fraktie is niet tegen een buurt verzorgend win keltje, mits de huidige distnbutie struktuur van Leusden met in ge vaar komt.' Wel zette hij 'de gróótst mogelijke vraagtekens' bij de eco nomische haalbaarheid van een dergelijk 'winkeltje'. Volgens hem zou de gemeente een buurtwinkel met moeten stimuleren. Marius Boersen (CDA) was nog terughoudender. Hij wil het betref fende raadsbesluit pas her-over wegen, 'als we een geschikte kan didaat voor het buurtsteunpunt hebben'. gen zo veilig kunnen stellen.' Hij vond echter wel: 'De vertegen woordigers van Leusden in de ge westraad moeten wat meer gege vens proberen te krijgen over de verstrekking van vergunningen.' KOSTEN Het taxibeleid knjgt momenteel er>1 in vlqt lan/1 nn/ral aan/la/*K» IC f j er in ig ti f A eqdh (Van de redaktie) LEUSDEN - 'Het taxibeleid komt in handen van een interge meentelijk orgaan. Die ontwikkeling is, denk ik, niet meer tegen te houden.' Dat zei de plaatsvervangend voorzitter, burgemeester Panis, dinsdagavond tijdens de vergadering van de raadsommissie Economische Zaken, Consumen tenbelangen en Werkgelegenheid (ECW). Uit de discussie over dit onderwerp bleek, dat de gemeente Leusden zich binnen dit orgaan sterk zal maken voor 'waarborging van de huidige taxi-vergunningen', zoals Marius Boersen (CDA) het verwoordde. iiral in het land nogal aandacht, idat naar verwachting op 1 ja- m 1988 de Wet Personenver- in werking treedt. Bij inwer- treding ervan, zal de be- [dheid tot verlening van taxi- rgunmngen overgaan van de ge- KJIente naar de provincie. De pro- j cie Utrecht wil die bevoegdheid l erdragen aan intergemeentelij- V organen. Veel Utrechtse ge- V ente staan niet te trappelen hier- \t deel te nemen, maar verschei- le zijn al overstag gegaan. Amersfoort, de kwa inwonertal [J otste gemeente van het gewest V) nland, is een groot voorstander i een gemeenschappelijke re 's ing. Burgemeester Panis daar »r: 'Het taxibeleid is niet iets dat zichzelf staat. Het heeft bijvoor- ild te maken met het beleid op gebied van de openbare orde. lersfoort wil onder meer daarom ag zoveel mogelijk greep hou- op het taxibeleid.' lurgemeente Amersfoort is rom volgens een ambtelijke ku 117 notitie van de gemeente Leusden zelfs bereid om de kosten van de gemeenschappelijke regeling te dragen. COMMISSIES Het bestuur van de Keistad stelt daarom volgens de notitie het vol gende voor: 'Er wordt een beheers commissie ingesteld waarin alle gemeenten zijn vertegenwoordigd met één lid, in beginsel een wet houder, eventueel een raadslid.' Even verder wordt gesteld: 'Voorts zal een Jaxi-adviescomrrussie wor den ingesteld die de beheerscom missie adviseert omtrent beslissin gen over aangelegenheden met betrekking tot het taxivervoer.' In deze taxi-adviescommissie zouden de volgende vertegenwoordigers zitting moeten nemen: 'als voorzit ter een lid van de beheerscommis sie, twee leden namens de werkge versverenigingen en twee namens de werknemersverenigingen en een lid van een consumentenorga nisatie.' Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Elndredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uyr voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BOU BV te Barneveld. met ddidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste fotofs) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. De notitie merkt op, dat het m het belang van de kleine gemeenten van het gewest, zoals Leusden,' zal zijn om een bepaling in de toekom stige taxiverordening op te nemen, 'dat de tot 1 januari 1988 verleende vergunningen in plaatsen buiten Amersfoort met zullen worden in getrokken op grond van het feit. dat niet aan alle regionale normen, waaronder het vereiste aantal kilo meters per jaar, kan worden vol daan.' De gemeente Amersfoort hanteert namelijk momenteel voor afgave van van een vergunning het kntenum, dat een taxi per jaar min stens 70.000 kilometer moet rijden. De twee Leusdense taxi-onderne mingen, Buitenhuis en Van 't Kloos ter, halen dit aantal bij lange na niet, omdat voor deze bedrijven het taxi-njden een nevenaktiviteit is. Verder wordt vermeld, dat in ie dere gemeente minstens één ver gunninghouder kan worden ge vestigd. In dat geval zal geen mini mum-eis aan het aantal kilometers worden gesteld. GEPASSEERD Ton Voortman (WD) die als eer ste over dit onderwerp het woord kreeg, vroeg zich af: 'Is het wel een gepasseerd station, dat het taxi beleid naar een gemeentelijk or gaan gaat, en niet naar de provin cie? De gewestraad van Eemland heeft zich er namelijk nog niet over uitgesproken.' Verder vroeg hij aandacht voor 'de specifieke situa tie van het taxi-vervoer in Leusden'. Hij zei: 'De rechtspositie die de taxi-ondernemers in onze ge meente hebben opgebouwd, mag volgens mijn fraktie met worden aangetast.' Marius Boersen (CDA) zei er over: 'In de verordening staat, dat de belangen van de vergunning houders worden gerespekteerd. Dat gaat mijn fraktie niet ver ge noeg. Wij willen de waarborg, dat de huidige vergunningen gehand- stens vier van de zeven, namelijk Leusden, Baarn, Bunschoten en Eemnes, zich in een soortgelijke situatie bevinden. Iedere gemeen te krijgt in de beheerscommissie eén vertegenwoordiger. Dat bete kent dat de vier gemeenten die ik noemde, een meerderheid in deze commissie hebben, en hun belan- Een heel andere vraag over het toekomstige taxi-beleid kwam van Ton Voortman (WD). Hij vroeg: 'Hoe hard is de toezegging van de gemeente Amersfoort om de kos ten van een gemeenschappelijke regeling te dragen?' Ambtelijk me dewerker Van der Gnjp reageerde daarop als volgt: 'Ik denk niet dat we ons nu al zorgen moeten maken over het niet nakomen van het een uitgangspunt, dat Amersfoort on der de regeling legt. Pas als Amersfoort m de toekomst zou wei geren om alles te betalen, dan kan Leusden hierop wijzen.' LEUSDEN/AMERSFOORT - De Ne derlandse Vereniging voor Sex- uele Hervorming (N.V.S.H.) afde ling AmersfoortA Gooi houdt zater dag 24 oktober een avond voor alleenstaanden. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de vereniging op het adres: Curaa- olaan 49, en begint om 21.00 uur. Meer inlichtingen worden telefo nisch verstrekt via nummer 033 - 622217. LEUSDEN - In Vrouwenontmoe tingscentrum 't Vooronder, Burge meester Van der Postlaan 2, wordt donderdag 15 oktober een bijeen komst gehouden over 'Hoe ver deel je je huishoudgeld'. Diverse posten, zoals kleding, voeding en vaste lasten, komen aan de orde. De vrouwen denken en praten sa men over dit onderwerp vanaf 20.00 uur. Meer informatie wordt telefonisch verstrekt via de num mers 033 - 944858 of 943614 LEUSDEN - Bij een botsting op de Asschatterweg raakten dinsdag 13 oktober twee personenauto's total loss. Veroorzaker van het ongeluk is de heer L uit Dnebergen die met zijn voertuig de binnenbocht nam, en daardoor op de andere weghelft kwam. Bestuurder H. uit Ede die hem tegemoet kwam, kon hem niet meer ontwijken. Als gevolg van het ongeluk werden de wagens voor goed onbruikbaar. Beide zijn afge- sleept. De bestuurders kwamen met schrik vrij. Marius Boersen (CDA): '...waar borg voor handhaving huidige taxi-vergunnmgen. haafd blijven.' Verder pleitte hij er voor, dat het aantal vergunningen niet wordt gerelateerd aan ge meenten, maar aan 'woonkernen'. Boersen: 'Mijn fraktie zou het jam mer vinden, wanneer geen vergun ningen per kern zouden kunnen worden afgegeven.' Ambtelijk medewerker R. van der Gnjp reageerde op deze op merkingen: 'De nieuwe regeling heeft twee uitgangspunten: 1. De bestaande vergunningen worden gehandhaafd. 2 Per gemeente wordt één taxi-onderneming ge waarborgd. Er wordt echter met bij vermeld, hoeveel vergunning die onderneming kan krijgen.' Hij vroeg zich af: 'Wat gebeurt er wan neer er in Leusden een vergunning vrijkomt? Bestaat dan de kans dat de beheerscommissie de vergun ning aan een andere onderneming geeft, of blijft die vergunning bin nen de gemeente?' Burgemeester Panis zag dat niet somber m. Hij merkte op: 'Deze regeling wordt aangegaan door ze ven gemeenten, waarvan er min- LEUSDEN - De behandeling van de gemeentebegroting 1988 vindt als volgt plaats: - De behandeling blijft dit jaar beperkt tot de commissie Financieel Beleid en Beheer. De desbetreffende vergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis, 't Erf 1, op maan dag 2 november en begint om 20.00 uur. Voor deze vergade ring zijn behalve de commis sieleden ook de andere raadsleden uitgenodigd. - De behandeling in de raad vindt plaats op woensdag 25 november. Deze vergadering begint om 19.00 uur. De agenda ziet er globaal zo uit: -19.00 uur: algemene beschou wingen, maximaal tien minuten per fraktie; - 20.00 uur: schorsing; - 20.10 uur: beantwoording van de algemene beschouwingen; maximaal vijf minuten per col legelid; - 20.35 uur: schorsing, - 20.45 uur: replieken; maxi maal vijf minuien per fraktie en één minuut per fraktielid; - 21.35 uur: duplieken; maxi maal vijf minuten per college lid; - 22.00 uur: vaststelling begro- tingem; - 22.30 uur: eerste begrotings wijziging; - 22.35 uur: rondvraag en slui ting. De schriftelijke algemene beschouwingen en de schrif telijke beantwoording van deze beschouwingen verval len dit jaar. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pruspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuv/s Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaansiips Filmtips Medische weekemddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots, halve beeldpagina mei kleurgebruik 75. - per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontani op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst giaag bij u ïangS^öör één óefeprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer ACHTERVELD - Door de afdeling Utrecht van de Ko ninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging werd op donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober de najaars keuring voor politiehonden georganiseerd. Hieraan na men ook drie leden van de Scherpenzeels politiehonden vereniging „De Start" deel. Dit waren Ton Verbeek uit Bar neveld met de Mechelse herder „Barry" en de Achtervelders Bertus van Houten en Alex van Nimwegen, beiden met de Mechelse herders „Arco" en „Lex". Voor Ton Verbeek was de deel name aan deze keuring zowel voor hem als voor zijn hond een vuur doop. Het was de eerste maal dat zij aan een dergelijk programma deelnamen. De beide Achterveld- se heren hadden door het behalen van successen bij de Nationale Paaswedstrijden al van zich doen spreken. Bertus van Houten haalde daar een tweede plaats en Alex van Nimwegen een eerste plaats. Alex van Nimwegen was veer tien dagen voor de examens ziek geworden. MOEILIJK 811 Om de goed in vorm zijnde hond „Lex" toch te laten deelnemen werd de broer van Alex, Jos, inge schakeld. Deze had met zijn eigen hond reeds twee certificaten be haald en was bekend met de dres- suurmethode van zijn broer. Het was een moeilijke opdracht om in tien dagen tijd trainer en hond aan elkaar te laten wennen. De hond „Lex" was klaar voor de keuring, maar staat bekend om zijn nukken. Geholpen door Bertus van Houten en Henk Verbeek en door overige leden van de vereniging lukte het toch klaar te zijn voor de wedstrijd. In de ochtend werd begonnen met de springoefeningen, het zoeken, de revieroefeningen, het volgen met aansluitend afliggen, het zwemmen en het apporteren. Ook het voedsel weigeren, transportlo pen en het stil zijn werden in de morgenuren afgewerkt. Geheel ongeschonden kwamen de deelnemers er niet door. Jos van Nimwegen verloor met „Lex" 5 punten bij het stil zijn en 3 punten bij het revieren van de man. Ton Verbeek verloor bij het voorwerp bewaken 2 punten, bij het schut- tingspnngen 1 punt, 6 punten bij het transportlopen en 4 punten bij het zwemmen. Bertus van Houten kwam er het beste van af. Hij ver loor bij het revieren slechts twee punten. Na de middagpauze werden de steloefeningen afgewerkt. Zowel de hond van Bertus van Houten als die van Jos van Nimwegen deden de stokoefeningen geheel foutloos. De tweede oefening was de schot en werpvastoefening. Voor Ber tus van Houten leverde deze oefe ning 6 verliespunten op, omdat de bijtgrage „Arco" twee extra com mando's nodig had om los te laten. Jos van Nimwegen en „Lex" deden de oefeningen foutloos. Het terugroepen van de hond bij een achtervolging leverde voor de Achtervelders geen verliespunten op. De laatste oefening, het rijwiel stellen werd ook door Van Houten en Van Nimwegen foutloos afge werkt. Bertus van Houten met „Ar co" bleken 422 punten te hebben behaald en Jos van Nimwegen met „Lex" 1 punt minder (421). Beiden haalden een certificaat met lof. Ook Ton Verbeek behaalde met 422 punten het certificaat met lof. Dit was een unieke gebeurtenis in het 9-jang bestaan van de vereniging „De Start" te Scherpenzeel. Niet eerder was het voorgekomen dat de vereniging drie certificaten met lof haalden in een keunng. Op 31 oktober organiseert „De Start" in Scherpenzeel de jaarlijkse onderlinge wedstrijden, waar be halve de dne meuw gecertificeer de honden nog vier clubleden aan zullen deelnemen om te strijden om de BDU-wisselbokaal. Donderdag 15 oktober 9.15 uur: thema-ochtend in 't Vooronder, Burgemeester Van der Postlaan 2; 19.30 uur: extra raadsvergade ring in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.00 uur bijeenkomst Vereni ging tot Bescherming van het On geboren Kind (VBOK) m 'De Til', Hamersveldseweg 30. Vrijdag 16 oktober 10.00 tot 12.00 uur: koffie-och- tend Foreign Contact Group in 't Vooronder, Burgemeester Van der Postlaan 2; 20.30 uur: disco in 'De Geut', Zwarteweg 29. Zaterdag 17 oktober 20.00 tot 21.30 uur: expositie fo to's in 'De Kom', Hamersveldseweg 51; 20.30 uur: disco in 'De Geut', Zwarteweg 29 Zondag 18 oktober 12.00 tot 17.00 uur: expositie (zie zaterdag). Dinsdag 20 oktober 20.00 uur: vergadering overleg commissie Verkeer in het ge meentehuis, 't Erf 1. Vrijdag 16 oktober: 19.00 uur: knutselen Hobbyclub 'De Klont' in 'De Moespot' Zaterdag 17 oktober: 20 00 uur; K.P.J. Stijldansavond café 'Buitenlust'. Zaterdag 17 oktober: 20.00 uur: Disco Show 'De Kla- veet'. Zondag 18 oktober: 11.30 uur- Fruhschoppen 'D 'Ouwe Peer destal'. Zondag 18 oktober: 14.00 uur: Disco 'De Klaveet'. Maandag 19 oktober SVA Kaarttoemooi Kantine Sport park. Dinsdag 20 oktober: 09.00 uur: Welfareclub 'Zonne bloem' in 'Ons Gebouw'

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3