Gemeente Leusden moet struktuurplan heroverwegen 5 leusder hront louw brandweerkazerne aan de Groene Zoom 'niet acceptabel' "frocedure voor part-time jeugd- en ongerenwerker op niets uitgelopen Verdeling portefeuilles van het nieuwe college LEUSDEN 3 rovinciale Planologische Dienst schrijft in advies aan GS: 'rovinciale Planologische Dienst vind 'op voorhand': itverkoren sollicitant haakt op het laatste moment af Expositie schilderijen leusder krent Bingo Lionsclub Doorrijden na aanrijding Auto in tuin beland Weerbericht bokaal Expositie 'De Ploegh' Oecumenische kerkdienst Leusden DINSDAG 20 OKTOBER 1987 plaatselijk nieuws (Van de redaktie) LEUSDEN/UTRECHT - 'Tegen de achtergrond van de uit gangspunten van het streekplan verdient het struktuur- plan algehele heroverweging.' Zo luidt de hoofdconclusie van het advies van de Provinciale Planologische Commis sie (P.P.C.) aan de Gedeputeerde Staten (GS) van de pro vincie Utrecht over het vastgestelde struktuurplan van Leusden. Het negen pagina's tellende advies kwam begin oktober bij de gemeente binnen. Het Leusdense struktuurplan is (doeld voor de ruimtelijke ont- kkeling van de gemeente na de ronding van het bestemmings- 'Leusden-Centrum tweede se'. Het plan gaat over de periode 85 tot 1995. De P.P.D. bekeek het ijkens het advies tegen de ach- rgrond van het onlangs vastge- ■lde streekplan. IET AFDOENDE De P.P.D. vindt ook, dat de 'plan- opzettoelichting' niet afdoende is. Daarmee wordt bedoeld, dat 'de relatie tussen het onderzoek en het beleid te wensen overlaat'. Als voorbeeld wordt het verloop van de in de toekomst benodigde wo ningvoorraad aangehaald. Dit zou in het struktuurplan zijn weergege ven, zonder dat erbij wordt ver meld. waarop dat is gebaseerd. 'De aspekten wonen en werken zijn in onvoldoende mate in regio naal perspectief geplaatst', zo luidt een andere conclusie. De ge meente Leusden kiest namelijk in het struktuurplan voor het bevol kingsmodel 'natuurlijke aanwas' Dat houdt in, dat voor de mensen die in Leusden worden geboren, in principe ook in Leusden woon ruimte moet worden gevonden. De P.P.D. vindt echter, dat daarbij wordt vergeten, dat Amersfoort door het Rijk is aangewezen als groeistad. De Keistad heeft 'een opvangfunktie voor een deel van de regionale woningbehoefte, waaronder ook die van Leusden'. De woningbouw die Leusden graag wil plegen in 'Langesteeg' en "t Vliet', komt hiermee op losse schroeven te staan. Het nieuwe streekplan Utrecht voorziet hierin namelijk niet. Dat is meteen de vol gende conclusie van de P.P.D. De dienst gebruikt in dit verband het woord 'onaanvaardbaar'. De andere inzichten van de pro vincie ten aanzien van het Leusden se bevolkingsmodel, hebben met alleen gevolgen voor net aantal wo ningen dat hier in de toekomst zal worden gebouwd, maar bijvoor beeld ook voor 'de bewinkeling'. De gemeente wordt aangeraden op dit gebied 'een nadere afwe ging' te maken 'op basis van andere cijfers en normen'. Ongetwijfeld wordt bedoeld, dat als er minder woningen komen, er ook minder winkels nodig zijn. OPEN RUIMTE Het advies vindt ook" 'Tussen Amersfoort en Leusden dient ter hoogte van 'De Horst' (het bedrijfs terrein in het noordoosten van Leusden - red.) open ruimte aan wezig te blijven.' Als argumenten hiervoor worden aangevoerd: 'de ter plaatse aanwezige landschap pelijke en natuurwetenschappelij ke waarden', 'een veilige afstand tot de aanwezige hoofdtransport- gasleiding' en 'een voldoende bre- In dit gebied, 't Vliet, ten oosten van de Horsterweg en ten zuiden van bet Valleikanaal, wil de gemeente Leusden graag woningen bouwen. De Provinciale Planologische Dienst vindt dit onaanvaardbaar de maat van de geledingszóne tus sen Amersfoort en Leusden'. Con creet houdt dit in, dat de P.P.D. vindt, dat 'de westelijke begren zing circa 150 meter m oostelijke richting dient op te schuiven'. Over het genoemde bedrijfster rein adviseert de dienst, dat het 'gefaseerd tot ontwikkeling moet worden gebracht'. Dat zou onder meer gewenst zijn m verband met 'de te verwachten tragere groei van de beroepsbevolking' en het aan bod van 'collectief bedrijfsterrein' in de omgevmg De aandacht van de gemeente zou volgens de P.P D. eigenlijk helemaal met op 'De Horst' moeten zijn gencht, 'zolang de aansluiting op de A28 nog met is gerealiseerd' Het advies van de provinciale dienst is nog niet in een bijeen komst van Leusderise raadsleden aan de orde geweest. Het stond wel op de agenda van de vonge week gehouden vergadering van de commissie Economische zaken, Consumentenbelangen en Werk gelegenheid (ECW), maar het werd toen afgevoerd omdat de meeste leden het nog niet onder ogen hadden gehad. Wanneer het wel aan de orde komt, is nog met bekend (Van de redaktie) LEUSDEN - De Provinciale Planologische Dienst (P.P.D.) vindt het 'niet op voorhand acceptabel', dat de gemeente een brandweerkazerne bouwt aan de Groene Zoom, tegen over de wijk Rossenberg. Dat heeft de dienst enige weken laten weten tijdens een gesprek met de gemeente Leusden. 'Aantasting van het open landschap' is het argument dat de P.P.D. daarvoor aanvoert. Dit wordt opgemerkt in de Leusdense Nota van aanbieding 1988, waarin de hoofdlij nen van de eigenlijk begroting worden aangegeven. De Leusdense gemeenteraad koos in december 1986 voor de genoemde locatie voor de brand weerkazerne. De P.P.D. heeft ech ter vier andere mogelijke locaties voorgesteld: ten noorden van de Burgemeester De Beaufortweg, in de in aanbouw zijnde wijk 't Ruige Veld, en twee plaatsen op bedrijfs terrein 'De Horst'. De ideeën van de provinciale dienst worden mo menteel bekeken door de Inspek- tie voor het Brandweerwezen uit Haarlem. De resultaten hiervan worden binnen enige maanden verwacht. De betrokking raads commissies kunnen zich er dan be gin volgend jaar over buigen. In de Nota van aanbieding wordt gesteld, dat het 'onwaarschijnlijk' is, dat nog m 1987 een krediet voor de bouw van een brandweerkazer ne zal worden aangevraagd. LEUSDEN - De sollicitatieprocedure die de gemeente me dio juli van dit jaar startte voor de vervulling van de part time funktie van jeugd- en jongerenwerker, is op niets uitgelopen. De persoon die aan het einde van de procedure was overgebleven, heeft namelijk vorige week donderdag na een week bedenktijd afgehaakt. ilomenteel heeft de gemeente al full-time jeugd- en jongeren- rker. Omdat met alle groepen geren de aandacht knjgen die rolgens de gemeenteraad nodig >ben, besloot zij nog iemand >r twintig uur in een dergelijke küe te benoemen. De sollicita- irocedure die daarop volgde, trde dne maanden. De lengte deze periode heeft volgens een ordvoerder van de gemeente redenen. Hij legt uit: 'De Drtgang van de procedure werd rtraagd door de zomervakantie. 10 volg van de geschetste ontwikke lingen schiet de gemeente er finan cieel niets bij in. De woordvoerder daarover: 'Een procedure kost na tuurlijk geld, maar vergeet niet dat we waarschijnlijk duurder uit wa ren geweest, waruieei wc ue be treffende werker al m dienst had den gehad. Uiteraard wil dat niet zeggen, dat we blij zijn, dat dat nu nog niet zo is. We hopen dat de vakature snel wordt vervuld.' Een schilderij zoals dat zondag 25 oktober m De Korf te zien èn te koop is. LEUSDEN - In Activiteitencentrum 'De Korf, De Smidse 1, wordt zon dag 25 oktober een expostie ge houden Deze tentoonstelling be staat uit schilderijen van buiten landse kunstenaars, die zijn aange sloten bij een internationaal kol- lektief. Zij proberen op deze ma nier meer aandacht voor en aftrek van hun werk te vinden. De geex- poseerde werken zijn namelijk ook te koop. De stijl van de meeste schilder stukken is klassiek, evenals de keuze van de onderwerpen Er zijn landschappen, stillevens en zeege zichten te zien. Werken m moderne stijl ontbreken echter niet. De meeste schilderijen van de expositie zijn met van een lijst voor zien, maar worden geleverd op schilderslinnen en met een tijdelij ke passe-partout. Wel zijn tijdens de tentoonstelling lijsten te koop, zodat belangstellenden zelf een lijst kunnen uitzoeken. De expositie m 'De Korf is die dag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Daarnaast hadden er erg veel orga nisaties inspraak in gehad.' Dat de laatst overgebleven solli citant op het laatste moment heeft afgezegd, vindt hij heel vreemd. Hij verduidelijkt: 'Tijdens de procedu re is er niets veranderd. Het aantal uren van de funktie was bekend, en over het salaris bestond vanaf het begin duidelijkheid. Bij de betrok ken is deze afloop erg vreemd overgekomen.' De gemeente moet nu een nieu we procedure beginnen. Als ge- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en varH 4 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 66,80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: 0e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Tijdens de eer ste vergadering van het nieuwe college van bur gemeester en wethouders is de portefeuilleverde ling definitief vastgesteld. Hieronder volgt de globa le taakverdeling. Een volledig overzicht ervan is voor belangstellenden gratis verkrijgoaar Dij hei bureau Voorlichting in het gemeentehuis, 't Erf 1. Burgemeester Panis blijft de portefeuille Algemene Be stuurszaken beheren, met daarin als belangrijkste onder delen personeelszaken en voorlichting. Nieuw zijn de taken coördinatie en plan ning, en agrarische za ken. Evelien Blom (CDA) is ver antwoordelijk voor de porte feuille Welzijn en Huisvesting, waarin onder meer sport, cul tuur, en jeugd-, jongeren- en ouderenwerk zijn opgenomen. Bij afwezigheid van de burger vader is zij loco-burgemees ter. Joost de Jongh (WD) be heert de portefeuille Openba re Werken, Ruimtelijke Orde ning en Economische zaken. Hienn is ook de Centrale An tenne Inrichting (CAI) onder gebracht. Corn Verduin (PvdA) heeft m het nieuwe college de por tefeuille Onderwijs, Sociale Za ken en Milieu. Hiertoe beho ren ook emancipatie- en reini gingszaken. Bram Vroon (CDA) neemt de portefeuille Financieel Be leid en Beheer voor zijn reke ning Nieuw is, dat in deze portefeuille het subsidie beleid is ondergebracht. Verder krijgt hij de zorg voor de naamgeving van wegen. vervolg van pagina 1 verdient om mensen te hebben die leiding kunnen geven". Het was maandagavond duidelijk dat het CDA alleen stond in haar mening dat vier wethouders abso luut noodzakelijk zijn voor Leus den. Ook Harm Offereins (SGP/GPV) gaf toe dat "vier wel wat veel was" Voor de rest van de raadsperiode wilde de heer Offe reins echter wel accoord gaan met een aantal van vier wethouders. Uit de stemming bleek dat iedere partij zich wilde houden aan de tij dens de voorgaande onderhande lingen gemaakte afspraken. De gehele fractie van Leusden '85 stemde tegen het aantal van vier wethouders. Hetzelfde deed de heer Oostra (D'66). De aftredende wethouder J. Wagenaar (WD) stemde voor deze keer hetzelfde als Leusden '85. Ook de heer Wa genaar is dus tegen een college met vier wethouders. Met veertien stemmen vóór en vijf stemmen tegen koos de raad voor een college met vier wethouders. In de direct daarop volgende stemming werden de vier nieuwe wethouders gekozen. Evelien Blom kreeg vijftien stemmen vóór en vier blanco, hetzelfde gold voor Oom Verduin Bram Vroon kreeg dertien stemmen Zes raadsleden stemden blanco. Joost de Jongh kreeg de meeste stem men vóór: in totaal zeventien. Bij deze ronde stemde één raadslid op de heer Voortman en één raadslid stemde blanco. STIPPELLIJN Burgemeester mr. A. Panis viel de eer te beurt om de nieuwe wet houders als eerste geluk te wen sen met hun benoeming "Ik heb altijd gezegd dat we hier mee een streep onder het verleden zouden zetten", aldus de burgemeester in zijn toespraak. Nu moest Leusdens eerste burger echter bekennen dat hij er iets anders over is gaan denken. "We kunnen het verle den nu eenmaal niet in een ar chiefkast opbergen. Laat ik daarom maar he ver spreken van een stippellijn in plaats van een streep", vervolgde de heer Parus, die zei te hopen dat iedereen uit het verleden geleerd zou hebben. Het meuwe team wethouders zal het niet makkelijk krijgen, zo is de stellige mening van de burge meester, die overigens zelf pas enkele maanden in Leusden werk zaam is. De burgemeester verge leek het Leusdense ambtenaren apparaat met een zwaar belaste machine die slijtageverschijnse- len en acineiauuu^ onderhoud vertoont. "Een simpele oliespuit is misschien niet voldoende om het geheel weer goed te laten wer ken", aldus de beeldspraak van de burgemeester. AFSCHEID Op uitdrukkelijk verzoek van de scheldende wethouders werd donderdagavond slechts in een paar woorden stilgestaan bij het aftreden van de heren Wouden berg Ummels en Wagenaar. Burgemeester Panis verbloemde niet dat er zeker ok negatieve be oordelingspunten op te noemen zijn, waar het de dne scheidende wethouders betrof. "Toch hebben de wethouders ook goede en fijne dingen voor Leusden tot stand ge bracht in vaak moeilijke omstan digheden". zo benadrukte de bur gemeester. Voor de vele goede dingen die tot stand zijn gebracht tijdens het bewind van het vonge college dankte de burgemeester de drie aftredende bewindslie den. De heren Van Woudenberg en Wagenaar nemen overigens geen afscheid van de raad. Als "ge woon" raadslid blijven ze deel uit maken van de raadsfractie De heer Ummels heeft zich ook als raadslid teruggetrokken en ver huist naar Limburg BELEIDSPROGRAMMA Vrijwel de gehele raad schaart zich achter het beleidspro gramma, zoals dat voor de reste rende raadsperiode is vastge steld. Ben Stoelinga zei het te be treuren dat Leusden '85 niet tot aan het eind toe de onderhande lingen had bijgewoond. "Wij wa ren nog met klaar met onderhan delen", aldus de heer Stoelinga. Leusden '85 had graag in het be leidsprogramma zaken over open bare aanbesteding, sociale wo ningbouw en full-time wethouder schap wat anders opgenomen wil len zien. Woordvoerders van andere frac ties legden de verantwoordelijk heid bij de fractie van Leusden '85 waar het ging om het niet tot het eind toe mee onderhandelen Alle woordvoerders zeiden het te be treuren dan Leusden '85 uit het overelg was gestapt na opmerkin gen over een bnef die ht Leusden '85 bestuur naar andere partijbe sturen had gezonden. Alle betrokkenen benadrukken dat in het beleidsprogramma extra aandacht wordt gevraagd voor de openbaarheid van bstuur. Zonder hoofdelijke stemming werd het beleidsprogramma voor de penode tot 1990 door de ge hele raad aangenomen ACHTERVELD - De Lionsclub Leusden'Achterveld houdt don derdag 22 oktober vanaf 20.00 uur bingo in 'Ons Gebouw', Hessenweg 214. De opbrengst van deze bijeen komst is bestemd voor de aanschaf van speeltoestellen voor het nabij gelegen Jeugddorp 'De Glind'. Er zijn dan prachtige prijzen te win nen, zoals een geheel verzorgde reis naar Parijs, radio- en fototoe stellen, dekbedden, en horloges. AMERSFOORT - De Raad van Kerken uit Amersfoort belegt voor zondag 8 november een oecumenische kerkdienst in de St. Jonskerk. Deze dienst begmt om 10.30 uur. Het thema ervan ts 'Compagneiros: schouder aan schouder' Voor gangers zijn dommee Gerrit Hengeveld en Ton Roos. Orga nist is Willem Hulsmann. Me dewerking wordt verder ver leend door Michel Patti (zang en gitaar) en Frits Wüthrich (fluit). LEUSDEN - Leusdenaar P.H. kon- stateerde .vnjdag om ongeveer 11 00 uur, dat zijn auto even daar voor was aangereden. Het voertuig stond toen geparkeerd op de grote parkeerplaats bij winkelcentrum 'De Biezenkamp'. De veroorzaker van het ongeval maakte zich echter met bekend. Bij de deuk m de auto, een gnjze Opel Kadett, bevonden zich groene laksporen. Getuigen van het voorval kunnen zich bij de Leusdense politie melden, telefoon 944444. ACHTERVELD - Een Achtervelder die zaterdag om ongeveer 8.00 uur over de Hessenweg reed, vond het met warm genoeg in zijn voertuig en wilde de verwarming hoger zetten. Om dat te realiseren moest hij naar eigen zeggen 'voorover leunen'. Daardoor raakte hij echter de macht over het stuur kwijt. Zijn voertuig raakte de stoeprand, slin gerde nog enige malen en beland de in een tuin De bestuurder kwam met schrik vrij. Zijn voertuig liep geen schade op. Wel werd de be treffende tuin er niet fraaier op. LEUSDEN - Trouwe lezers van de Leusder Krant zullen hebben gemerkt, dat het weerbericht in de krant van afgelopen don derdag ontbrak. De reden is, dat onze weerman Jan Versteegt met vakantie is. Hij komt 26 oktober terug in Leusden. De eerstvol gende keer, dat een weer bericht in onze krant ver schijnt, is dus dinsdag 27 oktober. Onze excuses voor dit ongemak. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusdei Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden s kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prnspuzzfcl van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrak! Kabelspots halve beeldpagina met kleurgebruik 75,- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag. elke regel mèer 6 - (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels f 6 - per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer mkindegemeerte/ Woensdag 21 oktober 9.30 tot 12.00 uur: bijeenkomst Kruisvereniging 'Leusden-Achter- veld' over incontinentie, in wijkge- bouw Roo van Aldewereltlaan 13 in Leusden-Zuid; 13.15 tot 13.30 uur: kinderspel middag in 'De Til', Hamersveldse- weg 30; 19.30 uur: optreden 'Tolsteeg- koor* in verzorgingshuis 'Lisiduna- hof, Lisidunalaan 18; 20.00 uur: bmgo in 'De Til', Ha- mersveldseweg 30. Donderdag 22 oktober 20.00 uur klaver- en schutjassen in 'De Til', Hamersveldseweg 30. AMERSFOORT - Galene 'De Ploegh', Westsmgel 50, begint za terdag 31 oktober de jaarlijkse grafiekententoonstelhng. Deze ex postie wordt om 11.30 uur geopend door mevrouw Johanna Maria van Winter uit Utrecht. Zij is verzame laar van hedendaagse grafiek. De exposerende kunstenaars zijn: Olivier Julia, Monika Buch, Coos Dieters, Leatitia de Haas, Jaap Hillenius, Birgitte Janssen (Brott), Mark Kolthoff, Cees Landsaat, Marjolein Menke, Peter van Oort, Jos van de Pol, Naan Rijks, Joop Vegter, Elenoor van Beusekom en Birgit Laken. De laatste twee tonen sieraden. De openingstijden zijn: woens dag tot en met vrijdag van 11.00 tot en met 17.00 uur, en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17 00 uur. In verband met de komende feestdagen zijn bij 'De Ploegh' briefkaarten te koop, waarop kunstwerken staan afgebeeld. De kaarten zijn uitgevoerd in kleur

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3