r A.B.T.B. hield oogstdankfeest Mishandeling en vernieling Leusdenaren moeten schade aan Marcuskerk vergoeden Bavelse K.P.J.-ers in Achterveld Geslaagd kleurproject van basisschool 'De Rossenberg' 'De vrouw met de vogelkop' Ledenvergadering 'De Puupenkoppen' Cursus melkvee Winterprogramma Culturele Raad begint in'De Korf met: Bijeenkomst K.P.O. Cursussen Koffie-coricert Schedels gevonden DINSDAG 20 OKTOBER 1987 Een deel van de expositie die de Aartsdiocesane Boeren en Tuinders Bond (A.B.T.B.) afdeling Hamersveld zaterdag en zondag hield in kerkelijk centrum 'De Kom'. Het thema van deze fototentoonstelling was 'De mens in het agrarische bedrijf. LEUSDEN - Voor de zes en twin- avond 14 oktober in Leusden het tigste maal werd op woensdag- oogstdankfeest gevierd. De Ka- Hef jaarfeest van de Aartsdiocesane Boeren en Tuindersbond is een steeds terugkerend hoogtepunt voor de plaatselijke afdeling. De belang stelling voor deze feestelijke bijeenkomst in De Til was ook dit jaar groot. tholieke Leusdense agrariërs, verenigd in de ABTB, gaven ui ting aan hun dankbaarheid voor 'de gave van moeder aarde' en vierden daarna feest om de goede gang van zaken in het afgelopen jaar te gedenken. De speciale eucharistieviering, in de St. Josef kerk aan de Hamers- veldseweg werd druk bezocht. Het altaar was opgesierd met na- tuurprodukten, die na afloop van de viering, zoals ieder jaar gebrui kelijk is, werden geschonken aan de kloosters in Soesterberg en Driebergen. Pastor B.J. ter Bekke leidde de vie ring, waarin door middel van veel passende gebeden, lezingen en liederen dank werd uitgesproken voor het gegeven leven en de daaruit voortkomende produkten en arbeid. Hierbij werd niet alleen gedacht aan de landbouw, maar alles wat groei en bloeit kreeg aandacht, inclusief de actuele waardering voor het eigen leven. Na de dienst volgde een informele bijeenkomst in 'de Til'. Pastoor ter Bekke bleek hierop een uitste kend 'buutredenaar' te zijn, terwijl een aantal leden op humoristische wijzen de vier jaargetijden uit beeldden. LEUSDEN/UTRECHT - Een spoor van agressiviteit gaat een 23-jari- ge inwoner van Amersfoort drie maanden cel kosten, als het aan officier van justitie mr. Y. Kruyer ligt. Voor de Utrechtse rechtbank eiste zij dinsdag zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk, tegen de Amersfoorter, wegens mishandeling en vernie ling. Op 8 mei had verdachte m Leus den de auto van een mede-wegge bruiker met een honkbalknuppel danig toegetakeld. Volgens de Amersfoorter was dat in eerste in stantie de schuld van de eigenaar van die auto. Die zou hem na een verkeersovertreding tweemaal bij na de berm in hebben gereden. Verdachte zelf had zich op de weg overigens ook niet onbetuigd ge laten. Na de vermeende verkeers overtreding was hij voor een groen stoplicht blijven staan, waardoor de latere benadeelde niet verder kon. Toen de beide auto's een eind verder weer voor een stoplicht stil stonden, had de Amersfoorter zijn honkbalknuppel ter hand geno men, waarmee hij op het dak en tegen het portier van de auto van zijn kwelgeest had geslagen. „Een ruzie m het verkeer die, zoals gebruikelijk, ontstaat uit iets heel onnozels", aldus de officier. „Iets wat helaas steeds meer voor komt". Hoewel zij de vernieling al erg vond, vond zij de mishandelin gen van een plaatsgenoot van ver dachte van een nog ernstiger soort. De Amersfoorter was kwaad op het slachtoffer omdat dat geweigerd had hem huur te betalen. Ook het verbreken van de relatie tussen verdachte en zijn vriendm werd de man verweten. In januan was het slachtoffer er op zijn kamer nog met een paar klappen vanaf gekomen. Zes maanden later echter had ver dachte de man op straat flink in elkaar geslagen. „Daar is het slachtoffer te grazen genomen op een niet mis te verstane wijze, met ook niet mis te verstane gevolgen", zei de officier „Ik denk dat hij blij mag zijn dat het uiteindelijk nog zo is afgelopen." Daarmee doelde zij op het feit dat het slachtoffer geen blijvend letsel had opgelopen. Kruyer meende „een stijgende lijn" te kunnen ontdekken in de agres sie van de man die terecht stond. „Maar ik krijg op de zitting de in druk dat hij toch wel enigszins tot inkeer is gekomen." Daarom vond de officier een onvoorwaardelijk deel van drie maanden gevange nisstraf voldoende. De rechtbank doet op 20 oktober uitspraak. LEUSDEN/UTRECHT - Twee Leusdenaren moeten elk vijfhonderd gulden boete betalen en de schade vergoeden die zij in juni vorig jaar aan de Marcuskerk hadden toege bracht. Bovendien veroordeelde de Utrechtse politierech ter, mr. S. Braunius, de twee woensdag tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en dat alles, omdat zij de klok van de kerk mee naar huis hadden genomen. „Wat moet ik daar nu van den ken," zei de politierechter. „Ik heb wel eens gekke dingen meege maakt, maar om nou een kerkklok mee naar huis te nemen.Het zal wel in de nevelen der alcohol ge beurd zijn." Dat laatste bleek te kloppen. De twee Leusdenaren waren, terugkomend van een avond stappen, langs de Marcus kerk gekomen. Al tijden hadden zij zich geergerd aan het klokgelui op de „vroege" zondagoachtend. „Om half negen, en dat op zondagoch tend," verzuchtte een van de ver dachten. Op die tijd plachten zij nog in een diepe nachtrust verzon ken te zijn. Om de ongewenste wekker het zwijgen op te leggen, besloten de nachtelijke voetgan gers de klepel uit de klok te halen. Daarbij ging echter iets mis. De klok viel via het kerkdak op de grond, waarop het tweetal besloot het 120 kilo wegende gevaarte „als grap" mee te sjouwen naar hun huis, met de bedoeling hem later weer terug te brengen. „Maar de volgende dag wisten we niet meer hoe we hem terug moesten krij gen." PLANTENBAK De politie trof de klok emge tijd later in de worung aan. En dat was niet het enige. Braunius: „Er stond een dranghek in de kamer, een verkeerszuiltje fungeerde als sche merlamp en de kerkklok diende uiteindelijk als plantenbak." „Misschien kan ik me nog voor stellen dat u een stuk stof om de klepel wikkelt," vervolgde de poli tierechter. „Dan staat de koster de volgende dag wel een beetje raar te kijken, maar dat is dan nog een kwajongensstreek. Dit is toch heel iets anders." Officier van justitie mr M. Timmer zag evenmin iets grap pigs m het geval. „Wat daar ge beurd is, is helemaal met humoris tisch," reageerde zij op de wat ze nuwachtig lachenge sfeer in de rechtszaal. „De omstandigheid dat een klok in onze samenleving een sociale functie heeft, op zondagen, maar ook bij bijzondere gebeurte nissen, maakt dat het volstrekt niet door de beugel kan." Zij wreef de Leusdenaren ook de vernieling van het dak onder de neus en eiste vier weken voorwaardelijke gevange nisstraf, duizend gulden boete en schadevergoeding voor het dak. Timmers: „Ik geef daarbij op een bnefje dat het hier hagelstenen gaat regenen, als er in de proeftijd nog iets gebeurd." Omdat de poli tierechter de opzettelijke vernie ling met bewezen achtte, halveer de hij de straf. Boete en schadever goeding samen komen de twee ie der op duizend gulden te staan. „Dat wordt menige zaterdagavond niet stappen," aldus de politie rechter. ACHTERVELD Maandagavond werd de algemene leden vergadering van de Carnavalsvereniging „De Puupenkoppen" gehouden. Behalve het voltallige bestuur waren slechts 18 leden aanwezig. Volgens de voorzitter zou het een moeilijke vergadering wor den. De vereniging heeft momen teel 150 leden. Er hebben zich 24 nieuwe leden aangemeld. Om de vereniging bloeiend te houden zal een Raad van Wijze Zotten in het leven te roepen. Hiervoor zullen oud-Prinsen en oud-Raadsleden worden gevraagd die ervaring hebben, waarvan de vereniging gebruik kan maken. Het bestuur bestaat momenteel uit Harry Voltman, voorzitter; Pieter Bokkers, secretaris; Gijs Voskuilen en de penningmeestersleden Guus Horst en André Teunissen. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat dit jaar weer was geëin digd met een nadelig saldo. De heer Ries Hazelaar trad af als kascommissielid. In zijn plaats werd benoemd de heer B. Andnes sen. De kascommissie bestaat nu uit Bert de Vries, Jan van Hamers veld jr. en B. Andriessen. Ondanks het nadelig saldo zal de contributie dit jaar met worden verhoogd. De begroting voor het komende jaar werd goedgekeurd. Na de pauze vond de bestuursverkiezing plaats. Pieter Bokkers traf af omdat er geen tegenkandidaten waren, werd hij herkozen. In de statuten is bepaald dat de vereniging een huishoudelijk reglement moet hebben. Dit werd artikel voor artikel behandeld. Tijdens deze behandeling wer den er nog enkele suggesties ge daan, die zullen worden bekeken waarna het reglement eventueel zal worden aangevuld of gewijzigd. Er werd voorgesteld om een jaar met dit huishoudelijk reglement te werken. Voldoet het reglement, dan zal dit bij de volgende algeme- j ne ledenvergadering worden vast gesteld. Het programma voor het komende seizoen werd bekend I gemaakt. Dit ziet er als volgt uit: 14 november Prinsenbal, 23 januan Boerenkilenbal, 12 februan Groot Car naval, 14 februan Carnavalsoptocht, 14 I februan Kinder Carnaval, 15 februan Tiener Carnaval, 16 februan Carnaval voor de jeugd van vroeger Men zal proberen het komende seizoen een halfvastenbal te orga- j niseren. Het motto voor het Carna- i val van het meuwe seizoen is j „Achterveld nu kan het nog". ACHTERVELD - In verband met het uitwisselingsprograii ma bracht de KPJ uit Bavel een tegenbezoek aan de Achter veldse KPJ-ers. Vrijdagavond om ongeveer 22.00 uur arriveer den de KPJ-ers uit Bavel bij de Moespot. Ze waren met 21 lede» Aan de Achterveldse KPJ-ers werd een 1 meter lang krenten brood aangeboden. LEUSDEN - Waarom is het kleur- projekt zo belangrijk? Waarne men van de wereld om je heemn doe je op verschillendemanie ren, o.a. door kijken, voelen, ho ren, ruiken en proeven. De be langrijkste in dit rijtje is echter kijken, omdat je dat het meest doet. Hoe genuanceerder je leert kijken, des te groter is de kans dat je greep krijgt op de dingen om je heen. We leven in een gekleurde we reld, ook al valt dat ons haast met meer op. Naast de vorm en struk- tuur, springt de kleur van dingen meteen in het oog. Vandaar dat we hiermee beginnen, als we het kijken willen ontwikkelen en hoe eerder, hoe beter, want dan kun nen we kleur in verkeer, mode, reklame, natuur en architektuur naar waarde leren schatten. In de jongste twee groepen werd ge werkt rondom 'de regenboog'. De middenbouw werkte rondom de volgende vier onderwerpen: kleur in verkeer, in beroepskle ding, in de natuur en in de kunst. De bovenbouw behandelde za ken als kleur in reklame, in mode, in architektuur en in de natuur. De kinderen van de jongste drie groepen gingen dinsdag 13 okto ber naar het museum 'Flehite' in Amersfoort Na het welkom moch ten 6 groepen van 5 kinderen zich verkleden. Het werd een ver kleedpartij met fleurige kleuren- capes en kleurenstoffen. Er waren zes kleuren. De groepjes werden volgens drie kleuren voor de rondgang ingedeeld. Ouders maakten samen met de kinderen en wandeling langs verschllende kleurrijke kunstwerken. Ook dit winterseizoen organiseert de commissie Agrarisch Vervolgonderwijs op de Veluwe weer cursussen voor rundvee houders. De hierna genoemde cursussen zijn speciaal gericht op de melkveehouderij. GRASLANDGEBRUIK Nog steeds is op de meeste melkveebedrijven grasland de ba sis voor de rundveehouderij. Een optimaal gebruik onder allerlei verschillende omstandigheden is dan ook van het grootste belang. Dit wordt niet alleen bekeken van uit beweidingsoogpunt maar ook ui relatie - en zeker niet in de laatste plaats - met de voederwinning. Praktische onderwerpen als gras landverbetering en vernieuwing, tijdstip van bemesting, bewei dingssystemen, voederwiniung en mechanisatie komen aan de orde. Tevens zal de srujmaisteelt en wat daarmee samenhangt onder de aandacht worden gebracht. Bij voorkeur zullen wij deze cursus op 10 donderdagochtenden van 9.30- 12.10 uur houden, eventueel kan een aantal lessen 's avonds worden verzorgd. De eerste cursusmorgen is 29 oktober 1987. RUNDVEEVOEDING In deze cursus wordt naast het ophalen van achtergrondkennis over stalvoederbalans en rantsoe nenberekening vooral ingegaan op de praktische vragen, die leven bij de veehouders. Zo zal van de rund veevoeding de voeding van jong vee, melkvee en droogstaande LEUSDEN - De stichting Culturele Raad Leusden opent op donderdagavond 29 oktober in de toneelzaal van De Korf haar winterprogramma met het toneel stuk 'De vrouw met de vogelkop' door Sweat Produk- tions. Deze theater-opvoering is geschreven naar een verhaal van Inez van Dullemen. Het verhaal 'De vrouw met de vogelkop' van Inez van Dulle men werd voor het theater be werkt door Margnth Vrene- goor, die ook de regie voert. Het stuk gaat over Janien (Wivi- neke van Groningen), een mooie, vlotgeklede jonge meid Wivineke van Groningen en Anna van der Staak spelen de twee vrouwen in 'De vrouw met de vogelkop', donderdag 29 oktober te zien in De Korf te Leusden. ACHTERVELD Woensdag avond kwamen de KPO-dames weer bijeen. De avond werd georganiseerd in samenwerking met Jan van Dijk, handel in groente en fruit, die over de be handeling van groenten en fruit vertelde. Bij de ingang werden aan de da mes folders uitgereikt van de stichting Propaganda Groenten en Fruit Hienn stond vermeld wan neer bepaalde groenten en fruit verkrijgbaar waren, hoeveel vita minen deze bevatten en er ston den tips in over de maruer waarop men fruit kan eten. Na de opening werden er dia's vertoond van bekende en onbe kende groenten en fruitsoorten. Hierbij werd tevens uitgelegd hoe ze bereid kunnen worden. Ook werd er volop aandacht besteed aan de bekende maaltijdschijf. koeien aan de orde komen. Ook de bijvoeding in de weide en de ei genschappen van de voedermid delen zullen worden behandeld. Hiernaast komen ook de prijsver gelijking van voedermiddelen en de bedrijfseconomische achter grond van de voerproblematiek aan de orde. Evenals de cursus graslandgebruik en ruwvoeder- voorziening wordt deze cursus met een excursie afgesloten. De cursussen zijn na elkaar ge pland, zodat cursisten die dat wen sen beide bovengenoemde cursus sen kunnen volgen. Zo kan in een seizoen de actuele kennis rond de veevoeding weer opgehaald wor den. De cursus rundveevoeding zal bij voorkeur op donderdagochtend van 9.30-12.10 uur worden gehou den in de periode januari/maart 1988. Voor verdere inlichtingen en op gave kunt u kontakt opnemen met de Chr. MAS te Barneveld (tel. 03420-90858) of met N. Verburg (tel. 03420-12912). Voordat de gasten naar binnen mochten moesten ze eerst een bor reltje achterover slaan. Dit werd begeleid door de Achtervelders, die het Achterbavel-lied op de melodie van „kom mee naar buiten, allemaal" zongen. De KPJ-ers hadden elkaar na het bezoek van Achterveld, een half jaar geleden, niet meer gezien. Er werd heel wat bijgepraat. Door de gastheren en gastvrouwen uit Ach terveld was door elk een glazen potje met deksel meegebracht. De deksels werden afgeschroefd en met de potjes in een doos gegooid. De gasten moesten nu een deksel pakken en het daarbij behorende potje zoeken. Had men het gevon den, dan wist men wie het komen de weekend hun gastheer of gast vrouw was. Hierna werd er naar de gastgezinnen gegaan om kennis te maken. De avond werd besloten met een gezellig dansfestijn. Zaterdagmorgen om elf uur was iedereen weer present in de Moes pot en allen waren voorzien van een fiets. De ruim 35 aanwezigen werden m groepjes verdeeld van vier. Er volgde een fietstocht door de mooie omgeving van Achter veld. Gelukkig was het goed weer. Bij Peter Hilhorst aan de Lange Steeg werd de lunch gebruikt. Na dat men was uitgerust en de inwen dige mens was versterkt ging het via de Glind weer naar Achterveld. Na een rustpauze werd aange treden voor de zeskamp. Elke groep moest de eigen mensen schminken. Hierdoor konden de groepen voor elkaar herkenbaar blijven. Het werd een succes. Heel wat mooie gezichten werden te voorschijn getoverd. Na het schminken volgden de spelen, zo als de bierestafette, ballonnen bla zen, meters maken met kleding e.d. Omdat alles zich afspeelde op het terrein bij de Moespot had men aan publieke belangstelling geen gebrek. Tegen etenstijd ging men weer naar de gastgezinnen voor de maaltijd. SAHARA De zaterdagavond werd gevui met een Saharafeest. Dit werd ge houden bij Jan Traa. Iederee moest verkleed komen. Het wen heel creatief. Er liepen Arabiere rond, houthakkers en Mexicanen stukken oase en een oliesheik me zijn harem ontbrak niet. De mm kale medewerkmg werd verleen door discotheek BEBO. Het fee; werd een groot succes waarae ruim 120 leden deelnamen. D schuur waarin het feest werd ge houden was omgetoverd in ee woestijn, waarin volop cactussa en planten aanwezig waren. Ve: drogen deden de planten best met, want ze werden goed nat gs houden. Er was vocht genoeg. Om 1.00 uur was het feest afget pen, waarna de hele club naar Ai ton en Corrie van den Hengel trol waar tot ver in de kleine uurtjs eieren werden gebakken en pij zier werd gemaakt. Zondagmorge om 10.30 uur was er een kerl dienst. In deze dienst werd da het Leusdense jongerenkoor gs zongen. Daarna was er koffiedn: ken in de Hessenkar, waar men t ongeveer 14.40 uur verbleef. Hierna ging men weer naar d Moespot waar een knock-out Shoj werd opgevoerd op het terrein b de Moespot. Om ongeveer 18.0 uur vertrok men naar de gastgezii nen om na de maaltijd afscheid nemen. Het uitwisselingsweekend wer besloten met het Tranenbal m.nu van Black Power. Na afloop dank Bavel Achterveld voor het hele ei zellige weekend. Na een wat moe lijk afscheid vertrok men om ongi veer 23.00 uur weer naar Bavel. STIJLDANSAVOND Zaterdagavond organiseert o KPJ een stijldansavond in café Bi tenlust. Aanvang 20.30 uur. Entie leden 5,- en niet leden 7,50. met een vrolijk karakter. Zo te zien is er niks mis met Janien. Maar schijn bedriegt. Janien heeft een onbetrouwbare vriend en een overheersende schoonmoeder. Bovendien zor gen een aantal verkeerd geno men beslissingen ervoor, dat Janien binnen de kortste keren in een inrichting terecht komt. Met behulp van haar thera peute Ina (Anna v.d. Staak) lijkt ze langzaam maar zeker er weer bovenop te komen. 'De vrouw met de vogelkop' is in feite een dubbelportret van twee vrouwen, die op elkaar zijn aangewezen, langzaam naar elkaar groeien en iets voor elkaar gaan betekenen. Die re latie en de onmacht wezenlijk in te gnjpen in eikaars leven, vormt de spil van het verhaal. Vanaf donderdag 22 oktober zijn toegangskaarten voor deze voorstelling in de voorverkoop verkrijgbaar bij bibliotheek Nieuw Langenbeek, 't Claeve- renblad en de Leusder Krant. De toegangsprijs is 10,-. 'Kortingskaarten' 7,50. Een half uur voor de aanvang van de voorstelling zijn nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. Aan de christelijke school 'Groen van Prinsterer' start binnenkort de cursus klauwverzorging. Deze cursus bestaat uit 12 avonden, waarvan het grootste gedeelte be staat uit praktijklessen. De onderwerpen die onder an dere aan de orde komen zijn: bouw van de ondervoet van het rund, klauwafwijkingen en hun oorzaken, bedrijfsmaatregelen ter voorkomen van klauwafwijkingen. het gebruk en de verzorging van het gereedschap, bekappen van dode klauwen, dwangmethoden van de koe en het verzorgen van de klauwen van een levende koe. Aan het einde van de cursus kan men deelnemen aan een examen waarmee men bij goed gevolg een diploma kan behalen. De cur sus wordt op woensdagavond ge houden. Kosten 80,-. Aanmel ding kan bij de scholengemeen schap 'Groen van Prinsterer', Schoutenstraat 109, Barneveld, tel. 03420-12284. De Chr. Middelbare Agrarische School te Barneveld organiseert m samenwerking met de Praktijk school voor Landbouwmechanisa tie te Ede de volgende vier tech niekcursussen: Motorengebruik voor gevorder den. In deze cursus komt de wer king en constructie van benzine- en dieselmotoren aan de orde. Daarbij zullen de lucht- en brandstofsyste men, ontsteking, afstellen van de verschillende onderdelen en het opheffen van storingen aan de orde komen. Landbouwwerktuigen voor gevorderden. Het afstellen en on derhouden van veiligheidskoppe- lingen, monteren en demonteren van diverse pompen zullen worde besproken en beoefend. Enkel landbouwmachines zoals b' kunstmeststrooiers en opraapwi gens zullen worden vergeleken e besproken. Daarbij kan dan wo den ingegaan op enkele specifiek mechanismen. Ook de laatste on wikkelingen m de landbouwms charusatie vragen de aandacht Trekkeronderhoud voor gevoi derden. Inhoud van deze curs', bestaat uit het afstellen en vervai gen van onderdelen en het do= van eenvoudige herstelwerkzaan heden. De verschillende belangn ke onderdelen als koppeling, ve: snellingsbak, aftakas, remme: stuurmechanisme en herinrichtu komen aan de orde. Ook wor< aandacht besteed aan een aan! wettelijke bepalingen en ergon: mische aspecten. Hydrauliek voor gevorderde De schematechniek van de h] drauliek, het opheffen van sion gen in de pompsystemen en de acht te nemen veiligheid kom aan de orde. Het maken van ber keningen en het praktisch toepa sen wisselen elkaar af. Voor deze gevorderdencurs1: sen moet de vooropleiding Midde baar Agrarisch Onderwijs of cursus voor beginners zijn. Al de technische cursussen zullen in< maanden november tot mai plaatsvinden en ongeveer 36 les ren (verdeeld over 12 blokken) d ren. Het theoretische deel zal voo namelijk op donderdagavond a: de C.M.A.S. te Barneveld worde gegeven. De praktijklessen aan P.S.L. te Ede in 2 a 3 praktijkdage Voor meer inlichtingen en opc ve kan iedereen zich wenden totd heren Holwerda en Verburg. tel foon 03420-90585 (C.M.A.S.) 03420-13023/12912 (pnvé). c In de pauze werd door de firma Van Dijk koffie aangeboden en waren er hapjes, bereid van groenten en fruit. Tevens werd er een verloting ge houden met als hoofdprijs een grote fruitmand. Na de pauze werd een film ver toond over het koopgedrag van de Nederlanders. Getoond werd hoe alles via de vei ling werd ingekocht, wat bij de handelaar in de winkels kwam en daarna wordt gekocht en opgege ten. LEUSDEN - Het trio Wiebe Haan stra geeft zondag 25 oktober een koffie-concert in boerderij 't Clae- verenblad, De Brink 16. De groep bestaat uit de drie geroutineerde Jazz-musici: Wiebe Haanstra (pia no) Willem Meyboom (bas) en Ab van den Berg (drums). Ter gele genheid van de 'Jazz-maand' okto ber werd in overleg met 't Claeve- renblad besloten eens wat bijzon ders te doen, namelijk een concert, waarbij het accent zal liggen op de piano. De vleugel van de boerderij zou zich daar volgens een persb richt 'uitstekend' voor lenen. Het programma van zonda heeft als titel 'Jazz om naar te luis! ren' en bestaat uit ballads, eiga composities en Jazz-standards prettig in het gehoor liggen, meeste van deze stukken zijn b werkt door Wiebe Haanstra. concert begmt om 12.00 uur ee duurt anderhalf uur. De toegang prijs bedraagt 7,50. Telefonie reserveren is mogelijk via nuttin» 033 - 943472. LEUSDEN - Twee Leusdense jon getjes vonden zondag 4 oktober twee schedels in het bos van 'Den Treek'. Zij brachten deze voorwer pen naar het politiebureau. De po litie ging daarop op onderzoek uit om te kijken of er in het bos me beenderen lagen. De betreffen* agenten konden echter niets vS den. De schedels werden voor onde zoek naar de Gravendienst van Koninklijke Landmacht gestuuK Daar bleek, dat de schedels mi stens veertig jaar oud zijn. Eenp litiewoordvoerder opperde, dat: afkomstig zijn uit de Tweede V reldoorlog.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8