Ichterveldse carnavalsvereniging net faillissement bedreigd ^vandaag in e leusder krant* ototentoonstelling Rijksmuseum eusdens politieke perikelen op T )e Puupenkoppen' kregen belastingaanslag van 8656,- Ledenvergadering verzekeringsmij. Informatie over KEISTAD B.V. Toyota f^OTOL Filmmiddag 'Rossenberg' leusdcr krant Fietser gewond SERVA V0LV0 uitkeringen BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden MITSUBISHI DEALER AUTO EEMHAVEN Lezers service Ondermeer Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Hedaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Contrum Telefoon 033-941495 Telex BOU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal U'lgave BDU BV rkrant DONDERDAG 22 OKTOBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 49 üet alleen de Achterveldse car- alsvereniging is in deze positie zeild geraakt. De heer Bokkers jover: 'Nagenoeg alle cama- svereniging in de omgeving ben een bezoek gehad van de nekteur der Direkte Belastingen de regio Amersfoort.' Volgens heèft de Leusdense carnavals- >niging 'De Gouden Klomp' een astingaanslag gehad 'die veel is'. Deze vereniging kon ter voor het verschijnen van e editie van de Leusder Krant meer voor commentaar wor- bereikt. INTROLE (Van de redaktie) ACHTERVELD - 'Het bestuur zal koste wat kost proberen ie voorkomen dat de vereniging failliet wordt verklaard.' Dat zegt de heer P.M. Bokkers, secretaris van de Achter veldse carnavalsvereniging 'De Puupenkoppen', naar aanleiding van de financiële situatie waarin zijn vereni ging terecht is gekomen na een belastingaanslag van 8656,-. Momenteel ligt een brief van de vereniging bij de Direkteur der Belastingen met het verzoek om gehele of gedeeltelijke kwijtschelding ervan. Als dit niet gebeurt, is het einde van de vereniging nabij. )e moeilijken met de belasting- ns*. begon voor 'De Puupenkop- medio apnl van dit jaar. Toen ving de vereniging bericht van genoemde inspekteur, dat deze korte termijn' de boekhouding de kontroleren. Op 20 mei ge- ïrde dat ook daadwerkelijk. Tij de controle bleek, dat de ver ging had verzuimd om sociale en te betalen over de bedragen die in 1986 waren uitbetaald aan muziekgroepen. Toen de inspek teur dit constateerde, heeft hij ook de boekhoudmg van nog vier voor gaande jaren onder loep genomen. Hieruit bleek hetzelfde. 'De Puu penkoppen' kregen daarom op 10 juli een zogenaamde naheffing De hoogte van deze aanslag bedraagt de al genoemde 8656,-. Volgens secretaris Bokkers is bij deze belastingontduiking van op zet geen sprake geweest. Hij legt uit: 'Ach, wij zijn een vereniging die in Achterveld allerlei aktiviteiten organiseert. Zo'n drie keer per jaar huren wij een orkestje dat tijdens een feest optreedt. Na afloop beta len we dat groepje uit, maar me mand van onze verenigmg is op het idee gekomen, dat er ook belasting over betaald moet worden. Ieder een weet natuurlijk dat er belasting moet worden betaald over inko men en dergelijk, maar wij wisten met, dat dat ook moet bij de huur van zo'n groepje. Maar ja, kennelijk moet dat wel.' Hij vervolgt met nadruk: 'Als wij de bedoeling hadden gehad om de zaak op te lichten, dan hadden wij de orkestjes niet m onze boeken vermeld. Maar wij knoeien niet. Ie der jaar controleert de kascommis- sie de boeken, en die zijn altijd in orde bevonden. Daar is de inspek teur dan ook met over gevallen.' BEZWAARSCHRIFT In het 'Jaarverslag 1986-1987' wordt het vervolg van de geschie denis vermeld. De heer Bokkers schrijft daar: 'Als reactie hierop hebben wij kontakt gezocht met naburige verenigingen die ook door de belasting zijn aangeslagen. Hiermee hebben we afgesproken, dat elke verenigmg voor zich een bezwaarschrift zal opstellen en dat we gezamelijk een gesprek zullen hebben met de Inspekteur Het bezwaarschrift van 'De Puu penkoppen' ging 20 juli de deur uit. Hierin staan de volgende punten: 'Hoewel het ons bekend moest •:;n. dat wij belastingplichtig zijn voor het inhuren van artiesten, moeten wij bekennen, dat wij hier van met op de hoogte waren.' 'In al onze jaarlijkse begrotingen werd tot op heden geen post opge nomen voor belastingen voor ar tiesten. Dit betekent dat als gevolg van de door u gedane aanslagen over de afgelopen vijf jaar, achteraf een groot tekort op deze begrotin gen ontstaat In de afgelopen vijftien jaar van het bestaan van onze verenigmg is door een zuinig financieel beheer een reserve opgebouwd van onge veer ƒ8500,- Deze reserve dient ervoor om vooraf de betalingen voor de uitvoering van onze aktivi teiten te kunnen voldoen. De akti viteiten bestaan onder meer uit het jaarlijks verzorgen van een feest avond in een psychiatrisch zieken huis, het verzorgen van een carna valsavond voor bejaarden, het be zoeken van ongeveer vijfenzeven tig zieken en gehandicapten woon achtig in ons dorp, en het organise ren van een optocht. Hieruit blijkt, dat onze vereniging van grote cul turele en maatschappelijke waarde is voor onze gemeenschap. Indien wij de door u opgelegde aanslagen moeten betalen, bete kent dit het emde van onze vereni ging, aangezien wij dan geen werk kapitaal meer hebben.' De inspekteur deelde het be stuur van 'De Puupenkoppen' op 29 september echter schriftelijk mee, niet voor deze bezwaren 'ontvan kelijk' te zijn, en verzocht de carna valsvereniging om binnen zeven dagen te betalen. Daarop heeft de verenigmg meteen contact gezocht met de Direkteur der Belastingen mt Utrecht. Het antwoord van deze instantie is nog niet binnen. Wat gaat het bestuur doen wan neer deze direkteur geen gehele of gedeeltelijke kwijtschelding ver leent? Op deze vraag reageert se cretaris Bokkers: 'Dan verzoeken wij de Ontvanger der Belastingen of wij de belastmg gespreid mogen betalen. Bij een spreiding over twee of drie jaar, zouden we al erg geholpen zijn.' En als ook dat met lukt? De heer Bokkers zegt daarop: 'Ja, zover zijn we als bestuur nog met. We wach ten voorlopig alleen maar af. Wel is het al zeker, dat we met onze akti viteiten een stapje terug moeten doen. We zullen nog inventiver moeten zijn om met het beschikba re geld iets leuks te doen.' Raadscommissie Welzijn en Onderwijs gesplitst Pag. 3 Burgemeester blijft toezicht houden op uitgaven voor representatie Pag. 3 Duiventil „Den Treek" op aquarel inBaarns kasteel Pag. 3 Minder mannen en meer vrouwen werkloos dan m 1986 Pag. 3 De Stichting Katholiek Onderwijs Achterveld bestaat 75 jaar Pag. 5 Katholiek jongeren op zoek naar theologie Pag. 5 Japanse Week in Amersfoort Pag. 6 Avanti en SH in balans: 2-2 Pag. 7 „High School Strikers" leveren punt m Pag. 7 Twee remises SVL tegen Korchnoi Pag. 7 André Snoek bezorgt TTCLK de volle winst Pag. 7 Zwaar seizoen voor SVL Pag. 8 Haaien via inhaalrace naast „De Amer" Pag. 8 Tripeltte-overwinning De Groot, Bokhorst en Duister bij „De Hakhorst" Pag. 8 Service Pag. 9 Puzzel Pag. 9 WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN; Telefoon 033-948111 ACHTERVELD - De 'Onderlinge Verzekerings Maatschappij (O.V.M.) Leusden W.A. houdt don derdag 29 oktober de algemene ledenvergadering. Deze bijeen komst vindt plaats in Hotel 'Ros kam', Hessenweg 212, en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer een bestuursverkiezing en een ie- zmg. Aftredend is de secretaris, de heer Joh. van Loenen. Hij is her kiesbaar. Het bestuur van de O.V.M stelt als tegenkandidaat de heer J van Ravenhorst, woonachtig aan de Langesteeg in Leusden. Na de pauze houdt de heer mr.H.Tob- be, direkteur van de N.O.V.O., een lezing over de aansprakelijks- heidsverzekering. Het thema van deze speech is: 'Een afschuifsys teem?' Deze foto werd gemaakt op 5 maan van dit jaar. ruim een maand voordat de belastingdienst bij Carnavalsvereni ging 'De Puupenkoppen' toesloeg. Hier. tijdens de camavalsviermg van bejaarden in 'Ons Gebouw' aan de Hessenweg, kon secretaris Bokkers (midden) nog lachen. Nu kan hij dat nog wel. maar verschijnt er ook wel eens een zorgehjke trek op zijn gezicht. WIE JARIG IS KIJKT TOCH WEL EVE\ YV VR DE LEl'SDER KAREI KRANT? Want misschien wordt ook u gefeliciteerd in onze speciale felicitatie-rubriek. Het zou sneu zijn om dat te missen. D«' Louttdcr Kabel Kram coor l«e« gebak moei u zeil zorgen... ""eest. (Van de redaktie) jEUSDEN/AMSTERDAM - De Leusdense politieke peri kelen komen aan de orde op de fototentoonstelling die uomenteel in het Rijksmuseum in Amsterdam wordt ge- louden. Deze expositie heeft als thema 'Lokale Democra- ie' en bestaat uit opnames van de hand van de Amster- lamse fotograaf Dolf Toussaint. Hij maakte één zwart-wit ipname in Leusden; op 14 augustus tijdens de installatie ?an burgemeester mr.A. Panis. )p deze foto is te zien dat Corri rduin (PvdA) (nu wethouder, ir toen nog 'gewoon' raadslid - red.) de meuwe burgervader toe spreekt namens de gemeenteraad. De betreffende opname heeft als (advertentie) H098WS 45 - ArowsToort Têtofooo 033-724624 Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 Wegens opening filiaal Harderwijk donderdag 29 oktober na 16.00 uur gesloten. 6a - T«i 033-94333' onderschrift: 'Installatie Panis. Hij volgt burgemeester Rademaker op die vervroegd uittrad. Leusden verkeerde ruim twee jaar in een bestuurscrisis. Alle wethouders moesten opstappen wegens finan cieel wanbeleid. Ook de gemeen tesecretaris werd om deze reden op non-actief gesteld. Er is nu een nieuw college gevormd, waarin ook de oppositie zit. Mevrouw Ver- duin-Munnik spreekt de raad toe. Zij zal de nieuwe PvdA-wethouder worden.' THEMA De hoofdstedelijke expositie is het resultaat van de 'foto-opdracht' die het Rijksmuseum jaarlijks uit schrijft. Het doel van deze opdracht is volgens het reglement, 'actuele ontwikkelingen in het land te docu menteren, vooral op politiek, maat schappelijk, cultureel en econo misch gebied'. Vorig jaar rolde het genoemde thema uit de bus, mede naar aanleiding van het 75-jarige bestaan van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG). De tentoonstelling 'Lokale De mocratie' is momenteel al aan de gang en duurt tot emd augustus 1988. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het Rijksmuseum gesloten. Be langstellenden kunnen meer infor matie knjgen via Postbus 50673, 1007 DD Amsterdam, of telefonisch via nummer 020 - 732121. Tijdens deze plechtigheid, de installatie van burgemeester Panis, werd een foto gemaakt voorde tentoonstelling 'Lokale Democratie'. Deze expositie wordt momenteel gehouden in het Rijksmuseum in Amsterdam LEUSDEN - Wijkvereruging 'Ros senberg' houdt woensdag 28 okto- Onafhankelijk BDU nieuwsblad voor de gemeente Leusden duu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel nr. 03420-94206. ber een filmmiddag voor kmderen in 'De Til', Hamersveldseweg 30, ter gelegenheid van het 15-jarige bestaan. Voor diegenen in de leef tijd van 3 tot en met 7 jaar draait 'De Troetelbeertjes'. De vertoning hier van duurt van 13.30 tot 15 00 uur Voor de wat grotere 'Rossenber- gertjes', in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar, wordt de komische film 'Mister Flubbers, de vliegende schoolmeester' vertoond. Deze film draait van 16.00 tot 18.00 uur. (advertentie) De lueyang is graus vuui i^mue- ren van leden van de wijkvereni- ging. Kinderen van niet-leden be talen 2,- Omdat de zaalruimte be perkt is. kunnen alleen de kmde ren in de genoemde leeftijdsgroe pen worden toegelaten. De leden van de organisatie zorgen tijdens de filmvertoningen voor voldoende toezicht. Meer inlichting worden ver strekt bij het secretariaat van de verenigmg. Grifthorst 22, telefoon 033 - 941907 LEUSDEN - Op de Dodeweg raakte I dinsdag fietspad P.H. uit Amers foort gcwuna dij een unyeiuK. Hij reed over het fietspad langs deze weg en stak ter hoogte van de Para- dijsweg over zonder op of om te kijken. Daardoor zag hij automobi list J.W.H. uit Amersfoort niet aan komen. Een botsing volgde. Hierbij werd de fietsfer licht gewond. Beide voertuigen liepen schade op. AMERSFOORT - De Wevershof, Muurhuizen 40, houdt drie informa tie-ochtenden voor degenen die al eruge tijd zijn aangewezen op ziek- tegeld of een WAO-mtkenng Deze bijeenkomsten zijn op 12, 19 en 26 november en duren van 10.00 tot 11.30 uur. Dan wordt aandacht be steed aan de uitkeringen zelf, de instanties waarmee betrokkenen te maken knjgen, het bedrag dat mag worden bijverdiend, en vragen van aanwezigen. Er zal een videoband worden vertoond over ervaringen met een WAO-uitkering. De bijeenkomsten worden ge leid door Jan Schrauwen van het Provinciaal Utrechts WAO-beraad. Ook zijn deskundigen van De We vershof aanwezig. Iedereen kan zich tot 6 november voor de och tenden aanmelden. De toegang is gratis. Meer informatie wordt tele fonisch verstrekt door projektleid- ster Manjke Lmthout via nummer 033 - 635235. Belangstellenden kun nen daar alleen terecht tijdens de openingsuren van De Wevershof; van 8.30 tot 17.00 uur. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel 033-630154 Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion. Fluorweg 4»-51 - Amersfoort Tsl. 013-15548 AL 12' ;JAAR UW VERTROUWEN WAARD Belastingaanslag: Geen carnaval'

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1