leusdei" krant Raadscommissie Welzijn en Onderwijs gesplitst Minder mannen en meer vrouwen werkloos Burgemeester blijft toezicht houden op uitgaven voor respresentatie Winnaars foto-aktie op weekmarkt De Biezenkamp Duiventil 'Den Treek' op aquarel in Baarns kasteel zakelijkheden nieuwe =uit net bedrijfsleven 1. JB F IS ti 2 - "tri"15 S>'a LEUSDEN; ii-m Speelgoed beurs Bijeenkomst over de muziekschool leusder Diefstal personenauto Bijeenkomst N.V.V.S. JokaaL Programma 'De Geut' Rectificatie Leusden MODE VOOR MANNEN DONDERDAG 22 OKTOBER 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De raadscommissie Welzijn en Onderwijs (WZO) wordt in verband met de portefeuilleverdeling in het nieuwe college van burgemeester en wethouders op geheven. Voor deze commissie komen twee nieuwe in de plaats: de commissie Welzijn en Huisvesting, en de com missie Onderwijs, Sociale Zaken en Milieu. De voorzitters van deze commis sies worden respectievelijk de wethouders Evelien Blom (CDA) en Corri Verduin (PvdA). Óm deze raadscommissies in te stellen, moet de gemeentelijke Verordening op de Commissies worden gewijzigd. Naar verwachting zal dat gebeuren in de raadsvergadering van don derdag 26 november. Gedurende de maand november zullen de on derwerpen die liggen op het ter rein van de nieuwe commissies, worden besproken in de dan nog bestaande commissie WZO. COMMISSIES Burgemeester Panis blijft op grond van de portefeuilleverdeling voorzitter van de commissies Alge mene Bestuurszaken, en Perso neelszaken, en van het Georgani seerd Overleg en het Seniorencon vent. Verder wordt hij voorzitter van de werkgroep Agrarische Aangelegenheden Wethouder Joost de Jongh (WD) wordt voorzitter van de commissies Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werk gelegenheid, Verkeer en Centrale Antenne Inrichting (CAI). Wethouder Com Verduin (PvdA) wordt behalve voorzitter van de genoemde nieuw m te stel len commissie ook voorzitter van het Besturenoverleg Onderwijs. Wethouder Bram Vroon (CDA) wordt voorzitter van de commissie Financieel Beleid en Beheer, en van de werkgroep Naamgeving We gen. LEUSDEN - Vergeleken met september 1986 waren eind september van dit jaar in de gemeente Leusden 27 mannen minder werkloos, maar 24 vrouwen meer. Eind september waren hier 290 mannen en 353 vrouwen zonder werk. Per saldo hebben er dus slechts 3 mensen meer werk dan op dezelfde tijd in het vorige jaar. Dat blijkt uit het 'maandbe richt' van het Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort over de maand september. LEUSDEN - Burgemeester Panis blijft persoonlijk toezicht houden op de uitgaven die het Leusdense college van burgemeester en wethouders gaat doen voor representatie van de gemeente. De aard en omvang van deze uitgaven De portefeuille representatie uitoefening van representatieve ta- blijft in het nieuwe college bij de ken heeft het college besloten, dat burgervader. Voor wat betreft de de gemeente bij officiële gebeurte- van het inmiddels afgetreden college, konden lang niet altijd de goedkeuring van de gemeenteraad wegdragen, en in enige gevallen zelfs niet door de beugel. nissen zal worden vertegenwoor digd door het collegelid, dat daar voor gezien zijn of haar portefeuil le, het eerst m aanmerking komt. Ook kan worden gekonstateerd, dat de vraag op de arbeidsmarkt zich ongunstig heeft ontwikkeld Werden eind september 1986 nog 36 arbeidskrachten gevraagd, nu nog 17. GUNSTIG Het Gewestelijk Arbeidsbureau omvat de rayons Amersfoort en Veenendaal. Leusden valt samen met de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Soest en Woudenberg onder het rayon Amersfoort. Uit het genoemde maandbericht blijkt, dat het werk loosheidspercentage, het percen tage van de beroepsbevolking dat geen werk heeft en geregistreerd staat, in Leusden daalde van 9,0 naar 8,4 procent In verhouding met het percentage van het gewest is dit een gunstige ontwikkeling. In het gewest bleef de werkeloosheid namelijk gelijk: 11,5 procent. Wel merkte het arbeidsbureau een verschuiving op binnen de groep werklozen. Het bericht meldt, dat er 126 'jeugdigen' min der als werkloos stonden gen- streerd, maar 132 'ouderen' meer. Uit de tabel in het bericht, waann de werkloosheid per beroeps groep staat aangegeven, blijkt dat de werkloosheid in de bouw in het afgelopen jaar flink is afgenomen. Emd september 1986 stonden 482 werkloze bouwvakkers geregi streerd; in september van dit jaar 353: een daling met 129 personen. De afname van de vraag naar arbeidskrachten die in Leusden plaatsvond, is ook van toepassmg op het rayon en het gewest. Vorig jaar werden m het gewest 540 ar beidskrachten gevraagd, nu nog 397 LEUSDEN/BAARN - Duiventü Den Treek' is te zien op een expo sitie die zaterdag wordt geopend in Kasteel Groeneveld in Baarn. Deze tentoonstelling heeft als on derwerp 'Nederlandse duiventil len' en bestaat uit aquarellen van Hetty Giezen-Nieuwenhuys uit Amersfoort. Zij schildert bij voorkeur stille vens en landschappen die een his torische achtergrond. Bij de onge veer honderd duiventorens die Ne derland nog rijk is, is dat het geval. Wie de werkstukken van haar met eigen ogen wil zien, kan op het kasteel terecht tot 21 maak 1988. De openingstijden van de expositie *"\ff f ..l i.: "a'-v JE;;?.»».*-.~T-lES> f-J^Ï r-fe zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; en op zater dag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Vanaf 14 januari 1988 is de tentoonstelling ook op donderdag geopend. Meer inlichtingen wor den telefomsch verstrekt via de volgende nummers: 02154 - 20446 en 21192. LEUSDEN - In peuterspeelzaal 'De Treeklopertjes', Prinses Irenelaan I 1 in Leusden-Zuid, wordt donder- dag 29 oktober van 19.30 tot 21.00 uur een speelgoedbeurs gehou- den. Iedereen kan daarvoor schoon en heel speelgoed inleve ren op woensdag 28 oktober van 13.30 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De pnjs ervan wordt m overleg vastgesteld. Per persoon kan maximaal vijf stuks speelgoed worden gekocht. Betaalcheques" worden niet geaccepteerd. Tien procent van de opbrengst van het speelgoed is bestemd voor de peuterspeelzaal. Wie er meer in formatie over wil hebben, kan bel len: 033 - 947249. M. LEUSDEN - Gedurende vijf ach tereenvolgende weken maakt Foto Muiis, als het even kan on gezien, een foto van bezoekers van de weekmarkt bij winkelcen trum 'De Biezenkamp'. De aktie wordt gehouden in verband met het 25-jarige bestaan van het koopcentrum. Dinsdag 13 oktober werden de eerste gelukkigen 'gesnapt'. Op de twee bijgaande foto's zijn hun hoofden omcirkeld. Hun pnjzen en de zaak waar deze kunnen worden afgehaald, zijn achtereenvolgens: 1 Een Kodak pocket-camera bij Foto Muns; 2. Een thermometer bij Stots Op tiek; 3. Een fondue- of gourmetschotel voor vier personen bij Keurslager Timmer. POPPENKAST Ter gelegenheid van het jubi leum vindt deze week nog een akti- viteit plaats. Zaterdagmiddag wordt vanaf 12.00 uur poppenkast gehouden De winnaar van de eerste prijs... Deze aquarel, waarop duiventil 'Den Treek' is afgebeeld, is te zien op de tentoonstelling 'Nederlandse duiventil len' die zaterdag in Baarn wordt geopend. Het originele exemplaar is uiteraard in kleur uitgevoerd. ACHTERVELD - In het dmsdag in deze kracht verschenen arti kel over de uitwisselingsbe- zoek van de Achterveldse en de Bavelse Katholieke Platte landsjongeren Organisaties, stond dat zaterdag stijldan sen zou zijn in Café 'Bui- tenlust'. Dit bericht is niet juist. Dit evenement heeft na melijk afgelopen zaterdag al plaatsgevonden. (advertentie) EUSDEN - De gemeente Leusden soudt samen met de Stichting Mu- tekschool Leusden een openbare nformatieavond in het gebouw van ie genoemde stichting, Zwarteweg :6a. Tijdens deze bijeenkomst zul len de plannen voor een nieuw schoolgebouw worden gepresen teerd De omwonenden ervan krij gen de gelegenheid hun mening over de plannen te geven. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uyr voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie; Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teleloon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld; f 66,80 per jaar. 33,90 per half jaar, 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto( s) thuis DE LEUSOER KRANT Is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. e«cr trii' en '-derA| Itl»"" bo'«C' .Ir Itl Sp°' of* lall""1 oo'c SP' IC'CI'11 o a.6hcc 5pe>st Vv? V W en de winnaars van de prijzen twee en dne. LEUSDEN - Een bewoner van de Dorser merkte maandag, dat zijn personenauto was gestolen, die enige dagen onbeheerd in zijn car- 'Tor LEUSDEN - De Nederlandse Ver eniging Voor Slechthorenden (N.V.V.S.) afdeling Amersfoort houdt zaterdag 24 oktober de na jaarsvergadering. Deze bijeen komst vindt plaats in verenigings- Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pruspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sfx>rinieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES. De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6 - per dag elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6, - per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bi) u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer mkinclegemeedeA port had gestaan. De wagen is een goudkleurige Opel Manta GTE met een Spaans kenteken. Om het voertuig mee te nemen, is vermoe delijk een zijruit mgeslagen, want op de plaats waar het had gestaan, trof de politie glasscherven aan. Iedereen die hier meer van denkt te weten, kan kontakt opnemen met de politie, telefoon 944444. gebouw 'De Adelaar', Matthias Witloosstraat (een zijstraat van de Noorderwierweg) 28, en begint om 10 00 uur. Het gebouw is met het openbare vervoer vanaf het NS- station bereikbaar via buslijn 1. Na de genoemde vergadering zal een inleiding worden gehouden over 'De ziekte van Uiniere' De hele ochtend wordt voor mobiele ringleiding gezorgd. Donderdag 22 oktober 20.00 uur: klaver- en schutjassen in 'De Til', Hamersveldseweg 30. Vrijdag 23 oktober 20.30 uur: disco in 'De Geut', Zwarteweg 29. Zaterdag 24 oktober 10.15 tot 16.30 uur: thema-dag over Zuid-Afnka in het Toerus tingscentrum van de Gereformeer de kerken, Burgemeester De Beaufortweg 18; 20.00 uur: 'drinks and snacks' van de Foreign Contact Group, Pachter 65; 20.00 uur. dans- en kontaktavond in Café-restaurant 'De Mof, Arn- hemseweg 95 m Leusden-Zuid, met medewerkmg van 'The Carona's'; 20.30 uur: disco in 'De Geut', Zwarteweg 29. Zondag 25 oktober 11.00 tot 17 00 uur: expositie en verkoop schilderijen in 'De Korf, De Smidse 1; 12.00 uur: Jazz-koffieconcert m 't Clae verenblad. Maandag 26 oktober 20 00 uur: informatieavond van de gemeente en de muziekschool over nieuwbouwplannen, in het schoolgebouw, Zwarteweg 16a. Dinsdag 27 oktober 19.00 tot 19.45 uur; gemeen schappelijke vergadermg commis sies Financieel Beleid en Beheer, en Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening m het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.00 uur: kaart- en spellenavond van de Katholieke Plattelandsjon geren Organisatie m 'De Kom', Ha mersveldseweg 51. LEUSDEN - Het Open Jeugd en Jon geren Centrum (Ó.J.J C.) 'De Geut', Zwarteweg 29' is dit weekend ge opend voor de echte disco-liefheb- bers. Deze kunnen dan genieten van discomuziek op populaire vi deoclips. 'De Geut' gaat op vrijdag en zaterdag om 20.30 uur open. De sluitingstijd is op de daarop vol gende morgens om 1.00 uur. De toegang is beide avonden vrij. De voorlopige plannen van 'De Geut' voor de komende tijd zien er als volgt uit. 31 oktober treedt de Utrechts Hardrock-band 'Easy Deal' er op; 7 november staat de ook uit Utrecht afkomstige band "Who's Johnny' er op de planken; op 14 november speelt er een bleusband. In de begin november optredende band zingt PhiJl Col lins, bekend uit Henny Huisman's Soundmixshow.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3