(brgemeester Panis doet lee aan zaagwedstrijd sventig procent water tl veertig procent kunst Klachten over afvoer regenwater ^vandaag in 3e leusder krant linterwerkzaamheden Landschapsbeheer van start orstellmgén Aquacircus soppig en nat Autoradio gestolen Onthulling plaquette 600 jaar Achterveld Collecte Jantje beton Personenauto gestolen SERVA VOLVO ^OTOL Zin ïHakhorst' Diefstal uit auto rant BDU I EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Lezers service Konijntje in de Wetering Redakue en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden - Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.20 per kwartaai Uitgave BDU BV pkrnnfc DINSDAG 27 OKTOBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 50 USDEN - Leusdens burgemeester Panis doet zaterdag 31 tober mee aan een zogenaamde burgemeesterswed- ijd die de stichting Stichts Landschapsbeheer dan aan Asschatterweg houdt. Hij gaat er zich met drie andere rgervaders uit de Gelderse Vallei meten in het doorze il van een boom. Deze wedstrijd vindt plaats in het kader n het begin van de winterwerkzaamheden van de stich- het begin van iedere winter rijwilligers van de het Stichts chapsbeheer namelijk de ïjen in om wilgen te knotten, bomen te snoeien, bomen in lamde geriefhoutbosjes om en, of netlandjes te maaien, ilegenheid van de start van deze werkzaamheden, vinden di verse aktiviteiten plaats. Op het programma staat onder meer een fietstocht door de Utrechts Vallei. Start- en eindpunt van de tocht is het station Amers foort. Op 31 oktober kunnen deel nemers vanaf 9.00 uur bij een stand van de ANWB een fietsroute krij gen. De tocht is veertig kilometer lang, en voert langs houtwallen en -singels, het Valleikanaal, diverse beken, de Liniedijk, de oude spoorlijn van Amersfoort naar Res teren, en de langgoederen 'De Boom' en 'Den Treek'. Ook worden lokaties aangedaan, waar vrijwilli gers van de stichtmg bezig zijn. De fietsers komen het eerst op het adres Asschatterweg 203. Daar worden zogenaamde hoogstam- vruchtbomen gesnoeid en een houtopstand afgezaagd. Ook vindt hier de burgemeesterswedstrijd plaats. Hieraan doen de burgerva ders van Leusen, Woudenberg, Renswoude en Maarn mee. Ook kunnen de deelnemers zich er la ten voorlichten over het boerenbe drijf van de heer J. van der Eyden. De lokaties die de fietsers ach tereenvolgens kunnen aandoen, zijn: het heideterrein 'Groot Zand- brink' waar bomen en struiken worden gerooid, en vergraste de len van de heide worden afge- plagd; en kaas- en boerderijmu seum 'De Wijstaar*, Rottegatses- teeg 6 in Maarsbergen, waar tegen betaling historische kleding en ge reedschappen, en de bereiding van kaas kan worden bekenen. INFORMATIE In de provincie Utrecht zijn vijf entwintig op zaterdag werkende plaatselijke vrijwilligersgroepen voor natuur- en landschapsbeheer aktief, en vijf op door-de-weekse- dagen. Wie meer informatie wil hebben over deze aktiviteiten of de organiserende stichting zelf, kan telefoneren via nummer: 033 - 765534. Vrijwilligers van de Stichting Stichts Landschapsbeheer bezig met de 'winterwerkzaamhedenDit jaar gaan ze op 31 oktober van start. (Door Marianne de Valck) ISDEN - Het aquacircus dat op woensdag 21 en donder- 22 oktober in Leusden twee optredens verzorgde, be id uit, en stond in, veel water. Een gedeelte daarvan oor de bij de vertoonde kunsten. Daar tussendoor wa- een aantal eenvoudige optredens te zien. )te attractie van dit circus uit de toevoeging "aqua, :us met 100.000 liter water" ers zaten in een waterbak in geschatte doorsnede van meter, waarin ongeveer lve meter water stond. Drie verpoosden zich daarin inde de hele voorstelling, rond drie discolichtbakken. In het zwembad spoten, voor en na ieder optreden op het ritme van een me lodie (bijvoorbeeld de vogeltjes dans), drie fonteinen. Rode, groene en blauwe lichten zorgden voor "een romantisch schouw spel". De aankondiging van de spreekstalmeester dat de toe schouwers hier veel van te zien zouden krijgen, was volkomen correct. Gedurende de voorstel ling van twee maal drie kwartier, zeker acht maal vijf minuten. VEEL WATER Wie gehoopt had op een clown in het water, kwam bedrogen uit De optredens van de artiesten von den plaats op een droog podium. Het publiek kreeg nattere voeten Het terrein waarop de cirustent stond, in het verlengde van win kelcentrum de Hamershof, was weer één moeras. Op de meest droge stukken in de tent stonden drie tribunes, die ieder zo'n 75 mensen kon bevatten. Daarbij een 'loge' bestaande uit dertig kunst stof stoelen vlakbij de waterbak. De circusbezoekers, met kaartjes die minimaal 7,50 kostten, moes ten zich door modder en plassen, buiten en in de tent, soppen. Bij de tweede voorstelling zat de tent voor driekwart vol, met vooral veel jonge kinderen van rond de vier jaar. Voor veel kleuters was dit de eerste kennismaking met het verschijnsel circus. De toeschouwers kregen, naast veel waterorgel, vijf acts te zien. Die waren m al hun eenvoud, aar dig en klassiek. Voor het ope ningsnummer stonden konijnen, een geit, een varken, twee duiven en een vuilnisbakkenhond klaar. Alleen de twee laatste vertoonden kunstjes. Alhoewel, het indruk wekkende, zwaar behaarde zwijn, rolde op ontroerende wijze een versleten rode loper uit. Na 'de aqua-act' liep een stevige deern over een stevig koord. Dat kon ze zelfs op klompen. Na weer een waterballet, een heuse lucht acrobate. De pronte dame werd aangekondigd als "de circusprin ses van België" Ook zij vervulde haar rol volgens de verwachtin gen die je als kind van een acrobate mag hebben. Ze kon onersteboven lopen en heel snel, hangend aan haar nek, m het rond draaien. Van het optreden van de clown dat daarna volgde, werden de kleuters een beetje bang. Er werd veel en hard bij ge schreeuwd. Kinderen van deze leeftijd denken nog dat ze moeten luisteren naar hetgeen hun ge zegd wordt. Tienjangen weten be ter. UITSMIJTER Na de pauze, en het waterorgel, trad een lieve mevrouw met haar zeven lieve poedels op, die alles deden wat een modale circuspoe del dient te doen. De assistenten hadden nieuwe namen maar in middels bekende gezichten. Na opnieuw de fonteinen, die allang niet meer zo konden boeien, op nieuw de clown, opnieuw recalci trant. Opnieuw een beetje beang stigend, hoewel de tienjarige in ons gezelschap het wel leuk vond en er 's avonds van geleerd bleek te hebben. Het slotnummer bestond uit een klassieke uitsmijter. De oude as sistent met pluisbaard bleek een heuse fakir te zijn, al had hij met het bijbehorende ascetenlichaam. Hij kon "na jarenlange folterin gen" pijn weerstaan. Daardoor hep en sliep hij nu op kromzwaar den en op een spijkerbed. Koord danseres Fransesca. die nu Fatima genoemd werd, mocht op de buik van "haar heer en meester" staan. Daarna liep de fakir met een flinke kreet door vuur en besloot met vuur te spugen. Naast me wist een kleuter zeker dat hij dat van zijn moeder niet zou mogen. Nog een keer spoot het water op. De men sen glibberden het schemerduis ter in. De eerste circuswagens re den weg. op naar de volgende be stemming. Hopelijk vinden ze even tijd om de attributen te schil deren en de gordijnen te wassen. Dat vonden volwassen toeschou wers nodig. De kinderen niet, die vonden het allemaal even mooi. LEUSDEN - Een inwoner van Amersfoort miste woensdagavond zijn auto-radio. De man had een uur daarvoor zijn auto geparkeerd op het terrein bij Squash- en Tennis- centrum Leusden (vroeger 'De In slag' geheten - red.) aan de Groene Zoom. Toen hij terugkwam bij zijn voertuig, zag hij dat onbekenden het linker-voorportier hadden ge forceerd en de radio meegeno men. Dat moet gebeurd zijn tussen 20.00 en 21.00 uur. Getuigen van deze 'kraak' kunnen zich bij de Leusdense politie melden, telefoon 033 - 944444. Omwonenden fel gekant tegen bouwplannen muziekschool pag. 3 „De Gouden Klomp" moeten we gaan vergeten" pag. 3 Leusdenaar wint technologieprijs pag. 4 Winnaars weekprijzen „De Biezenkamp pag. 4 Onderzoekscommissie adviseert „ongevraagd ontslag" gemeentesecretaris te handhaven pag. 4 Roda (zo.) kruipt door oog van naald pag. 5 Olympia overvleugeld zwak Achterveld pag. 5 Haaienjeugd snel op Speedowedstnjden pag. 5 Leos-schoolvolleybal werd doorslaand succes pag. 6 LHV ontgoocheld na tweede verlies pag. 6 Antilopen na verlies in benarde positie pag. 7 Hoogste punt zwembad „Oktopus" pag. 7 I LEUSDEN - De gemeente Leusden kreeg donderdagavond I veel telefoontjes met klachten over de afvoer van regen water. De problemen deden zich voornamelijk voor in de I wijken Claverenblad en Wildenburg. De overlast werd veroorzaakt door werkzaamheden aan het rioolgemaal bij de Middenweg, die in opdracht van de provincie wer den uitgevoerd. Als gevolg hiervan bedroeg de afvoercapaciteit van de nolenng slechts veertig procent van normaal. Omdat de gemeente Leusden met op de hoogte was gesteld van deze werkzaamheden, konden niet tijdig maatregelen worden getroffen Om de overlast te verminderen, heeft de gemeente in de nacht van donderdag op vrijdag pompen in gezet, die het water wisten weg te werken. Deze pompen zullen bij de hand worden'gehouden, totdat de werkzaamheden zijn beëindigd. ACHTERVELD - Het heeft lang geduurt, maar toch is het zover. Achterveld krijgt een plaquette ter herinnering aan het feit dat het dorp in 1982 zes honderd jaar bestond. Het herdenkingsteken krijgt een plaats in de hal van 'Ons Gebouw', Hessenweg 214. Daar wordt het mor gen om 21.00 uur onthuld. LEUSDEN - De jeugdcollecte, beter bekend onder de aanduiding 'Jan tje beton', van het Nationaal Jeugd Fonds wordt dit jaar gehouden van 2 tot 8 november. De opbrengst is bestemd voor kinderen die tussen de wal en het schip dreigen te ra ken. Het geld gaat naar ruim twee honderd verenigingen, clubs en groepen, die voor deze kinderen opkomen. In het bestedingsplan van het fonds zijn vijftig jeugdacco- modaties opgenomen, vijftig speel- voorzieningen, tien kinderboerde rijen en een groot aantal speel-o- theeken en peuterspeelzalen. Ver der zal aandacht worden geschon ken aan voorzieningen voor bui tenlandse kinderen in ons land. Giften zijn van harte welkom. Het gironummer van de stichting is 1247; het bankrekeningnummer 70.70.70.511, beide ten name van het Nationaal Jeugd Fonds in Utrecht. LEUSDEN - Bij de sportterreinen aan de Eikenlaan werd donderdag tussen 21.00 en 23.00 uur een perso nenauto gestolen. Het betreft een Saab met het kenteken JG-18-RY. Getuigen van de diefstal kunnen zich bij de Leusdense politie mel den, telefoon 944444. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 Wegens opening filiaal Harderwijk donderdag 29 oktober na 16.00 uur gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Kranl niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice tel nr. 03420-94206 BURGEMEESTER tanden zetten in beheer landschap Water en een circus: het Aqua Circus dus. •N - De Jazzsociëteit Leus- ïdt zondag 1 november een in Bar-bistro 'De Hakhorst', in 25a, voor liefhebbers van d- en Mainstreamjazz. Het begint om 14.30 uur en verzorgd door 'The Blue Monday Seven', een groep die al m 1969 werd opgencht. De formatie heeft vele optredens m Nederland, West-Duitsland en België achter de rug. De leden van de groep combineren ruime erva ring met enthousiasme. Het reper toire is veelomvattend en bestaat uit Dixieland- en Mainstreamjazz, maar ook 'Swing' uit jaren veertig, en Latin-American'. De groep wordt gevormd door Jacques Tulkens (trompet, cornet en zang), Eduard Rahusen (trombo ne en zang), Peter Fiévez (klarinet, sopraan- en tenorsax), Henk Smit (piano), Ene Deurvorst (banjo en gitaar), Jaap ten Bosch (bas en zang) en Lodewijk Verwoerd (slag werk en zang). Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU 'chljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- «liebenchten en losse advertenties 44 cent per mm 'Onlrakten belangrijke korting. Werheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) se nummers 75 cent per stuk ningstijden van ons kantoor "lantoor. Asschatterweg 19 le Leusden-Centrum is dage yan 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend röags gesloten LEUSDEN - Uit een personenauto die zaterdag tussen 12.00 en 12.45 uur stond geparkeerd op de par keerplaats bij het AC-restaurant 'Oud Leusden' aan de Vlooswijkse- weg, werd een fotokoffer gestolen. Een portier van het voertuig werd met een schroevedraaien gefor- ceerd om toegang te verkrijgen. De desbetreffende lichtbruine j koffer bevatte een fototoestel met accesoires met een gezamelijke waarde van 1200,-. Zowel het voertuig als de fotoapparatuur zijn eigendom van W.C.E. van de E. uit Waalwijk. Getuigen van deze 'kraak' kunnen zich melden bij de Leusdense politie, telefoon 033 - 944444. waf tè luidruchtige clown van het Britse Aqua Circus dat Leusden met een bezoek vereerde.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1