Omwonenden fel gekant tegen jouwplannen muziekschool De Gouden Klomp' moeten we gaan vergeten' leusfler krant Zestien leden Leusdense Leusdenaar wint technologieprijs vLEUSDEN, Jokaal Thema-ochtend over speelgoed Bevolkings register Ledenwerf-aktie 'De Zonnebloem' gemeentelijke voorlichtingsbijeenkomst goed bezocht LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 resident Leusdense carnavalsvereniging na belastingheffing van 16.000, Leusden Achterveld hrnnt DINSDAG 27 OKTOBER 1987 plaatselijk nieuws 3 Akftieel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. edaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd laktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker indredaktle: Hans Mosterd ■levering kopij en advertenties: »r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: anloor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur steloon 033-941495 (administratie en redaktie) bonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal lachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 le hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op flonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt flemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 abestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u 'bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v BDU B V te Barneveld. *1 duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, "nmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst 'bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en '5,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). [font ook contant betalen op ons kantoor. in-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling gt u de gewenste foto('s) thuis. i LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- intenkombinatie te Barneveld. (die de heffing 10 juli kregen - red.). De rest van het verhaal is hetzelfde als van 'De Puupenkop- pen.' Dat betekent dat het bestuur van 'De Gouden Klomp' overleg heeft gehad met collega's uit ande re plaatsen, en ook een bezwaar schrift heeft gestuurd aan de Di- rekteur der Belastmgen. Deze brief van de Leusdenaren ging vorige week donderdag de deur uit. Verwachtte de verenigmg een dergelijke belastingaanslag9 De heer Wendel reageert, ivee, ach teraf realiseren we ons wel, dat er sprake is geweest van belastin gontduiking. Maar in het verleden hebben we dat met als zodanig er varen.' Hij vervolgt- 'We hopen dat de direkteur zegt: Ik zie het door de vingers dat er geen belasting is betaald, als dat voortaan wèl ge beurt.' Veel hoop heeft hij er niet op. Hij vertelt: 'Ik zie de toekomst voor de vereniging somber m. 'De Gouden Klomp' moeten we gaan vergeten.' De uiteindelijke beslissing over het al dan niet voortbestaan ervan laat hij zoals gezegd over aan de leden.' Met een eventuele betaling van de aanslag in termijnen, is de vereni ging volgens de president met ge holpen. Hij legt uit: 'In de toekomst moeten we belastmg gaan betalen. Daardoor krijgen we al meer kos ten. Tegelijkertijd grote sommen geld afbetalen kan er gewoon niet i af. We hopen alleen nog op een positieve reaktie van de direkteur, maar we verwachten het niet.' F elicit atie-rubriek Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Burgemeester Panis had gisteravond al zijn diplomatieke gaven nodig om de sfeer goed te houden tijdens de voorlichtingsbijeenkomst van de gemeente over de nieuwbouwplannen met betrekking tot de muziek school. Buurtbewoners van de Zwarte weg en omgeving waren namelijk lang niet blij met deze plannen. Iets wat de nieuwe burgervader wellicht verbaasde, want als gevolg van de nieuwbouw zal de overlast die de muziekschool bezorgt, zeer waarschijnlijk afnemen. iEUSDEN - 'De toekomst van onze vereniging zie ik som- nier in.' Dit zegt de president van de Leusdense camavals- 'ereniging 'De Gouden Klomp', de heer P. Wendel, naar anleiding van de belastingaanslag van ongeveer f 16.000,- die zijn vereniging enige weken geleden kreeg, lij verwacht "binnenkort' nog een aanslag, dan van het Jemeenschappelijk Administratie Kantoor (G.A.K.), met sen hoogte van ongeveer 4000,-. Over de vraag of dit het Binde van 'De Gouden Klomp' betekent, wil hij alleen [wijt: 'Daar beslist onze ledenvergadering over.' KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! bouwlagen bestaat. Dit deel zou in de toekomst moeten gaan dienen voor administratieve en andere 'stille' doeleinden. Daarachter komt nog een les ruimte voor de 'luidruchtige' instru menten en een zaal voor uitvoerin gen. 'Alles', volgens architekt Smit, 'zo geïsoleerd, dat het gebouw vol doet aan de normen van de Wet op de Geluidshinder. De hoofdingang van verbouwde pand komt te liggen aan de Eiken laan. Aan die zijde komen ook eni ge parkeerplaatsen, zodat dege nen die met de auto naar de school komen, 'achterom' zullen moeten lopen, via ongeveer dezelfde route als nu. De huidige - zeer onveilige - verkeerssituatie bij de school zou daardoor sterk verbeteren. REACTIES Als deze plannen doorgaan, heeft de muziekschool, na acht jaar van onduidelijkheid, een vast on derkomen. De heer Jansen, voor zitter van de Stichting Muziek school Leusden, toonde zich tijdens de vergadering dan ook erg inge nomen met het plan. Niet enthousiast waren de buurt bewoners. Er zit hen namelijk een heleboel dwars. Een definitieve Burgemeeste Panis had al zijn diplomatieke gaven nodig om de sfeer goed te houden. vestiging van de school willen zij er dan ook absoluut met bij m hun buurt, die door allerlei andere akti- viteiten wordt 'geplaagd'. Er staan dne cafés, een sportschool, jonge rencentrum 'De Geut' en de brand weerkazerne. De Zwarteweg die door de buurt loopt, lijkt af en toe een racebaan. Daarnaast is er ie dere dinsdagochtend tijdens de weekmarkt parkeeroverlast. De som van dit alles maakt van de buurt volgens een bewoner 'een rotzooi'. Veel omwonenden van de mu ziekschool willen daarom maar één ding, zo bleek. Dat is, dat de school ergens anders komt. Mogelijke al ternatieven werden door gemeen telijke woordvoerder de heer Rog- gekamp echter als onhaalbaar af geschilderd. Wachten tot H2 (Ha mershof-Zuid) tot ontwikkeling wordt gebracht, duurt te lang, het H.S.G.-gebouw aan de Larixlaan is een te onzekere faktor om plannen mee te maken, en meuwbouw in 't Ruige Veld is te duur. De plek van het oude postkantoor is te klem, en het laatste stuk Hamershof-Noord stuit op technische moeilijkheden die de pnjs erg zouden opdrijven. De buurtbewoners stelden daar echter tegenover, dat de gemeente er een leuke cent aan zou kunnen overhouden, als de grond van de huidige lokatie zou worden ver kocht voor woningbouw. Al met al kon burgemeester Panis de omwo nenden met veel hoop geven, dat zij de muziekschool er weg knjgen. Wel leek hij onder de indruk van de grieven die richting gemeente werden geuit. Maar meer dan de toezegging, dat hij zich verder in de materie zal verdiepen, kon hij met geven. Door de begripvolle wijze waar op hij de vergadering voorzat, leek hij wel iets van de kwaadheid van de buurtbewoners weggenomen te hebben. De stemmmg was echter wel zo, dat enigen vastbesloten le ken het geschil tot op de hoogste instantie uit te vechten. TOEKOMST De plannen gaan nu, met meena- me van opmerkingen van aanwezi gen, naar diverse raadscommis sies, zodat het nog in november door de voltallige raad kan worden behandeld. Als er geen bezwaar schriften komen, waar onwaar schijnlijk is, dan kunnen de nieuw bouwplannen begin 1988 begin nen. (Van de redaktie) 'De Gouden Klomp' maakte er op dinsdag 24 februari een dolle boel van tijdens de carnavalsviering voor 50- plussers in 'De Til'. Of een soortgehjke opname volgend jaar te maken is. is nog maar de vraag, want de verenigmg is door een forse belastmgaanslag in de fmanciele problemen gekomen. LEUSDEN - Vrijdag 30 okto ber zal wethouder Corri Ver duin (PvdA) om 15.30 uur de Technologieprijs van de FNV uitreiken aan de heer E. Elings, koeltechnische servi ce-monteur te Leusden, die naar het oordeel van de FNV een heel milieu-vriendelijk idee voor toegepaste techno logie heeft ingeleverd. De FNV organiseerde in samen werking met de AVRO, de Grote Technologie Prijsvraag. Deze prijs vraag stond in het teken van de toegepaste technologie. Ter gele genheid van de opening van de Steunpunten Technologie van de FNV. Bij deze Steunpunten kunnen vakbondsgroepen in bedrijven en ondernemingsraden terecht met vragen en problemen over techno logie Ook is daar informatie ver krijgbaar en specialistisch advies van deskundigen. De opdracht aan de deelnemers van de prijsvraag, die op 28 september op radio en televisie is uitgezonden, was om mogelijkheden te verzinnen om het werk leuker en beter te maken. Bijna 700 mensen hebben gerea geerd, waaronder opvallend veel jongeren. Een van de prijswinnaars was de heer Elings, 39 jaar, die het voorstel indiende het koelmiddel Freon af te tappen. Dit middel tast, wanneer het gewoon geloosd wordt, de ozonlaag aan, maar kan, aldus het idee van de heer Elings, opnieuw gebruikt worden door middel van een onderkoeld ontvangstsysteem. De freon-bussen zouden via de ge meente ingezameld en afgetapt kunnen worden. Voor dit idee krijgt de heer Elings uit handen van de juist deze maand geïnstalleerde wethouder van Leusden op het ge meentehuis aldaar van de FNV een pnjs. Uitreiking: 15.30 uur. De prijs is een Genisys-PC, MS/DOS, afge stemd op de meest recente ontwik kelingen op pc-gebied Daarnaast krijgt de heer Elings een automati seringsopleiding en een geldbe drag om aan software te besteden. LEUSDEN - In Vrouwenontmoe tingscentrum "t Vooronder', Burge meester Van der Postlaan 2, wordt woesdag 4 november een thema ochtend gehouden. Het thema is dan: 'Wat is verantwoord speel goed?'. Marianne de Valck zal hier- (Van de redaktie) LEUSDEN/DEN HAAG - Zestien Leusdense politiemensen deden gistermiddag mee aan een demonstratie op Het Binnenhof in Den Haag. Daar werd toen in de Tweede Kamer gedebatterd over de begroting voor 1988, waarbij onder meer een voorgenomen bezuining op het politieap paraat aan de orde kwam. Als de regeringsplannen werkelijkheid worden, wordt er volgend jaar flink gekort op de vaste onregelmatigheidstoeslag van de politieamb tenaren. Deze toeslag is maximaal 269,- bruto per maand, en bestaat uit een vast en een vanabel deel. Volgens een woordvoerder van de Leus dense Hermandad, betekent de voorgestelde wijziging, 'dat we door de bank genomen ongeveer 150,- bruto per maand inleveren'. Over de aktie van gisteren, zegt hij: 'Demonstreren ligt ons niet zo. Als we het toch doen, dan is de maat echt vol.' Hij licht toe: 'We zijn m het verleden al zo vaak gepakt. Toen werd er vooral bezuinigd op materieel. Ons werk is daardoor veel moeilijker geworden. Toch vindt de regering, dat er weer op het politiewerk moet worden be zuinigd. Op materieel gebied is echt mks meer te héden. Daarom pakken ze maar een deel van ons inkomen af. De Nederlandse politie is daarover echt kwaad, en ook wat ons betreft zeer terecht.' De demonstrerende wetsdie- naars stelden zich om ongeveer 12.30 uur in Den Haag op op het Malieveld, waarna ze gezamelijk naar het regeringscentrum trok ken. LEUSDEN - In de periode van woensdag 7 tot en met dmsdag 20 oktober zijn in de gemeente Leus den vijf kinderen geboren: eén meisje en vier jongens. In diezelfde periode stapten vijf paartjes in het huwelijk. Twee mensen overleden. LEUSDEN - 'De Zonnebloem', de Katholieke nationale verenigmg tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, gaat ae komende weken een ledenwerf- aktie houden in Leusden Tussen maandag 26 en vrijdag 30 oktober valt in elke brievenbus een envelop met mformatie. In de week van 2 tot en met 6 november wordt vanuit Breda opgebeld met de vraag of men lid wil worden. De aktie geldt niet voor Achterveld De aktie is vooral gericht op mensen die het werk van 'De Zon nebloem' als lid willen ondersteu- OVei dpicis.cn. LAüd i besteden aan speelgoed voor kin deren vanaf 7 jaar. De ochtend be gint om 9.15 uur. Belangstellenden zijn cm 9.00 uur welkom Meer in formatie wordt telefonisch ver strekt via de nummers 033 - 947138 of 948160. nen en met zozeer om vrijwilligers aan te trekken. 'De Zonnebloem' zet zich m voor zieken en ouderen, onder meer door vakantieweken, een Sinterklaas-aktie en de natio nale ziekendag. Het belangrijkste onderdeel is echter het huisbe zoek. De Zonnebloem' zet zich op allerlei manieren m voor zieken en ouderen onder meer door rondvaarten te organiseren. De komende weken begint de vereniging een ledenwerf-aktie in de gemeente Leusden. Dinsdag 27 oktober 19.00 tot 19.45 uur: gecombineer de vergadering van de commissies Financieel Beleid en Beheer, en Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, m het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.00 uur- kaart- en spellenavond van de Katholieke Plattelandsvrou wen Organisatie in 'De Kom', Ha- mersveldseweg 51; Woensdag 28 oktober 9.30 uur: thema-ochtend in 't Vooronder, Burgemeester Van der Postlaan 2; 13.30 tot 18.00 uur: filmmiddag van Wijkvereniging 'Rossenberg' m 'De Til', Hamersveldseweg 30. Donderdag 29 oktober 19.30 tot 21.00 uur: speelgoed beurs van 'De Treeklopertjes' in de peuterspeelzaal, Prinses Irenelaan 1 m Leusden-Zuid; 20.00 uur: vergadering gemeen teraad m het gemeentehuis, 't Erf 1; 21.00 uur toneelvoorstelling in 'De Korf, De Smidse 1 Woensdag 9.00 uur: Handwerkhobby club 'De Moespot' Woensdag 13.30 uur: bejaardensoos 'Ons Ge bouw' dus niet op donderdag. Donderdag 20.00 uur: K.P.J. Discussieavond 'De Moespot' Vnjdag 19.00 uur: 'Knutselavond 'De Klont' in 'De Moespot' Zaterdag 20.00 uur. Disco Show 'De Klaveet' Zondag 14 00 uur- Disco 'De Klaveet' Dinsdag 3 november 9 00 uur: Welfare club Zonne bloem 'Ons Gebouw' let plan waar het om gaat, luidt volgt: Aan dé voorgevel van de dige bebouwmg worden acht lokalen gebouwd, in twee bouwla gen. Die ruimtes moeten dienen voor onderwijs, dat niet al te veel geluid met zich meebrengt. De be staande bebouwing blijft alleen staan voor zover die nu al uit twee bouwplannen vielen bij de omwonenden zeker niet m goede zaak. genoeg alle camavalsveren- »n ui de omgeving hebben m lop van dit jaair bezoek gehad de Inspekteur der Direkte Be lgen van de regio Amersfoort, kontroleerde hun fmanciele n en zeilen. Voor onder meer j ehterveldse en de Leusdense valsvereniging resulteerde sen zogenaamde naheffing; m i gevallen een forse. De ver- igen zijn daardoor m finan- problemen gekomen. De pe rn van de Achtervelse 'Puu- Dppen' werd in de Leusder van vorige week donderdag doeken gedaan, aanslag die 'De Gouden p' kreeg, is veel hoger dan die le Achterveldse vereniging. Erg scheutig met mformatie erover is de president van de Leusdense vereniging met. Hij zegt: 'Het lijkt me niet juist, dat onze leden hun gegevens over de aanslagen uit de krant knjgen. Bovendien wil ik niet, dat onze problemen op straat ko men te liggen.' BEZWAARSCHRIFT De data waarop de boeken van de vereniging werden gecontro leerd en waarop de belastingaan slag bij de verenigmg door de brie venbus kwam, wil hij niet vertellen Hij verduidelijkt: 'Wij kregen de aanslag iets later dan de Achter veldse carnavalsvereniging binnen

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3