Handhaaf 'ongevraagd ontslag' gemeentesecretaris Verdachte niet verschenen Winnaars eerste weekprijzen bonnenboekje 'De Biezenkamp' Studio Lifestyle: voor een moderne schoonheidsbehandeling Ic zakelijkheden nieuwe ™uit net bedrijfsleven Wel of niet r# Lions Club hield bingo-avond Bijzondere Onderzoekscommissie adviseert gemeenteraad: Concert Leusdens Vocaal Ensemble Bijeenkomst N.V.S.H. Dagreis K.P.O. ne. Dropping K.P.J. Auto op zijn kant Auto's tegen elkaar geduwd Inbraak in 'De Heerd' Etalageruit ingegooid Bromfiets over de kopl iri( Y V - DINSDAG 27 OKTOBER 1987 plaatselijk nieuws (Van de redaktie) LEUSDEN - De Bijzondere Onderzoekscommissie van de gemeenteraad die een onderzoek heeft ingesteld naar de handel en wandel van gemeentesecretaris Reijer van Gooi, blijft ook na zijn reaktie bij haar al eerder ingenomen standpunt, dat de secretaris zich 'bij herhaling' heeft schuldig gemaakt aan 'ernstig plichtsverzuim'. De com- misssie stelt de raad voor om hem daadwerkelijk 'onge vraagd ontslag' te verlenen, en de ingang hiervan te bepa len op 5 november 1987. Dit blijkt uit een voorstel, dat de gemeenteraad donderdagavond krijgt voorgelegd. Op grond van de eindreportage van deze commissie, ook wel be kend als Commissie 1, onder het voorzitterschap van de inmiddels wethouder geworden Com Ver duin (PvdA), besloot de gemeente raad donderdag 24 september om de gemeentesecretaris te vertel len, dat hem ontslag zou worden verleend vanwege het genoemde verzuim. Dat zou echter pas mogelijk zijn, nadat de heer Van Gooi de gele genheid had gekregen om op de beschuldigen te reageren. Dit wordt namelijk bepaald in artikel G3 van het Algemeen Ambtenaren reglement. Die gelegenheid heeft hij, zoals in de Leusder Krant van dinsdag 13 oktober werd gemeld, gekregen tijdens een besloten bij eenkomst van de gemeenteraad op woensdag 7 oktober. Samen met zijn raadsman heeft hij toen mon deling verantwoording afgelegd. Hiervan is een proces-verbaal op gemaakt, dat zowel door de ge meentesecretaris, zijn raadsman, als de voorzitter van de gemeente raad is ondertekend. De Bijzondere Onderzoekscom missie heeft de verantwoording van de heer Van Gooi en zijn advo caat onder de loep genomen om te bekijken of het advies wat zij eer der aan de gemeenteraad heeft uit gebracht, zou moeten worden her zien. Dat bleek niet het geval te zijn. De commissie bluft .dus, en wel unaniemrbij-de-al eerder getrok ken conclusie. De datum waarop het ontslag in zou moeten gaan, is volgens het raadsvoorstel gekozen, 'teneinde de heer Van Gooi m staat te stellen de voor hem, wegens beëindiging van het ambtenaarschap, noodza kelijke voorzieningen te treffen'. Als de gemeenteraad het voor stel aanneemt, wat zeer waar schijnlijk is, kan de gemeentese cretaris, binnen 30 dagen na 30 ok tober 1987 tegen dit besluit in be roep gaan bij het Utrechtse Ambte narengerecht. Gemeentesecretaris Gooi. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het Leusdens Vocaal Ensemble (L.V.E.) onder leiding van Gerard Wijnands zingt zondag om 19.30 uur in de Franciscus Xavenus- kerk, 't Zand 33 in Amersfoort, een requiem, dat bij weinigen bekend zal zijn. Het betreft een werk uit de romantische periode, van de hand Jozef Gabnël Rheinberger, ge schreven voor vierstemmig ge mengd koor a capella. Rheinberger, die leefde van 1839 AMERSFOORT - De Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervor ming (N.V.S.H.) houdt zondag 1 no vember een middag voor alleen staanden met en zonder kinderen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de vereniging, Curaaolaan 49, en begint om 14.00 uur. Meer informatie hierover wordt telefonisch verstrekt via nummer 033 - 622217 (na 20.00 uur). ACHTERVELD - Door de Lions Club Leusden/Achterveld werd donderdagavond in 'Ons Gebouw' een bingo-avond georganiseerd. De opbrengst was bestemd voor het jeugd dorp 'De Glind'. Tengevolge van de bezuinigingen is het werk van het jeugddorp er niet eenvoudiger op geworden, ook niet wat de geldmiddelen betreft. Daarom besloot de Lion Club Leusden/Achterveld zich in de zetten om geld in te zamelen. Er waren deelnemers uit Achter veld, Leusden, Bameveld, Ter Schuur en Lunteren. Er werden drie ronden gespeeld en een slot- ronde voor de hoofdprijs. Voordat de bingo begon, kregen alle aan wezige dames een armband gratis aangeboden. Deze waren ter be schikking gesteld door een kun stenaar uit 'Den Treek'. Er waren deze avond een zeer groot aantal prijzen beschikbaar, die waren beschikbaar gesteld door de middenstand uit Achter veld, Leusden en Amersfoort. Er was ook een stand met een aantal kleine prijzen. Als men een be paald voorwerp bij zich had dan kreeg men een prijs uitgereikt. Tot ieders grote verrassing werd er dan nog enkele malen met de zelfde kaart verder gespeeld waarbij dan ook nog mooi prijzen te winnen waren. PARIJS In de slotronde werd gespeeld om de hoofdprijs, een reis naar Pa rijs. aangeboden door de Achter- veldse RABObank. Deze hoofd prijs werd gewonnen door me vrouw Thea Hak-van Hamersveld. Daarna werd de zaalronde ge speeld. Door middel van het trek- LEUSDEN - De winnaars van de I eerste weekprijzen van het che queboekje dat de winkeliers van 'De Biezenkamp' ter gelegenheid van het vijfentwintigjarige be staan van het koopcentrum heb- I ben uitgegeven, zijn bekend. Al len wonen in Leusden. Hier vol gen de namen en de adressen van de winnaars, en de zaak, waar de prijzen kunnen worden afge- haald: - M. Boelhouwers, Zuylenburg 40, Keur slager Fred Timmer; 1 - familie Drooger, Grienden 50. Slijterij Van de Hengel; j - B van Eist, Amiant 6, Wolhuis De Ram, 1 - familie De Groot, Rosmolenstraat 114, Automobielbedrijf Van 't Klooster, - familie Van de Grootteveen, Populie- renlaan 4, A. van de Hoef, - familie Herder, Eikenlaan 2, Vishandel Van Diermen; - E. Hoek, Melafier 1, Bloemtiek; - familie Hessing, Klaverland 23, J A I Blom; - E Jagers. Lijsterbeslaan 5, Stots Op tiek; - A. de Leeuw, Kuperssingel 64. Snack- I bar De Swartesteegh; - familie Van Mourik, Gagelhof 19, Foto j Muns; I - J. Holtvluwer, Hakhorst 1, Kapsalon Caravelle; - familie Noordijk, Rozenhag 14, de Berg tuin en dier; -1. Pas, Augustijnenhove 31 Studio tol; - familie Van Schagen, Rozenjaarde Garen Band; - familie Timmerman, Herikh.f 1, Fe hing Touch; - J. Spaargaren, Finnmark 30 Kan hoek; - familie Speyler. Rozengaarde25, S; - familie Verhage, Eikenlaan 5i, Dr- - K Versteegh, Erepnjshof 12, Sjop - L. Visser, Ruiterhorst 9, Brouvers pijtvoordeel; - familie Van Wandelen. Waarleu Bakkerij Van de Hoven. In het kader van het jubileum tiviteiten van 'De Biezenkamp' k nen alle kinderen morgen vanls tot 16.00 uur m het winkelcettr ponyrijden. Reijer van ACHTERVELD - Door de KJ werd vorige week een dagre georganiseerd naar Den Bosch werd een groothandel in mate tfd: 2 len voor handvaardigheid zocht. Zowel leden als niet-1^ konden mee De dames konden in het bet vrij rondlopen en alles bekijk JJ( Er bleek van alles te zijn op gebied van de handvaardig^ n0^ zoals grote pakketten met voor een complete trui, maai kleinere hoeveelheden warenl schikbaar. EUSD ekeni wen," pterz isdeni geli weid twee ren als leek we te h en kenge nochti ulvoo; ojn. er d bald e tot 1901, was in zijn tijd een gevierd contra-punt-leraar en kerkcompo- nist. De uitgevers van bladmuziek hebben hem herontdekt. Momen teel worden diverse werken van hem uitgegeven. Zijn composities zijn met vakmanschap gemaakt en liggen over het algemeen goed in het gehoor. Tijdens het concert van L.V.E. zal het koor twee maal worden afge wisseld door orgelspel. Dit wordt verzorgd door Berend van Surk- sum. De toegang is gratis. LEUSDEN - Studio Lifestyle is de j naam van de schoonheidsstudio die Maijon Verduyn in juni begon op het adres Reggewijk 24. Ze is gediplomeerd schoonheidsspe cialiste bij een bedrijf dat cosme- tika importeert en zodoende vol ledig op de hoogte van de mo dernste wijze van huidverzor ging. Een schoonheidsbehandeling bij I Studio Lifestyle begint met een I huidanalyse, omdat volgens een persbericht 'iedere huid een spe cifieke behandeling vraagt'. Op 1 grond daarvan kunnen vijf ver- j schillende 'verzorgmgsenes' wor den toegepast. Naast een stan daardbehandeling is er keuze uit diverse speciale behandelingen die 'de regeneratie en stimulatie' van de huidfunkties tot doel heb ben. Behalve adviezen over de basis verzorging van de huid, kan Studio Lifestyle belangstellenden ook in formeren over kleurgebruik bij make-up, oogschaduw en m kle ding. Bij gebruik van de juiste kleu ren kunnen rimpeltjes in de huid optisch vervagen en kunnen tan den witter lijken. Voor meer informatie over de Marjon Verduyn in haar eigentijdse schoonheidssalon. Dat schoonheid meer is dat alleen huidverzorging, bewijst de naam ervan: Studio Lifestyle. werkwijze van Studio Lifestyle of telefonisch terecht bij Marjon Ver voor een afspraak kan iedereen duyn, telefoon 033 - 948801. ken van een naam kom een prijs gewonnen worden. Dit was vloer bekleding voor de keuken ter waarde van 200,-, geschonken door Piet van Heugdten. De prijs werd gewonnen door de jeugdige Lisette van Tergouw uit Leusden, tot grote vreugde van haar moe der, die ook aanwezig was. De avond had ruim 4000,- opge bracht. LEUSDEN - Een mwoner van Leus den wachtte woensdagavond een onaangename verrassing. De man zag, toen hij naar zijn auto liep, dat deze op zijn kant was gezet. De wagen stond op de parkeerplaats op Patnjzenhoeve. Onbekenden haalden 'de grap' uit tusen 22.00 en 24.00 uur. De wa gen had boven verwachting slechts lichte schade aan de linkerzijde. ACHTERVELD - Vrijdagavond hield de KPJ weer de jaarlijkse dropping. De belangstelling van de leden was minder dan vorig jaar. Omstreeks 20.00 uur vertrokken 25 deelnemers naar de plaats, waar de dropping zou plaats vinden. Dit was een plaats in de bossen bij Ede en Lunte ren. De deelnemers ló-egen een enveloppe waarin het tele foonnummer was vermeld van Café 't Bakhuis' in Lunte- De deelnemers werden in drie groepen verdeeld. Reeds na een uur wandelen kwam de eerste groep op de plaats van be stemming, waardoor zij de eerte prijs wonnen. Deze groep bestond uit Gerard van Dijk, Edwin van Dijk, Leo Voskuilen, Wilio Traa en Gerrit van Egdom. Ongeveer een half uur later kwam de tweede groep binnen bestaande uit Maar ten Vial, Coen v.d. Berg, Bea v.d. LEUSDEN - Waarschijnlijk is balda digheid de oorzaak van lichte scha de aan twee personenauto's. De wagens stonden op de parkeer plaats aan de Kornoelje. Onbeken den hebben daar woensdag tussen 12.00 en 23.00 uur vermoedelijk een auto van de plaats geduwd. Deze kwam daardoor met de achterkant tegen een andere auto. Het gevolg ervan was een be schadigd achterlicht bij de ver plaatste wagen, en schade aan de bumper bij de andere auto. Berg. André v.d. Hengel en Judith Boersen. Ongeveer dne uur na de start kwam uiteindelijk ook de derde groep binnen. Dat was de groep waar men de meeste verwachtin gen van had en die het goed had laten afweten. Na heel wat dwalen had men uiteindelijk toch de goede plaats van aankomst gevon den. DISCUSSIEAVOND Donderdagavond zal door de KPJ een discussieavond worden ge houden. Het onderwerp is alcohol LEUSDEN - In Openbare basis school 'De Heerd', Berkelwijk 33, werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Toegang tot dit schoolgebouw werd verschaft door een raam open te breken. Er werd onder meer een televisietoe stel gestolen. De schoolleiding geeft de politie binnenkort een lijst van artikelen die worden vermist. in het verkeer. Er zijn deze avond deskundigen aanwezig, die over het genoemde onderwerp zullen vertellen, daarbij gebruik makend van enkele films. Ook de werking van de blaasapparaten komt ter sprake en kan men in werking zien. De aanvang is 20.00 uur. LEUSDEN - Bij drogisterij Kniej| winkelcentrum 'De Hamers) werd vrijdag werd om ongev 7.30 uur een speelgoedautootje! stolen. Daartoe werd de etalage! met een trottoirtegel vernield. I politie stelt een onderzoek in. f ACHTERVELD Barneve^ N.J.G. raakte zaterdag op onget 23.00 uur licht gewond toen bromfiets tegen betonnen aanreed en over de kop sloegX^ert reed m de buurt van Achten over het fietspad langs de Hess 1 weg, en raakte als gevolg va; duisternis in de berm. Daar la de genoemde palen die voor 1 fataal werden. De onfortuiri bromfietser werd met spoed 0; gebracht naar het Amersfoortse Ehzabeth-ziekenhuis. Zijn voer raakte total loss. y Mr. H. G. Punt. Op grond van het Wetboek van Strafvordering krijgt degene die verdacht wordt zich aan een strafbaar feit te hebben schuldig ge maakt, als verdachte een dagvaarding thuis ge stuurd. Op deze dagvaar ding staat vermeld wan neer en waar hij zich voor de rechter moet verant woorden en welke feiten hem ten laste worden ge legd. Op de zitting onder zoekt de rechter de ten laste gelegde feiten, hoort de verdachte en diens raads man, en komt dan tot het oordeel of betrokkene wel of niet de feiten heeft be gaan. Als dat het geval is, verklaart de rechter het ten laste gelegde bewezen en wordt de verdachte als da der bestraft. Mij wordt wei eens gevraagd of men ver plicht is aan een ten laste legging gevolg te geven; dus of men verplicht is voor de rechter te verschijnen. In het onderstaande wil ik daarop nader ingaan. Art. 271 van het Wetboek Strafbe- vordering bepaalt dat de rechter tegen een verdachte die met is od komen dagen, verstek verleent en dan buiten de aanwezigheid van de verdachte oordeelt. De ver dachte wordt dan meestal con form de te laste legging en de eis van de Officier van Justitie ver oordeeld. Het kan ook voorkomen dat de rechter de aanwezigheid van de verdachte beslist noodza kelijk acht. De rechter kan dan een bevel geven dat de verdachte op een nader door hem te bepa len tijdstip op de terechtzitting aanwezig is. Dit bevel wordt ech ter zelden gegeven. Volgens het Verdrag van New York heeft de verdachte het recht om aanwezig te zijn tijdens de behandeling van zijn zaak De rechter mag niet zo maar verstek verlenen als de ver dachte verhinderd is en uitdruk kelijk te kennen heeft gegeven de behandeling bij te willen wonen. De rechter dient de belangen van de verdachte bij aanhouding van de zaak af te wegen tegen de be langen van de samenleving bij af doen buiten aanwezigheid van de verdachte. Deze beslissing moet worden gemotiveerd. Aan de an dere kant is het zo dat de ver dachte niet door steeds weer ver hinderd te zijn een afdoening van zijn zaak zou kunnen ontkomen. Indien de verdachte afwezig is, maar zijn advocaat is wel aanwe zig. wordt de afwezigheid van de verdachte beslissend geacht. Wordt de zaak afgedaan dan heeft er een verstek-verlemng plaatsge vonden. Vroeger mocht de raads man in zo'n geval niet het woord voeren, omdat het afwezig zijn van de verdachte werd aangemerkt als het afzien van het voeren van een verdediging. Indien de raads man een machtiging van betrok kene had, mocht hij wel het woord voeren, doch dan als gemach tigde en niet als raadsman Dit standpunt is verlaten in die ge vallen waann de verdachte se rieus afwezig is, zoals door ziekte, verblijf in het buitenland of het bij wonen van een begrafenis. Voorts dient de verdachte kennis te hebben gegeven ermee in te stemmen dat de zaak buiten zijn aanwezigheid wordt afgedaan, mits zijn raadsman voor hem mag optreden alsof hij aanwezig was; de zaak wordt dan gewoon behan deld. De raadsman kan hiertoe ook mondeling gemachtigd wor den. In dat geval behoeft de raads man zich niet te beperken tot Rlei- dooi, doch kan hij ook vragen aan getuigen stellen, zijn mening ge ven over het al dan niet afzien van het horen van niet verschenen ge tuigen e.d In een recent arrest heeft de Hoge Raad bevestigd dat indien bij de aanvang van het onderzoek ter te rechtzitting de verdachte met doch diens raadsman wel blijkt te zijn verschenen, de rechter ervan mag uitgaan dat de raadsman, mits hij ondanks de afwezigheid van de verdachte als zodanig wil optre den direct aan de rechter de klemmende reden van de afwe zigheid van verdachte kenbaar maakt. De Hoge Raad maakte uit dat de rechter met verplicht is de raads man uit te nodigen desgewenst de redenen op te geven van de afwe zigheid van de verdachte; of aan de raadsman de gelegeheid te bieden met betrekking tot de ge tuigen gebruik te maken van de rechten welke aan een als zodanig optredende raadsman toekomen. De raadsman moet dus zelf direct bij de aanvang van de zitting han delend optreden. Doet hij dat niet, dan kan verstek worden verleend en kan hem niet toegestaan wor den het woord te voeren. De conclusie is dat degene die niet ter terechtzitting kan verschij nen, zijn raadsman de redenen meedeelt, en met de raadsman overlegt of zijn aanwezigheid wel of niet van belang is. Is de aanwezigheid wel van be lang, dit is met name het geval als het om ingewikkelde zaken gaat, doet de raadsman er goed aan te voren de rechtbank de reden van verhindering kenbaar te maken en aanhouding verzoeken. In deze gevallen wordt de zaak of gewoon behandeld of wordt het onder zoek geschorst en een nieuwe da tum bepaald. Als de rechtbank dit verzoek met wil honoreren, doet de raadsman er goed aan een machtiging te vragen aan de ver dachte zodat hij hem ter zitting kan vertegenwoordigen en voor hem kan pleiten. Kortom men hoeft niet te komen, doch het met verschijnen kan tot gevolg hebben dat de zaak buiten zijn aanwezigheid wordt afge daan. De Sleedoorn bloeit in het be gin van de lente, meestal vanaf de eerste week in april, met veel kleine bloempjes, die zo dicht op elkaar staan dat de hele struik ermee be zaaid lijkt. Die bloemen staan doorgaans afzonderlijk en zijn zuiver wit. De struik is een tot meer dan drie meter hoog en we vin den hem in hoofdzaak aan de randen van loofbossen en op zonnige open plekken in het bos. Verder komt hij voor in heggen, houtwallen, op de hei en op dijken. Sleedoorns worden gekweekt of groeien spontaan. Vroeger werden vaak doornheggen met onder andere sleedoorn en meidoorn aangeplant als veewering. Samen met een ondergroei van bramen en rozen vormden zij een on doordringbare haag. Tegen woordig worden die hagen vaak gekapt, wat jammer is, niet alleen voor de sleedoorn, maar ook omdat die hagen veel betekenis hebben als nestgelegenheid voor kleine zangvogels en een goede be schutting vormen voor veel in het wild levende dieren. Na de bloei komen de vrij kleine, ellipsvormige blaad jes tevoorschijn, aanvanke lijk scherp afstekend tegen de zwartbruine takken. Ou dere twijgen van de slee doorn lopen uit in spitse doorns, die een goede be scherming bieden tegen vraat voor dieren. Uit de bevruchte bloemen ontstaan bolvormige steen vruchten die rechtop staan op korte stelen en ruim een centimeter doorsnede heb ben. Eerst zijn ze groen van kleur, maar later donker blauw en berijpt, hard en iUCCOOCM'ri wrang en oneetbaar mens en dier. Ze worden p3J eetbaar als het een tijdlan} flink heeft gevroren en voi men dan een welkome serve voor de vogels in d» barre wintertijd. Ook kunnei ze dan tot compote worden verwerkt. Die compote woflfc bij kinderen gebruikt all laxeermiddel, als slijmopl# send middel bij verkoudbe den en als eetlustopwekken- middel bij slechte eters. Al* drank is het sap verfrist en soms worden de vruchtei op brandewijn gezet. In het wild komt hier en dai' de 'Heesterpruim' voor. De# is hoger en minder gedooid dan de gewone sleedoor»- heeft vaak twee aan tw« staande bloemen en relatie grote vruchten. Dit is ed bastaard van de sleedooö met kroosjes, een uit We* Azië afkomstige pruimesoo* die hier vroeger wel werd ge kweekt en is verwilderd. G. van Leeuw# V* 1033 U 18 Bl

Leusder Krant | 1987 | | pagina 4