O* toda (zo) kruipt door iet oog van de naald o* fj)lympia '25 overvleugelt wak Achterveld 'Draw' Puntverlies Roda(za) Haaienjeugd snel op Speedowedstrijden nelle voorsprong bezorgt Leusdenaren volle winst ie treffers worden SVA fataal: 4 - 2 ;WTUL t«< BALANS Leusdenaren verzuimen overwicht uit te buiten Roda '46 Achterveld, MHC Leusden LHV .EUSDEN - „Als je in de top van het klassement een rol van >kenis wilt spelen, moet je ook een slechte wedstrijd kunnen men," was het oordeel van trainer/coach Ruud Maas, die de pter zwaait over de zondagelf van Roda '46. Daarmee gaf de sdenaar eigenlijk al aan dat Roda zondag tegen Kockengen geluk niet te klagen had. In feite stonden de Leusdenaren wel de gehele wedstrijd met de rug tegen de muur en bleken twee doelpunten in de openingsfase van het duel goud KJ jri ïch Late ird: 2-1. ren als hun collega's uit Achter reek de streekontmoeting van ge week Roda ook niet onbe- d te hebben gelaten. De Leus- kwamen zondag tegen ^kengen maar matig uit de verf 1?pochten na afloop de handen tlaujpen dat de voorzienigheid al voor de Buiningparkers wen- eajn. Slechts een kwartier lang d er door de roodhemden ge bald en dat leverde de gasthe ren meteen twee treffers op. Twee doelpunten, die in het verdere ver loop van onschatbare waarde ble ken te zijn. Ondanks enorme druk van Kockengen, hield men zich met kunst en vliegwerk, en dankzij de uitstekend keepende Hans van Bekkum, staande. Op papier zag de ontmoeting nissen Roda en Kockengen eruit als een duel waarin de Leusdenaren van de krachtsinspanningen van de laatste weken zouden kunnen bij komen, en passant twee wedstrijd- punten meepakkend. De positie van de nieuwkomers in de eerste klasse gaf namelijk aanleiding te veronderstellen dat het potentieel van Kockengen beperkt zou zijn. Dat pakte dus heel anders uit en eens te meer werd onderstreept hoe klein de verschillen m de eer ste klasse eigenlijk zijn. Met uitzon dering misschien van Naarden '79 en BFC, die op dit moment de beste kansen hebben, valt er nauwelijks emg verschil te ontdekken in de sterkte van de ploegen. „MAZZEL" Trainer Ruud Maas was de eer ste om te bekennen dat zijn ploeg oe9- tdert (iri vogel)Vlugt, maakt een aanval van Kockengen onschadelijk. iten Hes val ir la; >or tuinl vandaag alle geluk van de wereld had, toen de totale ineenstorting uitbleef: „Ik zeg er met veel over, maar we hebben mazzel gehad. Ik stuurde de ploeg het veld in met de opdracht snel te scoren, om de te genstander tot een ander speltype te dwingen. Dat lukte wonderwel, alleen was dat snelle tegendoel punt natuurlijk niet de bedoelmg. Gelukkig kunnen we dat nog recht zetten, maar vanaf 2-1 spelen we een hele moeilijke wedstnjd. Ik moet ook zeggen, dat Kockengen me niet tegenviel. Wat ons betreft, de jongens hebben gewerkt als paarden, maar we zijn nog niet vol doende een team. Daarom ontstaat er éénrichtingsverkeer op ons doel en ben ik blij dat Hans van Bekkum zo'n goede wedstrijd staat te kee pen. Die heeft de wedstrijd voor ons gered. Daarnaast was ik ook gelukkig met het feit dat ik weer over rechtervleugelverdediger Harrie Oussoren kon beschikken. Dat gaf toch wat rust in de defen sie." „Maar ik blijf er ook bij, dat wan neer je mee wilt doen in de top van het klassement, dat je ook slechte wedstrijden moet kunnen winnen. We hebben in het verleden veel te vaak de sterren van de hemel ge speeld, om dan met lege handen te blijven staan." BREEKIJZER De wedstrijd werd zondag op het Burgemeester Buiningpark in no- time beslist. Voor er een kwartier om was, stond de hele produktie van dne treffers al op het grote scorebord en op dat moment was er nog aanleiding te veronderstel len dat het wel eens een doelpun- tenfestival zou kunnen worden. Niets bleek echter minder waar, want in die stand kwam de rest van de wedstnjd wonder boven won der geen verandering meer. Roda begon fel en het was dui delijk dat de rood/zwarte brigade op weg was de opdracht van trai ner Maas gestalte te geven. Vooral op rechts kwamen de Leusdenaren vaak gevaarlijk door, waarbij de opkomende Meindert Vlugt als breekijzer fungeerde voor John Jansen. In de zesde minuut leidde een dergelijke situatie al tot resul taat. John Jansen kon ongehinderd van rechts het zestienmetergebied binnengaan, waarna de Leusdense goalgetter de Kockengendoelman slim passeerde: 1-0. 3 (k DHTERVELD - De derby met Roda is Achterveld blijkbaar in de kouwe kleren gaan zitten. In ieder geval hadden de ZZ^ervelders zondag, bij rode lantaarndrager Olympiads te vertellen. De Hilversummers kwamen in de tweede op stoom en scoorden binnen een kwartier drie keer, rraee het vonnis over de bezoekers geveld werd. Uit een schop konden de oranjehemden de score alleen nog een glijker aanzien geven: 4-2. hterveld was niet in goeden De ploeg die de competitie taam was gestart, leek aardig terugweg. De opmars uit de rste regionen bracht de ploeg Cor Hoogland vorige week een zesde plaats in de rang ing van de eerste klasse, inspanningen leek de ploeg ig te moeten bekopen. Olym- id deze competitie nog geen snt kunnen imponeren en op i leek deze ontmoeting bij k geschikt om de positie van chtervelders in het klasse- nog verder te verbeteren, kwam weinig van terecht. Olympia was zonaag gewoon de betere ploeg, die de overwinning rechtens toekwam. Achterveld, dat aan de wedstrijd begon met Fred van de Pol in de basis voor Ruud Tolboom, kwam nog wel op voorsprong. Nadat de bezoekers de eerste tien minuten stevig onder druk waren komen te staan van Olympia (dat voonn veel lengte mobiliseerde en Henk Voor burg handen vol werk bezorgde), haalde Klaas van de Heuvel, tegen de veldverhouding in, de nul van het scorebord. Een vlotte combi natie tussen Gerard van de Bree- mer, Robbie de Vette en Hans van de Kooy, leverde een hoekschop op, die door Van de Heuvel werd binnengekopt: 0-1. BALVERLIES Lang kon Achterveld echter niet van de voorsprong genieten. Op twijfelachtige manier, maar wel verdiend, kreeg Olympia de gelijk maker in de bcnuoi geworpen. Hoewel de grensrechter bij een doorbraak van de Hilversummers buitenspel constateerde en de scheidsrechter daar met de vlag op attent maakte, reageerde de man in het zwart met op het appel en liet doorspelen: 1-1. Nog eenmaal kreeg Achterveld in de eerste helft een kans om her nieuwd op voorsprong te komen. Hans van de Kooy dook geheel vrij voor de keeper op, maar pikte de bal naast het vijandelijke doel. Hierna begon de ellende voor de bezoekers pas goed. De Achter- veldse linies begrepen elkaar niet, waardoor er veel balverlies gele den werd. Olympia kreeg hierdoor steeds meer vat op het spel. Slechts incidenteel kreeg Achterveld nog een kans, bijvoorbeeld via Marinus van Burgsteden, die een schot als hoekschop zag eindigen. Even voor de pauze moest Harry van Dalen zich laten vervangen door Marius Boersen. Na de veldwisselmg was het rap bekeken voor de bezoekers. Na goed zes minuten spelen kwam Olympia op voorsprong en voor de wedstrijd twee minuten ouder was, lag ook nummer drie achter doel man Gerard van de Bedum. In de dertiende minuut was het helemaal over-en-uit, toen het vierde Hilver- sumse doelpunt viel. Uit een strafschop verkortte Ge rard van de Breemer nog tot 4-2, maar de ploeg geloofde er allang niet meer in. De blik wordt nu ge richt op het thuisduel met Barne- veld, waarin de Achtervelders weer hopen te vlammen. >n ja» dlan? [i voi le re in tinne: ordei wordi rt al» ,opl<* >udbe Al» isseni jchte» n dai' .Des loonrf dooi* tvre* ■elatid is eo edooö We* lesoo* erd5* :d. MSDEN/ACHTERVELD - keer winst, één keer ver te één keer gelijk. Dat is lans van de achtste ron- de voetbalcompetitie afdeling Utrecht. In de klasse boekte Roda een bij WJ, waarmee men 9eheel ontevreden zal Achterveld en Roda-zon- adden het moeilijk. Ach- verloor bij lPia'25 en Roda bleef met overeind tegen Koc- en. e' programma van de Hoofd wonden een paar belangrij- ^oetingen gepland. WJ - Eemdijk - Musketiers wa- ^oetingen, die voor de ont- [en van de gang van za ken in de top van het klassement van belang waren. Musketiers verspeelde het eer ste punt bij Eemdijk (0-0) maar Roda slaagde er niet in daarvan echt te profiteren. De Leusdenaren hielden bij WJ (1-1) goed stand, maar zullen zich na afloop de haren uit het hoofd hebben getrokken, dat er geen zege behaald werd. Daarmee zou de positie in de Hoofdklasse aanmerkelijk verbe terd zijn. Maar na WJ, Bloemenkwartier, Eemdijk en Musketiers hebben de Leusdenaren nu wel alle toppers in deze klasse gehad. Bloemenkwartier lijkt overigens de langste tijd in de hoogste regio nen wel te hebben gehad. Na de 1-2 nederlaag tegen Hercules zakten de Hilversummers af naar een zes de plaats. Velox boekte 0-1 winst op Veluwese Boys en bleef daar door goed in de race. SOVA'54, de KNVB-degradant, blijft zorgenkindje nummer één. Tegen Hoogerheide leden de Amersfoorters een 3-2 nederlaag. Veensche Boys klom een plaatsje, door WA'71 met 1-4 de baas te blijven. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) WJ - Roda'46 1-1 Eemdijk - Musketiers 0-0 Bloemenkwartier - Hercules 1-2 Veluwse Boys-Velox 0-1 Hoogerheide-SOVA'54 3-2 WA'71-Veensche Boys 1-4 Stand Hoofdklasse (zaterdag) 1 Musketiers 8-15 2 Eemdijk 8-12 3 WJ 8-12 4. Roda'46 8-11 5. Velox 8-11 6 Bloemenkwartier 8-10 7 Hoogerheide 8- 8 8. Veensche Boys 8- 5 9. WA'71 8- 4 10 Hercules 8- 4 11 SOVA'54 8- 2 12. Veluwse Boys 8- 2 TERUGVAL In de eerste klasse zondag deed Roda'46 goede zaken door m eigen ■V i Doelman Hans van Bekkum, die zondag een absolute hoofdrol speelde, staat klaar om een inzet van Kockengen onschadehjk te maken. Pemix 1 - Antilopen 1 Kameo 3 - Antilopen 3 Meeuwen 5 - Antilopen 5 ASPIRANTEN Niet veel later kwam de tegen stander echter alweer op gelijke hoogte. In de achtste minuut dook bij een corner de spits vnj op voor Hans van Bekkum, die kansloos was op de afgevuurde kopbal, en de stand was weer in evenwicht. was wel een belangrijke. Knijf ruk te door het centrum alleen op en zag John Jansen op rechts vnj staan. Omdat de aandacht zich op Jansen concentreerde, besloot Knijf maar zelf door te gaan en niet zonder succes. 2-1. In de vijftiende minuut tekende Maar daarmee was de pijp ook Peter Krujf voor het laatste wapen- zo goed als leeg. Kockengen dic- feit aan Leusdense zijde, maar het teerde vanaf dat moment de wed- huis tegen Kockengen de volle winst binnen te halen (2-1). De Leusdenaren stegen daarmee naar de derde plaats in het klassement en zitten er dus goed bij. In de top verspeelden Naarden en BFC een punt tegen elkaar. In Naarden na men de koplopers in de eerste klasse genoegen met 2-2. EMM maakte een behoorlijke misstap tegen het Amersfoortse WZA, dat moeilijk uit de startblok ken kwam in deze competitie. Door m Hilversum met 3-4 aan de win nende hand te blijven, raakten de Amersfoorters emgszins uit de zor gen, terwijl EMM terugviel naar een vierde plaats. Achterveld viel ook terug, door de kansloze 4-2 nederlaag tegen hekkesluiter Olympia. Komend van een zesde plaats, moeten de Ach tervelders deze week genoegen nemen met een achtste. Zuiderzee- volgels en BW31 kwamen m Lely stad een 3-3 gelijkspel overeen, terwijl Barneveld thuis tegen Veen sche Boys een punt liet liggen: 1-1. Het verlost de Barnevelders nog met van de zorgen, waar men m verkeert. Uitslagen eerste klasse (zondag) EMM-WZA 3-4 LEUSDEN - Roda '46 heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Utrechtse WJ onnodig puntverlies geleden: 1-1. De Leusdena ren verzuimden, na de mooie goal van voorstopper Nico Ro- meijn, het karwei af te maken. Een kwartier voor tijd scoorden de gastheren gelijk en het had daarna zelfs nog kansen op de volle winst. Roda '46 zag zo zijn voorsprong teniet gaan en dat had de ploeg voornamelijk aan zichzelf te wijten. Roda '46 had m de tweede helft WJ volledig m de broekzak. Het was dan ook onverklaarbaar dat de Leusdenaren zich nog lieten ringeloren De Leusdense verde diging vertoonde in het laatste kwartier zoveel gaten, dat WJ alle gelegenheid kreeg om tot de ach terlijn te combineren. Toch kwam de gelijkmaker van WJ niet voort uit een vlotte combinatie, maar uit een vrije trap even buiten het zes tienmetergebied. Doelman Berry Buunk aarzelde bij het uitlopen, waardoor een WJ-speler onge hinderd (waar was de dekking?) voor 1-1 kon zorgen. Kort daarna redde Berry Buunk zijn team voor een achterstand, door een ver dwaalde voorzet net over de dwarsligger te tikken. Een neder laag was ook niet terecht geweest, daar Roda '46 grotendeels de wedstrijd had gedomineerd. Vanaf het beginsignaal toonden de Leusdenaren - bij afwezigheid van trainer Wim van der Linden (rugklachten) gecoached door elf talleider Piet Nieuwenhuis - zich Nico Romeijn treffer gretig en namen het initiatief in handen. De wedstrijd was nog geen twee minuten oud of mid denvelder Harrie Kerssies knalde keihard op de lat. De thuisclub was hiervan zo geschrokken dat het direct een straffere mandek king toepaste. Het duurde dan ook tot de 25e minuut eer de Leus dense equipe weer een kans wist te creëeren. Coen van Dijk pikte de bal op het middenveld op en stuurde Linkerspits Wout Buennk de diepte in. Diens schot zeilde echter rakelings naast. Nog geen minuut later kwam Harry Settels een schoenmaat te kort om een steekpass van Coen van Dijk doel treffend af te ronden. De kansen aan WJ-zijde waren evenens op één te tellen. Toch was Roda '46 nog voor rust bijna op achterstand gezet, ware het niet dat de voorwaartsen van de thuisclub ook geen raad wisten met de geboden mogelijkheden. Eerst reageerde rechtsback Klaas de Vries niet attent genoeg en even later deed middenvelder Ton Kaspers precies hetzelfde, waardoor WJ plotseling twee kansen van formaat kreeg, die echter beide om zeep werden ge holpen. OPENINGSTREFFER Na de hervatting deed Roda '46 het lichtzinnige kwartiertje snel vergeten, want vanaf de aftrap zette het zijn opponent met de rug tegen de muur. De Leusdenaren toonden voldoende combinatie vermogen door steeds een vrije man m stelling te brengen. Hame Kerssies had de openingstreffer, na een vlotte combinatie tussen Harry Settels en Coen van Dijk, op de schoen, doch zijn harde diago nale schot strandde op de vuisten van de keeper. Ook Barry Kamp horst zag zijn schuiver door de doelman gestopt. Het felle aan- valsspel van Roda '46 werd uitein delijk in de 60e minuut gehono reerd. Uit een vnje trap van Wout Buennk klopte Nico Romeijn bij de tweede paal de bal binnen: 0-1. In de periode daarna creëerden de Leusdenaren nog volop doel- rijpe kansen, maar de scherpte voonn ontbrak Dat ging niet op voor 'assist-speler' Wout Buerink, die weer de gevaarlijkste aanval ler was. Hij ging meerdere malen door tot de achterlijn, maar zijn voorzetten lieten de Roda-spitsen ongemoeid Harry Settels en vooral Coen van Dijk - kort voor tijd gewisseld voor Ronald Ma- nasse - waren niet alert genoeg in het zestienmeter-gebied. WJ had daarentegen weirug tot niets laten zien. Toch lieten de Leusdense-forma- tie zich m het laatste kwartier nog verrassen. Ongehinderd kon een WJ-speler uit een vrije bal de ge lijkmaker aantekenen: 1-1. Die stand was ook nog na negentig mi nuten voetbal van het scorebord af te lezen. Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Nico Romeijn, Klaas de Vries, Chns Stegeman, Barry Kamphorst, Ton Kaspers. Hame Kerssies, Wout Buennk, Coen van Dijk (Ronald Manasse) en Harry Settels. Berry Buunkaarzeling LEUSDEN - Zaterdag 24 oktober werd in Utrecht de tweede Speedojaargangwedstrijd gehouden. Acht jonge Haaitjes wis ten hier 4 medailles te winnen. Rogier Tolboom behaalde twee zilveren medailles en wel op de 100 m vrije slag in 1.10.1 en de 400 meter vrije slag in 5.29.4. Op de 100 m betekende dit eveneens een verbetenng van zijn persoon lijk record Thijs Bokkers be haalde brons op de 100 meter schoolslag met een tijd van 1 46.0. Met deze tijd haalde hij ruim vier seconden van zijn persoonlijk re cord af. Sandra van Wegen mocht een zil veren medaille in ontvangst ne men voor haar prestatie op de 200 meter wisselslag. Sandra zwom 0. 4 maar liefst 12 seconden van haar 8. 3 beste tijd af Zuiderzeevogels - BW31 Naarden'79 - BFC Barneveld - Veensche Boys Olympia'25 - Achterveld Roda'46 - Kockengen Stand eerste klasse (zondag) 1 BFC 2 Naarden'79 3. Roda'46 4 EMM 5. Veensche Boys 6. BW31 7 WZA 8 Achterveld 9 Zuiderzeevogels 10. Barneveld 11. Kockengen 12. Olympia'25 3-3 2-2 1-1 4-2 2-1 8-14 7-10 8-10 7- 9 8- 9 8- 7 8- 7 7- 6 Ook Jeroen Verhoeven gaf zijn visitekaartje af Op de 100 meter vrije slag verbeterde hij zijn tijd, maar op de 400 meter vrije slag was hij maar even 25 seconden sneller dan ooit tevoren. Hij zwom op deze afstad 6.07.3, maar helaas moest hij gediskwalificeerd wor den, omdat hij het eerste keerpunt op een haar na miste. Leon van Doornik noteerde een tijdsverbetering van 2,5 seconden op de 200 meter wisselslag met een tijd van 2.23.2. Uitslagen 100 m schoolslag: Xandra Verschuur Werner v d. Berg 100 m vrije slag- Kim Bijleveld 100 m rugslag. Kim Bijleveld 2.002 1.59.3 1.28.1 141 7 stnjd en Roda kwam er met meer aan te pas. De hele tweede helft bleven de Leusdenaren in het de fensief gedrongen en aan aanval lende daden kwam men nauwelijks meer toe. Dankzij Hans van Bek kum, die in het doel soms miracu leuze reddingen verrichtte, bleef Roda op de been. Het laatste fluit signaal werd als een verlossing be groet. Antilopen D1 - Dindoa D1 PUPILLEN MiaRl-AntilopenRl 4-0 Woudenberg R2 -Antilopen R2 3-0 ZATERDAG WJ-Roda'46 1-1 EFC 2 - Roda 2 2-3 Roda 3 - Jonathan 4 2-0 Roda 4 - FC Horst 4 4-0 EFC 5 - Roda 5 3-1 Roda6-Ters Boys 6 4-2 Roda 7 - Hoogerheide 6 0-3 ZONDAG Roda'46 - Kockengen 2- 1 Roda 2 - HDS 2 2- 2 Amersf Boys2-Roda3 7- 0 De Zebra's 3-Roda4 3- 3 Roda 5 - Odi 3 2- 1 Roda 6 - Hoogland 8 1-11 Roda 7 - WOG 6 4- 2 SENIOREN Olympia - Achterveld 4- 2 KWA 2 - Achterveld 2 1- 2 Achterveld 3 - SO Soest 6 2- 3 Achterveld 4 - Barneveld 4 0- 0 AP WC 4 - Achterveld 5 5-3 Achterveld 6 - Amsvorde 5 12-0 DAMES Vreeswijk 2 - Achterveld JEUGD Achterveld Al - Amsvorde Al 1-3 Achterveld B1 - A'foortse Boys BI 3-10 Roda'46 C3- Achterveld Cl 7- 1 IJsselmeervogels D3 - Achterveld Dl 3 IJsselmeervogels E2 - Achterveld El 1- 1 Achterveld E2 - Baam E2 0-0 Achterveld F1 -Roda'46 F2 2-2 DAMES JUNIOREN Achterveld - Saestum SENIOREN dames Soest 1 - Leusden 1 Leusden 2 - Soest 2 Leusden 3 - Shinty 8 heren Voordaan 1 - Leusden 1 Leusden 2 - Doom 2 Almere 2 - Leusden 3 Leusden 4 - Almere 3 Voordaan 8 - Leusden 6 Veteranen Kampong B - Leusden A Leusden B - Maarssen A Voordaan C - Leusden C Leusden D - Gooische F 2-1 1-1 0-0 2-0 3-3 1-3 2-1 0-2 0-3 0-3 2-0 2-4 SENIOREN dames ASV-LHV 1 LHV 2- Baam 2 heren LHV - Break out LHV 2 - BSV 2 13-10 11- 7 18-19 17-19 JEUGD meisjes DWSM 2 - LHV LHV 2 -UDSV 3 jongens LHV-HHC welpen LHV - Fortissimo 1-8 3-3 19-4 6-6

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5