'ositie Antilopen na verlies benard VL start competitie in mineur Dames SVA langs Vreeswijk: 3-4 Stunt Leusden blijft uit I logste punt rembad 'Oktopus' bereikt Ballet bij Leusdens organisatiebureau 3rr.ix zet herstel ten koste van Leusdenaren voort lp m üp VS 11 èMÈ if AH m ■lf s Botsing met gewonde SVA-kaarten Voordaan winnaar dankzij 'lucky'-goals VERGROTEN? «11 A A A LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT DlfSDAG 27 OKTOBER 1987 I;DEN - De positie van Antilopen in de Overgangsklasse A it zo langzamerhand zorgelijk te worden. Hoewel de pa- tijdens de inhaalwedstrijd tegen Pernix duidelijk tekenen herstel vertoonde, bleken de korfballers nog niet bij te het duel met de ploeg uit Leiden naar hun hand te zet- rnix won met 10-9 en zag daardoor de positie op de rang- ds lange tijd weer verbeterd. Antilopen daarentegen bij het verstrijken van de eerste helft van de competitie tellen dat het de rode lantaarn mag vasthouden. nden nogal wat belangen op jel tijdens de inhaalwedstrijd 'f* n Pernix en Antilopen. Anti- dat de competitie met vier n uit vier wedstrijden goed si n, maar daarna in de versuk- 1 j raakte, was van een derde teruggevallen naar de laat- oor Pemix ging eigenlijk het keerde verhaal op. De Lei en bezetten vanaf de eerste mutselingen de onderste in het klassement en dat een positie die de Leidena- ipaald onwaardig was. Pas ecent kreeg een lichte vorm erstel in Leiden gestalte, wat :ende dat de ploeg in ieder de aansluiting met de mid- oot bleef houden. Vorige was het zover dat de num- wee uit de Promotieklasse ong jaar de hatelijke achtste 2 kwijt raakte. Die plaats Antilopen toebedeeld, litgangspunt voor de wed- van zaterdag was een ver- ran zeggen en schrijven één in het voordeel van Pemix. Met andere woorden, verlies zou voor Antilopen harder aankomen dan voor de thuisploeg. 'ONFORTUINLIJK' De Leusdense korfballers leken er in ieder geval stevig van door drongen welke belangen hier in het geding waren. Liet de afgelo pen weken de inzet nogal eens te wensen over, zaterdag viel er op de manier waarop de Leusdena ren m het veld stonden weinig aan te merken. Trainer/coach Kees van Buren bevestigde na afloop deze lezing en toonde zich met de verrichtingen van zijn ploeg op de groene mat dan ook niet ontevre den. Van Buren: „We zijn alleen niet door de voorzienigheid ge steund. Een gelijkspel was hier minstens op zijn plaats geweest", begon de oefenmeester zijn re laas. ,,Ek kan niet goed aangeven waar het vandaag fout is gegaan. Er is door de ploeg vandaag hard ge knokt en in die zin hebben we ons in ieder geval gerevancheerd voor de nederlagen tegen VES en Kinderdijk De ploeg is echt het veld in gegaan om uit de laatste twee wedstrijden vier punten te halen, zodat we bij de start van de zaalcompetitie acht punten achter onze naam konden schrijven. Dat die poging vandaag al op de klippen is gelopen, is mijns in ziens met meer dan een onfortuin lijke gang van zaken." Toch GEEFT Van Buren aan het emd van zijn verhaal nog een ver klaring voor het verlies: „Je kan hoogstens zeggen dat het ons van daag met aan inzet, maar mis schien wel aan inzicht ontbroken heeft. Met name in de slotfase, als we onder druk komen te staan, zijn er fouten gemaakt, die waar schijnlijk de wedstrijd hebben ge kost. Er werd ondoordacht ge schoten en de schotmomenten werden verkeerd gekozen, en dat is onder tijdsdruk, met een achter stand, fataal. Maar we moeten ons nu ten volle gaan concentreren op de return tegen VEO. Die wed strijd heeft voor ons nu het belang van een vierpuntendoel gekre gen." WERKLUST Er ontstond in Leiden overigens een wedstrijd die de liefhebber voldoende te bieden had. Er was van het eerste tot het laatste fluit signaal spanning in overvloed en beide ploegen streden op het scherpst van de snede, in het volle besef dat er meer dan gemid delde belangen in het geding wa ren. Overigens bleek wel dat Pemix, ten opzichte van vorig seizoen, aan kwaliteit heeft moeten inboe ten. De ploeg compenseerde dat gemis echter ruimschoots met een forse dosis werklust. In de eerste twintig minuten leek het er echter op, dat dat voor de Leidenaren niet voldoende zou zijn. Het initia tief lag namelijk bij de bezoekers uit Leusden, die een 1-3 voor sprong namen. Met name de tweede aanval van Antilopen, be staande uit André Kooi, Frank van de Pijpekamp, Esther Versteeg en Jolanda Versteeg, die de van een griep herstelde Nancy Laheij ver ving, peurde vol rendement uit het optreden onder de vijande lijke korf. Nadat de eerste aanval tot een 50 procent score kwam, door een treffer van de sterk acte rende Maijon Abbring, tekenden André Kooi en Frank van de Pij pekamp van afstand voor 1-3. De derde aanval, die met Koos Meinsma en Margret Versteeg m de gelederen toch ook enige daadkracht met ontzegd kan wor den, liet het echter afweten. Om dat ook de defensie van de Leus denaren in die fase te wensen overliet, kon Pemix de aansluiting weer tot stand brengen: 3-3. Na ruim een halfuur spelen, kwa men de Leusdenaren zelfs voor het eerst op achterstand. Het ant woord van Antilopen liet echter niet lang op zich wachten. Bij de eerste de beste volgende gele genheid trok Walther Urbach de plooien weer glad: 4-4. De frêle Leusdenaar, die het tegen zijn fy siek sterke opponent lastig had, stelde met deze treffer zijn positie in het team veilig. De pauze zou ook met een gelijke stand bereikt worden. In de veertigste minuut schoot Jolanda Versteeg met een omdraaibal 4-5 op het scorebord, maar door een strafworp kwam Pernix op de valreep nog langszij: 5-5. KANSEN Na de veldwisseling mocht bij An tilopen Eddie Hendriks al snel zijn opwachting komen maken. Daan Beekmans, die niet geheel fit aan de wedstrijd was begonnen, kwam lucht tekort en werd om die reden maar de kant gehaald. Hendnks zette zijn entree in de ze ventiende minuut kracht bij met een afstandschot, waarmee hij zijn ploeg naast Pemix bracht. Marjon Abbring bezorgde haar ploeg weer een voorsprong bij 6-7, maar die luxe was de Leusdenaren maar kort gegeven. DEN - Het nieuwe seizoen van de SGS-competitie is voor akvereniging Leusden niet best begonnen. Afgelopen erdag stonden er thuiswedstrijden op het programma voor reede en het vierde achttal. Beide eindigden in een neder- voor SVL. weede team debuteerde in klasse A. Meteen moest het iden tegen één van de favo- in die klasse, namelijk IV Een bijzonder sterk met twee spelers die vorig Bn nog deel uitmaakten van it III (kampioen in de Promo- sse) en één speler die uit het van DTU komt. De reserves eusden verweerden zich maar bij het afbreken stond itroll 2*5 op het scorebord. Naar chting zal de arbitrage van kar tste partij Leusden niet meer da: erruse opleveren, zodat de Wi; and 2Vi-6Vt zal worden. ;nh teel slechter ging het met der en IV. Hoofdklasser BSG an(j ook voor het zesde team Idw oveel kwaliteit over te heb- le n lat de nederlaag voor Leus- tgenhjk vooraf al vast stond, sommige borden verzetten s-Spdenaren zich taai, maar al- )ick Willigenburg deed dat ïcces. Deze runner-up in de eni impetitie versloeg een te- inder die in het verleden een paar klassen hoger resultaten boekte. Maar le anderen was de strijd ver- 1-7. de drukte op het SGS-vlak trde er niet zoveel in de dar 'mpetitie. Koploper Patrick ler in 't Veld en Arnold Peper- maakten elkaar het leven niet al te zuur en besloten tot een salonremise. Pieter de Jager moest toezien, dat zijn dame niet opgewassen was tegen de torens en de loper van Tjerk Zijlstra. Een boeiende partij was Langman- Staal. Beiden zijn de laatste tijd uit stekend in vorm en hebben hun positie op de ranglijst al sterk ver beterd. Nu trok Langman aan het langste eind. waardoor hij dicht in de buurt van de top-tien komt. Hij staat nu twaalfde. Vorige week hebt u al kunnen le zen dat Jaap de Jager jr. in de Le- vob simultaanseance remise speelde tegen Viktor Korchnoi. Hier volgt de partij: Wit: Korchnoi (simultaan aan 40 borden) Zwart: De Jager 1. d2-d4 Pg8-f6 2. c2-c4 e7-e6 3. Pbl-c3 b7-b6 4. e2-e4 Lc8-b7 5. Lfl-d3 h7-h6 6. Pgl-f3 Lf8-b4 7 Ddl-e2 Lb4xc3 8. b2xc3 d7-d6 Zwart heeft de opening nogal pas sief gespeeld en wit lijkt daar al snel munt uit te slaan. 9 e4-e5 Pf6-d7 10. Ld3-e4 Pb8-c6 11. e5xd6 Zwart kan nu moeilijk terugslaan; na 11cd6: 12. d5! heeft hij grote problemen. Hij schikt zich dus maar in pionverlies. 11 0-0 12. d6xc7 Dd8xc7 13. 0-0 Pd7xf6 14. Le4-d3 Pc6-a5 Activeert de loper op b7 en opent de aanval op c4. Weliswaar vermin dert de zet de controle over e5, maar die functie kan het andere paard overnemen nu de witte loper van e4 is verdreven. 15 Pf3-e5 Pf6-d7 DIAGRAM A Hier wagen wij de zeer stoute ver onderstelling te uiten dat Korchnoi het nu veel sterker had kunnen doen. Een loperoffer op h6 komt hier zeer in aanmerking We geven enkele varianten. A. 16. Lh6; gh6; 17. Dh5,Kg7 18. Dg4 Kh8 19. Dh4. Kg7 20. Dg3 met damewinst door een paardschaakje. B. 16. Lh6:, gh6: 17. Dh5. Pe5: 18 de5:. Kg7 19. Dg4 Kh8 20. Dh4, Kg7 21. Df6 Kg8 22. Dh6:, f5 23. ef6. ep.. met de dreiging Tel-e3-g3. C. 16. Lh6:, Pe5: 17. Lf4 met pnma spel voor wit, omdat 17Pf3 faalt op 18. Df3: en 17Dc6 op 18. d5. Maar het kan natuurlijk zijn dat we er helemaal naast zitten. Dat horen we dan graag van u. In plaats van het loperoffer versterkt Korchnoi e5 nog een keer. 16. f2-f4 Ta8-c8 17. Lcl-a3 Tf8-e8 18. c4-cS b6xc5 19. Pe5xd7 Dc7xd7 20. La3xc5 Wit staat natuurlijk nog steeds goed, maar het is nog niet zo simpel om door te zetten, want de c- en d- pion zijn nogal kwetsbaar 20. Pa5-c6 21. Tal-bl Pc6-e7 22. Ld3-b5 Hier zou de afwikkeling naar een eindspel met 22. Tb7 Db7: 23. La6 gevolgd door slaan op c8 en ruil op e7 in aanmerking komen. 22. Lb7-c6 23. Lb5xc6 Dd7xc6 24. c3-c4 Dc6-a6 25. Tbl-b5 Pe7-f5 26. Tfl-bl Pf5-d6! Hier staat het paard uitstekend. Wit kan het ook moeilijk ruilen, want dan hangen d4 en f4. 27. Tb5-b4 Da6-c6 28. De2-f3 Dc6-a6 Zwart doet er goed aan niet te rui len, want dan dringt wit binnen via b7. 29. Df3-b3 Pd6-e4! Hiermee zijn de laatste winstkansen voor wit wel verdwenen. 30. Tb4-a4 Da6-c6 Hier bood de grootmeester remise aan. De jonge Leusdenaar accep teerde, al staat hij nu zelfs beter. Uneken - Stegeman Vt-Vt H. Peperkamp - Mulder Vt-Vt v. Santen - Box afg. J. de Jager jr - v. Lom Vt-Vt Moed - Meyer Vt-Vt Agterberg - Luca 0-1 Roelofs - Schroten 0-1 Leusden IV - BSG VI 1-7 v.d. Meel - Lindeman 0-1 v. Dalen - Sueters 0-1 v.d. Linde - v. Berkel 0-1 Struiwig - Boesveld 0-1 Visser - Richter 0-1 Willigenburg - Keverling 1-0 Eylders - Jongkind 0-1 Oosting - v Bever 0-1 Uitslagen Leusden II - Utrecht IV Flohr - Boonstra 2-5(vl) 0-1 Stand 1 Huis in't Veld 1723 2. Uneken 1722 3. Kerkhof 1702 4. Velker 1700 5. Zijlstra 1691 6. Vos 1682 7. A. Peperkamp 1681 8. P. de Jager 1670 9. J. de Jager jr. 1665 10. v Santen 1659 f EN - Het Leusdense zwem- Iflopus' in aanbouw, heeft rste punt bereikt. Vorige |*erden namelijk de dak- geplaatst die twee we- Fleden uit West-Duitsland werden aangevoerd. Als de bouwwerkzaamheden op het Burgemeester Buiningsportpark voorspoedig blijven verlopen, kan het nieuwe bad voor de win ter onder dak zijn. Dat betekent dat de werkzaamheden dan bin nen door kunnen gaan. Als dat inderdaad lukt, kan het zwem- en recreatiecomplex de deuren in april van volgend jaar openen. LEUSDEN - De Leusdense automo bilist W.C.H. raakte donderdag om ongeveer 14.00 uur licht gewond bij een ongeluk. Hij kwam op het kruispunt van de Heiligenberger- Nadat Jolanda Versteeg het veld had geruimd voor Nancy Laheij, boog Pemix de score in twee mi nuten tijd om in eigen voordeel (8- 7). Nog één keer kon Antilopen aanklampen via Frank van de Pij pekamp: 8-8. Maar met het ingaan van het laatste kwartier was dat de laatste keer dat de Leusdenaren uitzicht hadden op een punt of meer. In de slotfase schoot de thuisploeg twee keer raak, waar Antilopen een paar keer de kans op een doelpunt liet liggen. Met 10-8 was het pleit dan ook defini tief beslecht, al liet Jan Costa in de slotseconden van het duel nog wel de negende Antilopentreffer noteren. Praktisch in het eindsig naal van de scheidsrechter dwar relde het schot van Costa door de korf, waarmee de eindstand op 10- 9 werd bepaald. ACHTERVELD - Vorige week werd de eerste wedstrijd gespeeld van het SVA-kaarttoernooi. De leiding hiervan was in handen van Betty van Bekkum en Piet Smink. Er waren in totaal 44 deel nemers, waarvan 16 schutjassers en 28 klaverjassers, waaronder een aantal nieuwe gezichten. De prijswinnaars waren: klaverjassen aantal punten 14 mevr. A. Tolboom 4639 1mevr. Pronk 5510 De poedelprijs was voor mevr. C. 2. E. de Wijs 5146 de Vette met 3503 punten. 3 mevr. van Hamersveld 5146 schutjassen 4. P. Kok 5060 1. Th Wijntjes 95 5. mevr. R. Kok 4971 l .J. Prinsen 95 6. H. van Middelaar 4941 3 J v.d Heuvel 92 7. mevr Voorburg 4903 4 G v d. Pol 90 8. mevr. Pnnsen 4863 5 G. van Burgsteden 88 9. J. van Rossum 4846 6. mevr. Kok 87 10. Fr v.d. Pol 4800 6 C Voorburg 87 11 mevr. De Wijs 4783 8 C. de Vette 84 12. H. Voskuilen 4714 De poedelprijs was voor mevr Hil- 13 T Blankenstein 4685 horst. ACHTERVELD - De Achterveldse dames speelden zondag de uitwedstrijd tegen de dames uit Vreeswijk. Na drie achtereen volgende nederlagen was men benieuwd hoe de Achterveldse dames het er nu zouden afbrengen. Na aanvang van de wedstrijd ging Achterveld in de aanval. Hierdoor kregen zij een aantal mooie kansen. Omdat het aan zuiverheid ontbrak, bleef het scorebord leeg. Na ongeveer 10 minuten spelen was het Vreeswijk, dat succes had en het eerste doelpunt maakte. Achterveld liet het er niet bij zitten en ging steeds beter spelen. Maar de Vreeswijkers gaven sterk partij en kregen enkele goede kansen. Tot driemaal toe was de Vrees- wijkse spits gevaarlijk. Dank zij het goede werk van keepster Rita Wouters had zij echter geen suc ces. Het was Linda van Hamers- veld die kort voor rust de stand op 1-1 bracht. Ongeveer vijf minuten na rust was het weer Linda van Hamersveld die na een goed samenspel met Carola Hoogland de stand op 1-2 bracht. Vreeswijk liet dit niet op zich zitten en kort hierna werd de stand weer gelijk. Linda van Ha mersveld die blijkbaar heel goed in vorm was maakte kort daarna haar derde doelpunt Hierna werd Jacqueline Gerritsen vervangen door Betty van Bekkum. Het spel ging nu enige tijd gelijk op en neer Ongeveer een kwartier voor het eind van de wedstrijd wist Vreeswijk weer de gelijkmaker te scoren. Het steeds sterker spe lende Achterveld zette nu alles op alles, hetgeen succes had. Het was Carola Hoogland die voor Achterveld het vierde doelpunt scoorde en zo de wedstrijd met 3- 4 wist te winnen. LEUSDEN - Ondanks voornemens in die richting, is de heren- hockeyploeg van Leusden er zondag niet in geslaagd koploper Voordaan in Maartensdijk van punten te beroven. Integendeel, de Leusdenaren keerden zelfs met een nederlaag huiswaarts. Hoewel de ploegen elkaar aardig in evenwicht hielden, hadden de gastheren met twee strafcorners, die op uiterst curieuze wijze het doel binnendwarrelden, het meeste geluk. Uitslagen huiscompetitie Peperkamp A. - Huis in t' Veld P -'/* Jager P de - Zijlstra T. 0-1 Langman J. - Staal R1-0 BoemaarsJ. - Voskamp H. 1-0 HalkesE.-JagerJ.de 0-1 Nijhof J. - Andriessen E. 1-0 Boogaard L. - Ale wijn G. 1-0 Heierman C.-Schouten W. 1-0 Lmse K - Wetenng W. van de 0-1 Tang J. van der - Valkenburg A. 0-1 Verschuur E. - Wisman G. 0-1 PolW van de - Buurlage L. 1-0 Veenendaal C. - Rietveld A. 0-1 Afgebr. partij Rietveld - Halkes 0-1 weg en de Lockhorsterweg in bot sing met een vrachtwagencombi natie, bestuurd door W.E.A.A. uit Valkenswaard. die hem geen voor rang verleende. Als gevolg van het ongeluk raakte de Leusdenaar licht gewond. Hij werd met spoed over gebracht naar het Amersfoortse St. Elizabeth-ziekenhuis. Beide voer tuigen raakten aan de voorzijde licht beschadigd. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Bureau Zuidema te Leusden vindt donderdagmiddag 29 oktober 1987 in De Flint te Amersfoort de voorpremière plaats van een nieuw ballet van de cho reograaf Ed Wubbe, dat wordt uitgevoerd door het balletge zelschap Introdans. Bureau Zuidema is een middel groot adviesbureau voor manage ment, organisatie en opleidingen. Daar m de advies- en opleidings activiteiten transformatie-manage- ment een belangrijke plaats is gaan innemen, is de jubileumviering in het teken van dit onderwerp ge plaatst. De jubileumviering wordt ge volgd door een optreden van Intro- dans, Nederlands derde balletge zelschap. Introdans brengt in voor première een nieuw ballet ten to nele op het thema transformatie, Nono genaamd. Bureau Zuidema verleende daarvoor de opdracht aan Ed Wubbe, de huischoreograaf van Introdans. Het meuwe ballet gaat onderdeel uitmaken van het vaste repertoire van Introdans. Het balletgezelschap heeft een bezet ting van vier dansers. De kostuums zijn ontworpen door Pamela Ho- moet. Introdans voert tevens het ballet White Streams op. De choreografie daarvan is eveneens van Ed Wub be en de muziek van de Estlandse componist Arvo Part. De kostuums zijn ontworpen door Heidi de Raad White Streams heeft een enigszins ceremonieel karakter met een con stante wisseling van stemmingen en sferen. Ed Wubbe begon als danser bij de juniorengroep van het Neder lands Dans Theater en kwam daar na bij het Werkcentrum Dans. Zijn bijzondere belangstelling voor de choreografie leidde tot een vaste relatie met Introdans. In 1985 ont ving hij de Perspektiefpnjs In het zelfde jaar vestigde hij zich als free-lance choreograaf. Er was voldoende reden aanwe zig om de uitwedstrijd tegen Voor daan met de nodige reserves tege moet te treden. De manier waarop de ploeg in de eerste klasse huis houdt tot nu toe, dwong respect af en de Maartensdijkers presente ren zich op grond van de resultaten als een regelrechte titelkandidaat in de eerste klasse. Toch lieten de Leusdenaren zich door de reputatie van de tegen stander van afgelopen zondag wei nig imponeren. Met name trainer/ coach Rob Weers liet zich in de week voorafgaand aan het duel nogal strijdbaar uit: „Die jongens zullen nog raar opkijken", of woor den van gelijke strekking gebruik te Weers om aan te geven dat Leus den met van plan was om zich aan het spel van Voordaan aan te pas sen. En ook na zondag zag Weers weinig aanleiding om die uitspra ken terug te draaien. „Ik heb van daag wel een ploeg aan het werk gezien die op mij de beste indruk maakte van alle tegenstanders die ik tot nu toe ben tegen' gekomen. Maar ik blijf van mening dat ook Voordaan geen onverslaanbare ploeg is. Vandaag heeft het ons voor een belangrijk deel aan geluk ontbroken. We hebben een paar hele goede kansen gehad, maar die moeten natuurlijk ook wel be nut worden. Voordaan komt erg fortuinlijk aan twee doelpunten en dan valt er op die overwinning ver der erg weinig af te dingen. Maar als wij over iets meer routme zou den hebben beschikt, hadden we minimaal een gelijkspel of meer uit het vuur kunnen slepen. PECH Er was zondag in Maartensdijk overigens geen sprake van een hoogstaand duel. Met name in de eerste helft concentreerde het spel zich voornamelijk op het midden veld, waardoor het speelveld erg klem gehouden werd. Toch kregen beide ploegen m de eerste helft al goede mogelijk heden om de score te openen. Voordaan kreeg een handvol cor ners te nemen, maar wist hier nog geen voordeel uit te halen. Leus den, dat met Ralph Kemps in de basis startte voor Sander Greve, brak een paar keer. in de persoon van Frank de Ruiter door. Uit de 1-1 situaties wist De Ruiter echter evenmin rendement te halen. Om dat de bezoekers verdedigend de zaak goed gesloten hielden, bleef achter de nul gehandhaafd tot aan de rust, waarbij er voor Leusden nog van alles mogelijk leek. Ook na de veldwisseling kregen de bezoekers nog een aantal riante mogelijkheden om de score te ope nen. Met name Flip van Dalen en Thorvald Goosman zagen fraaie kansen mets opleveren, waarbij Goosman bepaald pech had. Zijn inzet, na een vnje slag van Frank de Ruiter, werd door de overigens uit stekende keepende doelman van Voordaan met meer geluk dan wijsheid uit het doel gehouden. EFFECT In de dertiende minuut na de hervatting kwamen de gastheren toch nog onverwacht aan de lei ding, via een treffer die op een vreemde maruer tot stand kwam. De hard ingeslagen strafcorner werd door Robert-Jan Willemse op de lijn gestopt, maar de bal kreeg zoveel effect door de stop, dat het kleinood omhoog sprong over Willemse heen, voor de lijn weer op de grond kwam, en vervolgens in het doel huppelde: 1-0. Na de openingstreffers ontstond er een andere wedstnjd. Omdat Leusden gedwongen werd alle re serves te laten varen, kreeg het duel een meer open karakter. De gasten gingen ook met dne spitsen opereren en Rob Weers haalde Al- dert Westra naar de kant voor Rolf Wessels, terwijl Thorvald Goos man naar achteren verhuisde, om de aanval vanuit de defensie van impulsen te voorzien. Even eerder had Ralph Kemps het veld moeten ruimen voor Sander Greve. De in terne omzettingen leverden met het gewenste resultaat op, integen deel, Voordaan scoorde nog een keer. Uit een vrijwel identieke si tuatie als het eerste doelpunt, kwam ook de tweede tot stand. Weer stond een strafcorner aan de basis van de treffer en weer leek Robert-Jan Willemse de bal te stop pen. Ook dit keer echter vloog de bal over de stick van de man op de lijn, waardoor Leusden zich versla gen wist. Gedurende de rest van de twee de helft bleef Voordaan de iets be tere ploeg, in een wedstnjd die duidelijk aan vaart gewonnen had. Meer hoogtepunten in de vorm van treffers bleven echter uit. KUNSTGRASVELD Voor de dames blijft de compe titie wat moeizaam verlopen. De piepjonge formatie van het duo Frank Roggenkamp en Reintje Corporaal heeft moeite om zich in de tweede klasse het hoofd boven water te houden. Zonder dat er nu direct degradatiegevaar dreigt, bevinden de Leusdenaren zich wel m de staart van het klassement, een positie die er na het verlies afgelo pen zondag tegen Soest, met beter op is geworden. Voor de wedstrijd had Soest één punt voorsprong op de Leusdena ren en winst van de gasten zou betekenen dat men aansluiting zou krijgen met de ploegen uit de bo venste helft van het klassement Na de overwinning thuis tegen Maars- sen waren er voor de Leusdenaren mogelijkheden m die zin aanwezig. Het mocht echter niet zo zijn. Op het hagelnieuwe kunstgrasveld van Soest, dat nog erg zanderig was waardoor de bal snel vaart vermin derde. trok de thuisploeg aan het langste emd: 2-1. De wedstrijd werd al m een vroeg stadium beslist. Voor er twintig minuten gespeeld waren, stond de eindstand al op de bor den. Even mochten de Leusden- dames aan succes ruiken. De wed stnjd was slechts een paar mmuten oud, toen Nicole Pronk een fraaie solo met een doelpunt bekroonde. Het antwoord van Soest het ech ter niet lang op zich wachten. De eerste strafcorner die de gasten te nemen kregen, werd in klinkende munt omgezet. Toch konden de gastvrouwen bij dat eerste doel punt over geluk niet klagen. De bal leek m eerste instantie te worden gestopt, maar verdween daarna toch, ongelukkigerwijs, door de benen van de keepster het doel in: 1-1. Nog voor de eerste twintig mi nuten vol waren, was het pleit al beslist in het voordeel van de Soesters. Een misverstand in de achterhoede van Leusden had 2-1 tot gevolg. Vanaf dat moment speelden de Leusdenaren meer te gen zichzelf dan tegen de tegen standers en was het slechts aan het kordate optreden van de defensie te danken dat de schade tot twee doelpunten beperkt bleef. Ook in de tweede helft speelde het spel zich voornamelijk op de helft van Leusden af. Dat had tot gevolg dat Soest een fors aantal strafcorners te nemen kreeg. Niet minder dan vijftien keer moest de Leusdense verdediging zich op een korte hoekslag instellen. De bezoekers bleven overeind, mede omdat Inge Spijkerman tweemaal op de doellijn reddend ingreep. In de laatste tien mmuten slaag de Leusden er m onder de druk van Soest mt te komen. Men kwam zo waar aan aanvallende daden toe, maar in de voorhoede ontstonden teveel misverstanden om er iets goeds mee te doen. De conclusie na afloop, dat Soest een goede win naar was, was dan ook een terech te. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service legen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur. van 14 uur tot 17 uur.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7