I VD-leden 'verontrust' over werkwijze bestuur edezeggenschapsraad 11 praten over eigen positie LEUSDEN leus tien hi -■lezers. Leusdenaar voert briefwisseling over verspilde gemeentegelden sloten ledenvergadering na brief met veertien handtekeningen derwijs benieuwd naar visie nieuwe wethouder eusder krant Spreekuren nieuwe college Start bouwwerkzaamheden School voor Wijsbegeerte Verplaatsing glascontainer schrijven^ Jok aal Verrast Gemeentesecretaris en oud-wethouders 'dwingen tot terugbetaling' Koude winter LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 (bete weekindec/emeerte- Leusden Achterveld NDERDAG 29 OKTOBER 1987 plaatselijk nieuws (Van de redaktie) "DEN - 'Ons groepje is verontrust over de wijze waar- het huidige bestuur met de leden communiceert. Het urt te vaak, dat de leden in de krant moeten lezen, wat t bestuur heeft besloten.' Dit is volgens WD-lid A. de k 'de belangrijkste reden', dat deze groep op 12 oktober n brief heeft gestuurd naar het bestuur van de WD eling Leusden, met het verzoek een ledenvergadering een te roepen. Het schrijven is ondertekend door veer- n leden, en het bestuur was daardoor volgens het regle- nt gedwongen aan het verzoek gehoor te geven. De "oten bijeenkomst vindt plaats op donderdag 5 novem- r, en wordt gehouden in Restaurant "t Ros Beyaart'. de agenda van deze verga- staan onder meer de vol- punten: 'Verklaring van het 'Het funktioneren van het e bestuur van de afdeling', et bestuursbeleid ten aanzien zeer nabije toekomst'. De De Rek zegt te verwachten, :t er heet aan toe zal gaan.' BEDANKT De heer De Rek is niet de eerste de beste WD'er. Gedurende enige tijd was hij secretaris van de Propa- gandacommissie van de Leusden- se WD-afdeling, maar hij heeft be gin september voor deze funktie bedankt. Hij legt uit: 'Toen vernam ik via de krant, dat het bestuur en de fraktie m overleg met elkaar de heer De Jongh (de huidige wethou der - red.) hadden voorgedragen voor het wethouderschap. Die be slissing is genomen zonder dat de leden daann zijn gekend. Ik moest dus in de krant lezen, wat ik als lid van de propagandacommissie de mensen moest gaan vertellen. Ik vond, dat mijn funktie daardoor niet meer naar behoren was uit te oefenen.' Hij benadrukt: 'Het gaat hier met om de persoon van de heer De Jongh, maar om de werk wijze van het bestuur.' Dit is echter slechts de aanlei ding, dat hij opstapte. De Rek: 'Het was de druppel die de emmer deed overlopen. Ook over de be slissing van het bestuur om wethou der Wagenaar te laten vallen, is niet met de leden overlegd. Zelfs na die beslissing zijn wij niet op tijd op de hoogte gesteld. Ik kan er nog wel mee instemmen wanneer de pers eventueel tegelijkertijd met de leden op de hoogte van een beslissing wordt gesteld, maar in ieder geval niet voordat de leden in kennis zijn gesteld.' In dit verband spreekt hij van 'een kwestie van fatsoen.' De bedoeling van de vergade ring van volgende week donder dag is volgens hem, 'om de veront ruste leden, zo zal ik ze maar noe men, de gelegenheid te geven hun standpunt naar voren te brengen'. Om hoeveel 'verontrusten' het gaat, weet hij iuet. Hij zegt: 'Mij is onbe kend in hoeverre die onvrede be staat. Tijdens de vergadering zal dat wel blijken.' Als het een meer derheid van de aanwezige leden is, dan bestaat de mogelijkheid dat het huidige bestuur naar huis wordt gestuurd. De Rek daarover: 'We zullen het op een stemming laten aankomen. Daaruit zal blijken of de leden nog vertrouwen in het be stuur hebben. Het zal met niet ver bazen als dat anders blijkt te zijn.' De 'voortrekkers' onder de on dertekenaars van de brief, zijn de heren G. van Tiel en G. Koelmans. Volgens een ander WD-lid heeft de eerste de brief opgesteld, welis- (van één onzer medewerkers) liEUSDEN - De Gemeenschappelijke Medezeggen- ïapsraad (GMR) voor het Leusdense openbaar onder- wil op korte termijn gaan praten met de nieuwe thouder Corri Verduin. De GMR is vooral benieuwd ar de waarde die de pas benoemde wethouder hecht aan I adviesorgaan voor het openbaar onderwijs. Ook de londerlijke medezeggenschapsraden van de openbare lolen willen graag weten waar ze aan toe zijn met de volger van de heer van Woudenberg. GMR heeft al eerder uitge- en dat ze serieus genomen Drden als onderwij sadviesor- Jammer genoeg hebben de van het adviesorgaan moe- mstateren dat de gemeente liet veel gelegen liet liggen et feit dat er een gemeen- pelijke medezeggenschaps- jestond. n werden vaak in het ge- iet of te laat gevraagd, waar- ie mening van de medezeg- hapsraad geen invloed had besluitvorming. [houder Verduin was maan- ond persoonlijk aanwezig bij tandelijkse vergadering van ;dense GMR. Vanaf de „pu- tribune" woonde zij de hele lering bij. ivraagd deelde zij mee dat ze irsoonlijk contact met zowel imeenschappelijke Mede- ;chaps Raad als de diverse genschapsraden van de scholen „ontzettend be vindt. Mevrouw Verduin er over om tot een regelma- leg te komen met het dage- lur van de GMR, op een die in het verleden met lur van de schoolraad voor het openbaar onderwijs plaats vond. Maandagavond werd duidelijk dat de GMR vooral wil praten over de wijze waarop en wanneer de adviezen uitgebracht dienen te worden. Het tijdstip zal zodanig moeten zijn dat de raadsleden tij dig kunnen kennis nemen van de ideeën die er in het onderwijsveld leven, zo meent de GMR. Verder is de GMR erg benieuwd naar de vi sie van de nieuwe wethouder waar het gaat om zaken als informatica en kunstzinnige vorming op de ba sisschool. BEGROTING De GMR had voor haar vergade ring van oktober de onderwijsbe groting 1988 op de agenda staan. De begroting waar de gemeen teraad zich binnenkort over zal uit spreken, bevat echter geen zaken die een lange discussie nodig ma ken. Omdat er een geheel nieuwe ploeg wethouders is aangetreden is er geen poging gedaan om een begroting op te stellen die nieuwe zaken bevat. De zogenaamde „technische begroting" zal alleen behandeld worden in de commis- Wethouder Com Verduin (PvdA): '...succesvolle samenwerking...' sie financiën, waarna de formele goedkeuring door de gemeente raad zal moeten volgen. Voor de begroting van 1988 is als uitgangspunt genomen het beleid dat tot op heden is gevoerd. „Alle posten zijn als het ware overge schreven van de vorige begroting en waar nodig aangepast", zo legde een aanwezige onderwijsambte- naar maandagavond uit. „Getals matig moet de begroting voor het volgend jaar kloppen, nieuw beleid komt men niet in de begroting te gen", aldus de uitleg van ambtelijke zijde. ZORGEN Met name de vertegenwoordi ger van de onderwij svakbond, de heer N.^ Klerk, sprak zijn bezorgd heid uit over de gang van zaken. In de begroting is mets terug te vmd- ne van de afspraken, zoals die zijn gemaakt met de vorige wethouder, over een verhoging van het bedrag dat aan onderwijsleerpakketten zou worden uitgegeven. In de be groting voor 1988 staat nu een be drag van 124.400,- vermeld als kosten voor onderwijsleerpakket ten. „Als de gemeente zich aan de afspraak houdt, zou dat bedrag 155.000,- moeten zijn", aldus Nico Klerk. De vakbondsvertegenwoordi ger kreeg de verzekering dat de gemeenteraad in het voorjaar gaat praten over de verdeling van het nog beschikbare budget voor 1988. Bij die gelegenheid zullen ook be leidszaken aan de orde komen. MOETEN De GMR stelde de aanwezigheid van mevrouw Verduin op de pu blieke tribune op pnjs. GMR-voor- zitter Kees de ló-uyf sprak zijn waardering uit voor het feit dat de pas benoemde wethouder zo kort na haar installatie al de tijd had gevonden om aanwezig te zijn bij de vergadering van de gemeen schappelijke medezeggenschaps raad. Wethouder Verduin op haar beurt zei te rekenen op een „vruchtbare samenwerking" met de GMR. PvdA-raadslid Ineke Jan sen maakte door een interruptie een eind aan de uitwisseling van beleefdheden. „De aanwezigheid van de wethouder is doodnormaal. Ze moet gewoon van haar eigen fractie," zo hielp Ineke Jansen de aanwézigen uit de droom. JtifhanKelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. irschijnt elke dinsdag en donderdag. tklle: Jacob van Lier en Hans Mosterd daktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker tdredaktle: Hans Mosterd evering kopij en advertenties: br het dinsdagnummer tot uiterii|k maandagmiddag 12 00 uur. voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur tdaktie en administratie: ntoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op ftdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur teloor» 033-941495 (administratie en redaktie) >onnementsgeld: «.80 per jaar. 33.90 per hall laar, 17.20 per kwartaal ichten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op lonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 '9 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt «men met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 'bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u «•tellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, fmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, tostellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 5 voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). unt ook contant betalen op ons kantoor. ««ton-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling "ingt u de gewenste foto('s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- mtenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De spreekuren van het nieuwe college van burgemeester en wethouders worden op de vol gende dagen en uren gehouden: - burgemeester Panis op dinsdag van 10.30 tot 11.30 uur; - wethouder Joost de Jongh (WD) op vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur; - en de wethouders Evelien Blom (CDA), Corri Verduin (PvdA) en Bram Vroon (CDA) op vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur, weliswaar ge scheiden. De laatste twee beginnen hun spreekuur die dag dus niet al om 9.00 uur, zoals eerder abusievelijk werd bericht. Afspraken voor deze spreeku ren kunnen worden gemaakt via het secretariaat van het college, telefoon 033 - 941247, toestel 113/ 117. LEUSDEN - De Internationale School voor Wijsbegeerte (ISVW) gevestigd in Leusden, start van daag om 16.00 uur officieel met de bouw van een logeergebouw met zestig kamers aan de Dode- weg. Daarnaast wordt een begin gemaakt met de uitbreiding en renovatie van het hoofdgebouw, Dodeweg 8. Zowel de architekt als de aanne mer van het projekt zijn afkomstig uit Leusden. Het betreft respektie- velijk Architektenbureau Dick Op stelten bv en Bouw- en Aannemers bedrijf J. Bloemendal bv. Vanmiddag houdt de heer drs.J.J.P. Schouten, voorzitter van de ISVW, een korte toespraak bij de bouwplaats. LEUSDEN - De glascontainer die stond op 't Erf tegenover het ge meentehuis, is verplaatst naar de parkeerplaats achter het gebouw van de Hema. De lektuurbak die naast deze container stond, staat voortaan aan de Librije, tussen de Hema en de bibliotheek. waar in overleg met anderen. De heer Koelmans is de persoon waar mee eventuele correspondentie over de brief kan plaatsvinden. Deze is het ook die over de gang van zaken in de Leusdense afde ling kontakt heeft gehad met het hoofdbestuur van de WD m Den Haag, en met het provinciale WD- bestuur Volgens De Rek is de aktie van de 'verontruste' leden dan ook 'goed doortimmerd'. ANDERE DISCUSSIE Hoewel de gebrekkige commu nicatie tussen het bestuur en de leden van de WD-afdeling de be langrijkste reden is om deze verga dering te beleggen, acht De Rek het niet uitgesloten, dat de discus sie over iets heel anders zal gaan, namelijk of het bestuur er al dan niet juist aan heeft gedaan om oud wethouder Jan Wagenaar te laten vallen. Hij legt uit: 'Ik weet dat er leden zijn, die de brief aan het be stuur hebben ondertekend, die er tijdens de vergadering over zullen beginnen.' Om hoeveel leden het gaat die deze discussie daarvoor zullen aangrijpen, weet de heer De Rek niet. 'De voorzitter zal heel goed in de gaten moeten houden, dat de discussie niet afdwaalt', al dus deze WD'er. Hij gelooft echter met, 'dat het zo'n vaart zal lopen'. Dinsdagmiddag werd ik nogal pijnlijk verrast door de mededeling van een van mijn collega's, die zei: „Er is iemand van de Leusder Krant voor je aan de telefoon.Naar aan leiding van een brief die op het kantoor van de Leusder Krant was bezorgd, en waarin enige veront rusteWD-leden het afdelingsbe stuur hebben gedwongen een le denvergadering te beleggen met als enige agendapunt het funktio neren van dit bestuur, werd mijn mening gevraagd over één en an der. De uitnodiging naar de leden van de WD bevatte aan de achterzijde namelijk een kopie van de brief van de „verontruste" leden aan het bestuur, en was voorzien van handtekeningen. Zoals in het re- daktionele artikel wellicht te lezen is, draait de verontrusting vooral over het gebrek aan interne com municatie. Daarnaast bestaat al geruime tijd een informatielek, veroorzaakt door een WD-lid dat tevens be stuurslid is van Leusden '85. Hier door heeft diverse malen interne mformatie de krant gehaald en werden verhalen, bij gebrek aan verdere informatie, niet zelden op geblazen. Waaischijnlijkm is via ditzelfde kanaal de uitnodiging voor de ledenvergadermg van vol gende week donderdag bij de Leusder Krant terecht gekomen. Er is Leusden '85 kennehjk veel aan gelegen de WD zoveel moge lijk schade te berokkenen. Moge lijk heeft ook de angst voor „een coup door de Wagenaar-chque" de persoonlijke vete tussen het be wuste WD/L'85-lid en wethouder Jan Wagenaar dusdanig aange wakkerd, dat zij het nodig vond die op deze manier uit te vechten. Het verbaast mij, dat het bestuur van de afdeling deze situatie, waar van ook zij op de hoogte was, zo lang laten voortduren en geen stap pen heeft ondernomen om dit lek te dichten. Om verdere verhalen te voorko men, heb ik toegestemd in boven staand telefonisch vraaggesprek. Ik ben mij er pijnlijk van bewust, dat ook nu weer informatie eerst via de pers loopt, in plaats van via de interne kanalen. Dat is ook mijn bedoeling niet geweest: ik werd ertoe gedwongen door het in de openbaarheid brengen van interne leden-informatie. Ik betreur niet dat, maar wel het tijdstip waarop één en ander in de openbaarheid moest komen en de mogelijke commotie/stemmingma- kenj die hiervan het gevolg zouden kunnen zijn. A. de Rek (Van de redaktie) LEUSDEN - Leusdenaar A.J. Pieters voert al enige tijd een briefwisseling over de vraag of het mogelijk is om de oud wethouders en de huidige gemeentesecretaris Reijer van Gooi 'te dwingen tot terugbetaling' van gemeentegelden die door hen zouden zijn verspild. Op agenda van de raadsvergadering van vanavond staat onder het punt 'In gekomen stukken' een brief van hem, die 12 oktober bij de gemeente binnenkwam. De vraag richtte hij in eerste in stantie aan Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht. Deze ant woorden hem op 28 juli van dit jaar, dat hij de vraag 'voorshands' niet aan hen moet stellen, maar ermee naar het Leusdense gemeentebe stuur moet stappen. Het antwoord vervolgt: '...dat op grond van de Gemeentewet de wethouders primair verantwoor ding schuldig zijn aan de gemeen teraad, ook voor hun aandeel in het door het college van burgemeester en wethouders gevoerde finan cieel beheer. Het is dan ook in eer ste aanleg aan de raad voorbehou den om te oordelen of hetgeen, waarover u spreekt, zich ook daad werkelijk heeft voorgedaan. Wel is het zo, dat ons college de rekening, waarin de gemeentelijke ontvang sten en uitgaven van een dienstjaar zijn opgenomen, definitief vaststelt. Maar dat gebeurt pas, nadat de gemeenteraad zelf die rekening heeft onderzocht en voorlopig heeft vastgesteld. Een onderzoeks verslag van de door de raad aange wezen accountant naar de deug- doorjan Versteegt. Het is wel weer even wen nen aan de Hollandse tempe raturen, na een verblijf van twee weken op het Griekse eiland Kreta. Daar nog heerlijk nazomer- weer met veel zon en tempe raturen tot 25 graden. Het zeewater is ook nog aange naam, zodat het 's avonds niet al te zeer afkoelt. Ideaal weer derhalve. De Grieken zelf snakken naar water. Sinds maart is er op Kreta geen of nauwelijks water gevallen. Dat is goed te merken als je de binnen landen intrekt. Alles is kurk en kurkdroog. De bewoners van de Britse Eilanden daarentegen zijn bijna „verzopen", vernam ik, zodat er toch opmerkelijke tegenstellingen in Europa blijven. Het weer in Nederland is, dacht ik, niet al te zeer tegen gevallen, behoudens een storm zonder veel regen. De luchtdrukverdeling blijft enigszins geblokkeerd aan hogedruk boven Centraal- Europa. Hierdoor lopen sto ringen vast boven de Britse Eilanden, waar ze overvloe dig regen hebben gebracht. Maandag en dinsdag profi teerden we van een hoge- drukgebiedje, dat geleidelijk werd opgeslokt door een machtig en zeer omvangrijk hogedrukgebied boven Duitsland, Daar is het dan ook al flink afgekoeld. In Moskou komt het kwik ook overdag nauwelijks meer bo ven het vriespunt. Dit krach tige hogedrukgebied moeten we in de gaten houden. Het begint weerkundig Neder land een beetje ongerust te maken. Amateur-collega Van Pan huis uit Ermelo, die met zijn zomervoorspelling (koud en nat) midden in de roos schoot, wijst erop dat grote winters in het verleden ook werden voorafgegaan door de in het najaar weken lange afwezigheid van hogedruk boven Rusland. Tijdens de wintermaanden bouwt zich veelal een nieuw hogedrukgebied op in'de re gio IJsland-Schotland en Scandinavië, terwijl tegelij kertijd een koude put via Rusland naar het Zuidwesten komt afzakken. Als voor beeldjaar noemt Van Pan huis 1984-1985. Met nadruk wijst hij erop dat de huidige luchtdrukverdeling geen blauwdruk voor een grote winter hoeft te zijn, maar waakzaamheid blijft gebo den. De visie van collega Van Panhuis lijkt mij een gezon de. Ook in het najaar van 1962 deed een dergelijke si tuatie zich voor. Toen kwam de eerste winteraanval reeds medio november. En mis schien herinnert u zich nog de berucht geworden sin terklaasavond met zeer dich te mist, zo dicht dat mensen verzocht werd de gordijnen open te houden om het ver keer nog wat licht te ver strekken. Het was de inlei ding voor een grootscheepse aanval van Koning Winter rond de Kerst. Ook ik blijf waakzaam! delijkheid van die rekening maakt deel uit van de jaarstukken. De laatst vastgestelde rekening van Leusden betreft die van 1985.' STADIUM Hierop stuurde Pieters een brief naar de gemeenteraad. Daarin stelt hij: 'Ingevolge de inhoud van het antwoord van Gedeputeerde Sta ten wend ik mij thans tot u, ten einde te vernemen m welk stadium de terugvordenngsaktie van de privéuitgaven van burgemeester, wethouders en gemeentesecreta ris zich bevindt.' Hier wordt uiter aard gedoeld op oud-burgemees ter Rademaker, de drie oud-wet houders Fons Ummels (CDA), Jan Wagenaar (WD) en Gijs van Wou denberg (CDA), en de huidige ge meentesecretaris Reijer van Gooi. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aam-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 29 oktober 19.30 tot 21.00 uur: speelgoed beurs van 'De Treeklopertjes' in de peuterspeelzaal, Prinses Irenelaan 1; 20.00 uur: vergadering gemeen teraad in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur: toneelvoorstelling van Culturele Raad Leusden in 'De Korf, De Smidse 1. Vrijdag 30 oktober 20.30 uur: disco in 'De Geut', Zwar- teweg 29. Zaterdag 31 oktober 10.30 en 13.30 uur: kinderfilm bij "Blijhof, Lisidunalaan 2; 11.00 uur. zaagwedstrijd met bur gemeester van Stichts Landschaps beheer, Asschatterweg 203; 12.00 tot 16.00 uur: informatie stand over chemisch afval op 't Erf; 21.00 uur: disco in 'De Geut' met hardrock-band 'Easy', Zwarteweg 29. Zondag 1 november 14.30 uur: jazzconcert in 'De Hak- horst', Waarden 25a. Maandag 2 november 20.00 uur: behandeling begroting in raadscommissie Financieel Be leid en Beheer in het gemeente huis, 't Erf 1. Dinsdag 3 november 20.00 uur: vergadering commis sie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening in het gemeentehuis, 't Erf 1. 20.15 uur concert kamermuzie- kensemble in Dorpskerk, Amhem- seweg 75 in Leusden-Zuid. Vrijdag 30 oktober 19.00 uur: „Knutselavond De Klont" in „De Moespot" Zaterdag 31 oktober 20.00 uur: Disco Show „De Kla- veet" Zondag 1 november 14.00 uur: Disco „De Klaveet" Dinsdag 3 november 9.00 uur: Welfare club Zonne bloem „Ons Gebouw"

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3