Nieuw college b. en w. aan de slag Leusdens burgemeester wint zaagwedstrijd lok voor u: Jubileumshow 'Vogelvrienden' innaars tweede weekprijzen «menboekje 'De Biezenkamp' bybeurs nkeltje' Diefstal bromfiets Inbraken Nieuw Centrum voor Zending en Diakonaat Diefstal Controle verlichting Een huis van Goldewijk SERVA V0LV0 Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden jkm*0 1 garantie instituut 1 woningbouw Goldo 6 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redakne en admmislralie Asschatterweg 19 Postbus 11 3630 AA Leusden- Cenlfum Telefoon 033-9414?5 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV ens burgemeester, geconcentreerd bezig, tijdens de zaag die voor hem voordehg uitviel. zitter van het Landelijk Overleg Natuur- en Landschapsbeheer, waarin ook het Stichts Landschaps beheer participeert, verstrekte aan alle vier de burgemeesters een boelqe als aandenken en uit dank voor hun verrichtingen. De titel van het epistel luidt: 'Hoogstamvrucht- bomen'. Het handelt over de ver zorging van dit soort bomen LEUSDEN - Het nieuwe college van burgemeester en wethouders van Leusden heeft de eerste raadsvergadering achter de rug. Het was een bijeenkomst, die gladjes verliep. De nieuwe wethouders hadden zich geen plezieriger begin kunnen voorstellen. Op de foto het nieuw aangetreden college. Van links naar rechts: de heer J. Th. de Jongh (WD), mevrouw F. M. Blom-De Groot (CDA), burgemeester mr. A. Panis, loco-secretaris, de heer L. Boogaard, mevrouw C. Verduin-Munnik (PvdA) en de heer A. Vroon (CDA). Zie voor raadsverslag pagina 5. )EN - De winnaars van de e weekprijzen van het che- ekje dat de winkeliers van ezenkamp' ter gelegenheid iet vijfentwintigjarige be- van het koopcentrum heb- itgegeven, zijn bekend. Op wonen ze in Leusden. Hier de namen en adressen van inaars, en de zaak, waar de kunnen worden afgehaald: ozenhaag 16: Van de Berg; lag, Bohemen 63. Van Lieshout; lok. Hondsdraf 11: Garage Van 't r, ienbelt, Augustijnenhove 6. Ro- - Zwanenburg, Gnenden 56. Rijwielspe ciaalzaak Blom; - Van de Berg, Horsterweg 28: Vishan del Van Diermen; - Jaspers Focks: Slijterij Herman van de Hengel; - Greefhorst. Benedictijnenhove 60: Foto Muns, - M. Lith, Walenburg. Garen Band; - Cornelissen, Reggewijk 8. Stots Op tiek; - Heijligers, Asschatterweg 3: Keursla gerij Timmer. - Van de Sijp, Dordogne 7: Spar Alden- zee; - Ravenhorst. Wilgenlaan 78: Kapsalon Gironde; - Wieringa, Walstroo 33: Bloemtiek Speksnijder; - Jansen, Hohorstlaan 10- Warme bak ker Van den Hoven, - Oosters, Vlistwijk 19: Karweihoek Wü Snapper, - Van de Pijll, Krakhorst 5: Groente Fruithandel Van de Hoef; - Schuckard, Hakhorst 4: Next Fashion, - Agnes Lenten, Brink 12: Kapsalon Ca- ravelle; - Rijpkema, Lijsterbeslaan 16. Snackbar De Swartesteegh; - Barten, Zuylenburg 50: Finishing Tough; - Boschman, Rozengaarde 10: Drogiste rij Dropa. EN - Peuterspeelzaal 'Pin- Hoefijzer la, houdt donder- lovember een beurs in twee- Is babyartikelen. Van de op- fl is twintig procent bestemd e peuterspeelzaal, voor on eer de aanschaf van een pieten-pak'. De rest ervan lar de oude eigenaar van de Wie babyspulletjes- en kleding heeft, die in goede staat verkeren en deze wil verkopen, kan ze inle veren bi] de speelzaal op woens dag 4 november van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De verkoop op de donderdag erna duurt van 19.00 tot 21.30 uur. De niet verkochte artikelen kunnen wor den opgehaald op vrijdag 6 novem ber van 19.00 tot 20.00 uur. Dan vindt tevens de afrekening plaats. Meer informatie over de beurs wordt telefonisch verstrekt via de nummers 033 - 945864 en 943688. LEUSDEN - Vrijdag tussen onge veer 21.00 en 22.30 uur werd de bromfiets van mevrouw Van D. ge stolen en elders in brand gestoken. Het motorrijwiel, een Puch Maxi, stond daarvoor niet afgesloten ge parkeerd aan de Marterhoeve. Het verbrandde voertuig is diezelfde avond aangetroffen aan de Prin- cenhoflaan. LEUSDEN - In de nacht van donder- dag 29 op vrijdag 30 oktober von den twee inbraken in personenau to's en één poging tot inbraak in een dergelijk voertuig plaats. Tus- I sen 1.00 en 8.15 uur werd het I scheerraampje van het rechter j voorportier van een auto ïngesla- j gen. Dit voertuig is eigendom van I Leusdenaar Van de H. en stond geparkeerd in de buurt van zijn woning aan de Tjongerwijk. Uit de wagen werd een autoradio-casset- terecorder van het merk Pioneer I ontvreemd. De waarde ervan is j ongeveer 1000,-. Een inbraak in een voertuig aan de Eysinkplaats vond op nagenoeg I dezelfde wijze plaats. Ook van deze auto, eigendom van de heer J. uit Brammen, werd het scheer- j raampje in het rechter voorportier 1 kapot geslagen. Deze 'kraak' vond plaats tussen 1.30 en 10.30 uur. Uit het voertuig werd ook een zelfde j geluidsinstallatie gestolen. De waarde van dit apparaat bedraagt i ongeveer 500,- Vnjdagmorgen om ongeveer 10.30 uur merkte mevrouw G. uit Leusden-Zuid, dat de ruit in het rechter voorportier uit de sponning was gedrukt. Het voertuig stond die nacht daarvoor geparkeerd aan de Anna van Saksenlaan. Uit de I wagen wordt niets vermist. De po- I litie vermoedt dat de dader m zijn i werkzaamheden is gestoord. 'il het uitgebreide amma Zowel vrij- d als helft van een 89.750.- (incl b.t.w.) UWBEDRIJF LDEWIJK B.V. us 320. DOETINCHEM 10-34351 LEUSDEN - Per 1 november 1987 zijn het Algemeen Diakonaal Bu reau (A D.B.) en het Zendingscen trum van de Gereformeerde Ker ken m Nederland gefuseerd. De naam van de nieuwe organisatie heet Centrum voor Zending en Dia konaat. Evenals het A.D.B. is het nieuwe centrum gevestigd in het Dienstencentrum van de Gerefor meerde Kerken in Nederland, Bur gemeester De Beaufortweg 18 m Leusden. Binnen het Centrum voor Zending en Diakonaat worden de volgende 'werksoorten' behartigd: De raad van de gemeente Leusden met her nieuwe college van burgemeester en wethouders Afwezig waren de raadsleden J. Konijnenbelt mevrouw W. van de Kar-Sanders. Binnenlands Diakonaat, Wereld- diakonaat, Zending, Ontwikke lingssamenwerking, en Studie en voorlichting met betrekking tot de relatie vrouw/man. LEUSDEN - De vereniging 'Vogelvrienden' houdt éénmaal per jaar een show waarop de resultaten van de hobby van de leden worden getoond. Vrijdag 6 november is het zover. Dan begint de drie dagen durende jubileumshow in 'De Til', Hamersveldseweg 30. Het is namelijk de twintigste maal, dat de vereniging op deze wijze naar buiten treedt. (advertentie) LEUSDEN - De familie S. van de Mauntslaan mist sinds zaterdag uit de tuin twee plantenbakken Deze bakken werden die dag ont vreemd tussen 8 30 en 16.00 uur. De genoemde hobby is het kwe ken en verzorgen van vogels. Drie honderd resultaten hiervan zijn tij dens de show te bewonderen. Het betreft tropische vogels, kwartels en duifjes. Erkende keurmeesters zullen de vogels die worden inge zonden, Vooraf op hun kwaliteit beoordelen. Tijdens de show is er gelegen heid vogels te kopen Daartoe is een aparte atdelmg ingericht. Ver der wordt een loterij gehouden. Met de opbrengst hiervan worden de kosten van de tentoonstelling bestreden. De openingstijden van deze ex positie zijn: vrijdag 6 november van 20 00 tot 23.00 uur; zaterdag 7 no vember van 10 00 tot 22.00 uur; en zondag 8 november van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 iel 033-630154 LEUSDEN - Nu de periode weer is aangebroken dat voertuigen va ker verlicht moeten zijn, zal door de afdeling Leusden Achterveld weer een gratis verlichtinscon- trole worden gehouden. Deze controle zal worden gehouden donderdagavond a.s. van 19.00- 22.00 uur bij garage Buitenhuis in Leusden-Zuid Iedereen kan deze avond de ver lichting van zijn voertuig gratis tij dens genoemde uren laten contro leren. Men behoeft geen lid van WN te zijn. li BURGEMEESTER wij zagen vele zagen zagen, maar zagen die za- I gen zoals onze zagen za gen. zagen wi] nooit zagen krant 2USDEN - Leusdens burgemeester Panis heeft de zaag- edstrijd gewonnen die de stichting Stichts Landschaps- iheer zaterdag hield op de Asschatterweg ter hoogte van >t adres 203. Aan deze *burgemeesterswedstrijd' deden ug drie andere burgervaders van gemeenten uit de Gel- >rse Vallei mee, namelijk die van Woudenberg, Rens- oude en Maam. De meting werd door veel publiek bijge- oond, en vond plaats in het kader van het begin van de interwerkzaamheden van de stichting. deelnemers aan de wedstrijd konden ze maximaal zes punten en beoordeeld op dne pun- halen. Na het startschot, een klap in wel kwaliteit, veiligheid en als gevolg van het lekpnkken van leid Voor ieder onderdeel een balon, gingen ze van start. Bin nen twaalf minuten hadden alle vier de burgemeesters een boom ge veld. Na vergelijking van de prestaties bleek, dat Leusdens eerste burger de meeste punten had behaald. Voor het onderdeel kwaliteit had hij een zes. Volgens de jury zaagde hij op juiste wijze. Bovendien droeg hij er zorg voor dat de boom naar de juiste kant viel. Ook voor het punt veiligheid behaalde hij het hoogste aantal punten. Voor snel heid kreeg hij een vier. Na een nek-aan-nek-race met burge meester Harrewijn van Wouden berg eindigde hij op dit onderdeel als tweede. Toch wist burgemeester Panis het hoogste aantal punten te beha len: zestien. Het laagst aantal pun ten werd veroverd door de verte genwoordiger van de gemeente Renswoude, de heer Hulst. Hij wist twaalf punten op zijn naam te bren gen. MEDAILLE Leusdens burgemeester hield aan de wedstnjd een gouden me daille over. Dit eremetaal werd hem overhandigd door mevrouw G. Poortenaar, Gedeputeerde voor Natuur en Landschap van de pro vincie Utrecht. Ans Holleman, voor- DINSDAG 3 NOVEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 52

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1