Verzorgingshuis "t Hamersveld' jestaat twaalf-en-een- halfjaar fVethouder Verduin geeft aar eigen stropdas weg [leusden, Aktie 'De Holm' voor Greenpeace ibileum wordt gevierd met receptie in Marcuskerk j uitreiking van techno logieprijs aan E. Elings Open huis Bromfietser licht gewond Vernieling personenauto Bestuurder onwel usder krant -JokaaJ Kouder LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 fbe% weekindec/emeerte/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het Leusdense Verzorgingshuis "t Hamers veld', Albert Buininggaarde 34, bestaat vrijdag 6 novem ber precies twaalf-en-een-halfjaar. Die dag wordt daarom een receptie gehouden van 15.30 tot 17.00 uur in de Mar cuskerk, Asschatterweg 23. Tijdens die bijeenkomst hou den Evelien Blom (CDA), wethouder van Welzijn van de gemeente Leusden, en de heer WJ. Boereboom, hoofd afdeling algemeen bejaardenbeleid van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC), toespraken. deze betogen zal niet alleen tarht worden besteed aan het verzorgingshuis, maar de dienstverlening aan ou- in de seniorenflats 'Groen- Deze flats werden eerder jar door de S.B.L. open gesteld. "t Hamersveld' geexploiteerd door de Bejaardenzorg Leusden Deze stichting werd offi- 14 april 1986 m het leven In het begin van de jaren het de stichting tweeën- bejaardenwoningen bou- n de Asschatterweg. In die tijd werden plannen gemaakt voor de bouw van een verzorgingshuis in de buurt van de in aanbouw zijn de woningen. Het verzorgingshuis kon zijn deuren op 1 april 1984 ope nen. Het aantal woningen, die de aanduiding 'aanleunwoningen' kre gen, werd m de loop van de tijd met vierentwintia uitqebreid. Omdat de vraag naar dergelijke woningen momenteel erg groot is, heeft de S.B.L. bij de gemeente Leusden het verzoek ingediend om in de nabije omgevmg, op de plek waar de voormalige school 'De Springplank' heeft gestaan en waar het huidige noodpostkantoor staat, nog enige 'aanleunwoningen' te bouwen. Een reaktie hierop wordt Verzorgingshuis "t Hamersveld' inn ijdens de uitreiking van de technologieprijs van de FNV in de heer E. Elings, in het gemeentehuis van Leusden, i vrijdag jl. kreeg de winnaar, behalve de gewonnen imputer met bijbehorende software, de stropdas die wet- »uder Corrie Verduin had gekregen tijdens een provin ce milieubespreking enige dagen daarvoor. Het idee van de heer E. Elings, koeltechnisch service-monteur in Leusden, om dichlorodifluorome- thaan (zeg maar Freon) door on derkoeling uit afgedankte koelin stallaties te halen, blijkt technisch heel eenvoudig uitvoerbaar te portefeuille heeft, de lokale over-t heid van Leusden vast van plan is veel aandacht aan milieuzaken te besteden. werknemers dienen betrokken te zijn bij de belangen, die met hun werksfeer te maken hebben". Daarbij komt dat de werkgevers en overheid meer mogelijkheden en geld hebben om een idee te toetsen (bijvoorbeeld TNO) dan een werknemer Het technologi sche steunpunt moet die mogelijk heden ook bieden, volgens het FNV Het AVRO radio- en televisiepro gramma ondersteunt de gedachte dat werknemers veel en goede ideeën hebben die hun werk be ter en plezieriger kunnen maken. Leusdenaar E. Elings leverde het bewijs. LEUSDEN - In de senio renflats 'Groenhouten' houdt de Stichting Bejaar denzorg Leusden (S.B.L.) woensdag 4 november 'o- pen huis'. Die dag kunnen belangstelleden van 11.00 tot 16.00 uur een kijkje in het gebouw nemen. 'Groenhouten' omvat woon voorzieningen voor ouderen, die bestaan uit een vast servi cepakket, dat kan worden uit gebreid met een vanabel pak ket. In dit laatste pakket zitten bijvoorbeeld maaltijden en technische hulp. De bedoeling ervan is, ouderen in staat te stellen zo lang mogelijk zelf standig te wonen. Dit projekt van de S.B.L. be staat uit negentig huur- eji tweeënzestig terrasapparte menten in de koopsektor. Tij dens het open huis is de mo delwoning van beide soorten appartementen te bezichtigen. Ook de gemeenschappelijke ruimte is dan opengesteld. Meer informatie over de huurappartementen wordt verstrekt door Govaërt Make laardij uit Amersfoort, die in opdracht van het Gemeen schappelijk Administratie kantoor voor de Stichting Be drijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie als beheerder optreedt, en de verhuur van deze woningen verzorgt. Het telefoonnummer van dit bedrijf is 033 - 17842. Inlichtingen over de koop appartementen zijn verkrijg baar bij Schoeman Makelaars, die voor de woningen ver koopt. Dit kantoor is telefo nisch bereikbaar via nummer 033 - 11541. door de stichtmg met spanning af gewacht. De afgelopen heeft de stichtmg ook andere aktiviteiten ontplooid. In de jaren '84 en '85 is het plan ontwikkeld voor een complex met woonappartementen. Dit complex, 'Groenhouten', is inmiddels gerea liseerd. Al de genoemde aktivitei- ten wil de S.B.L. donderdag her denken en vieren tijdens de re ceptie in de Marcuskerk. LEUSDEN - Leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Protestants- christelijke basisschool 'De Holm', Lingewijk 13, hebben voor de mi lieu-organisatie Greenpeace ƒ2041,25 opgehaald. De kinderen gooiden vorige week maandag in ongeveer 350 brievenbussen in Leusden folders over deze organi satie. In de pamfletten werd opge roepen donateur te worden. Woensdag gmgen de leerlingen de deuren langs om te horen wie aan deze oproep gehoor gaven. Het bleken er 79 te zijn. Dat en giften resulteerde in het genoemde be drag. Deze informatie werd op het redaktiekantoor enthousiast door gegeven door dne leerlingen van 'De Holm' Het betrof Thirsa Nobel, Rika Veenendaal en Esther van Woerdekom. Alle drie de meisjes zijn tien jaar oud. Amersfoortse St. Elizabeth-zieken- huis overgebracht. Zijn bromfiets werd licht beschadigd. Het hek was verbogen. Eerst even iets rechtzetten. In mijn weerbericht van af gelopen donderdag stond abusievelijk als kop: „Koude winter". Dit had moeten zijn „Koude winter??". De twee vraagtekens zijn essentieel, aangezien niemand op dit moment in staat is een koude winter te voorzien. Wat ik heb willen aangeven is dat de huidige luchtdrukverde ling mogelijk tot een koude winter kan leiden. Het weer in het weekeinde was erg somber. Ik heb het weekeinde doorgebracht in de bossen aan onze oostgrens en deze zien er zeer fraai uit. Oorzaak van het sombere weer was het ontbreken van wind. Ons land lag in een overgangsgebied tussen vrij zachte lucht in het zuidwes ten en veel koelere in het noorden. Het front dat deze beide luchtposten scheidde, lag lange tijd stil boven ons land. Door de geringe lucht verplaatsing en de afkoeling 's nachts onstond er mist, die moeilijk oploste. Het bleef daardoor vrij neve lig. De temperatuur viel niet tegen, omdat wij nog in de zachte lucht verbleven. Het werd nog 13 graden. (In Zuid- Limburg zelfs 15 graden). Op de weerkaart is nog steeds hogedruk in Noord-Europa te zien. Het hogedrukgebied bo ven Rusland heeft vrijwel de gehele maand oktober de dienst aldaar uitgemaakt. Het wordt (is) nu vervangen door een nieuw hogedrukge bied, afkomstig van de oceaan. Naar verwachting zal het deze week positie kie zen boven de Noordzee en Scandinavië. De stroming wordt dan geleidelijk via Noord meer noordoost tot oost. Een maand verder en er zou een flinke vorstinval op het programma staan. Im mers dan is het continent al flink afgekoeld en de nachten nog langer. Door genoemde ontwikke ling gaan de thermometers echter wel omlaag met name de nachten worden een stuk kouder en lichte vorst in de nacht behoort deze week tot de mogelijkheden. Overdag komt de temperatuur niet meer boven de 10 graden uit en door de oostelijke wind zal het een beetje schraal aan voelen. Echt herfstweer met zware stormen zitten er voor lopig dus niet in. Daarvoor ontbreken zware depressies in de directe omgeving. Ze zijn er wel maar kunnen ons door blokkerend hogedruk- gebieden niet bereiken. Nog even terug naar het arti kel van vorige week. De grote meteoroloog Dinies heeft een afwijkende visie: Hij heeft onderzocht dat 15 strenge winters in de afgelo pen tijd juist niet vooraf ge gaan werden door hogedruk boven Rusland en lagedruk boven IJsland, maar juist an dersom. En zo gaat het spel letje door: wel of niet koud de komende tijd. Het beste lijkt mij te wachten tot december. Dan moet het immers duide lijk zijn: Heeft zich een koude put opgebouwd in Oost-Eu ropa ja of nee en kan deze zich door "gunstige" stro mingen naar het zuidwesten verplaatsen. Het overzicht van oktober volgt nog. - DINSDAG 3 NOVEMBER 1987 I BfflIftllBI" jCi*CTHl» FNV De heer Elmgs ontvangt de prijs, een personal computer van het merk Genysis, uit handen van distnktsbestuurder Van Leeuwen STOUTENBURG - Een bromfietser raakte zondag om ongeveer 0.45 uur licht gewond bij de splitsing Hessenweg/Stoutenburgerlaan De man reed over het fietspad langs de Hessenweg m de richting van Achterveld. Vlak bij de genoemde splitsing werd de brommerrijder verblind door een tegemoet ko mende personenauto. Hij zag daar door niet meer waar hij reed en kwam in de berm terecht. Daar stond een hekje in verband met de maaiwerkzaamheden die momen teel in de bermen van de Hessen weg plaatsvinden De man botste op dit zogenaamde schrikhekje en viel. Hierbij raakte hij licht gewond. Hij werd voor onderzoek naar het LEUSDEN - Een groene Volvo van het type 340 hep woensdag 28 of donderdag 29 oktober twee forse krassen op op zowel het linker voor- als achterspatbord Het voertuig is eigendom van Leusde naar H. en stond toen geparkeerd aan de Oranjelaan Deze beschadi gingen zijn ongeveer vijfentwintig centimeter lang. De Leusdense po litie wil graag weten wie de kras sen op deze auto heeft veroorzaakt, telefoon 944444. De heer E. Elings won de Genisys- PC MS/DOS, plus een geldbedrag om soft-ware te kunnen kopen, en een 'computer-weekend' in Noordwijkerhout, aangeboden door de Stichting voor Onderwijs en Volksontwikkeling IVIO, om dat hij zijn idee, met eruge aarze ling telefonisch doorgaf, aan het FNV Deze organisatie verzorgde in samenwerking met de AVRO op 28 september jl. het televisie programma 'Morgen gebeurt het'. De bedoeling van dat programma was voorstellen te verzamelen, die het werk leuker en beter konden maken. De heer Elings werd met zijn voorstel, dat op dat moment nog maar een idee was, winnaar. Inmiddels is zijn idee op kleine schaal aan de praktijk getoetst en heel goed werkbaar gebleken. Tijdens de uitreiking van de prijs ging de afgevaardigde van het FNV, de heer Van Leeuwen, vooral in op het belang dat 'de ge wone werknemer op de hoek' kan hebben bij een technologisch steunpunt. Zo'n steunpunt waar ideeën, zoals eerder genoemd, getoets kunnen worden, zal naar verwachting m de provincie Utrecht worden geopend Utrecht en Amersfoort strijden beiden om de plaats van vestiging, via hun Kamers van Koophandel. De Fe deratie Nederlandse Onderne mingen, die binnen de K v K. voor een derde deel vertegenwoor digd zijn, hebben volgens de heer Van Leeuwen de principe uit spraak gedaan dat bij zo'n techno logie-steunpunt de inbreng van de werknemers ,,niet nodig is". Hier tegen protesteert het FNV fel. ,,De vernielde enige meters hekwerk van een tuin en kwam vlak voor een sloot tot stilstand Omdat het voer tuig weinig snelheid had, stond het vrij snel stil. Zowel de bestuurder als zijn vrouw die naast hem in de auto zaten, liepen hierbij geen ver wondingen op. Toch werd de man voor onderzoek overgebracht naar het Amersfoortse ziekenhuis 'De Lichtenberg' Zijn wagen werd licht beschadigd. uder Com Verduin (PvdA) reikte Leusdenaar E. Elmgs een stropdas uit, die zij enige dagen daarvoor had en tijdens een provmciale bespreking over het milieu. zijn. Toepassing van zijn idee kan bijdragen aan het voorkomen van een verdere aantasting van de OZON-laag rond onze aarde. Vooral om dit milieu aspect krijgt de heer Elings de prijs, die door de FNV werd uitgereikt. Het jury rapport, dat door alle sprekers tij dens de prijsuitreiking werd aan gehaald, vermeldde dat de toe passing van de voorgestelde tech niek geen belangrijke economi sche voordelen oplevert. Toch hebben inmiddels diverse instan ties belangstelling getoond, waar onder de Provinciale overheid van Utrecht. Met deze laatste medede ling kwam de wethouder voor Mi lieuzaken Corrie Verduin, die van de provinciale belangstelling hoorde, tijdens een bijeenkomst van wethouders Milieuzaken uit de provincie Utrecht Bij deze ge legenheid kregen de aanwezigen een stropdas voorzien van een Bronzen Boom, het symbool beho rend bij de pnjs, die de milieuins pectie aan de meest milieuvrien delijke gemeente uitreikt ,,Ik dacht eerst dat het een atoomwolk was", zei Corrie Verduin, die ove rigens onderstreepte dat, nu zij als wethouder milieuzaken in naar STOUTENBURG - Van H. uit Scher- penzeel raakte zondag om 16.30 uur onwel, toen hij in zijn personen auto over de Hessenweg in Stou- tenburg reed. Hij raakte als gevolg hiervan de macht over het stuur kwijt. De auto raakte m de berm, nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. elke dinsdag en donderdag. levering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor I donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: ntoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur 'oon 033-941495 (administratie en redaktie) abonnementsgeld: 66.80 per iaar 33.90 per hall iaar. 17 20 per kwartaal lachten bezorging: 's abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 iiMe hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op •et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 n 19 30 uur) tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt >nemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 labestellen foto's: k meeste in de Leusder Krant gepubliceerde toto's kunt u «bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V te Barneveld net djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, kJmmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst abestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en i 'f5.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 'kunt ook contant betalen op ons kantoor. eusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ntvangt u de gewenste foto('s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Pfcntenkombinatie te Barneveld. Jacob van Lier en Hans Mosterd Mia Veen en Marijke Bakker ndredaktie: Hans Mosterd 3 Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ver enigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen vein onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 3 november 20.00 uur: vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in het ge meentehuis, 't Erf 1; 20.15 uur: optreden kamermuzie- kensemble m de Dorpskerk, Arn- hemseweg 75 m Leusden-Zuid. Woensdag 4 november 9.15 uur: thema-ochtend in 't Vooronder, Burgemeester van der Postlaan 2 Donderdag 5 november 15.00 tot 16.30 uur en 19.00 tot 21 00 uur: beurs babyartikelen van Peuterspeelzaal 'Pinkeltje', Hoefij zer la; 20.15 uur: lezing over mode in 't Claeverenblad, De Brink 16 Woensdag 4 november 9.00 uur: Handwerkhobbyclub 'De Moespot'. Vrijdag 6 november 20.00 uur: Disco oud-leerlingen St. Jozef school 'Ons Gebouw' Zaterdag 7 november 20 00 uur Reüme St. Jozefschool. Zaterdag 7 november 20 00 uur: Dansavond café 'Bui tenkist'. Zaterdag 7 november 20.00 uur. Disco Show 'De Kla- veet' Zondag 8 november 10.30 uur: Frühschoppen Reunis- ten St. Jozefschool Zondag 8 november 14.00 uur: Disco 'De Klaveet'. Dinsdag 10 november 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem 'Ons Gebouw'

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3