O* O* Herstel Achterveld niet voldoende voor winst Roda (za.) laat punt liggen Evenwicht Roda (zo.) en WZA tevreden met punt Groen licht voor 'nieuw' Roda '46 Barneveld toont zich tevreden met gelijkspel: 1 JL YttBTKAL ItAUKS Evenwicht in streekderby n, Ledenvergadering unaniem akkoord met andere struktuur ACHTERVELD - Na de 4-2 nederlaag van vorige week tegen hekkesluiter Olympia'25, was Achterveld duidelijk toe aan een succes je. Voor eigen publiek gingen de eerste klassers tegen Bar neveld op zoek naar eerher stel en dat werd met één punt wat karig beloond. In een aantrekkelijke derby nam Achterveld via een prachtige goal van Gerard van de Breemer na de pauze afstand, waarmee de gasthe ren binnen leken Door een van nchtmg veranderde vnje schop kwam Barneveld toch nog op gelij ke hoogte en met 1-1 namen beide ploegen daarna genoegen Achter veld had wat goed te maken gezien voorgaande wedstrijden, zeker te genover eigen publiek. Bij Achterveld was Van de Pol weer opgesteld ten koste van ach terspeler Ruud Tolboom Het werd een op en neergaande wedstrijd waarbij Barneveld een licht over wicht had. In de dertiende minuut moest keeper Gerard v d. Bedum m actie komen Hij deed het prima en wist zijn doel schoon te houden. Hiema speelde Barneveld het zelfde spelletje. Veel ballen terug spelen op de keeper dit in de hoop dat de tegenpartij dan van slag zou Gerard van de Breemer is het stralende middelpunt van het feestvierende Achterveldse groepje, nadat hij zijn ploeg tegen Barneveld op voorsprong heeft gezet. raken. Dat gmg echter met op om dat trainer Cor Hoogland zijn spe lers hiervoor had gewaarschuwd Een schot op het Barneveldse doel De derby tussen Achterveld en Barneveld emdigde onbeslist 1-1. van Klaas v. d. Heuvel werd door de keeper goed gestopt. In de 28ste minuut kreeg Barneveld een vrije trap toegewezen die door Schoonbeek hard werd inge schoten. Ook nu wist Van de Be dum weer redding te brengen. Bar neveld kwam hierna nog wel en kele malen terug, maar de stand bleef tot aan de rust 0-0. Na de rust weer eenzelfde spel- beeld. In de 20ste minuut gaf Fr. v. d. Pol een pass naar uitblinker Gerard van de Breemer Die nam de bal goed aan, keek goed en zag de keeper van Barneveld voor zijn doel staan. Hij lobte de bal, die in de verste hoek verdween: 1-0. Hierna kreeg Achterveld enige tijd meer ruimte, maar daarna kwam Barneveld weer terug. Via een vnje trap in de nchtmg van het Achterveldse doel, genomen door Schoonbeek, werd de bal van nchtmg veranderd. Hierdoor was de keeper kansloos en had het na kijken. Hierna werd Mannus van Burgsteden vervangen door Cees Voorburg Die kreeg een kans en loste een strak schot op het Barne veldse doel. De keeper stond ech ter op zijn plaats Kort voor het einde van de wed- stnjd moest Corno Kok vervangen worden door Edwin Snijders. Er werden echter geen doelpunten meer gemaakt. LEUSDEN - Na de puntendeling van vorige week (1-1 tegen VVJ), heeft Roda'46 in de thuiswedstrijd tegen het Hilversumse Hoogerheide wederom lelijk misgekleund. Het werd na negen tig minuten matig voetbal 1-1. Coach Wim van der Linden haalde na afloop fel uit naar zijn team. „Dit accepteer ik niet. Wat we vanmiddag hebben laten zien, was bar en bar slecht. Geen inzet, geen concentratie, niets! Achteraf gezien mogen we nog blij zijn, dat we nog een puntje hebben gepakt," aldus de teleurgestelde zaterdag-trainer. Roda'46 en Hoogerheide becon curreerden elkaar in het maken van de meeste en de grootste fou ten. Dat duel emdigde, evenals de wedstrijd zelf, onbeslist. Vong sei zoen speelde het team van Van der Lmden nog weieens een tegenstan der volledig van de mat. Dat is dit seizoen nog niet het geval geweest, zeker in de thuiswedstrijden kun nen de Leusdenaren nog niet over tuigen. Sinds spitsspeler Coen van Dijk hopeloos uit vorm is, presteert de voorhoede ver onder de maat Afgelopen seizoen zette Van der Lmden zijn spits, na eveneens een improduktieve periode, buiten de basisopstelling Nadien scoorde Coen van Dijk Coen van Dijk ..vormcrisis. treffers aan de lopende band en werd ruimschoots (16 doelpunten) topscorer van zijn team Van der Lmden wil voorlopig nog even wachten met een soortgelijke maatregel, daar de Leusdense trai ner het volste vertrouwen m zijn midvoor heeft. Karei Ouwerkerk was na zijn schorsing weer speelgerechtigd en fungeerde zaterdag als linker- vleugelverdediger. Hierdoor bleef Nico Romeijn in het centrum van de verdediging spelen. Na de doel- wissehng verhuisde Ouwerkerk naar de rechtsbackpositie en nam Klaas de Vries de mandekking van de gevaarlijkste Hilversummer over. ACHTERSTAND Na een kwartier spelen keek Roda'46 tegen een 1-0 achterstand aan. Doelman Berry Buunk twijfel de met uitlopen, waardoor een Hoogerheide-speler de bal simpel over hem heen lobte. Van der Lin den wond zich erg op over de te gentreffer ,,Dat doelpunt had nooit mogen vallen Berry verzuimde om resoluut uit zijn doel te komen," oordeelde de Roda-coach Daarvoor had uitblinker Harrie Kersies eveneens een doelpunt op de voet. maar zijn uithaal uit de tweede lijn ketste via de dwarslig ger weer in het veld. De midden velder speelde een uitstekende wedstrijd. Zijn goede spel werd halverwege de eerste helft be kroond. Hij kopte de bal uit een corner van Harrie Settels binnen 1-1. nald de Haas halverweae voor Ton Kaspers binnen de lijnen kwam. De linkerspits bediende Coen van Dijk meteen met een voorzet op maat, maar zag zijn kopbal door de keeper gestopt. Even later kop te de Roda-spits uit een corner van De Haas de bal op de lat. Over het algemeen toonde Roda'46 dermate weinig inventiviteit, dat de verdedi ging van Hoogerheide zelden in gevaar kwam. De gasten counter den in de slotfase gevaarlijk, echter ook zij kwamen niet meer tot tref fers. LEUSDEN/ACHTERVELD - De negende ronde van de voetbalcompetitie leverde voor Roda en Achterveld winst, noch verlies op. De za terdag kwam, enigszins te leurstellend, niet verder dan 1-1 tegen Hoogerheide, terwijl de Roda-zondag en Achter veld tegen respectievelijk WZA en Barneveld met 2-2 en 1-1 genoegen dienden te nemen. Voor Roda-zaterdag was er dui delijk sprake van een misser. Te gen het als zevende geklasseerde Hoogerheide had zeker op eigen terrein gescoord moeten worden om de aansluiting met de koplo pers in ieder geval veilig te steÜen. Nu betekende de puntendeling in feite verlies, omdat Musketiers en Eemdijk geen fout maakten. Mus ketiers, dat m WJ weer een con current opruimde, heeft nu een voorsprong van vijf punten op Roda en dat is een flinke kloof. Roda en WJ werden overigens dit week einde voorbijgestoken door Velox, dat met 3-1 zegevierde over het sterk terugvallende Bloemen- kwartier. Hercules moest thuis in Eemdijk de meerdere erkennen (0-2), waar mee de Eemdijkers hun voortreffe lijke debuut in de Hoofdklasse on derstreepten. SOVA'54 is dit seizoen nog niet vaak uit de slof geschoten, maar als dat een keer gebeurt, gebeurt het ook goed. In Amersfoort ruimde men WA'71 met 5-1 uit de weg, waarmee de positie in de Hoofd klasse een fractie beter werd. Vei lig zijn de Amersfoorters echter nog lang met. Voor Veluwse Boys is de situatie zo langzamerhand hopeloos aan het worden. De ploeg heeft pas twee punten en ging zaterdag met liefst 6-0 over de knie bij de Veen- sche Boys. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) Hercules - Eemdijk 0-2 Musketiers - WJ 2-0 Roda'46 - Hoogerheide 1-1 SOVA'54-WA'71 5-1 Veensche Boys - Veluwse Boys 6-0 Velox - Bloemenkwartier 3-1 Stand Hoofdklasse (zaterdag) 1 Musketiers 9-17 2. Eemdijk 9-14 3. Velox 9-13 4 WJ 9-12 5. Roda'46 9-12 6. Bloemenkwartier 9-10 7 Hoogerheide 9- 9 8. Veensche Boys 9- 7 9. WA'71 9- 4 10 Hercules 9- 4 11. SOVA'54 9- 4 12. Veluwse Boys 9- 2 DERBY In de eerste klasse zondag hand haaft Roda zich nog steeds m de sub-top. Weliswaar moesten de Leusdenaren na het gelijke spel tegen WZA (2-2) de derde plaats overdoen aan EMM, dat in punten gelijk kwam met de Leusdenaren, maar nog een duel tegoed heeft. De Hilversummers bleven redelijk eenvoudig overeind in Blaricum, waar BW31 met 0-3 in het stof beet. Achterveld blijft en tot nu toe zonder succes, aansluiting zoeken met de eerste vijf uit het klasse ment. Na het gelijkspel in de derby tegen Barneveld staan de Achter- velders nu op een zevende plaats, maar ook met een wedstrijd n\ der gespeeld dan het gros van rest van de ploegen. Koploper BFC verspeelde, genoegen van de concurrent een punt tegen Zuiderzeevoge Naarden, dat zelf met 1-2 overej bleef bij Veensche Boys, wreef j vergenoegd in de handen en de achterstand tot één verhesp slinken. Voor Olympia'25 was na de winst vorige week op Acht veld, geen nieuw succes weg- legd. In de belangrijke ontmoej met Kockengen, waann de r0 lantaarn op het spel stond, b!« Olympia waar het was: op de h ste plaats (1-0). Uitslagen eerste klasse (zondag) BFC - Zuiderzeevogels BW31-EMM WZA-Roda'46 Kockengen - Olympia'25 Achterveld - Barneveld Veensche Boys - Naarden '79 Stand eerste klasse (zondag) 1. BFC 2. Naarden'79 3. EMM 4. Roda'46 5. Veensche Boys 6. WZA 7 Achterveld 8. BW31 '9. Zuiderzeevogels 10. Barneveld 11 Kockengen 12. Olympia'25 LEUSDEN - De wedstrijd tussen WZA en de Roda-zondag is uitgegroeid tot een echte derby, die weliswaar zelden groots was, maar die de kijkers waar voor hun geld bood op het nagelnieuwe complex van de Amersfoorters in Schothorst- Noord. Er vielen vier treffers te genieten, die gelijkelijk over de partijen en de speelhelften werden verdeeld. De wedstrijd kreeg daarmee een uitslag die het verdiende: 2-2. De uitgangspunten voor de wed strijd van zondag waren duidelijk: Roda verwierf zich in de acht voor gaande duels een plaats in de kop groep en wilde die positie vasthou den, terwijl WZA een moeilijke competitiestart doormaakte en pas de laatste weken op dreef raakte. De Amersfoorters werkten zich in middels op tot een goede midden moter. Het was dan ook met meer dan logisch dat beide ploegen wat behoudend aan de wedstrijd be gonnen Het spel concentreerde zich daardoor voornamelijk ter hoogte van de middencirkel. Roda leek vooral in de ope ningsfase met zo nodig te hoeven. En men had wel argumenten om voor een dergelijke benadermg van het duel te kiezen. Achterin ontbrak Meindert Vlugt (schorsing, na rode kaart tegen Achterveld), en dat betekende toch een gevoeli ge aderlatmg. Ruud Maas posteer de daarom Hans Heymen op de libero-positie, terwijl de vleugels door de in de basis teruggekeerde Hame Oussoren (rechts) en Dick van 't Klooster (links) onschadelijk gemaakt dienden te worden. Tot ongeveer een kwartier na het eerste fluitsignaal kon Roda zich van dit concept blijven bedienen. In die eerste vijftien minuten waren geen van beide ploegen echt ge vaarlijk geweest, maar bij de eer ste de beste echte mogelijkheid van WZA was het wel raak. De gelanceerde Amersfoortse spits passeerde Roda-doelman Hans van Bekkum feilloos en dwong de Leusdenaren met het doelpunt uit hun schulp te komen. Vanaf dat moment kon er een echte wedstrijd ontstaan, waarbij de stnjdende partijen alle schroom van zich wiepen. Roda ging op jacht naar dé gelijkmaker en die liet niet lang op zich wachten. Een inzet van John Jansen met het hoofd kon door de keeper niet goed ver werkt worden, waarna Remco Bos man de rebound benutte om de gelijkmaker te laten noteren: 1-1. Niet lang daarna leek WZA toch weer de leiding te zullen gaan ne men. In het Leusdense strafschop gebied beroerde Harrie Oussoren de bal onbedoeld met de hand, een overtreding die door de ovengens uitstekend leidende scheidsrech ter met een penalty bestraft werd. Hoewel de man m het zwart for- Jaap Zweinenberg...invaller. meel in zijn recht stond, vroeg men zich links en rechts af of de leids man met naar een al te zware straf greep. Alle discussie ten spijt, kon WZA zich logischerwijs met erg druk maken om de strafschop, die gewoon genomen moest worden. De voorzienigheid bleek de twijfe laars aan de juiste beslissing van de scheidsrechter goed gezind: de penalty werd gemist en Roda bleef een achterstand bespaard. Voor de veldwisseling berustten beide ploegen in de stand, zoals die op dat moment het scorebord sierde. Na het verstrijken van de eerste drie kwartier was het dan ook nog steeds 1-1. STREEP Maar ook na de hervatting tover den de strijdende partijen een aantrekkelijke wedstrijd op de mat. Men schuwde de aanval niet en bij vlagen werd er leuk gecom bineerd. Na tien minuten leidde één en ander tot een juweel van een doelpunt van WZA. Door een dieptepass, die over Hans Heymen de vleugelspeler van WZA be reikte, werd de defensie van de bezoekers uiteengerafeld. De Amersfoorter rukte op tot de ach terlijn, maar in plaats van zelf door te gaan, besloot de WZA-er de bal terug te leggen op de aanstormen de spits, die de bal vanaf de punt van het zestienmeter gebied als een streep in de touwen joeg. Doel man Hans van Bekkum had slechts het nakijken: 2-1. Diezelfde Hans van Bekkum voorkwam korte tijd later dat Roda verder op achterstand kwam. Met een fabelachtige reactie maakte de Leusdense doelman een inzet van een Amersfoortse aanvaller, die onverklaarbaar vrij voor de goalie opdook, onschadelijk. Na een scrimmage, die ontstond door be grijpelijke paniek in de Roda-de- Heymen.gelegenheids el l). V on fensie, trof de bal uiteindelijk de lat, voor er bij de Roda-aan! opgelucht ademgehaald kon den. Daarna begonnen de Leusd ren toch wat druk op de ket< zetten, op jacht naar de gelijl ker. Men kreeg WZA ïndeg: en omdat de WZA-achterh< de doelman incluis, geen al te ke indruk kon achterlaten, leek treffer tot de mogelijkheden tc horen. In de twintigste kreeg Roda inderdaad, waai recht op meende te hebben Invaller Jaap Zweinenberg, Ronnie Burgsteden was kc vervangen en die in het restar JSE de wedstnjd een goede in! eb achterliet, stuurde Peter Kruj een boodschap. Knijf plaatst! bal strak voor het doel, waai! keeper zijn onzekerheid nog bevestigde door de bal los te 1 Hans Vrijhoef liet zich het bi kansje met ontnemen en scha k gelijkmaker binnen: 2-2. Hierna kregen beide plo nog een aantal goede mogeli; den, waarbij de onpartijdige schouwer ich niet aan de ir kon onttrekken dat als Roda wat minder snel met een gelijl tevreden had gesteld, er we meer in het vat zou hebben ten. Men koos echter voor res en dat leverde één punt op beide partijen. Gezien het ver de spel en de veldverhoud een uitslag waar een ieder i kon vinden. it z 1 kat* ze th et f vóc da kei w Harrie Kerssies...gelijkmaker Het doelpunt bracht niet de ver wachte ommeker. Integendeel. De Leusdenaren blonken uit in het ge ven van foutieve passes en gaven Hogerheide «die gelegenheid om naar hartelust te counteren. De li nies sloten in het geheel met aan, terwijl ook de communicatie slecht verliep. In de tweede helft leken de Leus denaren de toeschouwers een aantrekkelijker spelletje voorte schotelen, maar na een agressief openingsoffensieve) was de accu alweer snel leeg. Roda'46 had het zelfs aan rechtsback Klaas de Vries te danken da het niet op achter stand werd gezet De flankverdedi ger haalde na een kwartier spelen nog net met een sliding de bal van de doellijn, nadat de gehele Roda- defensie incluis Berry Buunk was uitgespeeld Libero Fokko van Leyenhorst leidde zo zwak. dat hij meer een gevaar dan een rustpunt voor zijn verdediging was. Maar ook aanva- lend was het droevig gesteld. De buitenspelers Wout Buennk en Harrie Settels konden niet impone ren, waardoor Coen van Dijk het zonder steun van de flanken moest doen De spits moet opgelucht adem hebben gehaald, toen Ro- i>e< die me ntaz «lei )-ka 'onc m osol ïr n LEUSDEN - Wat door insiders vooraf als een behoorlijke klus werd bestempeld, bleek vrijdagavond tijdens de jaarvergade ring van Roda'46 een simpel hamerstuk. Zonder veel ophef ga ven de leden van de Leusdense voetbalclub het nieuwe bestuur onder aanvoering van Pim Bosman het groene licht om de struktuur van Roda'46 in een ander jasje te steken. En dat was voor het Roda-bestuur in de nieuwe samenstelling een prima opsteker om direkt bij de start vol gas op de ingeslagen weg door te gaan. stuur kon doen, was pnonteiten stellen Niets meer en mets min der", aldus de Roda-praeses in woorden van gelijke strekking "Het bestuur wil echter het verle den zo snel mogelijk vergeten door met z'n allen, Roda'46 in al zijn geledingen op een positieve mamer vooruit te kijken Of dat nu kwam door de duide lijke uitleg van waarnemend voor zitter Hein Thuys en Pim Bosman aan het begin van de praatavond, valt moeilijk te zeggen Zeker was wel dat er bij Roda'46 op. het be stuurlijke vlak iets moest gebeu ren om problemen, die zich in het voorbije seizoen aan de lopende band voordeden, in de toekomst te voorkomen. Voorzitter Hem Thuys blikte in zijn openings woord terug op de bestuurlijke cnsis waann Roda'46 verkeerde "Het enige wat het afgeslankte be- ZAKELIJK Om een club als Roda'46 met dne afdelingen in goede banen te lelden en op een hoger mveau te knjgen, heb je een zakelijker be stuur nodig", zette Pim Bosman uiteen bij de presentatie van de nieuwe organisatie. Naast de be heerscommissie (kantine e.dal gemene zaken (evenementen e.d.), waarvan de voorzitters zit ting hebben in het algemeen be stuur. is het voetbalbestuur onder leiding van Hem Thuys het meuwe fenomeen bij Roda'46 Hier wordt het (voetbal)beleid gemaakt door onder meer voorzitters van de drie afdeligen met als doel de Leus dense voetbalclub zo snel moge lijk op een hoger peil te brengen, zowel presentatief als recreatief. De beleidsplannen die hier ge smeed worden hebben dus alleen betrekking op het voetbal in de ruimste zin van het woord Organi satorische zaken van algemene aard, komen alleen bij het alge meen bestuur aan de orde, dat ge vormd wordt door Pim Bosman (voorzitter), Rob Burger (secreta ris), Cees Reemst (penningmees ter). Hessel de Ruig (beheerscom missie) en Hein Thuys (voetbal- bestuur). De functie van voorzitter algemene zaken is nog (tijdelijk) vacant Roda staat dus aan de vooravond van een rueuw bestuurlijk tijd perk, dat binnen afzienbare tijd sportief succes moet opleveren Want zo unaniem de leden ak koord gingen, zo is men ook van mening dat uit een club als Roda'46 met zo'n omvangrijke jeugdafdelig en fraaie accommo datie meer te halen moet zijn "Met z'n allen moeten we dan ook keihard aan de slag om dat doel te bereiken", aldus Pim Bosman in zijn slotwoord. Aan het begin van de avond werd een minuut stilte in acht genomen voor de in augustus overleden H Bransen sr een van de opnchters Consul K Bijkerk werd tijdens de vergadering tot lid van verdienste benoemd Koen Bijkerk (lid v ste).

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6