Leusdenaar presenteert 'tegenrapport' voor bouwplannen muziekschool E St .Jozef-school bestaat 75 jaar ^vandaag in Se leusder krant- "UI lommissie staat 'niet afwijzend' tegenover huidige plannen leusiflei* krant Schrijfavond Amnesty Bijeenkomst landbouwgenootschap Toyota KEISTAD B.V. SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden eestelijkheden begonnen met optocht AUTO EEMHAVEN MITSUBISHI DEALER Lezers service Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 5 NOVEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 53 (Van de redaktie) LEUSDEN - 'In beginsel staat u niet afwijzend tegenover de nieuwbouwplannen van de muziekschool, voor zover het gaat om aspekten van ruimtelijke ordening.' Dit conclu deerde wethouder Joost de Jongh (WD) dinsdagavond tijdens een vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OW/RO) die werd ge houden in het gemeentehuis. Nauwelijks was hij echter uitgesproken of Harm Offereins merkte op: 'Maar we willen wel een eerlijk advies hebben over het tegenrap port wat de heer Tolboom ons overhandigde.' Dit rapport, getiteld 'Tegenrap- prt; betreffende de muziek- :hool', werd aan het begin van de ihandeling van het betreffende [endapunt aan de aanwezigen uit- ireikt door de opsteller ervan, de lusdenaar G.J. Tolboom. Hij erkte op, dat hij het rapport heeft pgesteld namens zijn moeder, evrouw C.J. Tolboom-Verhoef ii de Zwarteweg. Zij was zelf niet de vergadering aanwezig. In :n telefoongesprek verduidelijkt Tk ben op leeftijd, en lichamelijk et meer helemaal gezond. Daar- kan ik mezelf niet meer be- oeien met de plannen die de ge- eente met de muziekschool heeft, ijn zoon doet dat daarom voor Ze benadrukt: 'Wel wil ik zeg- n, dat ik erg ongerust ben over plannen.' «GERUSTHEID Wat die ongerustheid precies in houdt, blijkt uit het 'tegenrapport'. Het is 29 pagina's dik en bevat be halve tekst ook illustraties over bij voorbeeld de lokatie en de isolatie van de school, de technische om schrijving van de huidige verbouw plannen en veel cijfers. Het begint met een korte beschrijving van de geschiedenis van het gebouw. Dan volgen een aantal bezwaren. Eerst wordt de lokatie onder de loep genomen. Er wordt opge merkt, dat de school 'een flink stuk' wordt verplaatst en dus het gezicht van de wijk zal veranderen. Dan staat er: 'Er wordt over een muziek school gepraat, maar er is ook een uitvoenngszaal geprojekteerd, waarin ongeveer honderdtien per sonen kunnen. Deze zaal heeft mets met een muziekschool te maken.' De schrijver is bang, dat het ge bouw in de toekomst 'in bruikleen' zal worden gegeven aan 'andere sociaal-culturele doeleinden die nog meer overlast bezorgen voor de omwonenden'. Ep Oostra (D66): '...kompliment voor tijd, moed en moeite. Ook wordt de geprojekteerde parkeergelegenheid aan de orde gesteld. De m- en uitgang ervan zou voor het publiek niet te vinden zijn, omdat deze niet aan de Eikenlaan, maar aan de Zwarteweg zou moe ten komen. Het rapport stelt: 'Dus de in- en uitgang moet op de Ei kenlaan komen, met een duidelijk parkeerbord 'Muziekschool'.' Het schrijven vervolgt: 'Het geprojek teerde aantal parkeerplaatsen (23 - red.) zijn voor een muziekuitvoe ring of andere aktiviteiten absoluut te weinig.' De wijk zou dus kunnen gaan lijden onder parkeeroverlast. ACHTERVELD - In verband met het 75-jarig bestaan van de Jozefschool in Achterveld is het de hele week feest in de hooi. Het feest werd maandagmorgen begonnen met een tocht door het dorp. Hieraan werd door alle leerlingen deel nomen. De kinderen hadden alleen een oiwerp bij zich waarmee zoveel gelijk lawaai kon worden ge lakt. Na afloop van de optocht irden ballonnen op gelaten. De leerling, wiens ballon het verste komt kreeg een pnjs. In de middag werd de school versierd. Dinsdag middag vond een spelmiddag plaats. De leerlingen kwamen allen Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage ■"Iks van 9 00-12 00 uur en var. 14 00-17 00 uur geopend 1 Zaterdags gesloten Ook de voorgenomen isolatie van het gebouw kan geen goed keuring van de heer Tolboom weg dragen. In een technische uiteen zetting wordt gesteld, dat deze ge luidsisolatie 'absoluut onvoldoen de' is. Daar zou bijkomen, dat het gebouw als 'een magneet' werkt op 'geluidsproducerende activiteiten'. De conclusie is: 'meer geluid soverlast'. De zwakste schakels in het ver bouwplan zouden de ramen zijn. Ook de uiteenzetting hierover is vrij technisch. De opsteller heeft met alleen moeite met de geluidsi solatie, maar ook met 'de klimaat beheersing'. In verband met het binnenshuis houden van het geluid, zullen de vensters namelijk niet open kunnen. De heer Tolboom schrijft: 'Wanneer de klimaatbe heersing zo blijft, dan kan op mooie zomerdagen de temperatuur oplo pen tot minstens 35 graden Celsius, en 40 graden Celsius wordt mak kelijk gehaald.' Volgens hem zou den er onder meer 'een luchtbe handelingsunit en een koelsectie' in het gebouw moeten worden ge plaatst. De verbouw van de mu ziekschool zou alleen al hierdoor volgens de opsteller 125.000,- meer kosten. Hij merkt erbij op: 'Het klimaatbeheersingssysteem dat ik voorstel, is uiterst minimaal.' EIGEN VOORSTEL De schrijver laat het echter niet bij kntiek op de plannen van de muziekschool. Hij komt namelijk met een eigen voorstel op de prop pen. Het luidt: 'Laat de muzièk- school voorlopig op de oude plaats zitten, zonder kosten te maken, en projecteer de me uwe muziek school alsnog bij het H.S.G-ge bouw (het gebouw van de Hogere School voor Gezondheidszorg aan de Larikslaan - red.), op de plaats van de gymzaal en het vrije stuk grond aan de zuidkant daarvan.' De heer Tolboom schnjft, dat hij over dit plan op maandag 2 novem ber een gesprek heeft gevoerd met de direktnce van de H.S.G. Die zou hem hebben verteld, dat de gym zaal met meer m gebruik is, en dat zij bereidt is te praten over de ver koop van zowel de grond als de gymzaal. Hij concludeert: 'Dus ga praten. Sloop de gymzaal in zijn geheel. Plaats een volledig meuw gebouw.' Bovendien zou zijn 'tegenvoor stel' financieel aantrekkelijker zijn dan het voorliggende. Uit een 'kos tenplaatje' dat hij bij het rapport heeft gevoegd, komt een totaal voordeel te voorschijn van 333.000,-. Hij omschrijft zijn idee als volgt: 'Bouw met op de traditio nele wijze, maar bouw het als een bedrijfsgebouw met een stalen kooikonstruktie.' Dat zou goedko per zijn, 'en zeker net zo mooi' Alles zou verder gelijkvloers moe ten worden gebouwd. Behalve dat lit goedkoper is, heft het een pro bleem op, dat de heer Tolboom elders in het rapport signaleert. Hij schrijft: 'Het gebouw dient toegan kelijk te zijn voor gehandicapten In verband met de twee bouwlagen van de huidige muziekschool mis ik in de verbouwplannen een lift in stallatie voor rolstoelgebruikers.' Deze installatie zou 45.000,- moe ten gaan kosten, althans volgens een prijsopgaaf van een fabrikant Deze kosten, maar ook kosten voor geluidsisolatie hoeven in zijn plan niet te worden gemaakt. Hij merkt op: 'Op deze locatie hoeft men het gebouw met zo sterk te isoleren en er kan een raam wor den opengezetDe plaats aan de Larikslaan zou dus de genoemde 'luchtbehandelingsunit met de koelsectie' overbodig maken. Aan het eind van zijn 'tegenrap port' voert de heer Tolboom nog twee argumenten voor zijn voorstel aan. Hij schrijft daar: 'Er hoeft geen parkeerruimte te worden aange legd, want die is reeds aanwezig Maak van het gebied waar de mu ziekschool nu staat, woongebied.' Dinsdagavond voegde hij daaraan toe: 'Laat er vrije sektor-woningen bouwen. Die gaan als warme broodjes.' EERSTE REACTIE De eerste reactie van wethouder De Jongh op dit 'tegenrapport' was, dat het zich niet leende voor een direkt antwoord. Hij stelde voor om vervolg op pagina 5 verkleed als cowboy of Indiaan(se) naar school. Zij kregen een bon nenboekje en elke bon gaf recht op deelname aan een van de spelen. Zo konden de kinderen schieten met pijl en boog, goud zoeken bal len gooien enz Er was ook een film en een poppenkast. Ondanks deze feestelijkheden worden er ook nog een aantal uren normaal les gege ven. 'Wild West' in de St. Jozefschool. Gezien de vrohjke gezichten zal het er met echt 'ruig' aan toe zijn gegaan. DISCO Woensdagavond was er een dis co m de school. De leerlingen van groep 3 t/m groep 8 mochten bij deze disco aanwezig zijn. De leer lingen van de laagste groepen mochten eerder naar huis. Donder dagmiddag zullen er twee films worden vertoond. Een film is voor de groepen 1-5 en een film voor de groepen 6-8. Wat er vrijdagmiddag gebeurd is nog een verrassing. Voor de oud leerlingen is er een een disco in „Ons Gebouw" Gra tis kaarten voor deze disco kunnen worden afgehaald bij boekhandel Vos, 't Hoekje. Zaterdagavond moet het grote klapstuk van de (eestelijkheden begonnen maandagmorgen met een optocht. De mars werd met muziekinstrumenten geleid. Maandagavond 9 november wordt de maandelijkse schrijf avond gehouden in de Chr Basis- scnooi L>e briruc, uijsteroeslaan a4 1 Men is vanaf half acht tot negen uur welkom. Er wordt dit keer ge schreven in het kader van de na- jaarsaktie die als thema heeft: „Langdurige gevangenschap" Voorbeeldbrieven liggen klaar. Of het helpt, weten wij niet, niet schrij ven helpt zeker met. Leusdens postkantoor knjgt riant en modern onderkomen pag. 3 Aanleg van gasleidingen pag. 3 Stabiel weer in Leusden pag. 3 Van Schoonhoven b.v. moet voor 1 januari 1988 weg zijn van gratis terrein pag. 5 Leusdense presenteerde dichtbundel „Balanceren op de rand" pag. 7 Nederlandse Christenvrouwenbond bestaat 25 jaar pag. 7 LHV op snelheid langs Eendracht pag. 9 AZPC te sterk voor Haaien-dames pag. 9 De Jong bedreigt koploper tijdens bowlinguurtje pag. 9 BCL wacht nog steeds op eerste punt pag. 11 Koploper Over 't Net blij ft TTCL opnieuw de baas pag. 11 Service pag. 13 Weekenddienst huisartsen: Telefoon 033-944600 LEUSDEN - Het Utrechts Landbouw Genootschap (U.L.G.) houdt dins dag 10 november een bijeenkomst m 'De Til', Hamersveldseweg 30. Tijdens die vergadering worden twee voordrachten gehouden. De eerste spreker is de heer ing.M Visser van Rabobank Ne derland, Agrarisch Kredietadvi seur van het Regiokantoor m Haar lem Deze lezing gaat over 'Actuele aspecten van de agrarische finan ciering, toegespitst op het werkge bied Leusden-Achterveld'. Verder komen de verwachtingen van de Rabobank aan de orde met betrek- lang tot de toekomstige ontwikke lingen. De voordracht duurt onge veer veertig minuten. Aan de orde komen zowel de produktie-techni- sche als de financiële aspecten van het onderwerp. Na hem komt de heer P.F.M. Bu- ters, notaris in Leusden, aan het woord. Ook hij zal veertig minuten aan zijn onderwerp besteden. Dat luidt als volgt: 'Privaatrechtelijke aspecten van bednjfsoverneming/ bedrijfsopvolging" Hij zal ook de erfrechtelijke en fiscale aspecten ervan belichten. Van de Rabobank Achterveld en de Rabobank Leusden zijn verte genwoordigers aanwezig. Het be treft de heren H. Vermeulen (di- rekteur) en D.J. Kranenburg (hoofd Commerciële Zaken) namens die van Achterveld, en de heren P. Nap (hoofd Commerciële Zaken) en A.C. Thomassen (hoofd Verzeke ringen) namens de Leusdense bank. Degenen die op de vergadering komen, krijgen begin december een brochure toegestuurd over "Be drijfsovername en Bank'. Dit epistel bevat de jongste informatie over het onderwerp. (advertentie) feestweek worden. Dan zal m een grote tent op het terrein van Jan Rutte een reünie van oud-leerlin gen worden gehouden. Ongeveer 1500 deelnemers hebben zich in middels aangemeld. Op de avond zelf zullen er geen kaarten meer worden uitgegeven. Het feest zal zondag worden afgesloten met het Frühshoppen tussen 12.00 en 16.00 uur in de grote feesttent. Het is voor iedereen toegankelijk. Dus niet al leen voor de oud-leerlmgen maar ook voor de overige belangstellen den. De entree is tot 12 jaar 1,- en daarboven 2,50. Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 Hogewag 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel. 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel nr. 03420-94206. mazda-servicedealer V00B LEUSOEN 0PEM,N0STU0ENr^^W1J FLU°aEF00N OSF630 m jftPftNSE MERKEN Tegenrapport dissonant V

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1