teusdens postkantoor krijgt iant en modern onderkomen leusden krant: Aanleg van gasleidingen Geschiedenis .G.A. Succesvol 'De Doelen' obbieskoop leusder krant Babybeurs 'Pinkeltje' Auto gestolen Sinterklaasviering Stabiel LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Leusden Achterveld DONDERDAG 5 NOVEMBER 1987 plaatselijk nieuws 3 LEUSDEN - Het nieuwe postkantoor in Leusden is in alle opzichten een volwaardig postkantoor. Zowel in de PTT hiërarchie, als in de uitvoering van het gebouw, waarin veel extra's zijn verwerkt. Het centraal in Leusden geves tigde postkantoor aan de Mulderij zal met ingang van vrijdag 6 november om 15.00 uur open gaan voor het publiek. Zowel de bezoekers als de werknemers van de plaatselijke PTT afdeling, kunnen gebruik maken van een ruim gebouw. Het nieuwe postkantoor bevat loketten, een telefooncel (met =1 en stoeltje) binnen en een van buiten, dag- en nacht te berei- n, 340 postboxen, tegen twee- ,derd tot nu toe, een postsorte- gs afdeling en een overdekte mnenplaats" waar de postauto's ider ..burenhinder" kunnen la- jen lossen. Het nieuwe gebouw gehandicapten-vriendelijk" met >de automatisch openende deu- en zonder drempels. IEUWE SNUFJES n het nieuwe postkantoor zijn een aantal meuwe snufjes aange bracht die voor PTT-kantoren in Nederland meuw zijn en waarmee de PTT „heel voorzichtig" gaat be ginnen. Voor de vier loketten in de „ontvangstruimte" is een marke- ringslijn aangebracht. Daarachter dient men te wachten zolang men nog met aan de beurt is. Ter hoogte van die markeringslijn staat tussen twee loketten een schrijflesse- naartje. Op deze twee lessenaar tjes, de eerste die in Nederland in een postkantoor geplaatst zijn, kan men zijn girocheque alvast uit schrijven. Wie pakjes of pakketten post wil afhalen of verzenden, zon der dat daar geld aan te pas komt, kan zich vervoegen bij het loket dat tussen de postboxen in de entree hal van het postkantoor is aange bracht. Achter dit loket zal iemand constant aanwezig zijn, die de post pakketten direkt in een container kwijt kan en klaar kan zetten voor de postauto. Die container zal de wanden van het postkantoor met snel beschadigen, want door de hele gang zijn dikke rubber stoot- randen aangebracht. De postauto's en de meeste auto's van het perso neel rijden het gebouw binnen, naast de carwash van het benzine station. De toegang daar komt uit op een grote overdekte binnen plaats. POSTSORTEREN Tot nu toe werd het sorteren van de post in Leusden in een veel te kleine ruimte „ergens achterin de Hamersveldse weg gedaan". De postsorteerders krijgen nu een zeer riante ruimte. De post be- twee schrijftafeltjes voor de loketten zijn met alleen een novum Leusden, maar ook voor Nederland. Ze zijn er 'igezet om klanten de gelegenheid te geven om bijvoorbeeld cheques in te vullen. stemd voor de gemeente Leusden wordt in Utrecht door de APS (Au tomatische Post Sorteerder) op wijk-postcode nummer gesor teerd. Vandaar gaat de post naar het hoofdpostkantoor m Amers foort waar een grove selectie volgt op wijk. In Leusden heeft iedere sorteer der een wijk waarvoor hij de post op volgorde van straat sorteert in de vakjes. Vervolgens zet hij de post van iedere straat m rekjes op nummer, bundelt per handzame hoeveelheid en de post kan be zorgd worden. Wie, met z'n klas, dit proces eens wil bekijken kan daar voor contact opnemen met de heer A. S. Wouterse. PERSONEELSVOORZIENIN GEN Het zal iedereen, die het nieuwe postkantoor bezoekt, onmiddellijk opvallen dat het personeel meer ruimte en comfort tot haar beschik king heeft gekregen in het nieuwe gebouw. De direkteur heeft een eigen kamer, waann net als m de aparte spreekkamer voor klanten die een privé-gesprek willen, kurk-parket op de vloer ligt In de rest van de werkruimte ligt ook kurk maar onderscheid moet er zijn, al is het maar in het motiefje. De administratieve benodigdhe den staan buiten zicht opgeborgen, zodat de kantoorruimte een beetje leeg, maar ordelijk oogt. Het hele gebouw beschikt over air-condi- tion. De ongeveer vijftig man, en vrouw, personeel krijgt de be schikking over een ruime kantine, waar een flinke keuken in staat. OUDE GEBOUWTJE Het oude gebouwtje zal verdwij nen. Het is eigendom van de PTT en is, volgens postkantoor direk teur A. S. Wouterse te koop. Er zijn plannen om de ruimte die vrijkomt zodra het gebouwtje verdwenen is, te bebouwen met aanleun-wonin- gen die dan bij het aangrenzende bejaarden-complex „Het Hamers- veld" horen. De voorzijde van het nieuwe postkantoor aan de Mulderij. Onder auspiciën van het Bureau Geschiedschrijving van de PTT stelde de heer A. S. Wouterse, direkteur van het postkantoor in Leusden, een overzicht van de geschie denis van het PTT gebeuren in Leusden, beschikbaar. Hierbij een verkorte versie van zijn overzicht, waarvan het totaal een plaatsje verdient in de archieven van de Gemeente en/of de Historische Kring. voor 1868: De postkoets Mun- ster-Arnhem-Amersfoórt volgt haar route over de oude Go- weg (nu Postwegj-Santbnnk- onder Snorrehoef en Asschat. 1851 Bestelhuis m centrum ge meente Hamersveld 22-10-1868: Vestiging hulp postkantoor. 1919De heer R. van Keulen volgt postbesteller de heer Ka merbeek op, als enige postbo de m de gemeente Hamers veld. 28-4-1920: Vestigmg van hulp telegraaf-telefoonkantoor. 16-7-1924: Hulppostkantoor wordt postkantoor, resone rend onder Amersfoon. De postbestellmg gebeurd vanuit Hamersveld. 13-7-1931: Indienststelling van de automatische telefooncen trale. 1-3-1933: Hamersveld krijgt post-telegraaf en telefoonkan toor met telegrambestellmg. Postbestelling vanuit Amers foon. 13-7-1939: Opheffing plaatse lijk telefoonnet en postkan toor. 1-11-1945: Vestiging poststa tion zonder bestellmg. 15-9-1970: Dne-cijferige tele foonnummers worden door er een 1 voor te plaatsen viercij- feng. Netnummer van Ha mersveld (03496) wordt 033 (Amersfoon). 9-7-1971: Loco-burgemeester W. A. Zandbrink opent het meuwe „postpaviljoen" aan de Asschatterweg. Kosten 78.000,-. Oppervlakte 156 vierkante meter, vijf maal zo groot als de oude vestiging. Twee loketten, maar voorlopig slechts een in gebruik. 6-11-1987: Burgemeester A Pams opent het meuwe post kantoor, Mulderij met soneer- en bestelafdeling, inpandige laad- en losmogehjkheid. OPENINGSAANBIEDING Ter gelegenheid van de opening biedt de PTT iedere bezoeker op vrijdag 7 november een attentie aan. Bovendien ontvangt iedereen die tussen 6 en 20 november een girorekening, groei-pennie-junior blauw, rente-plus of sterrekening opent met minstens 50,-/'ƒ 7,50 extra. Hetzelfde geldt voor mensen die voor minimaal 1000,- rente certificaten kopen of een spaar boekje regelen. OPENINGSTIJDEN Met de oepning van het nieuwe OTTERDAM - De dertig leden inde Vocal Group Amersfoort, ".A.) onder leiding van Bert Ee- stond zaterdag op het podium le Grote Zaal in „De Doelen" in erdam. Zij vergastten daar de wezigen met een kort optreden le hun bekende close-harmo- tijl. ooraf had de waarnemend rzitter van de Koninklijke Bond Zang- en Oratoriumverenigin- (KBZON) ieder een welkom geheten op deze feestdag, die werd gehouden vanwege het 100- jang bestaan van deze bond. Tien tallen koren waren reeds m alle vroegte naar de Maasstad getrok ken om daar een bijdrage te leve ren aan deze zogenaamde „jubel dag" van de KBZON. De diverse optredens in de Gro te Zaal van „De Doelen" werkte kennelijk zeer inspirerend op de Amersfoortse Vocal Group. Bert Eerden en zijn mensen wisten ook m een tweede enthousiast optre den, ditmaal in de Feestzaal van het Doelencomplex, de toehoorders te boeien met een afwisselend pro gramma. Na de uitvoeringen m „De Doe len" stond iets geheel anders op het programma, namelijk een bezoek aan een museum m Gouda. De volgende activiteit van de (V.A.G.) is medewerkmg verlenen aan een zogenaamde amateurdag die gehouden wordt op 19 decem ber in Cultureel Centrum „De Flint", Comnckstraat 60 in Amer- foort. Deze dag vindt plaats ter ge legenheid van de opening van het Hoofdkantoor van de Bondsspaar bank m Amersfoort. SDEN - Zaterdag 7 november een zogenaamde hobbies- p gehouden in het schoolge- w van Openbare basisschool "t Palet', Willem de Zwijgerlaan 1 in Leusden-Zuid. Van 10.30 tot 16.00 uur zijn in drie schoollokalen diver se hobbys te zien, en kunnen werk stukken worden gekocht. Op deze verkoopexpositie is nogal wat te zien, zoals tiffany, klokkenbouw, Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd ^edaktle-secretariaat; Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tol uiterli|k maandagmiddag 12 00 ugr voor «l donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur tedaktie en administratie: (anloor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op ierkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per /aar. 33.90 per hall ;aar. 17 20 per kwartaal klachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 iur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op net onze hoofdagent bezorging (dinsdd^n donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt ipnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u 'abestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 071441, t.n.v BDU B V te Barneveld, n«t djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, lummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor •eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling mtvangt u de gewenste foto('s) thuis. E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'antenkombinatie te Barneveld. hoefnagelfiguren, corndollies, poppen, speelbeesten, wenskaar ten, kerstversieringen, droog bloemdecoraties, aquarellen, ori gami, vliegers, sieraden van per spex, plooiing van mutsen, weving van Zweedse matten, Amerikaans patchwork, volksschilderkunst, en allerlei brei-, haak- en borduur werk. Het geheel wordt opgeluis terd met muziek. Bibliotheek 'De Boekenmolen' uit Leusden-Zuid is aanwezig met jeugdboeken. Verder verzorgt deze leeszaal voorlezingen op de volgende tijden: om 11.00 uur voor 4 tot 6-jangen, en om 12.00 uur voor 6 tot 10-jangen. Meer informatie over deze hob- bieskoop wordt verstrekt door Riet de Gooijer, telefoon 033 - 940921. LEUSDEN - Peuterspeelzaal 'Pin keltje', Hoefijzer la, houdt donder dag 5 november een beurs in twee dehandsartikelen. Van de op brengst is 20% bestemd voor de peuterspeelzaal, ondermeer voor de aanschaf van een 'zwarte pieten- pak'. De rest ervan gaat naar de oude eigenaar van de artikelen. De verkoop op donderdag 5 no vember duurt van 19.00 uur tot 21.30 uur. Er wordt geen kleding ver kocht. De met verkochte spullen kunnen worden opgehaald op vrij dag 6 november van 19.00 uur tot 20.00 uur. Dan vindt tevens de afre kening plaats. Meer informatie over de beurs wordt telefonisch verstrekt via de nummers 033 - 945864 en 943688. LEUSDEN - Tussen maandag 2 no vember om 23.00 uur en dinsdag 3 november 8.00 uur is een witte Re nault 25 gestolen in Leusden-Zuid. De auto stond geparkeerd voor een garage aan de Amalia van Solms- laan. Het kenteken van de wagen is: ND-50-RG. Getuigen van de dief stal kunnen zich melden bij de Leusdense politie, telefoon 033 - 944444. LEUSDEN - Het Gasbedrijf voor Centraal Nederland (G.C.N.) gaat in 1988 gasleidingen aanleggen langs gedeelten van de Leus- broekerweg, Ruifweg, Honthor- sterweg, Ooievaarshorsterweg en Treekerweg. Momenteel wordt onderzocht of dat volgend jaar ook kan gebeuren langs stukken van de Ursulineweg en de Asschatterweg. De aanleg is mogelijk geworden, nadat de gemeenteraad op 27 au gustus van dit jaar besloot om ƒ210.000,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van dergelijke lei dingen. Zonder deze subsidie is het namelijk voor de G.C.N. niet renda bel om die buiten de bebouwde kom aan te brengen. De subsidie is op zich niet vol doende voor het gasbedrijf om tot aanleg over te gaan. Een tweede voorwaarde is namelijk, dat min stens zevextuLj piuueiu vclu uc wo ningen in de buurt op de leiding moeten worden aangesloten. De bewoners langs de wegen waar eventueel een gasleidmg zou kun nen worden aangelegd, zijn geën quêteerd. Waar op grond van dit onderzoek het genoemde percen tage of meer wil worden aangeslo ten, is inmiddels van een gaslei ding voorzien, of zal in de nabije toekomst op een derlijke wijze aardgas kunnen betrekken. Een eventuele aansluiting dient wel door de huiseigenaar zelf te wor den betaald. Aan de Hamersveldse weg, ter hoogte van het bedrijfsterrein Paardemaat is reeds een hoofdlei ding aangelegd. Momenteel wordt een leiding gelegd aan de Laap- eerseweg en de Langesteeg, en nog voor het einde van het jaar gaat de spa de grond in aan de Emelaar- seweg. LEUSDEN - Speel- en Recreatiever eniging 'Blij hof denkt al aan de viering van de verjaardag van St. Nikolaas Sinterklaas en enige zwarte pieten brengen zaterdag 28 november een bezoek aan het ver enigingsgebouw, Lisidunalaan 2. Alle kinderen zijn er deze dag wel kom. De kmderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar kunnen er terecht van 10.00 tot 11.30 uur. Behalve Sint en de pieten is ook de heer G. van Wmden uit Amersfoort aanwezig. Hij zal dan een goochelvoorstelling geven. Om ongeveer 13.30 uur zijn kin deren nissen 3 en 7 jaar oud wel kom. Hun kennismaking met de goedheiligman en zijn gezellen duurt tot 15.00 uur. Verder wordt er dan een jongleursact gedaan. Het feest is gratis voor leden van 'Blijhof op vertoon van de lidmaat- Het weer is deze week zeer stabiel. Het staat onder in vloed van een hogedrukge- bied dat begin deze week bo ven de Noordzee voor anker ging. Het weerbeeld is daar door erg rustig. Dit weertype bevordert de vorming van mist in de nacht en ochtend tijdens heldere momenten. Die mist trekt dan op en gaat over in laaghangende bewol king. Dit verhindert een al te sterke uitstraling. Overdag is het nog steeds zacht. Dat blijft ook zo. De middagmaxi ma liggen rond de 10 graden. Hierin komt weinig verande ring. Volgens de laatste gege vens zakt het hogedrukge- bied in het weekeinde weg in de richting van de Golf van Biscaye. Tegelijkertijd wordt de invloed van diepe depres sies boven de route IJsland- Scandinavië groter. Dan gaat de wind opsteken uit het wes ten en later mogelijk uit het noordwesten, waarvan wat meer onbestendigheid te verwachten is in de vorm van buien. Dit laatste is nog ver weg en moet uiteraard nog worden bevestigd. In ie der geval hebben we deze week zeker niet te klagen. Geen stormen, geen regen, geen vroege bemoeienissen van koning winter. Anders verliep dat in de eerste week van november 1986. Toen een felle kouinval met op 3 november een ijsdag, dat wil zeggen ook een maxi mum temperatuur beneden nul graden. Zoiets is best uniek te noemen. Trouwens november 1985 was ook be hoorlijk koud met maar liefst 16 vorstnachten in Achter veld. Het kan ook anders gaan. In het nieuwste nummer van weerspiegel (ons lijf blad) doet auteur Klaas Bij- ker (Amersfoort) een warme duit in het zakje. Hij schrift over de ongeevenaarde warmte van begin november 1899. De gemiddelde tempe ratuur over het tiendaagse tijdvak van 2 tot en met 11 november bedroeg in De Bilt maar liefst 12,7 graden. Nor maal is dat 7,1. Opvallend is de zeldzaam hoge maximum temperatuur in De Bilt op 2 november van dat jaar nl. 18,6, op 5 november 19,3 en een dag later werd 18,5 geno teerd. Deze periode geldt als een recordhoogte. Wat een aardige extremen kent ons grillig Hollands klimaat toch. De maand oktober zit erop. Vanwege mijn afwezigheid heb ik nog niet al het cijfer materiaal op een rij kunnen zetten. Hopelijk lukt dat dit weekeinde. Medewerker Kielstra meldde zich al wel met de neerslaghoeveelheid in Leusden. Deze bedroeg 106 mm. Amersfoort kwam op 103 mm. Verder behaalde oktober het predikaat nor maal. Tenslotte nog enkele buitenlandse berichtjes. Spanje is in oktober duidelijk minder mooi geweest dan normaal. Via een medewer ker daar verblijvend (in het Zuiden) maar liefst 9 zonloze dagen. Vorige week viel er in Rome in twee dagen 134 mm regen en zakte de tempera tuur in Noordoost-Siberië re gelmatig tot min 39 graden. Brrr! postkantoor worden ook de ope ningstijden verruimd. Het nieuwe postkantoor zal tussen de middag met meer sluiten en iedere dag van 08.30 tot 18.00 uur open zijn. Tijdens de koop-avond, op vrijdag, zal het postkantoor ononderbroken van 08.30 uur tot 20.00 uur open zijn. Op zaterdag blijft het postkantoor ge sloten. schapskaart. Niet-leden betalen 5,-. Toegangskaartjes zijn bij het verenigingsgebouw te koop op de volgende data en uren: woensdag 11 november van 19.00 tot 20.00 uur; donderdag 12 november van 9.00 tot 11.00 uur; woensdag 18 novem ber van 19.00 tot 20.00 uur; en don derdag 19 november van 9.00 tot 11.00 uur. Meer inlichtingen worden ver strekt door Marianne Nijhof, tele foon 033 - 947202. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F e li citatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUIS KRANT! Donderdag 5 november 20.15 uur: lezing over mode m 't Claeverenblad, De Brink 16. Vrijdag 6 november 10.00 tot 12.00 uur: koffieochtend Foreign Contact Group in 't Voor onder, Burgemeester Van der Postlaan 2; 20.00 tot 23.00 uur: expositie 'Vo gelvrienden' in 'De Til', Hamers- veldseweg 30; 20.30 uur: 'Who is Johnny' in 'De Geut', Zwarteweg 29. Zaterdag 7 november 10.00 tot 22.00 uur: expositie Vo gelvrienden' in 'De Til', Hamers- veldseweg 30; 10.30 tot 16.00 uur: 'hobbieskoop' in "t Palet', Willem de Zwijgerlaan 1 m Leusden-Zuid; 14.00 tot 17.00 uur: opening expo sitie m 't Claeverenblad, De Bnnk 16; 20.00 uur: dans- en kontaktavond in Cafe-restaurant 'De Mof, Arn- hemseweg 95 in Leusden-Zuid. Zondag 8 november 10.00 tot 16.00 uur: expositie 'Vo gelvrienden' in 'De Til', Hamers- veldseweg 30. Maandag 9 november 19.30 uur: jubileumavond Neder landse Christenvrouwenbond in het Dienstencentrum van de Gere formeerde Kerken, Burgemeester De Beaufort weg 18; 20.00 uur: vergadering raads commissie Welzijn en Onderwijs in het gemeentehuis, 't Erf 1. Vrijdag 6 november 20.00 uur Disco oud-leerlingen St. Jozef school 'Ons Gebouw'. Zaterdag 7 november 20.00 uur: Reünie St, Jozefschool. Zaterdag 7 november 20.00 uur: Dansavond café 'Bui tenkist'. Zaterdag 7 november 20.00 uur: Disco Show 'De Kla- veet' Zondag 8 november 10.30 uur. Frühschoppen Reünis ten St. Jozefschool. Zondag 8 november 14 00 uur: Disco 'De Klaveet'. Dinsdag 10 november 9 00 uur Welfareclub Zonne bloem 'Ons Gebouw'

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3