Cort geding I an Schoonhoven bv moet voor 1988 van Ambachtsweg weg zijn 'Who is Johnny' in 'De Geut' Wel of niet (te)recht? Rijwielhandel Blom leverde extra hoge fiets akelijkheden nieuws1 fi< ?huit het bedrijfsleven weekmarktDeBiezenkamp Feestelijke viering 25-jarig bestaan Bureau Zuidema bv euzenpaté proeven ij Keurslager Timmer I::: Opbrengst collecte Winnaars foto-aktie op Ia realisering Hamershof-Noord geen reden voor gratis terrein DONDERDAG 5 NOVEMBER 1987 plaatselijk nieuws (Van de redaktie) LEUSDEN - Het Aannemersbedrijf G.J. van Schoonhoven bv moet het terrein aan de Ambachtsweg, dat het onge veer tien jaar in bruikleen heeft van de gemeente, voor 1 januari 1988 hebben ontruimd. Dit heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Leusden de onderneming schriftelijk meegedeeld. De aanleiding tot het schrijven is, dat het bedrijf de bouwwerkzaamheden in het gebied Hamershof-Noord (H2) nagenoeg heeft afge rond. Hiermee zou de reden vervallen om Van Schoonho ven bv er langer gratis bedrijfsruimte te verschaffen. De bnef bracht wethouder Joost Jongh (WD) ter sprake op de [ergadering van de raadscomrrus- Openbare Werken en Ruimtelij- Ordening (OW/RO) die dins- agavond in het Leusdense ge meentehuis werd gehouden. Hij eitelde, dat er inmiddels grond monsters op het betreffende per- eel zijn genomen in verband met r/entuele verontreiniging. Het re- ultaat daarvan wordt afgewacht, wethouder vertelde, dat met het ednjf is overeengekomen, dat oor eventuele vervuiling wordt etaald. nemersbednjf gratis te huisvesten. Uit de notitie kon worden opge maakt, dat dit vaste onderkomen het gemeentelijke grondbedrijf een voordeel heeft opgeleverd van ongeveer 40.000,- per jaar. In to taal zou de gemeente er dus onge veer 400.000,- beter van zijn ge worden Hierop werd niet erg seneus door de aanwezige raadsleden ge reageerd. Ton Voortman (WD) verwoordde dat als volgt: 'Ik weet niet precies wat ik met deze notitie aanmoet. Ik vond het aardig om te horen, dat we in het verleden geld hebben verdiendVerder vroeg hij zich af, 'waarom er zoveel haast wordt gemaakt?' Hij verduidelijkte: 'Het bednjf zit er ongeveer tien jaar. Waarom moet het dan opeens zo snel weg. Kan er niet een af bouwregeling worden getroffen'' Behalve deze vraag werd ook aan wethouder De Jongh de vraag gesteld, wat er zou gebeuren wan neer de onderneming een soortge lijk terrein m de gemeente Leusden zou willen houden. Hij antwoordde daarop: 'Van Schoonhoven moet dan als ieder ander bednjf een aan vraag indienen. Die doorloopt dan de gewone procedure van een aan vraag. U wordt daarvan in voorko mend geval tijdig op de hoogte gesteld.' I0TITIE Het schrijven kwam aan de orde aar aanleiding van een ambtelijke Mie betreffende een 'directieon- irkomen op centrale plaats (H2)'. dit stuk werd uitgelegd wat de den zou zijn geweest om het aan- Ton Voortman (WD): 'Waarom geen afbouwregeling getroffen met Van Schoonhoven?' LEUSDEN - OJJC de Geut aan de Zwarteweg 29 heeft voor aanstaande zaterdag het neusje van de zalm weten te kon trakteren. „Who is Johnny" is een Utrechtse Soul/Funk band die in augustus 1986 werd opgericht. Sinsdien is de band druk bezig geweest met het opbouwen van een swingend reportoi- re. De zanger van „Who is Johnny", Rob Krot, heeft zich als Phill Col lins laten zien de Soundmixshow van Henny Huisman. Met zijn ka rakteristieke stem geeft hij de band een eigen gezicht. „Who is Johnny" bestaat uit zeven mensen waarvan twee zangeressen; Karin da Vita en Inez da Costa. Kann is een meuwe ster aan het firmament; Inez heeft een ruime ervaring m diverse band en doet regelmatig studiowerk. „Who is Johnny" klinkt eigentijds. De muziek is toegankelijk en pak kend. Middelpunt van de band is de zanger, waarbij de twee zange ressen de muziek een soms soul- achtig tmtje geven. De nummers zijn dansbaar, waar de levendige presentatie zeker aan bijdraagt. „Who is Johnny": Rob Krot - zang; Hans Jansen - drums; Peter Moe renhout - bas; Paul Heyer - gitaar; Wio Kop - synthesizer; Kann da Vita en Inez da Costa - zang. Op de vraag: „Who is Johnny" kan op zaterdag vanaf 9 uur een ant woord worden verkregen, voor 4,- entree. LEUSDEN - De Nationale Kol- lekte Geestelijke Gehandi capten die enige tijd geleden in Leusden werd gehouden, heeft 9902,93 opgebracht. Dit bedrag zal worden besteed aan aktiviteiten die voor deze groep gehandicapten wordt georganiseerd. Mr. H. G. Punt. in alle zaken, waarin uit ofde van onverwijlde spoed onmiddellijke voorzie- ng wordt vereist, en voorts alle gevallen waarin het lang van partijen een on- rwijlde voorziening bij orraad vordert, kan men :h tot de President van de londissementsrechtbank >nden en hem verzoeken de vraagde voorziening te ge it. let praktische belang van een t geding is met name in de laat- jaren enorm toegenomen, a van de oorzaken daarvan is llicht dat een gewone civiele icedure doorgaans erg veel tijd it, zelfs wel jaren kan duren. !en vonnis van de rechtbank kan st ten uitvoer gelegd worden ten het vonnis of uitvoerbaar bij maad is verklaard of m kracht gewijsde is. De term „uitvoerbaar bij voorraad" betekent dat de rechter bepaalt dat zijn beslissing uitgevoerd kan wor den onafhankelijk of er hoger be roep wordt ingesteld. Immers door het instellen van een hoger beroep wordt de zaak opmeuw aan de „ho gere" rechter voorgelegd en kan het vonnis van de eerste rechter niet ten uitvoer worden gelegd. Dit beroep schorst dus de tenuit voerlegging. Eerst als de termijn, waarbinnen beroep of cassatie moet worden ingesteld is verstre ken, zonder dat dit beroep of cas satie is ingesteld, gaat het vonnis in kracht van gewijsde en kan de ten uitvoerlegging worden ingesteld. Een kort geding is het middel om op korte termijn een uitspraak van de rechter te krijgen die uitvoer baar bij voorraad wordt verklaard, dat wil zeggen dat de m het onge lijk gestelde partij zich onmiddel lijk daaraan moet houden; meestal op straffe van een dwangsom. Het instellen van een hoger beroep tegen dit kort geding vonnis schorst het vonnis niet, het blijft derhalve van kracht tussen partij en. Hieronder zal ik een recent praktijkgeval bespreken waaruit blijkt dat haastige spoed geboden was. Ik vond dit vonnis eveneens interessant omdat het nauw aansluit bij de titel van deze column. Ik denk dat velen met mij de uitkomst van de President betreuren, doch juridisch is hij wel juist Mevrouw X en meneer Y woon den vanaf 1976 tot en met juni 1985 samen. Mevrouw X had m 1983 een huis gekocht aan A-laan nr. 38. In de loop van 1985 zijn tussen partijen zodanige spanningen ontstaan dat zij hun samenleving hebben ver broken. Uitvloeisel van deze ver breking was dat mevrouw zich tot twee keer toe genoodzaakt heeft gezien in kort geding meneer te dagvaarden. In het eerste kort gedmg vonnis werd meneer door de President bevolen de worung nr. 38 ten be hoeve van eiseres te verlaten en te ontruimen. In het tweede kort ge dmg vonnis werd meneer bevolen tot afgifte aan eiseres van een aan tal aan haar toebehorende goede ren zulks op straffe van lijfdwang. Eerst nadat gedaagde geduren de een maand m het Huis van Be waring gegijzeld is geweest, heeft hij die goederen daadwerkelijk aan mevrouw afgegeven. Kortom het zal een ieder duidelijk zijn dat partijen elkaar niet meer aardig vinden Mevrouw kwam ter ore dat meneer een worung aan A-laan nr. 36 wilde kopen. Mevrouw vorder de in kort gedmg dat het meneer verboden werd zich te huisvesten m A-laan nr. 36, en dat het hem verboden werd dit pand te kopen De President in kort geding overwoog dat ter zitting bleek dat meneer het pand aan de A-laan nr. 36 inmiddels had aangekocht zodat aan de gevraagde voorziening hem dat te verbieden het belang is ko men te ontvallen, zodat die voorzie ning reeds op die grond moet wor den geweigerd (mevrouw was dus feitelijk te laat). Voorts overwoog de President dat m deze procedure sprake is van een conflict tussen twee belangen of juridisch gesteld tussen twee grondrechten. Tegenover het belang van me neer om zich in beginsel te kunnen en te mogen vestigen waar hij wenst, staat het belang van me vrouw te worden gewaarborgd te gen ongewenste en/of hinderlijke inmenging door anderen m haar privéleven (het recht op privacy). De President stelde dat het recht op bewegings-/of vestigmgsvrij heid alleen dan kan wijken voor het recht op privacy indien aanneme lijk wordt gemaakt dat door me- neer's voorgenomen verhuizing te vrezen is voor een onevenredige zware aantasting van de persoonlij ke levenssfeer van eiseres. De Pre sident ging na m hoeverre de door mevrouw aangevoerde omstandig heden ter stavmg van haar vrees voor een toekomstige onrechtma tig handelen van gedaagde vast stonden en of deze omstandighe den een voorziening rechtvaardi gen als door mevrouw werd gevor derd. Op zichzelf werd erkend dat de verhouding tussen partijen verre van ideaal is en dat de komst van meneer de spanningen van me vrouw zou verhogen, Om te oorde len of er thans reeds sprake is van een onrechtmatig handelen werden bijkomstige omstandigheden ge toetst. Het feit dat meneer mevrouw enkele malen op straat had aange sproken, haar een verjaardags kaart en een paasei had gestuurd en voorts een doos met een kruisje en horoscoop in haar brievenbus had gedaan, vond de President niet zwaar genoeg Wel werd uitdrukkelijk overwo gen dat meneer zich mede gezien hetgeen in het verleden gepas seerd is, zich uiterst terughoudend tegenover mevrouw dient op te stellen en zijn gedrag ten opzichte van haar zodanig moet aanpassen dat dit niet kan worden uitgelegd als het lastig vallen van mevrouw. In zulk geval zal het eiseres immers vrijstaan gedaagde wederom in kort geding aan te spreken. Kortom de President wees de vor dering van mevrouw af en veroor deelde haar in de kosten van het geding Nogmaals een juridische juiste maar ik denk voor velen te betreuren uitspraak. Mijn advies aan cliënten is laat de spanningen nooit onnodig es caleren, daar schiet memand iets mee op. Harm Offereins (GPV/SGP): ...eer lijk advies over tegenrapport. vervolg van pagina 1 toch het huidige voorstel van de muziekschool te behandelen. De commissieleden konden zich hier in vinden, maar refereerden wel vaak aan het voorstel van de heer Tolboom. Als eerste kreeg Harm Offereins (GPV/SGP) het woord. Hij zei ge schrokken te zijn Vein wat door de heer Tolboom te berde was ge bracht over de 'klimatologische voorzieningen' in de muziekschool na de eventuele verbouw. Hij vroeg het college dan ook 'dnngend' om 'eerlijk' naar zijn rapport te kijken. De volgende sprekers sloten zich hierbij aan. Jan Konijnenbelt (CDA) merkte op: 'Het is jammer, dat het voorstel zo laat in de besluitvor mingsprocedure wordt gedaan, maar desondanks vind ik, dat we het met zomaar kunnen afdoen.' Gert de Weerdt (PvdA) ging er ook op in. Hij zei: 'Ik kan me niet voorstellen, dan niet zou zijn ge dacht aan de klimatologische om standigheden in de muziekschool.' Het argument van de heer Tol boom, dat het gezicht van de wijk op negatieve wijze zou worden ver anderd, omdat de muziekschool verder naar voren zou komen, vond hij 'geen hout smjden'. Hij vervolg de: 'Het komt dan op gelijke hoogte met de woningen aan de Eikenlaan. Dat lijkt me juist mooier.' Hij vroeg het college 'na te kij ken' hoe het is gesteld met voorzie ningen voor lichamelijk gehandi capten. In dit verband zei hij ver der, dat hij het 'te ver' vond gaan, om de realisatie van het gebouw hiervan af te laten hangen. Ambte lijk medewerker Th. Hendriks vertelde later, dat de lift volgens de gemeente niet noodzakelijk is, om dat de ruimtes die eventueel door lichamelijk gehandicapten zullen worden gebruikt, op de begane grond zijn gesitueerd. Joop Kool (Leusden '85) kreeg de lachers op zijn hand met de volgen de opmerking; 'Toen ik de heer Tolboom aanhoorde, dat ik: Heeft de muziekschool misschien de ver keerde architekt in de arm geno men?' Verder ging hij op het gepre senteerde 'tegenrapport' niet in. Over de voorliggende verbouw plannen van de muziekschool zei hij: 'Ik denk niet dat wij ermee ak koord kunnen gaan.' Zijn bezwaren spitsten zich vooral toe op de par keergelegenheid. In een toelich ting had de heer Hendnks namelijk opgemerkt, dat de parkeerplaats bij winkelcentrum 'De Biezenkamp' door bezoekers van de muziek school zou kunnen worden ge bruikt, wanneer de parkeerplaat sen bij het gebouw zelf vol zouden zijn. Joop Kool daarover: 'Dat lijkt wel mooi, maar in de praktijk komt er niets van terecht. De mensen zetten hun auto toch zo dichtbij mo gelijk neer.' De andere frakties deelden die mening. Ton Voortman (WD) zag echter een mogelijkheid daar iets aan te doen. Hij opperde: 'Hier ligt een verantwoordelijkheid voor de muziekschool Zij zou de gebrui kers erop moeten wijzen waar er geparkeerd dient te worden.' Zijn optimisme werd door weinigen ge deeld. Gert de Weerdt verwoord de dat zo: 'De verwachting dat be zoekers helemaal bij 'De Biezen kamp' gaan parkeren is irreëel, tenzij er een redeüjke kans op een boete bestaat.' Ook Voortman vroeg overigens ook om aandacht te besteden aan het gepresenteerde alternatief. Wel wees hij erop, dat het terrein bij het H.S.G.-gebouw de bestem ming 'werkgelegenheidsgebied' heeft. KOMPLIMENT De toename van de verkeerspro blemen die vele aanwezigen bij de muziekschool verwachten, zag Ep Oostra (D66) wat minder somber in. Hij zer "Uit de prognoses van het aantal leerlingen van de muziek school, blijkt dat dit stabiel zal blij ven. Het verkeer zal er dus met toenemen.' Later merkte hij overi gens op, dat hij de huidige situatie er op dit gebied met ideaal' vindt. Ook hij wijtte emge woorden aan het 'tegenrapport' van de heer Tol boom. 'Ik zou akkoord zijn gegaan met het huidige plan van de mu ziekschool. Maar dit rapport zet me aan het denken. Ik heb namelijk nog niet meegemaakt, dat een in woner met een dergelijk document naar ons toekomt.' Hij gaf de op steller ervan een kompliment 'voor de tijd, de moed en de moeite' die ervoor nodig was. Ook vond hij: 'Stel dat blijkt, dat niet aan de kli maatregeling is gedacht. Als het plan wat dit betreft inderdaad ram melt, wat rammelt er dan nog meer?' LEUSDEN - Rijwielspeciaalzaak J.A. Blom Zn. aan de Zwarte weg, leverde vrijdagavond een heel bijzondere fiets af. Het be trof een rijwiel dat tien centime ter hoger is, dan het hoogste stan daard rijwiel. De fiets is bestemd voor een mwoner van Leusden die ruim twee meter lang is. Het ver voersmiddel is gemaakt door Bata- Zoals op bijgaande foto is te zien, is de fiets voorzien van een tweede 'stang' tussen de stuur- en zitbuis. Verder moesten er extra lange ka bels worden gemaakt voor de ver snelling en de handremmen. De heer G. Blom van de gelijknamige njwielzaak bij het niet-alledaagse produkt dat hij vrijdag afleverde. fer Timmer met zijn reuzenpate. Iedere Leusdenaar die zm heeft m dit lukt uit de keurslagerij, is vrijdag of zaterdag welkom om hem te ïven, en wel gratis. LEUSDEN - Gedurende vijf ach tereenvolgende weken maakt Foto Muns, als het even kan on gezien, een foto van bezoekers van de weekmarkt bij 'De Biezen kamp'. Deze aktie wordt gehou den in verband met het 25-jarige bestaan van het koopcentrum. Dinsdag 3 november werden de personen 'gesnapt', die op de drie bijgaande foto's zijn omcirkeld. De prijs en de zaak waar deze kan worden afgehaald, zijn achtereen volgens: foto 1 een salade ter v/aarde van 25.- bij cafetaria 'De Swartesteegh'. foto 2 een set boren bij de Karwei- hoek, foto 3: een etui met breipennen bij 'De Ram' Foto 2. P ee ■kge< SDEN - Keurslager Fred Tim- heeft ter gelegenheid van vijfentwintigjarige bestaan winkelcentrum 'De Biezen- een enorme Ardenner paté De paté is van een der gewicht en omvang, dat de x zelf hem nauwelijks kan slager heeft hem niet alleen om te showen, maar gaat nem ge bruiken waar hij voor gemaakt is, om te eten. Iedere Leusdenaar mag gratis komen proeven of deze Ar denner paté net zo reusachtig smaakt als hij groot is. Ongetwijfeld is dat het geval, want slager Tim mer heeft veel ervaring op dit ge bied. Hij kan desgewenst advies gegeven over maaltijden en hapjes met paté. Foto 1. Foto 3. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het in Leusden gevestigde Bureau Zuidema bv vierde donderdag 29 oktober op feestelijke wijze het vijfentwintigjarige bestaan. De onderneming is gevestigd op het adres Olmenlaan 8. De feestelij ke bijeenkomst vond plaats in Cultureel Centrum 'De Flint' in Amersfoort. Bureau Zuidema is een middel groot adviesbureau voor 'human resource management'. De activi teiten van het bedrijf hebben be trekking op management, organi satie en opleidingen. Het bureau heeft zesentwintig adviseurs. Ongeveer de helft daarvan heeft een, veelal academische, opleiding op psychologisch of sociaal ge bied De overigen vertegenwoor digen een breed scala aan discipli nes. De bureaufilosofie is gebaseerd op de betekenis van de faktor ar beid, die m de meeste organisaties het belang van de 'investerings goederen' overtreft. Dat betekent dat management en medewerkers moeten worden toegerust en ge motiveerd om zo lang mogelijk een optimale bijdrage te leveren ter verwezenlijking van de doelstellin gen van de organisatie. Het stimu leren van de creativiteit en het pro bleemoplossend vermogen staan hierbij voorop. De binnen het bureau aanwezige specialisaties komen rechtstreeks voort uit deze bureaufilosofie MANIFESTATIE De manifestatie die vorige week donderdag ter gelegenheid van het jubileum plaatsvond, was gewijd aan het onderwerp transformatie- management'. Er werden twee le zingen over gehouden. Professor dr. Filella Ferrer gaf zijn visie op zogenaamd transformationaal lei derschap. Deze spreker is hoogle raar aan de ESADE in Barcelona en het Xavier Institute of Management in Bombay m India. Na hem kreeg de heer R.J.J.M. van Ommeren, direkteur van Bu reau Zuidema, het woord. Hij ver telde het één en ander over 'mana gement en intuïtie'. Het bleef echter niet bij deze toespraken, want erna trad het bal letgezelschap 'Introdans' op. onder meer met de première van een m opdracht van het jubilerende bu reau gerealiseerd ballet, 'Nono'. Dit ballet was geïnspireerd door het onderwerp van de lezingen, dus 'transformatie'. De heer en mevrouw Zuidema van het gelijknamige bureau tijdens de feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 25-jange bestaan van de onderneming

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5