Erf krijgt kunstwerk zakelijkheden nieuw? ™uit net bedrijfsleven College kreeg petitie van gezinsverzorgende instellingen leusilea* krant )rukke en gezellige receptie jubilerend "t Hamersveld' Gratis controle auto-verlichting Doorrijden na aanrijding Aanrijding Verdachte personen Jazz -podium eusdenaren beboet oor 'weerspannigheid' Wandeling van I. V.N. Kaarten bij Hessenkar Simenon -lezing Hobbieskoop druk bezocht W interprogr amma landbouwgenootschap Bazar van 'Tryfosa' urgemeester Panis zal 'Scrums' onthullen Film in De Moespot ij eenkomst ichterskring Expositie in hal ziekenhuis Knutselen bij de Klont Winnaars derde weekprijzen bonnenboekje 'De Biezenkamp' Rectificatie DINSDAG 10 NOVEMBER 1987 plaatselijk nieuws 7 bezoekers ruet alleen het resultaat, maar ook de tot-stand-kommg konden ACHTERVELD - Nu de pe riode is aangebroken, dat men weer volop gebruik moet maken van de verlich ting van de voertuigen is er gelegenheid om de verlich ting gratis te laten controle ren. Deze gratis verlichtigs- controle zal de afdeling Leus den/Achterveld houden op donderdag a.s. van 19.00- 22.00 uur in garage Lammers aan de Hessenweg. Uit controles is gebleken, dat bij veel voertuigen de ver lichting verkeerd is afgesteld wat hinderlijk is voor de an dere weggebruikers. Het is zeker aan te bevelen om ge bruik te maken van deze gra tis verlichtingscontrole. Ie dereen kan aan deze controle deelnemen. LEUSDEN - Een bromfietser die vrijdag 6 november om ongeveer 17.45 uur een ongeluk veroorzaak te, is na het incident doorgereden. Hij kwam op het fietspad langs de Heiligenbergerweg, vlak bij het viadukt over de A28, in botsing met fietser Van O. uit Leusden. De wiel rijder reed in de nchtmg van Leus den over het ter plaatse erg smalle fietspad. De bromfietser kwam hem achterop, en terwijl hij de wielrijaei inhaalde, raakten de stu ren van de voertuigen elkaar. Als gevolg van de botsing kwamen beide berijders op de grond. Per soonlijk verwondingen ontstonden met. Wel liepen de voertuigen schade op. Na het ongeluk ont stond een korte woordenwisseling tussen de fietser en de bromfietser, waarop de laatste zich snel uit de voeten maakte. Omdat het al don ker was, en omdat de brommerrij der was verdwenen voor hij het in de gaten had, kon de fietser de politie geen signalement verschaf fen van de doomjder. Wie dat wel kan, wordt verzocht de politie daarover in te lichtten, telefoon 944444. LEUSDEN - De winnaars van de derde weekprijzen van het che queboekje dat de winkeliers van 'De Biezenkamp' ter gelegenheid van het vijfentwintigjarige be staan van het koopcentrum heb ben uitgegeven, zijn bekend. Op één na wonen ze in Leusden. Hier I volgen de namen en adressen van de winnaars, en de zaak, waar de pnjzen kunnen worden afgehaald. PRIJSWINNAARS Fam. Jonker. V Boetselaerlaan 28, Leus- den-Z - V.d Hengel slijterij; A. Tijmensen, Meidoornhof 20, Leus den - Spar; D. Huisman, Hohorstlaan 22, Leusden - Ram; M- v. Dijk, Lamoen 13, Leusden - Kap salon Gironde; W. Frankenhuizen. Akkerwinde 26, Leusden - Bloemiiek; B v. Vuuren, Viltroos 2, Leusden - A. v.d. Hoef; P Scholtus, Snoekbaars 7. Leusden - H. v.d Hoven; L. Bleeker, Gagelhof 11, Leusden - Dro- Fam. Lievaart, Gorzen 52, Leusden - Fred Timmer; A. Eijbergen, Hessenweg 97, Leusden - Caren en Band; K. v. Dijk, Eikenlaan 16, Leusden - Stots; G. Timmerman, Zonnedauwhof 10, Leusden - Muns; Rijnders, Benedictijnenhove 69. Leus den - shops; F v. Weelde, Toermalijn 47, Leusden - L v Diermen; M. de Vries, Walenburg 2. Leusden - Caravelle; W. Voorsteggh, Mulderskolk 32, Leus den - Snapper; M. v. Loenen. Kuperssmgel 37. Leusden - Cafetaria V.d. Hengel; Fam. v. Rouwendaal, Randweg 2, Leus den - Brouwer; Fa. Kooiman, Benedictijnenhove 80, Leusden - Rijwielhandel Blom, Mevr. v. Putten, Ansfriduslaan 30, Leus den - Rotol. Mevr. Vierdag. Berkenlaan 10. Leusden - van 't Klooster; P. Mars, BergToos 2, Leusden - Fa. Lies hout; J. C. Versteegt, v. Oldenbarneveldstraat 45. Achterveld - V.d. Berg, tuin en dier LEUSDEN - In het artikel over het Aannemersbedrijf G.J. Van Schoonhoven bv wordt abusie velijk gesteld, dat de onderne ming het terrein aan de Am- bachtsweg zou moeten ontrui men. Dit is onjuist. Waar het bedrijf wel vandaan moet, is van de Burgemeester de Beaufortweg. Daar heeft het onder meer een bouwkeet staan. USDEN - Een 24-jange automo- ist raakte donderdag 5 novem- r om ongeveer 1.30 uur zwaar wond bij een ongeluk. Hij reed en daarvoor over de Groene om in noordelijke richting, en LEUSDEN/UTRECHT - „De nadering van de agenten Deg nergens op. Ik vind het izin om in een busje mee ar het politiebureau te moe it, alleen omdat ik vergeten tn om mijn dynamo aan te Iten". Twee broers uit Leusden van 26 27 jaar waren het woensdag bij Utrechtse politierechter duide- niet eens met de gang van za- n tijdens hun aanhouding op 21 tart. Volgens hun lezing blok- erde een politiebusje plotseling I fietspad in Leusden waar zij op den. .Ik denk dat de agenten een stbui hadden", zei één van de tdachten op de zitting. Toen de fee aan de agenten duidelijk ver sloeg bij de kruising met de Heili genbergerweg linksaf richting Amersfoort. Hij verleende hierbij geen voorrang aan een 47-jarige autorijder die over de Heiligenber gerweg in de richting van het cen trum van Leusden reed. De jongste bestuurder liep als gevolg van de botsing een hersenschudding, rib- kwetsuur en rugletsel op. Hij werd met spoed overgebracht naar het Amersfoortse St. Elizabeth-zieken- huis. De andere automobilist kwam met schrik vrij. Beide voertuigen raakten als gevolg van het ongeluk total-loss. de gevraagde onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid slechts voorwaardelijk op. LEUSDEN - Twee verdachte perso nen hebben zich woensdag 4 no vember tussen 19.30 en 20.00 uur opgehouden op de Geertrudishof. Zij belden aan bij een worung, gin gen snel weg en wachtten of er zou worden open gedaan. De bewo ners deden dat overigens niet. Later op de avond werd in de Reggewijk aan een achterdeur ge morreld. Ook hier werden twee personen gezien. Ze waren gehuld m donkere kledij. De Leusdense politie weet niet of het dezelfde personen zijn, maar sluit dat zeker niet uit. LEUSDEN - In Café 'De Swartes- teegh', Zwarteweg 6, wordt don derdag 12 oktober een Jazz-po- dium gehouden. Het kwartet Jein Verwey/Wiebe Haanstra verzorgt er dan vanaf 21.00 uur een optre den. De toegang is gratis. keerde namen opgaven, werden ze gesommeerd om in het busje te stappen. Maar de twee verzetten zich tegen hun aanhouding en daarom moesten ze zich bij mr. A. Weijsenfeld komen verantwoor den voor „weerspannigheid". „Op zo'n moment trekt U toch aan het kortste eind", zei de politie rechter, „U had beter gewoon mee kunnen gaan en eventueel later een klacht kunnen indienen". Hij legde hen ieder een boete van 25 gulden op, 150 gulden minder dan wat de officier van justitie mr. M. Timmers had geeist. Omdat de 26-jarige verdachte op 3 december '86 in Amersfoort was aangehouden met teveel drank op kreeg hij er nog een boete van 650 gulden bij. De officier had 1100 gul den geëist. Mr. Weijsenfeld legde LEUSDEN - Het Instituut Voor Na- tuurbeschermings-educatie (I.V.N.) houdt zondag 15 november een wandeling door het landgoed 'Den Treek'. Het onderwerp van deze tocht is 'vruchten en zaden'. Onderweg wordt uitgelegd op wel ke manieren de verspreiding ervan plaatsvindt. De wandeling begint aan het einde van de Buurtweg. Deze weg is bereikbaar via de njksweg Amersfoort - Maarn, af slag Restaurant 'Waterloo'. De ver trektijd is 14.00 uur. Meer inlichtin gen worden telefonisch verstrekt via de nummers 03495 - 35441 of 033 - 19727. Diverse soorten schilderwerk waren te bewonderen tijdens de 'hobbieskoop'die afgelopen zaterdag in "t Pallet' plaatsvond. LEUSDEN - De 'hobbieskoop' die zaterdag 7 november werd gehou den in het schoolgebouw van Openbare basisschool "t Pallet' in Leusden-Zuid, werd druk bezocht. Het was dringen geblazen rond de talloze hobbys die te zien waren, en de werkstukken die te koop waren. LEUSDEN - In het kader van de Sixnenon-manifestatie van de Culturele Raad Leusden (C.R.L.) wordt woensdag II november een Simenon-lezing gehouden. Dan zal dr H. Veldman uit Leus den aan de hand van dia's spre ken over 'Revolutie van eenza men in een diffuus decor*. Deze inleider is in 1981 gepromoveerd op een studie over het werk van Georges Simenon. De speech wordt gehouden in Openbare Bi bliotheek *Nieuw Langenbeek', Hamersveldseweg 77, en begint om 20.15 uur. Georges Simenon werd in 1903 in de Belgische stad Luik geboren. Na enige jaren als journalist werkzaam te zijn geweest bij de 'Gazet van Luik', verhuisde hij in 1922 naar Parijs. Vanaf 1923 schreef hij ro mans. Pas in 1929 verscheen de eerste 'Maigret'. Naar aanleiding van dit boek werd in 1966 in Delfzijl een standbeeld van de hoofdper soon van het boek onthuld, omdat deze stad Simenon had geïnspi reerd bij het schrijven ervan. Vanaf 1930 schreef Simenon veel 'Maigret'-verhalen, maar liefst 117 m totaal. De schrijver leeft overi gens nog steeds. In 1988 hoopt hij zijn 85e verjaardag te kunnen vie ren. Wie meer van de persoon Georges Simenon wil weten, kan het boek 'Georges Simenon; speur der naar de mens' aanschaffen. Dit epistel verschijnt bij Uitgeverij A.W. Bruna Zn. uit Utrecht. Het zal voor 2,50 te koop zijn op de Sime- non-tentoonstelling in de genoem de bibliotheek in Leusden. meente maakte de rest van het be drag vrij uit de reserve van het gemeentelijk grondbedrijf. De stichting die zich over het beeld heeft ontfermd, wordt ge vormd door Leusdenaren die er op persoonlijke titel zitting in hebben. Deze mensen hebben wel gemeen, dat ze het culturele leven in Leus den willen bevorderen. De organisatie wil over de ont hulling niet meer kwijt, dan dat het 'op originele manier" zal gebeuren. Wie ter gelegenheid van de plech tigheid het woord wil voeren, kan dit voor 13 november kenbaar ma ken bij de secretaris van de stich ting, de heer M.A.E. Pellikaan, die overdag telefonisch bereikbaar is via nummer 033 - 941247, of schrif telijk via Postbus 16, 3830 AA in Leusden. ACHTERVELD - De Stichting de Moespot zal vrijdagavond een filmavond houden. Deze avond zal een komedie-film worden ver toond met als titel "Brewster's Mil lions'. M. Brewster knjgt de op dracht binnen een maand 30 mil joen dollar op te maken. Wil men weten hoe dit allemaal verloopt dan vrijdagavond naar de Moes pot. De aanvang is om 20.00 uur en de entree is 3,-. veilig babbelende mensen tijdens de receptie van Verzorgingshuis "t Hamersveld'. De feestelijke gebeurtenis ind plaats naar aanleiding van het twaalf-en-een-half jange bestaan van het Leusdense tehuis. ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de tweede ronde worden ge speeld van het Hessenkar kaart- toumooi. De aanvang is om 20 00 uur. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Er is deze avond weer een aantal praktische prijzen te win nen. De deelnemers worden ver zocht tijdig aanwezig te zijn zodat op tijd gestart kan worden. LEUSDEN - Het Leusdense college van burgemeester en wethouders kreeg vrijdag 6 november om 11.59 uur pre cies een petitie aangeboden van de gezamelijke instellin gen uit de regio op het gebied van de gezinsverzorging. Zoals in de Leusder Krant van vorige week dmsdag al werd be richt, worden de dagelijkse be stuurders opgeroepen bij de Tweede Kamer hun bezorgdheid te uiten over de voorgenomen bezui nigingen in deze sektor Een soort gelijke aktie als in Leusden, werd die dag ook gehouden bij de ge meentehuizen van Amersfoort, Hoevelaken en Woudenberg. Het motto ervan was: 'Handen af van de gezinsverzorging; nu het nog kan' De manifestatie was georganiseerd door de volgende organisaties; de Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE), de Algemene In stelling voor Maatschappelijke Dienstverlening 'Groene Kruis' (AIMD) en het Protestants Sociaal Centrum (PSC). LEUSDEN - De Hervormde Vrou wenvereniging 'Tryfosa' houdt vrij dag 13 november de jaarlijkse ba zar in "t Trefpunt', Amhemseweg 77 m Leusden-Zuid. Er zijn dan van 14.00 tot 17.00 uur en na 19.00 uur onder meer handwerk, zelfge maakte advocaat, jam en oliebollen te koop. Verder kan iedereen er aan spelen meedoen De op brengst van deze bazar is bestemd voor kerk, zendmg en vakantie werk voor gehandicapten. fUSDEN - In de buurt van de HEMA-filiaal en de onlangs eopende winkels aan de noordzijde van 't Erf, komt bin- enkort een kunstwerk te staan. Het betreft het beeld Icrums', dat in februari van dit jaar ook in de publiciteit is eweest. Burgemeester Panis zal het vrijdag 20 november m 15.00 uur onthullen. Het bronzen beeld is 150 bij 80 centimeter groot, en gemaakt door de Amsterdammer Wilfned Put. 'Scrums' symboliseert 'ontmoeting en samenwerking'. De aankoop en de plaatsmg van het beeld worden gedaan door de Stichting Kunst kwartier Leusden. Het beeld kostte dertigduizend gulden. De aanschaf is mogelijk geworden door giften van plaatselijke bedrijven en subsi die van de gemeente. De bednjven brachtpr 90 nnn cr ge heeld 'Scrums', dat al enige maanden in het gemeentehuis is opgesla- i, krijgt een defimtieve plek op 't Erf. Burgemeester Panis zal het istwerk binnenkort onthullen. fERSFOORT - De Stichting :hterskring Amersfoort houdt jdag 13 november een bijeen- mst in Hotel 'Terminus', Stations- aat 42. Dan zal de van oorsprong aamse dichter Willem M. Rogge in een korte inleiding houden er zijn werk, en daarna voorle- n uit zijn oevre. Verder is er gele- nheid vragen te stellen en te dis- ssiëren. Deze bijeenkomst be lt om 20.00 uur. De entree be- aagt 5,-. De heer Roggeman is in 1935 in ussel geboren. Hij publiceerde ige romans, essays, éénakters en gedichten. In Vlaanderen geniet hij vooral bekendheid als dichter. Sinds 1985 schreef hij meer dan tien bundels gedichten, waarmee hij verschillende literaire prijzen won. Zijn werk is in veel talen vertaald. Aanvankelijk werkte hij als jour nalist in Brussel, maar sinds 1981 is hij adjunct-directeur van het Vlaams Cultureel Centrum in Am sterdam. Hij woont sinds die tijd ook in Nederland. In zijn poëzie, die in de loop der jaren steeds somberder werd, pro beert hij, onder meer in navolging van de Vlaamse dichter Willem Elsschot, een zo zuiver mogelijk Nederlands te gebruiken. Uit zijn gedichten spreekt een grote be trokkenheid met beeldende kunst, in het bijzonder met de schilder kunst. LEUSDEN - Het winterprogramma van het Utrechts Landbouw Ge nootschap (U.L.G.) ziet er als volgt uit: 26 november: discussieavond met de heer M. Varenkamp. onder andere voorzitter van het Land bouwschap en het Koninklijk Ne derlands Landbouw Comité (K.N.L.C.); AMERSFOORT - In de hal van het St. Elizabeth-ziekenhuis, Ringweg Randenbroek 110, exposeren van 5 november tot 17 december twee kunstenaars. Het betreft Charlotte van der Werff en Christiaan van Tol. De eerste toont keramiek, de twee olieverfschilderijen. Mevrouw Van der Werff legt zich vooral toe op handgevormde en gedraaide keramiek. Haar ate lier bevindt zich in Putten. De heer Van Tol is sinds 1970 zelfstandig beeldend kunstenaar. Momenteel is hij vooral aktief als schilder en tekenaar. Hij woont in Leiden. 10 december: bowlingavond m Hotel 'Schimmel' in Woudenberg voor leden en hun echtgenoten; 11 januan: discussieavond van de Kring Oost-Utrecht van het U.L.G., met de afdelingen Leusden, Rhenen, Renswoude en Wouden berg. Spreker zijn de heren Gerrit sen, specialist op het gebied van de milieuwetgeving, en Blokland, van de afdeling Melkveehouderij, bei de van het landbouwgenootschap; 19 januari: jaarvergadering m 'De Til', Hamersveldseweg 30; 24 februari: discussieavond met wachtmeester J. Westerbeek van de Leusdense politie, in het bijzon der belast met het milieu; en met de heer Bomers, ambtenaar van de gemeente Leusden; 18 maart: bowlmgavond, samen met de Christelijke Boeren en Tuin ders Bond (C.B.T.B.) en de Aarts diocesane Boeren en Tuinders Bond (A.B.T.B.) in 'De Korf, De Smidse 1. ACHTERVELD - Vrijdagavond zal Hobbyclub de Klont weer een knutselavond houden in De Moes pot. Alle knutselaars van 8-12 jaar zijn deze avond weer van harte welkom van 19.00 - 20.30 uur De entree is/ 1,50. Deze avond zal er gewerkt worden met papier filli- graan, men kan er marmer verven en kaarten en cadeaupapier ma ken. Op dit spandoek staat het motto te lezen van de aktie die de gezamelijke instellingen uit de regio op het gebied van de gezinsverzoring, zaterdag hielden. In het kader van deze manifestatie werd het Leusdense college een petitie aangeboden. - De receptie die het hield ter gelegenheid van het Verzorgingshuis "t twaalf-en-een-half jarige be- vrijdag 6 november staan, was druk en gezellig. Ve len maakten van de gelegenheid gebruik om de mijlpaal van het te huis mee te vieren.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7