uMfm Koplopers onderuit in bowlingcompetitie Lvanti de sterkste Rand wij ck BCL grijpt opnieuw naast het succes wet TOPPER De Haaien ontberen precisie Makkie TTCL slagen rnoegen Roda '46 - BFC is DONDERDAG 12 NOVEMBER 1987 ames van Avanti vochten een heuse derby uit met Surf en bleven met 3-laan de positieve zijde van de balans. CHTERVELD - De dames- eyballers van Avanti heb- vorige week in eigen huis onvervalste derby uitge- iten met het bezoekende uit Hoevelaken. Het duel, op het scherpst van de Ie werd uitgevochten, door de Achtervelders 3-1 in eigen voordeel be- waarmee de positie van nti in de eerste klasse als goede middenmoter kan ien omschreven. duurde even voor de gast- ven grip kregen op het spel le tegenstander. Surf nam een oorsprong en pas nadat trai- n af lias e USDEN - De eerste helft de hockeycompetitie zit jna op. Nog twee weken n de gras- en kunstgras- ijs en weder dienen- vorden bevolkt door met uitgeruste sporters, men in de zaal gaat over- adatferen. ezitte ift ée td>trijden drie punten kun- halan P^n^1iini/.lr mnat NVC m. .3. w 2 6-7. Hardt Heil >ma 2 e B ner/coach Huub van Wees middels een time-out orde op zaken stelde in zijn team, begon de ploeg te draaien. Puntje voor puntje werd er van de achterstand afgeknabbeld, waarna de set een ongekend span nende ontknopmg beleefde. Hoe wel de service nogal eens werd mgeleverd, trok Avanti met 15-13 aan het langste eind, waarmee er belangrijke winst werd geboekt. De Achtervelders leken door de eerste set te winnen een forse mo rele tik te hebben uitgedeeld, want in de tweede set kwam Surf er aan vankelijk helemaal met aan te pas. Gesterkt door het goede resultaat uit de eerste set liepen de gastvrou wen uit tot 2-12, voor de ploeg uit Hoevelaken werd wakker ge schud. Daarna voltrok zich een compleet wonder, want de bezoe kers maakten de achterstand volle dig ongedaan en besloten de twee de set zelfs als winnaar. De aanval van de gasten klopte ineens veel beter en Avanti werd duidelijk m het defensief gedrongen. Op eigen service maakten de Achtervelders ook fout na fout, waardoor het ver lossende punt te lang uitbleef. Surf daarentegen ging als een stoom wals door en trok uiteindelijk met 14-16 aan het langste emd. In de laatste twee sets bleek Avanti toch over de langste adem te beschikken. De gastvrouwen hervonden het ritme en dat resul teerde in een regelmatige overwin ning in de derde en vierde set (tweemaal 15-10). LEUSDEN - In de Hoofd klasse van de competities van de Bowlingbond Leusden viel deze week een grote verras sing te noteren. Koploper Goor Approach, dat weken lang ongenaakbaar leek, ging in de confrontatie met num mer twee Djagos vol op het gezicht. Met 1-4 beet de favo riet in het stof. De leidersposi tie kwam echter voorlopig nog niet in gevaar. Snoopy's Bowlingteam profiteer de eveneens van de misstap van de koploper in de Hoofdklasse, door zelf tegen Hobo Hifi overemd te blijven. Gemakkelijk ging -dat ove rigens niet: 2-3. Werknet 1 versloeg Werknet 2 met 1-4, waarbij de laatste zo lang zamerhand in een mterst kwetsba re positie terecht lijkt te komen Wim van Harsselaar noteerde met 232 pms een fraaie game. Bij de dames tekende Jeanne Poestkoke voor de hoogste game: 222 In de eerste klasse gingen zowel koploper High School Strikers, als nummer twee De Schakel met de volle winst strijken. Tegen respec tievelijk Bar-Grill Monet en Team Rijnders lieten de favorieten 5-0 noteren. Aqua Stop had meer moeite met Schoenmaken] Keyzer dan V(*r\*ranhf 1.0 Tegrr» 5oifop vrij en kreeg zonder te spelen 5 punten in de schoot geworpen. Rob Barbillion finishte eenmaal juist boven de 200 met een game van 206 punten. In de tweede klasse liet Aanne mersbedrijf Van de Poll een goede kans om Double Wood te achter halen. Nummer twee Van de Poll had aan Pauline een onverwacht zware dobber. 3-2. De korfbowlers delfden het onderspit tegen De Hulken (0-5), en moeten in het klas sement genoegen nemen met een troosteloze laatste plaats. De Gol den Girls moesten de eer laten aan Bolletje van Polletje 4-1. Jan Toxopeus en Truus van Hars selaar noteerden de hoogste ga mes met respectievelijk 212 en 205 punten. In de derde klasse blijft Groene- veld aan de leiding, ondanks een 2-3 nederlaag tegen Lucky Strike. Nummer twee Dutch 200 kwam na melijk zelf op de koffie bij Autorij school De Wetering, dat nu de tweede plaats deelt (2-3). Hoofdklasse Werknet 11 - Werknet 1 1-4 Hobo Hifi - Snoopy's Bowl Team 2-3 Good Approach - Djagos 1-4 Stand 1. Good Approach 43.0 2. Djagos 36.0 3. Snoopy's Bowl. Team 35.0 4. Werknet 1 32.0 5 Hobo Hifi 24.0 6. Karweihoek 7 Werknet 11 le klasse Aqua Stop - Schoenmakerij Keyzer Team Rijnders - De Schakel High School Strikes „Monet" Stand 1 High School Strikers 2. De Schakel 3 Team „Seven" 4 Aqua Stop 5. Schoenmakerij Keyzer 6. Bar-Gnll,.Monet" 7. Team Rijnders 2e klasse Bolletje v. Polletje - De Girls" De Korfbowlers - De Hulken Aann bedr v. d Poll - Pauline Stand 1. Double Wood 2. Aann.bedr v d Poll 3. Bolletje v. Polletje 4. De Hulken 5. Pauline 6. De ...Golden Gurls" 7. De Korfbowlers 3e klasse Dutch 200 - Autonjsch. De Wetering 2-3 van Boekei - Red Devils 1-4 Groeneveld - Lucky Stnke 2-3 The Arrows - V. G. Knudde 4-1 Stand 1 Groeneveld 40.0 2. Dutch 200 34.0 3. Autonjs De Wetering 34.0 4. Lucky Stnke 28.0 5 Red Devils 26.0 6. Van Boekei 23.0 7. The Arrows 14 0 heren van Leusden moe- uit de komende twee halen, Randwijck moet agen worden, terwijl de denaren in Soest een ge- )el kunnen afdwingen. dat Rob Weers en zijn man- r tikt, kan het vervolg van de etitie met vertrouwen tege- gezien worden, met dien ver- 3 e dat een kampioenschap wel bereik zal blijven. De titel oorbehouden aan Voordaan, am dat nog zonder puntver- De topper tussen Be Fair en laan, die voor zondag ge- staat, kan al over een even- ïtel voor de ploeg uit Groene- •eslissen. Als de Groenekan- egen de laatste echte concur- ivereind kunnen blijven, en weet een week later Rand- tot overgave te dwingen, lijkt een kampioenschap van laan af te kunnen wenden, sden zal zich moeten nchten t bereiken van een plaats in ivenste helft van het klasse- Dan zal men zondag in de istrijd tegen Randwijck :n scoren, om een week later Soest minimaal een gelijk- it het vuur te slepen, ersum zal aan Strawberries en hele kluif hebben, al vallen istaties van de Velzenaren tot >e wat tegen. Soest treft thuis n ook daar moet de debutant eerste klasse resultaat kun- oeken. De andere debutant, lar, blijft in de top mee- na winst op Amersfoort. eerste klasse B ordaan fair maar 8-16 8-14 8-11 5 HBS 6. Leusden 7 Hilversum 8. Strawberries 9 Amersfoort 10. Randwijck Programma eerste klasse: Be Fair - Voordaan Alkmaar - Amersfoort Soest - HBS Randwijck - Leusden Hilversum - Strawberries BELANG Voor de dames van Leusden lijkt de wedstnjd van aanstaande zon dag van groot belang. De positie van de jonge ploeg m de tweede klasse is met zo best, al dreigt er geen onmiddellijk degradatiege- vaar. Hoewel de Leusdenaren de derde positie van onderen bezet ten, heeft men voorlopig voldoen de over op Maarssen en Waddinx- veen om buiten schot te blijven. Gelet op deze feiten, krijgt de ont moeting van zondag, uit tegen Waddinxveen, het belang van een vierpuntenduel. Winnen de Leus denaren, dan zijn de zorgen voorlo pig van de baan. maar wordt er verloren, dan wordt het tijd om zich bedenkelijk achter de oren te krabben. Daar de Leusdenaren eer tegen SCHC, de nummer twee op dit moment, in slagen om een punt te halen, geven we de Valleipar- kers het voordeel van de twijfel. Voor de gang van zaken bovenin is het duel tussen SCHC en Amers foort zeer belangrijk. Bij winst kun nen de Keistedelingen het vervolg van de competitie met vertrouwen tegemoet zien en komt de eerste klasse nadrukkelijk in beeld. Bij winst van de gastvrouwen is de strijd in de top echter weer hele maal open. Voor Be Fair en Huizen gaat het erom de aansluiting met de koplo pers te behouden, terwijl Soest en USHC ervoor moeten waken in de veilige middenmoot te blijven. Ka meleon ontdoet zich op vreemde bodem van Maarssen en drukt daarmee de ontvangen ploeg ver der in het verdomhoekje. Stand tweede klasse D 1. Amersfoort 2. SCHC 3. Kameleon 4 Be Fair 5. Huizen 6. Soest 7 USHC 8. Leusden 9. Maarssen 10. Waddinxveen Programma tweede klasse E: Be Fan - Huizen SCHC - Amersfoort Soest - USHC Maarssen - Kameleon Waddinxveen - Leusden 8-13 8-11 8-10 8-10 8-10 8- 3 8- 2 LEUSDEN - Na een bijzon der spannende wedstrijd, moesten de heren poloers van De Haaien htm meerdere er kennen in het vierde van Brandenburg. Nadat de strijd lange tijd gelijk op was ge gaan, namen de gastheren in de derde en vierde periode een beslissende voorsprong. De Leusdenaren bleven met 11-9 puntloos achter in De Bilt. Voor De Haaien ging de ont moeting met Brandenburg de histo rie in als de wedstrijd van de ge miste kansen Met name in het eer ste gedeelte van de wedstrijd kwa men de Leusdenaren keer op keer in scoringspositie liggen, maar duistere krachten hielden de be zoekers van doelpunten af. In de eerste twee perioden de den de ploegen in het water nau welijks voor onder elkaar. Er werd door De Haaien goed gecombi neerd, wat dne treffers tot gevolg had. In de derde penode bleek ech ter dat de aansluiting tussen de Leusdense defensie en de aanval met goed klopte, waardoor de te genstander kon profiteren en een 8-6 voorsprong nam. In het begin van de vierde en laatste periode kon Brandenburg zelfs uitlopen naar 11-6, waarna De Haaien een alles-of-niets offensief dienden in te lassen om de schade zo beperkt mogelijk te houden. Het werd uiteindelijk niets, al scheelde dat maar een haar. Via treffers van Groen, Diepenbroek en Van Dijk kwamen de Leusdena ren nog terug tot 11-9. Daar zou het echter ook bij blijven. (advertentie) Andre Snoek wnngt zich namens TTCL in onmogelijke standen om de bal te retourneren. De Leusdenaren heten Effect met 9-1 kansloos. LEUSDEN - De tafeltennissers van TTCL hebben een belang rijke stap in de richting van lijfsbehoud in de tweede klasse gezet. Door met 9-1 te winnen van Effect, lijkt een derde plaats de Leusdenaren nauwelijks meer te kunnen ontgaan. Door een extra zware degradatieregeling dit jaar, waardoor drie van de zes teams terugvallen naar een lager plan. TTCL, m de personen van Frank Kooyman, Erwin de Boer en André Snoek, revancheerden zich met de royaal uitgevallen zege voor de ne derlaag vorige week tegen Over 't Net, waardoor de Leusdenaren voor de titel werden uitgeschakeld Effect uit Wijk bij Duurstede werd het slachtoffer van de Leusdense dadendrang van TTCL, dat op eer herstel uit was. Robert van der Sluys neemt aan de overzijde van het net een afwachtende houding aan. Zondag a.s. 15 november Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door Lammert van Diermen Markt vishandel Het zag er in het begin van de wedstnjd ovengens nog met naar uit dat de tegenstanders zich als spamngpartners voor de Leusde naren wilden laten gebruiken. An dré Snoek, Erwin de Boer en Frank Kooyman moesten diep in de bui del van de reserves tasten om de enkelspelen in winst om te zetten. De Leusdenaren hadden drie keer dne sets nodig vooraleer men zich tot winnaar liet uitroepen. Toen het dubbel echter voor de pauze in twee sets het vierde wedstrijdpunt het noteren, was het verzet gebro ken (21-16, 21-17). TTCL hep simpel weg naar 7-0, voor een ongemotiveerde Frank Kooyman het enige verliespunt van de Leusdenaren te verwerken kreeg. Kooyman werd in twee sets van de tafel gespeeld. Hiermee was in ieder geval de spreek woordelijke eer van de bezoekers gered. Erwin de Boer en André Snoek heten zich m hun partijen met on betuigd en beshsten het ongehjke duel in Leusdens voordeel. Dankzij deze overwinning heeft TTCL zich los gemaakt van de staartgroep en hebben de Leusdenaren riante uit zichten op het bereiken van een derde plaats m de eindrangschik king. waarmee de kans groot is dat TTCL ook volgend jaar weer op tweede klasse niveau mag acteren. Stand tweede klasse: 1 Over't Net 7-14 2. ZTTV 6- 8 3. TTCL 6- 6 4 DVT Smash 5- 4 5. Effect 7- 3 6 CJC2 7- 3 LEUSDEN - De toekomst voor het eerste team van BCL ziet er na vijf wedstrijden erg somher uit. Sceptici voorspellen dan ook dat de dagen van de badmintonners in de eerste klasse geteld zijn. Zaterdag ontvingen de Leusdenaren in thuishal De Korf Iduna en hoewel de BCL-ers opnieuw dichtbij een gunstig resultaat waren, ging men uiteindelijk met 3-5 de boot in. HTERVELD - Aan de onder- schietwedstnjd van Ons Ge- in namen 14 leden deel. Het L Vlug die met 92 punten de i plaats behaalde. De overige }en waren: 2. B. Voskuilen 89, fan Daatselaar 88. 4. P. Smink E. van Hamersveld 82, 6. W. r iilen Rz. 79, 6. W. v.d. Kleter- steeg 79, 6. G Tolboom 79, 6. J. van Rossum 79, 10. W. J. Lagerweij 77, 11. W. Voskuilen Jz. 74, 12. J Vos kuilen 72, 13. H. J. Vein Ruitenbeek 70, 14. J. Kr all 52. Bij de junioren schutters waren 8 deelnemers voor hun onderlinge wedstnjd. De koploper had blijk baar zijn dag niet, daar hij met de vierde plaats genoegen moest ne men. Het was Hans van de Heuvel die met 79 punten de eerste plaats behaalde De ovenge uitslagen wa ren: 2. Johan van Rooijen 74, 3. Ar- noud Vlug 72, 4. Timo van Valken goed 67, 5. Richard v.d. Wetering 63, 6. Rudy van Daatselaar 62, 6. Arjan Does 62,8. Johan Tolboom 56. Robert van der Sluys startte in zijn partij overtuigend maar het was hem met gegeven de eerste set te winnen. In de slotfase moest de Leusdenaar een 16-17 nederlaag toestaan. Van der Sluys raakte hier door merkbaar aangeslagen en kwam m het vervolg met meer in de wedstnjd: 8-15. Albert den Hollander verging het al met veel beter. De teamcap tain van de Leusdenaren pakte nog wel de eerste set (15-12), maar moest na een slopende partij machteloos toezien hoe de wed- strijdpunten aan de overzijde van het net kwamen: 14-18, 14-17. In de damesenkelspelen werd tenslotte wel gescoord. Jane van der Haar was m haar partij dicht bij winst, maar kwam ui de derde en beslissende set kracht tekort om de wedstrijd definitief naar haar hand te zetten: 5-11, 12-10 en 6-11. Marleen van der Horst deed het, evenals vorige week, beter dan de rest van haar collega's. Van der Horst liet een uitstekende indruk achter en de cijfers waarmee ze haar tegenstander opzij zette spra ken dmdelijke taal: 11-3, 11-3. Met een nadelige stand van 1-3 begonnen de Leusdenaren aan de dubbelspelen, een discipline waarin men over het algemeen re delijk in thuis is. DRUK De situatie werd echter al peni bel toen het herendubbel, bestaan de uit Robert van der Sluys en Al- bert den Hollander er niet m slaag de om een goede eerste set van een passend vervolg te voorzien. Met name m de tweede set gmgen de Leusdenaren door een diep dal (2-15), waarna men in de derde set met voldoende macht had om de depressie geheel te overwinnen. Met 10-15 verzekerde Iduna zich m ieder geval al van één wedstrijd- punt. Het zou uiteindelijk op de laatste partij aankomen. Het damesdubbel kweet zich namelijk na behoren van zijn taak. In twee sets maakten Jane van der Haar en Marleen van der Horst korte metten met hun opponenten, al hadden de Leusde naren m de tweede set met een terugslag te kampen: 15-4, 17-14. Het eerste gemengd dubbel bracht de spanning in de wedstnjd volledig terug. Ondanks een lichte blessure van Marleen van der Horst, in de tweede set, slaagde zij er met haar partner Albert den Hollander in het derde wedstrijd- punt binnen te halen. De Leusdena ren hadden daar wel drie sets voor nodig: 8-15, 15-9, 15-8. Robert van der Sluys en Jane van der Haar bleken uiteindelijk niet bestand tegen de druk die op hun schouders rustte. In twee sets gm gen de Leusdenaren onderuit (13,15, 9-15), waarmee BCL voor de vijfde achtereenvolgende keer puntloos bleven. LEUSDEN/ACHTERVELD - Dit weekeinde wordt met name voor de Roda-zondag van doorslaggevend belang. De komende twee ronden is er sprake van een zogenaamd dubbelprogram ma, waarin tegenstanders elkaar twee keer achter elkaar tref fen. De formatie van Ruud Maas viel wat dat betreft met de neus in de boter: de conmpetitieleider voorzag voor de Leusde naren twee ontmoetingen met koploper BFC. De Bussummers komen eerst in Leusden op bezoek. Voor de Roda-zaterdag geldt eigenliojk precies het omge keerde. De Leusdenaren krijgen twee keer achtereen te maken met hekkesluiter Veluwse Boys, waarbij de Leusdenaren eerst naar Garderen afreizen. De Leusdenaren zijn het aan hun stand haast verplicht om uit deze ontmoetingen vol rendement te halen, zeker als men om de titel wil blijven meedoen. Koploper Musketiers krijgt het naar verwachting ook niet al te moeilijk om de koppositie vast te houden. Zowel de laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie, als de eerste return, dient het laaggeklasseerde WA'71 als sparringpartner. Hoe men de kwaliteiten van de Musketiers ook moge inschat ten, velen zuilken het er over eens zijn dat de Elstenaren dit sleutelweekeinde vier punten aan hun toch al niet magere saldo zullen toevoegen. Toch is het niet ondenkbaar dat uitgerekend Roda en Muske tiers na deze twee ronden als spekkoper uit de bus zullen komen. De andere belagers bovenin wacht namelijk een veel zwaarder programma. Zo komt nummer twee Eemdijk twee keer in actie tegen nummer vier Velox. Gezien de klasseringen van deze ploegen, ontmoetingen die de moeite waard zullen zijn. Maar ook WJ zal hard moeten werken om erbij te blijven. Twegenstander Bloemenkwartier mag dan de laatste weken terug zijn gevallen, uitzichtsloos is de positie van de Hilver summers nog geenszins. Voor Bloemenkwartier is dit mis schien wel de laatste kans om er weer helemaal bij te komen. De meest waarschijnlijke optie is echter dat de ploegen uit deze drie duels tegen elkaar punten laten liggen, waar Roda en Musketiers hun voordeel mee moeten kunnen doen. Hercule zal de dubbel met Hoogerheide moeten aangrijpen om voorlopig de gevarenzone te verlaten. Voor SOVA'54 gaat hetzelfde op tegen Veensche Boys. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) WJ - Hercules 0-0 Eemdijk - Bloemenkwartier 2-1 Veensche Boys - Velox 3-0 Veluwse Boys - SOVA'54 0-0 WA'71 - Roda'46 2-7 Hoogerheide - Musketiers 2-2 Stand Hoofdklasse (zaterdag) 1 Musketiers 10-18 2 Eemdijk 10-16 3. Roda'46 10-14 4 Velox 10-13 5. WJ 10-13 6 Bloemenkwartier 10-10 7 Hoogerheide 10-10 8 Veensche Boys 10-9 9 Hercules 10-5 10 SOVA'54 10-5 11 WA'71 10-4 12.Veluwse Boys 10-3 Programma Hoofdklasse (zater- dag) WJ - Bloemenkwartier Veensche Boys - SOVA'54 Veluwse Boys - Roda'46 WA'71 - Musketiers Hoogerheide - Hercules Velox - Eemdijk ACHTERSTAND Ook in de eerste klasse zondag staan de komende twee weken in het teken van het zogenaamde dubbelprogramma. En zoals al in de inleiding werd vastgesteld, voor Roda krijgen deze weekeinden de status van sleutelronden. Tot nu toe hield de formatie van Ruud Maas de race m de eerste klasse aardig vol en zijn de Leusdenaren in de top van het klassement, op een der de plaats, terug te vmden. Maar het is duidelijk dat het dan juist nu erop of eronder wordt. En wanneer de stand op de ranglijst aan een kriti sche blik wordt onderworpen, kan worden vastgesteld dat Roda ei genlijk beide ontmoetingen zal moeten winnen, om er helemaal bij te horen. Vooralsnog zullen derge lijke conclusies nog van de nodige vraagtekens moeten worden voor zien en zou het op voorhand al een leuk resultaat zijn als men in ieder geval twee punten aan de ontmoe tingen overhield. In de race naar de titel schieten de Leusdenaren daar echtrer weinig mee op. Achterveld gaat twee keer in de slag met Kockengen, een ploeg die op papier te verslaan moet zijn. Als men echter in Leusden bij Roda te rade zou gaan. zou er waarschijn lijk toch tot de nodige voorzichtig heid gemaand worden. Dubbele winst zou Achterveld overigens wel in een riante zetel plaatsen. De meeste aandacht gaat onge twijfeld uit naar de dubbele ont moeting tussen EMM en Naarden, die beiden hun partijtje in de top stevig meeblazen. Waarschijnlijk zal één van de twee ploegen na volgende week als favonet hebben afgedaan, en de voortekenen wij zen in een dusdanige nchting, dat de Hilversummers het onderspit zullen delven. Voor Barneveld is het in de dub bel met VVZA van belang om in ieder geval punten te halen, om met in het verdomhoekje terecht te ko men. Olympia'25 zal zich tegen BW31 uit de nesten moeten zien te werken, terwijl Veensche Boys en Zuiderzeevogels elkaar onderling een plaats in de sub-top zullen gaan betwisten. Uitslagen eerste klasse (zondag) EMM - BFC 0-2 Zuiderzeevogels - Naarden'79 0-1 Achterveld - Veensche Boys 3-0 Barneveld - Kockengen 3-1 Olympia'25 - WZA 2-0 Roda'46 - BW'31 2-2 Stand eerste klasse (zondag) I BFC 10-17 2. Naarden'79 9-14 3. Roda'46 10-12 4 EMM 9-11 5 Achterveld 9-9 6 Veensche Boys 10-9 7 Barneveld 10-9 8 WZA 10-8 9 BW'31 10-8 10 Zuiderzeevogels 10-7 II Kockengen 10-6 12.0lympia'25 10-5 Programnma eerste klasse (zon dag) EMM - Naarden'79 Achterveld - Kockengen Barneveld - WZA Olympia'25 - BW31 Roda'46 - BFC Veensche Boys - Zuiderzeevogels

Leusder Krant | 1987 | | pagina 11