ier jubilarissen rij firma De Vor zakelijkheden nieuws" =uit net bedrijfsleven 'ollege wil garantie geven oor geldlening W.S.L. Plankenkoorts' Verkoop van handwerk Verkoop morgen in Huize St. Joseph Loop der bevolking Oud-papier Roda'46 W.N.F. zoekt rangermentor Veel belangstelling voor jubileumavond N.C.V.B. Winnaars foto-aktie 'De Biezenkamp' Lezing over dromen egister (evolking Verkoop handwerk Schrijven Amnesty Intenational Telefonische ledenwerfaktie De Zonnebloem groot succes Alarminstallatie verijdelt inbraak Raadscommissies brachten bezoek aan brandweer Naj aars vergadering milieufederatie Nachtvliegen Frühschoppen in Achterveld plaatsetijk nieuws LEUSDEN - In de hal van Verzor gingshuis "t Hamersveld', Albert Buininggaarde 34, worden dinsdag 17 november onder meer hand werk, geverfde tassen, kaarten en speelgoedbeesten verkocht. Deze verkoop duurt van 10.30 tot 13.00 uur. ACHTERVELD - De handwerk- afdelmg van Huize St. Joseph en de Welfare van de Zonnebloem hou den dinsdagmorgen weer een ver koopmorgen. De verkoop zal plaats vmden in de handwerkthe- rapie-afdeling in Huize St. Joseph, van 9.30-12.00 uur. Bij deze speciale verkoop van .handwerkartikelen kunnen ge kocht worden truien, sjaals, mut sen, poppen, beesten enz. Snitselaar als jong monteur bij het bednjf. Bij deze afdeling wordt veel constructiewerk verzet door de machine-bankwerker. De heer De Kruyf kwam op 1 augustus 1962 in dienst bij het be drijf. Van monteur is hij inmiddels opgeklommen tot chef werkplaats van zijn afdeling. De heer Berendijk is als monteur werkzaam. De functie die hij ook bij zijn vorige bedrijf uitoefende. Vrij dagmiddag omstreeks 15.00 uur verschenen er bij de woning van een van de jubilarissen tractoren voor de deur van zijn woning. De jubilaris, zijn echtgenote en kinde ren moesten in de versierde trek ker plaats nemen waarna het met een rondrit door het dorp naar de plaats van de receptie ging. Het werd een druk bezochte receptie, waar familie, vrienden en diverse klanten aanwezig waren. Geduren de de receptie werden de jubilaris sen door de directeur C. M. de Vor hartelijk toegesproken. „Het komt niet vaak voor," aldus de heer De Vor, „dat m een betrek kelijk klein bedrijf in één jaar vier jubilarissen worden gehuldigd, omdat zij 25 jaar aan de zaak ver bonden zijn. Ook m de afgelopen jaren werden reeds diverse mede werkers om hetzelfde feit gehul digd. Het is naar mijn mening een duidelijk bewijs van de goede sfeer, die in het bedrijf heerst. Dankzij deze sfeer, de geweldige inzet van de medewerkers, waar onder ook de jubilarissen kon het van een klein bedrijf uitgroeien tot wat het nu is." Het bedrijf telt nu meer dan 100 werknemers terwijl m de afgelo pen jaren diverse dochterbedrij ven zijn opgericht. De vrijdagavond werd een diner aangeboden aan de jubilarissen en verdere familie alsmede diverse genodigden. LEUSDEN - De loop van de Leusdense bevolking gedu rende de maand september ziet er als volgt uit: geboren: 42; overleden: 9; het geboorteoverschot, het aantal geborenen minus het aantal overledenen, was dus 33; gevestigd: 143; vertrokken: 132; het vestigingsoverschot, het aantal gevestigden minus het aantal vertrokkenen, was dus 11. LEUSDEN - Deze week houdt voetbalvereniging Roda'46 weer een oudpa pieractie. Vanaf donderdag 12 november staat er op het Bur gemeester Buiningpark een container, waar een ieder zijn oud papier kwijt kan. De con tainer blijft daar staan tot en met zondag 15 november. Mensen die niet in de gele genheid zijn om het oudpapier zelf te komen brengen, kunnen zich met mensen van de ver eniging in verbinding stellen. Zij zorgen er dan voor dat het oud-papier wordt opgehaald. Perry Wendel en Robbert Schimmel staan klaar om uw telefoontje in ontvangst te ne men. Zij zijn te bereiken onder de nummers 941367 en 941815. ACHTERVELD - Zondagmorgen zal het Fruhschoppen worden ge houden in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 11.30 uur. De muzi kale medewerkmg zal deze mor gen worden verleend door de Hin- terfelder Musikanten. Liefhebbers van de Oostenrijkse muziek zullen daar deze morgen weer volop van kunnen gemeten. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het Co mité Amersfoort en omstreken van het Wereld Natuur Fonds (W.N.F.) zoekt een zogenaamde ranger mentor. Wie meer inlichtingen over deze functie wil hebben, of er anderszins belangstelling voor heeft, kan kontakt opnemen met de heer P.H. Stiel, Arnhemseweg 213-IV, 3817 CG Amersfoort, tele foon 033 - 13124 LEUSDEN - De avond die de Leus- landse Christelijke vrouwen dense afdeling van de Neder- Bond (N.C.V.B.) maandag 9 no vember hield ter gelegenheid van het vijfentwintigjarige be staan, trok veel belangstellen den. De bijeenkomst werd gehou den in het Dienstencentrum van de Gereformeerde Kerken, Burge meester De Beaufortweg 18. Meer over de mijlpaal van deze afdeling stond in de Leusder Krant van don derdag 5 november Druk. dat was het maandagavond m Dienstencentrum van de Gereformeerde Kerken. De Nederlandse Christelij ke Vrouwen Bond hield er een bijeenkomst ter gelegenheid van het vijfentwintigjarige bestaan van Leusdense afdeling. LEUSDEN - Gedurende vijf ach tereenvolgende weken maakt Foto 1. Foto Muns, als het even kan on gezien, een foto van bezoekers van de weekmarkt bij 'De Biezen kamp'. Deze aktie wordt gehou den in verband met het 25-jarige bestaan van het koopcentrum. Dinsdag 10 november werden de personen 'gesnapt' die op de drie bijgaande foto's zijn omcir keld. De prijs en de zaak waar deze kan worden afgehaald, zijn achter eenvolgens: Foto 1 voor 25,- gratis boodschap pen bij Spar Aldenzee; Foto 2: een waardebon van 25,- bij Foto Muns; Foto 3: een rollade bij Keurslager Timmer. Bij de laatstenoemde onderne ming kunnen alle Leusdenaren za terdagmiddag snert komen eten. Ook deze aktie houdt verband met het jubileum. Foto 2. Foto 3. AMERSFOORT - De Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie houdt vnjdag 13 november een bij eenkomst over 'Buitenzintuiglijke waarneming in dromen'. Deze ver gadering wordt gehouden m het gebouw van de Doopsgezinde ge meente, Stadsnng 137, en begint om 20.00 uur. Dan zal de heer Th. de Graaf over het onderwerp een speech houden. De toegang is voor leden en donateurs gratis op ver toon van hun lidmaatschapskaart. Introducees betalen ƒ6.- Studen ten met een collegekaart, houders van een C J P.-paspoort of een Pas-65 hebben toegang voor ƒ4,-. Tijdens de avond zal aandacht worden besteed aan het hoe, waar om en waartoe van helderziende of voorspellende dromen; de rijkdom en rijkwijdte van de menselijke geest en ziel. Verder komt het 'dun- ne'-effekt en de filofische implica ties hiervan voor onze tijd en ruimte aan de orde Vanwege het belang voor het onderwerp, zal ook een korte uiteenzetting worden gege ven over verschillende droom- theoneén, met het accent op de door Sigmund Freud ontwikkelde psycho-analytische visie. DONDERDAG 12 NOVEMBER 1987 (Van de redaktie) LEUSDEN - Het Leusdense college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor een geldlening te garanderen van de Woningstichting Leusden (W.S.L.). Het gaat om een bedrag van 4.000.000,- met een rente van 8 procent en een looptijd van twintig jaar. >e stichting heeft het geld nodig 38 premie-huurwoningen te ïwen in de wijk "t Ruige Veld', rest van het voor de bouw beno de bedrag krijgt de W.S.L. van Rijk, op grond van de "Beschik- g geldelijke steun huurwonin- i 1975'. )mdat de woningstichting geen njkslerung kon afsluiten, heeft zij een beroep gedaan op de kapitaal markt. Daar kwam zij tot overeen stemming met de Nationale Ne derlanden Levensverzekering Maatschappij N.V. uit Rotterdam. In het raadsvoorstel wordt opge merkt, dat de garantie wordt ver leend 'overeenkomstig de voor waarden en bepalingen' die staan in de 'Beschikking deelneming van het Rijk in garanties van de ge meente voor de bouw van wonin gen en woongebouwen door toe gelaten instellingen en andere rechtspersonen, die geen winst beogen' Dat houdt in, dat het ver hes dat de gemeente door de garantie lijdt, door het Rijk wordt overgenomen. Tijdens de vergadering van de raadscommissie Financieel Beleid en Beheer (F.B.B.) die maandag 16 november in het gemeentehuis wordt gehouden, komt het voorstel aan de orde. JEUSDEN - Uit het bevolkingsre- Jjer van de gemeente Leusden dat tussen 21 oktober en 7 rember zijn oren: okt.: Johanna Hendnca, d.v a. i en J. G. Horst; bkt.: Stéphanus Philippus, z.v. B. Jack en W. A. Verhoeff; iov.: Nicolle, d.v. J. de Valk en H. de Berkt; \\ov.: Theodorus Hendrikus, z.v M. Ossendrijver en A. A. van Hoef; Henk Jan, z.v. R. F. Bouw- i en H. P. Mouwe. tiuwd: )kt.: J. G. Groeneveld en T. M. J. huis; R. W. Boessenkool en C. D. 23 okt.: A. Veenendaal en M. C. W. M. Maas; 30 okt.: R. van Spronsen en C. A. Boelens; 06 nov.: J. F. Hauserer en E. I Snel. Overleden: 24 okt.: T. P. Veldhuizen, geh. gew. met Fuldner, B. - oud 90 jaar; 24 oktD. Dijkstra, geh gew met Camijn, H. J. - oud 86 jaar; 29 okt.: K. M. Niecnikowski, geh. gew. met Muis, P - oud 83 jaar; 05 nov.: P. Lucas, oud 70 jaar. LEUSDEN - De Stichting Unie van Vrijwilligers (U.V.V.) afdeling Leusden houdt zaterdag 14 novem ber de jaarlijkse verkoop van handwerk in 'De WOLboom', Ha- mersveldseweg 2a. Deze duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Dan vindt ook een lotenj plaats. ACHTERVELD - Maandagavond zal er weer geschreven kunnen worden voor Amnesty Internatio nal. Degenen die hieraan willen deelnemen zijn vanaf 19.30 weer van harte welkom bij Nel Schwa- germann aan de Verjaagde Ruiter- weg. Er zal ditmaal geschreven wor den in het kader van de najaarsac tie. Deze heeft als thema „Langdu rige gevangenschap". Voorbeel- bneven zijn aanwezig, evenals schrijfpapier en enveloppen. De postzegel dient zelf te worden be taald. gemeenteraadslid mevrouw van Ameron sprak even later keung van „voorzitter". Evenlien Blom probeerde het voor de laatste keer nog een keer bij het GPV/SGP raadslid, de heer Offereins, die werd aangesproken met zijn voornaam „Harm". Toen ook Offereins zijn antwoord begon met „voorzitter", begon de wethouder kennelijk m de gaten te krijgen dat ze maar beter ook haar taalgebruik kon aanpassen. Behoudens een en kele „vergissing" hield me vrouw Blom het maandag avond keurig op „u", als ze haar collega's bedoelde. Toch bleef het maandag avond erg wennen voor de nieuwbakken wethouder. „Wat klinkt dat hè," zei Evelien Blom in een opwelling, toen ze op een gegeven ogenblik sprak over „ons college" en zich realiseerde dat ze daar nu echt zelf deel van uitmaakt. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat zowel Evelien Blom als Com Verduin (PvdA) die het tweede deel van de avond leidde, het er als voorzitter in hun eerste commissieverga dering, keurig afbrachten. LEUSDEN - De telefonische leden werfaktie van de Katholieke natio nale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten 'De Zonnebloem', die in de week van 2 tot en met 6 novem ber in de gemeente Leusden plaatsvond, is een groot succes ge worden. Vanuit Breda werden 6185 adressen gebeld, en 1080 personen gaven zich op. De vereniging spreekt van 'een overweldigend resultaat'. Soortgelijke akties el ders in het land leveren doorgaans 10 of 11 leden op per honderd adressen, dus een kleine 11 pro cent. In Leusden was dit percenta ge veel hoger, bijna 18 procent. Naast leden heeft de aktie ook twintig personen opgeleverd die bij de aktiviteiten van de vereni ging betrokken willen worden. Wie door de telefonische leden werfaktie niet bereikt is. maar wel het werk van 'De Zonnebloem' wil steunen, kan zich wenden tot me vrouw Van de Berg, Beverhoeve 81, telefoon 033 - 943217, of de heer Verest, Houtvester 8, telefoon 033 - 942337. vier jubilarissen mochten tijdens de receDtie vele felicitaties in ontvangst nemen. (van één onzer medewerkers) ACHTERVELD - Vrijdagmiddag vond in de showroom van firma Gebroeders De Vor een grote receptie plaats. Dit ter i van het feit dat drie personeelsleden 25 jaar bij het bedrijf irkzaam waren. Bet betrof de heren R. L. Dijker, M. Snitselaar en A. L. de uyf. Bij deze receptie was ook de heer J. Berendijk betrok- n. Deze is nu twee jaar werkzaam bij het bedrijf. Voor hij bij firma in dienst kwam was hij 23 jaar werkzaam geweest bij t CEBECO-bedrijf te Raalte. Daar de firma De Vor een onder- el is van de CEBECO-Handelsraad werd ook zijn 25-jarig lileum bij deze receptie betrokken. De heer Dijker is op 1 juni 1962 bij het bednjf in dienst gekomen. Hij begon hier als jong administra teur en vervult de functie van admi nistrateur nog steeds. De hele hui dige administratie is zo goed als helemaal door hem opgebouwd. Ook begeleidt hij nu de gedeeltelij ke verkoop van tractoren uit Joego slavië. Op 23 juli 1962 kwam de heer LEUSDEN - „Na negen jaar zit ik nu eens aan de andere kant van de tafel, een heel bijzonder ge voel," zo begon de kers verse wethouder van Wel zijn en Volkshuisvesting, mevrouw E. M. Blom-de Groot (CDA) maandag avond de vergadering van de „oude" commissie Wel zijn en Onderwijs. Mevrouw Blom, bij vrienden en bekenden beter bekend als Evelien, had maandagavond duidelijk last van planken koorts. Evelien Blom wist niet goed hoe ze haar collega raadsleden moest aanspreken in haar nieuwe functie van voorzitter. Heel enthousiast begon Evelien Blom de vergadering toe te spreken met „jullie". Ook de chef van de afdeling onderwijs werd door de nieu we wethouder aangesproken met „Siem". De leden van de commissie Evelien Blom (CDA) had er af gelopen maandag wat moeite mee, als voorzitter van de com missie welzijn en onderwijs. waren kennelijk van mening dat de verhoudingen tijdens de vergadering formeel moesten blijven. Het socialisti sche raadslid mevrouw Jansen hield het bij „u", het liberale De gemeenteraadsleden Harm Offereins GPV/SCP), in het midden, en Jan Jacobs (PvdAaan de rechterzijde. Zij maakten deel uit van de delegatie van de Leusdense gemeenteraad die dinsdag een bezoek bracht aan de brandweerkazerne van Leusden. LEUSDEN - Leden van de raads commissies Algemene Bestuurs zaken (ABZ) en Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (O.W.R.O.) brachten dinsdag 10 november een bezoek aan de Leusdense brandweerkazerne, aan de Zwarteweg. Deze delegatie van de gemeen teraad stond onder leiding van wet houder Joost de Jongh (WD). Het doel van het bezoek was om het Leusdense brandweerkorps wat beter te leren kennen. Veel aan dacht kregen de plannen voor een nieuwe kazerne en de wensen die ten aanzien daarvan bij de brand weerlui leven. LEUSDEN - Omwonenden van de Spar-supermarkt in winkelcentrum 'De Biezenkamp' waren woensdag morgen ongetwijfeld vroeg wak ker. Toen trad namelijk om onge veer 5.00 uur de duidelijk hoorbare alarminstallatie van de zaak in wer king. Dit gebeurde nadat een elek trische schuifdeur van het pand er uit was gelicht. Volgens een woordvoerder van de Leusdense politie werd bij deze 'kraak' een schroevedraaier gebruikt, en was het de bedoeling om in de super markt 'gratis te winkelen'. De poli tie was snel ter plaatse, maar trof mets meer aan dan een op straat liggende schuifdeur. LEUSDEN/SOESTERBERG - Vanaf vliegbasis Soesterberg worden in de maand november nachtvlieg- oefeningen gehouden. Donderdag 19 november en maandag 30 no vember houden helikopters van het 298 Squadron zogenaamde avondvliegoefeningen. Deze eindi gen uiterlijk om 24.00 uur. De leiding van de vliegbasis wil met het intensieve avondvhegen m deze maand dergelijke oefeningen m de zomer voorkomen. DE BILT - De Stichtse Milieufede ratie houdt donderdag 26 novem ber een najaarsvergadering op 1 'Oostbroek', Bunnikseweg 39. Het thema van deze bijeenkomst is 'Vergroenen of vergrijzen; Ge meentelijk groenbeheer met of zonder gif?' Sprekers zijn de heer B. Vreeken, schrijver van een on derzoeksrapport op dit gebied; de heer H. Muilerman, vertegenwoor diger van de Vereniging Milieude fensie; en de heer J.J. Janssen, hoofd van de afdeling Plantsoenen dienst van de gemeente Leider dorp. Verder wordt de videofilm 'Kruid of onkruid' vertoont. De ver gadering begint om 19.30 uur. Meer informatie wordt verstrekt door Li- sette Boot, telefoon 030 - 762791.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9