SB bftC °0Ö(7 r® V A Streven gericht op benoeming per één juni volgend jaar /oorlopig geen optreden an justitie en politie 'Belastingschuld of niet, kom naar de Gouden Klomp en geniet' m euterspeelzaal „Nijntje" ïerde 121/2-jarig bestaan SB ^vandaag in Oe leusder krant» HL nn Sollicitatieprocedure gemeentesecretaris gestart >gen 'Golden Ten' in Leusden Vrouw en wiskunde Motorfiets gestolen trant Diefstal uit vitrine Verkiezing nieuwe Prins wordt nog even uitgesteld Te veel gedronken SERVA VOLVO Kaarten voor sinterklaasfeest BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV [VOO? rkrant DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 56 (van de redaktie) I LEUSDEN - De sollicitatieprocedure voor een nieuwe ge- I meentesecretaris in Leusden is gestart. Vorige week don- derdag verscheen in het blad 'Intermediair' de eerste I advertentie, waarin sollicitanten voor die functie worden I opgeroepen. Een dag later verscheen een tweede adver tentie in het blad 'Binnenlands Bestuur'. In de betreffende advertenties wordt een aantal normen genoemd, waaraan kandidaten dienen te voldoen. Voor informatie over de functie kan zich met direkt tot burge meester A. Panis wenden. Het is de bedoeling, dat de nieuwe gemeentesecretaris per één juni 1988 in dienst treedt. De eisen, die in de adver- Itentie worden gesteld, luiden londer meer dat de kandidaten moeten beschikken over: - een universitaire oplei ding; aantoonbare manage mentskwaliteiten, - stress-bestendigheid en een sterke persoonlijkheid; tact, flexibiliteit en slagvaardigheid; - ervaring met organisatie veranderingen in overheids- verband. Men zoekt een nieuwe ge meentesecretaris in de leeftijd tussen de vijfendertig en vijf enveertig jaar. VERANDERING In de advertentie wordt ge steld, dat de bestuurlijke en ambtelijke organisatie 'aan de vooravond van een verande ringsproces' staat. Dat zal aan de te benoemen secretaris 'bij zondere eisen stellen, over een reeks van jaren', wordt ge meld. Zoals bekend, is de sollici tatieprocedure een direct ge volg van het ontslag dat aan de vorige secretaris, Reier van Gooi, werd verleend. Voor de afhandeling van de procedure wordt een speciale selectiecommissie ingesteld. Daann knjgen de burgemees ter, een wethouder, eén van de diensthoofden of chefs, een lid van de overlegorganen en de chef van de afdeling personeel en organisatie zitting. In een uitvoerig schrijven zijn de gemeentelijke perso neelsleden en de raad van de te volgen procedure op de hoogte gesteld. (van de redaktie) iEUSDEN - Er zal voorlopig niet worden opgetreden tegen et 'Casino De Biezenkamp', de Golden Tenclub bij restau- mt 'De Pepermolen' nabij winkelcentrum De Biezen- amp. Dat deelde burgemeester A. Panis afgelopen don- irdag tijdens de vergadering van de commissie voor lgemene Bestuurszaken mee. et Golden Ten heeft pas kort >den zijn intrede in Leusden ge- ri. Toen opende een club haar rten in het pand van restaurant 'De Pepermolen'. Dat er - voorlopig - geen aktie zal worden onderno men tegen het spel, vloeit voort uit de gezamenlijke aanpak, die het Openbaar Ministerie voorstaat, verklaarde de burgemeester. UITSPRAAK Eind oktober deed de rechtbank in Amsterdam de uitspraak, dat Golden Ten een verboden kans spel was. Daarmee leek een emde te zijn gekomen aan een juridische discussie, die al enkele jaren speelde. Dat was sinds 1985. Toen sprak de Hoge Raad een Golden Ten-organisator vrij. Prompt nam het aantal Golden Ten-casino's toe. Daarop verrichtte TNO een onder zoek naar het spel, waaruit als con clusie naar voren kwam, dat het wel degelijk een kansspel was. Het Openbaar Ministerie in Am sterdam zag daarin een handvat, om de vele Golden Tencasino's in de hoofdstad aan te kunnen pak ken. Er werd een bnef aan de casi no's gestuurd, waarin met gerech telijke aktie werd gedreigd. Het casino, dat eind oktober werd ver oordeeld, negeerde die waarschu wing. AANPAK Inmiddels heeft het Openbaar Ministerie, zo vertelde burge meester Parus donderdagavond, besloten tot een gecoördineerde aanpak. Daartoe is een landelijke werkgroep m het leven geroepen. Bovendien is in ieder arrondisse ment een officier van justitie spe ciaal belast met de Golden Tenca sino's. De landelijke werkgroep heeft echter nog geen besluiten geno men. Vandaar, dat de Utrechtse of ficier van Justitie heeft laten weten, m afwachting van de resultaten van de werkgroep, nog geen vervol ging m te zullen stellen. Daaruit vloeit voort, dat ook de politie nog geen aktie onderneemt. Overigens deelde de burge meester mee, dat de politie het casino wel extra in het oog houdt. 'Zo wordt bijgehouden, wie het casino in Leusden bezoeken', al dus de heer Panis. LEUSDEN - In Vrouwenontmoe tingscentrum "t Vooronder", Burge meester Van der Postlaan 2, wordt donderdag 19 november een bij eenkomst gehouden over 'Vrouw en wiskunde'. Het samenzijn begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Momenteel wordt er veel over gepraat en geschreven dat wiskun de een verplicht vak op de middel bare school zou moeten zijn. Een reclamecampagne zegt het zo: Kies exact. Op allerlei manieren worden vooral meisjes gestimuleerd om geen 'pretpakket' te kiezen, maar een pakket met exacte vakken, zo als wiskunde, natuurkunde en in formatica. Over de achtergronden hiervan zal donderdag een lid van de werkgroep 'Vrouw en wiskun de' spreken. Deze werkgroep is door de overheid ingesteld en geeft op diverse wijzen voorlich ting over wiskunde. Meer inlichtingen over deze bij eenkomst worden telefonisch ver strekt via de nummers 033 - 948322. In Achterveld regeert Prins Doerak Puup de Twaalfde Pag. 3 Wethouder Blom kocht eerste kinderzegels Pag. 3 Het weer Pag. 3 College denkt positief over opvang asielzoekers Pag. 4 Filmvertoning m kader Simenon-manifestatie Pag. 4 Zaterdag intocht Sinterklaas in Achterveld Pag. 4 Beayolais Primeur in Swartesteegh Pag. 4 To the point koploper na zege op de Bazon Pag. 4 Tentoonstelling over jubilerend Valleikanaal Pag. 5 Lezing over Simenon druk bezocht Pag. 5 Geharrewar rond benoemingen in besturen Pag. 5 Miniatuurtje Pag. 5 Baaidag Roda in Garderen Pag. 8 Roda (zo) houdt koploper BFC in bedwang Pag. 8 Achterveld pakt winst m laatste minuut tegen SVA Pag. 8 Randwijck legt Leusden geen stro breed in de weg Pag. 9 De Heerd kampioen schoolschaken Pag. 9 LEOS dwingt respekt af bij machteloos Utrecht Pag 9 De Gems winnaar turntoernooi Impala Pag. 9 LEUSDEN - Leusdenaar H.W.S. merkte zaterdagavond dat zijn mo torfiets was gestolen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Korte- geer Omwonenden vertelden de eigenaar, dat het hen was opgeval len, dat de motor er dinsdag stond, maar dat hij woensdag weg was. Waarschijnlijk is het motorrijwiel 's nachts ontvreemd. Het betreft een Honda VF 750 in de kleuren rood, wit en blauw. De waarde ervan is ongeveer tien mille. Peuterspeelzaal 'Nijntje' in een behoefte voorziet, blijkt wel uit deze foto. Tussen de ouders staat ook houder Evelien Blom (CDA) die een bezoek bracht aan het jubilerende peuterverbhjf. iDEN - In Peuterspeelzaal tje', Rozengaarde 22, werd ftsdag 11 november gevierd, dat de zaal twaalf-en-een-half be staat. In de loop van de ochtend kwam wethouder Evelien Blom (CDA) er een kijkje nemen. Ver der werden met de peuters diver se spelletjes gedaan. (advertentie) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU •rschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- •amiheberichten en losse advertenties 44 cent per mm ''I kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). ■osse nummers 75 cent per stuk koningstijden van ons kantoor "S kantoor Asschatterweg 19 te Leusden Centrum is dage ks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend aterdags gesloten LEUSDEN - Uit een vitrine in de zaak van Radio Dneenhuizen aan de noordzijde van 't Erf, werden vnjdag 13 november vijf walkmans gestolen. Om in de vitnne te ko men, moest een slot worden ver nield. Dit kostte kennelijk niet veel moeite. De diefstal vond plaats tij dens de openingsuren Dit kon vol gens de eigenaar van de zaak ge beuren. omdat het toen erg druk was in de zaak. De waarde van de gestolen apparatuur is in totaal ongeveer 1000,-. LEUSDEN - "Belastingschuld of niet, kom naar de Gouden Klomp en geniet", onder dit motto start de karnavalsvereni- ging 'de Gouden Klomp' aanstaande zaterdag het karnavals- seizoen. Het is dan zaterdag 21 november, de meeste karna- valsvereniging in het land hebben dan hun nieuwe prins al feestelijk ingehaald. Ze doen dat immers op of rond de elfde van de elfde. De Gouden Klompen doen het deze keer wat anders dan gebruikelijk. Ook de nieuwe prins zal nog even op zich laten wachten. Zaterdag zal de 'oude' prins Dobber de Enige nog een keer de feestgan gers aanvoeren. De kamavalsvereniging 'De Gou den Klomp' heeft, net als veel an dere kamavalsverenigingen in de regio, een pittige belastingaanslag gekregen omdat men geen loon belasting heeft betaald over de vergoedingen die men betaald heeft aan muzikanten. De 'Göuden Klomp' erkent dat de aanslag ge heel terecht is gezonden. Toch LEUSDEN - Op de Noorderinslag hield de politie vrijdag om onge veer 2.45 uur een automobilist aan, die veel te veel had gedronken. De man, woonachtig in Leusden, werd een bloedproef afgenomen. Daar- u*i u«ti ruj ongeveer 1,8 pro mille alcohol in zijn bloed had. Om gerekend in glazen bier betekent het, dat de man er twintig achter de knopen had. Hij werd meegenomen naar het politiebureau in Leusden-Zuid. Daar werd hem een bloedproef af genomen. De uitslag daarvan wordt afgewacht. Wel kreeg de man al een proces verbaal wegens njden onder invloed en een rijver bod van acht uur. waagt men een poging om geheel of gedeeltelijk van de aanslag af te komen. Hiertoe heeft men een verzoek om kwijtschelding ge stuurd naar de direkteur van de Rijksbelastingen in Utrecht Zo lang men van de direkteur niets verneemt gaat de Gouden Klomp gewoon door met de voorberei dingen voor het seizoen 1987/1988. De Gouden Klomp start a s. zater dag het nieuwe seizoen in het clubgebouw van de voetbalver eniging Roda op het Burgemees ter Buiningpark. De feestavond begint om 20 00 uur en is behalve voor leden, ook toegankelijk voor vrienden, kennissen en andere belangstellenden. Het Trio van Dijk uit Kampen zal de avond mu zikaal opluisteren. De Gouden Klompers hebben er van afgezien om de opening van het seizoen rond de elfde van de elfde te houden omdat men ook graag andere kamavalsverenigin gen wilde uitnodigen op de ope ningsavond. Zaterdag komen de 'Pompeiiers' uit Woudenberg en de 'Scheepsvaarders' uit Amers foort naar Leusden om de gelede ren van de feestvierder te ver sterken. PRINSVERKIEZING De officiële prinsverkiezing van de Gouden Homp zal plaatsvin den op 16 januan 1988 tijdens het zogenaamde Prinsenbal. De Gouden Klomp heeft de pnns- verkiezing tot begin volgend jaar uitgesteld omdat men zelf heeft gezien dat dat ook in het Zuiden van het land in een enkel geval met succes wordt gedaan. Groot voordeel is in ieder geval dat het opemngsfeest van a.s. za terdag nu niet pas echt begint op het moment dat de nieuwe prins wordt bekendgemaakt. Het feest kan in alle hevigheid al direct los barsten als de muziek daartoe het sein geeft. Het bestuur van de Gouden Klomp heeft voor aanstaande za terdag geen kledingvoorschrift vastgesteld. Het is natuurlijk aar dig als men verkleed komt, men heeft er echter begrip voor als men nog niet helemaal in de car navalsstemming is en voorzichtig aan, in het dagelijks kostuum wil beginnen met het feestvieren. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamscweg 7 iel 033-630154 (advertentie) LEUSDEN - Wie mee wil doen aan het smterklaasfeest dat Speel- en recreatie vereniging 'Blij hof zater dag 28 november viert, moet snel zijn. Kaarten voor deze bijeen komst zijn nog verkrijgbaar op woensdag 18 november van 19.00 tot 20.00 uur en op donderdag 19 november van 9.00 tot 11.00 uur, in het verenigingsgebouw, Lisiduna- laan 2. Toegangskaartjes zijn voor leden gratis op vertoon van een geldige lidmaatschapskaart. Niet- leden betalen 5,-. Meer inlichtin gen worden verstrekt door Marian ne Nijhof, telefoon 033 - 947202. Voordeel van de twijfel

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1