n Achterveld regeert 'rins Doerak Puup de Twaalfde B: LEUSDEN Wethouder Blom kocht eerste kinderzegels teusder krant Kaartavond VERGROTEN? Cursus spuiten van gewassen Bijeenkomst KPO Achterveld leuwe Prins Carnaval bekend Knipkunst Vernieling CAI-kast Politie gaat strenger controleren op verlichting eusder krant I. LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 'Ups en downs' rbex weekindegemeede/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws LEUSDEN In 'De TU', Hamersveld- seweg 30, wordt donderdag 19 no vember een schut- en klaveqas- j avond gehouden. Deze bijeen- I komst begint om 20.00 uur. Inschrij ving dient vlak ervoor, tussen 19.30 en 19.50 uur, plaats te vinden. De kosten bedragen 3,50 per per- I soon. De deelnemers kunnen I fraaie pnjzen in de wacht slepen. De wedstnjden tellen mee voor het seizoenklassement VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer- service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. De Prins dankte voor de gespro ken woorden en de door hem ont vangen onderscheiding. ,,Mijn tijd zit er bijna op", aldus Prins Pieter. Hij dankte de dansmariekes voor hun inzet „Ze zijn het visitekaartje van onze vereniging", zei hij. Ze kregen allen een mooie rode roos aangeboden. De al eerder ge noemde Constance Blom kreeg van de Pnns een mooie glazen pot aangeboden waann het Puupenkoppenembleern was ge graveerd. Verder bedankte de scheidende Prins zijn adjudant en diens echtgenote. Ook zijn eigen wederhelft vergat hij niet. Ten slotte kregen overigens alle da mes een versnapering aangebo den. De leden van de Raad van Elf wer den uiteraard in het dankwoord niet vergeten. De Raadsleden ont vingen van de Pnns een herinne ringsplaquette. „Een goed Raads lid heeft immer een plaat voor zijn kop. Van de dikste plaat heb ik deze plankjes laten maken", zo lichtte de Prins zijn geschenk toe. Hierna ging de scheidende Pnns geheel 'in rook op'. Toen de rook was opgetrokken hingen nog slechts zijn cape en steek aan een kapstok. Daarop werd het wach ten tot 11 minuten over 11 voor de komst van de nieuwe Prins. DOERAK Toen het cruciale tijdstip was aan gebroken hoorde men plotseling het geluid van een sirene van een pohtie-auto. Er kwam een politie man binnen, die een persoon met zich meebracht. Deze was ge kleed m Carnavalskostuum en werd gekluisterd in de hand boeien op het podium gebracht Het bleek Gijs Steenbeek te zijn. Deze was op weg naar het Carna valsfeest in Achterveld, maar was de weg kwijt geraakt. De passe rende politiepatrouille merkte hem daarbij op, omdat hij niet goedschiks mee wilde, werd hij in de boeken gesloten en zo naar het feest gebracht. Na van zijn boeien te zijn ontdaan stelde hij zich voor als de nieuwe Prins voor het komende carnaval- seizoen. „Ik zal als Prins Doerak Puup de 12e over de Puupenkop- pen gaan regeren Ik wist niet goed welke naam ik moest kiezen, maar mijn vrouw is op deze naam gekomen, die me wel aansprak. Ik hoop dat we het goed met elkaar zullen kunnen vinden en er weer een heel goed, mooi en gezellig camavalseizoen van zullen ma ken", aldus de meuwe Prins. Als adjudant stelde hij hierna een lid van de Raad van Elf, Theo van de Wetenng voor. Beiden werden met een daverend applaus be groet. Vervolgens hing de president de nieuwe Prins de 'Pnnsen-Puup' om. Daarop verwelkomde een hij een meuw lid van de dansmarie kes: Manélle Eggenkamp Hij hoopte dat ze het net zo goed naar haar zin zal krijgen als de huidige meisjes het al hebben. „Ik zal mijn best doen om een goede Prins te 'zijn. Het is pompen of verzuipen, maar Achterveld blijft pompen", zo kondigde de nieuwe Prins vast aan. Hierop volgde een gezellige polo naise, waar alle aanwezigen aan deel namen. Inmiddels waren er ook twee bestuursleden van de Federatie van Carnavalsverenigin gen Midden Nederland de zaal binnen gekomen. De nieuwe Prins werd ook door hen hartelijk geluk gewenst met zijn verkie zing. De heren waren naar Achter veld gekomen om een tweetal Fe deratie-onderscheidingen uit te reiken. De eerste was voor Ad Ro- zendaal. Dit voor zijn geweldige inzet eerst als bestuurslid en ook steeds als geluidsman. Als tweede werd Piet Srrunk naar voren geroe pen. Ook aan hem werd de onder scheiding van de Federatie uitge reikt. Dit omdat hij altijd beschik baar is als men hem nodig heeft. Na dit officiële gedeelte werd het feest verder voortgezet tot in de kleine uurtjes. LEUSDEN - Het Agrarisch On derwijs Centrum Barneveld (sa menwerking M.A.S. en Praktijk school „Barneveld") organiseert dit cursusseizoen weer een cursus Vakbekwaamheid Spuiten in de Landbouw. Deze korte opleiding die in principe bedoeld is voor loonwerker en werknemers op loon werkbednj ven geeft indien voldoende resultaten behaald zijn, recht op de vestigingswetvergun ning. Omdat gewasbescherming in de weidebouw en de voedergewas sen ook ruime aandacht krijgt is er van de kant van de veehouders ook vaak belangstelling om de cursus te volgen. De inhoud van de cursus is in drie hoofonderwerpen te verdelen nl. Gewasbescherming, Spuittech- mek en Veiligheid. De totale cur susduur is 78 lesuren verdeeld over een aantal dinsdagmiddagen. De cursus begint op 17 november a s in Barneveld. Inlichtingen en/of aanmeldin gen mogelijk tot 13 november bij A.O.C. Barneveld. Tel. overdag 03420-90585; 's avonds 03420-13023 Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 aar per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leosdens kabelnet. Naast een aktnele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leasden Filmagenda Aankondigingen Ve re nigings nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-hais BEELDBUISKRANT! ACHTERVELD - Donderdagavond zulen de K.P O -dames weer bij een komen in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 20.00 uur. Deze avond zal de nieuwe wet houder van Leusden, Evelien Blom aanwezig zijn. Zij zal spreken over het onderwerp 'Het werk van de vrouw binnen- en buitenshuis' en de relatie die hier tussen be staat. door Jan Versteegt Depressies hebben de afgelo pen dagen ons weerbeeld in belangrijke mate bepaald. Aangezien het herfstdepres sies betreft hebben we de bij behorende factoren meege maakt nl. wind en regen. En met name de regen viel in overvloed. Was het de eerste dagen van november te droog, in een paar dagen kwam daar met 45 mm een drastisch einde aan. Zware stormen bleven echter uit. Anders was dat op 13 novem ber 1972. Toen raasde de or kaan van de eeuw over ons land en West-Europa met zeer veel schade (150 mil joen). Er waren ook slachtof fers te betreuren, er vielen 10 doden. In het Waddengebied noteerde men toen een ex treem lage barometerstand van 953 hpa. Afgelopen vrijdag bleef de verwachte zuidwestenstorm uit. De oorzaak van deze min der ruige ontwikkeling was een Franse randstoring, die met druk dalingen tot ruim 5 hpa in drie uur via Frankrijk naar Duitsland snelde. Daar door werd het isobarenveld (lijnen met dezelfde lucht druk) flink uiteen gerekt. Liggen de lijnen op een weer kaart dichtbij elkaar dan is er wel veel wind. Zondagmiddag bereikte een regengebied ons land vanaf de Atlantische oceaan. Dit behoorde bij een omvang rijke depressie die naar het zeegebied westelijk van IJs land koerste. Het was deze depressie, die afgelopen week een opvallend weers- verloop bewerkstelligde in de VS. In Washington was het woensdag nog nazomers met 22 graden. Een dag later viel er decimeters sneeuw bij een temperatuur van enkele graden onder nu. Na het wegtrekken van deze depres sie werd er weer warme lucht aangevoerd, zodat het zaterdag weer 16 graden werd. Dat kan daar allemaal wel spectaculair. Voor het weer de rest van de week is een hogedrukgebied van belang. Het is afkomstig van de Azoren en moet ons enkele dagen rustig en droog weer bezorgen. Wel neemt de kans op mist toe en kan er 's avonds wat DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 vorst aan de grond optreden. Met een zonnetje erbij kan het 's middags een graad of 8 a 10 worden. En dan hebben we niet te klagen dacht ik. De mollen zijn erg actief. Dit kan duiden op de mogelijk heid van een vroeg wintertje zeggen sommige natuurken ners. Er zijn nog een aanwij zingen in die richting. Maar zoals u weet is de natuur de beste weersv oorspeller. Erg koud was het de laatste tijd in Lapland en in Noord west Rusland. In het laatste gebied vroor het tussen 20 en 30 graden. De oorzaak is nog altijd hogedruk boven Noord- Rusland. De vasthoudend heid ervan is opmerkelijk. Een uitbreiding naar Scandi navië zou ons op een flinke vorst komen te staan. Zover is het (nog) niet. In tegenstel ling daarmee komt de hoge druk nu vanuit het zuidwes ten. Dit geeft eerder een zui delijke of een westlijke stro ming. Het blijft daarom voor lopig tamelijk zacht. Maar ook bij ons kan het weer snel omslaan. Een voorbeeld is december 1946, als voorbode van het extreme jaar 1947. U hoort daar nog meer van. I AMERSFOORT - Joke Varkevisser toont haar knipkunst op zaterdag j 21 november van 11.00 tot 16.00 uur Dinsdag 17 november 10.30 tot 13.00 uur. verkoop hand werk in Verzorgingshuis "t Ha mersveld'. Albert Buininggaarde I 34; 20.00 uur: viering 25-jarige be staan Nederlandse Bond van Plat- I telandsvrouwen afdeling Leusden in 't Vooronder, Burgemeester Van de Postlaan 2; 20.00 uur: bijeenkomst in 'De Kom', Hamersveldseweg 51, van de Katholieke Plattelandsvrouwen Or- ganisatie; 20.00 uur: vergadering raads commissie Verkeer m het ge meentehuis. 't Erf 1; 20.00 uur. vergadering planad- viesgroep in het gemeentehuis, 't Erf 1. Donderdag 19 november 13.00 tot 15.00 uur: bijeenkomst Vrijwillige Hulpdienst Leusden m 'De Kom', Hamersveldseweg 51; 20.00 uur: bijeenkomst in 't Voor onder, Burgemeester Van de Post laan 2, over 'Vrouw en wiskunde'; 20.00 uur: schut- en klaverjas- ïn het kerkgebouw van de Lutherse gemeente, Langestraat 61. De kun stenares is afkomstig uit Hoogland In de loop van de jaren kreeg zij veel bekendheid vanwege haar knipsels. avond in 'De Til', Hamersveldse weg 30; 20 00 uur: zangavond in de Dorpskerk, Arnhemseweg 75 m Leusden-Zuid, 20.15 uur: film 'Les Fantómes du chapelier' in 't Claeverenblad, De Brink 16. Dinsdag 20.00 uur: A.B.T.B. ledenvergadering Ons Gebouw. Woensdag 9.00 uur: Hand wei khobby club de Moes pot. Donderdag 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw 20.00 uur K.P.O.-bijeenkomst D'Ouwe Peer destal Vrijdag 20.00 uur: K.P.J. filmavond de Moespot. Zaterdag 14.30 uur: Intocht St Nicolaas start bij Huize St. Joseph. 20.00 uur: K.P J Disco 20 00 uur de Moespot. ;aw-10.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 14.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw. 20.00 uur: Belangrijke lezing EHBO Ons Ge bouw. HTERVELD - Zaterdagavond ging in Achterveld het Carna- seizoen 1987-1988 met het Prinsenbal van start. Dit Carna- sfeest werd gehouden in het 'Honderdgram-gebouw'. Om- seks 21.00 uur kwam Prins Pieter Puup de Elfde voorafge- in door de dansmariekes en de Hofkapel en vergezeld van adjudant en de Raad van elf het gebouw binnen. Na een dgang door de zaal werd het podium beklommen. Pnns verwelkomde de aanwe- In het bijzonder verwel- ide hij de club 'De Doemaar jes' die vanaf 19.00 uur gele onder dekens de opening van aal hadden liggen afwachten, jens een bij hen staand bord is het wel koud hé". Hij pte dat het een echte gezel avond zou worden waaraan njn adjudant en de Raad zeker ien meewerken. Hierna werd polonaise gelopen onder de ijke klanken van de Hofkapel, afloop hiervan konden de iliefhebbers hun hart ophalen medewerking van de band ona's. de regeringsperiode van s Pieter deze avond ten einde ■verzamelden de Pnns, zijn ad- Int, de Raad van Elf, de dans- |ekes en de Hofkapel zich r op het podium. Dit teneinde leid van deze Prins te nemen, eerst voerde de president ie vereniging de Puupenkop- Harrie Voltman het woord Hij elkomde de aanwezigen en t bijzonder de 'Doemaar Wat- „Als deze groep zo blijft door als ze nu bezig zijn zie ik het met hen wel zitten. Volgens mij is dan de mogelijkheid niet uitgeslo ten dat daar in de loop van de tijd goede leden voor de Raad van elf uit te voorschijn komen en moge lijk nog wel een Prins", aldus de president. „Er zal tijdens het Boerenkielen bal ook een 'Raad van Wijze Zot ten' worden geïnstalleerd. Deze zal bestaan uit oud-leden van de Raad en oud-Prinsen. Daarom heet ik hier van harte welkom Martin van Westerlaak en zijn echtgenote Riek. „De Pnns is het middelpunt van de Carnavalsvieringen evenals de Raad van Elf en de dansmariekes. Een van de dansmariekes gaat af scheid van ons nemen. Dit is Con- "tanie Blom". De president dankte haar voor haar grote inzet al die jaren dat zij als dansmarieke is op getreden. Zij kreeg bloemen aan geboden. SPROOKJE „In sprookjes komt men dikwijls het sprookje van de Prins tegen", aldus de president. „In dat De nieuwe Pnns Carnaval in Achterveld, Prins Doerak Puup de Twaalfde, lijk van zijn taak: hij nam het zogenaamde voortouw stevig in handen. sprookje is dan ook altijd sprake van een Prinses Daarom wil ik nu graag de Prinses van Prins Pieter hier bij me hebben". Daarop dankte hij haar voor de steun die zij als echtgenote gaf tijdens zijn 'regeringsperiode'. Zij kreeg hierna de 'Super Star', een popje met opschrift, omgehangen. „Prins Pieter, ik heb je van nabij meegemaakt. Je bent een voortref felijke Prins geweest, dit samen met je adjudant en de Raad van Elf. Jullie zijn een geweldig ge kweel zich zaterdagavond onrruddel- heel geweest. Ik hoop dat U en de opvolgers een voortreffelijke rol zullen blijven spelen in de Achter- veldse gemeenschap", liet de president daarop weten. Hierna werd de scheidende Prins de Orde van de Harlekijn opgespeld. LEUSDEN - Zondag om ongeveer 10.00 uur werd een kastje van de Centrale Antenne Inrichting (CAI) aan de Van Hardenbroeklaan in Leusden-Zuid vernield. Het werd opengebroken en bedrading werd vermeld. Deze vorm van vandalis me zou volgens omwonenden zijn gepleegd door twee jongens. Wie dat zijn, is nog onbekend. De politie stelt een onderzoek in. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- •ntenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Wethouder Evelien Blom (CDA) kocht woens dag 11 november de eerste Kinderpostzegels 1987. Zij schafte de zegels aan bij de stand van het plaatselijke Comité voor Kinderpostzegels, die is ingericht tegenover de loketten in het nieuwe postkantoor aan de Mulderij. De serie waardepapiertjes be staat uit drie exemplaren; met waarden van 55, 65 en 75 cent. Het thema van de zegels is 'Kind en Beroep'. De uitvoering is van de hand van Charlotte Mutsaers. Zij heeft de nadruk gelegd op 'onge bruikelijke beroepen'; een vrou welijke houthakker, matroos en pi loot. De opbrengst van de zegels is bestemd voor kinderen in Neder land en de rest van de wereld, 'die tussen de wal en het schip terecht zijn gekomen' LEUSDEN - Een speciale patrouille van de Leusdense politie heeft don derdagavond in Leusden-Centrum tussen de vijftig en zestig fietsers aangehouden die geen of onvol doende verlichting voerden. Vol gens een politiewoordvoerder ging het om 'een waarschuwend optreden'. Dat is echter voorbij, want voortaan krijgt iedereen die zijn lichten niet in orde heeft, een bon. Twee Leusdenaren kregen don- deravond al een proces-verbaal. Het betrof een fietser die zelfs geen koplamp op zijn voertuig had, en een bestuurder van een auto waar van eén voorlicht kapot was. Tot donderdag voerde de Leus dense politie alleen 's morgens verlichtingscontroles uit. Omdat de resultaten hiervan schrikbarend waren, worden voortaan ook 's avonds controles gehouden. J.A| nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. irschijnt elke dinsdag en donderdag. edaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd Waktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Indredaktle: Hans Mosterd u\d van het plaatselijke Comité voor Kinderpostzegels voor de in van het meuwe postkantoor. Wethouder Evelien Blom (CDA) Ie portemonnee al getrokken om de kmderzegels van dit jaar aan te sn. De heer H. Snellenberg van het comité geeft haar deskundige Hevering kopij en advertenties: »r hel dinsdagnummer lol uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor !l donderdagnummer lol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: inioor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op fkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur üetoon 033-941495 (administratie en redaktie) ibonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33.90 per half jaar, 17.20 per kwartaal vim rgh" an 28 achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 le hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op lonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 '9 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt ien met onze inspekieur bezorging, overdag 03420-94206 irt ^bestellen loto s: P meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u i vooi ^stellen (m«1 uitzondering van archief- en historische toto's) vooruitbetaling op giro 871441. t n v BDU B V te Barneveld. >1 doidelijke vermelding van de gewenste toto. het aantal immer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst bestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 5.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), vnt ook contant betalen op ons kantoor "Wen-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling '•ngt u de gewenste foto('s) thuis.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3