Baaidag Roda in Garderen Keerpunt Roda (zo.) houdt koploper BFC in bedwang Achterveld pakt winst in laatste minuut2-1 Leusdenaren verrast door hekkesluiter Veluwse Boys VMTUL wBALANS Verdienstelijk gelijkspel in aantrekkelijk duel Nieuwe zege brengt SVA in de buurt van de top tv DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 LEUSDEN - Voor Roda-zaterdag zijn de kansen om in het ver dere verloop van de competitie nog een rol van betekenis te kunnen spelen, drastisch geminimaliseerd. In Garderen pres teerden de volgelingen van Wim van der Linden onvoorstel baar zwak tegen rode-lantaarndrager Veluwse Boys. De Leus denaren viel de twijfelachtige eer te beurt de eerste ploeg te zijn waartegen de Boys de volle winst pakten. Een treffer in de eerste helft werd Roda fataal, terwijl het achteraf de handen nog mocht dichtknijpen dat de schade tot één doelpunt beperkt bleef. Wat een overtuigende overwin ning had moeten opleveren, is na een wanvertoning van Roda-zijde in de uitwedstrijd tegen hekke- sluiter Veluwse Boys, uitgemond in een (terechte) 1-0 nederlaag. De ontstane eufone na de behaalde 2- 7 triomf op WA '71 in Achterberg, heeft niet een passend vervolg ge kregen, wat van een elftal met am bities hogerop te komen wel ver wacht mocht worden De juiste in stelling om ook een tegenstander van weinig allure aan de zegekar te binden, blijft een manko. En dat zou wel eens opnieuw, voor de za terdag-elf van coach Wim van der Linderen, een belangrijk strui kelblok kunnen zijn op weg om echt in de hogere regionen van de voetbalhierarchie te geraken. De eerste helft was weirug specta culair met als enige hoogtepunt de openingstreffer vijf minuten voor de rust van Veluwse Boys. Na de doelwissehng maakte Roda '46 jacht op de gelijkmaker, maar het offensief zette geen zoden aan de dijk, waardoor de punten in Gar deren bleven. Op een bijveld speelden de Leusdenaren als een middenmoter, die niets te winnen noch te verliezen had. Vooral m het eerste bednjf werd er niet één kans gecreëerd. De Roda-zaterdag deelde slechts speldeprikken uit, maar echt ge vaarlijk werd men nauwelijks. De wedstrijd was dan ook zelden het aanzien waard. Roda '46 mocht achteraf nog niet eens klagen over de verdiende 1-0 nederlaag, want als de gastheren na de hervatting wat zorgvuldiger met de kansen waren omgesprongen was de einduitslag wellicht 3-0 of meer geweest. De Leusdenaren probeerden met Ton Kaspers kon met voorkomen dat Roda tegen hekkesluiter Veluwse Boys de boot mging. man en macht de gelijkmaker te forceren, maar de mamer waarop was zo doorzichtig dat de Veluwse Boys-verdedigers daarvan nauwe lijks onder de indruk raakten. De thuisclub knalde elke bal op hoop van zegen naar voren en zette zo de voorwaartsen aan het werk. SPEELSTIJL De Roda-zaterdag nam deze speelstijl klakkeloos over en ging daarmee goed in de fout. In plaats van combinatiespel en openingen via de flanken te zoeken, volhard den de Leusdenaren ook in lange halen naar voren, waar spits Coen van Dijk echter volledig aan de ketting lag bij zijn bewaker. Dat gold tevens voor de vleugelspit sen Hame Settels en Wout Bue- rink. Zij werden dan ook halver wege de tweede helft vervangen door Fake Schoonewille en Hans Nieuwenhuis. Maar ook op het middenveld konden de Leusdena ren geen potten breken. Spelver deler Harrie Kerssies leed te veel balverlies op het middenveld, waardoor de nodige aanvoer naar de Roda-spitsen in de kiem werd gesmoord. Met Fake Schoo newille en Barry Kamphorst op de flanken speelde Roda '46 in de slotminuten wel de juiste tactiek om een zwaar op de verdediging spelende opponent alsnog op de knieën te krijgen. Barry Kamp horst ging goed door naar de ach terlijn en liet een afgemeten voor zet los, die net met door midvoor Coen van Dijk doeltreffend kon worden afgerond. Hadden de Leusdenaren direct wat uitge kookter gespeeld dan was rode- lantaarndrager Veluwse Boys on getwijfeld op een nederlaag ge trakteerd De rood-zwarten toon den echter te weinig lef om een tegenstander uit te spelen of om een beslissende eindpass te ver sturen. De Roda-zaterdag breide te veel en liet daarbij achterin fikse steken vallen. Een 'Boys-spe ler' ontsnapte aan de mandekking Wout Beurink kijkt belangstellend toe hoe collega Chris Stegeman zich uit een netelige positie redt. door goed van voorstoppper Ka- rel Ouwerkerk weg te draaien en scoorde vijf minuten voor het rust- signaal de openingstreffer. Na de hervatting kregen de gastheren enige goede scoringskansen om de marge te vergroten, maar doel man Berry Buunk behoedde zijn team voor een vroegtijdige knock out. Rechtervleugelverdediger Klaas de Vnes volgde even later zijn voorbeeld door de bal van de doellijn te halen, nadat de hele Leusdense defensie op 't ver keerde been was gezet. Veluwse Boys counterde gevaarlijk, terwijl de Leusdenaren continu, maar te vergeefs druk op het vijandelijke doel uitoefenden. Fokko van Leyenhorst was nog het dichtst bij de gelijkmaker, maar zijn schot werd tijdig door een Veluwse Boys-verdediger geblokkeerd. Wellicht is de stelling in de aan loop van dit wedstrijdverslag voor de Roda-zaterdag een uitdaging om in de return van aanstaande za terdag op het Burg. Buiningsort- park het ongelijk van één en an der te bewijzen, zoals een poten tiële kampioenskandidaat be taamt. Opstelling: Berry Buunk. Fokko van Leyenhorst, Klaas de Vries, Chns Ste geman. Karei Ouwerkerk. Harrie Kers sies. Ton Kaspers. Barry Kamphorst. Harry Settels (Fake Schoonewille). Wout Buennk (Hans Nieuwenhuis) en Coen van Dijk. LEUSDEN/ACHTER VELD - Een enkele uitzondering door lasting daargelaten, werd in de voetbalcompetitie van de ling Utrecht dit weekeinde het keerpunt bereikt. De vertegej ie woordigdende elftallen uit Leusden en Achterveld zullen mt gemengde gevoelens op de jongste ronde terugkijken. Roda-zaterdag leed ronduit gezichtsverlies door tegen hekkc k sluiter Veluwse Boys onderuit te gaan, terwijl de zondag het la aardig uit de hoek kwam door koploper BFC het tweede punt; te snoepen. Achterveld deed de beste zaken door thuis te zege e vieren over Kockengen. Voor Roda-zaterdag lijkt het ver haal in de Hoofdklasse zo langza merhand wel verteld. Na de te leurstellende 1-0 nederlaag tegen het onderaanstaande Veluwse Boys kunnen de titelaspiraties van de Leusdenaren in ieder geval voorlopig de koelkast in. Waar de dubbel met de ploeg uit Garderen de Leusdenaren in staat had moe ten stellen in de race te blijven, of misschien zelfs dichter naar de top te brengen, bleek de rode-lan taarndrager zelfs als scherprech ter te fungeren. In de stand veranderde voor de Leusdenaren voorlopig niets ten nadele, maar dat had vooral te ma ken met oorzaken die buiten de invloedssfeer van de Buiningpar- kers vielen. Voor de eerste keer die seizoen, en dat mag rustig uniek genoemd worden, moesten er ontmoetingen van het pro gramma worden geschrapt. Zowel Veensche Boys - SOVA '54, WA '71 - Musketiers, als Velox - Eem- dijk vonden geen doorgang. De wedstrijd tussen WJ en Bloemen- kwartier daarentegen werd wel gewoon afgewerkt en daarin school ook een kleine verrassing. Bloemenkwartier, de laatste we ken teruggevallen, vond de weg terug en troefde WJ, dat Roda in het klassement bedreigt, af: 0-1. Hoogerheide bleef eenvoudig overeind tegen Hercules, dat met 5-1 van de mat gespeeld werd. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) WJ - Bloemenkwartier 0-1 Veensche Boys - SOVA '54 afgelast lijl rvi tc Veluwse Boys - Roda '46 1-0 LEUSDEN - De zondagelf van Roda'46 heeft op eigen terrein een zeer aanvaardbare prestatie geleverd door koploper BFC op een gelijkspel te houden. Maar waar men vooraf voor een gelijkspel getekend zou hebben, was er nu toch iets van een kater merkbaar. Er had duidelijk meer in gezeten. Met een beetje meer geluk zou het Roda-doelpunt al vroeg in de eerste helft gevallen zijn. Nu bleef het tot de pauze 0-0, waarna de Leusdenaren in de tweede helft nog goed wegkwamen, toen BFC een voorsprong uit handen gaf. De bezoekers schoten de Leusdenaren te hulp, door de bal in eigen doel te werken, waarmee de stand op 1-1 kwam. Een uitslag, waar Roda overi gens minimaal recht op had. Er ontstond op het Burgemeester Bumingpark een wedstnjd, die het predikaat 'topper' allerwegen eer aandeed. Met name de thuisploeg verraste door de toeschouwer kwalitatief goed voetbal voor te schotelen. De conclusie, dat Roda de beste wedstnjd van het seizoen tot nu toe speelde, lijkt dan ook op zijn plaats. Op het moeilijk be speelbare terrein (diverse spelers bleken nauwelijks op hun benen te kunnen blijven staan), kwam de rood/zwarte formatie van trainer/ coach Ruud Maas onbevangen en fel uit de startblokken. Het plaatste de titelfavoneten uit Bussum dui delijk voor problemen. In het ope ningsoffensief hadden de gasten kunst- en vliegwerk nodig om overemd te blijven Daarnaast bleek vrouwe Fortuna de bezoe kers goed gezind: paal en lat be hoedde de uitgespeelde BFC-de- fensie voor een vroege, en moge lijk fatale achterstand. Pas toen de Leusdense furie na een minuutje of twintig uitgeraasd raakte, kwamen de bezoekers aan eigen offensieve daden toe. Hoe wel doelman Hans van Bekkum bij tijd en wijle een wat onzekere in druk maakte, in het bijzonder bij hoge ballen, kwamen de Leusde- Peter Knijf: uitgevallen. naren m de eerste helft nauwelijks echt in gevaar. Na de veldwisselmg was dat an ders. Ondanks het feit dat BFC er de voorkeur aan gaf achtenn de Zeiken gesloten te halen, om op safe te spelen, waren vooral de coun ters op rechts met van gevaar ont bloot. Met name linksback Hans Heymen had moeite om de rechts buiten van BFC af te stoppen. Eén keer werd dat de Leusdenaren fa taal, toen een snelle tegenstoot in een treffer werd omgezet. Roda bleef echter furieus aandringen, maar had uiteindelijk de hulp van de tegenstander nodig om de ge lijkmaker aan te laten tekenen. Een verkeerd beoordeelde terugspeel bal belandde in het verlaten BFC- doel, waarmee de stand gelijk werd getrokken: 1-1. VOLDOENDE De veronderstelling van Ruud Maas dat zijn mannen voor de wed strijd met BFC niet gemotiveerd zouden behoeven te worden, bleek niet uit de lucht gegrepen. Een prettige bijkomstigheid was echter dat alle stukjes van de puzzel juist tegen deze ploeg op hun plaats vielen. Niet alleen scoorden de meeste spelers een royale vol doende, maar ook als team draaide Roda, zoals het dit seizoen nog zel den draaide Eigenlijk viel alleen John Jansen op de rechtsbuitenplaats wat uit de toon. Zijn directe tegenstrever be leefde een niet al te moeilijke mid dag. Daarnaast leek ook het doelin- stinct de voormalige goalgetter een beetje te hebben verlaten. Waar het eerder de verdienste van Jan sen was om daar te zijn, waar zijn aanwezigheid verlangd werd, schitterde hij nu door afwezigheid Met een iets meer alerte spits zou Roda het geluk waarschijnlijk van zelf hebben kunnen afdwingen. Ook Hans Heymen was op de linksbackpositie niet helemaal in goeden doen. Tijdens de massale aanvalspogingen van de Leusdena ren, lag vooral de linkerkant van het veld gevaarlijk open, waar BFC een paar keer naar hartelust in dook. Meindert Vlugt, na een schor sing weer terug op de voorstop- perspositie, Dick van 't Klooster (gevaarlijk vanaf de flanken), Har- ne Oussoren en Peter Knijf behoor den tot de positieve uitschieters. Met name Vlugt wierp zich op als een ware dirigent, die vanuit de achterhoede zijn team van impul sen voorzag. BLOEDSTOLLEND Met name in de eerste minuten van het duel kon Roda met recht een doelpunt claimen. Het storm achtige begin bracht BFC dusdanig in verwarring, dat een treffer haast niet uit kón blijven. Er deden zich voor het BFC-doel bloedstollende taferelen voor, waarbij vrouwe Fortuna duidelijk de zijde van BFC koos. Remco Bosman was in die fase de meest ongelukkige man van het veld. Nadat de bal to drie keer toe van de lijn was gehaald, vond Bosman met zijn inzetten slechts paal en lat. Dat de bezoe kers overigens een uitstekende doelman tussen de palen had staan, ondervond Dick van 't Klooster tot zijn verbazing. Met een schitteren de reactie parreerde de vijandelij ke goalie een hard ingeschoten bal. Nadat de eerste aanvalsgolf voorbij was, leek Roda zich te reali seren veel risico te hebben geno men. Men deed het rustiger aan en probeerde via combinatie's over veel schijven tot succes te komen. BFC, dat tot dan toe de reputatie als topploeg nog met echt waar wist te maken, haalde opgelucht adem en hield het hoofd achter koel. Veel kansen creeerden de be zoekers zich vooralsnog niet. En na een minuutje of twintig leken de ploegen aan beide zijden vooral te willen waken voor een achter stand. Wat BFC betreft was dat een logische gedachtengang. De voor sprong in de competitie is dusda nig dat de tegenstanders gedwon gen zijn het spel te maken, zeker in uitwedstrijden. Tot de pauze ge beurde er echter mets meer, waar door er gerust ging worden met dubbel nul op het scorebord. BRAVOURE Na de pauze kreeg de wedstrijd toch een wat ander gezicht De slij tageslag voor de rust eiste zicht baar zijn tol en het gaf BFC de gele genheid met meer bravoure te werd door de verdediger ineens op het hoofd genomen, met de be doeling naar zijn keeper terug te spelen. Die was echter al uitgelo pen en stond niet meer op de plek, waar zijn back hem verwachtte. Met een treiterend gangetje hup pelde de bal het lege doel in: 1-1. Met die stand werd ook het laat ste fluitsignaal werd tevens het ein de gehaald. Een verdienstelijke prestatie voor Roda, dat er echter netto heel wemig m,ee opschoot. BFC blijft vijf punten voor op de Leusdenaren, al kan men daar mo gelijk zondag, wanneer beide ploe gen elkaar in Bussum weer treffen, verandering in brengen. De wed strijd van zondag leerde in ieder geval dat Roda voor deze ploeg niet onder hoeft te doen. Opstelling Roda'46 Hans van Bekkum, Harrie Ousso ren, Meindert Vlugt, Ben Witten berg, Hans Heymen, Peter Knijf (Hans Vrijhoef), Remco Bosman, Wilco Bettink, Dick van 't Klooster, John Jansen (Jaap Zweinenberg), Bob Schoordijk. WA '71 - Musketiers afgelast Hoogerheide - Hercules 5-1 Velox-Eemdijk afgelast Stand Hoofdklasse (zaterdag) 1. Musketiers 10-18 2. Eemdijk 10-16 3 Roda '46 11-14 4. Velox 10-13 5. WJ 11-13 6. Bloemenkwartier 11-12 7. Hoogerheide 11-12 8 Veensche Boys 10- 9 9 SOVA '54 10- 5 10 Hercules 11- 5 11 Veluwse Boys 11- 5 12 WA'71 10- 4 STATUS-QUO De stand in de kop van het klasse ment in de eerste klasse bleef na zondag zo goed als ongewijzigd. De koplopers kwamen tegen el kaar uit en geen van de ploegen wist een doorbraak te forceren. Koploper BFC spon daar nog het meeste garen bij. De Bussumme si verspeelden in Leusden tegi n< Roda weliswaar een punt, ma i. hielden zodoende de concune tl tie op afstand. Roda kon na afla i bogen op een fraai resultaat, ma ri: netto werden de Buiningparke geen cent wijzer van het gel spel tegen BFC (1-1). Het gat vijf punten naar de lijstaanvoerd|co bleef intact. EMM verraste door thuis Naardi '79 in bedwang te houden nummers vier en twee van rangschikking deelden de punt (2-2) en werkten zo aan het instar houden van een status-quo in top mee. Achterveld deed ronduit goel zaken door thuis Kockengen de punten te beroven. De Acht velders kregen daardoor de kc groep in het vizier. Kockengen 1 landde echter op de laatste plaa Olympia '25 krabbelt voorzich overeind. Na 3-1 winst op BW verlieten de Hilversummers laatste plaats en deden de ro lantaarn over aan Kockengen, Het enige duel in de eerste kla« dat niet doorging, betrof de moeting tussen Veensche Boys Zuiderzeevogels. Uitslagen eerste klasse (zondag) Roda '46 - BFC Achterveld - Kockengen EMM - Naarden '79 Barneveld - WZA Olympia '25 -BW '31 Veensche Boys - Zuiderzeevogels afge ui Stand eerste klasse (zondag) yc 1. BFC 2 Naarden '79 3. Roda '46 4. EMM 5. Achterveld 6. WZA 7 Veensche Boys 8. Barneveld 9. BW '31 10. Zuiderzeevogels 11. Olympia '25 12. Kockengen Hans Heymeru foutje. gaan spelen. Toch bleven de beste kansen voorlopig voor Roda. Zo maakte Wilco Bettink dankbaar ge bruik van de straffe wind, die de Leusdenaren na de rust in de rug hadden, door een corner ineens in te draaien. Terwijl iedereen en al les door deze vanant verrast werd, stierf het leder op de dwarsligger, die de lege hoek van het goal be- grenste. Geheel tegen de verhouding in kwam BFC echter op voorsprong. Indirect stond John Jansen aan de basis van het doelpunt, toen hij een vrije trap op een metertje of dertig van het doel in het muurtje kegel de. De bal ketste het veld weer in, waar de rechtsbuiten ter hoogte van de middellijn alleen nog Hans Heymen tegenkwam. De back werd simpeltjes voorbij gelopen, waarna de buitenspeler een opge komen medespeler perfect be diende. Op de welgemikte kop stoot was doelman Hans van Bek kum kansloos: 0-1. Vanaf dat moment waren er nog maar weinigen die in succes van Roda geloofden. Daarvoor had de ploeg te lang vruchteloos stormge lopen op het doel van BFC. Op eigen kracht was het de Leusdena ren waarschijnlijk ook met gelukt, wat niet in overeenstemming met het vertoonde spel zou zijn ge weest. Het lot realiseerde zich op- tijd dat er ook nog zoiets als ge rechtigheid bestond, en besloot Roda de helpende hand toe te ste ken. Hans Vrijhoef, die de licht aan geslagen Peter Knijf verving, dwong een BFC verdediger, door hinderlijk te storen, naar een risi co-vol middel te gnjpen. De bal, die door Hans van Bekkum met behulp van de wmd tot ver in de vijandelijke linies was geschoten, ACHTERVELD - Met vallen en opstaan is Achterveld in de eerste klasse van het zondagvoetbal aan een opmerkelijk sei zoen bezit. Bungelde de formatie van trainer Cor Hoogland in het begin van de competitie lange tijd onderaan, inmiddels zijn de kerkdorpbewoners opgeklommen naar de vijfde plaats. Van de sub-toppers profiteerden de Achtervelders het meest, door op eigen terrein Kockengen voor te blijven. Door een doelpunt vlak voor het laatste fluitsignaal, na een vrije trap van Robbie de Vette, pakte men de volle winst: 2-1. Zondagmiddag speelde Achter veld voor de derde achtereenvol gende keer thuis. Tramer Cor Hoogland bracht het elftal in de zelfde opstelling als vorige week m het veld Het spel dat Achterveld voor de rust te zien gaf was droe vig. Na zeven minuten spelen kreeg Enk Hak een kans. Een voor zet van Gerard van de Breemer werd door Erik gemist. Kort daarna een voorzet van Robbie de Vette. De bal werd door Erik Hak doorge- kopt, maar Hans van de Kooij schoot naast. Kockengen kwam hierna opzet ten en kreeg een kans. Het was Herman van Burgsteden die de zaak blokkeerde en zo een doel punt wist te voorkomen. Enige tijd later weer een uitgespeelde kans voor Kockengen maar het schot miste precisie. Enkele ogenblikken later een aanval van Achterveld. Het schot van Hans van de Kooij werd echter goed gestopt. In de dertigste mi nuut een goed schot van Harry van Dalen, maar ook nu bleef succes uit. Ongeveer 10 minuten later mocht Robbie de.Vette een hoek schop nemen op lmks Hij zette de bal scherp voor en het was Hans v. d. Kooij die de bal met zijn hoofd beroerde en inkopte. Lang duurde het echter met. Direct daarop kwam een uitval van Kockengen, waarbij Fred Paardekooper de stand gelijk wist te maken: 1-1. Tijdens de rust werd er door trai ner Cor Hoogland tegen de Achter- veldse spelers wel even een hartig woordje gesproken. Gezien het spel na de rust bleek de speech zijn uitwerking niet te hebben gemist. Ongeveer 15 minuten na de hervat ting kwam er een kans. Herman van Burgsteden gaf van rechts de bal door aan Harry van Dalen. Deze schoot echter naast. Direct daarna kreeg Harry de bal toegespeeld door Hans van de Kooij. Van de Kooij miste ook nu scherpte. In de 25e minuut kwam Johan van de Hengel op rechts goedopzetten. Hij loste een strak schot op het doel, maar de bal werd van richting veranderd, hetgeen een hoekschop op leverde. Van de Hengel was wel de betere van het elftal deze middag. Gerard van de Breemer werd vervangen door André Voorburg die in de 29e minuut een kans kreeg. Zo'n schot werd echter tot hoekschop verwerkt. Hierna kreeg Kockengen een paar fraaie kansen, mede omdat laatste man Henk idi z I i Jjer Voorburg te veel naar voren g en Herman van Burgsteden te lal slu niek uitverdedigde. De kansen' n. Kockengen leverden echter r. rd op. In de slotminuut kreeg Ach ig veld de winst in de schoot ge* ami pen. In de 44e minuut kreeg r een vrije trap toegewezen. H= kaa van Dalen liep toe, waarna Rot de Vette de kans benutte en de boven in de linker hoek pril waarmee de stand op 2-1 bracht. orrr volle Achterveld pakte m de laatste minuut tegen Kockengen de

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8