Sollege komt met nieuwe zisie op verkeerssituatie SB Geld voor onderwijs wordt niet besteed Gevangenisstraf en boete geëist tegen Leusdenaar ^vandaag in Üe leusder krant- )e Geut' esloten ranse :hansons krant Ministeriële richtlijn is ingewikkeld en onduidelijk: KEISTAD B.V. Toneel in 'De Korf Spoor van vernieling I Auto Vandermeer """"WE Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden SERVA VOLVO MITSUBISHI DEALER Toyota AUTO EEMHAVEN EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV pkrant DONDERDAG 19 NOVEMBER 1987 19e JAARGANG NO. 57 (Van de redaktie) LEUSDEN - Het Leusdense college van burgemeester en wethouders komt voor eind februari 1988 met 'een nieuwe en frisse visie op de verkeerssituatie' in de gemeente. Dit viel op te maken uit een uiteenzetting van wethouder Joost de Jongh (WD), die hij dinsdagavond gaf tijdens de verga dering van de raadscommissie Verkeer. In verband hier mee stelde hij voor om de discussie over allerlei plaatselij ke verkeersproblemen, zoals die op de Hamersveldseweg, zoveel mogelijk uit te steUen tot na de presentatie van 'de nieuwe visie'. Hij liet wel de mogelijkheid open enkele 'noodsituaties' meteen te pakken. Na enige discussie rek dat het hierbij ging om de Igende twee kruisingen met de mersveldseweg: bij de Kupers- gel en bij De Kuiperij. )e Kuperssingel werd door de wethouder zelf ter sprake ge bracht. Hij legde uit, dat de kruising van deze weg met de Hamersveld seweg niet alleen gevaarlijk, maar ook overbodig is. De mensen die aan deze singel wonen, hoeven er namelijk geen gebruik van te ma ken. Zij kunnen de wijk Claveren- Wethouder Joost de Jongh (WD): '...nieuwe visie op verkeerssituatie'. blad ook uitrijden via de Bolpoort naar de Burgemeester Van der Postlaan. Hij stelde daarom voor om de zijde van deze singel aan de Hamersveldseweg af te sluiten. Alle aanwezige raadsleden kon den zich hierin vinden. Lilly van Amerom (WD) stelde een andere 'noodsituatie' aan de orde. Zij vertelde: 'Ik zie nogal eens, dat er vanaf de Hamersveld seweg vrachtauto's De Kuiperij op rijden. Dat gaat echter niet zo ge makkelijk. De wagens moeten al lerlei manoevres maken om erin te njden.' Ze vroeg de wethouder of hier wat aan te doen was. Deze reageerde met een rigoureus voor stel. 'We zetten er hekken neer om De Kuiperij tijdelijk af te sluiten voor verkeer, want deze weg is ook van de andere zijde, via De Bleke- rij, te bereiken. Later bekijken we Henk Ossendrijver (CDA): 'Nieuwe bezems vegen schoon, maar haas tige spoed is zelden goed. dan wel, wat er definitief met deze situatie moet gebeuren', aldus De Jongh. De meesten protesteerden hier echter tegen. Harm Offereins (GPV/SGP) merkte op: 'Ik vraag me af of er wel zo'n drastische maatre gel nodig is.' Hij meende dat kon worden volstaan met onder meer de plaatsing van een verkeersbord waarop wordt aangegeven, dat voor vrachtauto's innjden verbo den is. Dit minder vergaande voor stel kon de goedkeuring van de andere raadsleden wel wegdra gen. KANTTEKENING Henk Ossendrijver (CDA) plaat ste een kanttekening bij de nieuwe visie die het college binnenkort zal presenteren. Hij zei in de richting van wethouder De Jongh: 'Voorzit ter, toen ik u zo hoorde, dacht ik aan twee spreekwoorden. De eer ste is: Nieuwe bezems vegen schoon. En ik denk dat dat een goede zaak is. Maar een andere spreekwoord zegt: Haastige spoed is zelden goed. Ik hoop dat u er wel voor zorgt, dat iedereen uit de ge meente op de plannen inspraak kan hebben.' Gert de Weerdt (PvdA) merkte aan het emde van deze discussie welwillend op: 'Het nieuwe college mag wat mij betreft dat ei best eens leggen.' USDEN - Het Open Jeugd- en igerencentrum 'De Geut', Zwar- seg 29, is vrijdag- en zaterdag- md gesloten. De medewerkers i het centrum gaan namelijk naar een kaderweekend in Limburg. Een dergelijk samenzijn wordt ie der jaar gehouden. Dne dagen zal er worden vergaderd over het wel en wee van het Leusdense jonge rencentrum. Het volgende weekend is 'De Geut' wel open. Zaterdag 28 no vember staat het centrum in het teken van de reggae. Dan zal de band 'Roots '86' er vanaf 21.00 een optreden geven. JSDEN - De chansonnier Paul jvers geeft woensdag 25 novem- een optreden in boerderij "t ieverenblad', in het kader van Simenon-manifestatie die de Iturele Raad Leusden momen- houdt. Hij zingt bekende en ider bekende Franse chansons, lor de begeleiding zorgt zowel :elf op een piano of met een aar, als Chnst van den Brand met gitaar of accordeon. De chan- isonnier Paul Drijvers. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU 8rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- len. amilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) •osse nummers 75 cent per stuk koningstijden van ons kantoor- fs kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage Fs van 9 00-12 00 uur en van 14 00-1 7 00 uur geopend P'erdags gesloten sonnier treedt om 20.15 uur voor het voetlicht. Deze Nijmeegse 'prof chantant' is één van de weinige Nederlanders die zich al jaren serieus toelegt op de vertolking van Franse chansons. En met succes, want hij sleepte al diverse prijzen in de wacht. Op het repertoire van het optreden in "t Claeverenblad' staan chansons van Georges Brassens, Jacques Brei, Le Bihan, Cabrel, Le Forestier, Vian, Hermann en eigen composities. Evenals bij de andere bijeen komsten in het kader van de Sime non-manifestatie is in de toegangs prijs van dit evenement het boekje 'Georges Simenon; speurder naar de mens' begrepen. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeente Leusden krijgt, net als de meeste buurgemeenten, voor elke leerling op de openbare basisschool van het ministerie elk jaar vier gulden. De minister geeft dat geld al sedert 1985. Tot op heden heeft de gemeente Leusden niets met dat geld gedaan omdat niet duidelijk is waaraan het geld besteed moet worden. De Gemeenschappelijke Mede zeggenschapsraad voor het Open baar Onderwijs m Leusden, de GMR, had maandagavond een ambtenaar van de Amersfoortse af deling onderwijs uitgenodigd om te komen praten over het inmiddels veelbesproken „spaarpotje". De Amersfoortse gemeente ambtenaar, Martin Kat, bracht ech ter niet de zo fel begeerde ophel dering Integendeel, ook de heer Kat zei dat er nog veel onduidelijk heden bestaan over de ministenéle regeling. OVERLEG Toverwoord in deze is het woord „ROPO", hetgeen staat voor Regio naal Overleg Primair Onderwijs", overleg op regionaal niveau in het basisonderwijs. Drie jaar geleden heeft de minister van onderwijs „ROPO" gelanceerd, zonder daar bij stringente voorwaarden te stel len. Alle schoolbesturen die kon den aantonen dat ze deel uitmaak ten van een regionaal overlegor gaan konden aanspraak maken op de vier gulden per leerling. Met name het RK onderwijs en het PC onderwijs hebben het geld aange wend om professionele arbeids krachten in te schakelen voor re gionale projecten. „Het RK onderwijs heeft een re gio Midden-Nederland gecreëerd die loopt van Dronten tot aan de Lek en van Scherpenzeel tot aan Hilversum. Op deze manier kon men over heel wat geld beschik ken," aldus de heer Kat, die er ech ter wel aan toevoegde dat veel RK schoolbesturen hun vier gulden niet afdragen omdat ze zo'n grote regio met zien zitten. EEMLAND Ook de diverse gemeenten kun nen, als bestuur van de openbare basisscholen, aanspraak maken op het bedrag van vier gulden per leerling. De gemeenten in de regio Eemland hebben afgesproken deel te nemen in een „ROPO Eem land". In dit ROPO zitten behalve een vertegenwoordiger van het openbaar basisonderwijs in de re gio ook vertegenwoordigers van algemeen bijzondere scholen. Het overlegorgaan moet nu gaan bedenken wat ze met het geld, dat inmiddels al is opgelopen tot ver boven een ton, kunnen gaan doen. Voorwaarde is dat het besteed gaat worden aan een doel dat de minis ter, overigens erg vaag, heeft ge formuleerd. Het geld dat de gemeente Leus den van het ministerie heeft ont vangen is ng niet uitgegeven. Wel heeft de Leusdense GMR al enkele malen gevraagd wat de gemeente van plan is met het geld. Tijdens de maandelijkse vergadering van de GMR werd duidelijk, dat er binnen de afdeling onderwijs nog geen vastomlijnde ideeen zijn over de besteding van de inmiddels enkele duizenden guldens. „We wachten maar rustig af. We volgen de ontwikkelingen bij ROPO op de voet," aldus de meuwe wethouder van onderwijs, Com Verduin (PvdA) maandagavond aan het eind van de discussie over het steeds groter wordende finan- ciéle potje. LEUSDEN - Een 43-jarige inwoner van Leusden, die wordt beschuldigd van fraude met huursubsidie, steunfrau- de en mishandeling, hoorde de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechts hof, mr. C. van Riel, vrijdag drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf en een geld boete van 1250,- tegen zich eisen. Van Riel zat verder on der het vonnis van de Utrecht se politierechter, die de ver dachte tot twaalf weken ge vangenisstraf waarvan negen voorwaardelijk had veroor deeld, omdat hij één onder deel van de telastelegging niet bewezen achtte. In 1983 deelde de man uit Leus den enige tijd zijn hart en huis met een vrouw. Deze vrouw gaf hem maandelijks ƒ250,- als bijdrage aan het huishouden. Toen de Leus denaar echter huursubsidie aan vroeg, verzweeg hij deze inkom sten. Volgens de procureur-gene raal pleegde de man daarmee een strafbaar feit, maar dit strafbare feit werd hem in de dagvaarding niet verweten. Daarin had de Utrechtse officier van justitie opgenomen dat de verdachte zonder daarvan m zijn aanvrage voor huursubsidie melding te maken, een deel van zijn woning had onderverhuurd. (advertenties) AMERSFOORT Amslerdamseweg 7 Hogewsg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724824 AANHANGWAGENVERHUUR Daarvan was echter geen sprake, zodat mr. Van Riel op dit punt vrij spraak vroeg. Wel bewezen was volgens de P- G dat de Leusdenaar, eveneens in 1983, een WWV-uitkering had ge noten terwijl hij niet opgaf dat hij af en toe koeriersdiensten verrichtte en zo wat bijverdiende. De ver dachte vertelde, dat hij had ge meend dat het door hem verdiende bedrag te genng was om er mel ding van te maken. De teveel gein- de uitkenng, een bedrag van ƒ- 1020,-, is inmiddels door de Leusdenaar terugbetaald Tenslotte maakte de man zich in november 1984 ook schuldig aan mishandeling. Hij zou hebben inge grepen toen een groepje pubers een lantaarnpaal wilde ombuigen. Om klappen van de kant van de jongens voor te zijn, zou hij een 17- jange knul een harde kaakslag hebben gegeven. „Pure zelfverde diging", aldus de verdachte. De uitspraak komt op 27 novem ber. Commissie akkoord met bouwplannen Muziekschool Pag. 3 Aanleg CAI in Rozendaal in volle gang Pag. 3 Discussie over fietspad langs Asschatterweg sleept zich voort Pag. 5 Kleefpasta tegen vandalisme: 't Palet wordt proefobject Pag. 5 Leusdens familiekoor naar Duitsland Pag. 6 Rubnek: Ouder worden Pag. 6 Straatnamen in 't Ruige Veld ontleend aan veldnamen uit de streek Pag. 7 Unieke fiets in Leusden Pag. 8 Interview: Philip Holst over vakanties met blinden en slechtzienden Pag. 8 Interview: Gay van Malsen arbeidsconsulent voor langdurig werklozen Pag. 19 Verkooptentoonstelling batikdoeken Pag. 19 Sport. Christian Verbeek biljartkampioen Pag. 20 Haaien langs Brandenburg Pag. 21 Servicepagina Pag. 23 DOKTERSDIENST: Tel. 948111 In het hart van de krant: De Sinterklaasbijlage LEUSDEN - 'Geluk brengt... scherven'. Zo luidt de titel van het toneelstuk van Hans van Wijn gaarden dat zaterdag 21 novem ber in Activiteitencentrum 'De Korf, De Smidse 1, is te zien. De voorstelling begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.15 uur open. De entree bedraagt 7,50. De or ganisatie is in handen van de PGJU. Na de voorstelling treedt in 'De Korf de groep 'Bebo Disco' op. Be zoekers kunnen er onder de tonen van deze band napraten. De aankondiging bescnnjrt net verhaal achter het toneelstuk als volgt: 'Meneer. Moet u eens probe ren. Spelen in de staatsloterij en in de lotto, zonder dat uw vrouw er iets van merkt of weet. Dat lijkt niet zo moeilijk. Maar om die goklust te blijven verbergen, als je op een dag zowel de honderdhuizend als de lotto wint. Dat is een opgave! De geluksvogel die dit over komt, voelt zich echter doodonge lukkig. Arme ton?... Net op het mo ment dat zijn vrouw hem in het ge heim vertelt, dat er een baby op komst is en die zij Ton wil noemen. De Tonnen vliegen over en weer.' De regisseur van het toneelstuk is Willem van Engelenhoven. Els Oskam is souffleuse. Giny Mulder zorgt voor de grimage. LEUSDEN - Vijf Leusdenaxen van rond de zeventien jaar oud heten in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 november op hun tocht van Leusden-Zuid naar Leusden-Cen trum een spoor van vernieling ach ter. Ze vernielden verscheidene lantaarpalen en verkeersborden. Na een buurtonderzoek kwam de politie op het spoor van de da ders Zondag werden de vijf Leus- denaren aangehouden. Allen zijn inmiddels verhoord en hebben be kend De aangerichte schade zal op hen worden verhaald Auto Vandermeer. het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion. _AL 12' ..JAAR UW VERTROUWEN WAAnn Fluorwog U4I - Amwsloort T»l. 033-1S54B Nijverheidsweg 63 Amersfoort Tel. 033-631620

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1