Reklameborden worden nader gecontroleerd Aanleg CAI Rozendaal in volle gang I leusden k Commissie FBB akkoord met bouwplannen Muziekschool LEUSDEN JokaalZ angavond voor vervolgden /"ij fent wint ig boetes voor egeren verkeerslicht leusder krunl; College komt morgen met reaktie op 'tegenrapport' Lezing over brandwonden Geslaagde verkoop in St. Joseph Kofferbak opengeknipt Nogmaals revue in Achterveld Vinnaars weekprijzen onnenboekje 'De Biezenkamp' AMERSFOORT CULT. CENTRUM „DE DRIETAND'' Weer mis LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 fe# weehh degemeerte/ Leusden Achterveld DONDERDAG 19 NOVEMBER 1987 plaatselijk nieuws Ie soliste Remate Heemskerk. Zij is donderdag 19 november te horen en zien in de Dorpskerk van Leusden-Zuid. EUSDEN - In de Dorpskerk, het erkgebouw van de hervormde emeente, Arnhemseweg 75 in iiisden-Zuid, wordt donderdag 19 ovember een zangavond gehou- Deze bijeenkomst begint om ).00 uur. Medewerking verlenen Christelijk Gemengde Zangver- lugmgen 'Kunst Veredelt' en 'De ifstem', beide onder leiding van leter Leebeek; en de soliste Rei- tte Heemskerk. De leiding van de 'ond is in handen van Sipke van Land, bij velen wellicht bekend als televisie-presentator. Behalve koorzang zal er ook samenzang zijn. Op het repertoir staan geeste lijke Lederen. Tijdens de avond wordt een col lecte gehouden, en worden cas settes met muziek van Reinate Heemskerk, en boeken van Sipke van der Land verkocht. De op brengst ervan is bestemd voor ver volgde Christenen in de landen van Oost-Europa en in China. De toe gang is gratis. IUSDEN - De Leusdense politie selde dinsdagmorgen vijfentwin- boetes uit aan fietsers die het ide licht negeerden op de krui- ig van de Burgemeester de aufortweg en de Groene Zoom. USDEN - De winnaars van de rde weekprijzen van het che- eboekje dat de winkeliers van Biezenkamp' ter gelegenheid n het vijfentwintigjarige be an van het koopcentrum heb- uitgegeven, zijn bekend. Al- laal wonen ze in Leusden. Hier gen de namen en adressen van winnaars, en de zaak, waar de izen kunnen worden afgehaald. Wemer, Dongewijk, Sjops, Lens, dsdraf 18, Foto Muns; Hartog, Rui- orst 2, Stots optiek, Vente, Zilverrei- 33, Garen Band; Keja, Pachter 47, rslager Timmer; Walter, Grifshorst Dropa; Sandburg, Kleirihorst 18, ief, Dnafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. /erschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd iedaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Jndredaktie: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: antoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur eleloon 033-941495 (administratie en redaklie) Abonnementsgeld: 66.80 per iaar, 33.90 per Halt jaar. 17.20 per kwartaal lachten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 ur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan koniaki op iel onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u konlakt Kiemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 abestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u abestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld. M duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, immer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, abestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor. euaden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling htvangt u de gewenste fotofs) thuis. E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombmatie te Barneveld. Deze controle duurde van 7.30 tot 8.30 uur. De geverbaliseerde wiel rijders waren voor het merendeel scholieren die op weg waren naar Amersfoort. Bloemtiek, v. Breda, Asschatterweg 63. v d Hoef Groente Fruit; Peddemos, Dalmatie 66, Bakkerij v d. Hoven; Huis man, Albert Bmninkgaarde 26, Kapsa lon Gironde; v. Heusden, Henkhof 8, Stoffenhuis de Ram; v. Vuuren, Viltroos 2. Spar Aldenzee. Tijmensen, Kanaal- weg 9. Vishandel v. Diermen; Iets- waard, Dalmatie 4, Snackbar de Swar- lesteegh; Soesbergen, Hamersveldse- weg 102A, Brouwer Tapijtvoordeel; Eij- bergen. Schaapherder 43, Blom rijwiel handel; v Baarle. Finmark 16, Rotol; Bijlsma, Rossenberglaan 6, Garage v 't Klooster; Kreikamp,_Weesboom 7, v. d. Berg, Tuin Dier; Schnemer, Pauwen hoeve 15, Slijterij Herman v. d. Hengel, Jeanet Holtvluwer, Hakhorst 1, Kapsalon Caravelle; v. Woerkom, Ursulineweg 9. Karweihoek Wil Snapper (Van de redaktie) LEUSDEN - Het Leusdense college van burgemeester en wethouders komt morgen met een officiële reaktie op het 'tegenrapport' dat de Leusdenaar GJ. Tolboom dinsdag 3 november tijdens een commissievergadering presenteer de. Dit deelde wethouder Bram Vroon (CDA) dinsdag 17 november mee tijdens de bijeenkomst van de raadscom missie Financieel Beleid en Beheer (FBB). De indiener van dit rapport le verde kritiek op de huidige ver bouwplannen van de Stichting Mu ziekschool Leusden (S.B.L.), en kwam met een alternatief voorstel op de proppen. De aanwezige raadsleden namen zijn opmerkin gen erg serieus en vroegen het college om een eerlijk advies over dit rapport. Tijdens de dinsdagavond gehou den vergadering van de commissie FBB kwam de muziekschool weer aan de orde. De aanwezige raads leden zeiden akkoord te kunnen te gaan met de financiële kant van de huidige plannen van de S.B.L. Wel werd weer opgemerkt, dat de reaktie van de gemeente op het rapport van de heer Tolboom een ander licht op de zaak zou kunnen werpen. (van de redaktie) LEUSDEN - De raklamebor- den op de hoek van de Ha- mersveldseweg en de Rozen- daallaan zullen nader worden gecontroleerd. Dat bleek tij dens de vergadering van de commissie voor Algemene Bestuurszaken van vorige week donderdag. Onderzoek heeft nu al uitgewe zen, dat één van de ondernemers ter plaatse borden heeft aange bracht zonder vergunning. Rekla meborden aan de openbare weg moeten voldoen aan eisen van wel stand. Reden, waarom het aanvra gen van een vergunning vereist is. De welstandscommissie buigt zich dan over de gewenste reklame-ui- ting. Als die commissie geen be zwaar heeft, kan de vergunning worden verleend. De betreffende ondernemer zal binnenkort een brief ontvangen, waarin hem op het onwettige van de situatie wordt gewezen. Hij kan dan alsnog een vergunning aanvra gen, waarbij de gebruikelijke pro cedure gevolgd zal worden. Het CD A-raadslid Gijs van Wou denberg vroeg tijdens de vergade ring, of het geen zaak was, eerst eens te controleren of er nog meer onwettige reklameborden m Leus den aanwezig zijn. Anders achtte hij het discriminerend, om de ene ondernemer wel een brief te stu ren, en de ander met. Dat vonden de andere commis sieleden onzin. Zij stelden zich op het standpunt, dat de gemeente al tijd nog op kan treden, als blijkt dat er meer gevallen zijn. Overigens hangt het onderzoek naar juist die bedrijven op de hoek van Hamersveldseweg en Rozen- daallaan samen met het planolo gisch "bijzondere karakter' van de Hamersveldseweg. ACHTERVELD - Op uitnodiging van de EHBO Achterveld zal me vrouw Huizenga van de Nederland se Brandwonden Stichting te Be verwijk een lezing verzorgen over brandwonden, preventie en de be handeling van brandwonden. Deze lezing zal worden gehou den op dinsdag 24 november a.s. van 20.00-22.00 uur m Ons Gebouw. De EHBO nodigt met alleen haar leden uit, maar ook een ieder die hiervoor belangstelling heeft is deze avond van harte welkom. ACHTERVELD - Dinsdagmor gen hield de Handwerk-bezig- heidstherapie in samenwerking met de Welfare van de Zonne bloem een verkoopmorgen in Hui ze St. Joseph. De verkoop werd gehouden in de zaal van de bezig heidstherapie van het huis. Het werd een geslaagde ver koopmorgen. Er was veel belang stelling. Gezien het bijeen ge brachte bedrag werd er goed ver kocht. De opbrengst was ruim 1600,-. Het bedrag komt ten goe de aan de bezigheidstherapie en de Welfare voor de aanschaf van nieuw materiaal. (Van de redaktie) LEUSDEN - In de wijk Rozendaal wordt momenteel hard gewerkt aan de aanleg van de Centrale Antenne Inrich ting (CAI) en de aansluiting ervan op het lokaalverdeelnet van de Leusdense antenne-inrichting. Op verscheidene plaatsen in de wijk worden geulen gegraven en kabels gelegd. Het is de bedoeling, dat deze werkzaamheden voor kerst van dit jaar zijn voltooid, en dat het systeem op 1 januari 1988 in gebruik kan worden genomen. In oktober reageerde 45 procent van de wijkbewoners op een nieuwsbrief van de Groenstichtmg 'Rozendaal', waarin werd gevraagd om "voorkeur kenbaar te maken voor of een eigen installatie voor ontvangst van radio- en televisie signalen, of voor signaalafname van de Leusdense CAI. Een grote meerderheid, 89 procent van de reacties oftewel 41 procent van de bewoners, bleek voor de laatste mogelijkheid te zijn. UITVOERDER i Uitvoerder van de werkzaamhe- 1 den die momenteel in de wijk j plaatsvinden, is het bedrijf Jan van I Aalst. Deze onderneming omvat de I volgende twee bv's; Kabeltelevisie bv en Electrotechniek bv. Alle akti- j viteiten m verband met de aanleg van de CAI vinden nu nog buitens huis plaats. Als alles volgens plan verloopt, worden de woningen vanaf 18 december aangesloten op het net. De bewoners van de be treffende huizen worden hiervan twee a drie dagen van tevoren in kennis gesteld. Ze worden m een schrijven van de wijkstichting ver zocht tijdens deze werkzaamheden in huis aanwezig te zijn. Eventuele schade als gevolg daarvan kan an ders niet op het bedrijf worden verhaald. De televisie- en radio-program ma's die vanaf begin volgend jaar via de CAI in de wijk te ontvangen zijn, zijn afhankelijk van de signaal- afname door de Leusdense CAI. Waarschijnlijk zal de gemeente raad eind deze maand besluiten om per 1 januan 1988 nagenoeg alle televisie- en radio-programma's van Amersfoort te betrekken. Als dat inderdaad gebeurt, dan zullen de bewoners van de wijk Rozen daal die op de CAI zijn aangeslo ten, de volgende t.v.-programma's kunnen ontvangen: Nederland 1 en 2, vanaf april 1988 ook Nederland 3, Duitsland 1,2 en 3 (WDF en NDR), de Belgische zenders BRT 1 en 2, RTBF 1 en 2 (het laatste kanaal ver valt op 1 april 1988), Sky Channel, Super Channel, het Franse TV-5, Europa TV, Film Net (Abonnee-tv), de Leusder Kabelkrant, en BBC 1 en 2. De lijst radio-programma's die vanaf januari kunnen worden ont vangen, ziet er voorlopig als volgt uit: in stereo: radio 1 tot en met 4, Duitsland (WDR) 1 tot en met 3, het geluid van Nederland 1 en 2 bij stereo-uitzendingen, de Lokale Omroep Amersfoort; in mono: Ra dio 1 en 5; Omroep Gelderland, Radio Stad Amsterdam, de Tweede Kamer-lijn, de Belgische BRT 1 tot en met 3 en RTBF 1 en 2, NDR 2 en 3, een West-Duits programma voor gastarbeiders, de Engelse leger- zender BFBS, en de Amerikaanse legerzender AFN. De aanleg van een Centrale Antenne Innchtmg is in de wijk Rozendaal in volle gang. Momenteel worden buitenshuis zeventig centimeter diepe geulen gegraven, waann de kabel wordt gelegd. De foto toont een geul in een tuin aan de Gironde. LEUSDEN - De Leusdense politie werd zondag 15 november met een voor haar nieuwe vorm van auto-in braak geconfronteerd. Het slot van de kofferbak van een personenau to die stond geparkeerd aan de Oude Utrechtseweg op het land goed 'Den Treek', werd met een betonschaar weggeknipt. Uit de laadruimte van het voertuig wer den twee damestassen gestolen. Hierin bevonden zich onder meer een rij- en een kentekenbewijs, maar geen geld. (advertentie) Het 'gekraakte' voertuig is eigen dom van mevrouw P.J.K.-O uit Amersfoort. Zij maakte met haar dochter een wandeling door het landgoed. De twee ontvreemde tassen behoren hen toe. VR. 20 NOV. 16-21 UUR ZA.21 NOV. 11-17 UUR ZO. 22 NOV. 11-17 UUR ACHTERVELD - Tijdens de reünie, gehouden in verband met het 75-jarig Katholiek on derwijs werd er ook een revue opgevoerd. Deze is toen, ten gevolge van het geroezemoes tot ieders spijt niet geheel tot zijn recht gekomen. Op veler verzoek wordt deze revue daarom nogmaals opgevoerd. Deze opvoering zal plaats vinden zondag a.s. in Ons Ge bouw. De aanvang is om 19.30 uur en de zaal gaat open om 19.00 uur. De entree is tot en met de leeftijd van 12 jaar 1,-, boven die leeftijd 2,50. Het entree kaartje is tevens bestemd als lot voor de verloting van een fiets Na afloop is er nog gelegen heid voor een gezellig samen zijn. door Jan Versteegx In mijn vorig weerverhaal maakte ik melding over een op handen zijnde overname van de macht door een hoge- drukgebied. Het zou bij ons de wind vanaf dinsdag aan banden hebben moeten leg gen. Opnieuw rekenden de weerprofeten (ook ik) te veel op de computerprognoses voor de lange termijn. Het bracht ons in een soort hoe- ra-stemming. Helaas op nieuw blijken de lange ter mijn berekeningen op drijf- gas te rusten. Het is wel op merkelijk dat genoemde ver wachtingen dit gehele jaar regelmatig van slag zijn. Nee, beter is te stellen dat het gebruikelijke weerpa- troon afwijkt. De modellen zijn daarop kennelijk niet of niet voldoende afgestemd. Ikzelf weet daar te weinig vanaf om „verantwoord" e.e.a. te verwoorden. Dat de geplande weersver- betering niet wilde vlotten had als oorzaak een aanhou dende noordwestelijke hoog testroming. Deze bleef actief, zodat telkens nieuwe storin gen naar ons toekomen. Zo blijkt dit ook voor van daag te zijn weggelegd. Er is opnieuw nattigheid te ver wachten. Voor het komend weekein de maken depressies er, zo als het er nu uitziet, helemaal een potje van. Volgens de Duitse weerdienst kiest een IJslandse depressie eerst po sitie boven Zuid-Scandinavië om vervolgens koers te zet ten naar de Oostzee. Als dit nu eens een keer wel uitkomt dan komt er, mede door me dewerking van een hoge- drukgebied boven de oce aan, een krachtige noord wester te staan. Duitsland gaat er vanuit dat daar de neerslag zal overgaan in sneeuw. Maar laten we maar voorzichtig zijn. Tot nu toe mogen we zeker qua temperatuur niet klagen in de maand november. Nor maal voor de Bilt is het over dag 7 graden en 's nachts 3 graden. Nu is het overdag nog regelmatig 11 a 12 gra den geweest en 's nachts 8 a 10. Dat is dus zeer zacht te noemen. Dan nog even de natuur in. Ondanks een aantal dagen met wind, hebben veel bo men him bladeren nog niet geheel verloren. Dit heeft waarschijnlijk te maken met genoemde boven normale temperaturen. Een paar flin ke nachtvorsten, gevolgd door wind en kale bomen zijn het gevolg. Koud blijft het in Finland en Noord-Rusland. Daar vriest het al de gehele maand. In Zuid-Scandinavië is de vorst weer verdreven door depressies, maar deze zal in het weekeinde weer terugkeren. Tragisch blijft het weers- verloop bij onze verre wes- terburen. Door een sneeuw storm een vliegtuigongeluk. Maar ja, daar heersen nu eenmaal een aantal klima ten, die sterk uiteenlopen. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicit atie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de hnis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 19 november 20.00 uur: bijeenkomst over "Vrouw en wiskunde' in "t Vooron der", Burgemeester Van der Post- laan 2; 20.00 uur: schut- en klaverjassen in 'De Til', Hamersveldseweg 30; 20.00 uur: zangavond in de Dorpskerk, Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid; 20.15 uur. film 'Les Fantómes du chapelier' in "t Claeverenblad', De Brink 16. Vrijdag 20 november 10.00 tot 12.00 uur: koffieochtend Foreign Contact Group in "t Voor onder", Burgemeester Van der Postlaan 2; Zaterdag 21 november 14.00 tot 17.00 uur: verkoop-ex positie Indiase wandkleden, hout snijwerk en grafiek in "t Claeveren- blad', De Brink 16; 20.00 uur: carnavalsavond 'De Gouden Klomp' in clubhuis Roda '46 op het Burgemeester Buining- sportpark; 20.00 uur: toneeluitvoering m 'De Korf, De Smidse 1; 20.00 uur: dans- en kontaktavond m.m.v. het 'Caledonian Combo' in Café-restaurant 'De Mof, Arnhem seweg 95 in Leusden-Zuid. Zondag 22 november 14.00 tot 17.00 uur verkoop-ex positie in "t Claeverenblad' (zie za terdag); Vrijdag 20.00 uur: K.P.J. filmavond de Moespot. Zaterdag 14.30 uur: Intocht St. Nicolaas start bij Huize St. Joseph. 20.00 uur: K P.J. Disco 20.00 uur de Moespot. ^w-10.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 14.00 uur: Disco de Klaveet. Dinsdag 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw. 20.00 uur: Belangrijke lezing EHBO Ons Ge bouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3