X Aanleg aansluiting Leusden op A-28 deze week van start 'rima feest De Gouden Klomp •ndanks forse belastingaanslag SB >9 a vandaag in Qe leusder krant1 Huishoudelijk werk vaak onderschat TE Oud-wethouder Jan Wagenaar geeft startsein 'rins Dobber de Enige m de boeien afgevoerd Auto total-loss Kratten met lege flessen ontvreemd Aanrijding met letsel leusiflei krant Bijeenkomst N.V.S.H. Lezingvoor KPO SERVA VOLVO BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Lezers service Konijntje in de Wetering s EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwarlbal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 24 NOVEMBER 1987 - 19e JAARGANG NO. 58 IllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllll LEUSDEN -Op donderdag tien december zal oud wethouder Jan Wagenaar het officiële startsein ge ven voor de aanleg van de Leusdense aansluiting op de A-28. Gedurende zijn bijna vijftienjarig wethou derschap heeft de heer Wagenaar zich voortdu rend bezig gehouden met deze aansluiting. In de loop van deze week wordt al begonnen met de voorbereidende werkzaamhe den. die onder andere bestaan uit het uitgraven van het tracé naar de eigenlijke oprit. Op tien december verricht oud- wethouder Wagenaar het eerste grondverzet van de op rit. Aan een rechtsreekse aan- luiting van Leusden op de A-28 bestaat al sinds jaren een grote behoefte. Ook het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de provincie waren van me ning, dat het tot stand komen van die aansluiting dnngend gewenst was. Maar de finan ciering vormde jaren lang een ernstig knelpunt. Mede dankzij een bijdrage van f3,5 miljoen van het minis- e tene van economische zaken E kon vionge jaar overeenstem- ming worden bereikt over de E verdelmg van de kosten. Van E het in totaal 17,5 miljoen gul- den kostende projekt neemt E de gemeente Leusden negen miljoen gulden voor haar reke- mng en de provmcie vijf mil- E joen. De aanleg wordt m fasen uit- E gevoerd. Op grond van de hui- dige planning zou de aanslui- ting in de loop van 1990 m ge- E bruik kunnen worden geno- men. De eerste fase omvat de E aanleg van de verlengde Randweg en het eerste deel E van de opnt. Met het uitvoeren van deze werkzamheden is E een bedrag van anderhalf mil- joen gulden gemoeid. llllllllllllllllllllllllllliMlIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIirr LEUSDEN - De personenauto van mevrouw V. uit Woudenberg raakte vrijdag om ongeveer 16.25 uur total-loss als gevolg van een ongeluk. Deze dame reed met haar voertuig over de Arnhemseweg tussen Leusden en Woudenberg vanuit de nchting van de laatstge noemde plaats. Ter hoogte van het adres Arnhemseweg 23 wilde zij op de weg keren. Zij deed dat nog al abrupt en juist toen zij dwars op de rijrichting stond, werd haar wa gen in de rechterflank geramd door een andere personenauto. Dit voertuig werd bestuurd door de heer Van G. uit Bunschoten. De auto van de laatste werd daarbij aan de voorzijde beschadigd. Beide be stuurders kwamen met schnk vnj LEUSDEN - Bij de C- 1000-super- markt m winkelcentrum 'De Ha mershof werden zaterdag om ongeveer 9.00 uur acht kunststof kratten met lege flessen gestolen. De dader laadde deze m een per sonenauto en reed weg Een pas sant zag echter kans het kenteken van dit voertuig te noteren De poli tie stelde een onderzoek m en heeft de man maandag aangehouden. Hij woont in Dnebergen. College eens met kritiek Muziekschool op tegenrapport omwonende RTBF-1 deze week niet via de kabel te ontvangen Geslaagde zangavond in Dorpskerk Legpenningen voor kollektanten K. W F. Het weer Beeld „Scrum" op 't Erf onthuld PJGU op dreef in jaarlijkse klucht Gree Koekoek sprak voor K.P.O.-Vrouwen Sinterklaas bracht in bezoek aan Leusden en Achterveld Miniatuurtje LEOS voorlopig niet te stoppen Teleurstellende start Antilopen Haaien halen uit in Knngwedstrijden Soest en Leusden handhaven status quo LHV krabbelt overeind (van één onzer medewerkers) IJSDEN - De Leusdense carnavalsvereniging "De Gouden [lomp" opende jongstleden zaterdag het carnavalsseizoen met Jn groot feest in de kantine van Roda. In tegenstelling tot de [eeste andere carnavalsverenigingen in het land, hebben de uden Klompers nog geen nieuwe prins gekozen. Prins Dob- t de Enige zwaaide dus ook afgelopen zaterdag nog de scep- r tijdens het openingsfeest. Rond het middernachtelijk uur est de prins echter noodgedwongen afscheid nemen van zijn derdanen. De sterke arm sloeg de regerende Prins in de eien, omdat de Gouden Klomp een forse belastingschuld et voldoen. "arrestatie" van de prins was In door enkele bestuursleden Idachte stunt. Twee agenten l/amen, voorzien van een groot nld met "FIOD" erop, even na jddernacht binnen om de Prins I zijn onderdanen op een onple- |rige wijze te herinneren aan het dat de carnavalsvereniging g een behoorlijk grote belas- gschuld moet voldoen tdanks het feit dat pnns Dobber Enige de agenten onder leidde met de Gouden Klomp twege het feit dat zij ook mid den in de nacht nog werkten, ble ven de agenten bij het standpunt dat de prins mee moest Ook het aanbieden van één of meer pilsjes bracht de dienders met tot andere gedachten, de prins moest mee SMOEZEN De "hechtenis" duurde overigens niet erg lang Na tien minuten kwam de Prins, voorzien van twee borden, weer de feestzaal binnen. Op het ene bord stond de tekst "Bij gebrek aan cellen, kan ik het navertellen" Het andere bord herinnerde aan het beroep van de prins, in het dagelijks leven bak ker Everard van de Hengel. "Na effe smoezen bak ik weer soe zen", zo hadden enkele creatieve bestuursleden bedacht. PRINSENBAL "De Gouden Klomp" vierde zater dag niet alleen feest met haar ei gen aanhang. Voor de gelegen heid waren ook de "Pompeiiers" uit Woudenberg en de "Scheeps- vaarders" uit Amersfoort uitgeno digd om de feestvreugde te ver hogen. Het trio Van Dijk uit Kam pen zorgde voor de muzikale om lijsting. Wie de nieuwe prins van de Gouden Klomp gaat worden is nu nog met bekend. Het ligt in de bedoeling van de Gouden Klomp om de nieuwe prins op 16 januari binnen te halen tijdens het zo genaamde Prinsenbal. LEUSDEN - Automobilist A.H. uit Hoogland raakte woensdag om ongeveer 23.45 uur licht gewond toen zijn voertuig op de Horster- weg in een slip raakte en tegen een boom botste. De bestuurder raakte de macht over zijn wagen kwijt, nadat hij een doos op zijn njbaan zag liggen, remde en om het obsta kel heen probeerde te njden. De boom waartegen de auto tot stil stand kwam, stond vanuit de be stuurder gezien, aan de linkerzijde van de weg. De bestuurder werd overge bracht naar het Amersfoortse St. Elizabeth-ziekenhuis. Zijn auto was dusdanig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Helaas werd het feest van 'De Gouden Klomp'zaterdagavond met wel zeer onverwacht bezoek verrast. De FIOD Overigens ook in Lcusden geen onbekende dunahof en het bejaardentehuis Hamersveld Ook de carnavals avond voor alle Leusdense bejaar den komt geheel voor rekemng van de vereniging. s Dobber de Enige werd - lachend en wel - in de boeien afgevoerd. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- dtn. PER jv* Fcmilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bi| kontrakten belangrijke korting lejsderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR 0n; kantoor Asschatterweg 19 te Leusden Centrum is dage l'jks van 9 00-12 00 uur en van 14 00 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN AMERSFOORT - De Ne derlandse Vereniging voor Sex- uele Hervorming (N.V.S.H.) afde ling Amersfoort/ 't Gooi houdt za terdag 28 november een bijeen komst voor alleenstaanden. Deze vindt plaats in het gebouw van de vereniging, Curaaolaan 49 m Amersfoort, en begint om 21.00 uur Meer inlichtingen over deze avond worden telefomsch verstrekt via nummer: 033 - 622217 BELASTINGSCHULD Volgens voorzitter Piet Wendel van de Gouden Klomp is de Leus dense carnavalsvereniging 'springlevend'. Voorzitter Wendel is zich er echter terdege van be wust dat de belasting een grote invloed zal hebben op het voort bestaan van de vereniging De be lastinginspecteur heeft de Gou den Klomp een aanslag gestuurd van 16.000,-. Het GAK heeft een vordering gestuurd van zo'n 4000,-. Beide aanslagen zijn een gevolg van het feit dat de Gouden Klomp geen loonbelasting heeft betaald over de vergoedingen die zijn betaald aan muzikanten, die tijdens de feesten van de Gouden Klomp optraden BRIEF "Het is duideijk dat onze finan ciële reserve niet voldoende is om de belastingschuld te voldoen", aldus voorzitter Piet Wendel. Men heeft zowel de belastingdienst als het GAK een bnef gestuurd met het verzoek om de verschuldigde bedragen kwijt te schelden. De heer Wendel vertrouwt er op dat zowel het GAK als de belasting zullen meewerken om een voor alle partijen bevredigende oplos sing te vinden. ACHTERVELD - Donderdagavond hield de Achtervelder K.P.O. een bijeenkomst. Deze avond werd verzorgd door Eve lien Blom. Ondanks de niet al te beste weersomstandigheden waren er 30 leden aanwezig. Evelien Blom sprak deze avond over het werk van de vrouw zowel binnen- als buitenshuis, door de jaren heen. FAILLIET Ook de ovenge bestuursleden van de Gouden Klomp zijn vol ver trouwen dat er een oplossing ge vonden wordt voor gerezen pro bleem. "Als we toch het volle pond moeten betalen, weet ik het niet meer. Misschien gaan we dan wel failliet", zo meent secretaris Henk Houtakkers. De heer Hout akkers hoopt dat de het bestuur van de Gouden Klomp de belas tingdienst er van kan overtuigen dat de carnavalsvereniging altijd geheel belangeloos heeft gewerkt voor speciale groepen van de Leusdense bevolking. De secreta ris verwijst naar het jaalijkse be zoek van de camavalisten aan Lisi- INSPECTEUR Ondanks de sombere wolken die zich samenpakken boven de Gou den Klomp vermaakten de feest gangers zich zaterdagavond best Pnns Dobber de Enige is nu weer gewoon Everard van de Hengel. Wie de nieuwe prins wordt? Nie mand weet het. al werd wel me nigmaal de suggestie gehoord dat de belastinginspecteur misschien wel een goede opvolger zou kun nen zijn van de zojuist afgetreden camavalspnns... Ze begon met een stuk geschie denis over het werk van de vrouw van toen en kwam dan bij de vrouw van nu. ,,In onze maat schappij neemt arbeid een zeer belangrijke plaats in. Het verrich ten van arbeid hoeft niet per se gelijk te staan aan geld verdienen. Naast betaald werk is er veel werk dat met betaald wordt, maar wat wel degelijk behoeften bevredigt. Het belang van huishoudelijk werk spreekt als voorbeeld voor zichzelf. Huishoudelijk werk wordt vaak onderschat Dit komt ook duidelijk naar voren in het taalgebruik. Met een werkende vrouw wordt meestal een vrouw bedoeld die buiten de huishou ding betaald werk verricht." ,,Ook vrijwilligerswerk is zeer be langrijk. Als iedereen hiermee op zou houden zou de maatschappij voor een deel in elkaar storten. ,.In 1980 is de wet gelijke rechten ingevoerd Sinds die üjd moeten mannen en vrouwen voor de zelfde beroepen in aanmerking komen. Hierdoor ontstaan soms rare situaties zoals bijvoorbeeld in advertenties Tegenwoordig moe ten vrouwen dus ook betaald werk kunnen doen. We denken niet meer als 30 jaar geleden", al dus mevrouw Blom. Na de lezing was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waar veel gebruik van werd gemaakt. Hierbij bleek dat men op diverse punten van mening verschilde. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel. 033-63Q154 (advertenties) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uurde Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033-940691 Wanneer hi) - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice tel. nr 03420-94206

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1